T wvxuktx 1 Hulleman optiek BSB-project gaat van start 1 >ertaarten Interieur- en sieerverwarming van sneeuwwitje T0m u00g n}veau b}j De yries Open Haarden •HANDEL £t WANDEL ikterif 12424 'Overheid moet terughoudend zijn bij kinderopvang' Kinderpostzegel-hoofdkwartier bezoekt manege De Stoethoeve W 20 Mille bij Yves Rocher soestertcourawt Bij peuterspeelzaal De Woelwaters geen wachtlijst araióaÉlIIilIilIID JUBILEUMAANBIEDING: ÉaiaiiBiimiiaii Jj^lNA; WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1998 Jubileumactie bij 25-jarig bestaan SOESTER COURANT PAGINA 9 TELEFOON 601 23 87 SNfii n BS? Lunchbijeenkomst Soester Zakenkring V O O R OOG ZORG Actie gaat vandaag van start NNep^pH/inkel Van hier en ginder VRIJWILLIGERSHULP NODIG? De kracht van de reclame ligt in de herhaling Gevraagd VASTE BEZORGERS Jgehoefte om even te ontspannen? Kamer van Koophandel steunt bodemonderzoeksproject Wie vergelijkt leest de Soester Courant JiaiaiBiiapaiBpljl Grieks Specialiteiten Restaurant AKROP-OH^ 12V2 jarig jubileum mibiimü 2en3root assortiment e i de eisen en lketba kkers vervu Hen 'ij flnterieiirverwanmng" neemt ns klimaat een belangrijke plaats n. Het bepaalt mede de sfeer en ons gevoel van behaaglijkheid. Open haarden en kachels zijn de laatste jaren dan ook erg populair, pit verwarmingstype vraagt des kundigheid en vakkennis van de er kende installateur. wensen :ven vers 'lijd even lekker! iaa Dil kui kei De Vries Open Haarden in Soest is al 25 jaar succesvol actief en toonaangevend op dit gebied, een stimulans om voor :ze zekerheid te kiezen. De Vries heeft een eigen ontwerpafdeling en houdt zich paarnaast bezig met de levering en in stallatie van zowel haarden als kachels in een grote diversiteit van uitvoering en modellen van Nederlandse en overige Europese topmerken. Veel aandacht wordt ook besteed aan de nieuwste ontwikkelingen van sfeerver warming op het gebied van gas en elek tra. Aan deze nieuwe trend wordt veel aandacht besteed en nu reeds mag wor den gesteld dat De Vries Open Haarden ook op dit gebied zijn tijd vooruit is. Zakendoen met De Vries betekent "Maatwerk" zoals de klant dat wenst! Betrouwbare adviezen over technische uitvoering en keuze van producten en materialen zijn de pijlers onder het za kelijke fundament van dit familiebedrijf. Vakwerk Eventuele noodzakelijke bouwkundige voorzieningen kunnen binnen het eigen bedrijf worden uitgevoerd, waarbij alle Particulier wil (tegen vergoeding) op achter- ruit van auto reclame maken voor bedrijven. Brief onder nr. 0283 Bur.S.Crt. Bij Yves Rocher Nederland bv mocht woensdag mevrouw Boes uit Amster dam 20.000 gulden in ontvangst nemen van directeur marketing G. van Dijk en mevrouw M. de Zeeuw, coördinatrice prijzenfestivals. Ze behoorde tot de vele klanten die in juli hadden meégedaan aan het Wereldreizen-festival, waarbij drie reizen t.w.v. 20.000 gulden of het bedrag contant konden wor den gewonnen. Notaris Elferink had van te voren de drie winnende klant nummers getrokken. Mevrouw Boes had er daar één van en bovendien het deelnameformulier teruggestuurd. Ze werd woensdag op feestelijke wijze ontvangen bij Yves Rocher aan de Nieuwegracht. technische oplossingen worden geboden die voor realisatie noodzakelijk zijn. De Vries Open Haarden prijst zich gelukkig over voldoende vakbekwame medewer kers te beschikken, die alle opdrachten en wensen van de klanten steeds naar volle tevredenheid kunnen uitvoeren. Dat hierbij ook alle voorschriften met betrekking tot milieu en techniek in acht worden genomen, spreekt voor zich. In de zeer uitgebreide en aantrekkelijke showroom, aan de Koninginnelaan 84 te Soest, kan kennis worden genomen van een groot aantal woonwarmte-broncon- cepten, die in diverse stijlen zijn samen gebracht. Iedereen is van harte welkom tijdens de openstellingstijden op maan dag t/m vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Te lefonisch is De Vries bereikbaar onder nummer 035-6010652. Daarnaast kan de "doe-het-zelver" op zaterdagen van 10.00 tot 13.00 uur voor een compleet pakket materialen, pro ducten en accessoires terecht. Tegen aantrekkelijke prijzen en gratis deskun dige adviezen komt De Vries tegemoet aan de vraag van de specifieke consu ment. Jubileumactie De Vries is trots op de 25 jaar, waarin sfeer en behaaglijkheid werden gebracht in de woningen van de klanten. Daarom mag het jubileum niet ongemerkt voor bijgaan en dus ontketent de firma een geweldige jubileumactie. Wie in de pe riode tot en met december 1998 een open haard of kachel bestelt, wordt graag als gast begroet voor een fantas tisch 5-gangen verrassingsdiner, een cu linair hoogstandje van restaurant Bau- ers in Soest. De actie geldt voor beste dingen vanaf f 5.000,-. XCLUSIEVE Kerkstraat 3-5 - 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Is kinderopvang een plaag of een zegen?" Die brandende vraag werd vorige week onder meer gesteld tij dens de lunchbijeenkomst van de Soester,Zakenkring in de horecage legenheid Bos en Duin aan de Bos straat. Het kan een zegen zijn, mits de overheid zich terughoudend op stelt, zo luidde één van de antwoor den. Voorts werd er tijdens de lunchbijeen komst gesproken over de nieuwe Wet Flexibiliteit en zekerheid. "Het ontslag recht in die nieuwe wet blijft op twee gedachten hinken", werd er gesteld. "Kinderopvang is booming maar nog geen volwassen business geworden", zei directeur Jaap Alting van Kinderdagver blijf Mickey's, die zich in zijn inleiding beperkte tot de opvang van kinderen in de leeftijd van 0 tot 4 jaar. "De markt wordt nog steeds voor het grootste ge deelte gekenmerkt door instellingen met een welzijnsachtergrond, met een dito bedrijfsvoering en organisatie, een machtige vakbond en een bijklussende overheid." Alting stelde dat de overheid met haar. selectieve subsidiestromen aan instellin gen enerzijds en haar dwingende maat regelen, die voor elke kinderopvang-or- ganisatie geldt, anderzijds marktversto rend en concurrentievervalsend werkt. Het bedrijfsleven krijgt hierdoor met het oog op de aangekondigde Wet op de basisvoorziening kinderopvang de reke ning gepresenteerd. Overheid en be drijfsleven worden bij de uitvoering van deze wet als financier aangewezen om kinderopvang voor iedereen toeganke lijk te maken. Oproep "Ik grijp dan ook deze gelegenheid aan om u, als financiers van de kinderop vang, op te roepen om via uw netwer ken en belangengroepen invloed uit te oefenen op de overheid. Dit om ervoor te zorgen dat de geplande extra uitga ven niet in subsidievorm aan instellingen worden verstrekt, maar als koopkracht ten goede te laten komen aan onze maatschappij, door middel van het marktwerkingsprincipe. Behalve de leden van de Soester Zaken- kring had wethouder Neks Blommers de inleiding van Alting aandachtig be luisterd. Uit de reactie van Blommers werd duidelijk dat Soest in dit opzicht geen "bijklussende overheid" is. "Wij hebben in Soest geen gemeentelijke kin deropvangplaatsen", liet wethouder Blommers weten. Gezien het feit dat Alting zich beperk te tot de opvang van kinderen die niet ouder zijn dan 4 jaar, vroeg de wethou der zich af hoe het stond met de opvang van 4- tot I2-jarigen. Ouders met kin deren in genoemde leeftijd hebben grote behoefte aan buitenschoolse opvang. "Daar doet de markt niet veel aan", ant woordde Alting. "Dat is te duur voor de kinderopvang-organisaties en de subsi die is niet toereikend. Bovendien is er binnen gemeenten geen ruimte om kin deren in die leeftijdscategorie op te van gen." Ontslagrecht De Wet Flexibiliteit en zekerheid, die per 1 januari wordt ingevoegd, zal veel invloed hebben op het sociaal recht. Zo zal voor het eerst sinds 1954 het ont slagrecht over het gehele terrein worden aangepast. Voorts wordt er een civiel rechtelijke regeling ingevoerd voor flexi bele arbeidsrelaties van oproep- en uit zendkrachten. Anderzijds blijft het ont slagrecht op twee gedachten hinken. Dat hield mr. Jan Erik van der Wolf van het Soester advocatenkantoor Van Loon Van der Wolf zijn gehoor voor. Van der Wolf was de tweede en laatste inlei der tijdens de lunchbijeenkomst van de Soester Zakenkring. Het hinken op twee gedachten wordt volgens Van der Wolf veroorzaakt door twee ontslagprocedures die beide kun nen worden toegepast. Niet alleen de Regionaal Directeur van de Arbeids- voorzieningénorganisatie (RDA) kan een vergunning verstrekken, ook de kantonrechter kan, om gewichtige rede nen, een arbeidsrelatie beëindigen. Zekerheid Van der Wolf gaf in hoofdlijnen aan wat de nieuwe Flexibiliteit en zekerheid-wet inhoudt. Ten eerste wordt de flexibiliteit vergroot, waardoor onder meer de mo gelijkheid voor het verlengen van con tracten voor bepaalde tijd wordt ver ruimd. En ten tweede krijgen werkne mers met een flexibele arbeidsrelatie meer zekerheid naar mate de arbeids verhouding langer duurt. Uit de details die Van der Wolf vervol gens aanhaalde, bleek dat de Wet Flexi biliteit en zekerheid voor werkgevers en werknemers nadere bestudering be hoeft. En dan nog blijft het zeer de vraag of partijen die bij het beëindigen van arbeidsrelaties zijn betrokken deze procedure zonder professionele hulp tot een goed einde kunnen brengen. De Soester Zakenkring deed er in ieder geval goed aan om zowel het onderwerp kinderopvang als de "Flexwet" op de agenda te zetten voor één van haar ge bruikelijke lunchbijeenkomsten, die voor de ondernemers altijd interessant, nuttig en aangenaam zijn. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspecialisten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT10-3761 CM SOESTDIJK-TEL.601 3859 's Maandags gesloten kringloopcentrum SPULLENHULP Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. ^yXStichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9\ tel. 602 81 32 Onder deze naam geeft de importorga nisatie "De Evenaar" uit Liempde een nieuwsbrief uit. Deze importorganisatie werd in 1986 opgericht. Het hoofddoel van "De Evenaar" is zoveel mogelijk mensen in de ontwikkelingslanden hel pen bij het opbouwen van een redelijk bestaan. Men houdt het assortiment ar tikelen beperkt tot kunstnijverheidspro- ducten. De grondgedachte is dat men alleen onze markt als afzetgebied aan biedt. Aan de producenten wordt een reële prijs betaald. Het bewerken van de markt geschiedt op non-profit basis. Men probeert met de handelspartners van jaar tot jaar te handelen. Ook ontwerpt men producten om voor hen de plaats op de markt te houden. De producten van "De Evenaar" komen uit onder meer India, Guatemala, Mexi co, Bangladesh, Kenia, Filippijnen, Tan zania en Indonesië. De Wereldwinkel in Soest heeft van "De Evenaar" verschil lende artikelen: glaswerk, zeepsteen voorwerpen, manden, sieraden enz. Sinds 1 april 1998 werken "De Evenaar" en Oxfam-Solidariteitsfonds uit België intenser samen met elkaar. Als distribu teur blijven zij wel apart bij de projec ten betrokken. Hun producten kan men in de Wereldwinkel zien en kopen: Op maandag van 13.00-17.00 uur en dinsdag tot en met zaterdag van 09.30- 17.00 uur. Tijdens hun toer door Nederland hebben de kinderen van het Kinderpostzegel-hoofdkwartier een bezoek gebracht aan manege De Stoethoeve in Soest. Via de Stichting "Het Rollend Paard" kun nen kinderen met een lichamelijke en/of verstandelijke handicap bij deze manege paardrijden. De Stichting ontving voor vooralsnog tijdelijke voorzieningen voor gehandi capten op de manege een bijdrage van f 10.000,- van de Stichting Kinderpost zegels Nederland (SKN). Dat geld werd onder meer bijeengebracht door de honderdduizenden schoolkinderen die vorig jaar huis-aan-huis Kinderpostze gels en wenskaarten verkochten. Dit jaar gaan de kinderen 30 september a.s. weer op pad. Het is de 50ste scholenac tie van de SKN. De kinderen kunnen bij De Stoethoeve zowel van de binnen- als buitenmanege gebruikmaken. Alle lessen worden ge geven door een gediplomeerd en erva ren instructrice, die is opgeleid door de Federatie Paardrijden Gehandicapten. Valide en minder valide ruiters worden zoveel mogelijk geïntegreerd. Naast het sportplezier zijn de therapeutische effec ten, zoals het verbeteren van de balans en het vergroten van het zelfvertrouwen, belangrijk voor minder valide ruiters. Het ontbreekt de manege nog aan een aantal noodzakelijke voorzieningen voor gehandicapten. Voorlopig is een porta- kabin aangeschaft waar met name de minder valide ruiters kunnen wachten voor en na het rijden. Onder andere de aanpassing van het toilet in de portaka- bin is door de SKN gefinancierd. 'Feest' Het project van de Stichting "Het Rol lend Paard" is één van de ruim duizend projecten die de SKN in binnen- en bui tenland financiert voor kinderen die in moeilijke omstandigheden verkeren. Aan de jaarlijkse scholenactie doen zo'n 6.300 basisscholen mee. De Kinderpost- Het Kinderpostzegel - hoofdkwartier - een fraaie dubbeldeksbus bij de Stoet hoeve in Soest. Foto: Goos van der Witt zegels zijn dit jaar ontworpen door Max Velthuijs. Het thema is "feest", vanwe ge het 50-jarig jubileum. De ontwerper heeft drie kinderfeesten als uitgangspunt genomen voor de Kinderpostzegel: Sinterklaas, een komi sche optocht en een verjaardagsfeest. De aftrap van de landelijke scholenac tie werd gegeven op 29 september, toen ZKH Kroonprins Willem Alexander als eerste zijn bestelling plaatste. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Een volledige Nek-, Schouder- en Rugmassage voor maar f 40,-1 Alleen in de maand oktober. Bel voor meer informatie: Jeannette Kroeskop Tel. 035 - 601 67 77 C" Praktijk voor Sport- en Ontspannings massage, Voetreflexzone therapie, Reiki, Bach Bloesem Remedies en Touch for Health. Peuterspeelzaal De Woelwaters aan de Beetzlaan 32, is een van de zeven speelzalen in Soest die vallen onder de Stichting Kinder centra Soest. Een peuterspeel zaal helpt een peuter de grote stap naar het basisonderwijs te maken; peuters leren niet elkaar te spelen, liedjes te zingen, geza menlijk wat te drinken en eten en heel belangrijk, ze leren tijdelijk afscheid te nemen van hun ouder(s). Op 2,5-jarige leeftijd kunnen kinde ren bij de peuterspeelzalen in Soest terecht. Er zijn echter speelzalen waar de peuters door een lange wachtlijst pas met 3 jaar kunnen be ginnen. Omdat Het Hart niet de meest kinderrijke buurt van Soest is, kent de Woelwaters dit probleem ei genlijk gelukkig niet en biedt ook aan ouders die niet in de omgeving van De Woelwaters wonen, de moge lijkheid hun kinderen bij De Woel waters op te geven. Nog een voordeel is dat De Woelwa ters alle ochtenden en middagen, met uitzondering van uiteraard de woensdagmiddag, geopend is. Hier door is het verschil in leeftijd van de peuters in een groep minimaal. De ontwikkeling van een kind dat net bij de peuterspeelzaal begint of die van een kind dat bijna naar de basis school gaat, is namelijk al groot ge noeg. Voor informatie kunt u bellen met De Woelwaters, tel. 6021782. U kunt natuurlijk ook een kijkje komen ne men en de leidsters zullen u graag te woord staan. Peuterspeelzaal De Woelwaters, Beetzlaan 32, Soest. Op 22 september j.l. hebben 550 bedrijven in de regio Eemland be richt ontvangen dat zij in het kader van de Wet Bodembescherming te maken hebben met een onder- zoeksverplichting. Dankzij het initiatief van de werkgevers organisaties en de samenwerkende Ka mers van Koophandel, worden deze be drijven eerst in de gelegenheid gesteld om via het ondernemersinitiatief BSB Utrecht, buiten de overheid om, bodem onderzoek uit te laten voeren. BSB heeft hiervoor het project gezamenlijke aanpak bodemonderzoek opgezet. Deelnemers aan het project krijgen gra tis, vakkundige begeleiding en besparen op kosten die zij in het kader van de Wet bodembescherming zullen moeten fnaken. De stichting BSB Utrecht is opgericht door de Kamers van Koophandel en de werkgeversorganisaties om bedrijven gratis te ondersteunen op het moment dat zij te maken krijgen met bodemon derzoek. De oprichting was het gevolg van het in werking treden van de Wet bodembescherming waarin is opgeno men dat 200.000 bedrijven in Neder land middels bodemonderzoek aan die nen te tonen dat zij geen verontreiniging hebben veroorzaakt. De verplichting waar deze bedrijven mee te maken heb ben geldt voor de gebruiker van een lo catie ongeacht of deze eigenaar van de grond is. Als alternatief voor deze verplichting is met de overheid overeengekomen dat bedrijven die zich aansluiten bij het on dernemersinitiatief BSB, niet te maken krijgen met de wettelijke verplichting. Zij hoeven ook niet direct inzage te ge ven in de onderzoeksresultaten. Daar door kan een eventueel aangetroffen verontreiniging, uit de wind van de over heid, worden aangepakt. Deelname aan de BSB-operatie is dus een goede ma nier om om te gaan met de verplichting vanuit de overheid. Als een bedrijf af spraken maakt met BSB, krijgt het niet te maken met de onderzoeksverplichting vanuit de overheid maar houdt het de mogelijkheid het onderzoek in te passen binnen de bedrijfsplanning. Ook in uw provincie is daarom op initiatief van de Kamers van Koophandel en de werkge versorganisaties een BSB-stichting op gericht die uw belangen behartigt en u gratis bijstaat, waardoor u verzekerd bent van een goede aanpak zonder dat u daar zelf veel tijd en energie aan hoeft te besteden. Keuze Op dit moment staan 550 bedrijven in de regio Eemland voor de keuze om deel te nemen of niet. Het is van groot belang dat deze bedrijven reageren op de aanschrijving van de BSB. Controle van de bijgevoegde bedrijfsgegevens kan voorkomen dat een bedrijf ten onrech te wordt benaderd door de provincie om onderzoek uit de voeren. Indien de ge gevens niet correct zijn kan BSB ervoor zorgen dat het bedrijf geen onder zoeksverplichting krijgt opgelegd. Bij het uitblijven van een reactie moet BSB ervan uitgaan dat de gegevens correct zijn en het bedrijf terecht op de provin ciale lijst van bedrijven staat vermeld. Ook bedrijven die reeds bodemonder zoek hebben uitgevoerd of van mening zijn dat onderzoek op hun locatie niet noodzakelijk is, kunnen dit melden aan BSB Utrecht. Meer dan 1200 bedrijven in Utrecht hebben al gebruik gemaakt van dit ondernemersinitiatief en profite ren van de voordelen van de BSB-ope ratie (terugtredende overheid, voordeli ge aanpak, geen onnodig onderzoek, etc.). Ervaring heeft uitgewezen dat grote kos ten- en tijdbesparingen te behalen zijn bij een gemeenschappelijke aanpak van bodemonderzoek. Daarom is in de regio Eemland een project opgezet waarbij bedrijven gezamenlijk onderzoek uit voeren. Op dinsdag 6 oktober a.s. wordt daarom een voorlichtingsbijeenkomst georganiseerd waar alle bedrijven in de regio voor zijn uitgenodigd. De bijeen komst zal plaatsvinden in het zalencen trum "De Amershof", Snouckaertlaan 11 te Amersfoort, aanvang 20.00 uur. Tijdens deze bijeenkomsten zal de noodzaak van bodemonderzoek worden toegelicht en worden de voordelen van een gemeenschappelijke aanpak ge schetst. De kostenbesparing bij een ge meenschappelijke aanpak van het inven tariserend bodemonderzoek kan name lijk oplopen tot meer dan 30 procent. Informatie Wie behoefte heeft aan meer informa tie kan contact opnemen met BSB Utrecht, tel. 030-2341468, of met de Kamer van Koophandel, 035-6721231. Alleen tegen inlevering van deze advertentie ontvangt u ^25% korting* op uw diner incl. drankjes. Aanbieding geldig t/m 31 oktober. (Reserveren gewenst) - Keuken geopend van 17.00-22.00 uur. Geldt niet voor live muziekavonden en afhalen. -1 bon per gezelschap. STEENHOFFSTRAAT 59 - SOEST Tel. 035 - 601 33 07 Ook voor afhalen. Dinsdag gesloten. Gratis parkeren voor de deur.

Soester Courant | 1998 | | pagina 9