HBRKtNT 0 OP T HOOGT' sophm neen voor eixe vrouw een "PASSEND" mom Niet over, maar op het paard getild Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Eigenaar betwist verkoop snackbar DOAKB iACTUEEL r oester '(proef)dictees' druppelen al binnen Project 'Transpanoramaris' in beeldentuin Soest ut Rsaari pagina^ OENSDAG 28 OKTOBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 5 Schooldirecteuren als VIP's Soester de cel in na belediging agent DE TROMSLAGER PARTY-SERVICE Vrijwilligers Het Rollend Paard 'tilden zich een breuk' A' 'i f Rechter buigt zich over kwestie cafetaria Nieuwerhoekplein Geeft uw bril u wel genoeg ruimte? voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers 'Kijken in en om en door en over de zee' Primafoori Agressieve man aangehouden Automobilisten in de fout Service bij „Schoemaker IS t/ Centrale Voorlichting 762 AV Soest 1 55 I 22 van de Wet op de Ruimtelijke )ij zijn besluiten van 14/15 oktober i voorbereiding zijn verklaard voor jen als zodanig zijn aangegeven: 1998. zage in het gemeentehuis, afdeling I zoek om vergunning ingevolge de ng omvattende vergunning in ver- Ier een vergunning werd verleend, n hydraulische cilinders en aggre- -14 Soest. orden verbonden ter bescherming rop betrekking hebbende stukken 112.30 uur TELUKE BEDENKINGEN te- mtebestuur (Postbus 2000, 3760 en zijn persoonlijke gegevens niet t de bedenkingen bij het gemeen de BEDENKINGEN inbrengen een gedachtenwisseling, waarbij praak te maken. mvrager en de adviseurs, slechts denkingen heeft ingebracht, tenzij t (tijdig) bedenkingen in te bren- n 035- 6093593 ET MILIEUBEHEER men hebben over te gaan tot het van: n van de voorschriften voor de mdvee en de daarmee gepaard ing vindt houtbewerking plaats rialen opgeslagen. oest. len verbonden ter bescherming e stukken liggen ter inzage van 2.30 uur ïLUKE BEDENKINGEN te- ïbestuur (Postbus 2000, 3760 zijn persoonlijke gegevens niet 2 bedenkingen bij het gemeen- BEDENKINGEN inbrengen a gedachtenwisseling, waarbij ak te maken. ininghouder en de adviseurs, nijn bedenkingen heeft inge- lat is geweest (tijdig) beden- et ontwerp. 6093593 ukelen aanschrijven op basis mg. De containers binnen :rwij deren. ide schetsplan in deze vorm aan indiener meedelen. van het uit eigen beweging lanschrijving. igeren handhaven. iconsumenten 5.000,= :n voor de plaatsing van ers voornemens zijn op een daartoe /oorschriften van het bestemmings et perceel een ieder bevoegd binnen een ter- Dt en met woensdag 25 november i wethouders in te dienen. arende diezelfde termijn, dagelijks gie en bouwen (balie bouwzaken), Koninginnelaan 22, Soestdijk, tel.: 035 - 602 59 96 Bet derde Groot Soester Dictee der Sfederlands Taal wordt waarschijn- ijk weer een "major event" in de li teraire geschiedenis van Soest en omstreken. Dat blijkt uit de belang stelling voor het "proefdictee", dat in de Soester Courant van 21 okto ber werd gepubliceerd. Dé eerste exemplaren druppelen al binnen. Via het proefdictee (en dan natuurlijk met zo min mogelijk fouten) kunnen de inzenders een plaatsje verwerven bij de 40 deelnemers aan het échte dictee, dat op donderdag 26 november plaatsvindt in het gemeentehuis. Tien "zetels" zijn voorlopig gereserveerd voor even zoveel VIP's uit de Soester onderwijswereld, waarvoor de organiserende Stichting De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag vorige week op de Zuid promenade een 30-jarige Soester aange houden, die in het holst van de nacht zonder licht op zijn fiets reed. Toen hij werd aangesproken begon hij te schel den en te tieren, reden waarom de po litie hem meenam naar het bureau. De man werd gefouilleerd en bleek het een en ander aan inbrekerswerktuigen bij- zich te hebben, zoals een nijptang, een schroevendraaier en andere spullen. Dat werd in beslag genomen, er werd pro ces-verbaal opgemaakt en de man werd voor nader onderzoek ingesloten. Literaire Activiteiten Soest (SLAS) alle Soester schooldirecteuren heeft uitgeno digd. De eerste positieve reacties op die uitnodiging zijn eveneens al binnen, de eerste negatieve trouwens ook... Voor de derde keer gaan de deelnemers aan het "grote dictee" zich op 26 no vember buigen over een waarschijnlijk wel weer zeer geniepige tekst van Ton Majoor, de bekende Soester spelling expert. Onder de deelnemers bevinden zich vermoedelijk ook de winnaars van 1996 en 1997, resp. Bob Boersema en Bert Jansen, die de felbegeerde wissel trofee (een artistieke productie van Ali van den Berg) allebei al een jaar in huis hebben gehad. 6 november, 15.00 uur Wie een kans wil maken om deze "spel lingmeesters" te onttronen moet het proefdictee - zoals gepubliceerd in de Soester Courant van 21 oktober, maar een kopietje is ook toegestaan - inge vuld en uitgewerkt vóór vrijdag 6 no vember om 15.00 uur inzenden naar postbus 57, 3760 AB Soest, of afgeven bij het kantoor van de krant: Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest. Om precies 15.00 uur wordt die dag de brie venbus nog een keer leeggehaald. Wie later inlevert telt niet meer mee voor de selectie die op 26 november wordt uit genodigd voor het "Groot Dictee". De uitslag van het proefdictee wordt gepubliceerd in de Soester Courant van woensdag 18 november. Dan is ook meteen bekend wie er mogen meedoen aan het "echte werk" op 26 november. Het adres voor al uw feesten en partijen! Diverse soorten salades (uit eigen keuken). Luxe hapjes. Belegde broodjes. Koude- en warme buffetten. Voor particulieren en bedrijven! voor particulieren en Deanjveni T kj|>l 035 - 602 28 71 Steenhoffstraat 58 - Soest ACTUEEL AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 16 oktober t/m 22 oktober 1998 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Sparrenlaan 11 Duinweg 41 Soesterbergsestraat 184 KI aarwaterweg 17 A Belverdereweg 3-3A-3B Betreft: 1 atlasceder, 3 grove dennen, 1 wilg en 1 lijsterbes 1 douglas, 1 inlandse eik en 1 spar 2 meidoorns, 1 beuk, 1 appel, 4 coniferen, 2 sparren en 1 wilg 1 Italiaanse populier 1 eik Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele ver gunning kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendma king kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 16 oktober t/m 22 oktober 1998 Datum verzending: 22 oktober 1998 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Weegbreestraat 48 Prof. Lorentzlaan 43 Wiardi Beckmanstraat 326 Steenhoffstraat 73 van Maarenplein 22 Jachthuislaan (Biologische T\iinbouwvereniging 't Nut) G. v.d' Veenstraat 16 Libel 48 Birkstraat 116a Bloemheuvel 77 Den Blieklaan 58 Betreft: 2 berken 3 dennen 1 boom 1 ceder 1 naaldboom diverse bomen 1 boom I den II populieren 1 conifeer 4 elzen Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burge meester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, te Soest. "De vrijwilligers tilden zich een breuk om de gehandicapten op het paard te helpen. Dat was onverant woord," zegt secretaris R.J. Spruy- tenburg van Het Rollend Paard, de stichting die valide en invalide rui ters in staat stelt paard te rijden. Daarom is de stichting zo blij met de til- lift die het Nationaal Fonds Sport Ge handicapten (NFSG) voor onbepaalde tijd in bruikleen heeft gegeven. Gehan dicapte ruiters kunnen met behulp daar van in een minuut of vijf, zes vrij een voudig in het zadel worden geholpen, zonder dat de vrijwilligers zich overda dig moeten inspannen. De tillift is eigenlijk een klein apparaat, dat een ongekende kracht kan ontwik kelen. De gehandicapte wordt in een singel gebonden, waarin hij met behulp van de speciale liftconstructie omhoog wordt gehesen. De ruiters zijn met de geste van het NFSG niet over, maar op het paard getild. De officiële overhandiging en ingebrui kname vond vorige week woensdag plaats op de Stoethoeve aan de Birk straat. Dat complex werd voorheen geëxploiteerd door Stimulans. Tegen woordig huurt Het Rollend Paard het van de Stoethoeve. Inge Schouten is daar instructrice, Het Rollend Paard regelt alles voor gehan- Met behulp van de tillift besparen de vrijwilligers van het Rollend Paard tijd en hoeven ze zich geen breuk te tillen. Foto: Goos van der Wilt dicapte ruiters die onder meer van Ee- meroord en Nieuwenoord afkomstig zijn. Ook mensen zonder handicap kun nen er paardrijden, mits ze twee uur per week vrijwilligerswerk verrichten. Voor gehandicapten heeft paardrijden vaak een therapeutische werking. Dat komt door de ontspanning van het rij den en de lichaamswarmte van het Twee weken ging de Soester eige naar van een snackbar in zijn woon plaats in augustus op vakantie. Om vervolgens bij thuiskomst de schrik van zijn leven te krijgen. Niet alleen was zijn cafetaria verkocht, de ko pers hadden ook de woning boven de zaak ingepikt. De Soester zat derhalve sinds september Nog nooit is het natuurlijke zien dichter benaderd dan met Hoyalux Wide Multifokaal. Nu krijgen uw ogen eindelijk alle ruimte, in de verte en in het leesgebied. Maximaal overzicht in de breedte en een soepele en snelle overgang in de hoogte zonder uw hoofd te bewegen. U merkt eigenlijk nauwelijks nog dat u een bril op heeft. En daar gaat het toch eigenlijk om? brillen - contactlenzen Smitsweg 30 - 3765 CT Soest Tel. 035 - 601 86 26 zonder inkomen en onderdak, vertelde hij woensdag voor de Utrechtse recht bank. In een kort geding eiste de man van de kopers de onmiddellijke terugga ve van de snackbar, inclusief inventaris, en de bovenwoning aan het Nieuwer- hoekplein. De Soester zei nooit in de verkoop te zijn gekend, laat staan dat hij er mee had ingestemd. Hij wees zijn stille ven noot als schuldige aan. Die had in zijn ogen met de kopers van de cafetaria sa mengespannen en de eettent voor 350.000 gulden van de hand gedaan. Van die opbrengst had zijn cliënt nooit een cent gezien, meende advocaat mr. G. de Jong namens de Soester. Los daarvan had de vennoot de snackbar nooit mogen verkopen. "Alleen mijn cliënt had het recht tot verkoop." Van een mondelinge of schriftelijke overeen komst tussen de Soester en de kopers was nooit sprake geweest, aldus de raadsman. Volgens de advocaat van de tegenpartij, mr. J. van der Wolf, had de man welde gelijk ingestemd met het bod van de kopers, twee broers uit Soest. "De Soes ter heeft eind augustus tegen de advo caat van de vennootschap gezegd dat hij de snackbar aan mijn cliënte zou verko pen. Zijn boekhouder was daarbij." De raadsman vroeg de rechter de eis af te wijzen. "De kopers hadden geen en kele reden om te denken dat er iets mis was." Het ongedaan maken van de ver koop zou bovendien grote gevolgen hebben voor zijn cliënten. "Eén van hen heeft zijn flat verkocht om de overname te kunnen financieren." Van der Wolf vermoedde dat de Soes ter de verkoop betwist in een poging meer geld los te krijgen. Volgens hem was de man ook niet op vakantie ge gaan. "Het leek meer op een vlucht. Het personeel stond plots voor een dichte deur en binnen was het een puinzooi. Etenswaren lagen buiten de vriezer te ontdooien. Ook waren er flinke schul den." De stille vennoot van de Soester ont kende op de zitting ook maar iets ach ter de rug van zijn zakenpartner om ge daan te hebben. "Ik heb hem alleen maar via een contactpersoon doorge geven dat er een bod was", aldus de man. "Ik heb de snackbar niet verkocht, dat heeft hij gedaan." Ook de advocaat van de vennootschap meende dat de Soester had ingestemd met dé verkoop. "Hij heeft op mijn kan toor gezegd op het bod in te gaan", ver telde hij de rechter. "Wel is hij nooit meer op komen dagen om zijn handte kening onder de verkoopakte te zetten." De raadsman verklaarde bovendien dat de kopers voor de overname hadden betaald. Het geld stond volgens afspraak op een rekening die hij beheerde. "Maar omdat de Soester nu de verkoop be twist, heb ik het nog maar niet overge maakt." Op zijn beurt herhaalde de Soester nooit met de verkoop ingestemd te hebben. "Dat durf ik onder ede te verklaren. En mijn boekhouder ook." De man ontkende ook gevlucht te zijn. Vraagprijs Steenhoffstraat SOEST Karakteristieke vrijstaande woning ,'j m. grote gar., carp. en ruime beslo- ten tuin, (bouwjr. ca. 1910). Centraal gel. nabij scholen, station en winkels. Grondopp. 469 m2. Indeling: L-vorm. woonk. m. houten vloer (ca. 52 m2), hal, toil., m.k., kel der, mod. eetkeuk. m. inb.app. en bijk. m. aansl. wasm./droger. Verdie ping: 3 ruime sik., badk. met ligb., ap. douche en toil. Bergzolder. Deze woning is recentelijk gerenoveerd en verk. in goede st. v. onderh. 559.000,- kosten koper Ttafstreek SOEST Op gezellig punt gel. zeer ruime uit- geb. hoekw. m. grote gar. en fraai aangel. besloten tuin met vijverpar tij. Grondopp. 239 m2. Indeling: hal, toil., roy. woonk. m.openh., plavui- zenvl. m. vloerverw. (ca. 40 m2), luxe mod. keuk. m. inb.app. Verdieping: 3 sl.k. en badk. m. ligb., ap. douche en 2e toil. Zolder: vaste trap m. ruime 4e sl.k. Deze woning verk. in perf. st. v. onderh, en is o.a. v.v. airco, 1e en 2e verd., dubb. glas, Vraagprij s veej extra bergruimte en garage v.v. vliering. 469.000,- kosten koper J.H, Isingserf SOEST Zeer rustig gelegen hoekwoning met grote tuin en blijvend vrij uitzicht. Ruime berging (7 m. x 2.5 m., grond opp. ruim 300 m2). Indeling: hal, toi let, m.k., uitgebouwde woonkamer met plavuizenvloer (ca. 45 m2), open luxe keuken met inb.app. Ver dieping: 3 ruime sl.k. en badk. m. douche en 2e toilet. Zolder: vaste trap en grote 4e sl.k. Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voor- Vraagprijs zien van dubb. glas, spachtelputz en vloerverwarming. 445.000,- kosten koper Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 60179 62 Fax. (035) 602 60 61 IvboS hamer: HnPS/Wm.m.Hl "Ik heb het personeel gezegd dat de zaak voor vakantie dicht ging." Volgens de Soester waren de werknemers door de kopers onder druk gezet tegen hem te getuigen. "Ze hebben mij ook be dreigd." De rechter doet dinsdag 3 november uitspraak. "Het Transpanoramaris" is de veel- lagige titel van een kunstwerk van de kunstenares Linda Verkaaik. Het project, mogelijk gemaakt door de Kunststichting Hazart te Soest, is zaterdag 31 oktober om 20.00 uur voor het eerst te zien in de Beelden tuin De Hazelaar in Park Klein Engendaal, ingang Bosstraat 2 te Soest. Wellicht is "zien" een te beperkte be schrijving van het waarnemen van Het Transpanoramaris; begrippen als "on dergaan' of "beleven" geven een betere aanduiding van de confrontatie van de bezoeker/beschouwer met het kunst werk. De titel geeft daar al een voor proeve van: "transparant", "panorama" en "mare" (zee) zijn de samenstellende delen ervan en ze geven vrij precies aan wat Linda Verkaaik met het project be oogt. Namelijk het creëren van een groots, ruimtelijk kunstwerk, waarin men als het ware wordt "ondergedom-^l nabij. peld". Eenmaal binnengegaan verliest men weliswaar het contact met de buitenwereld niet geheel, maar men wordt toch gefocust op het hart, de bin nenruimte van de installatie. De afgelopen zomer tijdens het Oerol- festival op Terschelling toonde Linda Verkaaik onder de titel "Luchtspiege ling" een installatie bestaande uit be schilderde transparante doeken, die een deel van het fietspad naar Midsland aan Zee overdekten. Voor het project Het Transpanoramaris met een doorsnede van 30 meter maakt Linda Verkaaik eveneens gebruik van twintig grote, op transparant materiaal (ieder van 3 bij 10 meter) geschilderde panelen, die verti caal en elkaar gedeeltelijk overlappend in een cirkel staan opgesteld. Als het ware als de elementen van een diafrag ma, die de beschouwer geheel omslui ten. Op sommige momenten zal deze door drie lagen transparantie heenkij ken, op andere is de buitenwereld heel In Het Transpanoramaris wil Linda Ver kaaik naar eigen zeggen opnieuw met beeldende middelen het onmogelijke met elkaar verbinden. Zoals ze dat ook deed in eerdere projecten: "Lac de Lu- mière", "Wie kan over water lopen" en "Luchtspiegeling", allen op Terschelling en in de "Doolhof van Nevel" in Ede. Linda Verkaaik (Utrecht, 1956) is beeldhouwer. Ze heeft verschillende in ternationale prijzen gewonnen en een groot aantal opdrachten uitgevoerd, on der meer in Dordrecht, Dronten, Nij- kerk, Baarn, Soest, Utrecht en Harder wijk. Haar werk is op vele exposities te zien geweest. Naar het inzicht van de Kunststichting Hazart schept het kunst werk van Linda Verkaaik in het centrum van de panelen een bijzondere, bijna sacrale binnenruimte. Het ligt in de be doeling om deze functie ook te gebrui ken. In ieder geval zullen tijdens de ope ningsavond op 31 oktober, op tweede kerstdag (zaterdag 26 december) en op de sluitingsdag (zaterdag 28 februari) in Het Transpanoramaris muzikale en/of theatrale voorstellingen plaatsvinden. Het Transpanoramaris is zaterdag 31 oktober te 20.00 uur voor het eerst te zien in de Beeldentuin De Hazelaar in Park Klein Engendaal, ingang Bosstraat 2 te Soest. Het zal daar blijven tot 1 maart 1999. kpn\ telecom Een kleurige fax nu spotgoedkoop Colorado 120 van 549,- Nu 349,- Alleen geldig in Baarn, Brinkstraat 9B Amersfoort-Noord/Emiclaerhof 376 De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een 30-jarige Baarnaar ge arresteerd, die zich na een botsing op de kruising Sophialaan-Nieuw Baarnstraat in Baarn buitengewoon agressief ge droeg tegen een 22-jarige Soester en zijn 19-jarige Baarnse passagier. De Baar naar begon te schoppen en te slaan, waarna de Soester en zijn metgezel snel wegreden, echter zonder hun licht te ontsteken. Een taxi zette de achtervol ging in en kon de politie melden dat de wagen bij een benzinestation op de Bilt- seweg stond. De politie ontdekte daar dat het niet om de dader ging, maar om de slachtoffers. De boosdoener werd la ter aangehouden en bleek een bekende van de politie te zijn. Hij had veel ge dronken en was daaidoor zelfs niet meer aanspreekbaar. Hij werd ter ontnuchte ring ingesloten. Zijn rijbewijs werd inge vorderd en de man kreeg een proces verbaal wegens rijden onder invloed, mishandeling en het vernielen van an dermans eigendommen. De politie is - na klachten van de buurt - in het weekeinde opgetreden tegen au tomobilisten die de verkeerschaos in Soest-zuid trachtten te ontvluchten door via de Kerkdwarsstraat, de Ferdinand Huycklaan en de Van Lenneplaan naar de Birkstraat te rijden. Die route is ech ter tijdelijk afgesloten (eenrichtingsver keer). Er werden in totaal 16 bestuur ders op de bon geslingerd. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs 1 verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! ettnsrt Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5