999 @99 189 000 II IERS ELEN RA'S VVZ'49 blijft brutaal aan de leiding Liever wat anders op zaterdagavond Red Stars houdt Archipel worst voor Shot biedt favoriet goed partij Accent Soest ligt op verdediging Koppositie weer in handen van SEC nieuwe ekken Hockeysters kunnen niet met minder tegenstand overweg RAGiÏMÏj 4, LOS IIEUWE STIJL lees sleept zege mor de poorten fan de hel weg WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 17 VOETBAL zaterdag VOETBAL zaterdag Schrikbewind van zaterdag-elite SEC in zevende klasse TRIATHLON Vierde plaats voor de Schieter in estafette-triathlon Sportprogramma mmégr Oude roem helpt Lunteren niet aan de Eemweg: 5-2 VOETBAL zaterdag Pak slaag voor Smeeing/BDC in openingswedstrijd: 27-14 ZAALHANDBAL Kwaliteiten verloochenen zich niet na rommelige start BASKETBAL Arjan Hoogeveen even terug; Van Elteren laat zich niet zien TAFELTENNIS Dakwerken Vernieling auto André Hufman zorgt met enige treffer voor winst VOETBAL zondag Soesters verslaan Hoogland van Saban Aksit VOETBAL zondag Heren missen gelijkspel in slotfase HOCKEY See you bij Toontje. Ook voor al uw feesten en partijen. "NBURG" ^keersschool cantie binnen 2 dagen je :aat voor de auto. OS j genoegen iauvignon esprijs>99" 6 flessen prijs rel Jonge Jenever esprijsj&9? CETERA I 3 oktober 1998. Bel voor de antoornren (0314) 371 200. De koplopers EDO en Dalto won- ïen ook, maar Hees bleef als enige >oed volgen. Met een achterstand Jan slechts twee punten op het lei- Iersduo neemt de ploeg uit Soest de derde plaats in. )at is goed nieuws voor Ron Daselaar ;n co. die nog ongeslagen zijn en alleen yVA'71 (dat zaterdag verloor) een ge- jjkspel moest toestaan. SVL, dat onder aan staat, werd door Hees geklopt: 0-2. zege werd voor de poorten van de iel weggesleept door Hees dat een keer af tien aan een tegendoelpunt ontsnap- le. Voor rust gebeurde er weinig in Langbroek, daarna sloeg de vlam in de pan. Met een schot zorgde Jeffrey Dor- estein voor 0-1, daarna vielen drie Soesters geblesseerd uit, omdat SVL het fysieke werk niet schuwde. De gasthe- en stapelden ook kans op kans, maar ;regen de bal er niet in. Johan van den Brink deed het vlak voor tijd nog een keertje voor. In de zevende klasse voert de zater- j-elite van SEC een schrikbewind uit. Tot dusver hebben de mannen van Paul Muller de wind eronder, want ze leiden de dans van het klas sement. Ook Hulshorst, op papier een van de concurrenten, moest er - notabene op eigen veld - aan geloven. Met 2-4 ging SEC met de winst aan de haal. Achttien maal schopten de groenwitten de bal er in vier wedstrijden in. CDW kan, als het de inhaalwedstrijd wint, weliswaar op gelijke hoogte komen, maar voorlopig staat SEC er het beste voor. Hulshorst had zijn visitekaartje afgege ven met zeges van 9-0 en 9-1, maar SEC (dat al eens met 6-4 en 7-1 won) liet zich daardoor niet van de wijs bren gen. Door treffers van Ad van Oostrom en Robert van Doom nam SEC de lei ding. Hulshorst knokte zich terug, scoorde tweemaal, maar moest in het laatste kwartier Guido Versteeg en nog maals Van Oostrom laten doorgaan. Met een tijd van twee uur, drie mi nuten en veertien seconden legde de Schieter beslag op de vierde plaats in de estafette-triathlon in Amersfoort. Het team werd gevormd door Chris van Trigt, Dennis Moerman en Christian Rietveld. Zij losten elkaar af op de 45 kilometer fietsen, 10,5 kilometer lopen en 1 kilometer zwemmen. De Schieter had nog drie teams in de [race. Henk-Jan Meijer, Bart Damen en Ronald Vergauwen eindigden als veer tiende in 2.06.25. De damesploeg (Judy jvan Haaster, Petra van Tricht en Cathy Rider) werd derde bij de dames (2.28.37) en het veteranenteam (Rob de [Haas, Ed van Renswouw en Kees Riet veld) pakte met 2.11.41 de vierde plek in deze leeftijdsklasse. WOENSDAG 30 SEPTEMBER I Zaalvoetbal ■21.00 uur Wings-Firtina'93 (Weesp) ZATERDAG 3 OKTOBER I Basketbal 118.30 uur Red Stars (H)-Waddinxveen Flyers (Beukendal) Korfbal ■12.30 uur Odik 4-Eemvogels (Odijk) Voetbal I14.30 uur WOP-VVZ'49 (Voort ■huizen) [14.30 uur Hees-Brederodes (V.O. lUtrechtseweg) (14.00 uur SEC-AH'78 (Bosstraat- West) I Volleybal 117.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Impact/ Sneek (De Bunt) V 15.00 uur Huizen-Stam/SoVoCo (Hui- f zen) ZONDAG 4 OKTOBER Handbal 13.00 uur Smeeing/BDC (H)-UDSV (Beukendal) Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Rood-Wit (Koningsweg) 14.30 uur MHC Soest (H)-Barendrecht (Koningsweg) Voetbal 14.00 uur Soest-DWS (Bosstraat-Oost) 14.00 uur WOG-SEC (Harderwijk) MAANDAG 5 OKTOBER Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-dfie) Zaalvoetbal 21.00 uur Firtina'93-JCK/Lora (Beukendal) Tijden kunnen veranderen. Vijfjaar geleden was Lunteren nog kam pioen in de hoofdklasse C en speel de WZ'49 in de toenmalige afde ling, zaterdag toonden de Soesters zich het sterkst in de wedstrijd tus sen de tweedeklassers: 5-2. De ploeg van Henri Kalk blijft daar door brutaal aan de leiding. Het zag er aanvankelijk niet naar yit dat WZ'49 de tweede overwinning zou boeken. Met snel combinatiespel had Lunteren een duidelijk overwicht en het was overeenkomstig dit spelbeeld dat het op 0-1 kwam. Dick van Laar, de beste speler van Lunteren, krulde de bal bij een vrije trap langs de muur en Da niël Hilhorst. Maar oude roem hielp Lunteren niet aan de Eemweg. Het doelpunt vormde de ommekeer in de wedstrijd, want plotseling gooide WZ'49 alle schroom van zich af. Lun teren werd op eigen veld vastgezet en WZ'49 kreeg kansen. Na 28 minuten was het raak. Uit een hoekschop kwam de bal uiteindelijk bij Bas van Doom die met een lage schuiver de hoek vond. Tien minuten later had hij weer kunnen scoren, maar de penalty-specialist van de Soesters schoot - na een overtreding op Jordi Brouwer - vanaf elf meter net naast. Uitstel van executie Het bleek uitstel van executie voor de Veluwnaren die twee minuten na de meevaller alsnog op achterstand kwa men. Brouwer combineerde met Marcel van Essen en de topscorer wist wel raad met de bal: 2*1. Miner dominant was WZ'49 in de be ginfase van de tweede helft. Lunteren probeerde met alle macht de gelijkma ker te realiseren, maar kwam niet verder dan een paar kleine mogelijkheden. De wedstrijd ging op slot na een uur voet bal, toen Ruben de Goede bij de twee de paal een voorzet van Gijs Schaap Op deze foto mag hij dan op de grond liggen, met een aandeel in drie doelpun ten hield Gijs Schaap zich staande in het duel met Lunteren. Foto: Aldo Allessie verzilverde. Als het verzet van Lunteren niet was gebroken, gebeurde dat vijf minuten later wel. Toen werd Schaap diepgestuurd: 4-1. In blessuretijd werd nog tweemaal ge scoord. Invaller Roy Huisman kreeg van Schaap de gelegenheid mee te feesten en bracht de stand op 5-1. Vlak voor het eindsigaal verdubbelde Lunteren het aantal tegentreffers van de Soesters. Met Zwart Wit '63 en Advendo heeft WZ'49 het meeste aantal punten (ze ven uit Vier), het doelsaldo van de groenwitten is het best. Zwart Wit'63 en Advendo zijn de tegenstanders op 10 en 17 oktober. Daarvoor moeten de Soes- .ters op bezoek bij WOP dat met WZ'49 promoveerde, maar inmiddels de laatste plaats inneemt. WZ'49 is dus gewaarschuwd. In de eerste competitiewedstrijd is bevestigd wat vorig seizoen duide lijk werd. Op zaterdagavond doen de spelers van Smeeing/BDC liever iets anders dan handballen. Veel succes hebben ze nog niet geboekt op dit dagdeel. Na zonsondergang kreeg Smeeing/BDC Vice-kampioen Nu was de voorbereiding van de hand ballers niet ideaal geweest. Berton Kemp, die met Dennis de Rijk het keepersduo vormt, heeft problemen met zijn enkel. Opbouwer Richard van Hof slot ondervindt nog last van een langdu rige knieblessure en cirkelloper Richard van den Hoef is eigenlijk nog maar net hersteld van een kwetsuuur aan zijn kuit. vorig seizoen, tijdens de rentree in de eerste divisie, nog wel eens een flinke tik te verwerken. De nieuwe trainer/coach Henk van Plateringen weet daar inmi- dels ook meer van. Het reisje naar Noord-Holland werd zaterdag afgeslo ten met een 27-14-nederlaag. Bovendien is Kolping op het gebied van handbal niet de geringste tegenstander in de eerste divisie. De ploeg uit St. Pan- cras mag zich tot in ieder geval volgend jaar vice-kampioen noemen. Smeeing/ BDC lijkt zich wederom te moeten rich ten op de middenmoot. Dat het in de beginfase meteen misliep, mochten de spelers van de Soester club zich wel enigszins zelf aanrekenen. Kol ping had er ogenschijnlijk meer zin in en scoorde de eerste vijf aanvallen. Smeeing/BDC begon aan een 'eeuwige' inhaalrace die gedoemd was te misluk ken. Na dertig minuten koesterde Kol ping nog steeds een voorsprong van vijf doelpunten. In de tweede helft veerde Smeeing/ BDC even op (14-11), maar het liep niet, het lukte niet en soms mocht het niet bij de handbalploeg. Kolping leef de zich vervolgens uit. Komende zondag speelt Smeeing/BDC de eerste thuiswedstrijd van de nieuwe competitie. Om 13.00 uur begint in sporthal Beukendal het duel met UDSV uit Utrecht. Veel trainiiigsuren hebben de heren van Red Stars nog niet inde benen. Beter dan in de eerste tien competi tie.minuten hadden ze dat niet kun nen uitbeelden. Archipel, theore tisch een van de zwakkere teams in de tweede rayonklasse, kreeg daar om eventjes een worst voor gehou den. De Culemborgers hapten gulzig, maar hadden de lekkernij al snel opgepeu zeld, waardoor ze alsnog voorbij werden gestreefd. Nadat door rommelig basket bal en volkomen overbodig balverlies een maximale achterstand van twaalf punten was bereikt, begon Red Stars aanspraak te maken op de kwaliteiten die het had meegenomen en kon het redelijk relaxed gaan 'eilandje hoppen': 65-85. Nadat de Soesters zich serieuzer met de wedstrijd gingen bemoeien, leunde Ar chipel in de eerste helft nog een poosje op Ruud Hazeldonk. Met deze routinier had veteraan Dick van der Hammen nog een appeltje te schillen. Scherp tot op het bot mocht de van een griep her stellende forward in het tweede deel van de eerste helft opdraven en maakte hij van het gat een gaatje. "Dat was het sprongetjé dat we nodig hadden. Toen al was duidelijk dat we een betere ploeg hebben en wist ik dat we zouden winnen," blikte coach René Lansaat nog even terug op het keerpunt in de wedstrijd. In de rust zat er nog maar één welge mikte driepunter tussen de scores van beide ploege (41-38). Na de onderbre king was er geen houden meer aan voor Archipel dat, evenals Red Stars, de ge hele wedstrijd een persoonlijke verdedi ging toepaste. Igor Smink, na ruim twee jaar terug bij het Soester team, was aan vallend niet te stoppen en vierde zijn rentree in de basketbalcompetitie met een productie van 26 punten. Guido La Rose (19 punten) merkte dat zijn bles sure hem geen parten meer speelde. Behalve Smink voegden Jan en Marco van Maanen zich (na een jaar te zijn gestopt) weer bij hun oude ploegmak-' kers. Shot stond zaterdag in het Orlando- gebouw voor een zware opgave. Er moest gespeeld worden tegen de ge doodverfde kampioen Huizen/Bij- maat. De twee clubs uit Huizen heb ben dit seizoen een gelegenheids team geformeerd met twee ex-Shot- ters, om zo snel mogelijk door te stoten naar de tweede divisie. Aksel van Elteren, de man die vorig sei zoen nog voor Shot speelde, durfde de uitdaging met zijn oude clubgenoten niet aan en viel uit. Voor hem in de plaats speelde een jeugdig talent van Bijmaat Joris Gieskens. Arjen Hooge veen, een andere ex-Shotter, startte wel in de basis, Het Huizer trio, gecomple teerd door Gijs Molenaar, kwam met veel zelfvertrouwen richting Soest, aan gezien ze na twee wedstrijden de kop positie al stevig in handen hadden. De Soesters moesten een volgende stap richting het kampioenschap betekenen. Toch dacht een aantal toeschouwers daar anders over, omdat een streekder- by nog wel eens op een verrassing wil uitlopen. Al snel leek dit ook te gebeu ren, toen Hans van Gooi in zijn ope ningswedstrijd het Arjen Hoogeveen heel moeilijk maakte. Toch moest hij na een goede openingspartij buigen voor de kwaliteit van Hoogeveen. Daarna wist Martin Fransen wat hem te doen stond. De sterkste man van Shot moest winnen van Gieskens om nog uit zicht te houden op een goede einduit slag. Fransen trok de stand gelijk. Pas bij het dubbel kon Shot echt voor een ver rassing zorgen. Het duo Van Gooi/ Fransen blijkt al vanaf het begin van dit seizoen een sterk dubbel te zijn en ook nu bevestigden zij dit door het sterke Huizerdubbel te verslaan en de stand weer op 2-2 gelijk te trekken. Naar ge lang de wedstrijd vorderde, bleek dat de Shotters goed konden meekomen en al leen wat kwaliteit en trainingsuren te kort kwamen. Alleen Hans van Gooi wist nog van Gieskens te winnen en bracht daarmee de einduitslag op 3-7. Marcel Jansen bleef zonder winstpartij, hoewel hij tegen alle drie de tegenstan ders de meeste weerstand wist te bie den. Al met al bleken beide partijen tevreden met de uitslag. Huizen/Bijmaat is weer een stap dichter bij het kampioenschap en Shot deed het beter dan de concur renten in vorige wedstrijden. Installatiebedrijf I j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 De auto van een 45-jarige Soester is vorige week dinsdag vernield. Van de wagen, die stond geparkeerd op de Hommel, werd met een steen de voor ruit ingegooid. Het gerenommeerde Stormvogels was de ploeg waartegen Soest-trai- ner Peter Visee wat recht wilde zet ten. De negen tegendoelpunten in drie wedstrijden waren de oefen- meester een doorn in het oog. Daar om legde hij in IJmuiden het accent op de verdediging. Visee was enigszins gedwongen een minder offensieve tactiek uit te stippe len, omdat Aijan Grapendaal gebles seerd was. Hilmi Michi werd aan de kant gelaten, omdat hij te laat op het appèl verscheen. Voor hem speelde Su- leiman Güntepe. Spits André 'Hufman begon wel. In de 36ste minuut bepaal de hij met de enige treffer van de wed strijd de eindstand op 0-1. Hufman mocht een strafschop nemen, nadat Dennis Heijkamp was gevloerd. Daar mee blijft Hufman één-op-één lopen. Heijkamp, die weer uitblonk, was ove rigens op het vier man sterke midden veld geposteerd, waardoor Hendri Ha- gedoorn als rechtsback mocht starten. De nul houden was de eerste opdracht die de blauwwitten meekregen. In de eerste helft hoefde Michael van Ee nau welijks in actie te komen, maar Soest had wel veel overtredingen nodig om Stormvogels op te vangen. Peter Wolf- sen moest dit met een gele kaart beko pen. Eiland Dat Michi na de rust in de ploeg kwam voor Güntepe was te voorzien, te meer daar Güntepe op het conditionele vlak problemen ondervond. Michi moet zich op een eiland hebben gewaand, waar hij slechts gezelschap kreeg van Hufman. Sporadisch kwam Soest uit de wurg greep van Stormvogels. De Noord-Hol landers zochten vooral via de ingevallen rechter spits Sander Böhm de beslissen de voorzet. Böhm was snel en behendig, maar zijn acties stierven steeds vaker in schoonheid. In de 62ste minuut kwam Soest goed weg bij een scrimmage, waarbij de bal tot tweemaal toe hard in de doelmond werd gebracht. Eerst redde Van Ee en in de rebound haalde René de Bree de bal van de doellijn. De bruikbare ballen die Michi en Huf man kregen hadden moeten leiden tot meer rust aan Soester zijde. Vooral Michi had een paar keer de bevrijden de treffer op zijn schoen. De spanning bleef, maar Stormvogels kon het veld- overwicht niet omzetten in een doel punt. Na zeven minuten blessuretijd konden de in wit gestoken Soesters ein delijk de armen omhoog steken om de tweede overwinning te vieren. Soest staat nu tweede, met AFC Quick 1890. Komende zondag is een oude bekende tegenstander in Soest. Het Amsterdam se DWS, vorig seizoen in het spoor van Soest gepromoveerd, komt naar de Bos straat-Oost. Vorig jaar eindigde deze (tumultueuze) wedstrijd in 6-1. De koppositie in de vierde klasse G is weer in handen van SEC. Met een 3-2-overwinning op Hoogland re pareerde de formatie van René Versteeg de averij die ze een week eerder bij WZA had opgelopen. Op de Bosstraat-West was zondag Sa- ban Aksit weer in actie te zien. De Soes ter komt dit jaar, evenals Bulent Kurt, uit voor Hoogland dat met een ongesla gen status op bezoek ging bij SEC. Ak sit, die het naar zijn zeggen naar zijn zin hééft bij zijn nieuwe club, en zijn mede spelers mochten blij zijn dat ze niet met een op een ruime achterstand werden gezet. In de negende minuut was het al raak toen Remco van Veenendaal vanaf twintig meter aanlegde. De middenvel der scoorde nogmaals, maar weet nu waarschijnlijk nog niet waarom het doelpunt werd afgekeurd. Cees Dorres- tein schoot net naast en Peter van den Berg mikte op de paal. En dus viel het doelpunt aan de andere zijde. Kurt zorgde voor de assist, waaruit Antersyn scoorde. In het begin van de tweede helft werd de situatie nog vervelender voor de Soes ters. Stephan de Koning maakte er 1-2 van, maar vervolgens stelde SEC in kor te tijd orde op zaken. In de 54ste minuut scoorde Dorrestein de gelijkmaker en na een uur spelen kreeg SEC tot veler ver bazing een strafschop van scheidsrech ter T. Mocking. Hij had een overtreding gezien van doelman Bert Hoogland die een duel was aangegaan met Ramon Heijnen. Dennis Brons haalde zijn gram. Op de aanvaller zou, kort voor het tweede doelpunt van Hoogland, een overtreding zijn begaan. Dat was Brons snel vergeten toen hij de strafschop be nutte en de eindstand op 3-2 bepaalde. Versteeg stuurde Olaf Hop en Joost Kroese nog het veld in voor Dorrestein en Heijnen. In de rust was Eric Looij- sen er al uitgehaald voor Jeroen van Dorrestein. SEC leidt nu met negen punten uit vier duels. De andere ploegen hebben meer verliespunten, met uitzondering van WZA. Dat kan op gelijke hoogte ko men met SEC als het de achterstallige wedstrijd in winst omzet. Foto: Aldo Allessie Ramon Heijnen vecht een luchtduel uit met zijn oud-ploegmakker Saban Aksit. Bulent Kurt (7), ook al ex-Seccer, kijkt met Michael van de Broek toe. ',Z Kom bij de dames van MHC Soest niet aan met spookverhalen over degradatie of iets van dien aard. Na drie nederlagen hebben de hock eysters hun optimisme nog niet ver loren. Dat lieten ze vorige week on verbloemd weten in het cluborgaan 'Dictatortje'. Alle goede bedoelingen ten spijt, lukte het de speelsters ook niet te scoren te gen Roomburg dat op eigen veld twee maal doel trof en Soest vaster op de laatste plaats van de eerste klasse nagel de. Roomburg was van een minder kaliber dan de twee vorige tegenstanders, maar Soest had nu ook moeite met zichzelf. In de tweede helft incasseerde het jon ge team de twee noodlottige doelpun ten. Er is hoop. Heren Dichtbij het eerste punt waren de heren in Schijndel, waar ze tegenover het on bekende Hopbel stonden. Kort voor tijd stond het 3-3, maar Hopbel scoorde in de slotfase de winnende treffer. Soest moest van vrij ver komen om de stand naar 3-3 te tillen. In de eerste helft had Hopbel een 3-1-voorsprong genomen. Het had zelfs 4-1 kunnen zijn, maar Jo nathan Schutte stopte een strafbal die bij de stand van 0-0 was gegeven. Ook Soest kreeg een strafbal. Dat was na de hervatting en werd door Tim van Tol aangegrepen om de achterstand tot een doelpunt terug te brengen. Hij had even later weer succes toen hij zijn stick tegen de bal kreeg. Maar Hopbel had nog een bevlogen moment voor het eind van de wedstrijd bewaard. i- Dagschotels woensdag: Nasi, kroepoek, saté donderdag: Kibbeling, frites, sla weekend: Vleesspies, aard kroketten, maandagMacaroni met sla dinsdag: Ragout met rijst (voor particulieren en bedrijven). Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37

Soester Courant | 1998 | | pagina 17