M/ef Kinderboekenweek bij Van de Ven roept Soester dichttalent wakker Sander de Heer bij Jongerius rande finale Hartje Zuid Euroactie Workshop 1 HANDEL WANDEL I PAGINA 11 I Therapeute start in Soest praktijk voor bewustwording Domeinen gaat per opbod op veiling voertuigen verkopen Joost Mets benoemd tot 'Master of Portwine' 1 WOENSDAG 'Brasserie SCHRIK NIET BROOD KOEKJE v.d. week a 95 Moorkop pakie 3. m 95 I (banketbakkerij Hazelnoot slag roomtaartje 9mS Tarwe knip of rond 2*5 Onze faatstc herfstworkshop wordt gehouden op woensdag 4 november a.s. U bent webkom zich hiervoor op te geven tot woensdag 28 oktober. SOESTER COURANT Corrie Oosterhuis in 'Credo' overzending 21 OKTOBER 1998 S 459.000,- k.k. 875.000,-k.k. Elle Eggels signeert boek Sri Devi van Anita van Oorschot Voorstelling in Kinderboekenweek pakken nog een keer flink uit (P Origineel Amsterdams café uit de jaren'50. "Surprice Party" De grootste op het gebied van: Op vrijdag 23 oktober aan Zuiderweg e tester Ziek of niet ziek? Hartje Zuid Euro Kortingsactie PIET VAN HEUGTEN Data van de actie Portproeverij op drie data Ook hoogpolig en j§J§Mi ver |&i|erwol verhuur Tel.: 0346-3 SI 838 Beukenlaan 15a - Soest Tef: 035 602 71 08 SilVER STAR CO SIIVER STAR VIDEO Iedere zaterdag: oliebollen Herfstbladeren donderdag 22 oktober wm uw BANKETBAKKER Van Weedestraat 76 Tel. 601 28 23 "Zending ver weg en om de hoek" is het thema voor een avond voor vrouwen, die gehouden wordt op donderdag 29 oktober in "Credo" bij de Julianakerk, Julianalaan 19. Mevrouw Corrie Oosten huis spreekt over haar werk, roeping en contacten. Zij was leerkracht o{5 basis scholen in Amersfoort en heeft tussen door de Evangelische hogeschool ge daan. In 1991 heeft zij de discipel- schapstraining van Jeugd met een Op dracht in Heerde gedaan en is daarna als juf van de kinderen van een Nederland se familie naar India gegaan. Zij heeft o.a. in Bombay, Madras en in de lagere Himalaya gewoond. Vanaf 19.45 uur is er koffie. Er wordt een collecte gehouden voor de onkos ten. met extra grote garage, uitgebouwde kbij school en supermarkt. Indeling- .-vormige woonkamer met open haard iele begane grond voorzien van Woer- m keuken (1989) met afzuigkap, vaat- ieping: 3 slaapkamers, badkamer met 3 toilet en wastafel. Vaste trap naar zo!- apel. 2 slaapkamers. Voorzolder met liting en veel bergruimte en c.v. com- >ning is grotendeels dubbel beglaasd er, kap en buitenmuren. Ideaal gezind ihoud woning 350 m3. Perceelsopper- uwtechnische keuring en garantiever- in bosrijke omgeving gelegen half- n grote schuur (6 meter x 20 nieter) Jan huis of hobby. Ruime aangeleg- irvlakte 1.370 m2. Inhoud woonhuis iginele granieten vloer, toilet, ruime nkamer met open haard, lichte keu- als split-level gelegen bijkeuken met «eping: 3 (sfaap)kamers, badkamer 2e toilet. 2e verdieping: ruime zol- n 4e en 5e kamer. In de achtertuin v.v. elektra. Oplevering: in overleg. I S GARANTIEl II MAKELAARS; el en Veenendaal Zo'n honderd kinderen en hun ouders waren vorige week dinsdag avond gratis te gast bij boekhandel Jongerius aan de Van Weedestraat. Dat gebeurde in het kader van de Kinderboekenweek. De populaire kinderboekenschrijver en acteur Sander de Heer (o.a. bekend als Paul in de tv-comedy "Vrienden voor het leven") bracht in de winkel een "aangeklede vertelling" over zijn boek "Ferdinand, het witte neushoornbeest", o.a. met de nodige geluidseffecten. Me dewerker Reinout Verkerk had zich voor deze gelegenheid verkleed als neushoorn en Sander de Heer zelf sig neerde na afloop zijn boeken. Kinderen én volwassenen genoten volop van deze bijzondere voorstelling. Escher De volgende activiteit bij de boekhan del aan de Van Weedestraat 29 is op donderdagavond 29 oktober. Dan komt De voorstelling met Sander de Heer viel bij de kinderen uitstekend in de smaak. Foto: Goos van der Wilt de bekende schrijver/uitgever Wim Ha- zeu spreken over zijn onlangs versche nen biografie van de bereomde graficus M.C. Escher. Gratis kaarten voor deze interessante bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, zijn nu al verkrijgbaar bij Jongerius. lijke klachten, minderwaardigheidsge voelens, eenzaamheid, angsten en pro blemen in de relatie of op het werk. Door de ervaringen van voorheen te verwerken, verdwijnen meestal de klachten. Vanuit de Psychosynthese richt ze zich op de kracht van de wil en de liefde en verder hanteert ze de visualisatiemetho de. Anita van Oorschot is van beroep maat schappelijk werkster. In juni 1992 stu deerde ze af als therapeut aan de School voor Gestalt en Psychosynthese en de afgelopen vijf jaar volgde ze cursussen bij Phyllis Krystal, de grondlegster van de methode 'Cutting the ties tbat bind'. Verder is ze lid van het Vlaams-Neder lands Gestalt Netwerk. De praktijk Sri Devi van Anita van Oorschot is gevestigd aan de Eigendom weg 142, tel. 6010864. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. verhuur videofilms (altijd grote aantallen), videoafspelers, playstation, sesa1ó-bit, nintendo 16 bit, nintendo 64-bit spellen en spel computers, videoprojectors (voor bedrijven e.d.). Verkoop compactdiscs, koopvideo (neem een kijkje in onze speciale koopvideo-hoek), cd-rom (nu ook grote selectie leuke cd-roms). Nu ook DVD. Dillenburglaan 12, Soest (naast Randstad) Tel. 035 - 4012340 Domeinen Roerende Zaken houdt op vrijdag 23 oktober om 11.00 uur in samenwerking met Troostwijk Veilingen B.V. een veiling per op bod. Normaal gaan de goederen bij Domeinen via een openbare in schrijving van de hand. Om beter te gemoet te komen aan de wensen van de klant is het idee ontstaan voor een autoveiling per opbod. Motorvoertuigen zijn een goederensoort die regelmatig bij Domeinen in groten getale wordt verkocht. Op de veiling zullen uiteenlopende merken onder de hamer komen; van Porsches tot Opeis, van terreinauto's tot sportauto's. Totaal zullen circa honderd motorvoertuigen, vier paardentrailers, een touringcar, elf motoren en een landbouwtractor geveild worden. Bezichtiging is mogelijk op donderdag 22 oktober van 9.00 tot 21.00 uur en op vrijdag 23 oktober van 8.30 tot 11.00 uur. Om 11.00 uur begint de veiling. Dit alles vindt plaats op het terrein van Do meinen aan de Zuiderweg (zijweg van het Zeisterspoor) in Soesterberg. Voor informatie over de veiling kan men contact opnemen met de regio-eenheid in Soesterberg, tel. 033-4612812. Inter net: www.minfin.nl (dienst Domeinen). Domeinen verkoopt gebouwen, gron den en roerende zaken van de rijksover heid. Er wordt verkocht aan handel, bedrijf en particulier. Domeinen is on derdeel van het Ministerie van Financi ën en vertegenwoordigt de Staat als ei genaar. Bij boekhandel van de Ven kreeg de kinderboekenweek zaterdag nog een feestelijk staartje: de prijsuitrei king van de dichtwedstrijd met als thema "Van rijm tot rap." Bij Van de Ven waren ze verrast door het grote aantal inzendingen; er hadden zelfs hele klassen meegedaan en er wa ren diverse jonge dichters thuis aan de slag gegaan. Het niveau was in het al gemeen erg hoog; het was duidelijk dat er op school veel aandacht aan het on derwerp besteed was. De eerste prijs ging uiteindelijk naar Corine Brinkman (voor het gedicht "Rotzooi"), de tweede was voor Rick Schellinckhout (met "Ik schaats", en de groepsprijs ging naar groep 5 van de Postiljon in Soesterberg. De winnaars ontvingen boekenbonnen van 50 en 100 gulden. Elle Eggels Los van de kinderboekenweek presen teerde de Soester schrijfster Elle Eggels vrijdagavond haar boek "Het huis van de zeven zusters" bij Van de Ven. Het Elle Eggels signeerde haar boeken (l.) een Corine Brinkman kreeg de eerste prijs van de dichtwedstrijd. boek staat al twee weken in de landelij ke top-tien en spreekt vooral vrouwelij ke lezers aan. Tijdens het signeeruurtje vroegen diver se lezeressen om haar handtekening. De schrijfster vertelde o.a. over haar erva ringen in Midden-Amerika en over het boek waaraan ze op dit moment werkt. Veel lezers kijken daar al reikhalzend naar uit. Aan de Eigendomweg is Anita van Oorschot gestart met Sri Devi, een praktijk voor bewustwording. De therapeute heeft zich onlangs in Soest gevestigd en was eerder al el ders actief. e woonlg m. berging ;eh, gebouw is in de ;h. gerenov. en verk. h ;ookhetapp. zelf druk. vl.,(oil., badkmrm. plaf., woonkmr ra. ofkozijnenm. dubb. »atw. en vaste kast, 'P*' 2 slp.kmrs >n. Incl. vloerbed. ra f 210,- p/m incl. >M:f 174.500,-k.k. agzeerroy.4-KMR- cht. asten, dichte keuk., alkon, eetkmr, 2 n.slechlsf283,-p./ Absoluut een be- 3M: f229.000,-k.k. wis WMm&W Soesterbergsestraat 188 - Soest 035-603 60 10 7 dagen per week geopend! Sinds kort mag Joost Mets, eige naar van de bekende delicates senzaak en wijnkoperij aan de Van Weedestraat in Soestdijk, zich "Master of Portwine" noe men. Hij verdiende deze titel tij dens een speciale proeverij van het porthuis Quinto do Noval in Portugal. Joost Mets was daar met een aantal Gastrovino-collega's op bezoek en slaagde er zonder moeite in te vol doen aan de eisen die aan een echte "master" worden gesteld. Hij kreeg daarbij ook een oorkonde aangebo den. De verschillen en overeenkomsten tussen de diverse soorten port - zo als ruby, tawny, old tawny, tawny re serve en vintage port - hebben voor hem geen geheimen meer. "Het gaat meestal om fijne smaaknuances, frac ties van verschillen, die port zo'n in teressante drank maken." Ruby is de jongste en meestal wat fruitige port; tawny heeft langer op hout kunnen rijpen en krijgt daardoor ook een enigszins nootachtig karakter, en ook de ouderdom maakt natuurlijk ver schil. Joost Mets met de Masters-oorkon- de voor zijn uitgebreide collectie port wijnen. Proeverijen De firma Mets richt zich dit najaar nog meer dan anders toe op de ver koop van portwijnen. De echte lief hebbers kunnen ermee kennismaken tijdens de drie portproeverijen, die de firma op 31 oktober, 7 en 8 no vember organiseert in restaurant Het Witte Huis. Toegangskaarten daar voor zijn in de zaak aan de Van Weedestraat gratis verkrijgbaar. Tijdens de proeverijen komen uiter aard de portwijnen van Quinto do Noval "op tafel", maar ook diverse andere rode en witte Portugese wij nen. "Voor f 5,75 heb je al een fan tastische Portugese rode wijn," aldus Joost Mets. Nu de Franse wijnen uit de bekende streken steeds duurder worden, worden de wijnen uit Portu gal - waar ze tegenwoordig wat ver der over de grens kijken, zoals Joost het omschrijft - een steeds aanlokke lijker alternatief. "De meeste tijd gaat ons leven zijn ge wone gang en redden wij ons best. Soms belanden we in een moeilijke periode, waarin we iemand nodig hebben om ons eruit te halen. Met behulp van verschil lende methoden kan ik de mensen hel pen weer zichzelf te worden," zegt Anita van Oorschot. Bij haar werk past ze een combinatie van drie methoden toe. Ze maakt ge bruik van de technieken uit de Gestalt, die helpen te ervaren wat men in het verleden heeft onderdrukt. Het onder drukken of niet verwerkt hebben van vroegere ervaringen zijn vaak de bron van Wachten, zoals depressies, lichame- andaag start de afsluitende ander- i week van de Hartje Zuid Eu- actie. De winkeliers van het win- elcentrum Hartje Zuid trekken r deze week alles uit de kast om r een geslaagde finale van te ma- ïjf weken geleden ging de Hartje Zuid Euroactie van start. Het is een specta culaire kortingsactie van de winkeliers van het winkelcentrum Hartje Zuid. De klanten van het winkelcentrum krijgen de meest waanzinnige kortingen in de schoot geworpen. De actie is opgezet om trouwe Wanten, die ondanks de chaos op het winkelcentrum toch naar Hartje Zuid komen, te belonen. De ac tie is inmiddels in de derde en tevens laatste ronde beland. Voor alle Soesters Bijna niemand had gedacht dat de Hart je Zuid Euroactie zó'n succes zou zijn. Sommige aanbiedingen vliegen de win kels uit en soms moet al voordat de kor- tingsweek is afgelopen, nee worden ver kocht. Ook bij Blue Box aan de Soesterberg sestraat loopt de actie heel goed. Marie ke van Velzen en Patricia van Boeijen vertellen dat de Wanten zeer positief reageren op de aanbiedingen die zij heb ben. "We krijgen hier zelfs mensen uit Soestdijk die vragen of de actie ook voor hen geldt", vertelt Patricia lachend, terwijl ze er gelijk aan toevoegt: "Na tuurlijk geldt de actie voor iedereen. Het maakt niet uit waar je woont." Het valt haar op dat er naast de trouwe Wanten, ook veel andere Wanten op de aanbiedingen afkomen. "Niet verwonderlijk", vult Marieke haar aan, "want het zijn mooie aanbiedingen. Net hadden wij nog een Want die kwam een trui kopen die de eerste ronde in de aanbieding was. Dat er nu geen korting op zit, maakte haar niet zoveel uit. Ze wilde graag nog z'n trui hebben. Het is natuurlijk heel leuk dat mensen er later nog een keertje om komen vragen." Het komt ook wel voor dat Wanten aan vankelijk voor de actieaanbieding naar de winkel komen, maar uiteindelijk met iets heel anders het pand weer verlaten. En dat is niet alleen bij Blue Box het geval, meerdere winkeliers maken dit mee. weer gewoon over de Vondellaan kan rijden, wordt de Soesterbergsestraat weer wat rustiger. De winkeliers hopen echter dat het nu niet al te rustig wordt. De gemeente is namelijk al weer aan de volgende recon-1 structie begonnen. Door het aanleggen van een verkeersrotonde op de T-split- sing Soesterbergsestraat/Kerkstraat .is het winkelcentrum weer minder makke lijk te bereiken. De winkeliers vrezen dat dit trouwe bezoekers aan het winkelcen trum zal ontmoedigen naar Hartje Zuid te komen. "Onzin", zegt een Want die net zijn boodsschappen in zijn auto laadt. "Ik woon zelf niet in Soest Zuid, maar kom hier heel makkelijk. Ik vind dat de om leidingsroutes heel makkelijk zijn. Het verschil met de opbreWngen op de Birk- straat was dat het omgeleide verkeer toen over de Soesterbergsestraat liep en er zoveel congestie optrad dat het cen trum zelf niet meer te bereiken was. Dat vond ik ook heel irritant. Nu zijn er hoogstens wat opstoppingen door de herbestrating en nieuwbouw, maar het winkelcentrum is weer beter te bereiken. Veel makkelijker dan bij de reconstruc tie aan de Birkstraat." Leuke aanbiedingen Over de actie is de man ook heel posi tief. "Voor mijn vrouw en mij is de ac tie aanleiding om naar Hartje Zuid te komen. Laatst zag ik een aanbieding van gouden armbanden tot wel 500 gul den waar je 50 procent korting op kon krijgen. Dat zijn toch aanbiedingen die je niet laat liggen", aldus de man die hoopt dat er de komende anderhalve week meer van dit soort leuke aanbie dingen zijn. Hij wordt op zijn wenken bediend. Ook deze voorlopig laatste ronde zijn er weer interessante voordeeltjes. Alle deelne mende winkeliers van Hartje Zuid heb ben hun uiterste best gedaan interessan te kortingen te bedenken. Op twee pa ginagrote advertenties elders in deze krant staat te lezen welke aanbiedingen dat zijn. De artikelen worden ook in de winkels zelf op gele posters aangekon digd. Marieke van Velzen (links) en Patricia van Boeijen denken dat de jogging wor- kers (broeken met veel zakken) die nu in de aanbieding komen netzo goed lopen als de kabeltruien van de vorige ronde. Aan al het goede komt een einde. Dat geldt ook voor de Hartje Zuid Euroac tie die de afgelopen weken in de winkels van Hartje Zuid liep. Nog anderhalve week en dan is de actie afgelopen. De winkeliers van Hartje Zuid er echter wel voor dat de actie afsluit met een gran de finale. De Hartje Zuid Euro kortingsactie loopt van 16 september tot en met 31 oktober en is onderverdeeld in drie rondes van twee weken. De eerste week van elke ronde worden er in de deelnemende winkels van Hartje Zuid voor elke bestede 25 gulden, Hartje Zuid Euro kortingsmunten uitgedeeld. De week erna kan, tegen inlevering van een Hartje Zuid Euro, 50 procent korting worden verkregen op die artikelen die de deelnemende winkeliers op gele posters aanbieden. De korting wordt alleen gegeven te gen inlevering van een Hartje Zuid Euro. Bij de winkeliers ligt een flyer waarin de actie uitvoerig staat be schreven en waarin u .kunt lezen wan neer u de Hartje Zuid Euro kunt be machtigen en kunt uitgeven. De deelnemende winkeliers zijn te her kennen aan speciale gele raambiljet ten. Op donderdag 5 november (niet op 3 november, zoals eerder aangekondigd) zal de Soester Zakenkring een lunchbij- eenkomst houden waarbij centraal staat de mate van samenwerking tussen de artsen van Arbodiensten, Bedrijfsvere niging en huisartsenpraktijk. Hoe kijken deze artsen daar tegenaan en wat is de mening van de werkgevers, die - afhan kelijk van het medisch oordeel - de al of niet zieke werknemer moet doorbetalen. De praktijk leert dat hierover grote on duidelijkheden bestaan zowel voor werkgevers als voor werknemers. Een huisarts, artsen van een Arbodienst en van een Bedrijfsvereniging zullen een korte inleiding houden en plaatsnemen in een forum voor een discussie. Uiteraard zijn alle leden van de Soester Zakenkring van harte welkom en ont vangen zij separaat een uitnodiging. Andere belangstellenden kunnen con tact opnemen met het secretariaat van de Soester Zakenkring, tel. 6016600. KELA tapijttegels rechtstreeks uit eigen fabriek 2x 600m7 SHOWROOMS: DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIjT. UITSLUITEND verkrijgbaar Amersf.str. 22, SOESTERBERG Goed bereikbaar Ronde 1 De afgelopen tijd was het winkelcen trum in Soest Zuid soms maar moeilijk te bereiken. De opbrekingen, omleidin gen en bouwactiviteiten op en rond het winkelcentrum leidden tot chaotische taferelen. De auto's konden vaak slechts stapvoets over de Soesterbergsestraat rijden. Nu de reconstructie Birkstraat/ Vondellaan gereed is en het verkeer Liep tot 30 september Ronde 2 Liep tot 14 oktober Ronde 3 Uitdelen munten 14-21 oktober Kortingsacties 21-31 oktober

Soester Courant | 1998 | | pagina 12