SNS» bank Toch herin r™ u tWTCEl Bosboom 48 'Vendeliers' sponsoren S.O. Soest Rabobank 't Vaarderhooqt 'Eemland', veevoeder wordt diervoeder Hooijer, Groothandel voor Bouw en Techniek Huurders Cc VOORTJES Autobedrijf Bosboom, glanzende entree van Soest De Jong Accountants: tikken, tellen, bellen GOMMERS DUPRAL BV TUIIM-ADVIESCENTRUM SERVICECENTER BEUKENLAAN WOENSDAG 21 OKTOBER 1998 SOESTER COURANT 48 'Vendeliers' steunen S.O.Soest Motie van VVD en Van Hengstum VAN SOEST WOONWINKEL jac. de bruin H.G. Dijkman Zn. van den Brink konstruktiebuxo krabbendam-boerkoel b.v, Bouw Maatschappij Uyland accountants ae io belastingadviseurs m Van DamJSports VEEVOEDERHANDEL EEMLAND Wonnink M. van den Dijsselb.v. Toon van der Linden pff| Soest - Baarn @035 - 6016055 VAN EDE GLAS WIJNHANDEL Fa. Janmaat Zn. W\ Deelen (j e.g. kerkhof bv Casmderfimd Vleescentrale Soest b.v. BOSBOOM AUTOSCHADE focwA KOGEVO Soesterbergsestraat 35, Telefoon 03S - 602 93 6(| I sportorganisatie NIEUWEGRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 /(.herstel jsml Uw witgoedspecialist, voor de beste keuze! 'Vendeliers' noemt S.O.Soest ze. Vaandeldragers. Ze houden de club vooral financieel perfect jeugdkampen, de feestavonden, kortom met een scala aan activiteiten waaraan met name veel overeind. Ze vormen de basis voor de budgettering ieder jaar, Samen met hoofdsponsor Procar, jeugd haar hart kan ophalen. U vindt die 48 Vendeliers rondom deze vier redactionele artikeltjes, de subsponsor Bodewes Bouw Soest (BBS) en de Rabobank Soest-Baarn, die zich ontfermt over Steeds een kwartet op een hele pagina die 12 x per seizoen verschijnt. Vier Vendeliers tegelijk, alle jeugdtoernooien en die alledrie eveneens tot de gewaardeerde garde der Vendeliers behoren, die even in het publicitaire zonnetje worden gezet. Bekijk ze goed en doe er uw inkopen als dat maken ze het de grootste sportorganisatie van Soest mogelijk om het seizoen na seizoen voor zo uitkomt. Want S.O.Soest vindt het fantastisch als er iets terug kan worden gedaan. De derde haar ruim zeshonderd leden steeds opnieuw interessant te maken. Niet alleen met de nationale ronde alweer: met het zo fraaie Autobedrijf Bosboom, Veevoederhandel 'Eemland', sport, het voetbal, maar met tal van andere bijkomende activiteiten, zoals de toernooien, de Accountantsbureau De Jong en de Technische Groothandel voor Bouw en Techniek Hooijer. I aannemingsmaatschappÏj] nieuwbouw 1jyii -na1 verbouw Ws renovatie onderhoud A.A. van Breukelen en Zonen b.v. Van Straelenlaan 7, Soest, tel: 035 - 601 82 67 electrotechnisch installatiebureau FRANS BOSMAN ELECTRfl b.v. Birkstraat 48 - 3768 HJ Soest Tel: 035 - 601 33 67 - Fax: 035 - 602 55 68 k apparatenbouw Dorresteinweg 65 - Soest - Tel: 602 03 64' Rijk van Doorn heeft zijn bedrijf midden in het weiland, rondom een mooie nostalgische boerde- rij. Vroeger woonde meneer Lam daar. Drie jaar ge^e(^en stapte de ijverige eigenaar van vandaag j||l uit zijn Campina-melkauto en bracht wat veran- dering in het dagelijks leven door de'Veevoeder- handel Eemland b.v.' tot zijn eigendom te maken. Hij corrigeert ons on middellijk: 'Ik ben wel met die melk blijven rijden hoor, doe ik nog, maar niet elke dag meer. Alleen hier in de buurt wordt het steeds minder, je wordt verder weg gestuurd. Op zich niet erg, maar dat zag ik me toch niet tot aan mijn pensioen doen. Dit hier is prachtig. Mijn lust en mijn leven, echt waar!' We geloven hem graag. Van Doorn is, samen met zijn vrouw, met hart en ziel aan de gang met honderden dingen. Het meeste voor de die ren. Lekkere brokken, maar ook riante hokken. Voor het konijn, voor de hond, de poes. In en buiten het huis, of voor in de auto. Van Doorn: 'We gaan de naam veranderen. Het leveren van veevoeder loopt net zo hard terug als de melk. Om dezelfde reden. Het agrarische leven in en om Soest is tanende. Ik heb nog maar een paar boeren als klant. Daar is wel het Amersfoortse Dierenpark voor in de plaats gekomen. Maar', legt Rijk uit, 'dat noemen we 'dieren', geen vee. Vandaar dat de naam niet meer zo klopt, vinden wij. We maken er binnenkort 'Eemland Diervoeders' van'. In zijn kleine kantoortje, dat uitkijkt op het erf waar het continu bedrijvig is, lig gen tekeningen voor uitbreiding. 'Er gaan twee loodsen tegen de vlakte, tenminste zodra de vergunningen binnen zijn en dan gaan we er iets moois voor in de plaats zetten. We hebben nogal wat voorraad en die moet beter worden georganiseerd. Dat lukt niet in die ouwe gebouwen. Het wordt echt hoog tijd dat daar wat verandering in komt. De Van Doorns zitten bepaald niet stil. Het is een waar dierenparadijsje waar een drie-sterrenrestaurant maar net tegenop kan. Bakkenvol brokken, rekken met lekkers in blik, echte en nep-beenderen om op te kluiven, heuze gedroogde kippen- en hanen poten liggen in een grote bak 'om uit te zoeken'. Vogelzand, vogelzaden, kattenbakken, kattenbakgeurverdrijvers, latex dierfiguren, rollijnen op maat, sprays tegen jeuk door vlooien, speeltjes, pakken houtvezel... Het is een lust voor het oog. Maar we zijn er nog niet. Buiten staat ook een indrukwek kend assortiment tuinspullen, van betonnen beeldjes van zowel dier als mens voor bij uw vijver tot en met complete banken en tafels van hetzelfde ma teriaal, niet kapot te krijgen, balen vol mest in vele soorten, potgrond in tal van variaties, en ook gewoon eieren en aardappels. Rijk van Doorn heeft voor iedereen wel wat. Wie van een nostalgisch kwartiertje winkelen houdt, moet de Birkstraat 125a beslist eens aandoen. Ook al hebt u geen dier in of om het huis. Dierendag is net achter de rug. Van Doorn had een groot springkussen op het gras gelegd en er was een clown die de kinderen schminkte. Iedereen kon aanschuiven aan een levensgrote ontbijttafel en het stond bol van de aanbiedingen: bij aankoop van een zelfreinigende katten bak, kreeg je een zak 'Biokat' gratis en 10 kilogram 'Eemland'-brokken kostten maar f 12,50, 20 kg kattenbakvulling voor slechts f 6,95. Ontzet tend leuk bedrijf. Moet u eens gaan kijken ('En kopen!', roept Van Doorn...) GRONDWERKEN SLOOPWERKEN RIOLERINGEN straatwerken Zuidergracht 45 - Tel: 609 90 20 afé .1 Party- en ïrie Vergadercentrum Hooijer Bouw Techniek B.V. Technische Groot- handel. Dat is het voluit en het is een hele mond vol. !|3 jlML Maar dat mag ook wel. Hooijer, da's niet niks. Als 7 je binnenkomt in het grote, maar toch knusse ge- bouw aan de Nieuwegracht op de nummers 1 tot en pyjE 1 met 3 waan je je in een warenhuis. Orde en rust overheersen. Het staat er nooit stampvol, de heren ondernemers weten precies wanneer en waarvoor ze er terecht kunnen. Het gaat niet alleen om kwaliteit, maar ook om kwantiteit. Bij Hooijer op het Industrieterrein geen tien schroef jes in een zakje, maar dozen vól als het kan en het liefst op paletten, zo hup de bestelbusjes in. Vooral de aannemers rijden af en aan. Er wordt wat afge bouwd in Soest. Hooijer zorgt voor veel onderdelen. Een krantje dat naast de koffiepot ligt wijst een beetje de weg. Kleinste artikel? Een spijkertje, zo'n ko per dingegie met een bol koppie. Iets groters dan een zware compressor, die hulp biedt bij het werken met pneumatische gereedschappen, kan Evert Hooijer niet zo gauw bedenken. Tussen die twee uitersten beweegt zich een indrukwek kend assortiment gereedschap, materialen, grondstoffen, verf, ankermaterialen, waaronder stelwiggen, slagdraad, klisjesnagels, kraagpluggen, houtdraadbou- ten voor zowel in steen als in hout, gereedschap om mee te meten. Dan be doelen we niet alleen de historische duimstok, maar zaken als een waterpas set, hoekmeter, rolbandmaten, jalonrichter en verder meetwielen, hoekmeters, telemeetstokken, jalons en wie het op gevaarlijke plaatsen moet doen kan er nog verkeerspionnen en lichtgevende, oranje verkeersvesten bij kopen. Hooijer is uitgebreid aanspreekbaar als het om zaken gaat die met de Arbowet te ma ken hebben. De werkplek van de mens wordt door de Overheid met uiterste zorg omgeven en daar kunnen de Hooijers prima bij helpen. Er is een uitge breide, gespecialiseerde afdeling waar u de ogen uit kunt kijken: werkkleding, schoenen, gehoor- en gezichtsbeschermers, verbanddozen, brandblussers, pols steuntjes voor de muis van de computer, stoelen die in duizend- en één stand kunnen staan, Allemaal Arbo! Ab Hooijer komt binnen. De nestor, de oprichter van dat zo mooi expanderende bedrijf. Dat van die nestor, dat wil Ab niet we ten, maar samen met zijn Sonja heeft hij er constant aan lopen sjorren, vanaf 1970. Vanuit zijn schuurtje bij zijn huis aan de Bosstraat - zoon Evert woont er nog steeds - vertrok de nu grijze eminentie dagelijks met een auto vol ge- bruiksmaterialen richting bedrijven die continue behoefte hadden aan dat soort spul. Een soort SRV-man, maar dan in gereedschappen. Er was geen 'ijzerwin kel' op Soest-Zuid en er ontstond zelfs op de Bosstraat vraag naar 'particulie re' artikelen. Daar was de ondernemende familie niet op ingesteld. Er moest maar een winkel komen. Dat gebeurde: op de hoek Soesterbergsestraat/Eiken- laan. Nu zit Edskes er. Hooijer vertrok naar 'de kop'. Bezette daar de voorma lige 'C-1000' en breidde al snel sterk uit. Hooijer groeide maar door. Winkel én groothandel. De Hooijers kozen voor dat laatste, verhuisden met de han del naar het nieuwe Industrieterrein en lieten de winkel sinds kort over aan hun trouwe bedrijfsleider aldaar, de heer Ceelen. Daar moet u, als particulier, zijn voor onder andere die tien schroefjes in een zakje.'Provak Ceelen' staat er bo ven de ingang. Aannemers, metaalverwerkende bedrijven, installateurs, klimaat- bedrijven en instellingen, zoals scholen, rijden door naar het gereedschaps- en materialenpaleis van Hooijer aan de Nieuwegracht. Maar dat weet iedereen al lang! Havenstraat 120 Bussum Tel: 035 - 693 38 06 Van Weedestraat 42-44 Soest Tel: 035 - 601 81 09 Hamseweg 9,3828 AA Hoogland. Tel. 033 - 480 12 13 WONING- EN PROJECTSTOFFERING Burgemeester Grothestraat 28-30,3761 CM Soest Telefoon: 035 - 602 09 73, Fax: 035 - 602 67 55 Molenstraat 11 - Soest - Tel. 6022054 S O E S T O I J K RENAULT Sterk geworteld in Midden Nederland Nieuwerhoekplein 1 - Soest - Tel. (035) 609 82 86 Van Weedestraat 5 - Tel. 035 - 601 66 00 3761 CA Soest - Fax 035 - 602 66 91 uw partner in logistiek Nijverheidsweg 12, 3762 ER Soest Telefoon: 035-601 05 44 i 1v to. winkelcentrum Soest - Zuid GALLENKAMP PELSWEG 1 l SOEST - TEL: 035 - 601 28 57 AANNEMINGSBEDRIJF IS GP.MP.TSELD PLASWEG 24 - TEL: 035 - 6019666 G. uandenPOL bv van Lenneplaan 69, Soest, tel: 035 - 601 99 54 houw industrie BOUW techniek b.v. Nieuwegracht 1-3 Telefoon 035 - 601 11 37 EET-VILLA Soesterbergsestraat 122 Soest Tel. 035 - 601 27 06 Applicatiebedrijf - Schilderwerken adviseurs voor gewapend beton-, staal- en houtkonstrukties Nieuweweg 91a Soest - Telefoon (035) 6010444 Hartweg 70 - 3762 SG Soest - Tel: 035 - 601 35 66 Er komen dagelijks zo'n kleine twintigduizend auto's voorbij. Die ooit zo rus tige, landelijke Birkstraat, de nog immer schilderachtige provinciale verbindings weg tussen Amersfoort en Soest is de tijden van de eenzaam hobbelende boe renkar allang vergeten. Het raast maar door, ondanks de verkeersbelemmerende maatregelen. Vanuit Amersfoort de Bartolottilaan in, is voorbij. Het kruispunt even verderop werd heringericht. Je gaat gewoon rechtuit, waar je voorheen linksaf ging. Wij zetten, kuddedieren die we nu eenmaal zijn, nog steeds ons linkerknipperlichtje aan als we naderen. Hoeft niet meer. Gewoon spontaan de Vondellaan in, de Ossendamweg op. Tien tegen één dat je daar vast komt te zitten. Omdat de concurrentie, het Openbaar Vervoer, de bomen heeft neer gelaten. Niet erg, we wachten wel even. Gerard Bosboom hoort het verhaal ge amuseerd aan: 'Ik heb een artikeltje of twee geleden al eens geroepen: 'de fi les, de verkeersdrukte, los je op door ervoor te zorgen dat de wegen het aan kunnen. Niemand wil zijn auto ooit missen. Stel je toch voor, dat we alles wat we nu doen op de fiets of met de trein of de bus zouden gaan ondernemen. Kan niet. Doen die mensen, die al die fraaie maatregelen bedenken, zelf ook niet. Ze krijgen bij de Rijksoverheid zo'n slordige 16 miljard gulden auto-be lastinggeld in het Haagse laatje. Als ik me niet vergis worden er daar maar vier van gebruikt om er de wegen mee te onderhouden en uit te breiden. De rest gaat aan heel andere dingen op. Je zult nooit een file aantreffen op lange we gen met drie of vier banen. Het heeft alles te maken met capaciteit en niks anders. Straks gaan we rekeningrijden: kassa! Het betekent gewoon dat de au tomobilist zijn vrijheid wordt ontnomen. Vooral de particulier is natuurlijk het haasje. Die moet mooi wachten tot degenen die het gemakkelijk kunnen beta len en het weer mogen aftrekken van de belasting, klaar zijn met tuffen en dan mogen zij naar de kleinkinderen toe. Nee hoor, zo komen we er niet uit. En nogmaals: niemand doet zijn auto weg. Een verworvenheid die niet meer is uit te vlakken. Zelfs de mensen die uit milieuoogpunt een hekel aan de auto heb ben doen het lang niet allemaal op de fiets. Ik zie ze hier toch voorbij snorren...' 'Hier' is de Birkstraat. Wie kent Bosboom niet? Een prachtig compleet auto bedrijf. Met Suzuki, de auto voor iedereen (er zit meer in dan u denkt), het magnifieke merk Chrysler, groter, luxer, duurder, en het handige offroad-assor timent van Jeep. Tenslotte nog Dodge. Japanners en Amerikanen, het gaat goed samen. Er zijn net weer nieuwe modellen uit. Ideetje om even langs te gaan. Bewonder in de gezellige showroom (kop koffie, altijd goed) de Suzuki Wa gon R+ of ga even zitten dromen achter het stuur van de nieuwste Chrysler, de 300 M... Bosboom bestrijkt de hele markt. Mag je rustig stellen. En wie liever 'gebruikt' wil kan een keuze maken uit een zeer betrouwbaar, goed ge- selecteerde voorraad 'auto's met ervaring'. De werk- WÉplaats is helemaal ten dienste van de klant. De hele week door, behalve in de weekends, ook 's avonds, niet °P vrijdag- Om steeds snel te kunnen helpen, Bjlir 1 want die auto, die kunt u niet missen, geen dag. En ze worden ook steeds beter. Ze roesten niet meer, dankzij de moderne zinkbaden waar alles doorheen 'HU'' f gaat, de techniek schrijdt voort, de kwaliteit van de WÈeÈ^''}^^' Êm °^n wordt geoptimaliseerd, de elektronica zorgt I doorlopend voor meer comfort. Er is grote aandacht voor de uitstoot van kwalijke gassen. Het autopark groeit. Ondanks alles, de drempels, de paaltjes, de... Nou de wegen nog. Burgemeester Grothestraat 35, Soest. De Jong Accountants en Belastingadvi seurs. Er is net verbouwd. We herkennen het bijna niet meer. De vorig jaar nog zo riant lijkende zeegroene vergadertafel staat er nu wat verlaten bij, in de hal die voert naar een paar splinternieuwe vertrekken waar de zaken in alle rust met de klant kunnen worden doorgenomen. Helemaal 'achter in de tuin', maar die is er bijna niet meer, eindigt het kantoor van de gebroeders De Jong in een royale kantoorruimte, waarin vier van de elf mensen, de tweehoofdige directie inclusief, van het adviesbureau, een gezellige plek hebben gevonden. Er werd in totaal vijftien meter aangebouwd. De kelders waarin de archieven en het ma gazijn zullen worden gehuisvest, zijn volledig waterdicht en dus vochtvrij ge maakt. Nu nog helemaal leeg zien we in gedachten een pingpongtafel staan, want zeker een accountant moet volgens ons tussen de middag wat beweging nemen. Geen tijd voor... Terug naar boven, wenteltrap op. Computers zoe men alom, keurig staan de stapels dossiers hier en daar klaar om behandeld te worden. Marcel en Ronald de Jong drinken een kop koffie met ons mee. Het gaat goed. Jammer is het dat Pa dit jaar is overleden. Ronald: 'Dat hadden we eerlijk gezegd nog lang niet verwacht, zoiets komt hard aan, hij hoorde er nog zo echt bij, weet je, hij was belangstellend, leefde mee met de ontwikkelingen van zijn buro. Hij is ermee begonnen, voor ons was het de uitdaging om het verder uit te bouwen. Dat sloeg hij met argusogen gade...' Het leven gaat ver der, dat weten de gebroeders De Jong ook. Maar toch. Op tafel ligt de laatste 'Nieuwsbrief'. Communicatie, dat is één van de sterke kanten van De Jong.^ Informeren, ze doen het zo regelmatig mogelijk. Mensen niet alleen helpen met hun administraties, hun fiscale beslommeringen, maar ze ook, gewoon, af en toe, middels die Nieuwsbrief op de hoogte houden van allerlei wetenswaardig heden, regelingen, vergoedingen, kostenontwikkelingen, vergunningen, wetge ving, actuele informatie over een tweede huis, allerlei zaken op sociaal gebied. 'Veel werk', licht Marcel toe, 'je moet alles goed in de gaten houden, alles vol gen en verzamelen. Je bent voor zo'n brief met echt redactiewerk bezig. Het komt er allemaal bij, dat maakt dat je het meer dan druk hebt. We zitten ook op Internet, probeer maar eens: www.dejongaccountants.nl. Zonder die punt erachter, maar dat weten de surfers wel. Ook dat net moet steeds worden bij gehouden. We geven er voorlichting, vertellen op onze sites wat we voor de particulier en de zakenman kunnen betekenen en actueel houden hè, anders heeft het weinig zin.' De broers lopen over van enthousiasme. Voelen zich be trokken bij alles wat ze doen. Dat merk je. Het is hün bureau, ze werken er keihard voor. Nog even de taakverdeling: Ronald houdt zich bezig met de da gelijkse gang van zaken, de bureauleiding zeg maar, doet 'new business' erbij en ^ar<^ SH Ons devies: DLTjlI I BMU BOUWT JJLLljyj SAMEN MET U! Postweg 57 - Soesterberg - Tel: 0346 - 350 504 (oningsweg 18 - Tel: 601 59 33 601 57 59 Burg. Grothestraat 35 - Soest - Tel: óO16033 Enige tijd geleden gelei wij u toegezegd dat wij a Commissie Soesterbeq via een foto in deze krat zouden voorstellen. Of u staande mw. J. Bonoi taris) en dhr. W. Wagter Zittend (links) M. (commissielid) en V (penningmeester). In de afgelopen periode SCW-huurders diverse aan de orde geweest. D oog lopende zaak was huurverhoging van 5 pi Deze zaak is door midc soonlijk schrijven met SCW persoonlijk aan dt een gezet. Evenals diverse huurdei het niet helemaal eens het 'woning waarderin als wij al eerder bericl HCS begin 1998, toei ging 1998 aan de ord deel uit van de Vere DORRESTEINWEG 72b SOEST TEL: 035-6012883 5 VWilhelm, Hop Partners O ASSURANTIËN °ncl HYPOTHEKBN p PENSIOENEN Laanstraat 46, Soest Tel. (035)602 59 15. Fax (035)602 93 43 Birkstraat 105, Soest, Telefoon 035 - 601 32 56 Van Weedestraat 62 Telefoon 035 - 603 00 04 3761 CG Soest Telefax 035 - 601 45 32 j&jjïÉR'v T) j-> ■tnitktX- SS2.ass-ait soest Lange Brinkweg 26 - Soest - Tel: 601 65 27 R van Doorn voor het betere zonweringswerk Hoogland/ Soest... Hamseweg 89a, Hoogland Nieuweweg 66, Soest Tel.: 033 - 480 22 44 Tel.: 035 - 609 06 90 Birkstraat 125a-3768 HE Soest - Tel: 033 - 461 8714 UW TOTAAL INSTALLATEUR lood gieters werk, centrale verwarming electrotechnische installatie Laanstraat 34a - Telefoon 035 - 601 24 72 RESTAURANT BRASSERIE VERGADERCENTRUM tester'V* Soesterbergsestraat 188 - 3768 MD Soest Telefoon 035-6036010 Slijterij - Wijnhandel voor gezelligheid.én voor al uw dranken! Soesterbergsestraat 49, tel: 035 - 601 24 90 Hartje Zuid-Soest Kerkplein 9, Soest Eemnesserweg 26, Baarn Koningsweg 20-1 Soest F.C. Kuyperstraat 26 Tel. 6021557 Zuivel- Levensmiddelen Schrikslaan 25, 3762 TA Soest Tel./Fax: 6012687 m Nooit ver... altijd vers! Makelaars- en Assurantiekantoor Soesterbergsestraat 43,3768 EB Soest ^■^Telefoon. 035 - 6015360, Fax: 035 - 6027624 n Groothandel in Vlees, Vleeswaren en Diepvriesprodukten. Zuidergracht I6-18. tel.: 035 - 60I 26 10 Nieuwegracht 27 3763 LP Soest Telefoon: (035) 602 21 04 loodgieters- en verwarmingsbedrijf en dakwerken Korte Brinkweg 37a - Soest - Tel: 035-6014332 SCHOOL BOEKHANDEL SOEST Nijverheidsweg 20 3762 ER Soest Telefoon: 035 - 60 2 23 88 Kraanverhuur tot max. 70 ton BOUWBEDRIJF VAN DEN HENGEL BV Omwonenden maken van het i flats aan de Ant. Het is immers ni Werkplaats en kantoor: Veldweg 2c - 3764 CP Soest Postbus 3204 - 3760 DE Soest Z7 Birkstraat 105, Soest, tel: 035 - 602 11 02 Tel: 601 66 65 (3 LI JNEN) Beukenlaan 27 - Soest - Tel. 035 - 601 68 35

Soester Courant | 1998 | | pagina 15