VVZ zoekt het hoger op! M plezier SEC-zondag heeft smaak te pakken Hapering in lopende band van SEC Daselaar: "Niet te klagen over geluk" V Jarig SV Eemland maakt groei door Verjongd MHC Soest in leerproces so&mÊkxmiwT rt908| SCHAKEN Roderick Loeber verrast de Haan bij snelschaken Gevraagd vaste «Wbezorgers Sportprogramma i V i. 1 B.V. v/h Fa. H. van Asch HOCKEY al aan W0ENSDAG7 OKTOBER 1998 PAGINA Staartclub VVOG geen partij voor Soesters: 1-4 VOETBAL zondag Koploper doet stapje terug na eerste nederlaag gdnieuws VOETBAL zaterdag Trainer vindt hoge verwachtingen Hees nog voorbarig VOETBAL zaterdag Schaatsers vieren feest aan vooravond nieuwe seizoen SCHAATSEN SOESTER COURANT VISSEN Van de Kraats weer kampioen de Snoekbaars Bij dames zorgt Mart van Hal wel voor 'thuiszege' Zelfvertrouwen krijgt impuls door eerste overwinning ATLETIEK Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers KARHU mm 1>?£1TÜ9 Willem van de Kraats is kampioen geworden van de zomercompetitie van de Snoekbaars. De tiende en laatste wedstrijd werd zaterdag aan de Naardervaart gehouden, waarna de balans kon worden opgemaakt. Na aftrek van het slechtste resultaat kwam Van de Kraats uit op twintig (straf)punten, John Hibbel op 24 en Genit Kasius op 34. Hiermee is meteen de top drie van de eindstand in de eer ste divisie genoemd. Met een totaal van 369 ving Van de Kraats over tien wedstrijden het mees te aantal vissen. Ze waren goed voor een totale lengte van 70.17 meter. Ook Hibbel en Willem van Zoeren (vijfde) sloegen meer dan driehonderd keer een maatse vis aan de haak. Tijdens de laatste wedstrijd waren de vangsten, ondanks de goede omstandig heden, niet denderend. Het dagsucces was voor Gert van Drie met 3.99 me ter, Van de Kraats werd tweede, Maar ten Mosk derde en Hibbel vierde. Opvallend was dat Cees Looijsen er bovenuit stak met een totale vangst van 5.39 meter. Hij komt uit in de tweede divisie en pakte zodoende de eerste plaats in de laatste wedstrijd. In het al gemeen klassement eindigde hij als tien de. Kampioen in deze divisie werd Ab Dekker. Zijn voorsprong op Melis van Twillert (tweede) en Ben van Keulen (derde) was groot. Het open snelschaakkampioen schap van Soest heeft een verrassen de winnaar opgeleverd. Roderick Loeber doorbrak de hegenomie van Eric de Haan. In de finalegroep werd Loeber eerste met 6,5 punten uit negen partijen. Ach ter hem was het dringen om de tweede plaats. De onttroonde titelverdediger De Haan, Daniël Stellwagen en Gerrit Muis volgden met zes punten. In de tweede groep won Bert Bouw meester (7 punten), voor Fedde van Hiinen (6,5) en Josko Sulenta (6). Bij de jeugd werd de veertienjarige Maarten Strating door de Soester Schaakclub uitgeroepen tot winnaar. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 WOENSDAG 7 OKTOBER Zaalvoetbal 20.00 uur OSO-DVS/De Kuil (Bussum) DONDERDAG 8 OKTOBER Zaalvoetbal 22.15 uur BFC 2-SEC (Beukendal) VRIJDAG 9 OKTOBER ZATERDAG 10 OKTOBER BOUWBEDRIJF SS.. S VAM Dlli HENGEL BV-soest! VeeUïaili 'n ÏCC Ijütt toOH\l 80 j.i.ïi voor <il uo "roinhvork, transport cn rrtvcTin« Tel. 035-6099020 ainternet: www.vanasch.nl C 'V Jteaïlffl' ümTpouifc .11 ou ja.ir ZONDAG 11 OKTOBER MAANDAG 12 OKTOBER Marcel van Dorresteijn lukte het niet de bal in het doel te krijgen, ondanks twee kansen. Het enige lichtpuntje voor WOG was dat het in de slotfase de eer redde. Meer zat er niet in voor de Har derwijkers. SEC daarentegen heeft de smaak flink te pakken. Behoudens de 5-1-nederlaag bij WZA boekte de ploeg louter zeges. De twaalf punten die het in vijf duels bij elkaar sprokkelde, zijn voldoende voor de eerste plaats in poule G. Riant is de leiderspositie niet. In de strijd om de eerste periodetitel volgen Roda'46 (11) en Achterveld (10) op de voet. WZA, dat zeven punten heeft, maar een duel moet inhalen, staat ook nog in de buurt. Als verdediger van de rechter vleu gel wordt je naam niet vaak in ver band gebracht met doelpunten. Mannetje uitschakelen, af en toe opkomen en een voorzet geven. Daar blijft het meestal bij. Marco Martens weet daarover mee te spre ken. Toch was het de mandekker die SEC de weg wees in Harderwijk. Ruim dertig minuten hadden de Soesters moeite met WOG dat onderin de vierde klasse bengelt. Toen Martens de score opende, kreeg de wedstrijd een geheel ander beeld en kon de lijstaanvoerder zijn po sitie waarmaken: 1-4. Door de achterstand moest WOG de aanval wel zoeken en het is een wet van Meden en Perzen dat de andere ploeg dan meer ruimte krijgt voor tegenstoten. SEC gaf zelf weinig weg, omdat de li nies op elkaar aangesloten bleven. Nog voor de rust zorgde Peter van den Berg ervoor dat de groenwitten nog meer zelfvertrouwen kregen: 0-2. Martens' naam werd in de tweede helft nogmaals in één adem met een treffer genoemd. Hij bracht de bal bij Eric Looijsen die de stand naar 0-3 tilde. Dezelfde 'linkspoot' scoorde later nog maals, ditmaal na een pass van Dennis Brons die even later 0-5 op zijn schoen had, maar niet tot scoren kwam. Ook veek woensdag op de Bosstraat- •rkrachten, klasgenoten enfami- ver de drassige velden draafden, ste, tweede, derde of vierde wer- ren vorige week minder interes- gels zocht Telstar in Hoevelaken en door onder meer drie doelpun- )aan Buijs met 0-4. Bij de El, tegen Telstar speelde, werd gescoord. Sharon van Heng- rd 'matchwinner'. In Utrecht BI terug van een 1-0-achter- imvogels won met 2-3. noren waren in goede vorm. 4-1-voorsprong gingen ze de ler in voor een kopje thee, en aalden ze de overwinning naar Uitblinker was Joey Dorres- de Cl was onverslaanbaar, ipillen speelden een slechte en verloren met 9-1. Ondanks verdediging van Levi Schou der de Nooy konden de E- 'erwinning niet naar zich toe de F-jes ging het gelijk op, regen één doelpunt tegen en n ze de wedstrijd met 1-0. E9, de nieuwste teams, maak- :ekeinde hun opwachting. De ts meer geluk dan de tegen- »e E9 denderde over de tegen een. De overige E-pupillen ■n redelijk. De F1 speelde bo- chting. Bij de D-pupillen had D6 behoorlijk wat pech, de peelden gelijk of wonnen. De zijn eerste nederlaag verwer- -4 blonk uit in de wedstrijd a C8. De BI, B2 en B3 moes- ial in hun tegenstander hun ïrkennen. eugd speelde tegen de favo- C. Verwacht werd al dat er nen zou worden en het doel 'de beperkt te houden. Zelfs t lukken. Een zware neder- -1 was de trieste uitslag te- net uit Amersfoort. Het eni- je was het doelpunt van Joe- zorgde dat de Duinkikkers bleven steken. De lopende band op de Bosstraat- West, waarvan de laatste weken zo veel doelpunten rolden, is zaterdag gaan haperen. De gevolgen voor SEC waren niet gering, want het trok voor het eerst in deze competi tie aan het kortste eind. AH'78 duwde de groenwitten van de bo venste plaats: 2-3. "Heel sneu, we waren zo goed op weg naar de periodetitel," oordeelde Paul Muller. Volgens de trainer had zijp ploeg het onheil over zichzelf uitgeroe pen. "Tactisch gingen we de mist in, we speelden te veel voor de bal." Kansen kreeg SEC genoeg, maar de productie-afdeling die in de eerste twee thuiswedstrijden alle calculaties en prog noses overtrof, functioneerde onvol doende. Robbie van Doorn, Michel Besseling, Mohammed Touhami, Mike van de Linden, allemaal hadden ze de score kunnen opvoeren, maar er was herhaaldelijk storing in de lopende band. In de eerste helft werd SEC op achter stand gezet. De sluitpost van de thuis club dook over de bal heen. Het posi tieve gevoel leed er niet onder en werd zelfs versterkt toen Touhami vlak na rust* de gelijkmaker liet opschrijven. Een se rie hoekschoppen en enkele- kansen Mohammed Touhami haalt uit na mens SEC-zaterdag dat tegen de eerste nederlaag opliep. Foto: Goos 'van der Wilt volgden, baten mocht het niet. Het was AH'78 dat daarentegen scoorde, waar door het na 58 minuten 1-2 werd. SEC bleef voetballen en kreeg loon naar werken. Na ruim een uur spelen mocht Van Doorn doorgaan en 2-2 maken. Het zag er zelfs naar uit dat de Soesters alsnog de zege zouden binnenhalen, maar opnieuw waren de mogelijkheden niet aan hen besteed. Nog zuurder werd het twee minuten voor tijd, toen de gas ten via een counter onverbiddelijk toe sloegen en SEC de eerste nederlaag toe brachten. Kom bij Ron Daselaar niet aan over titelkansen en dergelijke. Ook al staat Hees met dertien punten uit vijf duels op de tweede plaats. "Je mag pas over een kampioenschap praten als je kampioensvoetbal laat zien. Tot dusver hebben we niet te klagen over geluk." De uitstekende positie van Hees zegt nog niet zoveel. Hoge verwachtingen zijn in de ogen van Daselaar voorbarig, omdat er nog veel mis is met het spel van zijn ploeg. "De tegenstanders pro fiteren er alleen niet van." Nu werd er zaterdag op de Verlengde Oude Utrechtseweg best aardig gevoet bald, omdat Brederodes er ook een leu ke wedstrijd van wilde maken. Hees kreeg zelfs de meeste kansen, maar be- nutte er slechts één. Dat was in de 51ste minuut na een snel genomen vrije trap. Het doelpunt van Johan van den Brink was het enige van de wedstrijd. De tweede werd afgekeurd wegens duwen van Richard Rademaker en drie minu ten voor tijd miste Jeffrey Dorrestein een strafschop. Deze was geforceerd door Rein Westra. De 36-jarige voetballer maakte een kwartier voor tijd voor de elfde keer zijn rentree in de hoofdmacht en liet meteen zien dat hij nog gevaarlijk is. Negen mi nuten voor tijd kopte hij net naast, even later kreeg Westra de strafschop mee. Hees speelde de laatste fase tegen tien tegenstanders. Bij Brederodes werd een speler weggestuurd, die een handje van het rijkelijk door de gemeente gestrooi de zand in de ogen van Peter de Jong gooide. Hees liet zich evenwel geen zand in de ogen strooien en won met 1- 0. De proefwerken zijn tot dusver goed gemaakt en hebben voldoendes opgele verd. Het echte examen voor de Soes ter ploeg komt nog, meent Daselaar. Hees gaat zaterdag op bezoek bij Her cules dat nog puntloos is en juist daar door riskant. Daarna volgt de tweede bekerronde, waarin Hees als enige Soes ter club is vertegenwoordigd en vervol gens krijgt de ploeg een zware serie met EDO, Dalto en De Bilt. Dat zijn vol gens Ron Daselaar de sterkste teams uit de zesde klasse. Dat zijn eigen selectie momenteel goe de resultaten boekt, heeft volgens hem te maken met de andere aanpak. "Vorig seizoen moesten we er meteen staan, omdat we het seizoen daarvoor slecht hadden gepresteerd. Toen hebben we keihard getraind, ditmaal heel licht. Het is nu gewoon afwachten wanneer de echte vorm komt," aldus Daselaar die weet dat Robert Schadee (driemaal geel) een schorsing boven het hoofd hangt. Peter Teunis tobt nog met zijn rug, voor de rest is de selectie fit. Dat is de kreet van de afgelopen 3 jaar en we hopen dit nog vele jaren vol te houden. Dit jaar is onze accommodatie verrijkt met een elektronisch scorebord gesponsord door Bouwbedrijf v.d. Hengel. Nieuwe ténues aangeboden door hoofdsponsor Procar en subsponsor Bosman loodgieters. Nieuwe coach- jacks gesponsord door G. v.d. Munt Automaterialen. Nieuwe tassen voor de gehele selectie aangeboden door Kuleitech. En zoals u inmiddels weet rijdt het le elftal met de bus naar de uitwedstrijden dankzij Asbo b.v. en Broodje van Toontje. Onze dank gaat uit naar bovenstaande sponsors en Van Dam Sports voor hun bijdrage. mopper, Martijn Smeets en :lmer van Veizen was het de tnjd sinds ze bij de wed- zitten. Dit was even span- ïl snel was het alsof ze nooit an hadden. Tim en Martje fs gelijk al een eerste ler werden er door Niels 'ne Schuurman, Christine ky van Rouwendaal, Rem- Liben de Clippelaar en De- iwendaal pr's gezwommen. igloopcentrum LJLLENHULP Tclcfooo 6018730 ie Schans 20, 3764 AX ijden: 'oensdag, donderdag, *•00-17.00 uur i >.00-12.00 uur. j :ngen: oensdag, donderdag, I 30-18.00 uur; I 30-12.00 uur. I talen: 1 >che afspraak. 1 Handbal 13.00 uur Aalsmeer 2-Smeeing/BDC (Aalsmeer) Hockey 12.45 uur Shinty-MHC Soest (D) 14.30 uur Dommel-MHC Soest (H) Voetbal 14.00 uur EDO-Soest (Haarlem) 14.00 uur SEC-Brederodes (Bosstraat- West) Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Competitie, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 21.00' uur DVS/De Kuil-Eemnes (Beukendal) Badminton 19.00 uur BCA 14-Selby (Amersfoort) Basketbal 18.15 uur BS Leiden-Red Stars (H) (Leiden) 19.30 uur Red Stars (D)-Blue Herons (Beukendal) Schaken 13.00 uur Soest-Utrecht 3 (EHBO-zaal) Tafeltennis 00.00 uur Renata-Shot Voetbal 14.30 uur VVZ'49-Zwart Wit'63 (Eemweg) 14.30 uur Hercules-Hees (Utrecht) 14.00 Actif-SEC (Hilversum) Volleybal 13.30 uur Zwolle-Stam/SoVoCo (D) (Zwolle) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)- Unicornus (De Bunt) Met een dagje uit voor de leden, een receptie en een feestavond heeft SV Eemland het 25-jarig bestaan ge vierd. Dat gebeurde kort voor aan vang van het nieuwe schaatsseizoen. De schaatsvereniging heeft de laatste vijf jaar een groei doorgemaakt. Bij het twintigjarig bestaan telde Eemland on geveer 170 leden, inmiddels zijn meer dan .tweehonderd mensen bij de club aangesloten. Vanaf volgende week woensdag kunnen ze het (kunst)ijs weer op. Het Soester lid Tom Versteeg komt dan in actie tij dens de landelijke marathonwedstrijd. Tot 14 maart kunnen de leden dit sei zoen op de ijsbanen terecht. Voordat de ijzers werden ondergebon den, trok het gezelschap van Eemland naar Voorthuizen, waar bij Edda Huzid diverse spelen en activiteiten werden gedaan. De jeugd reisde per bus en deed op de terugweg een pannenkoekenres taurant aan. In de avonduren volgde een receptie en een feest in Hooglander veen. De Pijnenburgcross leverde bij de heren geen Soester overwinning op. De Hoevelaker Nico Doornekamp streefde alle favorieten van AV Pij nenburg voorbij. Met een onwaar schijnlijke regelmaat van elf minu ten per rondje van drie kilometer kwam hij zondag in 44.03 als eerste over de finish. Er was niets mis met die tijd, zeker ge zien de aard van het parkoers met mod derige en zanderige paden. Dat Doornekamp snel had gelopen, bleek na zijn binnenkomst. Meer dan twee mi nuten moest worden gewacht op de vol gende atleet. Dat was Hans de Goede van de organiserende vereniging, die in het verleden al eens won en nu tweede werd in 46.17. Berend Drenth (46.25) en Gijs Francken (46.35) volgden hem op de voet en het peloton werd aange voerd door Marcel de Boer (47.39) en Peter Maier (48.59). Bij de dames was Mart van Hal onge naakbaar. Bij haar laatste passage stond de chronometer op 54.53 en duurde het ruim drie minuten voordat de volgende dame finishte. Eveline Kuit (57.48), Adri van Zon (58.31) bleven ook nog binnen het uur, de overigen niet. De wedstrijd over 9 kilometer werd ge wonnen door Hans Kruis (34.40) voor Jeroen van Staveren (35.22). Op de 6 kilometer werd Marjolein Secrève eerste in 24.25 en Leonard Milek tweede in 25.16. De 3 kilometer werd gedomi- En weg zijn ze, de jaarlijkse Pijnen burgcross is van start gegaan. Foto: Goos van der WUt neerd door Olivier Heimei (10.01) en Aart Berentsen (11.21). Nieuw in het programma was de estafet te (4 keer 3 kilometer). De familie Gouw kan als eerste winnaar in de boe ken worden bijgeschreven. Het jeugdi ge team volbracht de opdracht in 51.38, bijna zeven minuten sneller dan de fa milie Jansen die als tweede eindigde. Voor de jeugd was een korte cross over 2 kilometer uitgezet. Pieter Hoebe was de rapste jongen (7.25) en had op de meet een voorsprong van een halve mi nuut op Koen Swart. Bij de meisjes ging de overwinning naar Anouska van Leeuwen (8.22), als tweede kwam Su- sette ten Brinke (9.06) binnen. Het zelfvertrouwen van de hock eyers heeft zondagmiddag een be langrijke impuls gekregen. Na drie nederlagen boekte het team de eer ste zege van dit seizoen in de tweede klasse. "Het zat er al weken in," stel de trainer Bob Ebbink die aan de Koningsweg weer wat vooruitgang had bespeurd. Voor' de verjongde ploeg staat dit sei zoen vooral in het teken van leren. Het is Ebbink's taak een eenheid te maken van de sterk gewijzigde samenstelling. Veel spelers heeft hij niet tot zijn be schikking. Met dertien namen is de se lectie smal, maar de ervaren Ebbink is niet benauwd voor een goede afloop. "De spelers liggen ver uit elkaar qua spelinzicht, de jonge spelers moeten er varing opdoen en qua sticktechniek moet er wat geschaafd worden, maar de werksfeer is goed en ik krijg alle mede werking van de club," zei Ebbink die zijn hockeyteam voor de winterstop in veilige haven hoopt te hebben geloodst. Wat dat betreft kwam de 2-1-overwin ning op Barendrecht precies op tijd. Drie weken lang bleef MHC Soest droog staan, nu is het van de 'hatelijke nul' af. De Soesters lieten zich niet van de wijs brengen door de 0-1-achterstand die na 35 minuten kon worden geëvalu eerd. In de tweede helft combineerde Soest beter en werd het beloond voor het redelijke spel. Tien minuten na de rust scoorde Laurens Ros de gelijkma ker, tien minuten voor tijd pushte Tim van Tol een strafbal binnen. Tussendoor kregen Jeroen van Tol en Niels van de Dijssel nog scoringskansen, terwijl Bram Bresser tot tweemaal toe dichtbij een doelpunt was. Het team is nog niet zo op elkaar inge speeld als Ebbink zou willen, maar het smeedwerk is begonnen. Met het oog op de toekomst van MHC Soest is het essentieel dat jonge spelers nu al erva ring opdoen. Zoals Maarten Weijburg van de Al, het team waaruit Ebbink regelmatig put om zijn selectie aan te vullen. De jonge Weijburg vormde met zijn broer Arjan de as in de defensie. Ebbink heeft een grote rol in de door stroming van de jeugd, omdat hij ook de de trainingen van de Al voor zijn reke ning neemt. Dames Een boswandeling kan kennelijk positief effect hebben op het resultaat van een sportwedstrijd. De dames van MHC Soest stapten zondagmorgen door de natuurrijke omgeving van Soest. Enke le uren later was er reden voor een feest je toen het eerste wedstrijdpunt was vei lig gesteld. Soest was door een doelpunt van Lisan- ne Sudmeijer, die een strafcorner verzil verde, voor rust op een 1-0-voorsprong gekomen. Lange tijd zag het er naar uit dat de eerste zege kon worden gevierd, maar Rood Wit sloeg vlak voor tijd toe, waardoor de eindstand 1-1 werd. Veenbesstraat 128 Soest Tel./Fax: 035 - 601 60 11 Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen.

Soester Courant | 1998 | | pagina 23