O 20% Constanze 'Meer verzoeken om woningsplitsing1 Doemscenario komt angstig dichtbij voor ROC de Amerlanden Soest Hockeyers zijn vandalisme spuugzat Feestelijke start samenwerking van Gastouderburo's Hilversum en Soest Eén bestuur voor Soester parochies (Bijna) groen licht voor nieuwe ijsbaan Soesterberg i ACTUEEL m naar dia's [bus weg Wü hebben het plan in de toekomst een huis te kopen en willen nu alvast een voorsprong op de hypotheek nemen d.m.v. het FUNDAMENTPLAN. Na twee jaar geeft ons dat al een besparing van zo'n 36.000,- CENTRAAL VOORLICHTINGSBURO Wethouder Bart Krol wil woningvoorraad beter benutten Raadscommissie wil eerst duidelijkheid NIJHOf NIJHOf Diabetes Fonds zoekt collectanten voor 1-7 november de bestede teMerste Nog onduidelijkheid over kostprijs Clubleiding doet nogmaals beroep op politie en gemeente Open huis op zaterdag 10 oktober Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers GESCHENKPAKKETTEN RELATIEGESCHENKEN Hinderlijk gedrag op Tamboerijn Gordelcontrole Service bij jSchoemaker SOESTER COURANT PAGINA 5 PAGINA 4 WOENSDAG 7 OKTOBER 1998 andsvrouwen Prins Hendriklaan 1 - Soest - Tel. 035 - 601 38 07 korting op alle keukenkranen BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN korting op alle afvalemmers BOUW'WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN ndse Bond van Plattelands- udt op woensdag 14 oktober comst in de Deel aan de Daar kan worden gekeken rd naar de die-klankbeeld iphonie' in de serie 'De na- aargetijden'. De Hilversum- l verzorgt deze. De aanvang r. De entree voor niet-leden :ie gulden. ïrkstraat is vorige week een /an een particuliere eigenaar Iet gaat om een witte Merce- X. met het kenteken VG-GV- enaar, een 30-jarige Soester, ifte bij de politie. VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN BELEGGINGEN Bel gratis onze infolijn: 0800 - 0227477 en vraag naar de brochure. Sinds 1 oktober vallen de vier rooms-katholieke parochies van Soest onder~één bestuur. Voorheen had elke parochie haar eigen bestuur. Tijdens een vesperviering in de Mariakerk werd afgelopen vrijdagavond stilgestaan bij deze "wisseling van de wacht". Na afloop presenteerde het nieuwe bestuur zich met Zijn 17 leden op volle sterkte. :entrale Voorlichting w Soest MELDINGEN VERZONDEN ;iden van kkapel op het akkapel op lak re bbele dakkapel akvlak jfsverzamelgebouwen g-) nderen van 23-9-98 22-9-98 22-9-98 3-9-98 Bij de gemeente zullen steeds meer verzoeken voor woning- of perceel splitsing worden ingediend. Dat voorspelt wethouder Bart Krol van volkshuisvesting, die dit overigens een logische en goede ontwikkeling vindt. Volgens Krol kan door splitsing de be staande woningvoorraad beter worden benut. Het gaat dan uiteraard om grote huizen of boerderijen. Omdat in Soest, behalve de Boerenstreek, geen uitbrei dingsmogelijkheden meer zijn, meent Krol dat het verstandig is te kijken naar de mogelijkheden binnen de bestaande I bebouwing. I Vanuit dit oogpunt wilde het College instemmen met de splitsing van de wo ning van H. Abbring aan de Larixlaan. De tandarts wil het praktijkgedeelte ver kopen als woning, maar de raadscom missie volkshuisvesting heeft daar een stokje voor gestoken. Met uitzondering van de WD, van wie Abbring zijn zin zou mogen krijgen, zijn de fracties bang voor precendent-wer- king. Hoewel het praktijkgedeelte een woonbestemming heeft, is splitsing van het perceel volgens het bestemmings plan niet toegestaan. Als Abbring mag splitsen, verwachten de fracties dat bin nen een mum van tijd een rij mensen in het gemeentehuis staat, die dezelfde plannen hebben. Jan Smèeing, notabe- ne partijgenoot van Krol, kon zo vijf Soester agrariërs opnoemen, die ook willen splitsen. Volgens Abbring (en de WD) is de angst voor een precedent ongeplaatst, omdat zijn situatie uniek is en derhalve niet kan worden vergeleken met bijvoor beeld boerderijen. Abbring meende dat zijn verzoek wellicht niet volgens de let ter, maar toch in ieder geval in de geest van het bestemmingsplan past. Zolang splitsing niet is toegestaan, dient de gemeente zich aan het beleid te hou den, meent de grote meerderheid van de fracties. Ook al omdat splitsing verdich ting van de betreffende wijk tot gevolg heeft. Zodra een nieuwe wooneenheid ontstaan, zullen de bewoners toch ook een garage, een berging of een bijge bouw willen hebben. Abbring kreeg vorige week daarom niet zijn zin, al heeft de commissie er geen bezwaar tegen als hij het voormalige praktijkgedeelte als woning verhuurt. Voor wethouder Krol is de discussie nog niet ten einde. Hij wil met de raadsfrac ties in gesprek over perceelsplitsing. Bij de eerstvolgende herziening van de volkshuisvesting brengt hij dit aan de orde. 25-9-98 23-9-98 ebbenden een gemotiveerd be- chrift worden gericht aan Bur- Soest. Het bezwaarschrift moet liend. L, Afdeling Planologie en Bou- uur. 29 september 1998 vergunning ig hebben van grafische producties, t te Soest ïg hebben te Soest. 'erking hebben van een loodgie- ;r van de Wet milieubeheer is de te Soest. Het ziet er niet naar uit dat de ge meenteraad van Soest de smeekbe de van ROC de Amerlanden-Soest (voorheen Trema '87) - om de sub sidie niet met zo'n 300.000 gulden terug te schroeven - zal honoreren. Voor de komende begrotingsverga dering moet aangetoond worden dat dat geld inderdaad wordt be steed aan de "doelgroepen" van de basiseducatie, en anders kan het ROC-Soest het wel schudden. riet vurige pleidooi dat coördinator Melleke Streefkerk vorige weèk afstak voor de raadscommissie Milieu/Onder vijs kon daar weinig aan veranderen. Dat de subsidie werd ingekrompen was ;een verrassing, zei ze, maar de ge- neente had wél beloofd het een en an- ler aan cursussen "in te kopen", en laarvan was nu het erop aankwam niets erug te vinden in de begroting. Streefkerk wilde zichzelf en haar colle ga's niet op de borst slaan, maar volgens laar liep het ROC-Soest "als een trein" :n kon de gemeente Soest het eenvou- lig niet maken om een instelling "die dinkt als een klok", met zijn ca. 250 lursisten - van wie de helft afkomstig uit naar liefst 30 verschillende buitenlan- len - zo te kortwieken. Ze wilde ook iever niet aangeven wat de subsidiekor- ing concreet zou gaan betekenen. "Dat het doemscenario. Maar het is wel luidelijk dat het een ongelooflijke in- ;reep wordt, waarbij docenten naar huis 'estuurd moeten worden en cursusgroe- kken liggen ter inzage van 7 ok- 12.30 uur )oelgroepen )e commissie was niet al te zeer onder de indruk en wilde eerst eens precies jveten wat nu de consequenties zouden zijn. Volgens wethouder Pieter ten Hove (PvdA) moet het daartoe glashelder zijn 'welke doelgroepen het ROC nu precies ■Bedient en welke geldstromen daarmee e ontwerp-beschikking; het geven van de igebracht; js niet in staat te brengen, uursrechtspraak van de Raad van treffen van een VOORLOPIGE jemde termijn worden gericht aan aad van State. Voor het instellen ;hten verschuldigd. ;rmijn, tenzij voor die datum een ng. De beschikking treedt dan niet 035-6093593 korting op alle keukenstangsystemen NG :oncept de gevraagde vergunning ,b.v. de horeca-inrichting die d Zuidpromenade 7 Soest. meedelen dat - in afwachting iluatie van de vlinderprojecten - rook als berm beheerd blijft al worden gemaaid waardoor het beter zal worden. BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3, BAARN Deze korting Is geldig t/m 31 oktober 1998. gemoeid zijn. Ans Mann (GroenLinks-PS) deelde de zorgen van Streefkerk. Ze vond het wel raar dat er nü pas over de gevolgen van de drie jaar geleden al aangekondigde bezuiniging gesproken werd, maar meende dat 300.000 gulden korting al met al een veel te forse ingreep zou zijn. Dat vond ook René Sielcken (D66), die vreesde dat de vaste kosten onevenredig zwaar op het ROC-budget zouden drukken. Maar de andere fracties lieten zich - ondanks ontroerende betuigingen van nut en noodzaak van de basiseducatie - niet overtuigen. Els de Waard (CDA) wilde allereerst duidelijkheid over de cijfers en de feiten, evenals Chris van Vuuren (GPV/RPF/SGP), die dacht dat de eigen bijdrage voor sommige cur sussen langzamerhand ook wel omhoog kon. Ellen Huberts (WD) dacht dat er ook wel wat aan de groepsgrootte ge sleuteld kon worden en vroeg zich bij voorbeeld hardop af of een cursus als "kennismaking met de computer" niet eerder bij de Volksuniversiteit thuis hoorde dan bij het ROC. José Bijman (GGS) vond de groepsgrootte (4 a 7 cursisten) ook wel erg klein en zette vraagtekens bij Engels en de computer cursus. Wettelijk voorschrift Maar alle cursisten behoren tot de be oogde doelgroepen, onderstreepte Streefkerk in tweede instantie, en de computercursus is wel degelijk een wet telijk voorgeschreven onderdeel van de basiseducatie. Wat de cursusprijzen be treft was het plafond intussen ook be reikt, onderstreepte ze. "Anders komen ze écht.niet meer binnen..." Je mag groepen van heel verschillende niveaus ook niet straffeloos bij elkaar proppen, maakte ze duidelijk. "Analfa beten bijvoorbeeld kun je niet helpen in een grote groep. En van de wettelijke verplichte cursus voor nieuwkomers (600 uur per jaar) valt ook niets af te halen." Afgezien van Ans Mann ("drie ton is een veel te grote klap") lieten de com missieleden uiteindelijk het achterste van hun tong niet zien. De meesten wil den eerst meer inzicht hebben in de pre cieze verhoudingen tussen de behoefte aan cursussen en de kosten. Dat werd hun door wethouder Ten Hove toege zegd. Vaag Wie dat nu precies moet gaan uitzoeken - het ROC of de wethouder - bleef wat vaag. Ten Hove zei nog wel dat het Col lege verantwoordelijk was voor de keu ze van de cursussen die de gemeente wil "inkopen". Els de Waard liet weten dat zij juist van het ROC een exact overzicht van de consequenties van de bezuinigin gen had verwacht en zij vond het ook een tikkeltje verdacht dat het ROV voor volgend jaar precies de drie ton tekort- komt die bij de kerntakendiscussie al waren "ingeboekt". "We kunnen hét ROC helaas niet blij- maken," concludeerde Ellen Huberts, "maar we willen het heus niet de nek omdraaien..." Met die schamele belofte moet het ROC het voorlopig doen. Bij de begrotingsbehandeling - later deze maand - zal blijken of het gevreesde "doemscenario" bewaarheid wordt... SCHOONHEIDSSALON M. Weedestraat 211A (achter Valkenberg) Soest Tel: 6010717 BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN Deze korting is geldig t/m 31 oktober 1998, Het Diabetes Fonds Nederland zoekt vrijwilligers die in Soest één of twee avonden willen collecteren. De gang langs de deuren is in de week van 1 tot en met 7 november. Van de opbrengst wordt wetenschappelijk onderzoek rond diabetes en de mogelijke complicaties betaald. In Nederland hebben ongeveer 500.000 mensen suikerziekte. Weten schappelijk onderzoek is, volgens het fonds, de enige manier om diabetes te genezen en te voorkomen. Wie in Soest met een bus wil collecte ren, kan contact opnemen met A.J. van Vloten, tel. 6013627. BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53, Soest Telèfoon 035-6012050 De politiek heeft geen problemen met de aanleg van de nieuwe ijs baan in Soesterberg. Maar ze wil wél eerst het naadje van de kous we ten over de aanlegkosten, met name die van de asfaltbedekking. De commissie Milieu/Openbare Wer ken, waar het voorstel vorige week be sproken werd, was blij met de voortva rendheid die het gemeentebestuur dit maal aan de dag legde. De fracties von den het ook een goed plan, al meenden ze dat er over het beheer nog duidelij ke afspraken met Balans gemaakt moe ten worden. "De regie moet bij Balans komen," zei Els de Waard (CDA), die dat voor vrijwilligers een te zware last vond. Zij stelde ook de vraag naar de kosten - eerder begroot op ruim 120.000 gul den, maar inmiddels vastgeprikt op 160.000 gulden - en of het "cadeautje" van de firma Tammer ook inhoudt dat de eventuele reparatie van de baan - na het onverhoopt kapotvriezen van het asfalt - door de firma betaald wordt. Ook Ellen Huberts (WD) wilde het herstel van de baan niet op het bordje van de gemeente terecht zien komen en Gerard van den Deijssel (GGS) vroeg zich af hoe het kon dat er in het eerste plan (a raison van 129.000 gulden) in clusief sprake was van de groen-inrich- ting, terwijl daarvoor in de 160 mille van nu geen ruimte gevonden kon worden. Hij vroeg zich ook af waarom er maar twee offertes waren uitgebracht en geen drie, en dan niet eens aan de gemeente maar aan de ijsclub. Opnieuw zijn vernielingen aange richt op het sportpark Koningsweg. Weer is MHC Soest de dupe. De hockeyers zijn het vandalisme spuugzat en hebben zich voor de zoveelste keer tot de politie en de gemeente gericht. Voor de reparatie van de dug-outs moest de vereniging vorig seizoen twee duizend gulden uitgeven. Vorige maand was het weer raak, gerekend wordt op een schadepost van duizend piek. 'Langzamerhand raken wij vertwijfeld,' schrijft het bestuur van MHC Soest aan de politie Eemland-Noord. De ordebewakers wordt gevraagd op welke wijze zij hun medewerking kun nen verlenen aan regelmatige controle op en rond het hockeycomplex. Na eer dere vernielingen hield de politie al eens meer toezicht, maar ook het bestuur van de hockeyclub begrijpt dat het geen doen is om het terrein 24 uur per dag te bewaken. Intussen slaan vandalen met de regelmaat van de klok toe. In een poging ongewenste gasten te we ren, bracht MHC Soest reeds een slot aan op een van de toegangshekken. Het zwakke punt van de omrastering zit bij de sloot, waar het hekwerk met een kniptang of iets van dien aard is be werkt. Bij de gemeente werd tot nu toe Voorzitter Ruud van Vuuren in een van de vernielde dug-outs. Moedeloos wor den ze bij MHC Soest van het vandalis me. Gastouderburo Hilversum en Gastouderburo Soest starten een intensieve samenwerking met het doel beter in te kunnen spelen op de groeiende vraag naar gastouderop- vang in de regio. Gezamenlijk zul len ze hun activiteiten voortzetten op een nieuw adres. Op zaterdag 10 oktober houden de gastouderburo's open huis aan de Badhuislaan 10 in Hilversum. De vraag naar kwalitatieve, flexibele kinderopvang groeit. Daarom maakt een groeiend aantal (werkende) ouders ge bruik van gastouderopvang. Om aan deze vraag op een marktgerichte en ef ficiënte manier te voldoen hebben bei de gastouderburo's de handen ineen geslagen. De samenwerking zal voornamelijk plaatsvinden op bestuur lijk en organisatorisch niveau. Er komt één bestuur en één directie. Beide stich tingen blijven verder zelfstandig en zul len binnen hun eigen werkgebied actief blijven. Gastouderburo's regelen kleinschalige, professionele opvang op maat voor kin deren van nul tot dertien jaar en na schoolse opvang voor werkende ouders. Gastouderopvang is flexibel. Ouders kunnen in overleg met de gastouder zelf bepalen op welke tijden en op welke wijze de kinderen opgevangen worden. Het gastouderburo bemiddelt tussen vraagouders en gastouders, zorgt voor een deskundig aanbod van gastouders en begeleidt de opvang. Open huis Ouders met kinderen, aanstaande ouders, mensen met belangstelling om gastouder te worden en andere, belangstellenden zijn van 13.00-16.00 uur van harte welkom voor een kennis making met Gastouderburo Hilversum en Gastouderburo Soest, Badhuislaan 10, 1217 SK Hilversum, tel. 035- 6281381. Deze korting Is geldig t/m 31 oktober 1998. vergeefs verzocht om maatregelen. "De gemeente zegt dat reparatie geen zin heeft, omdat men het hekwerk toch weer stuk knipt," aldus het bestuur van MHC Soest dat blijft aandringen op herstel, omdat dat een preventieve wer king kan hebben. Behalve de dug-outs waren onder meer het terras op de eerste verdieping (waar van tafels naar beneden werden ge gooid) en hoekvlaggen doelwit van de vandalen. Met motoren of brommers werd gecrosst op de kunstgrasvelden die daardoor werden beschadigd. Niet alleen MHC Soest is gedupeerd. Ook de Gemshoorn, die tot voor kort aan de Koningsweg was gevestigd, moest het ontgelden. Het clubgebouw van de jeu de boulers werd handmatig 'gesloopt'. Van de kantine van de Knickerbockers werden ruiten inge- gooid. Hoewel de hockeyclub niet over bewij zen beschikt, bestaat de indruk dat de daders buiten deze verenigingen moeten worden gezocht. "Dat merken we bij voorbeeld aan het door hen achtergela ten afval, zoals bier- en frisdrankblikken van merken die wij, noch de Knicker bockers in het assortiment hebben. He laas gaat het hier om vermoedens, wij hebben nog niemand op heterdaad kun nen betrappen." 'Mailtje' Wethouder Pieter ten Hove (PvdA) in zijn nopjes met de instemming van de commissie, al kon hij geen direct ant woord geven op de vragen naar het ver schil tussen.de twee offertes. Hij beloof de daarover voor de komende raadsver gadering nog een "mailtje" rond te stu ren. "En als u dan niet reageert, dan bent u het ermee eens," aldus Ten Hove. Volgens de wethouder kan de firma Tammer beschouwd worden als "spon sor" van de ijsbaan, en de commissie mocht er dan ook van uitgaan dat de geoffreerde aanlegprijs aantrekkelijk was. De ijsclub zelf neemt de werk zaamheden aan de kantine en het hek voor haar rekening, evenals de fietsen stalling. Ten Hove opperde nog even dat er wellicht voor de groenvoorziening óók een sponsor te vinden zou zijn en hij wees erop dat er haast geboden was, omdat de asfaltlaag alleen bij een tem peratuur van minimaal 12 graden kan worden aangelegd. "In oktober kan het nog net..." UITNODIGING Kom nü al kijken naar onze Kerstetalage met een ruime keus aan ETC. DE TROMSLAGER Steenhoffstraat 58 - Soest 035-602 28 71 De politie is vrijdagavond omstreeks tien uur opgetreden tegen een achttal jongens in de leeftijd van 17 tot 21 jaar, die zich ophielden in het winkelcentrum aan de Tamboerijn en daar hinderlijk gedrag tentoonspreidden. Ze maakten veel kabaal, gebruikten alcohol op de openbare weg en veroorzaakten rommel op straat. Twee knapen wilden aanvan kelijk hun naam niet opgeven, maar ver anderden van gedachten toen ze meege nomen werden naar het bureau. Deze korting is geldig t/m 31 oktober 1998. De politie bekeurde vrijdag j.1. tijdens twee controles op de Dalweg een flink aantal automobilisten zonder veilig heidsgordel. 's Morgens was het 15 maal raak, 's middags 18 maal. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! nxpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 NVO0 lid Bouw^arent MEER DAN 35 JAAR N BEGRIP IN DE BOUW IE ONDERHOUD 73 - FAX (035) 601 74 96 Nederlandse Bond van 'laftelandsvrouwen lazepad 221, tel. 6022476 1 "EEN VOORSPRONG OP UW HYPOTHEEK" Party-Restaurant Soest Ideale mogelijkheden voor bruiloft? familie- en bedrlifsfeesten. Ook barbecue levens 4 kegelbanen, gezellig in combinatie iwl dinerbujlei

Soester Courant | 1998 | | pagina 5