O En dit zijn de knallers van deze week: 350 598 .•'17,r Y C-drie levert 'wanprestatie1: subsidie wordt aangehouden Donors kunnen in Soest hun bloed niet meer kwijt HurK U WILT TOCH KEUS..! Adam Sloop voor nieuwbouw van Braamhage Wintertijd 6027493 VERHUIZINGS UITVERKOOP NU ENORME KORTINGEN Coalitiefracties spreken dreigende taal 'Open' protestbrief aan m.c. Molendael A. van der Lee Snorfietser gewond Tel. 06-53 91 1237 HET VLEESCENTRUM kilo...:14.95 jVan Breukelen Vast-goed Assurantiën BESPAAR 36.000,= NEFKENS anders SOEST Wie OPEL O 3 Actueel 5 Actueel 15 Soesterberg 17Sport Snelheidsduivels? Driehoeksweg te krap voor vuilniswagen KLAREN* Ook 's avonds en in 't weekend w^uó het is al Oplevering 72 koop- en 48 huurappartementen in voorjaar 2000 Satsuma mandarijnen Zwitserse kaasfondue Malse biefstuk VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest 035 601 14 56 DE KAPSALON BIJ U THUIS HEDEN INBRENG KUNST EN ANTIEK 5 Het College van B. en W. heeft be sloten de subsidie voor het cultureel centrum C-drie - ruim 750.000 gul den - voor het volgende jaar slechts voorlopig vast te stellen. Aan de toe kenning van het bedrag worden "na dere voorwaarden" verbonden. Vorige week werd de gemeenteraad overvallen met een brief van het Colle ge, waaruit naar voren kwam dat er pro blemen waren in de lopende exploitatie, plus "personele problematiek" bij het cultureel centrum. Het bestuur van C- drie werd direct op het gemeentehuis ontboden bij wethouder Blommers, waarbij de afspraak werd gemaakt dat er een nadere analyse zal worden ge maakt van het exploitatieresultaat tot 1 oktober van dit jaar en van de progno se voor de rest van het jaar, alsmede de prognose voor 1999. Dat alles moet re sulteren in een plan-van-aanpak voor zowel de korte als de lange termijn. De problemen staan geheel los van de bibli otheek, waarmee C-drie momenteel op de locatie van het cultureel centrum in Overhees aan het bouwen is aan een nieuw, gezamenlijk onderdak. Het College heeft van het bestuur van C-drie geëist dat er binnen veertien da gen duidelijkheid komt. De uitkomsten worden door het College "getoetst" en komen begin november aan de orde in de raadscommissie Financiën. Het bud get wordt voorlopig aangehouden, d.w.z. vastgesteld onder "nadere voor waarden" die voor het eind van het jaar bekend moeten zijn. Wat de precieze oorzaak van de proble men bij C-drie is valt in de brief niet te lezen. In de wandelgangen werd vorige week al spoedig duidelijk dat het cen trum tobt met de lopende exploitatie: dat wil zeggen dat de inkomsten uit de cursussen en voorstellingen niet sporen met de eerder geschatte bedragen en dat het centrum het gevraagde "product" niet heeft geleverd. Sommigen spreken in dat verband van "wanprestatie". Om hoeveel geld het gaat is niet duidelijk. Daarnaast schijnt C-drie te kampen met een groot ziekteverzuim. De politiek reageerde vorige week, tij dens de begrotingsbehandeling in de raad, geschokt op de onheilstijdingen van VVD-wethouder Neks Blommers. Volgens enkele fracties was het duide lijk dat het verbouwingsplan, dat op dit ogenblik wordt uitgevoerd, daarmee op losse schroeven is komen te staan. Al eerder ging de raad slechts met grote tegenzin akkoord met extra financiële voorzieningen, zoals een garantstelling en de aankoop van de grond van C-drie. Bom Met name de tegenstanders van de ver huizing van de bibliotheek naar C-drie, zoals Gemeentebelangen en D66, ful mineerden vorige week tegen het Col lege, onder het motto dat ze altijd al hadden gezegd dat het mis zou gaan en dat ze nu gelijk kregen. Hans van Wuijckhuijse (GGS) noemde het bericht "een bom onder het verbouwingsplan" en stelde vast dat Blommers in een zeer lastig parket zat. Ook de coalitiefracties lieten doorsche meren dat ze de "wanprestatie" van C- drie niet zomaar voor hun rekening wil den nemen. Kees Boerkoel (PvdA) dreigde in dat verband met stopzetting van de subsidie en kreeg daarin bijval van zijn collega's van WD en CDA. Pas in de commissievergadering van 5 november zal meer duidelijkheid ont staan. In een "open brief' aan de directie en het bestuur van medisch centrum Molendael heeft de Soester bloed donor Ad v.d. Haar de kat de bel aangebonden. Uit protest tegen het feit dat Molendael niet schijnt te willen meewerken aan donor-mo gelijkheden in de Soester polikli niek heeft hij zijn donorschap opge schort. In de tamelijk ongezouten brief van V.d. Haar - elders in deze krant vindt de le zer de volledige tekst - legt hij de ver antwoordelijkheid daarvoor bij Molen dael. De directie zou het "dagzieken huis" in Soest 's avonds niet willen openstellen in verband met de beveili ging. V.d. Haar vindt dat flauwekul en verwijt Molendael dat het de band met de Soester bevolking niet zo belangrijk meer vindt, "nu de buit binnen is". Hij vindt die opstelling onbegrijpelijk en ontoelaatbaar. V.d. Haar heeft niet alleen de pers, maar ook de Inspectie van de Volksgezond heid en de Bloedbank een afschrift van de "open brief' gestuurd. Fanny Bot, voorlichter van de Inspectie, onthoudt zich echter van commentaar. "Het is een kwestie voor de Bloedbank; wij spelen daar geen rol in," laat zij weten. 'C-drie of zo' Namens m.c. Molendael wijst ook voor lichter Anita Hilhorst de beschuldiging van V.d. Haar af. "Het is eigenlijk een zaak van het Rode Kruis. Het dagzie kenhuis in Soest is dagelijks tot half zes open, maar bloedgeven is geen zieken- huistaciliteit. Dat is ook nooit ter spra ke geweest. Het is de Bloedbank die een andere locatie moet zoeken, bijvoor beeld in C-drie of zo. Wij staan daar helemaal buiten." Directeur E.F. van Leeuwen van de Bloedbank wijst erop dat deze instelling onlangs een persoonlijke brief heeft ge schreven aan alle donoren in Soest, dat ze voorlopig nog even terecht moeten in het Baarnse ziekenhuis, maar dat de Bloedbank hard op zoek is naar een al ternatieve locatie. Ideeën Het kruisgebouw aan de Nieuweweg voldeed na de verbouwing niet meer aan de hoge kwaliteitseisen die aan een bloedafname-lokaliteit worden gesteld. "We hebben de donoren zelfs gevraagd om ideeën waar we in Soest wél terecht zouden kunnen," aldus mevrouw Van Leeuwen. De Molendael-polikliniek in Soest komt nVAN DENWT accountancy 4 belastingadvies Koningsweg 29, Soest Telefoon (35) 603 70 00 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag.20 Sportief of modieus klassiek, een ruime selectie van de betere merken hebben wij in huis: o.a. Desch, van Gils, Arrow, Wellington of iBilmore, Paul Shark, State of Art, Konen, Marz, Schiesser, John Miller, Trenco, Jaguar, Wimmers, Pierre Cardin, Point, Yves St. Laurent, Sportman. HERENMODE Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest haar niet in aanmerking omdat daar geen geschikte ruimte is die 's mid dags én 's avonds gebruikt kan worden. Ze is echter optimistisch over de toe komst. "Het is in hoge mate waarschijn lijk dat we in de loop van 1999 wel weer in Soest terecht kunnen voor bloedafna me. We zijn bijna rond met de onder handelingen." Om welke locatie het gaat kan ze echter nog niet zeggen. Bij een aanrijding op het kruispunt Co- lenso-Vredehofstraat is maandagmiddag een jongeman uit Baarn gewond ge raakt. Hij reed met zijn snorfiets tegen het verkeer in op het verkeerde fietspad. Op de kruising werd hij geraakt door de auto van een 77-jarige Soester, die hem over het hoofd had gezien. De jonge man werd met een gebroken been naar Molendael-Baara vervoerd. Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Paardenbiefstuk Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar Zie adv. op pag. 21 automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 6012364 Diamanten bruidspaar niet vergeten. Jong en oud gebaat bij speelveld. 'Moord op je kind vergeef je nooit'. Erik Wiliaarts dwingt SEC op knieën. In de nacht van zaterdag 24 op zon dag 25 oktober, komend weekeinde dus, gaat de wintertijd in. Dat is goed nieuws voor degenen die een extra uurtje willen slapen. Officieel wordt de zomertijd zondagmorgen om 3.00 uur afgeschaft. De klok moet dan op 2.00 uur worden gezet. Op de Beckeringhstraat hield de politie vorige week een snelheidscontrole met de radar-apparatuur. Van de 65 passe rende auto's reden er zeven te hard. De top lag op 68 km/u. Op de Lange. Brinkweg werden eveneens 70 auto's gemeten. Alle bestuurders hielden zich netjes aan de maximum-snelheid van 50 km/u. De politie heeft maandag drie bekeurin gen uitgedeeld aan autobezitters die hun voertuig op de Driehoeksweg hadden geparkeerd. Ter plaatse geldt op maan dag tussen 9.00 en 16.00 uur een par keerverbod, juist met het oog op de vrije doorgang voor de vuilniswagen. Die kon er echter niet tussendoor. De politie trad op na klachten van de reinigings dienst. nakelaars Burg. Grothestraat 54 zie pagina 22 Nee tulpeboï/ Bij t Vaarderhoogt is Kerst een echte traditie, net als ^de herfst.^ Herfst: bij 't Vaarderhoogt een seizoen met volop prachtige decoraties en planten om het in huis extra gezellig te maken. Voor elke smaak wat wils. Dorresteinweg 72b Soest Tel. 035 - 601 28 83 In november wordt begonnen met de nieuwbouw van Braamhage. Vol gens de planning is de oplevering van de 48 koop- en 72 huurapparte menten voor ouderen in het voor jaar van 2000. Hoewel nog geen da tum is vastgesteld, houdt Braamha ge voor het einde van dit jaar een informatiebijeenkomst. Het verkooptraject van de 72 apparte menten start eveneens volgende maand. Hiervoor neemt Braamhage een Soester makelaar in de arm, van wie het de naam nog niet wil noemen. Binnenkort volgen hierover meer mededelingen. Tegen die tijd komt ook documentatie beschikbaar. Toch hebben zich tot nu toe al meer dan vijftig mensen bij Braamhage getoond voor een koop- of huurappartementen. Hieronder bevinden zich ook mensen van buiten Soest. Volgens voorzitter R.J. Kracht van de Beheersstichting Braam hage is de grote interesse te verklaren door de locatie van Braamhage. De di recte omgeving is mooi en rustig en de winkels zijn letterlijk en figuurlijk 'om de hoek'. Prijzig zijn de appartementen wel. De 48 koopwoonheden kosten tus sen de 335.000 en 625.000 gulden. Wie gaat huren, moet maandelijks 1.175 tot 1.385 gulden neertellen. Wat betreft de toewijzing van de huur appartementen, dient Braamhage te vol doen aan de voorwaarden van het volks huisvestingsbeleid. Inwoners van de re gio Eemland en personen die econo misch of sociaal aan deze regio zijn ver bonden, krijgen voorrang. De toewijzing van de huurappartementen vindt pas in de loop van volgend jaar plaats. Geprivatiseerd De Stichting Braamhage gaat na de op levering van het nieuwe verzorgingshuis, geprivatiseerd verder en is dan niet lan ger afhankelijk van indicatiestellingen, budgetteringen en andere rijksregelin gen. Dat betekent geen rijkssubsidies meer en in plaats daarvan houden de toekomstige bewoners de woonvoorzie ning met het service/zorgpakket zelf in stand. In het servicepakket wordt opgenomen de hulpverlening volgens de Algemene Dagelijkse Levensverrichtingen. Ook veiligheid, 24 uurs-bereikbaarheid, eer ste hulp, klein technisch onderhoud en schoonmaak van algemene ruimten zit ten in het servicepakket. De bewoners kunnen desgewenst zelf koken. Kracht laat weten dat de Beheersstich ting Braamhage voor de exploitatie van De aanleunwoningen van Braamhage gaan tegen de vlakte om plaats te maken voor nieuwbouw van het verzorgings huis. de appartementen in zee gaat met een professionele instelling. Met zo'n exploi tant is al overeenstemming bereikt, maar omdat de gemeente ook akkoord moet gaan, geeft Kracht nog geen naam prijs. "Maar we leveren zelf de zorg, dat kun nen we wel," aldus Kracht. Op het terrein aan de Inspecteur Schreuderiaan is vorige week door de firma Kruiswijk aangevangen met de sloop van de aanleunwoningen. Zoveel mogelijk materialen worden hergebruikt bij andere bouwprojecten. Zelfs het puin krijgt een nieuwe bestemming. In de loop van de week wordt het vergruisd en vervolgens benut voor de aanleg van een weg op het bouwterrein. Na de sloop kan Dura Bouw Houten beginnen met de nieuwbouw die onge veer anderhalf jaar in beslag zal nemen. Vervolgens maakt het huidige hoofdge bouw plaats voor groenvoorzieningen. o.a. SERVIEZEN, BESTEK KEN, GLAS EN KRISTAL, PANNENSETS, KEUKEN ATTRIBUTEN, KADO EN DESIGN ARTIKELEN ENZ. Soest: Van Weedestraat 54 Tel.: 035-602 53 88 Vanaf 20 november: Van Weedestraat 48. zonder pit, net 2 kilo pak 400 gram 500 gram TT" ✓"NT f HAIR - CARE - Top-baarstylisten - bezoeken u thuis - voor elke gewenste haarbehandeling - Ook 's avonds en op zaterdag V. bel voor een vrijblijvende kennismaking. Tussen 10.00-12.00/13.00-17.00 uur kunt u uw antiquiteiten inbrengen voor één van onze veilingen. Is het een totale inboedel of zijn de goederen te groot om zelf te brengen, dan komen wij geheel vrijblijvend bij u aan huis voor een taxatie en het transport. eilinseebouvv Van Zadelhof!' Vaartwee KW 1217 SM Hilversum Tel: 035*"- 6247170

Soester Courant | 1998 | | pagina 1