nfx Wéér heibel rondom Sint-intocht? Diamanten bruidspaar niet vergeten Vergunning dierenverblijf Soestduinen gehandhaafd Het blijft genieten! Celstraf drugsdealers Vi§§er Bomenkap Soestduinen minder rigoreus Service el Servies I 1ACTUEELT WOENSDAG 21 OKTOBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 3 PVO moet marathonconcert verschuiven Echtpaar Hartong viert feest in Naarden en Soest Inzameling van bruikbaar textiel Meer autokraken SOESTER DUURZAAMHEIDS-DIALOOG houdt donderdagavond 12 november a.s. vrij in uw agenda! Kortom, voelt u zich betrokken bij een duurzame en leefbare gemeente Soest, nu en straks? Niet uitstellen, maar doen! Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Waarom naar De Hypotheker? Daarom naar De Hypotheker! Maak een afspraak met De Hypotheker bij u in de buurt: Soest, 035-6036000 De Hypotheker Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Bezwaren omwonenden ongegrond verklaard Rechtbank acht handel bewezen De Soester Duinen Slij t(ag) erij ZIEKTEKOSTENVERZEKERING? Wf? Uf.\ Kfe Kleinegris Adviesgroep/ TELEFOON 035 - 601 32 60 Bewoners tevreden met twee alternatieve plannen I Bauknecht Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Opnieuw lijkt de intocht van Sint Nicolaas in Soest niet zonder de nodige heibel te gaan plaatsvinden. Bijna elk jaar is er in het dorp wel wat te doen geweest over het evene ment en 1998 is daarop vermoede lijk geen uitzondering. Wat is er aan de hand? Volgens de Soes- ter muziekvereniging PVO weet zij (of ficieel) niet beter dan dat de intocht op zaterdag 21 november zal plaatsvinden. Dat is het bestuur in elk geval enige tijd geleden per brief door het gemeentebe stuur meegedeeld. PVO werkt graag mee aan het evenement, dat in Soest altijd weer duizenden kinderen op de been brengt. Inmiddels is PVO echter via-via ter ore gekomen dat de intocht een weekje vooruitgeschoven is en nu op zaterdag 14 november zal plaatsvin den. Uitgerekend die zaterdag had PVO al lang geprikt als datum voor een feeste lijke 24-uurs sponsor-blaasmarathon, die in het kader van het 100-jarig be staan georganiseerd zou worden in de nieuwe brandweerkazerne aan de Lan ge Brinkweg. Op 21 november vindt daar echter ook de traditionele sei- zoensmarkt plaats, zo is onlangs afge sproken met het seizoensmarktcomité. Dat zou voor PVO overigens geen en kel bezwaar zijn geweest. "Daar doen we graag aan mee," aldus penningmees ter Ad Hooft. Omdat de intocht van de Sint volgens PVO - zonder medeweten van de mu ziekvereniging - een week vooruitge schoven is geworden, kwam PVO be hoorlijk in de problemen te zitten, aldus Hooft. "We hebben de blaasmarathon in overleg met de brandweer nu maar noodgewongen verzet naar het weekein de van 26 en 27 februari volgend jaar." 'Altijd al de 14e' MKB-bestuurslid Hans Nota - die de Sint-intocht namens de winkeliersvere nigingen coördineert - weet overigens niets van een datum van 21 november. "Ik kan me niet herinneren dat die ooit is genoemd." Volgens hem is er in het gezamenlijke overleg met gemeente en PVO altijd al sprake geweest van de 14e als intochtdatum. Dat wordt bevestigd door Wim Hulsbergen, de bedrijfscon- tactfunctionaris van de gemeente, die bij het doornemen van het Sinterklaas-dos sier ook uitsluitend de datum van 14 november tegenkomt. "Er is bij mijn weten nooit een andere datum ge noemd." Bruidsparen Volgens Ad Hooft heeft PVO daarover echter officieel nog "nul-komma-nul" vernomen. "Als we alleen afgaan op wat ons officieel is meegedeeld spelen we dus bij een Sint-intocht op 21 november, die dan niet plaatsvindt..." Hij zegt ook te weten dat de verschuiving alleen het gevolg is van het feit dat de gemeente ambtenaren te laat ontdekten dat 21 november al "vergeven" was aan twee bruidsparen, die op die zaterdagmiddag in het gemeentehuis in het huwelijk tre den. "Ze hebben het gewoon te laat doorgekregen." Hoe het ook zij, de Sint en zijn gevolg worden nu dus al op zaterdag 14 no vember in Soest verwacht, dezelfde dag als hij in Nederland schijnt te arriveren. Naar verluidt zal de Goedheiligman op zeer spectaculaire wijze aankomen op het terrein van S.O. Soest aan de Bos straat. "We zijn nog in overleg met de vliegpieten," laat Nota weten, daarmee alvast een tipje van de sluier optillend. In de periode van 26 oktober tot en met 2 november wordt in de ge meente Soest weer de grote halfjaar lijkse inzamelingvvan bruikbaar tex tiel gehouden. De huishoudens in Soest en Soesterberg hebben deze week een brief van de gemeente ge kregen waarin gewezen wordt op de inzameling. Bij de brief zit ook een kunststofzak waarin men het overtol lige bruikbare textiel kan doen. Nadrukkelijk wordt gevraagd om "bruikbaar textiel". Het ingezamelde textiel wordt namelijk naar het Soes- ter Kringloopcentrum Spullenhulp aan De Schans gebracht. Daar kan het verkocht worden. Men wordt ver zocht het niet-meer-te-gebruiken- textiel in de textielcontainers bij de verschillende winkelcentra te doen. De bewoners van de "laagbouw" kunnen de met bruikbare textiel ge vulde zak vanaf maandag 26 oktober tot en met vrijdag 30 oktober aan de weg zetten, naast de bruine of groe ne minicontainer. Maandag 2 no vember kunnen de bewoners van de "hoogbouw" de gevulde zakken bij de verzamelcontainers zetten. In Naarden, waar ze veertig jaar lang een kruidenierszaak hadden, zijn ze bekender dan in Soest, waar ze eind jaren zeventig neerstreken. Maar over belangstelling had het echtpaar Hartong niet te klagen op zijn zestigste huwelijksdag. De heer en mevrouw Hartong zetten deze week een nieuwe kroon op hun huwelijk dat in 1938 werd gesloten. De gang naar het stadhuis werd destijds in geleid op een geïmproviseerde dans school. Drieëntachtig is T. Hartong, zijn vrouw H. Hartong-Rotering een jaar ouder. Zo'n twintig jaar geleden verhuisden ze naar de Van Goyenlaan in Soest. Dat was nadat Hartong op advies van zijn huisarts de deur van zijn winkel in Naar den voorgoed achter zich dicht trok. In middels woont het diamanten bruids paar in dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. Daar kregen ze maandagmiddag bezoek van onder anderen burgemeester Hans de Widt en ontvingen ze het gebruike lijke gelukstelegram van koningin Bea trix. Ook familie, vrienden en kennissen verschenen op de receptie in de recrea tiezaal. Gefeest was er ook al de zondag daar voor. In de St. Vituskerk in hun vorige woonplaats woonden de heer en me vrouw Hartong een hoogmis bij, die ter Al zestig jaar hand-in-hancL Het echt paar Hartong vierde zondag en maandag feest met familie, vrienden en kennissen. Foto: Goos van der Wilt ere van hun huwelijksfeest werd gevierd. Daarna trok het echtpaar naar een res taurant om temidden van de zeven kin deren, vijftien kleinkinderen en twee achterkleinkinderen en anderen nog een feestje te vieren. Dat ze in Naarden niet zijn vergeten, bleek wel uit een ruime publicatie over hun jubileum in de Naarder Koerier van vorige week. Het tweetal genoot en ge niet bekendheid, onder meer doordat ze veertig jaar lang een winkel hadden, waar veel Naarders hun dagelijkse boodschappen deden. Het pand werd gebouwd door Hartongs vader die aan nemer was. De kruidenier had het vak niet van een vreemde. Zijn moeder run de jarenlang een soortgelijke zaak. Na het weekeinde kreeg de politie nog enkele aangiften binnen over openge broken auto's. Aan de Valeriaanstraat verdween een radio-cd-speler, aan de Birkstraat een autotelefoon en aan de Amsterdamsestraatweg ter hoogte van het paleis miste een mevrouw uit Soest twee tassen. Vindt u het belangrijk dat het ook over 10 jaar nog prettig wonen is in uw wijk? Vindt u recreatiemogelijkheid dichtbij huis voor u en uw kinderen onmisbaar? Wilt u meedenken en praten over de bereikbaarheid van uw bedrijf, nu en straks? Vindt u zaken als duurzaam bouwen, energie- en waterbesparing en hergebruik van afvalstoffen belangrijk? Houdt u van de natuur in en om Soest en Soesterberg en maakt u zich bijvoorbeeld zorgen over de verdroging van de bodem? Vult u zelf maar aan I Geef u dan op voor de Soester Duurzaamheids-dialoog op donderdagavond 12 november a.s. in het gemeentehuis bij Joop van Haaften (tel. 609 35 12) of Sien Overduin (tel. 609 36 74). U ontvangt dan in de eerste week van november een officiële uitnodiging plus praatpapier en ideeënformulier. 0 MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. V 4 As 4/ fsis T^v Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Steenhoffstraat 66, Soest Voor een overzichtelijk hypo theekadvies op maat en het afsluiten van de juiste hypo theek door een persoonlijke adviseur die u kosteloos al het werk uit handen neemt. Volledig objectieve en 100% onafhankelijke hypotheek bemiddeling Kosteloos advies op maat Keuze uit vele honderden hypotheekvarianten De meest gunstige voor waarden Alle fiscale aspecten tot op de gulden voorgerekend Begeleiding van A tot Z gedurende het hele aan kooptraject Ook na het afsluiten van de hypotheek volledige service Adviseur Evert-Jan Wijers en secretaresse Henriètte Beijersbergen Steenhoffstraat 66, Ondanks bezwaren van drie omwo nenden mag op het perceel Beau- fortlaan 2 een dierenverblijf worden gebouwd. De bedenkingen zijn on gegrond verklaard door het Collage dat de vergunning handhaaft. Het beoogde verblijf bestrijkt ruim twin tig vierkante meter en heeft een goot- hoogte van 2.30 meter. Het bouwplan voldoet aan alle voorschriften van het bestemmingsplan en kon volgens de welstandscommissie door de beugel, zodat het College geen reden zag de aanvraag af te wijzen. De aanvragers zijn onlangs per dwang sombeschikking wel gesommeerd het aantal dieren op hun perceel te reduce ren. Drie buren vinden het merkwaardig dat de gemeente wel een vergunning afgeeft voor een dierenverblijf. Ze stellen dat hun woongenot reeds wordt aangetast door de aanwezige vee stapel en klagen over lawaai- en stank overlast. Een van hen stelt dat het ver blijf te dicht langs zijn perceelgrens komt te staan, waardoor hij alleen maar meer last van stank zal krijgen. Als er dan zonodig moet worden gebouwd, stelt hij voor dit op de hoek van de Beaufortlaan en de Soesterbergsestraat te doen, zo ver mogelijk van zijn woning vandaan. Een dierenverblijf van deze omvang biedt de aanvragers juist de mogelijk heid meer dieren te huisvesten. Volgens de bezwaarmakers gaan de vergunning houders hun eigen gang en houden ze met niemand rekening. In zijn advies aan het College stelt wet houder Bart Krol dat de vergunning op het vlak van de ruimtelijke ordening niet kan worden geweigerd. Ook aan de lo catie kan niet op last van de gemeente worden gewijzigd, zolang wordt voldaan aan de voorschriften van het bestem mingsplan. De bezwaren hebben in zijn ogen be trekking op overlast van de dieren. Het gaat om stank en lawaai, maar deze mi lieuaspecten spelen geen rol bij het ver lenen van een bouwvergunning. Mocht blijken dat het dierenverblijf te intensief wordt gebruikt, dan kan de gemeente alsnog - met de milieuwetgeving in haar hand - optreden. De overige College-leden zijn het met Krol eens. De appelanten kunnen hun hoop nog vestigen op de rechtbank in Utrecht. Ze moeten dan tussen nu en vijf weken tegen het College-besluit be roep instellen bij de bestuursrechter. BAR, GRIM. Se RESTAURANT Onze wildspecialiteiten? Onze ongeëvenaarde spamibs? Onze bekende vleesspies van een nieter? (al onze gerechten ook om af te halen). STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Drie van de vier verdachte Soester harddrugsdealers zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen van een tot anderhalf jaar. Een vierde man kreeg een alternatieve straf. De Utrechtse rechtbank achtte bewezen dat ze in Bar Zuid aan de Soesterberg sestraat tussen oktober vorig jaar en juni op georganiseerde wijze in harddrugs handelden. Twee broers van 40 en 30 moeten anderhalf jaar 'brommen', een 39-jarige Soester één jaar. De 21-jarige stiefzoon van de oudste broer werd eveneens schuldig bevonden, maar van wege zijn leeftijd en zijn blanco strafblad krijgt hij nog een kans. De rechtbank legde hem een voorwaardelijke celstraf van zes maanden en 240 uur dienstver lening op. Tegen alle verdachten was twee jaar gevangenisstraf geëist. De rechtbank vond het bijzonder kwa lijk dat de niet-verslaafde Soesters uit puur winstbejag m drugs hadden gehan deld. Zij wees er in het vonnis op dat gebruikers van harddrugs vrijwel altijd tot criminaliteit vervallen, hetgeen een ontwrichtende werking op de samenle ving heeft. De politie kwam de handel in het voor jaar op het spoor, nadat een aantal ver slaafde inbrekers was aangehouden. Zij vertelden de politie dat ze-hun buit in Bar Zuid inruilden voor harddrugs. De politie deed daarop een inval, waarna het café op last van burgemeester Hans de Widt werd gesloten. RESTAURANTS P A R T y - EN VERGADERCENTRUM BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET MET LIVE MUZIEK Zondag 25 oktober Aanvang: 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f32,50 p.p. We starten met een keuze uit overheerlijke soepen Culinaire parade van salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten. Met groente en aardappelgarnituur. Als feestelijk slot van dit overheerlijke buffet een keuze uit diverse smaken ijs en pudding. Bel en reserveer, dan zit u zeker Ook Bourgondisch buffet op: 29 november. Telefoon 035 - 603 60 10 Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest - "Wat laat u ons hier in uw sfeervolle "Zuipschuit" weer heerlijk proeven van een enig portconcert op de zondag middag, mijnheer Van der Aa. De akoestiek tussen al die flessenrekken is ook zo fantastisch en zo laagdrempelig. Die sociale functie mis je eigenlijk over al in ons dorp. Zeventienguldenvijftig is geen geld en dan nog gratis een glaasje port. Proost." - "Ach, mevrouw Van Blommenstijn, het prijs-kwaliteit verhaal is voor mij het belangrijkst. Dit "Cleopatra-trio" be staat uit louter geoefende tachtig-plus sers: Elisabeth Ruby (klok-klok), Leno- ra Tawny (schenktuit) en Tamara Ro- bertson (glasgerinkel) spelen alleen maar kruidige fruitige composities van Jean-Claude Aroma, Sebastian Apéri- tief en Felix van Portugal. Ik heb kosten nog moeite gespaard u te verwennen. Proost." - "Als ik nu een paar flessen koop, mijn heer Van der Aa, kan uw echtgenote die dan voor mij inpakken in Corneille- of Rien Poortvliet-cadeaupapier? Santé." - "Nee, mevrouw, Blommenstijn, dat mag ik niet. Het is vandaag rustdag. Zo is dat bij de schepping afgesproken. Ik haat de 24-uurseconomie. Minister Pronk roept niet voor niets op tot sober heid. Cheers." - "Grand Cru nog an toe!" Kleinegris stelt u de beste ziektekostenverzekering voor die bij u past. Bel voor een gedegen advies voor u en uw gezin: 035 - 601 32 60. Kleinegris Assurantiën v.o.f. Bosstraat 12, Soest. pMHCI en Lid NBvA Inspraakavonden hebben wellicht niet altijd, maar toch af en toe zin. De bewoners van Soestduinen heb ben in ieder geval baat gehad bij het bijna twee uur durende overleg met ambtenaren van de afdeling groen en milieu. De vervanging van de bo men zal aanzienlijk minder rigoreus worden uitgevoerd. Het herplantingsplan van groen en mi lieu voorzag in de volledige vervanging van de resterende karakteristieke, maar eveneens zieke Amerikaanse eiken in de Van Lijnenlaan door veertig inlandse eiken van vijf meter hoog. Volgens de bewoners tast deze kaalslag de structuur van hun woonwijk aan. Op hun verzoek zal de gemeente daarom de kap niet in één klap, maar in drie fases uitvoeren. Dit kan betekenen dat de uitvoering iets meer gaat kosten dan de 10.000 gulden die de afdeling heeft begroot voor de herplanting. De bewoners krijgen binnenkort het al ternatieve plan toegestuurd. Ze kunnen daarop schriftelijk reageren bij de ge meente. De afdeling groen en milieu hoopt de eerste fase nog voor het ein de van dit jaar te voltooien, omdat dit de meest ideale periode voor het plan ten van de inlandse eiken is. Maar amb tenaar Ad van de Kar beloofde dat er geen actie wordt ondernomen in de Van Lijndenlaan, zolang de bewoners niet hebben kunnen reageren op het alterna tieve plan. Middenlaan Hetzelfde geldt voor de Middenlaan, waar de gemeente de negentien fijnspar ren had willen vervangen door veertig beuken. Op het Schapendrift staan ook al beuken en deze boomsoort zou de verbinding tussen Soest en Soestduinen moeten accentueren. "De logica is een laan te scheppen, dat is de Middenlaan nu niet," aldus Van de Kar, maar hij stuitte op onbegrip bij de bewoners. Zijn visie werd niet gedeeld of begre pen. Het beleid werd bovendien enigs zins doorgezaagd door een bewoner die vaststelde dat Soest voor het andere uit einde van de Schapendrift, in Soest- Zuid geen plan heeft gemaakt en nog niet weet wanneer dat wel gebeurt. "Wie zit er te wachten op een laan? Beuken horen niet thuis in een tuinlandschap," merkte een ander op. Ook in dit geval ging groen en milieu overstag. De gemeente stapt af van de beukenhagen en zal de fijnsparren, die volgens Van de Kar nog tien tot vijftien jaar meekunnen, pas omzagen als ze te ziek zijn. Voordat de zaag ter hand wordt genomen, licht de gemeente de bewoners in. Alsof het om zieke men sen gaat, kunnen zij desgewenst eerst een 'second opinion' aanvragen bij een door hen ingehuurde bömendeskundi- ge, voordat de gemeente aan de slag Zodra er, na kapwerk, grote gaten in de berm ontstaan, zal de gemeente de lege plekken opvullen met jonge fijnsparren. Het is overigens niet mogelijk voor elke, afzonderlijke gekapte boom een jonge te herplanten. Jonge bomen hebben meer ruimte nodig, omdat de hoge bomen anders hun groeiproces in de weg staan. STOFZUIGERS MAGNETRONS FORNUIZEN VRIEZEN Symphony Delay 12 couverts .4 programma's TT" .Aquastop beveiliging Gebruikt slechts i6 liter water Startvertraging "•èftticnifr Voor de beste keuze! STOFZUIGERS MAGNETRONS FORNUIZEN VRIEZEN

Soester Courant | 1998 | | pagina 3