20% 20% 20% 20% College sleept begroting zonder problemen door de raad Jong en oud gebaat bij speelveld Open brief aan bestuur/directie van medisch centrum Molendael Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Conflict om tien minuten zwemmen 'Geen gevaar bij Lockerbie-proces' 7ACTUEELI rhulp is ;ezinnen Milieuvoorschriften voor horeca, sport en recreatie J^NM WOENSDAG 21 OKTOBER 1998 SOESTER COURANT ch Adviesbureau a- GGS en D66 stemmen tegen verhoging O ZB PAGINA 5 NIJHOf NIJHOf Concert kamerkoor 'Logos Cantat' DE TROMSLAGER PARTY-SERVICE Baskets en toestellen in Klein Engendaal NIJHOf ccA voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën ,7 Aangestoken fik in kelderbox Soest en Aqua Indoor hebben alweer nieuw meningsverschil Burgemeester De Widt verwacht stimulans voor lokale economie NIJHOf Golfje autokraken Service bij .Schoemaker jzelf, relaties, werk, )ad, etc. 06 - 51075023 AV Soest ENING WELZIJN ad bij besluit van 14/15 okto- >sidieverordening Welzijn heeft >alingen van de Algemene Wet n de verordening her in te de- sregels) van de gemeenteraad en ieder in het gemeentehuis, :n eventuele vergunning kun- naking kenbaar maken bij de 760 CA Soest, telefoonnum- n, 2 esdoorns en enkele uit- mstruiken (deze bestaan o.a. anse eiken) «r (in de achtertuin) en tuin) men 6 weken na verzending urgemeestér en wethouders chrift van dhr. A. Rensen :°bs/B. Smids ongegrond ïform concept-brief; ti B. en W. d.d. 01-07-'98 van de bouwvergunning ven van een dierenver- Tceel De Beaufortlaan 2 met dien verstande dat jen in het voorstel van de /O aan het bestreden be- aegevoegd. nen conform concept 1 grond van artikel 3 van Kansspelen aan de Ver- r Vogelvrienden; ter verleent conform Efing op grond van arti- lid van de Drank en n mw. L.V. Verhoeve. :n op basis van artikel ecawet aan het bestuur 'shuis Soesterberg t.b.v berg, Dorpsplein 17 té □d verklaren, de 10 juni 1998 na tand laten. Stichting Dorpshuis :rdag 17 oktober a.s. 'ers conform concept- stellen. t even kunnen ontspannen en de in hun eigen omgeving van zich i afzetten. 5 doet Pax Christi daarbij een op de medewerking van gezin- gedurende het verblijf de kinde- ïuis willen nemen. De organisa- volledig op de inzet van vrijwil- lraait, is telefonisch te bereiken imer 033-4634741. Het College van Burgemeester en Wethouders is vorige week geen en kel ogenblik in moeilijkheden geko men tijdens de behandeling van de begroting voor 1999 en volgende Jjaren. De wijzigingen die de ge- eenteraad nog aanbracht in het 'ollegevoorstel waren marginaal, an het eind van de beraadslagingen, 'oensdagavond, bleek alleen de vijf- lansfractie van Gemeentebelangen roen Soest de begroting in haar geheel te verwerpen. De fractie had ook al te gen de OZB-verhoging gestemd, omdat ze daarvoor een alternatief plan had aangedragen. De meerderheid ging daaraan voorbij. Ook de eenmans-frac- tie van D66 ging niet akkoord met de OZB-verhoging. Na de eerste rondjes - de algemene be schouwingen en het vraag- en ant woordspel tussen raadsleden en Colle- ge-vertegenwoordigers - van maandag avond en het eerste deel van de woens- :ssie, waarin een totaal van 22 mo ties aan de orde kwamen - volgde nog het saaie werk van de hoofdstuksgewij- ze behandeling. Dat leverde op zichzelf weinig nieuws op. De raad kon dan ook vrijwel direct na de gezamenlijke avond maaltijd in de kantine doorstomen naar de agenda van de gewone oktober- raadsvergadering, die in sneltreinvaart werd afgewerkt. Om half acht liet bur gemeester Hans de Widt de hamer voor de laatste keer vallen. Moties Hoewel het College in de raad over een comfortabele meerderheid beschikt was het opmerkelijk dat bijvoorbeeld een bevriende coalitiefractie als die van de PvdA maar liefst 9 van de 22 moties voor haar rekening nam. Sommige wer den door het College overgenomen, andere verworpen door de meerderheid, zoals een voorstel voor een extra "veeg- beurt" ter bestrijding van het onkruid. Opmerkelijk was verder het "halve Sa- lomons oordeel" dat de raad uitsprak in de kwestie van het VOS-project (Ver eenzaming Ouderen Soest). De SWOS, waar het project onder valt, krijgt vol gend jaar 15 mille uit de algemene re serve van de gemeente en moet eenzelf de bedrag zélf op tafel leggen om het project een kans te geven. Eerder had den CDA, PvdA en D66 om 30 mille gevraagd, waarbij de SWOS zelf 20 mil le zou moeten ophoesten. Op aandrang van de WD werd de gemeentelijke bij drage echter nog eens gehalveerd, waar door het project nog een halfjaar voor uitkan. Over de financiële korting op ROC de Amerlanden besloot de raad dat het College eerst nog eens met de leiding van het educatieve centrum om de ta fel moet gaan zitten. Een motie van GroenLinks-PS om alvast een hoger bedrag toe te kennen haalde het niet. In november komen er nadere voorstellen. Meevallers Afgezien van GGS en D66 ging de raad akkoord met de belastingvoorstellen, en met name die over de verhoging van de OZB. Vrijwel alle fracties maakten het College duidelijk dat eventuele "meeval lers" in het komende jaar niet gebruikt mogen worden voor andere leuke din gen, maar direct moeten worden aange wend om de verhoging (in totaal vast gesteld op 29 zoveel mogelijk terug te draaien. Veheugend nieuws voor de talloze ver enigingen en instellingen in Soest en Soesterberg die oud papier inzamelen is dat de gemeente - voorlopig voor de duur van een jaar - een garantieprijs van een dubbeltje per kilo zal invoeren, waarvoor de PvdA-motie door de meer derheid werd gesteund. Hoewel het College daar weinig voor voelde komt het geld uit de algemene reserve, en niet uit een verhoging van de afvalstoffen heffing. Het dorpshuis Burgstede in Soesterberg kan, op voorstel van WD en PvdA en uiteindelijk ook met steun van het CDA, het tekort van 40.000 gulden ook uit de algemene reserve dichten. Met de huur opbrengst van naschoolse opvang in het gebouw kan Burgstede in de toekomst rekenen op redelijke inkomsten. Het CDA wilde daarvoor - tot afgrijzen van wethouder Blommers -aanvankelijk het budget van de sociale recherche aan spreken, maar ging later alsnog akkoord. Niet alle bedrijven en inrichtin gen behoeven ingevolge de Wet Milieubeheer een vergunning aan te vragen. Diverse categorie ën van bedrijven en inrichtingen kunnen op grond van een z.g. al gemene maatregel van bestuur (Amvb) volstaan met een kennis geving (melding) aan het ge meentebestuur. Per 1 oktober j.L is er een nieuwe Amvb van kracht geworden voor de categorie horeca-, sport- en recrea tie-inrichtingen. In de nieuwe regels wordt de bescherming van het milieu in ruime zin beoogd, dus ook aspec ten als afvalpreventie, water- en ener giebesparing zijn opgenomen. Verder zijn onder andere evenementen en festiviteiten aan maxima gebonden. De afdeling Groen en Milieu van de gemeente Soest heeft in verband hiermee kort geleden alle bij haar bekende bedrijven en inrichtingen uit deze categorie (hotels, restaurants, pensions, café's, cafetaria's, snack bars, speelautomaathallen, discothe ken, dansscholen, sportscholen, sporthallen, sportterreinen, muziek scholen, openluchttheaters, musea, bioscopen, culturele centra, cam pings, enz.) aangeschreven. Door middel van een bij de brief gevoeg de checklist kan de wettelijke status van elke inrichting worden vastge steld, waarna zo nodig de nodige stappen kunnen worden genomen. De gemeente roept de directies van bedrijven en inrichtingen die wel on der het hierboven beschreven type vallen, maar geen brief (d.d. 10 okto ber 1998, kenmerk G&M/EK) heb ben ontvangen, op spoedig contact op te nemen met de afdeling met de heer Evert de Kruijf, afd. Groen Milieu, tel. 035-6093652. korting op alle keukenstangsystemen BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN Deze korting is geldig t/m 31 oktober 1998. korting op alle afvalemmers BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN Deze korting is geldig t/m 31 oktober 1998 Op zaterdag 31 oktober hoopt het ka merkoor "Logos Cantat" weer een con cert te verzorgen met muziek van o.a. Brahms, Mendelssohn, C.Franck, Tschaikovsky, Andriessen en Rutter. 2Lowel koor- als instrumentale muziek. Ook samen zingen wordt niet vergeten. Medewerking verleent deze keer de be kende hoboïste Joke Firet uit De Bilt, naast de eigen instrumentalisten van "Logos Cantat". Het concert vindt plaats in de kerk van de Ned. Prot. Bond aan de Rembrandt- laan in Soest (parkeerplaats a.d. P. de Hooghlaan). Aanvang 20.15 uur. Toe gang f 12,50 (CJP 65+ f 10,-; jeugd t/ m 14 jaar: gratis). De toegangsprijs is incl. programmablad en consumptie! Het aantal zitplaatsen is beperkt! Men kan eventueel reserveren via tel. 6022838. Het adres voor al uw feesten en partijen! Diverse soorten salades (uit eigen keuken). Luxe hapjes. Belegde broodjes. Koude- en warme buffetten. Voor particulieren en bedrijven! T 035 - 602 28 71 Steenhoffstraat 58 - Soest *#ntt> «sa»» Basketballen, wippen, schommelen en klimmen. Dat kan straks alle maal in Klein Engendaal. Tussen de Koperwiek en de Wielewaal laat de gemeente momenteel een speelveld aanleggen, dat binnen enkele we ken geheel gereed zal zijn. Het basketbalveldje is nagenoeg klaar, korting op alle keukenkranen BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3, BAARN Deze korting is geldig t/m 31 oktober 1998. Geacht(e) bestuur/directie, Zo'n ca. 30 jaar ben ik bloeddonor waarvan zo'n 23 jaar in Soest. Jaren lang heb ik de regelmatige gang mo gen maken naar het voormalige Zon negloren om daar mijn bloed te kun nen afgeven. Na de sluiting van Zon negloren werd het afnamepunt onder gebracht in het medisch centrum aan de Nieuweweg. Naar ik aannam in afwachting van de vestiging in het nieuwe dagziekenhuis aan het Dal plein. Nadat ook het medisch centrum aan de Nieuweweg moest worden verla ten (i.v.m. de verbouwingen daar) mochten ik en met mij vele Soesters naar Baam om in het ziekenhuis al daar mijn bloed kwijt te kunnen t.b.v. mensen die daar iets aan zouden kun nen hebben. Nog steeds was bij mij geen lampje gaan branden. Stom. Na verloop van tijd toch maar eens informeren wanneer de Bloedbank ons weer zou gaan uitnodigen om naar een locatie in Soest te komen. Toen kregen we te horen dat men nog geen geschikte locatie in Soest had kunnen vinden. Op de vraag: waarom niet in het dagziekenhuis in Soest kwam als antwoord: "Dat kan niet in verband met de beveiliging!!!" Toen knapte er bij mij wat. Jarenlang hebben ziekenhuis en ge meente, zo nu en dan met ondersteu ning vanuit de bevolking, gewerkt aan het behoud van een ziekenhuisvoor ziening in Soest. Eerst behoud van Zonnegloren, daarna "de Oelte" en tenslotte een dagziekenhuis in Soest (naast vergroting van Maarschalks bos). Via allerlei activiteiten werd de Soester bevolking duidelijk gemaakt dat de combinatie haar ziekenhuis was (dit ook vanuit de angst dat mogelijk Soesters zouden kunnen gaan kiezen voor Eemland in Amers foort of het AZU in Utrecht, en dan zou het Baarns/Soestse ziekenhuis alsnog in zijn voortbestaan bedreigd worden). Je zou verwachten dat bestuur/di rectie van Molendael dan ook uit zouden gaan van de benadering dat zij met hun personeel in alle opzich ten duidelijk zouden blijven maken dat zij de band met de Soester bevol king steeds zouden blijven koesteren. Dat blijkt dus iets anders uit te pak ken!!! Het geheel geeft de indruk van: de buit is binnen. Soesters komen maar naar Baarn. Daar waar het gaat om medische zorg is dat in een groot aan tal gevallen niet onbegrijpelijk. In Soest kunnen/mogen geen ingrijpen de operaties worden verricht, kun nen patiënten niet langdurig verpleegd worden. Daar waar een ziekenhuis de belangrijkste afnemer is van de Bloedbank zou je mogen verwachten dat alles gedaan wordt om te bevorderen dat de toelevering van bloed zo optimaal mogelijk is. Want wat kan een ziekenhuis als er geen bloedtransfusie kan worden gegeven op de momenten dat dat nodig is omdat er geen bloed is? Voor Molendael is dat blijkbaar niet belangrijk. In plaats van het bijzonder geschikte dagziekenhuis in Soest aan de Bloedbank ter beschikking te stel len zodat Soesters gestimuleerd kun nen (blijven) worden hun bloed voor hun medemens af te staan "zegt" Molendael: Bloedbank je zoekt het maar uit, beveiligen vindt ik be langrijker. De opstelling van Molendael vind ik onbegrijpelijk en in feite ontoelaat baar. Op zich is het eenvoudig de be veiliging van het dagziekenhuis te compartimenteren. Dat had men zelf (vooraf) kunnen bedenken, maar is blijkbaar een stap te ver. Uit protest hiertegen ben ik dan ook gestopt met mijn donorschap, in af wachting van het moment waarop ik weer in Soest terecht kan. Dat is niet in het belang van degenen die een transfusie nodig hebben, maar waar om zou ik "roomser dan de Paus" moeten zijn als het ziekenhuis er niets voor over heeft? Wellicht dat u nog tot inkeer komt waardoor het dagziekenhuis in Soest óns dagziekenhuis wordt en bloed donoren'daar hun bloed kunnen af staan. Ik hoop dat daardoor wordt voorkomen dat nog meer bloeddon oren afhaken. Ik hoop zelfs dat er dan juist meer donoren zullen ko men. Ziekenhuis, neem je verantwoorde lijkheid!! A. van de Haar aan twee cirkels met daarin speeltoestel len voor kinderen tot tien jaar, wordt de laatste hand gelegd. Volgens de gemeente is het een van de betere voorbeelden van een speelvoor- ziening die centraal in de wijk ligt en waar zowel jong als oud mee in zijn sas is. Tijdens de inspraakavond voor de buurtbewoners bleek dat nogal wat ouderèn blij zijn met een basketbalveldje en daar ook zeker gebruik van zullen maken. De aanleg van het veld en de plaatsing van de baskets is inmiddels zodanig gevórderd, dat er kan worden gespeeld. Dat het speelveld wellicht ook jongeren uit andere wijken zal aantrekken is vol gens de gemeente niet uitgesloten. De ouderen uit Klein Engendaal zouden daar begrip voor hebben getoond. Door de centrale ligging van het veld is de so ciale controle groot. In Klein Engendaal wordt een basket balveld aangelegd en komen speeltoestel len voor kinderen tot en met tien jaar te staan. Om het speelterrein wordt geen hek werk geplaatst. Dat zou de pleinfunctie niet ten goede komen. De gemeente verwacht geen verkeersonveilige situa ties, omdat de Koperwiek en de Wiele waal geen doorgaande wegen zijn. "Het is een doodlopende weg, waar eigenlijk alleen maar bestemmingsverkeer komt," aldus een woordvoerder die aanneemt dat de ouderen uit de wijk voorzichtig heid in.acht nemen. In het kader van het verkeersveiligheidsplan zal van Klein Engendaal, net als alle andere wijken, een 30 kilometerzone worden gemaakt. Wanneer dat gebeurt, is nog niet be kend. Uiterlijk in 2001, maar waar schijnlijk eerder. Vraagprijs Steenhoffstraat SOEST Karakteristieke vrijstaande woning m. grote gar., carp. en ruime beslo ten tuin, (bouwjr. ca. 1910). Centraal gel. nabij scholen, station en winkels. Indeling: l-vorm. woonk. m. houten vloer (ca. 52 m2), hal, toil., m.k., kel der, mod. eetkeuk. m. inb.app. en bijk. m. aansl. wasm./droger. Verdie ping: 3 ruime sik., badk. met ligb., ap. douche en toil. Bergzolder. Deze woning is recentelijk gerenoveerd en verk. in goede st. v. onderh. 559.000,- kosten koper Vraagprijs 469.000,- kosten koper Vraagprijs 445.000,- kosten koper Vraagprijs 189.000,- kosten koper Turfstreek SOEST Op gezellig punt gel. zeer ruime uit- geb. hoekw. m. grote gar. en fraai aangel. besloten tuin met vijverpar tij. Grondopp. 239 m2. Indeling: hal, toil., roy. woonk. m.openh., plavui- zenvl. m. vloerverw. (ca. 40 m2), luxe mod. keuk. m. inb.app. Verdieping: 3 sl.k. en badk. m. ligb., ap. douche en 2e toil. Zolder vaste trap m. ruime 4e sl.k. Deze woning verk. in perf. st. v. onderh. en is o.a. v.v. airco, 1e en 2e verd., dubb. glas, veel extra bergruimte en garage v.v. vliering. J.H. Isingserf SOEST Zeer rustig gelegen hoekwoning met grote tuin en blijvend vrij uitzicht. Ruime berging (7 m. x 2.5 m., grond.- opp. ruim 300 m2). Indeling: hal, toi let, m.k., uitgebouwde woonkamer met plavuizenvloer (ca. 45 m2), open luxe keuken met inb.app. Ver dieping: 3 ruime sl.k. en badk. m. douche en 2e toilet. Zolder: vaste trap en grote 4e sl.k. Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voor zien van dubb. glas, spachtelputz en vloerverwarming. Van Goyenlaan 36 SOEST Op de 1e woonlaag geLi (v.h. 4 kamers) rcïèrh. mod. 3-kamerapp. "berging in de onderbouw. Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Faxt (035) 602 60 61 De brandweer moest in de nacht van zondag op maandag omstreeks 03.00 uur uitrukken naar de Akkeren, waar een garagebox in brand zou staan. Er was in elk geval flink wat rook gesigna leerd. Ter plaatse bleek de rook afkom stig te zijn van brandbaar materiaal in een kelderbox achter de garage. De brandweer vermoedt brandstichting. De schade bedroeg zo'n 20.000 gulden, omdat er naast een aantal fietsen ook een hoeveelheid huisraad verloren ging. De gemeente en de directie van Aqua Indoor onderhandelen nog volop om het financiële geschil op te lossen of het volgende conflict heeft zich alweer aangediend. Dit maal is tien minuten schoolzwem men per week de bron van het zo veelste meningsverschil van de 'goe de buren'. De gemeente is eigenaar van het sport en recreatiecomplex en verhuurt dat aan Aqua Indoor. Op haar beurt huurt Soest van de exploitant het zwembad, zodat elke basisschool in de gemeente 40 mi nuten per week een duik kan nemen. Ieder jaar wordt hiervoor een rooster samengesteld, dat in mei bekend wordt gemaakt aan Aqua Indoor. Op woens dagmorgen doet zich een probleempje De bevolking van Soest en Soester berg hoeft niet te vrezen voor (drei ging van) enig gevaar als gevolg van het Lockerbie-proces. Dat heeft burgemeester Hans de Widt vorige week meegedeeld. Hij baseert zich op uitspraken van de Nederlandse justitie, waarmee hij en zijn Zeister ambtscollega onlangs heeft gespro ken. korting op alle maatwerk aanrechtbladen BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN Deze korting is geldig t/m 31 oktober 1998, Als Libië de twee verdachten van de bomaanslag in 1988 op een Amerikaans passagiersvliegtuig, uitlevert aan het Verenigd Koninkrijk (VK), vindt het proces plaats op het Kamp van Zeist. Burgemeester De Widt voorziet op dit moment louter positieve effecten voor de gemeente. Gedurende de drie jaar, dat het proces naar verwachting in be slag zal nemen, werken honderden men sen dagelijks op het terrein. Het spreekt voor zich dat zij regelmatig de poorten van het kamp zullen verlaten en van be tekenis kunnen zijn voor de plaatselijke economie. De Widt is daar blij mee. Volgens het snelste model zou het pro ces volgende week kunnen aanvangen. In dat geval ligt een noodscenario klaar. Waarschijnlijker is het dat de uitlevering veel langer, oplopend tot misschien wel negen maanden, op zich laat wachten. Voorbereidingen Inmiddels zijn de voorbereidingen voor de procesvoering in volle gang. De rol Onbekende daders hebben in het afge lopen weekeinde gezorgd voor acht au tokraken en vier pogingen daartoe op diverse plaatsen in Soest. De geslaagde inbraken werden gemeld van het Kerk plein (autotelefoon), tweemaal van de Goudvink (radio/cd-speler/autotele- foon en een radiofrontje), de Konings weg (autotelefoon), de Torenstraat (ra dio), de Foekenlaan (radio), de Van Weerden Poelmanweg (radio) en het Verzetsplein (radio/cd-speler). De vier mislukte pogingen werden gemeld van de Verlengde Talmalaan, de F.C. Kuy- perstraat, de Neerweg en de Hartweg. daarin van Nederland - dat door de Ver enigde Naties is benaderd omdat het ook al het Internationaal Gerechtshof, het Joegoslavië-tribunaal en op termijn eveneens het Internationaal Strafhof huisvest - blijft beperkt tot het beschik baar stellen van de locatie. Pas vanaf het moment van de uitlevering van de ver dachten, draagt Nederland het terrein over in Schotse handen. Een Schots Hof, waarvan onlangs al een griffier een kijkje heeft genomen, zal naar Schots recht de verdachten berech ten. Het militair terrein krijgt dezelfde status als een ambassade. De kosten van het proces en de beveiliging van het ter rein komen voor rekening van Schot land. Dat geldt ook voor de noodzake lijke verbouwingen van een aantal ge bouwen. Een van de panden wordt aangepast voor de inrichting van de rechtszaal. Andere gebouwen worden ingericht voor de administratieve ondersteuning van het Hof en de huisvesting van het openbaar ministerie. Voor iedereen die op het terrein moet verblijven, worden faciliteiten op het gebied van sport, ont spanning en catering gerealiseerd. Politie Voor de veiligheid buiten het terrein is Nederland verantwoordelijk. Daarvoor zal nauw overleg plaatsvinden tussen de Koninklijke Marechaussee en de regio nale politie. Mocht extra inzet van po litie nodig zijn, wil burgemeester Hans de Widt dat justitie dat regelt. Het mag niet ten koste gaan van de huidige be zetting van politie Eemland Noord, al dus De Widt die voortaan elke maand overleg zal voeren met justitie en zijn Zeister collega. voor. De Carolusschool uit Soesterberg heeft het bad van 10.00 tot 10.40 uur tot haar beschikking, maar kan vanwege het eigen lesrooster en de reistijd naar Soest pas tien minuten later beginnen. Hierdoor schuift ook de volgende les van de Montessorischool op. De laatste scholieren stappen daarom niet om 11.20 uur, maar 'pas' om 11.30 uur het het water. De directie van Aqua Indoor vindt dat de gemeente voor deze tien minuten moet betalen. De gemeente vindt na tuurlijk van niet. Ze stelt dat er immers tussen 10.00 en 10.10 uur niet wordt gezwommen en het aantal afgenomen uren hetzelfde blijft. Volgens de gemeente was het nu gehan teerde rooster al in mei bekend bij Aqua Indoor, maar is er toen geen reactie ge komen van de exploitant. Had Aqua Indoor wel aan de bel getrokken, dan had in overleg met de scholen het sche ma kunnen worden aangepast. Nu is dat niet meer mogelijk, omdat de activitei tenplanning van alle scholen vastligt. De gemeente stelt nu voor in het voor jaar van 1999 een nieuw rooster op te stellen in samenwerking met de scholen en Aqua Indoor. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eispyrt Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5