"19981 □i Lat Stam/SoVoCo mag hoger gelegd Veel kuilen in leerproces MHC Soest De Klompjes en Soca Girls winnen □i □l □i Goede ploeg Red Stars is geen team □i □l □l □l □i [volleybal I E&O 2 helpt Smeeing/BDC op weg naar monsterzege Galerij der kampioenen irUihOCK PAGÏNA18 VOETBAL Sportprogramma Klachten bezorging WOENSDAG 21 OKTOBER 1998SOESTER COURANTjSPORTj PAGINA 19 Dcwïcstccun toont zich mcntcicil wccfbcicircicT Trainer Bob Ebbink: "Roeien met de riemen die je hebt" HOCKEY Achtste buurtvoetbaltoernooi Hees verloopt prima HOCKEY Vier internationals gaan het jeugd van MHC Soest voordoen HOCKEY Inloopochtend bij MHC Soest ATLETIEK Nieuwe records voor De Goede en Klifman BRIDGE Twee voorronden voor nationale TAS-bridgetoernooi l I Ui rk van Vugt's Bizar Habit verstekeling' Gevraagd VASTE RGERS soestebScourant Concurrent Grasshoppers legt zwakke punt Soesters bloot BASKETBAL Met dank aan de sponsors van het Buurtvoetbaltoernooi 1998: i. /&-. VRIJDAG 23 OKTOBER ZATERDAG 24 OKTOBER In de laatste wedstrijd van de veldcompetitie moest de El van Eemvogels winnen om het kampioenschap veilig te stellen. De jonge korfballers stelden niet teleur en maakten in de eerste helftsnel een einde aan eventuele onzekerheden. Via 5-0 werd het tegen KVO 6-0 voorde Soesters, waarna het team van Agnes Kraaikamp in de bloemetjes werd gezet. MAANDAG 26 OKTOBER Zaalvoetbal 21.00 uur Firtina'93-Annour (Beuken- dal) Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Waar het damesteam van Stam/ SoVoCo ter sprake komt, zijn weer positieve geluiden te beluisteren. Het gaat goed met de spelersgroep die in de ogen van trainer/coach Inge Olthof mentaal weerbaarder is geworden. In de afgelopen jaren was handhaving de doelstelling. Na drie wedstrijden heeft het er alle schijn van dat de lat ein delijk weer wat hoger mag worden ge legd. Met zes punten uit drie wedstrij den maken de volleybalsters een goede start door en hebben ze in elk geval Zwolle en Zaanstad al op grote achter stand eezet. Twee uitwedstrijden heeft Stam/SoVo Co achter de rug en beiden werden ge wonnen. Wie zich nog kan herinneren dat de ploeg een dergelijke serie neer zette, mag zijn vinger opsteken. Zaan stad moest er ook aan geloven. Olthof sprak van een 'vette nul-drie' al doen de setstanden wellicht anders vermoeden: 16-17,12-15,19-5. Serverend stond Stam/SoVoCo voort durend op voorsprong. Dat Zaanstad kon aanklampen, kwam doordat de Soester ploeg in het midden van de sets passend in de problemen kwam. De da len waren soms diep, maar een groot pluspunt ten opzichte van de laatste vol leybaljaargangen was dat Stam/SoVoCo vanaf de tien het gewenste spel oppik te en elke set winnend afsloot. "Van dit soort dingen word je alleen maar wijzer," aldus de immer positieve Amstelveense coach. En eigenlijk kan het alleen nog maar beter gaan met haar team. Tot nu toe zijn de wisselmogelijk heden enigszins beperkt, omdat Michel- le van Rooy herstellende is van een bles sure. Zij werd vervangen door Laura Oostrom uit het tweede team dat even eens in Zaanstad moest spelen. Iemand anders die nog geblesseerd is, komt de ploeg waarschijnlijk ook ver sterken. Olthof heeft het over een 'top per', maar wil geen naam noemen, om dat het niet zeker is of deze 'topper' zich in Soest meldt. "Als ze blessurevrij is, komt ze," aldus Olthoff die bevestigde noch ontkende dat het zou gaan om ie mand met eredivisie-ervaring. Op dit moment geldt de huidige gang van za ken en die is positief. Heren De ongeslagen status van het herenteam is verleden tijd. In de Bunt leed de ploeg de eerste nederlaag. Verantwoordelijk daarvoor was Forza/Hoogland met on der anderen de voormalige SoVoCo- speler Arno van Ekeren binnen de ge lederen. Bijna kwam Stam/SoVoCo uit geslagen positie terug. Forza/Hoogland, uit be ter hout gesneden dan de vorige tegen standers Huizen en Unicornus, pakte de eerste twee sets (7-15, 11-15), maar kwam toch in de problemen. Met de setstanden 15-12 en 15-10 dwong de Soester promotieklasser een beslissende slagenwisseling volgens het rally-point systeem af. Daarin dacht Stam/SoVoCo de winst alsnog te grijpen, toen het met 9-5 voorkwam. Forza/Hoogland klampte aan, maar Stam/SoVoCo kreeg tot tweemaal toe een match-point. Die waren niet aan de thuisploeg besteed, waarna de gasten de laatste tikken uit deelde: 14-16. Weggespeeld? Nee. Moeilijk? Ja. Het leerproces valt niet mee voor MHC Soest. Na de ontluisterende 8-1-nederlaag kreeg de ploeg zon dag weer een tik te verwerken. Via- nen won met 2-6 van een ploeg die nog veel moet worden bijgebracht. "En dat kost tijd. We moeten roeien met de riemen die we hebben," zei Bob Eb bink na de 'thuiswedstrijd' die in Vianen werd gespeeld, omdat de velden aan de Koningsweg werden gebruikt voor het internationale trimhockeytoernooi. De trainer/coach is vast van plan dit seizoen veel A-junioren speeltijd te ge ven, ervaring te laten opdoen en ze ver volgens in de hoofdmacht in te passen. Dat is nodig, nadat een aantal routiniers de wijk nam. "Persoonlijk blijf ik erbij dat deze groep in de tweede klasse blijft, maar er is geen achterban. Met de junioren, die ik ook train, gaat het goed. Ze staan bo venaan en ik hoop dat ze straks het team kunnen invullen. Ik ga dat toch regelmatig proberen, zeker na de win terstop, als de club ermee akkoord gaat." Uitgerekend een van de overgebleven ervaren krachten verzuimde zondagmid dag zijn ploeg de weg te wijzen. Jeroen van Tol miste drie opgelegde kansen. Daardoor bleef het 1-1 (nadat Menno Ezinga de stand gelijk had getrokken). Vervolgens ging doelman Jonathan Schutte, die de geblesseerde Peter Weis- scher verving, in de fout. Hij liet de bal door zijn benen rollen (1-2) en reageer de niet alert toen zijn verdedigers ston den te schutteren (1-3). Van Tol ver kleinde weliswaar de achterstand, maar Schutte was nog steeds de kluts kwijt (2- 4). Alsof dat nog niet genoeg was, werd MHC Soest ook nog eens geplaagd door fysieke problemen. Eerst viel rechtsachter Peter Broekman uit, even later laatste man Aijan Weijburg, zodat Ebbink zelfs een van zijn spitsen naar de achterste linie moest dirigeren. Vianen kreeg het daarom nog gemakkelijker. Dames Een stijgende lijn en grenzeloos vertrou wen dat het allemaal beter zou gaan waren wekenlang de voedingsbodem voor de hoop van de hockeysters van MHC Soest. Met één klap werden de positieve gevoelens zondag vertaald. Met 1-0 boekten de dames de eerste overwiinning van dit seizoen. Slachtof fer was Qui Vïve. Het belangrijke doelpunt kwam van de stick van Maaike Dorrestein. Zij werd in de 54ste minuut op pad gestuurd door Olga Kikeleva en sloeg in één klap haar ploeg in de zevende hemel. Zelf gaf MHC nauwelijks kansen weg, al was de rol van keepster Annika Tibbe niet uit te vlakken. Ze redde eenmaal fraai bij een ingeslagen strafcorner. Het zelfvertrouwen was er alweer na het goede spel tegen titelkan didaat Aalsmeer. Smeeing/BDC zou gaan scoren, om te beginnen in de thuiswedstrijd tegen het tweede van E&O 2. De ploeg uit Emmen hielp een handje. Met louter ongelouterde spelers ver scheen de club uit Emmen in Soest. Smeeing/BDC stond tegenover alle maal jonge spelers die over talent be schikken, maar zonder steun van er varen krachten geen rol van beteke nis kunnen spelen. De 27-12-over- winning van de Soesters sprak boek delen. 'Freewheelend' kon de ploeg van Henk van Plateringen de eerste zege van de competitie binnenhalen. De tegenstand van E&O 2 mocht geen naam hebben. Onbegrijpelijk dat een gerenommeerde club als E&O op een dergelijke manier met haar 'toe komst' omgaat. Logisch dat Smeeing/BDC er geen boodschap had. In de eerste divisie tellen even tuele gevoelens van medelijden niet. Van Plateringen kon van alles doen, zijn spelmaker Aijan Roest rust gun nen en zelfs de net herstelde Richard van Hofslot ritme laten opdoen. Ook doelman Berton Kemp maakte zijn rentree. Een minuut of acht voor tijd nam hij de plaats tussen de palen weer in, waarna hij zich onderscheid de door onder meer twee strafwor- pen te stoppen. Kemp werd niet ge passeerd. Smeeing/BDC speelt zaterdagavond in en tegen Dalfsen. MHC Soest is erin geslaagd vier in ternationals te contracteren. Niet om de geplaagde hoofdmachten te versterken, maar voor een jeugdcli- nic. Dilliane van den Boogaard, Margje Tee- uwen (beiden Den Bosch), Peter Windt en Rogier van 't Hek (beiden Amster dam) zijn vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur op sportpark Koningsweg om de jonge hockeyers uit Soest te trainen. De clinic, samengesteld door de honderdja rige KNHB, staat in het teken van het thema 'Het wilde Westen'. Tijdens de trainingssessie van de internationals gaat het puur om scoren. Daarna delen de tophockeyers handtekeningen uit en kunnen de kinderen met hen op de foto. De clinic is bestemd voor C- en D-pu- pillen en duurt twee dagen. Donderdag wordt begonnen met onder meer een warming-up en een strafballencompeti- tie. Op zaterdag 31 oktober houdt MHC Soest een inloopochtend voor kinderen uit de groepen drie en vier van het basisonderwijs. Tussen 10.00 en 11.00 uur zijn ze wel kom op sportpark Koningsweg en kun nen ze met een beschikbaar gestelde hockeystick tegen een balletje slaan. Ook wordt uitleg gegeven over hockey in het algemeen en MHC Soest in het bijzonder. Kinderen die in groep drie zitten, kunnen dit seizoen nog gratis een lidmaatschap nemen. Hans de Goede en Gerard Klifman hebben de Maliebaanloop aange grepen om persoonlijk succes te boeken. Beiden verbeterden hun re cord op de 10 kilometer. In Utrecht waren de omstandigheden goed te noemen. Veteraan De Goede kon zich na 35 minuten en 25 seconden verheugen in zijn nieuwe record. Klif man haalde veertig seconden van zijn beste eindtijd af: 37.47. Op de Engelse mijl (1,6 kilometer) liep Mart van Hal zich weer in de prijzen, al ging de eerste plaats ditmaal aan haar neus voorbij. In Soest worden twee voorronden gehouden voor het nationale TAS- bridgetoernooi. De organisatie is in handen van de BC Soest. Op zaterdag 7 november is de eerste voorronde, op zaterdag 12 december volgt een tweede speeldag, waarop ro ken in de speelzaal verboden is. De dri ves worden gespeeld in de Rank aan de Soesterbergsestraat. Tot een week voor de partijen kunnen belangstellenden zich inschrijven. Dat kost 15 gulden per paar per voor ronde. Leden van bridgeclubs uit Soest kunnen ach via het secretariaat van hun vereniging aanmelden. Anderen kunnen zich melden bij secretaris J.L. Blaas van BC Soest, Van Mecklenburghlaan 50, 3761 DZ Soest, tel. 6021654. De deelnemers kunnen zich kwalificeren voor de nationale finale. Het paar dat de eindstrijd wint, incasseert 10.000 gulden. Per woord kan slechts I m koppeltekens en/of I hrijven van samenstel- trofs en trema's. j 9tioneerde i1 I hun loupe; I1 I mhoffstraat 46, tel. 601 95 77 lag 23 oktober izar Habit is een speciaal proi» omponist en gitarist Mark va» Trouwe bezoekers van h ncerten in Artishock kennen hen jn kwartet Bizar Habit. Voor veel ;n is hij eerder bekend als compo- in filmmuziek en diverse werken lamerorkest. n aankondiging van een jazzcon- oor een groep van maar liefst elf anten denk je al snel aan een "bi. Toch staat Big Bizar Habit ver bigbandtraditie. Dit blijkt eigen- uit de bezetting: Big Bizar Habit n viertal strijkers en relatief wei- iperjblazers. Mark van Vugt's Bij Habit is een orkest waarin meer- romingen uit de moderne muziek romen, waarin compositie en üj. itie elkaar fraai aanvullen, en plaats is voor individuele uitstap- n solisten evenals voor sterk ef spel. Jden improviseert een deel van :p terwijl de overige musici een hreven partij voor hun rekening maar er zijn ook geheel uitge- n en - als tegenpool - geheel nviseerde passages. Ook kan het :n dat een muzikant soleert tegen ergrond van wat nog het meest 1 een stuwende big-band. De sound van Big Bizar Habit is niet iet resultaat van de eigenaardige atie van instrumenten, maar ook irk van Vugt's compositorische t, en niet te vergeten het unieke uid van zangeres Ineke van die overigens ook alle teksten Dit alles resulteert in muziek die fisch, alsook op z'n tijd wispel- n zijn, maar altijd de luisteraar boeien. ar Habit: Chris Kase, trompet; ais, trombone; Mette Erker, te- sopraansaxofoon, clarinet en net; Jasper le Clercq, viool; m Geel, viool en altviool; Wil- 1 Baarsen, viool en altviool; fisser, cello; Ineke van Doorn,' piano; Mark van Vugt, gitaren Araold Dooyeweerd, contra- is Verdoorn, drums, g 21.00 uur. Toegang f 10,-. dag 26 oktober verstekeling" draagt regisseur Lieshout het zijne bij tot het 1 cinematografisch oeuvre dat naamste thema heeft, de kloof ^trekkingskracht tussen mensen ren. stekeling" vertelt het verhaal :bai, geboren en getogen aan de in het Aralmeer dat ten gevol- ver doorgevoerde irrigatie gro- droog ligt. Het traditionele an bestaan, de visserij, is hier- nogelijk geworden en Arazbai jn geluk in Amerika te zoeken, luk raakt hij echter verzeild in tn waar hij, na een angstige derijk wordt opgenomen door •rouw Katharina en haar zoon. Ie heer des huizes zich aanvan- :t afwijzend opstelt tegenover we huisgenoot, wordt de jntimiteit tussen Katharina en tekeling hem uiteindelijk toch .grijpt hij in. ing: Op het eerste gezicht lijkt ïkeling" een typisch vluchtelin- a, waarbij de onoverbrugbaar- sn twee culturen het hoofdthe- t. "Maar", zegt Van Lieshout, mij persoonlijk meer om het in onthechting en vervreem- een terugkerend thema is in nijn films. De personages in zijn op zoek naar een gevoel ud met hun omgeving." ekeling" won op diverse festi- >njzen variërend van de pu- 1 °P de Bergamo Film Meet- s pnjs voor de beste film in n/Heidelberg. 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ n: maandag 9.00-12.00 uur, in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Een beetje medelijden met de speaker van het buurtvoetbaltoer nooi was wel op zijn plaats. Want de deelnemers hadden weer de meest tongbrekende namen bedacht De Worst Meloocie's, de Tellutubbies en de Ekelo Yümmes deden een aanslag op de 'Voice' van Hees, maar gelukkig waren er ook eenvoudigere namen, zo als TZN, KZ en de Klompjes. De laatste ploeg werd winnaar in de ca tegorie 9-11 jaar, gevolgd door ondere anderen de Rode Beren en KVP. De jongste groep voetballers speelden met acht teams in één poule. In totaal hadden twintig ploegen zich ingeschreven, één team bleef weg. Span nend was het in de twee poules voor de jongens en meisjes van 12 tot en met 14 jaar. In beide poules moesten straf- Volleybal 20.15 uur Oberon-Stam/SoVoCo (H) (Weesp) schoppenseries uitmaken wie naar de ploeg te verschijnen en wonnen prompt finale of de troostfinale ging. The Soca het toernooi. In de eindstrijd klopte het Girls verrasten door met een jongens- de Soester Bosknollen. Badminton 12.30 uur Selby-Leusder BC (C-drie) Handbal 19.30 uur Dalfsen-Smeeing/BDC (H) (Dalfsen) Tafeltennis 15.00 uur Shot-JVC 2 (Orlando ge bouw) Voetbal 14.30 uur Hees-OSM'75, tweede beker ronde (V.O. Utrechtseweg) Ontegenzeggelijk beschikt trainer/ coach René Lansaat van Red Stars over een goede ploeg. De tien bas ketballers vormen alleen nog geen team. Grasshoppers, een van de concurrenten in de slag om het kampioenschap, legde het zwakke punt van de Soesters bloot: 46-66. Red Stars, dat sinds maart alle compe titieduels had gewonnen, weet weer wat verliezen is. Geoogst werd er zaterdag niet in sporthal Beukendal, wel gezaaid. Tenminste, als lering wordt getrokken uit de les en het huiswerk wordt gedaan, kan het tegenvallende resultaat van za terdag in het restant van de seizoen winst opleveren. Voor de toeschouwers (Red Stars mag zich verheugen op een groeiende aan hang, en dat is de laatste jaren wel an ders geweest) was het niet moeilijk vast te stellen waar het fout ging. Red Stars vormt geen eenheid. Tegen minder ge talenteerde klasgenoten kan dat worden gecompenseerd met individuele kwali teiten. Tegen het uitgebalanceerde Grasshoppers vielen het Soester collec tief door de mand. De Katwijkers mogen gemiddeld een kop groter zijn dan hun gastheren, het was zaterdagavond niet het verschil tus sen winnen en verliezen. Vrijwel vanaf het begin werd duidelijk dat van een eenheid nog geen sprake is. Dat is ei genlijk een beetje logisch voor een ploeg die ten opzichte van vorig seizoen is sa mengesteld uit spelers van twee verschil lende teams en drie teruggekeerde krachten. Nog een week of vijf zal aan de Henriëtte Blaekweg worden gebouwd aan de accommodatie van de Gemshoorn. Daarna heeft de jeu de boulesvereniging ook de beschikking over een clubhuis. Eerder dit jaar legde de gemeente zestien banen aan voor de club die op het terrein van handbalvereniging Smeeing/BDC is ondergebracht. De Gemshoorn, ooit begon nen op het gelijknamige woonerf in Overhees, was de laatste jaren actief op sportpark Koningsweg. Daar komen over en kele jaren bedrijven. Voor de veldsporten in Soest werd daar om een clusteringplan gemaakt. De Gemshoorn is dè eerste van dezeven betrokken verenigingen, waarvoor deze clustering is uitgevoerd. DAVO Doe het zelf centrum - Hoofdsponsor v.v. Hees Milieu Techniek Eemland B.V. George In de Maur - Orthopedische schoentechniek G. Kareisen bandenspecialist Cultuurtechniek H.G. van Dorresteijn B.V. C. van de Broek Metselbedrijf Van Barneveld Reclame verspreiding Molenstraat RA. Schat's Bakkerijen BV B. Strumpel B.V. Remos Autobedrijf Voegersbedrijf Jan Wiss Drukkerij Esed Tevens een dank aan atfe vrijwilligers die aan deze dag meewerken Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-DOK (De Bunt) Ongetwijfeld waren de pogingen van te veel spelers om met persoonlijke acties de boel op sleeptouw te nemen goedbe doeld. Maar de onmacht van het team en het daaruit voortvloeiende ongeduld deden Red Stars de das om. Een ople ving van Jan van Maanen en Frank Renzenbrink (beiden topscorer met 12 punten) in de slotfase van de eerste helft verdoezelde de stand van zaken (29-31). Het lek was daarmee niet boven, want toen beide teams de tijd hadden gekre gen de eerste helft te evalueren, begon het weer van vooraf aan. In zeven mi nuten tijd schiep Grasshoppers zich een comfortabele uitgangspositie. Door driepunters van Van Maanen en Ren zenbrink (41-45) leek de spanning terug te keren, maar Grasshoppers vormde wel een team en had daarmee een struc- tureler en dus veel doeltreffender wapen Bob Kooter (midden) probeert bij de bal te komen, Frank van der Wal (links) in handen dan Red Stars, waarbij Igor Smink (normaal goed voor meer dan 25 punten) niet of nauwelijks in het spel voorkwam. Snel werd het 46-56, waar na Grasshoppers in de slotfase het ge desillusioneerde Red Stars op een enigs zins geflatteerde achterstand zette: 46- 66. Dames Ondanks de teleurstelling van de nipte nederlaag was Wim Bolwerk te spreken over de verrichtingen van zijn dames. In kan alleen maar hopen. Foto: Goos van der Wilt Amersfoort zag hij dat zijn team voor uitgang boekte, al kon dat nog niet wor den vertaald in klinkende munt. On danks dat Red Stars het zonder de ge bruikelijke guards moest stellen, begon het goed en zag het er halverwege (20- 27) rooskleurig uit. Cracketjacks, dat meer ervaring heeft, kwam tien minuten voor tijd langszij en vanaf dat moment ontwikkelde zich een spannende wed strijd. Bij het ingaan van de laatste twee minuten was het 43-43, maar stokte de productie van Red Stars: 48-43.

Soester Courant | 1998 | | pagina 20