w- Boeiende Rabobank-presentatie van de nieuwe 'Cijfers Trends' Horror-filmmarathon in Artishock met huiveringwekkend diner ■At aruóhocK Toppers trainen jeugd KVO CULTUUR WELZIJN! De wonderlijke wereld van M.C. Escher m Hulpver WOENSDAG 7 OKTOBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 18 Mede dankzij Ronald Naar: Brand Haverweerd: rokende televisie Jazzconcert met '1 step 7 seas' 'De Poolse bruid' BEVEILIGEN IS HET WERK VAN SPECIALISTEN Dennis Voshart en Jiska Brandt geven les Greenpeace in ANBO themamorgen 'De Drie Eiken' Info De Drie Eiken Zaterdag 17 oktober, van 15.15 tot 02.00 uur WOENSDAG vr Lezing kunst van het combineren Jazzconcert: Toïs Lezing in de Open Hof Doorrijder laat bromfietser staan Speciale kerkdienst in Julianakerk Kerkmuzikale vesper Kinderparadijs De Vrije Teugel Volksdansin< 'Beter ademe Kinderparadijs: geen collecte, wel ansichtkaarten DENJ Bergen en dalen, hoogtes en diep tes, op en neer, ups and downs... Cijfers en Trends. Er zijn spannen de parallellen te trekken tussen de verschijnselen in de financiële we reld en die van de in Nederland we reldberoemde bergbeklimmer Ro nald Naar. Zijn optreden vorige week donderdag, tijdens de presen tatie in Kasteel Groeneveld van de nieuwe editie van de traditionele Rabobankuitgave 'Cijfers en TYends', kan dan ook niet toevallig zijn geweest. Het eerste deel van de geslaagde na middag stond geheel in het teken van de nieuwe uitgave van het schitterend uit gevoerde boekwerk 'Cijfers Trends'. Directeur Jan Porte van de Rabobank Soest-Baarn was er de hoofdrolspeler bij. In het tweede deel kwamen de meer dan 8000 meter hoge bergpieken en de ernaast gelegen diepe dalen van Ronald Naar aan de beurt. Ze doen het bij de Rabobank al meer dan vijftien jaar. Diepgaande studies maken van het jaarlijkse reilen en zeilen van 75 branches in het Nederlandse midden- en kleinbedrijf. Het resultaat laat zich lezen in een elke keer weer fraaier uitgevoerd aantal drukwerken: een visionaire 'meetlat' in boekvorm, op CD-Rom en op een PC-flop. Naar keu ze. Een mooi staaltje van professioneel marketing-onderzoek, dat vooral ook maatwerk wil zijn. Er zijn, naast het lij vige totaalrapport zelf, deelbrochures voorhanden die per stuk steeds één van de acht hoofdgroepen behandelen: In dustrie, Bouw, Groothandel, Detailhan del Food, Detailhandel Non-Food, Ho reca en Recreatie, Transport en Dienst verlening. Bankdirecteur Jan Porte, vaardig ingeleid door zijn onderdirecteur en Manager Bedrijven Huub Keulen behandelde de gerapporteerde cijfers en de visies op de trends in vogelvlucht, begeleid door een geheel digitaal ge stuurd diaprogramma. Natuurlijk, ook de euro werd in de beschouwingen op genomen. De beurzen Het lag een beetje voor de hand dat Porte vooraf een opmerking kwijt wilde over de op de wereldbeurzen heersen de nerveuze stemmingen die ook in Nederland de AEX-index tot in de buurt van de 800 hadden gebracht. Por te vindt de onrust, die hier en daar aan het ontstaan is, meer dan voorbarig. 'Laten we', zo deed hij het onderwerp geruststellend af, 'goed in de gaten hou den dat je pas van recessie kunt spreken als er gedurende twee kwartalen achter elkaar sprake is van krimp, en daar lijkt het in de verste verten niet op'. Er is, zo blijkt uit de boekwerken, die vanmiddag in het hartje van de belangstelling staan, alleen maar goed nieuws te melden. Van trendbreuken bij de 70 branches die in 'Cijfers Trends' aan de orde komen, is geen spoortje te ontdekken. 'We doen het nog steeds goed', meldt directeur Porte, 'in Europa en zéker in Nederland. Gemiddeld komen we uit op 3% groei in 1998. In '99 wordt dit weliswaar min der maar ik heb er nog steeds vertrou wen in. De koersen waren de laatste maanden dermate hoog opgelopen, dat een ieder die zich ermee bezighoudt, toch voor zichzelf wel kon nagaan, dat er eens een dip moest komen. Ups en downs, ze horen bij het vak, ze houden de spanning erin. Daarmee wil niet ge zegd zijn dat waakzaamheid niet isgebo- den. Wie er met ons over wil praten kan vanmiddag, straks tijdens de informele borrel, meer dan één account-manager aanschieten. En verder bent u natuurlijk altijd zeer welkom op de bank zelf. Por te knipte zijn eerste dia op het scherm. Naar De Rabobank kon zich, wat de actuali teit betreft, gelukkig prijzen met de keu ze van Ronald Naar om de bijeenkomst in Groeneveld te komen opluisteren. De volgende avond was de man nadrukke lijk aanwezig in Netwerk op Nederland 1 en de zaterdag daarop stond er een uitgebreide reportage in de wakkerste krant van Nederland over zijn snode plannen om hangend aan een parachu te en op ski's meer dan negentig procent van een 3850 kilometer lang traject on der zich door te laten glijden op Antarc tica. Hij heeft het uitgeprobeerd op IJs land, het zag er koud maar schitterend uit. Eind oktober vertrekt Ronald Naar naar ijzige oorden... Hij ziet er niet naar uit als hij op uitno diging van Huub Keulen opveert van achter uit de zaal en wat schuchter aan lopend door het gangpad de apparatuur van Porte overneemt: geen grote beer, geen majestueuze krachtpatser of stoe re bink, geen gebruinde natuurvorser. Sterk moet 'ie wel zijn, dat hebben we na een paar van zijn ongelooflijk mooie dia's al door en wie naar Naar's handen kijkt gelooft op slag de verhalen over de zware gevechten die hij geleverd moet hebben toen hij de toppen van de zeven hoogste bergen in Europa en Centraal Azië onder die handen door liet gaan. De Mount Everest, hoger is er niet i meter), de gevaarlijke Nanja Par- bat (8125 meter), waar er veel meer van afgekukeld zijn dan er ooit in de media hebben gestaan, nog een paar andere ferme jongens en daarna zijn laatste staaltje durf en vakmanschap, de K2 in het bergmassief bij Nepal (8616 meter). Hij neemt ons, de adem benemend, mee omhoog. Tegelijk met zo'n 300 anderen. Lokale dragers vooral die, je gelooft het haast niet, duizenden kilo's proviand en apparatuur voor Naar en zijn mannen, naar het basiskamp brengen. Vandaar uit begint het grote werk. Het verken nen van de routes, het rekenen, het in schatten van de risico's. Naar haalde ooit een wiskundige academische graad. 'Het enige vak dat ik begreep en waar ik veel plezier van heb bij wat ik doe is 'Kansberekening en Statistiek', het moet u als zakenmensen toch ook niet onbe kend voorkomen. Ik was er goed in'. Precisie Het hele leven hangt af van nauwkeu righeid, calculeren, vooral de risico's, plannen, organiseren en goed voor jezelf zorgen. Het maakt niet uit of je de Mat- terhorn probeert of de beroemde Noordwand van de Eiger of die K2. Naar: 'Je moet je perfect voorbereiden, de juiste mensen kiezen, dat hoeven niet altijd de aardigste te zijn, ze moeten in je team passen, je moet vertrouwep in elkaar hebben. Als je twijfelt moét je beneden blijven. Het is allemaal preci siewerk'. Voor zijn gehoor in het sfeer volle, lekker warme zaaltje van Kasteel Groeneveld worden de parallellen met het eigen bestaan steeds duidelijker. Waar zij met een GSM lopen zweert Naar bij de sateliettelefoon. Hij gaat er rechtstreeks het Internet mee op. De media hangen, terwijl hij in steeds ho gere sferen belandt, aan zijn lippen. Hij leeft, van de publiciteit. Met de op brengst van rechten, verkochte foto's, interviews en voordrachten worden de geldverslindende expedities gefinan cierd. 'Denk maar aan een paar ton per keer'. Het andere deel komt van spon sors. TNT, de nieuwe PTT-besteller in de oranje busjes, is er al sinds IJsland bij. TNT op Antarctica, wilt u het weid ser? En wie wil bewijzen dat zijn com puters het ook bij 35 graden onder nul blijven doen, of de firma die huidcrème verkoopt die ook dan nog niet bevriest en verzorgend blijft werken, dat soort ondernemende mensen loopt warm voor Ronalds eigenzinnige vak: bergbe klimmer! Naar's causerie was boeiend, bewonde renswaardig is zijn ondernemingsgeest, je moet maar durven. Naar: 'Wie niet waagt wie niet wint'. Zijn geloof in ei- Politie en brandweer kwamen zaterdag middag omstreeks 15.00 uur in actie na de melding van een brandje in een flat aan de Haverweerd. De 78-jarige be woonster ontdekte tot haar schrik dat het televisietoestel plotseling begon te roken. Ze haalde de buurvrouw erbij, die het apparaat met de nodige tegen woordigheid van geest op het balkon zette. De politie bedwong de vlammen met een brandblusser en de brandweer zorgde ervoor dat de rook in de woon kamer werd weggezogen. Ronald Naar aan het woord tijdens de bijeenkomst in kasteel Groeneveld. gen kunnen is groot en datsteekt hij niet onder stoelen of banken. Rekenen, dat kan'ie ook en plannen. Gek van het he- melbestormen, de kick van de uitdaging, steeds opnieuw. Hij kan niet zonder, houdt niet van halve succesjes. Ook voor hem is er een grens, hij weet dat. Maar waar die ligt? Daar zoekt Ronald Naar nog steeds naar. 42 Jaar jong. Er is nog veel te doen in die wij de wereld, die van tijd tot tijd aan zijn voeten ligt. Af en toe loopt Naar met zijn hoofd in de wolken, geen berg te hoog, of stuift hij binnenkort, hangend aan een kleurrijke parachute, type 'ma tras', op ski's over het dikste ijs van de wereld, ver voorbij 'down under'. De koude en hoge natuur, dat is voor Ro nald Naar genieten geblazen. De Rabobank Soest-Baarn zorgde voor een spectaculair middagje. Er wordt al weer uitgekeken naar volgend jaar. Ro nald Naar overtreffen zal niet meeval len. Met 'Cijfers Trends' zal de bank minder moeite hebben. Wie er niet was kon ook niets mee naar huis nemen. De bank helpt u graag aan een exemplaar, in boekvorm, op CD-ROM of op flop py en per branche, als u dat prettiger vindt. Even langsgaan, even bellen. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Donderdag 8 oktober Met o.a. Steven Kamperman en Tjitze Vogel. 1 step 7 seas is het kwartet van altist/klarinettist Steven Kamperman. Opvallend daarin is de aanwezigheid van een altklarinet: zeldzaam in de Ne derlandse jazzscène. Meer nog dan in de bezetting zit het bijzondere van deze groep in de energieke zoektocht naar een nieuwe afgrond, een warmgekleurd avondlandschap of een opwindend po- lyritmisch feest. De composities van Steven Kamperman vormen daarvoor de leidraad, maar ook werk van de overige groepsleden komt aan bod. Aanvang 20.00 uur. Toegang f 7,50. Steven Kamperman. Maandag 12 oktober Van de vier Nederlandse films die tij dens het afgelopen Internationale Film festival Rotterdam in première gingen, bleek Karim Tradia's De Poolse bruid verreweg het meest succesvol. Niet al leen won de film de Publieksprijs maar ook internationaal bleek er veel belang stelling van andere'festivals. De reden dat De Poolse bruid eruit springt, is de kracht van dei eenvoud. Subtiel: De in, Algerije geboren regisseur Tradia bewijst met zijn eerste lange film weer eens dat juist in een specifieke geografische locatie gewortelde films de grootste kans maken op universele her kenbaarheid. Het Groningse platteland met zijn felblauwe luchten en lage ho rizon vormt een niet eerder in een speel film vastgelegd decor voor een eenvou dige vertelling zonder veel woorden. Een jonge boer die in zijn eentje een oude boerderij bewoont, ontfermt zich over een Poolse vrouw die uit een bor deel is gevlucht. De film toont op sub tiele wijze de langzame toenadering tus sen deze twee ogenschijnlijk totaal ver schillende mensen, die echter als over eenkomst hebben dat zij beiden in de hoek zitten waar het moderne leven klappen uitdeelt: de vrouw is onder val se voorwendsels in de Nederlandse prostitutie beland, de man levert een Een inbraak brengt meer teweeg dan alleen schade en verlies. Een specialist kan u adviseren over inbraakpreventie. Want een gecertificeerd beveiligingsbedrijf weet precies wat er nodig is om een pand optimaal tegen inbraak te beveiligen. inbraakbeveiliging brandmeldsystemen camerabeveiliging alarminstallaties toegangscontrole terreinbeveiliging GECERTIFICEERD BEVEILIGINGSBEDRIJF JENSMA INSTALLATIE TECHNIEK BECKERINGHSTRAAT 29 - SOEST Tel.: 035 60 17 317 - Fax: 035 60 26 216 Dennis Voshart en Jiska Brandt van hoofdklasser Deetos hebben een korfbalclinic bij KVO gegeven. On der leiding van Tjeerd de Jong, van hoofdklasser DKOD, kreeg de KVO-jeugd een bijzondere training. Om 10.00 uur gaf Kommer van Heijst, voorzitter van KVO het startschot. Op het veld waren 12 korven geplaatst zo dat elk téam circa vier oefeningen kon uitvoeren. Bij elke korf stond een trai ner of coach die bij de oefenstof kon helpen. Tjeerd de Jong kon via de mi crofoon de clinic aan elkaar praten en hier en daar een bepaalde oefening toe lichten. Het hoogtepunt was toen enkele (jeugd)leden tegen de professionals mochten spelen. De cracks moesten bin nen één minuut scoren wat niet altijd gelukte. KVO was blij verrast met de komst van wethouder Pieter ten Hove die onder andere sportzaken in zijn por tefeuille heeft. Uiteraard werd hij uitge nodigd de bal in de korf te gooien wat hem na enkele pogingen lukte. Na de clinic kregen de jeugdleden een verrassingspakket, bestaande uit onder andere een poster van de toppers met Donderdag 8 oktober houdt de ANBO haar maandelijkse thema-morgen in het Dienstencentrum 'De Drie Eiken', aan vang 10.00 uur. Deze keer is gekozen voor een informatieve ochtend verzorgd door Greenpeace. Vertegenwoordigers hiervan vertellen over hun werk ge staafd met diabeelden. Iedere 55-plus- ser is welkom en het kopje koffie staat klaar. Tussen de bedrijven door poseerden de korfbaltoppers met de jeugdleden en be- hun handtekening. Het geheel werd be sloten met een technische bespreking tussen de profs en trainers, coaches van KVO. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Modeshow Maandag 12 oktober wordt van 10.00 tot 12.00 uur in de grote zaal van De Drie Eiken een modeshow gehouden. Onder het genot van een kopje koffie kan men de najaars- en wintermode be kijken, de toegang is gratis. Vertel-ochtend Maandag 19 oktober is er om 10.00 een 'vertel-ochtend'. Ouderen vertellen hun verhalen van vroeger 'ter lehring ende vermaeck'. Ook hier is de toegang (en de koffie) gratis. Rommelmarkt Zaterdag 31 oktober wordt de najaars rommelmarkt in De Drie Eiken gehou den. Hiervoor is nog ruimte voor spul letjes die mogelijk verloren in een hoek je staan. De opbrengst van de rommel markt komt ten goede aan activiteiten ten behoeve van het centrum. Over alle activiteiten kan men informatie verkrij gen bij Tosca van Bussel, tel. 351402. geleiders van K VO. Liefhebbers van horror- en griezel films komen volgende week zater dag (17 oktober) volop aan hun trekken tijdens de filmmarathon die het Filmhuis Artishock organiseert. Van 15.15 uur tot 02.00 uur is er bloedstollend te genieten van vier bekende of minder bekende fdms in het genre. De films worden vertoond met diverse onderbrekingen, waarin de bezoekers nog een andere hartstocht kunnen bot vieren: het smullen van een horrordiner, dat wil zeggen dat ook de onderschei dene gerechten daarvan bijdragen aan de totale huiver die de bezoekers zal bekruipen. Er staan vier gerenommeerde griezel films op het programma. Het zijn films in verschillende genres: lichte, komische en stevige horror. Om 15.15 uur wordt het spits afgebeten met de moderne klassieker "Halloween" van John Car- penter, met o.a. Donals Pleasance en &BLOEI Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde De lezing 'kunst van het combineren' is gebaseerd op het gelijknamige boek van Florentine van Eeghen-Elias. De meeste dia's die worden vertoond zijn, evenals de foto's in het boek, van Marijke Heuff. De lezing is georganiseerd door Groei en Bloei en wordt op woensdag 14 oktober gehouden in het EHB O-ge bouw aan de Parallelweg. De aanvang is 20.00 uur. De toegang bedraagt 5 gul den (inclusief koffie of thee) voor be langstellenden die geen lid zijn. Leden kunnen de lezing gratis bijwonen. hopeloos economisch gevecht om als kleine boer te overleven. Bijzonder: "Jaap Spijkers is prachtig als de stugge boer die door toedoen van de spontane Poolse, gespeeld door een vol strekt geloofwaardige Monic Hendrickx langzaam ontdooit. Wat De Poolse Bruid vooral tot een bijzondere film maakt, is het inlevingsvermogen in men- selijk gedrag en het gevoel voor de sub tiliteiten daarin." Aanvang: 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+f7,-. Reserveren maandag 9.00-12.00 uur, tel. 6019577. Agenda: zaterdag 17 oktober: Horror Filmmarathon met: Halloween 15.15 uur; Mimic 18.00 uur; Scream 21.00 uur; The Witches of Eastwick 23.30 uur. Ma. 19 Round Midnight, ma. 26 De Verstekeling. Zaterdag 10 oktober Het eerste concert in de Oktober Jazz maand wordt gegeven door de splinter nieuwe formatie "Toïs", waarin we trompettist Angelo Verploegen aantref fen in gezelschap van bassist Tjitze Vo gel en drummer Bram Wijland. Onlangs maakte Toïs de cd "An Angel's Work Is Never Done" (VIA-JAZZ 9920312) waarop naast eigen composi ties ook een paar verrassende uitvoerin gen van stukken van anderen zijn te vin den, zoals het door Jaki Byard geschre ven en vrijwel geheel als bas-drums- duet gespeelde "Bird's Mother". Ook opvallend is "And the Band Played On", een compositie die sterk is gewor teld in de New Orleans traditie, maar zodanig gespeeld wordt dat het resultaat klinkt als muziek van de jaren negentig. In een paar stukken wordt vanuit een vrij intro naar een gevonden improvisa tie toegewerkt, en dat gebeurt op eén heel natuurlijke manier, alsof het stuk ter plekke door de drie muzikanten van Toïs gezamenlijk wordt gecomponeerd. Het stuk "Undertow", van de hand van bassist Tjitze Vogel, is een bijzonder fraai voorbeeld van dat laatste. Wie luistert naar Toïs hoort een drietal muzikanten die als één man klinken, zo goed voelen de musici elkaar aan. In het samenspel gebeurt zo veel dat hun mu ziek ook na een paar maal luisteren blijft boeien, ondanks (of dankzij?) de klei ne bezetting. Van een pianoloos trio als dit wordt vaak gezegd dat je de piano eigenlijk helemaal niet mist. Een beet je een cliché is dat wel, maar in dit ge val een cliché wat nu eenmaal klopt en zelfs bedacht had kunnen zijn naar aan leiding van de muziek van Toïs. Toïs bestaat uit Angelo Verploegen - trompet en bugel; Tjitze Vogel - contra bas; Bram Wijland - drums. Aanvang: 21.00 uur. Toegang f 10,-. Jamie Lee Curtis. Om 18.00 uur volgt "Mimic" van Guillermo del Toro, met o m Charles Dutton en Mira Sorvmo; daarna is om 21.00 uur de beurt aan "Scream" van Wes Craven, met Drew Barrymore en David Arquette, en de cyclus wordt om 23.30 uur afgesloten met "The Witches of Eastwick" van George Miller, waarin o.a. Jack Ni- cholson, Michelle Pfeifer, Cher, Susan Sarandon en Veronica Cartwright excel leren. Filmhuis Artishock organiseert de film- marathon - al eerder vertoond in Artis hock, maar dan de hele nacht door speciaal met het doel de ongetwijfeld vele Soester filmliefhebbers ook eens naar de "bioscoop" aan de Steenhoff straat 46 te trekken en een nieuw pu bliek aan te boren, zoals filmhuiswerk- groeplid Ron van Ewijk uitlegt. Horror-diner Om de sfeer te verhogen kunnen de Toïs: Angelo Verploegen, Tjitze Vogel en Bram Wijland. Foto: Rob Becker. bezoekers desgewenst aanschikken aan een horror-diner, dat speciaal bereid is door kok Isac Frankenstein. Het voor gerecht - "Duivelseieren, Halloweensa- lade en Jacob's list- en bedrogsoep11 wordt na de eerste film geserveerd. Na de tweede film komt het hoofdgerecht- "Bloedbad met Lamsoffer op Altaar" - op tafel, en na de derde film is er een nagerecht van "Spokenblubber met ver brijzelde kattentongen". De maaltijd kost f 17,50 p.p. (drankjes niet inbegre pen). Voor de films - exclusief de maaltijd - geldt een speciale entreeprijs van f7,50 (leden) of f 10,- (niet-leden), maar voor een passe-partout (vier films) betalen leden f 27,50 en niet-leden f 35,-. Re serveren kan men dagelijks vanaf 19.00 uur, tel. 6031396. In samenwerking met De Kunsthal Rotterdam organiseert de Stichting Vrije Academie voor Kunsthisto risch Onderwijs een eenmalige le zing over de wereldberoemde grafi cus M.C. Escher. Op dindag 3 no vember om 20.00 uur vindt de le zing plaats in de Open Hof, Veen- besstraat 2. De aanleiding voor deze lezing is de grootse tentoonstelling die momenteel te zien is in de Kunsthal in Rotterdam, "100 jaar M.C. Escher". Bij de samen stelling van de tentoonstelling werkte de Kunsthal nauw samen met het Haags Gemeentemuseum, dat de belangrijkste Escher-verzameling in ons land bezit en de M.C. Escher Stichting. Eschers' com plete grafische oeuvre is te zien, alsme de talrijke notities, schetsen en tekenin gen die aan litho's en houtsneden voor afgingen. Tot 1937 was Escher een weinig opval lend kunstenaar,die de zichtbare wereld zo getrouw mogelijk probeerde weer te geven. In dat jaar raakte Escher echter geboeid door het fenomeen van de re gelmatig vlakverdeling. Het aan elkaar passen van congruente figuren zonder dat er lege plekken overblijven, lag hem na aan het hart. Echer bouwde zijn vlakverdelingen op uit herkenbare figu ren als vogels, vissen en reptielen. Een jaar voor zijn dood verschijnt het boek "De werelden van M.C. Escher" dat wereldwijd grote indruk zou maken en overal navolging krijgt. Tijdens de lezing zal uitgebreid worden ingegaan op het rijke oeuvre dat hij heeft nagelaten. Er zal gewezen worden op opmerkelijke parallellen van zijn werk met dat van uiteenlopende kunste naars als de vroeg-Nederlandse schilder De politie is op zoek naar een onbeken de automobilist, die zaterdagmiddag omstreeks 15.00 uur een ongeval ver oorzaakte op het kruispunt Konings- weg/Dorpsstreek en vervolgens zonder zich bekend te maken doorreed. Hij trof daarbij een 16-jarige bromfietser uit Amersfoort, die onverwacht moest af remmen, daarbij slipte en ten val kwam. De bestuurde van de auto was wel even gestopt, maar had zich met de opmer king dat hij er niets mee te maken had omdat de jongeman zélf geslipt was uit de voeten gemaakt. De jongen liep een pijnlijke knie op en zijn brommer was flink beschadigd. Aanstaande zondag (11 oktober) vindt er in de Julianakerk (Julianalaan 19) een dienst plaats die in het tekenstaat van zending en werelddiakonaat, georgani seerd door de hervormde en gerefor meerde kerken uit Soest (Samen-On- Weg). Al vele jaren worden kleinere groepen, zoals boeren, in ontwikkelingslanden gesteund door de Samen-Op-Weg-ker- ken, waardoor deze mensen beter in hun levensonderhoud kunnen voorzien en een meer onafhankelijke positie krij gen ten opzichte van grootgrondbezit ters. Op deze zondag krijgt men veeL infor matie over wat er zoal gebeurt in deze landen en wat er nog gedaan zou moe ten worden. Programma: 9.00-10.00: koffie of thee; 10.00-11.30: kerkdienst, die geleid wordt door twee zendingspredikanten (ds. H. Gijsen en ds. C. Weys uit Bots wana); een kleurrijk Afrikaans koor laat liederen horen. 10.30-13.00: infomarkt, videopresenta tie en vele kinderactiviteiten; lunch is inbegrepen. Kerkelijk of niet, iedereen is van harte welkom! Van Eyck en de surrealist René Magrit- te. Ook zal worden stilgestaan bij de in spiratiebronnen die Escher hebben ge stimuleerd bij het creëren van zijn geheel eigen wereld. In Soest wordt de lezing gegeven door de deskundige en enthousiaste kunsthis toricus drs. Frank Swagemakers. De le zing is voor iedereen toegankelijk en begint om 20.00 uur. De toegangsprijs is slechts f 10,-. Reserveren is niet mo gelijk en bezoekers wordt aangeraden om tijdig aanwezig te zijn zodat u niet het risico loopt dat de zaal vol is. Voor informatie over het cursus- en ex cursie-aanbod van de Stichting Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onder wijs kan men bellen: 020-4185050. Op zondag 11 oktober, 17.00 uur, is er in de Open Hof (Veenbesstraat/hoek Dalweg) de eerste vesperviering in het seizoen 1998/1999 van de Raad van Kerken. De vespercantorij o.l.v. Jean Telder, met organist Tjalling Roosjen en verdere medewerkers zorgen voor een viering op hoog niveau. In de vesper van oktober wordt o.a. ge zongen het psalmengebed (psalm 130); er zijn lezingen uit Prediker en Hebree ën, afgewisseld door gezangen; en het Magnificat van Felix Mendelssohn-Bar- tholdy. De vesper staat open voor iedereen, katholiek of protestant, al of niet kerke lijk betrokken. Aan de uitgang is een deurcollecte voor de kosten en het op niveau houden van de muziek. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 De Amersfoortse volk Terpsichoré houdt op oktober een instuif in i het Spinetpad. Amers van 20.00 tot 23.00 uui verplicht. Entree: leden f7,50. Informatie: Henr 352637. Binnenkort start bij yo van Kempen in Soest et ademen", met oefeninge lijke ademhaling terug meeste mensen gebruike de van hun longcapac van een verkeerde man zijn o.a. spanning, stress, heid, een slechte houdii heid. Door de cursus wi dingsvermogen vergroe stand verhoogd. Een goi is de sleutel tot ontspan gelijks leven. Informatie: Valeriaanst ES Soest, tel. 6013637. vertentie elders in dit bl Medewerkers en vrijwilligers van de Vrije Teugel gaan dit jaar niet niet een collectebus, maar met een setje van vijf ansichtkaarten langs de deur. Het spreekt voor zich dat de o\ van de verkoop bestemd is voor kinderparadijs. De welzijnsinstellingge' bruikt het geld voor haar accommoda- tie en activiteiten op het terrein aan het Vedelaarpad. De afgebeelde tekeningen zijn door kinderen die in de zomervakantie deelnamen aan de feestweek. Elke dag werd een winnende tekening gekozen. Het resultaat is een setje van vijf kaar ten dat voor 5 gulden kan worden aan geschaft. De medewerkers van heI kinderparadijs kunnen in de week van 19 tot en met 24 oktober aan de deui worden verwacht. Weekend-opvangdier Maatschappelijke Dien Hulp in dringende mc zaterdag, zondag en alg feestdagen, tel. 624555.' Stichting Hulpdienst Hulp aanvragen dagelijk 10.00 uur, tel. (0341 352097. Nazorg borstkankerp: Informatie: Borstkanker trum Utrecht (BIC), tel. di. t/m. vrij. 10.00-13.0 Werkgroep Kind en Ziel Behartigt de belangen óüders vóór, tijdens en huisopname. Informatie: Iing, tel. 6014470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.( Stadsring 31A (Vrouwer foort, tel. (033)4616612. wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke mei« Maandag 19.00-21.00 i 16.00-18.00 uur; donc 21.00 uur, tel. (030)232: Vrouwen in de Bijstan Vrouwen die problemen terrein van de bijstand ki terecht bij de werkgroep Bijstand, telefonisch da 13.00 of na 18.00 ui 6017431 of 6018555. Spreekuur: elke 2e vr maand, 10.00-11.30 uur, tionaal Vrouwencentrum, VTO-samenwerkingsi Yroegtijdige Onderkenn lingsstoornissen bij kinc 240, 3800 AB Am (033)4637285. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak fers van misdrijven en ve Ien, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eemla 24 uur per dag telefoni: voor Soest, Soestdijk <5 tussen 7.00 en 23.00 uur tussen 23.00 en 7.00 uui kamer van de Amersfooi 033-4666666. Al Anon-groep Soest Steun aan familie van de matig veel drinkt of dron of 5415474 Baarn. Ouders van een overle Landelijke zelfhulp-orga Contactadres: Eveline I breestraat 543, 3765 6014310. Thuishulpcentrale Eei De THC biedt partners dementerenden, van chro ouders van verstandelijk gehandicapte kinderen h of passief oppassen doe Informatie: tel. 033-463 Contactpersoon Soest: 1 tel. 6022395. Thuiszorg/Maatschap Stichting Thuiszorg en IV Werk N.O. Utrecht. Burg. Grothestraat 74, 3 tel. 6036800, fax 60368 Jongerenspreekuur G Voor jongeren van 12 tot dag 15.30-16.30 uur, Amersfoort. Psycho-profylaxe Stichting Psycho-profyl; ding op de bevalling. Cc v.d. Poll, Clauslaan 23, tel. 6031396. •Steunpunt Rouwverwe Contactadres: Nelleke 1 Bnnkweg 18, 3761 E '®2122 (9.00-11.00 6014310. I Wie hulp zoekt, maar hi ren bij het Centraal Meli 11.00 uur, tel. 6031119

Soester Courant | 1998 | | pagina 18