R. OUD! Verhuur 1 WAARDEBON C Soest lp-veiling I i PRIKBORD t Migrantenweek 1998: Ver van huis toch thuis?!' Soester kamerkoor Tourdion viert lustrum in Oude Kerk 'Burgerlijke stand' fc Wonnink ■^GÏNAJftiÓÉNSDAG 28 OKTOBER 1998~ r kinderen iabetes Gevraagd VASTE .BEZORGERS stertcoürant iRiagg-avonden over ■borderlinestoornis Muziek in Utrecht SOESTER COURANT PAGINA 19 Groeneveldconcert Thema-avond over geloof en economie \B ij eenkomst op 8 november in Gildehuis Muzikale reis door de tijd; van Purcell tot Bartók Meningen ^^vaiUezery Fietsende voetgangers (3) Controle Riagg-cursus voor adoptie-ouders 'La Primavera' in Baarnse Paaskerk De lopers van de week Dierenlief Dierenleed Helpt U mee? Geef bloed word DONOR RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 R.WESTRA Zonnehemel te huur TROPICAL Meningen van lezers Soest voorop, in woonwijken 30 km' Meningen I van lezers I C3, het onderste uit de kan? Kerkdiensten Concertkoor Baarn voert 'Messiah' uit Medische dienst 'Binnenste Buiten' expo in Speeldoos i I ROLLUIKEN I Margje Teeuwen hebben al bi J peeld De hockeystors Z d x kampioen, eindigden als de ian Atlanta en maakten deeluiil in ons landde tweede plaatst,,] nderen van tien tot en met wj ■an de internationals konden,, i die in het teken stonden van ha jaar verdubbelt het percentaJ 0 met diabetes (suikerziekte), -kent dat het leven van steeds nderen, soms al in hun peuter- terfase, door deze chronisctei nng wordt beheerst. En dat te en even hard groeiend aantal dag in, dag uit met de conse- 1 hiervan te maken krijgt. Daar- e internationale Wereld Diabe- iit jaar gewijd aan het thema en en Diabetes". ling Eemland van de Diabetes- ng Nederland haakt hier zater- wember a.s. om 14.30 uur op in i speciale middag voor zowel l als voor kinderen van 6 tot 12 De Open Hof", tegenover de alerij aan de Wiekslag (wijk 0 te Amersfoort. In de grote kinderpsychologe mevrouw C samen met de ouders de pro- ik van diabetes en kinderen fid bespreken, terwijl in een an- u poppentheater "Korvera" de 1 vrolijk bezig houdt, jzondere middag is ook voor I ;n Van de DVN (en hun kinde- ieel vrij toegankelijk. Inclusief 'fne of thee en frisdrankje voor ®ovenc^'en mogen de kin-1 hun broertje, zusje of vriendje linnetje meebrengen, v.m. de ruimte-indeling echter enst minstens enige dagen van op te geven met hoeveel vol- 1 en kinderen men aanwezig zal ivoudig via een telefoontje naar ïtanaat van de DVN afdeling l- dhr. Hessing, (033) 4610397. in Soest voor de nelden: tel. 601 41 52 ^en Herik en Joke Beers van ?fjfa&en de "schatkist" over wethuizen van Artishock. ueesters Kaymond Thierry en 'kers kweten zich tot rond - drie uur na het begin - met van hun zware taak. Na af- et een kwestie van afrekenen SPu'lenhulp-secretaris 1 Herik dc (beloofde) vijfdui- :n kon overhandigen aan Ar- orzitter Erik Veldhuizen. Die raard zeer in zijn nopjes mee. preventie-afdelingen van de Riagg Njjiersfoort omstreken, de Riagg Stad Utrecht en van de Riagg Westelijk "iiUtrecht organiseren twee informatie- j 3voadeo voor naastbetrokkenen van loensen met een borderlinestoornis. Dat v3D borderline sprake is moet door de [GGZ-hulpverlening zijn vastgesteld. |pe eerste avond is op maandag 23 no- ■vember en wordt gehouden in het ge- |boUw van de Riagg Amersfoort om- (streden in Amersfoort. De tweede Tyond is op woensdag 9 december en hordt gehouden in het gebouw van de ■Riagg Westelijk Utrecht, Lunetten (stad ■utrecht). Voorafgaand aan de avonden- Jwordt een kort inloopspreekuur gehou- Iden waar deelnemers terecht kunnen Xet een persoonlijke vraag. Uan de avond in Amersfoort wordt jmeegewerkt door dhr. Bas de Jongh, ■psycholoog/ psychotherapeut, werkzaam ■bij de afdeling Klinische Psychotherapie ■van de Rümkegroep en bij de Riagg IStad Utrecht. De volgende onderwerpen Jkomen onder meer aan de orde: moge lijke oorzaken van de borderlinestoornis, ■belangrijke gedragskenmerken, verschil lende verschijningsvormen, behande lingsmogelijkheden, vooruitzichten, om- |Voor deelname aan één van de avonden [kunnen geïnteresseerden zich aanmel- |den bij de Afdeling Preventie van de g Westelijk Utrecht, tel. 030 - 280 |93 80. [Familieleden van iemand met een bor- [derlinestoornis ervaren vaak hoe verwar- [rend en lastig het kan zijn om te gaan [met deze persoon. Dit heeft onder an- Idere te maken met de gedragskenmer- |ken die bij deze stoornis horen. Bij de [borderlinestoornis gaat het om een per soonlijkheidsstoornis en niet om een [ziekte. Daarbij is sprake van ernstige [identiteitsproblematiek. Het is niet ge lmakkelijk om vast te stellen of iemand Ier aan lijdt, onder meer omdat kenmer- [ken van de problematiek ook voorko pen bij mensen op wie de diagnose "borderline" niet van toepassing is. Zaterdag 31 oktober, Domkerk: "Ein Deutsches Requiem" van Johannes rahms, door Christine Jansen (so praan), Evert Jan Nagtegaal (bas) en koor en orkest van de Domcantorij o.l.v. Kemco de Graas. Aanvang 15.30 uur. toegang vrij. De Baarnse Muziekkring organiseert op zondag 8 november een concert in de Hasselaerzaal van kasteel Groeneveld, met medewerking van Yvonne Smeulers (viool) en Sander Sittig (piano). Zij spe ten werken van Franz Schubert, Ernest Bloch, Gabriel Fauré en Karoi M. Szy- manowski. Aanvang 15.00 uur. Entree: f 12,50; kinderen tot 12 jaar f7,50. Re serveren: tel. 5420446. "Geloof en economie" is een project van de kerken dat werd afgesloten op de kerkendag in Kampen. Maar daar is de discussie nog niet mee gestopt. Het ge sprek moet ook aan de basis op gang komen. Daarom belegt de beraadsgroep Vorming en Toerusting van de SOW- kerk Soest-Noord een bezinningsavond over dit onderwerp. Er is een forum van vier panelleden die hun visie geven op de vraag: Wat betekent het geloof in jouw werksituatie? Deelnemers zijn: Ineke van Schie, agra risch ondernemer; Iet Jongbloed, assu rantieadviseur; Stan Uyland, financieel directeur van een bouwbedrijf; en San- der van Lit, student MBO, sector eco nomie. Zij zullen onder leiding van Leen Lievaart, adviseur bedrijfsethiek, het gesprek aan gaan. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. De toegang is vrij. Voor informatie kunt u bellen naar tel. 035-6012531. De bij eenkomst vindt plaats op woensdag 4 november, aanvang 10.00 uur, in het wijkgebouw van de Emmakerk, Regen- tesselaan 2. Migranten zijn een probleem ge- morden. Er is sprake van een mi grantenvraagstuk dat tegenwoordig hoogst actueel is. Er is onvoldoende opvang voor de stroom van allen, die om uiteenlopende redenen toe gang tot ons land zoeken. De instan ties die de toelating van migranten moeten beoordelen, kunnen hun werk niet aan. Tal van vrijwilligers doen hun best asielzoekers wegwijs te maken in de Nederlandse taal en in hun omgeving, een bepaald geen simpele taak. Voor een eerlijke beoordeling van dit vraagstuk is een heldere analyse de eer- I ste vereiste. Te vaak wordt er óver, maar niet mèt migranten gesproken. Het is daarom dat de Commissie Islam-Chris- tendom van de Raad van Kerken Soest in het kader van de Migrantenweek 1998, die al sinds 1986 door de kerken wordt gehouden, een bijeenkomst belegt die daarvoor wel de gelegenheid biedt. De bedoeling van deze week is vrijwilli gers ondersteuning te geven en ieder die zich voor het wel en wee van migranten interesseert, eerlijk en duidelijk te infor meren. Voor dit doel is een bijeenkomst vastge steld op zondag 8 november 's avonds in het Gildehuis, Steenhoffstraat 46 (links van museum Oud Soest). Als gastspreker is de schrijver Kader Abdo- lah uitgenodigd, columnist van de Volkskrant. De heer Abdolah, wiens echte naam, Hossein Sadjadi Ghaem- maghami Faranhi, voor ons even onuit sprekelijk is als voor hem oorspronkelijk het Nederlands, kwam in 1988 als vluchteling uit Iran naar ons land. In middels is hij onze taal zo goed mach tig, dat hij boeken erin geschreven heeft en die feilloos hanteert in zijn wekelijk se column Mirza. Hij is bij uitstek in staat te vertellen hoe het een migrant in Nederland vergaat. Na de inleiding van de heer Abdolah is er gelegenheid vra gen te stellen, opmerkingen te maken en onderling van gedachten te wisselen. Tevens wordt op deze avond een bro chure gepresenteerd met de titel "Turk se en Marokkaanse migranten in Soest". Daarin heeft de heer W.M. van den Bergh in een chronologisch overzicht beschreven wat er in de laatste 32 jaar voor en door deze groepen migranten door allerlei instellingen en organisaties in Soest gedaan is. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De toegang is Op zondag 8 november geeft het Soester Kamerkoor "Tourdion" on der het motto "musiciens qui chan- tent" haar eerste lustrumconcert in de Oude Kerk, Torenstraat 1. Aan vang; 15.00 uur. Het lustrumcon cert is in meerdere opzichten te beschouwen als een muzikale reis door de tijd. Niet alleen bestrijkt het programma een breed gebied van de muziekgeschiedenis, van de Middeleeuwen tot de twintigste eeuw, het gaat tevens om een over zicht van de ontwikkeling die het koor heeft doorgemaakt. Het eerste deel zal bestaan uit een tien tal "highlights" uit vijf jaar Tourdion. Briefschrijfsters Smit en Aunema, u heeft vele medestanders! Niet alleen in 't Smitsveen, in heel Soest wordt op de voetpaden gefietst alsof het de gewoon ste zaak van de wereld is. Ook het rijden op de fietspaden in de verkeerde richting is blijkbaar gewoon. We vroegen ons al af of de regels voor fietsers veranderd waren en dit is toege staan. Maar uit informatie bij de ge meente bleek ons dat dat niet het geval is. Enige jaren geleden riep ik een jonge man, die de stoep opreed, toe dat dit verboden was. Als antwoord kreeg ik: "dat kan mij niets verd....!" Dat is dus de mentaliteit. Niet alleen jongelui, ook bejaarden en zelfs moeders met kindertjes achter op de fiets bonken het trottoir op "hopla' roepend! 't Wordt dus met de paplepel ingegeven. Jong geleerd oud gedaan, weet u wel. We zullen er mee moeten leren leven want dit past in 't motto van deze tijd: "dat moet kunnen". Goed opletten dus en je vooral niet er geren! S. Nelissen-Ludérus Het tweede deel omvat twintigste-eeuw- se muziekwerken, namelijk van Hinde- mith, Bartók en Horovitz. Muzikale in- termezzi worden verzorgd door de solis ten: Henritte Schuit, sopraan, begeleid door Dick van der Vlugt, piano en Erna van Hees, dwarsfluit, begeleid door Bar- bara Derks, piano. Het motto "musiciens qui chantent" is ontleend aan een lied van de 16e eeuw- se componist Waelrant, welk lied even eens op het programma staat. "Tourdion" In 1993 werd het Soester Kamerkoor Tourdion opgericht: een enthousiaste groep zangliefhebbers. Hoewel er on dertussen natuurlijk wel enkele mutaties hebben plaatsgevonden, kan er wel de gelijk gesproken worden van een vaste kern. Tot de leden van het eerste uur behoort ook de dirigent Douwe Elder- huis, die in vijf jaar een gevarieerd re pertoire van vierstemmige a capella muziek heeft weten op te bouwen. Tourdion heeft de afgelopen vijf jaar diverse optredens verzorgd, gemiddeld tweemaal per jaar. Het accent lag daar bij op het jaarlijkse kerstconcert in de NPB-kerk, dat vorig jaar voor het eerst is vervangen door een optreden tijdens de kerstmarkt in tuincentrum 't Vaarder- hoogt. Ter gelegenheid van het eerste lustrum wordt het hoogtepunt dit jaar gevormd door het concert in de Oude Kerk, dat mede mogelijk is gemaakt door giften van een twintigtal Soester bedrijven. Tourdion dankt de sponsors van dit eerste iustrumconcert: ABN AMRO, Albert Heijn Smitsweg, Astra Fotografie, Bouwmaat schappij Uijland, Ben van der Linden, Het Blauwe Druifje, Brepo BV, J.P. de Bruin sla gerij, C1000, Gommers Wijnimport, Jasmijn, Jurriëns BV Garagebedrijf, De Kaasspccia- list, Joh Mets BV, Muts Motoren, Van Oos ten Fotografie, Soester Courant, St. Statief, 't Vaarderhoogt, Vast Visie Bilthoven, Wild schut Optiek. Op de Van Weedestraat bekeurde de politie vorige week dinsdag drie auto mobilisten. Ze stonden zonder parkeer- schijf in de blauwe zone. Vrijdagavond gingen er tijdens de koopavond nog eens 17 op de bon. De volgende gegevens zijn ons verstrekt door de gemeente Baarn. GEBOREN: Sophie Maria Johanna, dochter van H.J.J.M. Pallandt en Y.W.M. Keersmae- kers. - Azime Esra, dochter van B. Kogyigit en N. Qevik. - Melissa Wilma Elisabeth, dochter van K. Koelewijn en M. van Diermen. - Joris Matthias, zoon van T. Roos en P.T.C. van Dijen. - Eli- ne, dochter van G. Randeraad en A.A. Griffioen. - Boris Gregor, zoon van G.V. Tokarenko en M.J.A. Dorrestijn. - Bente Jenneke Lijda, dochter van H.J.B. Luiten en A.W. van der Hoek. - Yoram, zoon van M. El Hamdioui en A.E. Slijm. - Coen, zoon van C.J.W. Schou ten en D. Esmeijer. - Lauran, zoon van M.A. Neerincx en J.C.D.M. Pielage. - Thomas, zoon van J. TXienter en E.J. Vermeer. - Samuël, zoon van M. Gerrit sen en J.W.M. Saladin. - Thomas Johan nes Cas, zoon van L.J.G. van Huijge- voort en H. Zijlema. Ouders van buitenlandse adoptiekinde ren zijn in principe gewone ouders met gewone kinderen die gewoon opgevoed worden. Toch zijn er verschillen met biologisch ouderschap. Het opvoeden van kinderen "van een ander", van wie bovendien vaak belangrijke gegevens over herkomst en geschiedenis ontbre ken, kan specifieke problemen met zich meebrengen. Naast de alledaagse opvoedingsvragen, waar elke ouder mee te maken heeft, worden adoptie-ouders met vragen ge confronteerd die kunnen voortkomen uit het feit dat hun kinderen geadop teerd zijn, bijv.: hoe bereid ik mijn kin deren voor op mogelijke discriminatie op grond van huidskleur; mijn kind wil niet geknuffeld worden (hoe ga ik daar mee om?) of mijn kind is op zoek naar zijn wortels; moet ik het daarin stimu leren of juist afremmen? Op maandag 9 november a.s. start de afdeling Preventie van het Riagg Amersfoort Omstreken een cursus voor ouders van buitenlandse adoptie kinderen. Ook Stade Fiom, bureau voor hulpverlening bij zwangerschap, post- adoptie en seksueel geweld, verleent hieraan haar medewerking. De inhoud van de cursus is toegespitst op de specifieke situatie van het adop tiekind en de adoptie-ouders. In de cur sus wordt steeds gewerkt met de erva ringen van ouders, afgewisseld met theorie en praktijk rond de ontwikkeling van kinderen in het algemeen en adop tiekinderen in het bijzonder. Het schrif telijke materiaal bij de cursus bestaat uit artikelen over diverse (adoptie)onder- werpen en werkbladen waarop huis- werkopdrachten kunnen worden uitge werkt. De cursus is bedoeld voor ouders van adoptiekinderen van wie het kind min stens een half jaar tot een heel jaar in het gezin is. Het is in principe de bedoe ling dat de cursus gevolgd wordt door beide ouders. De cursus wordt gehouden op de vol gende maandagavonden: 9, 16 en 30 november, 14 december 1998, 4, 11 en 25 januari, 8 en 22 februari en 8 maart 1999 van 19.30 tot 22.00 uur in het ge bouw van het Riagg Amersfoort Omstreken, Westsingel 41 te Amers foort. Voorafgaand aan de cursus vin den er kennismakingsgesprekken plaats. Informatie: (op maandag, dinsdag en donderdag) mevrouw M. Groefsema, Riagg Amersfoort Omstreken, tel. 033-4603500. In de serie Luisteravonden Oude Mu ziek vindt op zaterdag 7 november in de Paaskerk, Oude Utrechtseweg, Baarn, een concert plaats van het ensemble "La Primavera". Op het programma staan werken van Monteverdi, di Lasso, Sanz, Frescobaldi, Strozzi en d'India, rondom het thema "Liefde Haat". Het concert begint om 20.15 uur. Entree: f 25,-; CJP/Pas65 f 17,50. Kaarten zijn o.a. verkrijgbaar bij Prélude in Baarn. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voor beeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Robin van Tricht Marcel Westerveld 1 Marieke Zwakman Elize Verwijs Verkoop Verhuur Reparatie van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 6019589 Amivedi Telefoon 60134 87, bgg 06-53 55 63 66 VERMIST: West Highland Terriër, reu, steelwratje op 1. schouder, kale zwarte plek op rug, ernstig ziek, medicijnen nodig, tank werkplaats, Soesterberg. Al langer ver mist! Jack Russell, teef, kort-potig, lange staart, ruwharig, hlsb. pen. (adres in Scheveningen), Camping "de 7 linden", Baarn. Cyperse kater, grijze hlsb. bel., Hob- bemalaan, Soest. Al langer vermist! Zwarte kater, 4 witte sokjes befje, zwart hlsb. bel., Den Blieklaan, Soest. Cyperse kater, zwart-grijs gestreept, géén aftek., 1 wit puntje in bef, licht beige op buik, heeft chip, jong, Burg. Grothestr., Soest. Grijs-cyperse poes, wit gezichtje, borst en buik, r.v. wit laarsje, lange lage kat, achter lager dan voor, vermist v.a. de Wieksloot, Rubenslaan, Soest. Zwarte poes, geen aftek., kalig aan staartwortel, Koninginnelaan, Soest. Cyperse poes, wit befje kinnetje, 3 witte pootjes, klein, jong, Hofstedering, Soest. Grasparkietje (m), blauw, tam, Soester- engweg, Soest. GEVONDEN: Zwart-witte kater, 6-7 mnd.? aan ko men lopen Citer, Soest. Cyperse kater, ongecast., zwart-grijs, zand, witte keel en buik, voor en l.a. witte teentjes, r.a. wit sokje, L. Brink- weg, Soest. Heilige Birmaan (Burmees?), poes,' langharig, grijze vl.b., loopt rond Birk- straat, Soest. Lapjespoes (3 kleur), 1 oog in het zwart, broodmager, liep al sinds zomer rond eiland "de dode hond" Eemgebied. Cyperse poes, grijs-wit-zand, 4x witte sokjes, donkere oortjes, om de ogen zandkleurig, op neus donkergrijs streep je, wit keeltje, op flanken gestr. en gevl., 1 jr.?, Weegbreestr., Soest. Dwergkonijn, grijs, volwassen, vals?, Tromslagerpad, Soest. Dorresteinwweg 60 Soest Telefoon 601 32 88 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 uur GESLOTEN. A.J.W. Bedrijfshygiëne Ongediertebestrijding HOUTWORM/BOKTOR Bel. 033-2462248/ 06-33448804 metgezichtsbruiner 3 Weken f 150,- 6 weken f 250,- (ook voor de koop) (035) 542 23 92 Open brief aan het College van Burge meester en Wethouders te Soest. Dit onderwerp treffen wij in de media aan, als kop van de voorpagina, begin oktober als College-voorstel. Nieuw is dit landelijk zeker niet, maar laten wij ons beperken tot Soest, in dit geval de wijk Soestdijk. Vorig jaar is door deze bewoners een aantal te nemen verkeers maatregelen massaal afgewezen. De ini tiatiefgroep hieruit ontstaan heeft ge tracht dit op een constructieve wijze, met aanbevelingen, aan u kenbaar te maken. Het dringende verzoek was te wachten tot het gehele structuurplan Soest inhoud heeft gekregen, o.a. de optie 30 km maximum. Dit bleek niet mogelijk, zou nog een aantal jaren voor bereiding vergen, enz. Ook hebben wij u gevraagd, in afwachting hiervan, dan alleen de hoogst noodzakelijke maatre gelen te nemen. Het uiteindelijke resultaat ondervinden wij dagelijks. Nog meer verkeerson- vriendelijke, danwel overbodige, maat regelen. Aan de werkelijke knelpunten wondt voorbijgegaan. Het feit dat wij, de burgers, naast de ongemakken ook fi nancieel het gelag mogen gaan betalen, maakt de kwestie meer dan in en in triest. Oh, en komen wij nu geld tekort? Maakt niet uit, aldus een fractievoorzit ter in zijn nieuwjaarspraatje alweer van januari '97. Dan verhogen wij toch ge woon de OZB. Regeren is dus echt vooruitzien. Nu, dat gaan wij vanaf vol gend jaar goed merken. En het einde is blijkbaar nog niet in zicht. De kostenverslindende operatie Soest(dijk) is, hopelijk, net voltooid, of de volgen de dient zich alweer aan d.m.v. het Col lege-voorstel, 30 km begrenzing. Is dit niet het paard achter de wagen spannen, na de intensieve maatregelen van het afgelopen jaar? De noodzaak zullen wij maar in het midden laten. Overigens, als dit ook doorgaat, mag u het laatste woord in uw briefhoofd: Gemeente Soest natuurlijk, wel laten vervallen. Maar wie gaat dit weer betalen? Juist, weer die Soester knollen. Niet de jon gens van Jan de Wi(d)t, deze zijn er al leen maar verantwoordelijk voor. Ge lukkig hebben enkele fracties (opposi tie) nog enig gevoel van wat er bij ons leeft. De conclusie is dat velen van ons in het Knollenland belanden. Wij verwachten echter voor onze bijdragen citroenen, dus waar voor ons geld. 'De verkeersmaatregelen worden hierbij als voorbeeld gesteld, maar wij volgen ook andere zeker financiële, ontwikke lingen. Gelukkig zijn anderen met hun reacties mij hierin voorgegaan, dus niet geheel Soest is ingedommeld zoals, veelal terecht, wordt gesuggereerd. Of heeft het overgrote deel, door het beleid van de laatste jaren, geen enkele affini teit meer met onze bestuurders? Evenals vorig jaar verwacht ik ook nu geen spontane reactie op dit vlammend protest te mogen ontvangen, reden waarom deze noodkreet ook als open brief naar de media is verstuurd. E. van Dorresteijn Daar onze ervaringen in 't verleden met 't vieren van verjaardagspartijtjes in C3 altijd heel positief waren, besloten wij ook dit keer weer te gaan bowlen, met onze jarige en 6 kindjes. Na enige aar zeling (zou het wel open zijn?) vonden we dan toch nog de "ingang" en kon het feest beginnen. De ambiance was nou niet wat je noemt je-van-het, maar ja, een stevige verbou wing met alle nadelen van dien, gaat natuurlijk gepaard met enige ongemak ken zoals lekkages, stofnesten en een ongezellige sfeer. Oké, alle begrip onzer zijds, de kinderen hadden plezier. Na afloop van het bowlen was er patat voor de kinderen. Mijn man en ik, inmiddels ook lekkere trek, besloten dan om ook een bordje patat te bestellen. De overi gens erg aardige medewerkster ver dween naar de keuken om onze extra bestelling door te geven aan de dienst doende 'cheffin de la cuisine'. Groot was onze verbazing toeri de serveerster terug kwam met de mededeling dat wij slechts patat konden krijgen a 15,- p.p. Dit was nl. de prijs v.h. bowlingarrangement en wij hadden dus niet gebowld, de kin deren wel, die kregen dus patat en 'zo maar' patat kon niet want 'wij zijn geen snackbar'. Jammer dan voor hongerige ouders, die hun bloedjes dus wel mogen begeleiden, maar niet van bowlen hou den, want zij kunnen dus niets bestellen voor normale prijzen. Hoewel, normaal, ik besloot de kaart eens door te blade ren en ben me werkelijk wild geschrok ken van de enorme prijsstijgingen: Pa tat mayo (dus alleen als extra order) kost maar liefst 5,50; Broodje kaas 4,50; Een tosti, die 3 maanden geleden nog 2,50 kostte gaat nu 4,75 doen, (dezelfde tosti). En wat te denken van een portie bittergarnituur met wel 6 bal letjes: 8,50 (dat is ruim 1,40 per bal Schandalig! Mijn eetlust was eigenlijk meteen na het lezen van de menukaart weer verdwe nen, ik kreeg zelfs een bittere smaak in mijn mond. C3: dat een veijaardagspartijtje vroeger gevierd kon worden a 7,50 per kind (inclusief flesje fris) en nu 15,= moet kosten (oké. met een patatje dan wel, was bij mij al een beetje verkeerd geval len, maar na ook nog klantonvriendelijk behandeld te worden door de kokkin ('nou ja dan niet') en het zien van de nieuwe prijzen, is voor mij de maat vol. Ik krijg sterk de indruk dat de klant de uit de hand gelopen verbouwing mag gaan betalen. Dat zullen velen met mij betreuren, jam mer voor Soest, jammer voor C3. Mevrouw J. van den Heuvel N Woensdag 28 oktober GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 15.00 en 19.30 ds. W. Visscher; dankdag Zaterdag 31 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19.00 eucharistieviering Zondag 1 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 11.00 eucharistieviering Joanneskerk, Willaertstraat 51 09.30 eucharistieviering Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 11.00 eucharistieviering Petrus en fóuluskerk, Kerkplein 2 09.30 eucharistieviering HERVORMD/GEREFORMEERD (Federatie 'Samen op Weg') Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 ds. J. van Buren; doopdienst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. J.W. Huisman Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 ds. M.R. Limburg-Klokke; doop dienst HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 kand. K. Klopstra 17.00 ds. R. van Kooten CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J. Slagboom GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 ds. G.E. Geerds 17.00 ds. P. Groenenberg, Ermelo GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 09.00 ds. C. Sonnevelt 15.00 leesdienst VRIJZ. GELOOFSGEMEENSCHAP NPBafd. SOEST Rembrandtlaan 20 10.15 drs. W.H. Stenfert Kroese, Drie bergen EVANGELIEGEMEENTE Julianakerk, Julianalaan 19 geen opgave CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 Harpert Tromp LEVEND-GELOOFGEMEENTE 'DE HONINGRAAT' EHBO-gebouW, Parallelweg 7A 10.00 Gert van Rietschoten JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Soesterberg Zie Soesterbergse pagina Baarn DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 ds. F.Ph. Groeneveld NED. GEREFORMEERDE KERK Waldbeim Mavo, Vondellaan 2 10.30 ds. K. Holwerda, Culemborg M.C. MOLENDAEL Molenweg 2 10.00 ds. M. Janssens LEGER DES HEILS De Wetstraat 25 10.00 geen opgave Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10,30 ds. K. v.d. Horst ORTHODOX Parochie van de H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 metten zondag 10.30 goddelijke liturgie NIEUW APOSTOLISCHE KERK Utrechtseweg 73-1 Zondag 10.00 uur; woensdag 20.00 urn- Maandag 2 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 19.00 eucharistieviering Joanneskerk, WillaertstraatSl 19.00 eucharistieviering Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 19.00 eucharistieviering Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19.00 woord/communieviering Het Concertkoor Baarn bestaat 100 jaar en geeft op vrijdag 13 november een uitvoering van Handels meesterwerk "The Messiah". Medewerking verlenen Ellen Schuring, sopraan; Christa Pfeiler, alt; Jan van Elsacker, tenor; Hans de Vries, bas. De begeleiding wordt ver zorgd door het Baarns Begeleidings Ensemble en het geheel staat onder lei ding van dirigent Thijs Kramer. Het concert vindt plaats in de Nicolaas- kerk, Kerkstraat, Baarn, en begint om 20.00 uur. Entree: f 30,-; CJP/Pas65 f 25,-. In Soest zijn kaarten verkrijgbaar bij de VW, Steenhoffstraat; de Gouden Snaar, Steenhoffstraat; D.J.M. Toet, tel. 6015823. Zaterdag 31 OKTOBER en zondag 1 NOVEMBER HUISARTS (groep A) Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: B.E. Spelberg, Klarinet 37, 6025544. Groep A: Bavinck, Van Doresen, Van Kra nenburg, Krijger, Mout, Rupert, Spelberg, Walter. HUISARTS (groep B) Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: M. Smits-Schaffels, Lange Brinkweg 63A, 6090424. Groep B: Von Bartheld, Cha vannes/Verbe r- ne, Huitema, Oudshoom, Nicolas, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienst doende arts te gaan. Eerst opbellen! APOTHEEK Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Overhees, Tamboerijn 35, 6025073. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: F.A. Soors d'Ancona, Larixlaan 16, 6013842. DIERENARTS Vrijdag 20.00 - zondag 24.00 uur: Land bouwhuisdieren W. Tander (Bunschoten), Vivaldiweg 39, 033-2984455. Gezelschapsdieren A. Teunissen (Baarn), Ferdinand Huycklaan 16, 5412535. DIERENAMBULANCE Dierenambulance Amersfoort e.o., 24 uur per dag bereikbaar, 06-54337407. M.C. MOLENDAEL Bezoekadres Soest: Dalplein 61, 6092911, maandag-vrijdag 08.00-17.00 uur. Bezoekadres Baarn: Molenweg 2, Baarn, 5482511. Bezoektijden: Alle afdelingen Dagelijks 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; op zondag tevens 11.00-11.30 uur. Uitzon deringen Kinderafdeling Doorlopend bezoek voor familie; ove rig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Special Care Dagelijks 11.00-11.30, 15.00-15.30 en 19.30-20.00 uur. <tekstvet># Spoedei sende hulp Zeven dagen per week, 24 uur per dag, in m.c. Molendael Baarn, Molenweg 2, Baarn, 5482511. Patiënten Service Bureau voor algemene informatie over o.a. ziek ten; geopend: maandag t/m donderdag 09.00-17.00 uur; vrijdag 09.00-13.00 uur. ZIEKENHUIS EEMLAND Bezoekadres St. Elisabeth: Ringweg Randenbroek 110, Amersfoort. Bezoekadres De Lichtenberg: Utrechtseweg 160, Amersfoort. j' Polikliniek De Lichtenberg: Hellestraat 24, Amersfoort. Algemeen telefoonnummer: 033- 4222345. Postadres: Postbus 1502, 3800 BM Amersfoort. Bezoektijden Algemene afdelingen dagelijks 13.30-14.00 en 18.30-19.30 uur; extra op zondag: 11.00-11.30 uur. Afwijkende bezoektijden: afdelingen Geriatrie, Hartbewaking/ Cardiologie, Intensive Care (IC), Kraamafdeling, Pediatrie en Psychiatrie (PAAZ). Informatie voor informatie over bezoektijden of de j afdeling/locatie waar de patiënt zich bevindt, kan men de receptie van het ziekenhuis of het algemene telefoon nummer bellen: 033-4222345. KRUISWERK Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). RODE KRUIS/BLOEDBANK Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Midden-Nederland, Rem brandtlaan 31, 1213 BE Hilversum, 6245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Schrikslaan 15,3762 TA Soest, 6013957. Het Baarnse atelier "Binnenste Buiten" organiseert van 31 oktober tot en met 16 december een expositie van de 15 kunstenaars die elke donderdagmiddag samenwerken in het atelier van de Speeldoos, Rembrandtlaan 35 in Baarn. Uit Soest doen mee de kunstenaars Nic- ky de Jong, Truus Keff en Netty Rutten- berg. Openingstijden: maandag-vrijdag 09.00-17.00 uur; maandag-donderdag 19.00-23.00 uur en tijdens voorstellin gen in het weekeinde. Toegang vrij. I Tegen inlevering van deze waardebon ontvangt u 10% korting op I Voor het betere zonweringswerk Technisch Bureau Wonnink en co. b.v. J 376S GE Soest Tel. (035) 609 06 90 3828 AC Hoogland Tel. (033) 480 22 44 I Nieuweweg 66 Fax (035) 609 06 96 Hamseweg 89a Fax (033) 480 25 20 I l i

Soester Courant | 1998 | | pagina 19