IHïBlIBü 13 bank toch herinrichting Rademakerstraat Imr-t 'Moord op je kind vergeef je nooit!' nam Illegale vuilstort «Mm Tour" Den Oude Carolusschool in Klokhuis Kaartmarathon groot succes Beëdiging 22 KMA-officieren uurders Commissie Soesterberg OKTOBER AKTIE ZONNESTUDIÓ' ==- AVANT-SOLE1L Volleybal-circuit AGAVS voor jeugd tot en met 8 jaar Agenda Kerkdiensten Meningen van lezers Open brief PAGINA Medische dienst lotie van VVD en CDA aangenomen SÈT1 rinfpKj Moordplek Peter Troost in boek misdaad-journalist VOLLEYBAL Fa. H. v. Asch 'Zeggen wat je doet, doen wat je zegt!' Griepvaccinatie huisartsen: ^Hulpverlening^J ïtrale iden op Partners ÏSports del eemland Dijsselb.v. iuro -boerkoel b.v. -f Soesterberg techniek b.v. Iedere woensdag zonnen met 5,- korting- Tevens verkoop zonne- apparatuur. (fu Dorpsplein 4 - Soesterberg Telefoon 0346 - 35 44 18 Vrijdag. De telefoon gaat. 'Met Da- niëlle Oosterwal van het Klokhuis. Mogen kinderen van de Carolus school meedoen met een uitzen ding?' Natuurlijk mocht dat. Het is een grote eer om mee te mogen doen met één van de beste kinder programma's op de televisie. Stond vorige week in deze krant: 'Soesterberg filmstad?', de kop zou deze keer precies hetzelfde kunnen zijn, al leen nu met een uitroepteken. Co Ha ring, één van de leerkrachten van de Carolusschool, kreeg het telefoontje van de redactie van het bekende tv-kinder- programma 'Het Klokhuis'. Haring: 'Het zou een programma worden over de 'menselijke maat', in samenwerking met TNO in Soesterberg. Van de kinde ren zouden opnamen gemaakt worden over de maten van stoelen, kleren, schoenen enz. Maandag 12 oktober om half negen stond de hele opname-crew van het programma Klokhuis in de Ca- AGAVS houdt vrijdag 23 oktober een volleybal-circuit voor kinderen van zes tot en met acht jaar. In de sportzaal van dorpshuis Burgste de kunnen zij deelnemen aan verschil lende activiteiten op volleybalgebied. Het circuit wordt afgewerkt tussen 16.00 en 18.00 uur. Na het actieve gedeelte kunnen de kinderen een vaardigheidsdi ploma in ontvangst nemen. rolusschool, waar de kinderen onmid dellijk de presentatrice Monique Hagens herkenden. Per klas konden twee leerlingen aan de opnamen meedoen en werd het over blijflokaal tot studio omgetoverd. Ro land Postma, de regisseur vertelde wat ze moesten doen, zoals om de beurt op een stoel van groep 8 zitten en daarna op een kleuterstoeltje. Zo werd gedu rende het programma getoond wat goed past en wat slecht. De kinderen hebben aan den lijve kunnen ondervinden wat nu een tv-programma maken is. Ruim twee uur was men intensief bezig en nu maar hopen dat er niet teveel verknipt gaat worden. De uitzending is waarschijnlijk over een maand of vijf te zien. Daarvoor krijgt de school een videoband met de gemaak te opnamen. Voor de kinderen was het een onvergetelijke dag en allen kregen na de opnamen een baseballpetje en sticker voorzien van de handtekening van Monique," aldus Co Haring. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Op de bakermat Vliegbasis Soester berg legden 22 nieuwbenoemde Luchtmacht-officieren, waaronder vier vrouwen, de eed of belofte af. Na hun opleiding aan de Koninklij ke Militaire Academie (KMA) in Breda, stromen ze nu in bij de diver se onderdelen van de Koninklijke Luchtmacht. Mist bedekte op vrijdag 9 oktober de vliegbasis Soesterberg en dus ook het platform bij het monument, waar nor maliter plechtigheden zoals beëdigingen plaatsvinden. Om die reden was men uitgeweken naar hangar 6, het onderdak van de Chinook helikopters. In de gro te en hol klinkende ruimte stonden de diverse eenheden van de Luchtmacht opgesteld, met de Drumfanfare van het Orkest van de KLu en in het front de 22 ogenschijnlijk rustige jonge officieren. Om half elf begon de plechtigheid met het binnenmarcheren van vaandel en vaandelwacht. Voor de eerste keer in de geschiedenis van de luchtmacht bestond de vaandelwacht uit vrouwen met uit zondering van de vaandeldrager en commandant vaandelwacht. Nadat de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten, de Luitenant-Generaal B.A.C. Droste de aanwezigen had gegroet, deelde hij kort en krachtig de betekenis van de af te leggen eed mede. Daarop werden alle Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten It.-gen. B.A.C. Droste poseert met de 22 beëdigde KM A-officieren. 22 namen voorgelezen, direct gevolgd door de beëdiging. Opvallend was de gediciplineerdheid van de jonge officie ren die zonder één hapering de voor hen zo belangrijke eed dan wel belofte afleg den. Hierna werden ze andermaal door hun bevelhebber toegesproken die hun duidelijk stelde dat veel van hen wordt verwacht, maar dat het ook een goed dienen is bij de Koninklijke Luchtmacht. Op de foto de bevelhebber tussen de 22 jonge officieren. Woensdag 21 oktober 19.00 politiek vragenhalfuur, bibl. Vrijdag 23 oktober 19.00 bingo, Drie Eiken Maandag 26 oktober 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Dinsdag 27 oktober luchtvaartfilmweek, museum Woensdag 28 oktober 19.00 politiek vragenhalfuur, bibl. Opgaven: tel. 351252 (b.g.g. 06-53616331). aan dhr. F. Tanis, redacteur en uitgever van het Soesterbergs Weekblad. Hoewel het niet mijn gewoonte is om schriftelijk mijn mening te geven over bepaalde zaken die dit dorp aangaan, kan ik na het 'scannen' (want lezen heeft voor mij een kwalitatief andere beteke nis) van het door u uitgegeven Soester bergs Weekblad constateren dat het doek over dit door u alom geprezen weekblad binnenkort zal vallen. De re den waarom ik dat (en ik denk velen met mij) mag verwachten, ligt in het feit dat uw interpretatie van het woord kwa liteit een geheel ander is dan de gemid delde Soesterbergse lezer en onderne mer heeft. In uw (klaagzang)artikel waarin u aankondigt dat er voortaan 75 cent betaald moet worden voor dit, in uw ogen voor Soesterberg onmisbare blad, onderschat u schromelijk de intel ligentie van de gemiddelde Soesterber- ger en middenstander. Welnu meneer Tanis, hoe is dit nu toch allemaal zo gekomen? Zijn de contac ten tussen u en de bestuurders van di verse „verenigingen niet door u doelbe wust de nek omgedraaid en vertroe beld? Is er niet regelmatig 'niet correc te' informatie afgedrukt teneinde te trachten Soesterbergs nieuws te maken (te forceren) en is 'kritiek' op de wijze waarop u meent het Soesterbergs nieuws te moeten brengen, door u toch maar niet afgedrukt en hebt u bewust de discussie ontlopen en mensen tegen u in het harnas gejaagd? Uw zelfingenomenheid over de redac tionele kwaliteit van uw blad openbaart u de afgelopen week wederom door te stellen dat het weekblad 'invloed' uitoe fent op de gemeentelijke politiek en dat u vindt dat 'de geachte lezer' met uw blad recht heeft op de bijdrage aan de identiteit van Soesterberg, is de absolute limit. U meent als niet-Soesterberger te weten wat goed voor Soesterberg is. Velen hebben getracht u op het juiste spoor te zetten, en gezien de kwalitatie ve standaard van uw blad, is ook dit vergeefse inspanning geweest. Op arti kelen als 'wriemelende wezentjes', niets zeggende interviews of (schoolkrant) stukjes die kinderen schrijven, zitten Soesterbergers en ondernemers niet te wachten. Dat Soesterbergse ondernemers een ei gen visie hebben op adverteren is menig bestuurder van verenigingen en comité's reeds lang bekend. Deze ondernemers zijn hardwerkende mensen die Soester berg 'kennen en kunnen', als is het hun eigen broekzak. En dan nog wat: een rekensommetje leert dat 52 x 75 cent 39 gulden per jaar is. Weet u dat een jaarabonnement op de Soester Courant, met daarin een vol ledige pagina Soesterberg maar 32 gul den kost, veel gelezen wordt en echte Soesterbergse informatie bevat? En die wordt dan ook nog keurig thuis bezorgd. Met uw prijsstelling toont u waarlijk een staaltje van otidernemerschap. Bravo! Omdat ik intelligent genoeg ben om te weten dat u deze open brief toch niet in uw weekblad plaatst, doe ik dat maar in de Soesterbergse Courant in de daar voor bestemde rubriek 'meningen van lezers', in de vaste overtuiging dat u die wel 'leest'. Niet janken als u moet stop pen met het 'kwaliteitsmedium' voor Soesterberg. Doe ik ook niet! W.H.M. Koevoets esterbergsestraat 35. lefoon 035 - 602 93 60 ■oor de beste keuze! Huisarts s,>~ .4* n Zondag 25 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. Crooymans Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 dameskoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman-Vos Party- en Vergadercentrum land Tel. 033-480 1213 s t i n J a (t v i s c ij's isï - Tel. 6022054 Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts Grof vuil 035-6093666. KEN SLOOPWERKEN iN STRAATWERKEN it 45-Tel: 609 90 20 Derhalve is er geen sprake van een 'open einde constructie'. Ook ging Van Geet nog in op het col- lege-standpunt, dat vermeldde dat er kritisch gekeken moest worden, echter niet zodanig dat er maar een gedeelte van de Rademakerstraat in aanmerking zou komen voor herinrichting. Reeds vele jaren zijn er plannen om de hoofdstraat van het vliegdorp eens goed onder handen te nemen, maar het bleef steeds bij praten. De gemeenteraad be sloot eerst de Van Weedestraat en de Soesterbergsestraat onder handen te nemen en daarna de Rademakerstraat. In Soest werd daarvoor meer dan vijf miljoen gulden uitgegeven, voor de Rademakerstraat is acht ton beschik baar. Nog niet bekend is wanneer wordt begonnen met de 'face-lift'. Op maandag 17 oktober 1988 stap te de 24-jarige Peter Troost in zijn auto en werd ter hoogte van het Kontakt der Kontinenten, door een hem tegemoet komende automobi list doodgeschoten. Twee jaren later werd de zogenaamde 'snelweg- schutter' wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Feiten die vader John linost (67) nooit meer zal ver geten. Tien jaren lang heeft de Soesterberger gevochten voor recht, wat in zijn ogen krom was. Die jaren hebben hem gete kend, een sterk vermagerde man, maar met een bijzonder heldere geest. De misdaad-journalist Cees Koring, heeft een boek geschreven met ais titel: 'De plaats van het misdrijf. Daarin te kent hij veertig situaties waar iemand werd vermoord, om op deze wijze een stil monument voor die allen te plaat sen. Afgelopen donderdag werd het eer ste exemplaar in het Hoofdbureau van Politie overhandigd aan Troost vanwe ge zijn niet aflatende ijver om recht te doen aan de zinloze moord op rijn zoon Peter. Koring: 'Ik heb dat boek geschreven om de plekken te onthouden waar mensen om het leven rijn gebracht. Dat waren de moorden in de Amsterdamse Albert Cuijp, de restauranthouder in Bosch en Duin, de moord op Jessica en ook die van Peter Troost. Ik heb al die plaatsen weer bezocht en kom er nog regelmatig om telkens in herinnering te brengen wat hier is gebeurd. Je kunt het verge lijken met mensen die in Delft de plaats bezoeken waar eens Prins Willem van Oranje werd vermoord. Zo'n plek is nooit meer als daarvoor. Zelf ben ik in mijn huis overvallen, waarvan de daders nooit rijn gepakt. Mijn huis is nooit meer wat het vroeger was. Je riet het met andere ogen. Ook zie je daar vaak een klein monumentje, denk maar eens aan Meindert Tjoelker. Ik heb die plaat sen beschreven opdat wij die niet zullen vergeten.' 'De dood van Peter Troost is voor mij heel belangrijk. Hoe is het mogelijk dat zo'n jonge kerel werd vermoord. Zo in eens weg door een 'lucky shot'. Het bleek de 53-jarige Kommer Laurens Q te zijn die kort daarna werd vrijgespro ken. Amper op vrije voeten werd hij aangehouden met een geladen pistool onder de voorstoel van rijn auto. Ik heb het boek aan de ouders van Peter Troost opgedragen, omdat ik het gevoel heb het bijna zelf te hebben meegemaakt, met die totale onmacht daarna.' Onrecht Op dezelfde avond kon men John Troost op de televisie zien, in een inter view bij misdaad-verslaggever Peter R. de Vries. Troost: 'Het was een beleve nis die dag, een soort erkenning voor alles wat we voor Peter meenden te moeten doen. Vergeet niet dat we elke dag van de afgelopen tien jaren aan Peter hebben gedacht. Mijn echtgenote die elke morgen naar het kerkhof gaat met de woorden: 'Ik ga even naar Peter'. 'Het enorme falen van justitie die een moordenaar niet veroordeeld, dat vreet aan je. Dat zo'n boek aan mijn zoon wordt opgedragen, dat zie ik als een kroon op ons werk. Regelmatig kom ik John Troost houdt de nagedachtenis van zijn zoon in ere. op de plaats waar op Peter werd ge schoten, dat doet je wel wat. Die plek blijft in je herinnering. Nog steeds leven wij als gezin in die onzekere toestand van er is niet recht gedaan. Als die vent nu maar eens het lef had om op de tv rijn verontschuldigingen aan te bieden, dan wist je waar je aan toe was. Maar zolang dat niet is gebeurd, blijft de haat en het gevoel mij op die man te wreken. Hij heeft mijn zoon vermoord en sloopt ook nog anderen. En dat kan allemaal in dit landje', aldus een nog verbitterde Troost. Zaterdag 17 oktober, de dag dat tien jaar geleden de aanslag op rijn zoon Peter werd gepleegd, plaatste hij zoals op de foto is te zien, een klein monu mentje aan de Amersfoortsestraat. De bekende kaartmarathon in De Drie Eiken is een succes geworden. Tachtig 'katers en katerinnen' voch ten van 10.00 tot 18.00 uur vooreen plaats op het erepodium. 'Het was weer een belevenis', aldus één van hen. Terwijl een striemende regen tegen de ruiten van de grote zaal van De Drie Eiken sloeg, was het binnen warm en gezellig. Hoe kon het ook anders op de zo bekende kaart-marathon-zaterdag van de plaatselijke klaveijasclub? Het was immers ook deze keer weer goed georganiseerd, met alle aandacht voor de inwendige mens. Alleen de reuk al van erwtensoep zorgde voor de nodige positieve commotie. Tachtig personen hadden zich voor deze sportieve 'nationale' krachtmeting opge geven; naast Soesterbergers waren ze ook gekomen uit Amersfoort, Baarn, Driebergen, Langbroek, Leersum, Soest en Utrecht. Men kon kiezen uit klaver jassen en jokeren. Aan het eind werden de hoofdprijzen verdeeld. Soest zat met klaverjassen goed want de eerste prijs ging naar dhr. Varikat en de poedelprijs naar mw. Musolf. Bij joke ren ging de eer naar Cor Brandes, de enige heer in hun midden. De poedel in deze categorie kreeg mw. Helmhout. Veel vrijwilligers hadden zich voor deze dag ingezet en dankzij hen werd het een prachtig evenement. Fanatieke mara- thonkaarters kunnen zich nu al opgeven voor de volgende kaartmarathon, die op zaterdag 12 december a.s. in het dorps huis Burgstede wordt gehouden, aan vang 10.00 uur. Men kan zich in het dorpshuis opgeven, telefoon (0346-) 351975. h installatiebureau AANELECTRAb.v. 768 HJ Soest 167 - Fax: 035 - 602 55 6g H J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Dr. Creutzberg vrijdag 23 okt van 17.00-18.00 uur in de praktijk Dr. Galjart 29 okt van 15.00-17.00 uur 3 Eiken, 2 nov van 15.00-17.00 uur en van 18.30-19.30 uur in de praktijk, 3 nov van 15.00-17.00 uur in de praktijk, 4 nov van 15.00-17.00 uur in de prak tijk. Dr. Prause 2 nov van 16.00-17.00 uur in de praktijk, 4 nov van 19.00-20.00 in de praktijk, 5 nov van 15.00-16.00 3 Eiken, 9 nov van 16.00-17.00 in de praktijk. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. ANT IE ■RCENTRUM 1 Vees, Vleeswaren odukten. '8. tel.. 035 - 601 26 10 rel. 035-601 66 00 :ax 035 - 602 66 91 6019666 öe Rademakerstraat zal worden heringericht. De gemeenteraad heeft daarvoor geld beschikbaar ge steld. Het besluit viel vorige week pa een motie van het CDA en de «xvt waren Karei van Geet (WD) en Pierre Storimans (CDA) die de zaak aanzwengelden. Ook de PvdA had een [soortgelijke motie ingediend, maar dan met een financieel maximum. Storimans en Van Geet vonden dit niet ver genoeg De vrees die bij de PvdA leefde was gebaseerd op een 'open einde construc tie' in de CDA/WD-motie. Van Geet kon dit wegnemen door te verklaren dat wensen en daaraan gekoppelde prijzen uiteraard eerst nog in de respectievelij ke commissies behandeld moeten wor den, terwijl uiteindelijk de gemeente raad over het geheel een besluit neemt. ion 035-601 2472 8-3768 MD Soest 6036010 dranken! - 601 24 90 )EST TEL: 035-6012883 iSSURANTIËN iypotheken 'ENSJOENEN 12 59 15, Fax (035)602 93 43 lefoon 035 - 603 00 04 lefax 035 - 601 45 32 oorn 'ienwxdexK 'QSf - Tet: 033 - 461 8714 stallateur trale verwarming >e installatie Omwonenden verzochten een foto te maken van het illegaal vuilstorten bij flats aan de Ant. v. Leeuwenhoeklaan. Het is immers niet gebruikelijk om op een zaterdag huisvuil langs de weg te zet ten en dan ook nog op zo'n wijze. Een voorbeeld van hoe het niet moet. Geluk kig doet niet iedereen het zo. v partner in logistiek fverheidsweg 12, '62 ER Soest ilefoon: 035 - 601 05 44 ifoon 035-601 11 37 I Enige tijd geleden geleden hebben I wij u toegezegd dat wij als Huurders 1 Commissie Soesterberg (HCS) ons I via een foto in deze krant even aan u zouden voorstellen. Op de foto ziet J u staande mw. J. Bonouvrié (secre- I taris) en dhr. W. Wagter (voorzitter). I Zittend (links) M. Hoogstraten (commissielid) en W. Koevoets f (penningmeester). In de afgelopen periode zijn er voor de I SCW-huurders diverse onderwerpen I aan de orde geweest. De meest in het oog lopende zaak was echter wel de 1 huurverhoging van 5 procent en meer. Deze zaak is door middel van een per- I soonlijk schrijven met uitleg door de SCW persoonlijk aan deze huurders uit- I een gezet. I Evenals diverse huurders is ook de HCS het niet helemaal eens met onder meer I het 'woning waarderings systeem'. Zo als wij al eerder berichtten, maakte de HCS begin 1998, toen de huurverho- ging 1998 aan de orde was, nog geen deel uit van de Vereniging Huurders Belangen (VHB) te Amersfoort, die op hun beurt de directe gesprekspartner zijn van de SCW. Door nu actief in de toekomst wel mee te kunnen praten en te sturen is per 21 september j.1. Wim Koevoets toegetreden tot het Algemeen Bestuur van de VHB, mede om nog beter de belangen van de Soesterberg se SCW-huurders te beschermen en te verdedigen. Intussen is door de HCS bij de SCW- huurders een enquête uitgezet om van hen te vernemen wat er leeft. De res pons was in eerste instantie niet opbeu rend, maar na een herinneringsbericht, kwamen toch wat meer reacties los. Aan de hand van de reacties zal worden be zien of het zinvol is om enkele informa tieavonden te plannen. Diverse andere punten die de aandacht van de HCS hebben, zijn onder andere hondenuitlaat gebied Winkelmanstraat, achterpad ver lichting, afwatering bergingen, schoon maak goten en inbraakbeveiliging. Door middel van info-berichten worden de SCW-huurders door ons op de hoogte gebracht. W. Wagter, voorzitter HCS staal- en houtkonstrukties 'elefoon (035) 6010444 Tel: 601 59 33/601 57 59

Soester Courant | 1998 | | pagina 16