tenovatie ijsbaan Kampweg van start >anenmarkt Soesterberg groot succes [Einde klooster 'Cenakel1 nadert 100.000e bezoeker Luchtvaartmuseum Oranje Comité versterkt van start Mini- en majorettes Odeon behalen successen Bedrijven boos op gemeente Gouden Leeuw gerenoveerd lorverkoop abonnementen en schaatsruilbeurs op 30 oktober WOENSDAG 28 OKTOBER 1998 Toegevoegd aan Kontakt der Kontinenten mtm Kl;>; h I- - Kerkdiensten Medische dienst I Hulpverlening^j 'De Drie Eiken' 10-jarige Bo Mantel de gelukkige Veel nieuwe ideeën en vol energie Feestelijke heropening op 1 november "Captin Cook" Agenda K 602 27 44 OESTERBERGSEÜLCOURANT C o r re spon den t ie-adres P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Dat geeft je een goed gevoel, ein- jelijk toch het begin van de renova- e van de ijsbaan aan de Kampweg. Daar hebben we als bestuur ons norm voor ingezet en ook heel wat orgen over gehad. Laat de winter aks maar komen op een perfecte Kieuwe ijsbaan van Soesterberg." piep in de kragen van de jassen gedo- jen stonden drie bestuursleden van IJs vereniging Soesterberg donderdagmor gen op het terrein van de ijsbaan. Ze ;eken glimlachend toe hoe een kleine graafmachine van de fa. Tammer diepe ;eulen in de ijsbaan groef. Een feit dat borheen iets verschrikkelijks was, werd jiu met vreugde begroet. Een langdurig en intensief overleg met onder andere ■A.: gemeente Soest en Stichting Balans werd bekroond met het verstrekken van de nodige financiën voor de zo dringen de renovatie. Uit de moerassige grond groef de graaf machine stukken plastic die jaren gele den in de bodem waren gelegd om het water op te vangen. Tijdens een bezoek van een circus werden de dieren in de omheinde ruimte van de ijsbaan ge plaatst. Er zijn toen palen in de ijsbaan geslagen waaraan de beesten werden vastgebonden en hoogstwaarschijnlijk was dat de oorzaak van de lekkage. Us en weder dienende hoopt men eind november alles klaar te hebben en dan is het wachten op een strenge winter. Voorverkoop en ruilbeurs Vrijdag 30 oktober vindt vanaf 19.00 Donderdag werd begonnen met de graafwerkzaamheden op het terrein aan de Kampweg. De ijsbaan wordt gereno veerd. uur in de hal van dorpshuis Burgstede de jaarlijkse voorverkoop van abonne menten van de IJsvereniging Soester berg plaats. Abonnementen in de voor verkoop zijn aanmerkelijk voordeliger. Tevens wordt tot ongeveer 20.30 uur de ruilbeurs van de vele soorten schaatsen gehouden. Is men nog geen donateur van de ijsvereniging, dan kan men zich 's avonds alsnog aanmelden. Voor meer informatie kan contact worden opgeno men met Ab Blokzijl, tel. 351463. E- mail: http:/www.klarenbeek.com/ soesterberg/ijsvereni ging. Voor de eerste keer werd zaterdag ;j.l. door Randstad Uitzendbureau \n Soesterberg een banenmarkt ge organiseerd. Diverse medewerkers an de Randstad-vestiging in Zeist waren hierbij aanwezig om mensen nformatie te verstrekken of direct al fin te schrijven als werkzoekende. De banenmarkt vond plaats in restau rant De T\iin aan de Rademakerstraat. prima locatie', aldus Olivier Schneider, vestigingsmanager van Rand stad in Zeist, 'mooi centraal gelegen in Soesterberg, ruimte genoeg om belang stellenden te woord te staan en een goe de service'. Van 10.00 tot 15.00 uur waren de medewerkers volop bezig met het informeren van de aanwezigen. Randstad kijkt terug op een bijzondere en succesvolle dag. 'Het aantal belang stellenden heeft onze verwachtingen overtroffen. Je merkt dat mensen graag dichtbij huis willen werken en dat ze zich willen oriënteren op banen in de buurt', aldus Olivier Schneider, 'en wat is er dan handiger dan een banenmarkt in je eigen dorp?' Overigens werden vele soorten werk aangeboden: banen op gebied van ad ministratie, secretaressen, magazijn- of productiegebied, gezondheidszorg, tech niek enz. Naar het zich nu laat aanzien gaat een groot deel van de aanwezigen van de banenmarkt al op heel korte ter mijn aan de slag via Randstad Uitzend bureau. Volgens Randstad is het goed te merken dat het goed gaat met de economie. Er is volop werk in de aanbieding, ook in deze regio. Randstad kan ook bemidde len in banen die uitzicht bieden op een vast contract. 'We willen dan ook men sen bereiken die nu een vaste baan heb ben', aldus Randstad, 'en dat is dan ook de reden dat de vestiging van Randstad in Zeist aan de Jagerlaan 12, voortaan alle zaterdagen tussen 10.00 en 14.00 uur geopend is. Mensen die tijdens kan tooruren niet in de gelegenheid zijn om langs te komen kunnen zich op de za terdagen prima laten informeren over de mogelijkheden. Er kan zelfs meteen een inschrijving worden geregeld'. Een aan rader dus voor diegenen die de banen markt in Soesterberg hebben gemist. I 1 'Het is jammer dat dit stukje uniek I kerk-zijn binnenkort zal moeten I verdwijnen. Het maakte een onlos- makelijk deel uit van het dorp Soesterberg en er waren bijzondere goede contacten met de zusters. Ve len zullen dit stiltecentrum missen, het was een oase in deze hectische wereld'. Enkele geboren en getogen en reeds op hoge leeftijd zijnde Soesterbergers ston den tijdens een wandeling even stil bij het klooster Cenakel aan de Amers- foortsestraat. Hun leven lang - en dat was meer dan tachtig jaar - hebben zij dit gebouw gekend als het klooster met de kapel. Voor deze gelegenheid be zochten ze nog even de kapel. Toen de dubbele deuren zich achter hen sloten was het ineens of ze in een heel andere wereld waren gekomen. In een doodse stilte kwam de prachtige ruimte met zijn heel fraaie altaar duide lijk naar voren. De mooie muurschilde ringen met de vele ornamenten maak ten dat ze in stille bewondering bleven staan. En toch waren ze hier diverse keren geweest, soms wekelijks. De ban ken met middenin het zware ijzeren hek dat eens door de smid van het Kontakt der Kontinenten met de hand was ge maakt. Dan de banken voor de zusters van het Cenakel met helemaal voorin de geknielde zuster vlak voor het altaar. Het hoofd gebogen en de handen ge vouwen lag ze daar geknield, zonder één enkele beweging. De rose mantel, met daarover heen het witte kleed en witte sluier, stak fel af tegen de donkere ach tergrond. Een plaats waar elk mens tot bezinning komt; een rustplaats als het soms alle maal even teveel gaat worden. De ge knielde zuster die voor de buitenwereld bidt, terwijl die wereld de kerk en haar kennelijk niet meer nodig heeft. Want nog maar een paar maanden en dit cen trum van gebed en stilte zal er niet meer zijn. Zeven oudere zusters zullen in januari van het volgend jaar naar Uden vertrek ken, waarop de overige elf zusters een paar maanden later een plaats zullen vinden in het Ludgerusklooster in Utrecht. Dan zal de stilte van vele jaren plaats moeten maken voor breek- en sloopwerk. De buitenkant zal zo blijven, binnenin worden 40 slaapkamers ge maakt met drie conferentiezalen, een koffiehoek, restaurant en lounge. De kapel zal worden gebruikt voor concer ten, culturele evenementen en dergelij ke zaken, waardoor het een multifunc tionele ruimte gaat worden, voorzien van schuivende panelen. Een ieder die nog even de sfeer van nu wil meemaken, heeft daar nog enkele maanden de tijd voor. De drie oude mannen slopen onhoorbaar uit de kapel. Buiten kwam het bulderend geluid van een startende straaljager als een donder slag over hen heen, terwijl het razende verkeer hen als het ware omsloot. 'Jam mer dat dit stiltecentrum er straks niet meer zal zijn', reageerden ze bijna tege lijk en hoofdschuddend strompelden ze richting Soesterberg. Zoals zij daar lie pen leek het of er al een begin was ge maakt met het afscheid van 'De zusters van 't Klooster Cenakel'. Zondag 1 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. M.A. v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor; Allerhei ligen Zondag 17.00 Allerzielen Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. W. Vijfvinkel STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman-Vos Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Rommelmarkt Zaterdag 31 oktober wordt in het Dien stencentrum van "De Drie Eiken', de jaarlijkse rommelmarkt gehouden. De opbrengst komt ten goede van activitei ten zoals het kerstfeest. Veel goederen zijn ingebracht, zodat er voor elk wat wils is te verkrijgen. Line Dancing Zondag 1 november komt dansschool Rellum om 14.00 uur een demonstratie Line Dancing geven. Wellicht stimuleert het om de benen van de vloer te krijgen. Line Dancing is een populaire vorm van dansen die doet denken aan het Wilde Westen en daarbij behorende dansende cowboys. Het is een nieuwe vorm van dansen die vooral bij ouderen zeer in trek is. Alle 55-plussers zijn welkom. Warme maaltijd Dinsdag 3 november wordt er gekookt. Het menu bestaat deze keer uit: helde re rundvleessoep, chili con carne met gekookte aardappelen en sla en room- yoghurt met perzik toe. Kosten zeven en halve gulden p.p., opgave tot 2 novem ber 12.00 uur. Folklorefeest Woensdag 4 november wordt 's morgens alle aandacht aan de folklore gegeven. Men kan een voorstelling van een volks dansgroep bijwonen. Koffie staat klaar en de toegang is gratis. Lezing Majoor Bosschardt Donderdag 12 november komt om 10.00 uur 'Majoor' Alida Bosschardt van het Leger des Heils naar De Drie Eiken om over haar werk in 'het Leger' te vertellen. In de volksmond is ze nog steeds 'majoor', terwijl ze in dit bijzon dere leger toch is bevorderd tot luite nant-kolonel. Het is de vraag of ze dan ook aangesproken dient te worden als 'overste'. Het is een bijzondere ochtend waarvoor veel toeloop wordt verwacht. Om te voorkomen dat men niet meer in de zaal kan, worden vooraf maximaal 90 kaarten uitgegeven. Deze kaarten kan men tegen betaling van 1,50 gulden, van 09.00 tot 12.00 uur die ochtend in het 'Dienstencentrum verkrijgen. De opbrengst komt ten goede van het Le ger des Heils. Meer berichten over Soesterberg op pagina 18 'Een bezoek aan het Militaire Luchtvaart Museum lijkt mij wel leuk. Heel aardig dat men mij zo ontvangt. De boeken zijn best inte ressant, kan ik goed gebruiken voor een spreekbeurt of zo'. Op maandag 19 oktober stapte de 10- jarige Bo Mantel uit Driebergen met zijn moeder als 100.000e bezoeker het Mi litaire Luchtvaart Museum binnen. Daar stond de directeur, de luitenant-kolonel Dick Piëst, en verraste mw. Diana Man tel met een bos bloemen en voor Bo twee tassen met diverse cadeaus, waar onder een paar fraaie fotoboeken over de luchtvaart. Mw. Mantel was met haar zoon sportief op de fiets van Driebergen gekomen om vooral de Nationale Modelbouw Mani festatie te bezoeken, die opmerkelijk veel bezoekers trok en door de aanwe zigen hoog werd gewaardeerd. Mw. Mantel had als kind eens een bezoek aan het museum gebracht en keek haar ogen uit hoe het nu was geworden. In de sfeervolle kantine werd hun gebak met koffie, respectievelijk chocolademelk aangeboden, waardoor het echt op een feest leek. De 10-jarige Bo vond alles kennelijk heel gewoon en toonde geen enkel te ken van opwinding. Toen zijn moeder kennelijk iets meer aandacht kreeg dan hij, reageerde hij spontaan: 'Ik geloof dat ik toch de 100.000e bezoeker was, want ik liep voor jou naar binnen'. Het werd toch een dag die Bo zich lang zal herinneren. Het Militaire Luchtvaart Museum blijft doorgaan met bijzonderheden, zoals bij voorbeeld de luchtvaartfilmweek. Dit zijn films uit de periode 1942-1970 van Nederlandse, Engelse en Amerikaanse makelij, waarvan de meeste instructie- en voorlichtingsfilms zijn. Op het pro gramma staat voor 28 oktober: 10.30 uur vliegtuigbrandstof en om 13.30 uur een film speciaal voor kinderen. Don derdag 29 oktober: 10.30 uur motor techniek en om 13.30 uur de Republic &-84G Thundeijet. Vrijdag 30 oktober: 10.30 uur onderzoek in de luchtvaart en om 13.30 uur Republic F-84FThunder- streak. Zondag 1 november: 13.30 uur vliegend boven Nederland. De traditio nele Open-Cockpit-Dagen worden deze keer op 29, 30 en 31 december gehou den. "Wij van bet Oranje Comité weten dat het pas oktober is, maar toch zijn we al weer van start gegaan met de organisatie van Koninginnedag en vier en vijf mei 1999. We zullen ons uiterste best doen om er weer een gezellig en knallend feest van te maken'. Aldus de voorzitter Wilma Kersten van een aanmerkelijk versterkt Oranje Co mité Soesterberg. En met 'wij' bedoelt Wilma de overige leden van het comité bestaande uit Walter Zijlstra vice voor zitter, Sonja Prins public relations, Lau ra Prins secretariaat, Loes de Groot oranjeboekje en advertenties, 4 mei Harro Wiggers en 5 mei Menno Baus- ch. Zeven jonge mensen waarvan er drie zelfs niet in het vliegdorp wonen, maar die het dorp een warm hart toedragen. Vervolgens niet te vergeten: comité 4 mei dhr. Ben Niehoff Werning en de stille kracht achter de boeken mw. An neke Pley. Activiteiten Wilma: 'Uiteraard staat 30 april Konin ginnedag voorop met direct daarachter Bevrijdingsdag 5 mei. Maar ook op 4 mei zullen we met het hele dorp de be grippen 'oorlog en vrede' weer herden ken. Natuurlijk kunnen we dat alles niet Op zondag 18 oktober hebben zo wel de mini- als de majorettes van Muziekvereniging Odeon deelge nomen aan een concours van het FMK te Odijk. Het concours werd gehouden in de sporthal de Linden- hof. Vanuit Odeon deden drie groe pen mee, te weten de minirettes (leeftijd 6 t/m 11 jaar), de midiret- te (de oudsten van de minirettes) en de majorettes. Voor de minirettes (11 pers.) zowel als voor Odeon was het een bijzondere ge beurtenis: het was voor de eerste keer in de geschiedenis dat zij meededen aan een concours. Onder leiding van miss minirette Debby van Dorrestein behaal den zij, op de muziek van een Disney- medley, met 80 pt. de le prijs binnen de afdeling Jeugd (max. 85 pt.). De midi- rettes (7 pers.), die pas vanaf augustus voor het concours zijn gaan trainen behaalden met 42,40 pt. (max. binnen hun klasse 54 pt.) een 2e prijs. De in middels geroutineerde majorettes (10 pers.) kwamen uit in de le afdeling en gaven een show op de muziek van Miss Saigon. Zij behaalden onder leiding van miss. majorette Sandra v.d. Heuvel 80,88 pt. (max. 84 pt.), goed voor een le prijs. Hoewel het voor de minirettes de eerste keer was waren zij noch vooraf noch tij dens het concours zenuwachtig. Ze le ken, net als de majorettes, heel gerou tineerd. Hierdoor werd het concours voor hen een gezellig evenement. De prijsuitreiking was echter, i.v.m. een overlijden van een tamboer-maitre van een andere vereniging tijdens het con cours, minder vrolijk. Tijdens een gezel lige bijeenkomst in het Odeon-gebouw na het concours werd dit echter inge haald. Voorzitter Theo v.d. Berg roem de de instructrice van de drie groepen, Woutera Susebeek, voor het behalen van de prijzen. Met name voor de mini- en midirettes is het een fantastisch resul taat. Woutera wordt bij de minirettes bijgestaan door Yvonne Janssen, zelf een voormalig majorette van Odeon. Een volgende wedstrijd staat weer op het programma: 1 november zullen de majorettes meedoen aan een solisten wedstrijd in Eindhoven. In Soesterberg zijn zij te bewonderen tijdens het jubi leumconcert van de brandweer op 19 december. alleen maar we hopen op hulp van de gemeente Soest, plaatselijke bedrijven, de leden van onze Vereniging Vrijwilli ge Brandweer en ook van de bevolking. Dan de onontbeerlijke financiële hulp, want hoe meer geld des te groter feest kunnen we organiseren. Elke donatie is welkom op bankrekeningnummer 39.52.16.540 van de Rabobank. En dan het vrijwilligerswerk in zijn vele vormen, zoals collectanten om het oranjeboekje te verspreiden. Een nieuw item is op Koninginnedag een Zwarte Markt voor volwassenen. Een ideale gelegenheid om onder feest gedruis al het overtollige van de zolder of schuur aan de man/vrouw te bren gen. Je zou er nog een leuk centje aan kunnen overhouden. Maar let wel! Deze markt is 'niet' bedoeld voor commer ciële doeleinden. Alleen verkoop van particuliere goederen of eigen gemaak te spulletjes zijn toegestaan. Een kraam pje kunnen ze nu al bestellen. De huur bedraagt 35 gulden met 10 gulden borg per kraam, maar dan moeten ze zich wel vóór 1 december van dit jaar aanmel den. Dat kan bij Loes tel. (0346)352490 of bij mij, tel (0346)351668. Uiteraard kan men via deze twee nummers ook alle overige informatie verkrijgen. Graag willen we alle vrijwilligers die ons het vorig jaar zo enorm hebben geholpen nog eens heel hartelijk bedanken voor hun medewerking. O ja, ons postadres is: Oranje Comité Soesterberg, Prof. Lorentzlaan 159, 3769 GD Soester berg', aldus de voorzitter Wilma Ker sten. 'Dit is zo laag, daar moet je gemeen te-ambtenaar voor zijn. Nadat wij hen hadden medegedeeld op een andere zondag onze bedrijven te openen gaven ze geen waarschu wing. Nee, achter onze rug vroegen ze de politie ons te bekeuren. Dat zijn laffe streken waar we geen goed woord voor over hebben'. Tegenwoordig mogen winkels en bedrij ven op daarvoor aangewezen zondagen open zijn. Per gemeente is dat geregeld en zo ook in Soest. Daar was zondag 24 mei j.1. voor gekozen. Maar zo'n vastgestelde datum kan soms helemaal niet in de planning van bedrij ven passen, zo ook voor enkele bedrij ven aan de Amersfoortsestraat. Geen probleem dachten ze, dan verplaatsen we die naar zondag 18 oktober. Volgens "Om met de tijd mee te gaan had de zaak een gedegen face-Iift nodig. Vele vrienden boden spontaan aan deze geweldige klus te klaren. Je ziet wat het is geworden, een dorps café om trots op te zijn." Zichtbaar vermoeid na vele dagen klus sen stond het echtpaar Bob en Arman- da van het dorpscafé 'de Gouden Leeuw' in zijn gerenoveerde zaak aan de Rademakerstraat. Op 18 oktober waren ze van 's morgens vroeg tot 's avonds laat bezig te zijn met afbreken, opbou wen, schoonmaken, verven en poetsen. Het resultaat mag dan ook gezien wor den. Vooral de bar is veel mooier gewor den met zijn luifel, nieuwe houten steunpalen, verlichting en opbergruim tes. De vorm is hetzelfde gebleven. Bob: "Die kan niet beter." Geen vloerbedek king, maar echte houten planken, ach ter in de zaal een podium met het bil jart, de totaal veranderde verlichting die veel meer sfeer geeft en een bijzonder gemoderniseerde toiletgroep. Waren de kleuren voorheen 'zang, blauw, bont', alles ademt nu in een gezellige bruine beitskleur. Dankzij de medewerking van Gido, Vincent, Stoffel, Hein, Ton, Ben, Hans, Aijan, Niels, Wilco en vele ande ren werd het in een recordtijd gefikst. En dan de krachtpatsers van Sport school Rovers, de overbuurman. Een onmogelijk zware biljart zetten zij even op de juiste plek. Op 1 november wordt het vernieuwde dorpscafé feestelijk her opend. Dat gaat gepaard met 'live' mu ziek van de band 'Captain Cook' en de toegang is gratis. FEESTELIJKE HEROPENING CAFÉ 'DE GOUDEN LEEUW' zondag 8 november a.s. m.m.v. band hun zeggen was de gemeente door hen geïnformeerd, dus alles prima. Adver tenties werden in de regiobladen ge plaatst en velen maakten daarvan een dankbaar gebruik. Totdat op zondag 18 oktober de politie kwam en alle bedrij ven een bekeuring kregen op grond van de Winkelsluitingswet. Desgevraagd uitte één van de bedrijfs leiders zijn misnoegen in niet mis te ver stane woorden. 'Als wij. de gemeente vertellen niet op 24 mei maar wel op 18 oktober te kunnen, wat is er dan simpe ler om te zeggen dat dit niet mag? Ze hebben helemaal niets gezegd. Dan ga je er toch van uit dat dit wel is toege staan? En als wij dan grote advertenties plaatsen, dan zeggen ze nog niets, maar wel achter onze rug de politie verzoeken ons te bekeuren. Dc heb als bedrijfslei der in heel wat gemeenten gewerkt, maar dit is de limit. Nu hoor ik meer van zulke verhalen, dus hoort dat ken nelijk tot het beleid van deze gemeen te. Vind je het gek dat bedrijven zich dan liever elders vestigen? Zo kun je geen zaken doen'. Ook andere vestigingen aan de Amers foortsestraat waren behoorlijk boos op de gemeente. Een woordvoerder van de gemeente deelde enkel mede dat zelfs de bedrijven aan de Amersfoortsestraat zich c .enen te houden aan de Winkel sluitingswet. Woensdag 28 oktober 19.00 politiek vragenhalfuur, bibl. Donderdag 29 oktober 10.00 lezing over euro, Drie Eiken Zaterdag 31 oktober 10.00 rommelmarkt, Drie Eiken Zondag 1 november 14.00 demo linedancing, Drie Eiken Maandag 2 november 10.00 schoenenshow, Drie Eiken 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken Dinsdag 3 november 12.30 warme maaltijd, Drie Eiken Woensdag 4 november 10.00 folkloredansgroep, Drie Eiken 19.00 politiek vragenhalfuur, bibl.

Soester Courant | 1998 | | pagina 15