WZ'49 houdt touwtjes in handen Opmars Soest bijna 'zorgwekkend' Hees neemt optie op eerste plaats Erik Willaarts dwingt SEC op knieën Stage Mustafa Aksit bij Bursaspor voetbal" Firtina'93 en DVS/De Kuil bekeren eenvoudig verder OETBAL zaterdag oelpunten van SEC Hen in laatste 'jf minuten: 0-2 OETBAL eo Quik nieuwe oorzitter SEC TAFELTENNIS Stapje terug doen lijkt voor Shot nu onafwendbaar WATERPOLO Duinkikkers blijft klimmen na derde overwinning: 6-11 See you bij Toontje. Ook voor al uw feesten en partijen. VOETBAL zaterdag Ondanks kleine nederlaag bij Advendo (2-1 VOETBAL zaterdag KORFBAL Jonger en groter Het Bosch wijst Eemvogels terug Periodetitel binnen handbereik na overtuigende zege VOETBAL zondag I VOETBAL zaterdag ZAALVOETBAL Gelegenheids-doelman EDO helpt een handje Soesters in wachtkamer na verlies tegen mede-koploper Soester gisteren al op vliegtuig gestapt Sanitair ul Muller moest lang zijn geduld waren. Het zag er 85 minuten ar uit dat de uitwedstrijd tegen O in 0-0 zou eindigen en toen eg SEC alsnog tweemaal toe. c voor tijd maakte Benaysa Albay -dig gebruik van een fout van de O-keeper die de bal uit zijn handen t vallen. Snel daarna loodste Guido rsteeg SEC helemaal in veilige haven, armee consolideerde SEC de leiders- sitie. Hulshorst volgt op één punt, W kan op gelijke hoogte komen als t zaterdag het inhaalduel met Actif nt. Deze wedstrijd is nog van belang or de eerste periode. CDW moet met ■en doelpunten verschil winnen om Soesters van het 'tussenkampioen- ap' te houden. ijdens de algemene ledenvergade- g is Leo Quik gekozen tot nieuwe orzitter van SEC. De 41-jarige oester volgt Wim Welleman op. uik was reeds actief in het jeugdbe- ur van de voetbalvereniging, voordat 'j vorige week de hamer overnam, -derhalf jaar geleden, toen het be ur opstapte omdat de ledenvergade- g de integratie met Soest en WZ'49 rwierp, was Quik al de beoogde voor- 'tter. Toen had hij onvoldoende tijd. aarop besloot Welleman zich tijdelijk eschikbaar te stellen. Jan Elderman, 'nds mensenheugenis bij SEC betrok- en, werd tijdens de ledenvergadering enoemd tot erelid. Voor Shot ziet het er niet zo best uit in de derde divisie. De kans dat het nieuw samengestelde team in de cember een stapje terug moet doen, is groot na de 6-4-nederIaag tegen DTS. De tegenstander stond onderaan in de poule en vormde dus bij uitstek een po- entieel slachtoffer voor de tafeltennis sers. Niets bleek minder waar, al was er op de start niets aan te merken. Marcel Jansen verloor weliswaar in twee sets, Martin Fransen en Hans van Gooi hiel- ~en Shot aan een voorsprong en ver grootten die in het dubbelspel: 1-3. aaraa ging het bergafwaarts met Shot. ransen boekte nog een zege, maar Van Gooi en Jansen kwamen er niet aan te pas. Het lukte Fransen net niet om in deze wedstrijd ongeslagen te blijven en jn team op gelijke hoogte te brengen, gin de derde game verloor hij met mini- naai verschil: 23-21. "et gaat goed met de heren van de Duinkikkers. Het waterpoloteam zege vierde voor de derde achtereenvolgen de maal en is flink geklommen op de ranglijst. Het derde team van de Amer kon de opmars niet stoppen. Daarvoor onder vonden de Amersfoorters te veel moeite met de pressing die de Duinkikkers op eigen helft toepaste. Na drie periodes zaten de Soesters eigenlijk al op rozen. Via 1-2 en 2-5 was het 3-9 geworden. Het einde van de wedstrijd werd bereikt op de stand van 6-11 in het voordeel van de Duinkikkers. Dames Succes was niet weggelegd voor de da mes die in Nieuwegein tegen Aquarijn 3 speelden. De meeste doelpunten vie len in het laatste kwart. Eerst maakte Annemarieke Vrakking gelijk (2-2), ver volgens scoorde Aquarijn tweemaal. Het doelpunt van Vivian Spronk had daarom geen invloed meer op de pun tenverdeling. Dagschotels woensdagKalfslever met aardappel kroketten en snijboontjes, donderdag: Witlofschotel met reepjes kipfilet. weekend: Stampot zuurkool met rookworst, maandagLoempia met aardappel kroketten en boontjes. Tagliatelli met reepjes zalm en gemengde sla. (voor particulieren en bedrijven). Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Zoals hij in de jaren tachtig FC Utrecht Europa in knalde, zo schoot hij Roda'54 naar de eerste plaats in de vierde klasse G. Erik Willaarts, zo plotseling zoals hij destijds in het betaald voetbal werd geïntroduceerd, zo ineens is hij de man die de Leusder formatie naar hogere sferen tilt Hij en niemand anders dwong SEC op de knieën dat binnen acht dagen twee thuiswedstrijden met lege handen bleef staan en nu in de wachtkamer moet plaatsnemen. Welk recept daar ook uit de bus rolt, het kampioenschap van de eerste periode kunnen de Soesters waar schijnlijk op hun buik schrijven. Sneu was het voor SEC dat het in de topper zeker niet minder was dan de ploeg met wie het de eerste plaats deel de. Willaarts was zondag echter de be slissende factor op de Bosstraat-West. Als elftal was SEC misschien zelfs be ter dan Roda'54, maar met drie doel punten vormde de ex-prof van Utrecht en Borussia Mönchen Gladbach hét ver schil tussen de twee nummers één. Dennis Brons (paal), Kees Dorrestein (naast) kregen de bal niet in het doel in de fase waarin SEC het heft in handen nam. Vervolgens gaf Willaarts tweemaal het voorbeeld. Twee keer knikken bete kende nul-twee voor de bezoekers die maar wat blij waren dat de Scherpenze- ler met hen was meegereisd. Agressiever Bijna voorbeeldig was de wijze waarop SEC zich over de teleurstelling heen zette. Aanzienlijk agressiever dan een week eerder, toen Brederodes simpel met 0-1 wegkwam, speelde SEC. Dat kwam onder meer door de aanvallende en gedurfde tactiek van trainer Rene Versteeg, maar niet minder omdat de instelling beter was dan zeven dagen daarvoor. Aan de inzet van SEC lag het dan ook niet en de beloning kwam nog voor de rust. Kees Dorrestein (laag schot) en Peter van den Berg (trap via de paal) schoten SEC brachten de stand in de wedstrijd en op de ranglijst weer in evenwicht. Ramon Heijnen glipt langs zijn tegen stander, maar de doelpunten van SEC kwamen op naam van Kees Dorrestein en Peter van den Berg. Foto: Goos van der Wilt En dus moest Willaarts nog een keertje zijn routine aanspreken. De spits, op weg naar zijn vierde kruisje, mikte in de tweede helft vrijwel meteen raak, waar door SEC opnieuw op jacht moest. Dat deed het met wat het nog in huis had, maar zonder succes. In de slotfase maakte Arne van Geldermalsen èr zelfs nog 2-4 van. Door deze zege staat Roda'54 er het gunstigst voor in de eerste periode, waarin nog één speelronde moet worden afgewerkt. De Leusder ploeg speelt dan (1 november) thuis tegen de Zebra's dat op de voorlaatste plaats weinig indruk maakt. SEC moet op bezoek bij Achter veld dat ook al van Brederodes verloor en zodoende de kans liet liggen naar de tweede plek te klimmen. Achterveld staat nu vierde met elf punten, één min der dan SEC, twee minder dan 's Gra- veland en vier minder dan Roda'54. Ondanks dat WZ'49 in Ederveen de tweede nederlaag (2-1) leed, heeft het de touwtjes in handen ge houden. Bij winst op DTS'35, dat 31 oktober wordt ontvangen, verze keren de Soesters zich van de eerste periodetitel. Dat is de stand van zaken na zeven wed strijden in de tweede klasse die nog steeds door de groenwitten wordt aan gevoerd. Aangenaam verrast is iedereen over het aansprekende debuut van de Soesters. Anderen beweren reeds dat WZ'49 goed genoeg is om in één keer door te stoten naar de eerste klasse van het za terdagvoetbal. Dat laatste is waarschijn lijk ook nodig om de jonge talenten aan de Eemweg te kunnen houden. Ieder een in de voetbalregio en daarbuiten kent inmiddels spelers als Ruben de Goede, Hidde-Jan Reitsma, Bas van Doorn en Jordi Brouwer. Vooral de laatste komt sterk voor de dag op het nieuwe toneel en deelde in de eerste zeven weken van de competitie het ene na het andere visitekaartje uit. Brouwer had er ook één meegenomen voor het bezoek aan Advendo en haal de die na zes minuten uit zijn zak. Brou wer legde aan voor een vrije trap op de rand van het strafschopgebied en schoot de bal via een been van een verdediger binnen. Middenhandsbeentje De daverende start duurde vijftien mi nuten. Gerard Becker schoot net voor langs en uit een voorzet van Ruben de Goede kopte Gijs Schaap de bal tegen de lat. Schaap stond in de basis, omdat Marcel van Essen donderdagavond tij dens de training zijn middenhandsbeen tje had gebroken en niet kon spelen. De heerschappij van WZ'49 was ovr toen Advendo na vijftien minuten gelijk maakte. Daniël Hilhorst pareerde de bal half, die vervolgens bij de tweede paal alsnog in het doel werd gegleden. Vier minuten later had een aanvaller van Advendo de hoek voor het uitzoeken: 2-1. Schaap had vooral pech. Niet lang voor rust was hij attent bij een hoekschop, maar zijn schot stuitte op de paal. In de tweede helft kreeg WZ'49 het nog moeilijker. Advendo was erop uit de voorsprong te consolideren en gaf bijna geen ruimte weg. Intussen loerde het op de counter tegen het aanvallend inge stelde WZ'49 dat een aantal malen Hilhorst goede, reddende acties zag maken. Zijn collega van Advendo deed het niet minder verdienstelijk en groeide in de wedstrijd toen hij Brouwer, Ronald de Rooij en Schaap in kansrijke situaties de baas bleef. Toch leek WZ'49 de gelijkmaker te forceren. Vijf minuten voor tijd was Brouwer op weg naar het doel, toen hij werd vastgehouden. Volgens WZ'49 gebeurde dat in het strafschopgebied, maar scheidsrechter T. Nikkels legde de bal buiten het vak. Mustafa Aksit is gisteren naar Tur kije gevlogen voor een stage bij Bur- saspor. De Soester werd maandag gebeld door een voetbalmakelaar en verblijft momenteel bij de eredi visieclub die meestal rond de zeven de plaats schommelt. Vorige week nog trainde de bij NAC in ongenade gevallen voetballer bij Soest om zijn conditie op peil te houden, maar de prof heeft enkele maanden op non- actief gestaan, zodat hij een fikse con ditie-achterstand heeft. Bursa maakt gebruik van het stadion, waar het natio nale elftal zijn interlands speelt. In de zomer verbleef Aksit al in Thrkije, waar een andere club belangstelling voor hem had getoond. De speler staat echter nog onder contract bij NAC dat niet op de hoogte was gesteld. Omdat hij zich vervolgens ook nog te laat in Breda meldde, schorste de clubleiding hem. Vorig seizoen speelde Aksit in het twee de van de eredivisieclub, waar Ronald Spelbos onlangs de naar Vitesse vertrok ken trainer Herbert Neumann opvolgde. Tijdens het seizoen werd hij uitgeleend aan eerstedivisionist RBC dat echter afzag van de optie hem te kopen. Zeki Kurt Zeki Kurt mag na de zomervakantie weer uitkomen in KNVB-wedstrijden op het veld en in de zaal. De schorsing van de voetballer is met zes maanden verkort. Dat is besloten na de behandeling van zijn beroep tegen de uitspraak van de tuchtcommissie. Kurt werd begin dit jaar van de velden verbannen, nadat hij tij dens de zaalvoetbalwedstrijd Spring- boks-Firtina'93 een scheidsrechter zou hebben aangevallen. Pas in februari 2000 zou de speler van SEC en Firti- na'93 weer mogen voetballen. Door de verkorting van zijn straf kan de Soester na dit seizoen aan de slag gaan bij clubs in de veld- en de zaalcompetitie. Firtina'93 gaat nog een gratieverzoek indienen om de speler met onmiddellij ke ingang speelgerechtigd te krijgen. De uitspraak hierover valt te verwachten in november. De eerste helft van de veldcompeti- tie is door Eemvogels afgesloten, zoals die werd begonnen: met een nederlaag. Het Bosch was jonger, groter en beter: 10-6. Het onderscheid tussen beide achttallen werd vooral in de tweede helft uitge drukt. Toen nam het thuisspelende team meer afstand van de Soesters. De korfballers hebben een week rust, voordat ze overstappen naar de zaal competitie. Die begint in het weekein de van 31 oktober. Voor het eerst sinds jaren heeft Eemvogels zich weer inge schreven voor de competitie voor stan daard-teams. Het klinkt bijna paradoxaal, maar op de Bosstraat-Oost wordt hier en daar zorgelijk gekeken. Het zijn niet de vredelievende soldaten van het legioen, maar de beleidsmakers van het bestuur die de wenkbrauwen achter hun handpalmen fronzen. Want Soest dreigt de meldkamer van de hoofdklasse binnen te stap pen. Dat is allemaal net zo leuk als onver wachts en indrukwekkend bovendien. Maar wat zijn de consequenties als de blauwe Intercity met onverminderde vaart doordendert? Welke prijs moet Soest betalen voor een entree in de top van het amateurvoetbal? De antwoor den zijn misschien op te zoeken, de ge volgen blijven onzeker. Daarom weten ze bij Soest niet of ze de sprong in het diepe wel willen wagen. Peter Visee (bezig aan zijn derde en ver moedelijk laatste seizoen en wiens naam in verband wordt gebracht met Spaken burg) heeft er geen boodschap aan en heeft als technisch verantwoordelijke maar één doel voor ogen: winnen. Dat gaat zijn selectie makkelijk af. Osdorp kan er sinds zondag over meepraten: 0- 5. De wijziging van taktiek werpt zijn vruchten af. Na drie duels en vier pun ten had Soest een doelsaldo van 9-9. Visee besloot daarom één aanvaller op te offeren voor een extra verdediger. De daaropvolgende" vier wedstrijden lever den twaalf punten en een doelsaldo van 12-1 op. Vijf jaar geleden was Soest een derde klasser die tegen de tweede klasse aan- hikte, inmiddels is de hoofdmacht de modale kringen ontgroeid en zijn de blauwwitten aansprekende ambassa deurs voor hun vereniging. Hun roem snelt hen vooruit. Kennelijk vallen daar bij ook de namen van verschillende spe lers. Zoals die van Dennis Heijkamp misschien die zondagmiddag in Amster dam met fysiek geweld uit de wedstrijd werd gewerkt. In de eerste helft pleeg de Seegers een aanslag op de benen van de aanwinst van Soest, kort na rust kreeg de middenvelder een tik nadat hij zich in de doelmond had laten zien. Hij moest zich laten vervangen door Martijn de Jonge. Op dat moment was de stand 0-1 voor Soest en stonden er nog maar tien Am sterdammers in het veld. Scheidsrechter J. Sibrandi had Marco Parimissa voor de rust weggestuurd, kort nadat Hilmi Michi de score had geopend. Er werden pittige duels uitgevochten door Osdorp, dat in de zomer zoveel spelers zag vertrekken naar Zeeburgia, en Soest dat in de aanvangsfase maat gevoel miste op de vleugels. Maar Soest deelde de lakens uit en symboliseerde dat met een serie hoekschoppen. Aijan Grapendaal kwam met hardere bewij zen. Koud in het veld voor André Huf- man (die evenals Paul Hilhorst een gele kaart zag voorgehouden) maakte de in valler er 0-2 van. Ruimte Osdorp bemoeide zich vanaf dat mo ment minstens zoveel met de leiding als de wedstrijd. Zeegers, die al een prent had ontvangen, kreeg zijn tweede voor opzettelijk 'hands' en moest er ook af, zodat Soest te maken had met nog maar negen tegenstanders. Hoewel Osdorp het niet schuwde de beuk erin te gooien, wisten Grapendaal (0-3) en Michi (0-4 en 0-5) wel raad met de extra ruimte en bedekten bestuursleden hun gezicht maar weer even met hun hand. Feit is dat Soest vrij riant aan de leiding gaat in de eerste klasse. Quick is de eni ge die de blauwwitten voorbij kan stre ven in de race naar de periodetitel. De Amersfoorters moeten dan wel het in haalduel (dat pas in een later stadium wordt gespeeld) en de wedstrijd op 1 november in winst omzetten. Als Soest dan verliest, is Quick zeker van de eer ste prijs. Bij een gelijkspel van Soest (te gen OSV, de nummer twaalf) zal het doelsaldo van doorslaggevende beteke nis zijn, maar Soest kan het eenvoudig houden door 'gewoon' te winnen. Momenteel zit Heijkamp thuis met zijn been omhoog. Het vermoeden bestaat dat zijn enkelbanden zijn ingescheurd en gevreesd wordt dat de speler, die regel matig uitblinkt, lange tijd uit beeld zal zijn. Hees is nu de ploeg met het minste aantal verliespunten in de zesde klasse. De roodwitten deden goede zaken in een rechtstreeks duel met periodekampioen en koploper EDO dat met een gelegenheids doelman naar Soest was gekomen. Door de 6-2-zege namen ze een op tie op de eerste plaats. Nog geen punt hadden de Utrechters verspeeld, voordat ze op de Verlengde Oude Utrechtseweg arriveerden. Achter de serie van zes overwinningen werd snel een punt gezet door Hees. De wed strijd was zestien minuten oud toen het reeds 4-0 stond. Peter de Jong zette de toon in de eerste minuut. Uit een vrije trap over ongeveer twintig meter mikte hij de bal in de bo venhoek, acht minuten later koos hij in een soortgelijke situatie de andere hoek. "Dat zijn de ballen die geen enkele keeper had gepakt," zei Ron Daselaar die tussendoor Nico van Veen had zien scoren. Zijn voorzet werd door de on ervaren sluitpost in eigen doel gestompt. De vierde treffer kwam van de voet van Jeffrey Dorresteijn die op slag van rust Johan van den Brink liet delen in de vreugde: 5-0. Hees, dat tot dusver voornamelijk met 0-0 was gaan rusten, deed geen moeite in de dubbele cijfers te komen. De ploeg werd nog even wakker toen EDO 5-1 maakte. Michel van Drie had meteen het antwoord klaar. Een minuut voor tijd kreeg EDO een cadeautje in de vorm van een strafschop: 6-2. Daselaar wisselde in de tweede helft driemaal. Dat betekende onder meer het debuut van A-junior Olaf Reijerse die bijna zijn doelpuntje meepikte. Hees heeft nu zestien punten uit zes duels. EDO en Dalto bezitten achttien punten, maar hebben een wedstrijd meer gespeeld. Hees moet op een nader te bepalen datum inhalen tegen hekken sluiter Hercules. Vooralsnog is de aan dacht gericht op OSM'75, dat zaterdag Firtina'93 en DVS/De Kuil hebben zich eenvoudig geplaatst voor de derde bekerronde. Hoofdklasser Firtina'93 rekende maandagavond af met het tweede van DVS (9-2) en de hoofdmacht van die club ver- sloegEemnes 2 met 8-1. De twee winnende teams hebben de laatste jaren een behoorlijke staat van dienst opgebouwd in het bekertoernooi met als hoogtepunt de finaleplaats van DVS, anderhalfjaar geleden. In compe titieverband waren beide de afgelopen weken ook al succesvol. Firtina'93 toonde zich vorige week woensdag beter dan Springboks, een te genstander die geen geheimen meer herbergt voor de Soesters. Eindelijk weer eens in een complete samenstelling koos Firtina'93 voor een meer behou dende tactiek in de stijl van Springboks. Jejfrey Dorrestein wordt gehinderd door een Utrechter. De spits van Hees scoorde een van de zes doelpunten. Foto: Goos van der Wilt naar Soest komt voor de vierde beker ronde (14.30), een week later wacht de moeilijke klus tegen Dalto. Dat werkte. Via Hendry Hagenddoorn en Saban Aksit werd het 0-2 voor de rust. Daarna liep Firtina'93 uit naar 0- 4. Concentratieverlies was de indirecte oorzaak voor drie tegentreffers in vijf minuten tijd, maar het werd 4-5 voor Firtina'93. DVS/De Kuil had de voorgaande week twee grote overwinningen geboekt. Met Hidde Reitsma en Dennis Heijkamp heeft de ploeg gewonnen aan voetbal lend vermogen. OSO (10-1) en Eemnes 1 (7-2) ondervonden dat aan den lijve. Heijkamp is voorlopig uitgeschakeld. Hij raakte zondag geblesseerd tijdens Osdorp-Soest. Mustafa Aksit, begin dit jaar gefoto grafeerd in zijn NAC-periode, loopt sinds vandaag stage bij Bursaspor in Turkije. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14

Soester Courant | 1998 | | pagina 18