WöED- ilfc: Vier internationals bij MHC Soest Recordopbrengst Spullenhulp-veiling Migrante 'Ver van 1 Soester l viert lust Situatie Shot somberder Vrolijke open dag bij SEC w Sportprogramma Sportuitslagen Jeugdnieuws Lucille Karwoczik en Tarot-kaarten PAGINA 18 WOENSDAG 2; TAFELTENNIS Tafeltennissen op dinsdagmorgen Drie judoka's van Budo Ryu districtskampioen Wie vergelijkt leest de Söester Courant Puntenwedstrijd nationaal circuit op 31 oktober Wereldwinkel in Vredekerk op 8 november Over kinderen en diabetes Gevraagd VASTE BEZORGERS SOESTER"COURANT Artishock krijgt 5 mille voor vloer Riagg-avondc borderlinesto Bijeenkomst c Muzikale reis Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Dakwerken TAFELTENNIS WOENSDAG 28 OKTOBER 1998 SOESTER COURANT ZAALVOETBAL Firtina'93 bewijst ook dat het slim kan zaalvoetballen Dagschotels See you bij Toontje. Ook voor al uw feesten en partijen. BADMINTON Selby legt basis voor eindzege in drie enkelspelen Wisselend succes voor doublettes van de Gemshoorn Talent Erik Merkus debuteert als invaller Meningen vai Fietsende voel Cafetaria en Eethuis WOENSDAG 28 OKTOBER Badminton 20.30 uur Hellas-Selby ZATERDAG 31 OKTOBER Basketbal 17.00 uur Almaar Meer-Red Stars (H) (Almere) 17.45 uur Red Stars (D)-Almaar Meer (Beukendal) Tafeltennis 15.00 uur SVE-Shot (Eindhoven) Voetbal 14.30 uur WZ'49-DTS'35 (Eemweg) 14.30 uur Dalto-Hees (Driebergen) 14.00 uur SEC-CDW (Bosstraat-West) Wandelsport 10.00 uur Eerste winterwandeling Olympia vanaf clubgebouw Pijnenburg (Wieksloterweg) Waterpolo 16.00 uur Zinkstuk-Duinkikkers (H) (Utrecht) ZONDAG 1 NOVEMBER Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Alliance (Koningsweg) 14.30 uur MHC Soest (H)-Uden (Koningsweg) Voetbal 14.00 uur Soest-OSV (Bosstraat-Oost) 14.00 uur Achterveld-SEC (Achterveld) Waterpolo 18.30 uur Duinkikkers (D)-UZSC (Aqua Indoor) MAANDAG 2 NOVEMBER Bowling 19.3 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandag: Domtorentjes-Big Splitters 0-5; Resto Team-De Vrije Teugel 1-4; De Bril- jantjes-Spare 4-1; Wafe-The Outsiders 2-3; Teamwork-Strajk 3-2. Dinsdag: Team A-Toverbal 0-5; C-Drie Team-Energy 3-2; De Noten-Cobra's 5-0; Taxi-Drivers-H.A.M. 0-5; Naadje-WEI 4-1; Cool Cat-Heppie Hookers 3-2. TAFELTENNIS Shot Jeugd: Landelijk C: Shot 1-VW 3 9-1; Der de Klasse: Shot 2-Bunschot 1 3-7; Shot 3- Huizen 4 2-8; Vijfde Klasse: Shot 4-Bun- schot 3 10-0. VOETBAL Soest SO Soest Bl-Altius BI 2-0; FC Hilversum B2-SO Soest B2 10-1; APWC Bl-SO Soest B3 8-0; Hees Cl-SO Soest C2 2-3; SO Soest C3-Spakenburg C2 2-6; KWA D4-SO Soest D5 2-5; SO Soest El-SO Soest E2 5- 2; SO Soest E3-SO Soest E4 5-7; SO Soest Fl-SO Soest E5 9-3; SO Soest E7-Roda'46 Ell 1-5; SO Soest E9-WZ'49 E6 1-2; SO Soest Fl-Soest E5 9-3; Dames junioren: SO Soest 1-HMS 1 0-4. BADMINTON Selby Het eerste jeugdteam was de schrik van de nederlaag, een week eerder, weer te boven. Dat bleek in het duel met OSM dat met 8-0 klop kreeg. De heren had den in de eerste sets nog wat moeite, maar wonnen uiteindelijk simpel. De dames mepten hun tegenstanders als het ware van de baan en de overmacht kwam wel bijzonder duidelijk tot uit drukking in de tweede mix: 15-1,15-0. VOETBAL SEC De Al speelde een inhaalwedstrijd te gen WZA en won met 3-1, na een ruststand van 2-0. Het was een redelij ke wedstrijd die verdiend werd gewon nen. De punten waren belangrijker dan de wijze waarop ze verkregen zijn. De zelfde dag werden de prijzen voor de lotenverkopers van de Grote Clubactie uitgereikt. Carsten Westerveld won de eerste prijs (een leren voetbal) omdat hij 100 loten had verkocht. Soest De C3 moest in Spakenburg C2 zijn meerdere erkennen. De D5 bleek be hoorlijk opgewassen tegen KWA D4. Ze kwamen met drie punten thuis. De E9 speelde tegen VVZ E6. In een spannende wedstrijd werd nipt gewon nen door WZ. De damesjunioren moesten aantreden tegen de koploper HMS en speelden een goede wedstrijd. Bij rust was het 0-2 voor HMS, uitein delijk werd het 0-4. Niet Ronald Groenesteijn, maar Lucil le Karwoczik uit Soest is donderdag 29 oktober te gast bij PASO. Zij legt uit wat de betekenis is van een aantal Tarot kaarten en geeft enkele demonstraties. De bijeenkomst wordt gehouden aan de Julianalaan 22 en begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 7,50 gulden. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Reservering wordt aanbevolen, tel. 6021962. Niet minder dan vier internationals waren vrijdagmiddag te bewonderen op sportpark koningsweg. Hun bezoek aan MHC Soest had alles te maken met de tweedaagse jeugdclinic die de hockey vereniging had georganiseerd. Onder de prominente hockeyers bevond zich Rogier van 't Hek die dit jaar met Oranje wereldkampioen werd. Hij heeft negen tien interlands op zijn naam staan en speelt bij Amsterdam, evenals Peter Windt die twaalfmaal voor het Nederlands team uitkwam, maar tijdens de wk in Utrecht ontbrak in de selec tie. Dilliane van den Boogaard en Margje Teeuwen hebben al bijna honderd keer voor Oranje gespeeld. De hockeysters van Den Bosch werden in 1995 Europees kampioen, eindigden als der de op de Olympische Spelen van Atlanta en maakten deel uit van de ploeg die tijdens de WK in ons land de tweede plaats ver overde. De clinic was bestemd voor kinderen van tien tot en met veer tien jaar. Behalve de training van de internationals konden ie meedoen aan diverse activiteiten die in het teken stonden van hei 'Wilde Westen'. Bij Shot kan ook op dinsdagmorgen worden getafeltennist. Van 9.30 tot 12.00 uur komt elke week een groep bijeen in de zaal van het Orlando-ge- bouw aan de Di Lassostraat. De gezelligheid in deze tafeltennisgroep staat voorop en er kan op recreatief en op hoger niveau worden gespeeld. Een trainer is aanwezig om de fijne kneep jes van deze sport bij te brengen. Belangstellenden kunnen vrijblijvend een aantal keren een kijkje komen ne men en meedoen. Voor meer informa tie kan contact worden opgenomen met Teus van Leuveren, tel. 6016602, of Ton Roetman, tel. 6026169. Drie judoka's van Budo Ryu zijn districtskampioen geworden. Het zijn Donald Pondman, Mare Wor- kum en Jan Wery die zaterdag de ti telstrijd in Cothen wonnen. Pondman toonde zich de beste in de A- klasse tot 37 kilogram. Workum won in de A-klasse tot 55 kg en Wery zegevier de in de C-klasse tot 55 kg. De sportschool uit Soest had in sport hal Rijnsloot nog meer ijzers in het vuur. Van de zeven overige deelnemers van Budo Ryu vielen er nog twee in de prijzen. In de A-klasse tot 50 kg ver diende Michel van der Meer de tweede prijs, terwijl Danny Djuhaeny derde werd in de B-klasse tot 60 kg. Op zaterdag 31 oktober wordt op de skibaan in Soesterberg een nationale puntenwedstrijd gehouden. Ook zes jonge skiërs van de Ski Club Soesterberg doen daaraan mee. Ze worden al enke le jaren getraind door Stephan Zoetelief en zijn geselecteerd voor de Kids Cup. Voor de wedstrijd van zaterdag worden 150 deelnemers verwacht. Dat snowboarden aan populariteit wint, bleek onlangs tijdens de open dag in Soesterberg. Aan de Kerklaan werden ongeveer honderd belangstellenden be groet, van wie de helft een proefles nam. VOLLEYBAL AGAVS AGAVS l-Alstavo'81 2-2; AGAVS 2-Alstavo'81 3 2-2; AGAVS 3-Maxcom/ Touché 2 2-2; Heren: AGAVS 1-Maxcom/ Touché 1 2-3; AGAVS 2-Spirit 6 0-3; AGA VS 4-Maxcom/Touché 4 3-0. AGAVS Al- Maxcom/Touché Al 0-3; AGAVS Bl-Max- com/Touché BI 3-0. Zondag 8 november staat Zending-, Werelddiakonaat- en Ontwikkelingssa menwerking (ZWO) centraal in de Vre dekerk aan de Generaal Winkelman straat. Thema van deze zondag is: 'Ver trouwen in elkaar', zowel op godsdien stig als maatschappelijk gebied. Na de kerkdienst, die om 10.00 uur begint, staat in de ontmoetingshal een stand van de Wereldwinkel, waar diverse arti kelen uit de wereldwinkel voor een eer lijke prijs verkrijgbaar zijn. Door deze producten te kopen, steunt men de ont wikkelingshulp. Elke 25 jaar verdubbelt het percentage kinderen met diabetes (suikerziekte). Dit betekent dat het leven van steeds meer kinderen, soms al in hun peuter- of kleuterfase, door deze chronische aandoening wordt beheerst. En dat gelijk een even hard groeiend aan ouders dag in, dag uit met de conse quenties hiervan te maken krijgt. Daar om is de internationale Wereld Diabe tesdag dit jaar gewijd aan het thema "Kinderen en Diabetes". De afdeling Eemland van de Diabetes vereniging Nederland haakt hier zater dag 7 november a.s. om 14.30 uur op met een speciale middag voor zowel ouders als voor kinderen van 6 tot 12 jaar, in "De Open Hof', tegenover de winkelgalerij aan de Wiekslag (wijk Liendert) te Amersfoort. In de grote zaal zal kinderpsychologe mevrouw G de Jong samen met de ouders de pro blematiek van diabetes en kinderen diepgaand bespreken, terwijl in een an dere zaal poppentheater "Korvera" de kinderen vrolijk bezig houdt. Deze bijzondere middag is ook voor niet-leden van de DVN (en hun kinde ren) geheel vrij toegankelijk. Inclusief gratis koffie of thee en frisdrankje voor de kinderen. Bovendien mogen de kin deren ook hun broertje, zusje of vriendje of vriendinnetje meebrengen. Het is i.v.m. de ruimte-indeling echter wel gewenst minstens enige dagen van tevoren op te geven met hoeveel vol wassenen en kinderen men aanwezig zal zijn. Eenvoudig via een telefoontje naar het secretariaat van de DVN afdeling Eemland, dhr. Hessing, (033) 4610397. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 De preventie-afdelingen Amersfoort omstreken Utrecht en van de R utrecht organiseren tw •vonden voor naastbei mensen met een borderli vaJ) borderline sprake is GGZ-hulpverlening zijn pe eerste avond is op m vember en wordt gehou bouw van de Riagg Am. streken in Amersfoorl avond is op woensdag wordt gehouden in het Riagg Westelijk Utrecht, Utrecht). Voorafgaand a wordt een kort inloopspi jen waar deelnemers t met een persoonlijke vra Aan de avond in Am meegewerkt door dhr. psycholoog/psychotherai bij de afdeling Klinische van de Rümkegroep er Stad Utrecht. De volgend tomen onder meer aan c üjke oorzaken van de bor belangrijke gedragskenm lende verschijningsvorn lingsmogelijkheden, voor Voor deelname aan een kunnen geïnteresseerder den bij de Afdeling Pre Riagg Westelijk Utrecht, 93 80. Familieleden van iemanc derlinestoomis ervaren va rend en lastig het kan a met deze persoon. Dit h dere te maken met de g ken die bij deze stoomii borderlinestoomis gaat b soonlijkheidsstoornis en ziekte. Daarbij is sprak identiteitsproblematiek, makkelijk om vast te ste er aan lijdt, onder meer ken van de problematie men bij mensen op wi "borderline" niet van toe Migranten zijn een worden. Er is sprake grantenvraagstuk dat hoogst actueel is. Er is opvang voor de stroc die om uiteenlopende gang tot ons land zoek ties die de toelating v moeten beoordelen, werk niet aan. Tal var doen hun best asielzoi te maken in de Nederl in hun omgeving, een simpele taak. Voor een eerlijke beooi vraagstuk is een heldere ste vereiste. Te vaak worc niet mèt migranten ges| daarom dat de Commiss tendom van de Raad vai in het kader van de 1 1998, die al sinds 1986 wordt gehouden, een bije die daarvoor wel de geli De bedoeling van deze v gers ondersteuning te ge' zich voor het wel en wee interesseert, eerlijk en di meren. Voor dit doel is een bijef Op zondag 8 noven Soester Kamerkoor der het motto "musii tent" haar eerste lusl de Oude Kerk, Torei vang: 15.00 uur. H eert is in meerden beschouwen als een door de tijd. Niet i het programma eer van de muziekgesch Middeleeuwen tot eeuw, het gaat teven zicht van de ontwil koor heeft doorgem Het eerste deel zal bes tal "highlights" uit vi. Telefoon (035) - 601 30 14 De landelijke tafeltenniscompetitie is in de tweede helft aanbeland en dat betekende dat zaterdag het eer ste team van Shot thuis moest aan treden tegen JCV uit Vught. Eerder in het seizoen hadden de twee teams de punten verdeeld en eindig de de wedstrijd in een gelijkspel. In Soest zag het er somberder uit voor de thuisclub. Shot begon met een invaller, omdat Hans van Gooi door arbeidsverplichtin- gen niet in het Orlando-gebouw kon verschijnen. Voor hem in de plaats kwam de talentvolle Erik Merkus. Mer- kus (17), doet het bijzonder goed in het tweede team en heeft maar weinig wed strijden verloren in de eerste klasse. Nu kreeg hij de kans om te bewijzen dat er eigenlijk een plaatsje voor hem zou moeten vrijkomen in het eerste dat in de derde divisie uitkomt, maar dreigt te degraderen. Marcel Jansen en Martin Fransen be gonnen allebei met een verliespartij en ook Erik Merkus kon zijn eerste wed strijd niet winnend afsluiten. Zoals zo Opperste concentratie bij Martin Fran sen die zaterdag goed was voor één zege in het enkelspel. Qok won hij het dubbel met Marcel Jansen. Het derde punt kwam op naam van talent Erik Merkus die in viel. Foto: Aldo Allessie vaak dit seizoen wisten Jansen en Fran sen wel het dubbel te winnen om zo doende nog enigszins bij te blijven. Voor lange tijd bleef dit het enige punt en lie pen de gasten uit tot een 6-1 voor sprong. Daarna was het de beurt aan Shot en wist het nog terug te komen tot 7-3. Fransen won zijn laatste wedstrijd en Merkus kon eindelijk laten zien wat hij waard is. In een spannende wedtrijd wist hij voor de ogen van zijn trotse ouders tot een verrassende overwinning te ko men. Jansen bleef ook deze wedstrijd zonder winstpartij en begon al te vrezen voor zijn plaats in het eerste. Tegen de tijd dat de voor langere tijd geblesseerde Robbert Huisman weer kan spelen en Merkus nog wat beter is geworden, wordt het dringen voor een plaatsje in het eerste. Dat Jansen nu al zijn conclu sies heeft getrokken, bleek uit de opmer king: "Ik ga volgend seizoen wel een damesteam coachen!" Tactiek was nooit het sterkste punt van Firtina'93, maar maandag avond wonnen de zaavoetballers het op slimheid van Annour. Een gelijk spel was rechtvaardig geweest, maar het geduld van de Soesters werd in de slotminuten beloond: 4-3. Annour maakte in de eerste helft de fout die Firtina'93 in de voorbije jaren zo vaak beging. Te mooi willen spelen levert meestal weinig rendement op. Dat was in het voordeel van Firtina'93 dat de eerste helft slecht speelde, maar dankzij de gasten de schade beperkt hield tot 1-3. In de tweede helft speelde Firtina'93 vooral op balbezit en liet het na balver lies de tegenstander tot net over de mid denlijn komen en hoopte het op een in terceptie en een uitbraak. Het was mede nodig, doordat Firtina'93 in de spits een aanspeelpunt ontbeerde. De tactiek slaagde, notabene in een on dertal-situatie. Hendri Hagendoorn zat een tijdstraf (onvoldoende afstand bij een spelhervatting) uit, toen Saban Ak- sit, maker van het eerste doelpunt, de bal heroverde en scoorde: 2-3. Vijf mi nuten voor tijd was het René de Bree die een pass van Annour onderschepte en de bal via een been van een tegen stander binnen schoot: 3-3. Annour had daar niet bepaald op gere kend. Op basis van de eerste helft ver diende het immers de zege. Wellicht daarom drong het alsnog aan en dat kwam de ploeg duur te staan. Opnieuw stak De Bree zijn voet voor de bal, waarna hij Hadji Sen in de gelegenheid stelde 'matchwinner' te worden: 4-3. woensdag: Goulash met rijst en doperwten, donderdagAndijviestamppotmeteenbal gehakt. weekend: Kippotje met rijst en doperwten, maandagBami met saté en kroepoek, dinsdag: Hutspotschotel. (voor particulieren en bedrijven). Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 In de wedstrijd tegen Leusder BC 5 heeft Selby een 5-3-overwinning ge boekt. Deze zege werd ingeleid in de enkelspelen, waarin de Soesters een 3-1-voorsprong namen. Herman Scheerhoorn had aanvankelijk een verlenging nodig, maar klaarde het karwei in twee games. Dat deden ook Johan Meijer (15-3, 15-6) en Chantal Broekhuis (11-9, 11-4). Asmara Dirk- sen dwong nog wel een derde game af, maar kwam daarin te kort. Meijer en Scheerhoorn stonden dit sei zoen voor het eerst samen in het dub belspel. Het werd duidelijk dat ze weer aan elkaar moesten wennen, want met 10-15 en 9-15 ging de partij naar Leus der BC. De marge van twee punten werd hersteld door het damesdubbel van Selby. Dat gebeurde in drie games. Meijer en Dirksen waren op dreef in hun mix en stelden de zege via 15-4 en 15-8 veilig. Scheerhoorn en Broekhuis verloren hun gemengd dubbelspel (10- 15, 9-15). Donderdag was de tweede speel avond in de wintercompetitie dou blettes. Voor de jeu de boulesvere- niging de Gemshoorn kwamen de volgende doublettes uit. Justin Wuring met Sebastiaan Velthuy- sen: drie gewonnen partijen: 13-8, 13- 3 en 13-4. Wiel Koenen speelde met Michel Timboni: de eerste twee partijen werden winnend afgesloten, de derde verloren: 13-0, 13-6 en 8-13. Albert en Mies Wuring genoten van hun herfstva kantie, maar werden vervangen door Martijn Velthuysen en Jan Renes: 0-13, 13-4 en 6-13. In Nieuwegein speelde Nico Marseille ook met een invaller. Het leverde twee winstpartijen en een verliespartij op: 13- 3, 0-13 en 13-7. Ook Wim van de Beek miste zijn vaste maat en speelde met een invaller: de eerste twee partijen werden verloren, de laatste nipt gewonnen: 8- 13, 0-13 en 13-12. Ook de Cl van Eemvogels is op het veld kampioen geworden. De aspiranten had den in de wedstrijd tegen Sparta aan één punt voldoende om de titel binnen te sle pen. De gasten namen tweemaal een voorsprong, maar Eemvogels stelde de achter ban niet teleur: 5-2. De BI speelde een spannende wedstrijd tegen Midlandia, die terecht in een gelijkspel (3-3) eindigde. X 4 4 Briefschrijfsters Smit heeft vele medestandi 't Smitsveen, in heel voetpaden gefietst als ste zaak van de werel Ook het rijden op d< verkeerde richting is We vroegen ons al ai fietsers veranderd wa: staan. Maar uit info meente bleek ons dat is. Enige jaren geleden man, die de stoep o verboden was. Als a "dat kan mij niets ver mentaliteit. Niet alleen jongelui, zelfs moeders met ki de fiets bonken het roepend! 't Wordt di ingegeven. Jong gel weet u wel. We zullen er mee r want dit past in 't m dat moet kunnen". Goed opletten dus e geren! S Tientallen kinderen hebben vorige week woensdag deelgenomen aan de open dag. Voor hen hadden de vrijwilligers van de voetbalvereniging diverse vrolijke spelletjes bedacht. Ook was een trainingsparkoers uitgezet voor de jonge voetballers. Negeneneenhalfduizend gulden. Dat bedrag brachten de bezoekers/ kopers van de Spullenhulp-veiling afgelopen zondagmiddag bij elkaar. Vijf mille is bestemd voor Artis hock, waar de veiling haar traditio nele onderdak had. Ook deze veiling was weer een door slaand succes. Hoewel niemand meer precies wist wat de voorgaande veilin gen hadden opgebracht was men het erover eens dat het een recordopbrengst moest zijn. Het bedrag werd ook nu weer bij elkaar gebracht met tientjes, vijfentwintigjes en vijftigjes, plus een enkel honderdje. De meeste kavels gin gen ver onder de honderd gulden weg. Het "klapstuk" van de veiling was niet de zwarte teddybeer, (die tevoren als zodanig gedoodverfd was maar slechts 90 gulden opbracht), maar een fraai zil veren wandbord dat goed was voor maar liefst 480 gulden. Het duurste boek (80 gulden) was "Juweeltjes", et sen van Jos. Israëls. Ad van den Herik en Joke Beers van Spullenhulp dragen de "schatkist" over aan Erik Veldhuizen van Artishock De veilingmeesters Raymond Thierry en Peter Brinkers kweten zich tot rond 16.00 uur - drie uur na het begin - met genoegen van hun zware taak. Na af loop was het een kwestie van afrekenen en optellen, tot Spullenhulp-secretaris Ad van den Herik de (beloofde) vijfdui zend gulden kon overhandigen aan Ar- tishock-voorzitter Erik Veldhuizen. Die was er uiteraard zeer in zijn nopjes mee. i

Soester Courant | 1998 | | pagina 18