B rx O. LEES E S T| éSrtkiPt-' 'Ze lachte altijd zo lief, vond ik' ben je nergens." directeur Van d Smitsveen-bewoners lopen nog niet echt warm voor leefbaarheid wijk Tie-break voor dienstwoning de Toss 7 ACTUEEL enperi schoèmaker Cursusprogramma van C-drie gaat huis-aan-huis O Wildschut Optiek O MA?W i - PAGINa]WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 7 Bruidspaar Abma-Pak 60 jaar samen Bromfietser bij drempel onderuit V 7 Rabobank Rabobank Soest-Baarn Parachutisten met brochure veilig geland Muziek voor het oog. BANG OLUFSEN CENTER 'Umpire' Bartho Anderson niet bij de les V SPULLENHULP Textielinzameling en Spullenhulp Geen parkeerschijf Fietsers op de bon Forse boete voor dronken bestuurder Jongen (15) steelt tabak uit winkel 'Wisseltruc' kost vrouw portemonnee Soester (40) moet rijbewijs inleveren Kom tussen 12 september en 3 oktober langs voor de gratis leestest. Uw opticien laat u eenvoudig en snel zien hoe het met üw leesplezier is gesteld. Een kleine attentie ligt voor u klaar. Koopt u in deze periode een bril, dan ontvangt u de CD "Muziek voor achter je ogen (deel 2)" er gratis bij*. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Dief steelt sleutel en vervolgens auto Herfstvakantie in De Schoof I weg - Soest lokatie gelegen vrijstaand larage en diepe zonnige tuin. jden woning is volledig voor- zijnen, dubbel glas en dakiso- ifstand van bus, trein, winkels >r 1974, inhoud ca. 510 m3 grond: ruime hal met toilet en ler 7.00x3.80 m met open keuken met parketvloer, bij- amer 3.80x3.80 m met vaste 3 slaapkamers 5.50x3.80 m 80x3.80 m en 3.80x3.50 m, e, toilet en wastafel. 2e etcj. sr de gehele woning. Aanvaar- rijs: 698.000,- k.k. lakelaardij b.v. ïist lurgemeester De Widt en zijn ouw zijn maandagmorgen op de [offie gegaan bij het 60-jarig uidspaar G. Abma en H. Abma- ik in Honsbergen. Ze boden daar de gelukwensen aan namens het ge meentebestuur en de inwoners van Soest. De burgervader en zijn vrouw hadden in de gezellige flat aan de Wiardi Beck- manstraat het rijk alleen, want de ande re visite zou pas 's middags komen. Onder hen uiteraard de drie dochters en hun "aanhang" en het kleinkind. De heer en mevrouw Abma wonen al vanaf 1964 in Soest. Ze kwamen toen terecht in de woning aan de Kastanje laan 11, en nog dikwijls verlangt het •uidspaar - sinds bijna een jaar in Jonsbergen - terug naar het vrije huis dat ze achter zich lieten. "We hebben er altijd zo fijn gewoond." Bruid en bruidegom zijn beiden afkom stig uit Rotterdam. Ze werden daar resp. 87 en 86 jaar geleden geboren. De brui- degom - voor intimi Gjalt - werd daar al op jonge leeftijd slagersbediende, maar vanachter de toonbank kreeg hij destijds vooral oog voor het meisje - Henny - dat later zijn vrouw zou wor den. "Ze lachte altijd zo lief, vond ik." De slagersbediende bleek uit het goede ondernemershout gesneden, want al gauw had hij zijn eigen slagerij, in Schie dam. Het lieflachende meisje - inmid dels zijn echtgenote - sprong vaak bij als druk in de winkel was. Zij nam dan leestal de kassa voor haar rekening, tewel ze zelf was opgeleid aan de mo- :vakschool. ïoeie slager Dat de heer Abma echt een goeie sla- r was ontging ook zijn collega's niet. o kwam hij na 26 jaar in de eigen zaak -Ml irtement in het cen- erde parkeerplaats, c.v.-gas, op de gezellige winkels aan >afstand van het N.S.-station. itje, uitgebreide keuken met toilet en entree. 53 Je parterre waardoor n het huis is op een aantrek- waardoor het zich in heel wat tof raampartijen (draai/kuip), jken en vanzelfsprekend c.v.- keuken, bijkeuken, toilet en (oorspronkelijk 3), badkamer o naar zolder met grote dak- tuin en riante ga- l m2. Grondopp. circa 340 m2. itiek en landelijk gebied met weilanden en het groen van t eiken vitrinekasten en lam- t en hal. 1e verd.: 4 slaapka- e trap naar zolder met werk- ikende staat van onderhoud. .Je» mtiger jaren. Sfeer- net garage en grote tuin op >nhuis circa 310 m3. imer en suite, keuken, toilet ipkamers, doucheruimte en 'der. Rekening houden met «jas olledig gemoderni- an de rand van het karakte- srslavend is het vrije uitzicht, t bedaard herkauwend bont- •mfortabel ingericht en heeft ïtale grondoppervlak is 468 amer, luxe keuken met kook- toilet en zeer ruime hal met a verd.: 2 slaapkamers, berg-/ it toilet en overloop. 2e verd.: t kamer. U BENT OOK VAN HARTE WELKOM 10.00 TOT 14.00 UUR te hebben gewerkt in de vakopleiding voor het slagersbedrijf terecht en werd hij tenslotte hoofdconsulent van de bui tendienst, die o.a. de vakcursussen door het hele land controleerde. Na 15 jaar in deze functie kon hij genieten van een welverdiend pensioen. Van hun huwelijk hebben ze nooit een dag spijt gehad, aldus de bruidegom. De bruid lacht nog minstens even lief als destijds, maar haar echtgenoot tobt de laatste tijd nogal met zijn gezondheid en kan door longemfyseem niet meer zo "uit de voeten". "Dat is helemaal geen pretje, want ik ben altijd een voortva rende jongen geweest." Burgemeester en mevrouw De Widt op bezoek bij het bruidspaar Abma. Op de Beetzlaan is donderdag een zes tienjarige bromfietser uit Baarn onder uit gegaan. Hij had zijn voertuig niet onder controle en viel toen hij over een drempel reed. De jongeman, die geen helm droeg en letsel opliep, werd ter observatie naar Medisch Centrum Mo- lendael gebracht. Wim van den Pol (33) Z/OU-ClCT kCDITlS ^.L-LO directeur Van den Pol installatietechniek BV, klant Rabobank Montfoort De markt is, zeker in de techniek, continu in beweging. Cijfers Trends 1998/1999 is een uitgebreide studie naar de ontwik kelingen binnen het midden- en kleinbedrijf. Het bevat gedetailleerde informatie over de ontwikkelingen in 75 belangrijke branches en de 8 voornaamste sectoren. U kunt Cijfers Trends gratis in uw bezit krijgen als u even bij ons binnenlooptof kijk op internet: www.rabobank.nl/cijfers trends Rabobank Cijfers Trends. Alle feiten van het MKB op een rijtje. De belangstelling viel - ondanks het mooie weer - een beetje tegen. In elk geval hadden de organisatoren op een wat grotere opkomst gere kend, maar zoiets moet nog groeien, stelden ze vast. Met het nodige feestgedruis rondom het wijkcentrum aan de Smitsweg vierde de bewonerswerkgroep "Leefbaar Smits veen" zaterdag de totstandkoming van de brochure "Samen leven /samen wo nen in Smitsveen". De eerste exempla ren van het boekje werden door vier parachutisten van de paraclub Midden- Nederland (die op het vliegveld Hilver sum haar domicilie heeft) meegebracht en overhandigd aan Sabine, de klein dochter van mevrouw Pieters, die 30 jaar geleden een van de eerste bewoners was. Van buurtwerker Pieter Henke kregen nog enkele "oude" bewoners een exem plaar, de dames Renooy en Barreveld en het echtpaar Van Holst. Bij de specta culaire landing van de parachutisten - precies op het trapveldje aan de over kant - kwamen toch nog een flink aan tal buurtbewoners kijken. Ze konden bij het wijkcentrum ook terecht voor een hapje en een drankje en voor de jeugd warén er spellen, clowns en nog veel meer. Garage Na de landing bood Koos Koolstra - vestigingsmanager van Achtgoed - de sleutels en een maquette van een Smits veen-garage aan Balans-directeur Piet Tromp aan. De welzijnsorganisatie zal de garage - welke is nog niet precies bekend - gaan gebruiken voor het uit lenen van kinderspeelgoed en spullen voor "klusjes" in de wijk, die daarmee Sabine Pieters kreeg het eerste boekje van de parachutisten. nog leefbaarder zal kunnen worden. De brochures worden in de komende perio de huis-aan-huis verspreid in de flats aan de Smitsweg. Wijs er naar met uw hand en de deurtjes glijden geruisloos opzij. Een zacht licht overstraalt het gehele paneel. Zo heet Bang Olufsen u welkom in een muziekwereld die blijft boeien. BeoSound Ouverture met CD-speler, cassetterecorder en AM/FM radio in één. BeoLab 6000 actieve luidsprekers. 3 jaar garantie BANG OLUFSEN Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel. 035 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST Op woensdag 7 oktober wordt het nieuwe cursusprogramma verspreid in Soest en Soesterberg. Heeft men een anti-reclame sticker op de brie venbus, dan kan het programma niet bezorgd worden. Even bellen naar de administratie van C-drie en u krijgt het boekje opgestuurd: 035- 6022188 (ma. t/m vr. 9.00-17.00 uur). Het cursusseizoen start voor Cultureel Centrum C-drie later dan gewoonlijk, namelijk in de week van 16 november. Dit in verband met de grootscheepse verbouwing van het gebouw. Het cen trum gaat samen met de bibliotheek onder één dak. Helaas is de verbouwing uitgelopen. Daarom zullen de cursussen op alternatieve locaties aangeboden worden. Nieuw dit seizoen zijn de speciale jon gerencursussen. Jongerenatelier Voor iedereen die meer wil tekenen en schilderen dan thuis of op school moge lijk is. Geen cijferlijsten maar wel per soonlijke begeleiding en adviezen. Er wordt met diverse materialen en tech nieken gewerkt. Locatie: de Schoof. De vrije vloer (dansinstuif) In deze serie workshops maak je kennis met een dansvorm die gebaseerd is op een aantal danstechnieken. Je werkt aan coördinatie, snelheid, precisie en aan de expressie van de beweging zelf. Take Two Je krijgt les in tekstschrijven, acteren, improviseren, dans en video. De ideeën uit deze lessen zijn de basis voor de fragmentarische voorstelling vol gekke zijsprongen, persoonlijke verhalen en een korte zelfgemaakte speelfilm. Loca tie: C-drie. Capoeira Capoeira is een Afro-Braziliaanse vechtdans. Aanvallen en verdedigen worden aangevuld met acrobatiek en bewegingen gebaseerd op dieren. Loca tie: de Schoof. Vanaf 7 oktober ligt er op diverse plaat sen in Soest ook de speciale Jongeren krant. Hierin staan de speciale jongerencursussen vermeld met uitge breide informatie en een overzicht van het theaterprogramma wat speciaal voor jongeren interessant is. Waar ligt deze krant? In gemeentehuis, VVV, biblio theek, jongerencentrum de Schoof, sportscholen, buurthuizen. Theater Voor jong en oud is er het komend sei zoen weer veel te zien in het theater van C-drie. Veel cabaret in het voorjaar 1999 zoals: Niet Uit Het Raam, Plien en Bianca, Crème Fraiche, Van Houts de Ket en vele anderen. Acda en De Mun- nik is helaas al uitverkocht! De eerste jeugdvoorstelling is te zien op woensdag 28 oktober. De voorstelling "De Drie Musketiers" van acteur Geert van den Berg bijt het spits af. Een held haftige voorstelling voor iedereen van af 8 jaar. In dit najaar zijn er ook bijzondere jeugdfilms te zien. De nieuwe avonturen van Pippi Langkous, II november, van af 6 jaar: De Russische speelfilm Poes, Poes!, 18 november, vanaf 4 jaar, een Disney tekenfilm-Merlijn de Tovenaar, 16 december, vanaf 4 jaar, de laatste in dit jaar Kraanvogels, een Chinese speel film, 23 december, vanaf 8 jaar. Meer informatie over het gehele theater programma is te lezen in de theaterfol der. Niet ontvangen? Bei even naar de theaterkassa van C-drie, 035-6022188. Openingstijden: maandag, woensdag en donderdag 10.30-16.00 uur. Vooraf was alles geregeld. Eigenaar P. Snieeing zou een dienstwoning mogen laten bouwen op zijn tennis park de Toss aan de Bosstraat. De WD, het CDA en de PvdA zouden hun meerderheid in de gemeente raad aanwenden om van het nieuwe bestemmingsplan Hees af te kun nen wijken. De stemmen van hun eigen wethouders hadden ze daarvoor niet eens nodig en dat was maar goed ook. Immers, het College probeert nu eindelijk een con sequent beleid te voeren in Hees, wat betekent dat dit gebied zoveel mogelijk geconserveerd moet blijven. De drie wethouders zouden het om die reden niet kunnen maken om voor Smeeing een uitzondering te maken. Dat hoefde niet. Het scenario lag klaar. Het College zou vóór het weigeren van een dienstwoning kunnen stemmen. Met de steun van de fracties van de WD, het CDA en de PvdA zou Smeeing toch zijn zin krijgen en kon ie dereen zonder gezichtsverlies naar huis keren. En toen ging het toch mis. Bij de hoof delijke stemming was de VVD-er Bar tho Anderson niet bij de les. Hij volg de gedwee zijn wethouder Neks Blom- mers en stemde zodoende onbedoeld tégen de vergunning voor een dienstwo ning. Hierdoor eindigde de stemming onbeslist: 12-12. Een 'tie-break' is dus nodig. In oktober wordt opnieuw ge stemd over een dienstwoning voor de tennispark-eigenaar. In de Ruimte In het bestemmingsplan Hees is vastge legd dat op het voormalige terrein van In de Ruimte géén bouwactiviteiten mogen plaatsvinden. De toekomstige eigenaar mag wel de huidige bebouwing blijven gebruiken en uitbreiden volgens de (beperkte) bouwvergunning die het gemeentebestuur enkele jaren geleden reeds verstrekte aan In de Ruimte. Hees moet verder vooral landelijk blij ven, zodat verdere verstedelijking van het buitengebied op papier onmogelijk Telefoon 6018730 De Schans 20. 3764 AX kringloopcentrum Oud textiel kan men tegenwoordig kwijt in de speciale textielcontainers in Soest. Goede (en schone) kleding en schoenen kan men - liefst in aparte zakken - echter beter recht streeks inleveren bij Spullenhulp aan de Schans 20. Wie toch gebruik wil maken van de containers wordt verzocht de textiel in stevige plastic zakken te doen, die goed dichtgebonden zijn. Losse kle ding wordt immers gauw vochtig en daardoor ongeschikt voor her gebruik. Voor een goed verloop van de in zameling ziet Spullenhulp op de zak ken graag duidelijk vermeld of het om goede, nog bruikbare textiel gaat of om vodden. Informatie: tel. 601873Ó. Vijf automobilisten zijn dinsdag be keurd, omdat ze hun parkeerschijf niet hadden gebruikt. Hun auto's stonden geparkeerd in de blauwe zone op het Raadhuisplein. Zeven fietsers zijn woensdag op de bon geslingerd tijdens een controle op de Beukenlaan. De verlichting van hun voertuig bleek niet in orde. Op de Torenstraat is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man aangehou den, die onder invloed van alcohol was gaan autorijden. De dertigjarige Soester kreeg een boete van 900 gulden. Ais hij die niet voor een bepaalde datum heeft betaald, moet hij zich bij de rechter mel den. In een supermarkt aan de Van Weede- straat is zaterdagmiddag een vijftienja rige jongen aangehouden. Hij had pak jes sigaretten en shag onder zijn jas ver stopt eri zonder af te rekenen meegeno men. De jongen zal bij Bureau Halt een alternatieve straf krijgen. Een 51-jarige vrouw uit Soest is vrijdag avond de dupe geworden van een niet alledaagse 'wisseltruc'. In een super markt merkte ze dat ze werd gevolgd door een vrouw die telkens dezelfde ar tikelen uit de schappen haalde. Bij de kassa verwisselde de onbekende vrouw vervolgens de boodschappenwagentjes, waarna ze er met de tas vandoor ging. Daarin zaten onder meer de portemon nee en persoonlijke bescheiden van de Soestse. Een veertigjarige Soester heeft zijn rij bewijs bij de politie moeten inleveren, omdat hij met teveel alcohol op achter het stuur van zijn auto was gekropen. De politie gaf hem zaterdagnacht op de Steenhoffstraat een stopteken, maar dat omzeilde hij. Na een achtervolging werd hij op de Van Weedestraat alsnog aan gehouden. Hij kreeg een dagvaarding. Ook een 24-jarige Soester moet voorko men, omdat hij was gaan rijden, terwijl hij onder invloed van alcohol verkeerde. ■doï- Uw opticien is: Zuidpromenade 14, 3768 EM SOEST Telefoon 035-6022212, Fax 035-6022212 *Kom snel want de voorraad is beperkt! Di Lassostraat 65% tel. 6022195 Excursies In oktober kan via de Volksuniversiteit deelgenomen worden aan drie excursies. Op vrijdag 2 oktober kunt u onder lei ding van een Amsterdammer wandelen in Mokum. U proeft de sfeer van deze stad, terwijl de gids u onder andere ver telt over de verschillen tussen het Am sterdam van vroeger en het Amsterdam van nu. De wandeling start om 10.45 uur en duurt ongeveer 2.5 uur. Kosten: f 7,- (u gaat op eigen gelegenheid naar Amsterdam). Op woensdag 7 oktober start om 13.45 uur een 1 uur durende excursie in het Rietveld-Schröderhuis, dat in 1924 werd gebouwd door de beroemde Utrechtse architect Gerrit Thomas Rietveld in op dracht van Truus Schröder-Schrader. Dit huis is het enige dat volgens de architec tonische principes van De Stijl is gerea liseerd. De Stijlkleuren: het primaire rood, blauw en geel gecombineerd met de niet-kleuren wit, grijs en zwart bepa len het aanzicht van het huis, maar ook het interieur, dat eveneens door Riet veld werd ontworpen. Kosten: f 10,- (u gaat op eigen gelegenheid naar Utrecht). Woensdag 14 oktober staat er een ex cursie gepland in het Koninklijk Paleis op de Dam, welke start om 12.30 uur en 1 uur duurt. Dit gebouw, dat in de 17e eeuw onder architectuur van Jacob van Campen werd gebouwd als stadhuis, werd tijdens de Franse overheersing in gericht als paleis. Uit die tijd stamt de kostbare collectie empire meubelen, die nu nog grotendeels aanwezig is. Kosten: f 15,- (u gaat op eigen gelegenheid naar Amsterdam). U kunt zich ook nog inschrijven voor de volgende cursusen, die binnenkort star ten: Workshop Gezond met kruiden, Tuinkeramiek en Meer weten over eten starten donderdag 1 oktober, Effectief managen van het huishouden en Beter omgaan met jezelf en anderen starten dinsdag 6 oktober en woensdag 7 okto ber is er een lezing over Internet. Voor informatie en inschrijving: Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Las sostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 035- 6022195. Openingstijden: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Een inbreker heeft zondagmorgen zelf voor vervoer naar huis gezorgd, nadat hij uit een woning aan de Varenstraat audio-apparatuur had gestolen. In het huis trof hij ook de sleutel van een rode Peugeot 205 GTi aan. Die auto stond buiten en werd door hem meegenomen. 'n Nachtje Schoof Maandag op dinsdag, 19 op 20 oktober is er weer 'n Nachtje Schoof. Dit is een activiteit voor kinderen in de leeftijd van 8 t/m 12 jaar. De kinderen komen om 17.00 uur en blijven tot de volgende ochtend 10.00 uur. Er is dan weer een vol programma met o.a. avondeten, film, disco, vossenjacht en schminken. De kosten zijn f 10,-. Opgave via Mar- tina t/m 15 oktober. Wees er snel bij want vol is vol. Creatieve middag Woensdag 21 oktober van 14.00 t/m 15.30 uur is er een creatieve middag voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Het thema is: herfst. We gaan spatten, koek jes bakken en krimpie dinkie. De kos ten zijn f 2,50 en opgave is niet nodig.

Soester Courant | 1998 | | pagina 7