ƒ1898.00 O NIEUWS VOOR DRAGERS VAN ZACHTE v LENZEN Conflict over keuze kerkgebouw verscherpt zich in gereformeerd Soest-zuid Het Verontruste gereformeerden eisen duidelijkheid van kerkenraad 19e Yakantiebijbelclub in de Bron EilIËW ACTUEELÏ Uit onze BRIEFPAPIER V, EN VISITE- Uü KAARTJES! HOEBÉE'v Breed verzet tegen afstoting Wilhelminakerk Voorlichting kunst Boerenstreek ettperl schoemaker Duurzaam en Leefbaar (4) Wildschut Optiek I&lombI PAG||\|^ .WOENSDAG 28 OKTOBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 7 ^-f^Znalkenbe'^ IR^pH/lNKEL Speelgoed Soester aangehouden met valse marken Werkplan herzien door Nout Visser CENTRAAL VOORLICHTINGSBURO 'Eerst antwoord op vragen, dan gesprek' Muziek voor het oog. BANG OLUFSEN CENTER Beste lezer, Elke dag maximaal draagcomfort door schonere lenzen iBALSCHl ETSEN. PIANOLES, keyboards irg.Ra- geiles. Op privéles krijn®,S; 0346 - aandacht en leert n degelijk een toetsing bespelen. Gralis Draofil 1 iK« ei- ,huis les! U krijg,K?! maken ervaren, enthousiaste "ie™. plomeerdemuaSre'99 033 Peter Loei, lel. 035-Rno^. KUNSTGEBITfËNi^r~ zoeken ties. Vrijblijvend advies 3 en/of prothetische praktijk i c ff uw vvo- tens, Cantonlaan 9a r verko- Tel. 035 - 541 41 36 tact op stgoed Heeft u oude afqedra„ iginne- KLEDING? Schenk het s aan Stichting K-Ja inzameling Depot Ij" ikering, Molenstraat 112 Soest t: I5»ran. ,uee| afhalen is S Weling 035 - 6021841 tussen a* of kom 19.3o uur Uisen '9« g. VAN eed 8 SLAAP STUDIO. MatrasT nelaan (anti-allergisch), lattont dems (elektrisch) seniore", dikanten, boxsprings Vm„ ^hoopslaapka^^ den, spreien, hoofdkusse„ matrasbeschermers Was SSEN Steitner, Lange Brinkwen i te les- Soest Tel. 035 - 601 96 nn ternet, INFO PLUS compute^T en en DBZfkvooral™comput°l nalie LP"nier" fa* benodlgdh, lidacf 1"' Dlllenbur3laan 2', soe )iaact. tei 035-6032224. CONSTANZE schoor^ lelties salon'Van Weedestraat 211; n bij J. 6010717- De make-up lesse ,at 39 gaan van start okt./ncv. HUISWERKCURSUS. BijleS; jmste Beaeleiding bij het school preek £e,rï- en sch°°lpr°bleme, prBBk Bel Tramei, 035-6017089 C. v. INFO PLUS computers!» lelaan De zaak voor al uw con™ '292- ,flr" nr'ntör-on u in o.a. ndon. er inl. rkt. linde- Ivoor 'onne dressoir Nirvana alu structuur zilverkleurig glas 85x200x48 cm ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN ter-; printer- en fax benodigi heden. DillenburgJaan Soest, tel. 035-6032224. 3 ver- nlij'ke Dor al VAN GEN, t, tel. U gaal naar Esnew voor mz >^\^Stiffhlj.ng Wereldwinkel Soest SteenhofCstraat 9A, tel. 602 8132 Bt/RG.GR0rH£SfflAAT8. SOEST TEL-035-6026193 FAX 60155211 Vlet de decembermaand in het vooruit- icht, de maand waarin het accent voor deren vaak op speelgoed ligt, gaat tere i r iWnel deze keer over speelgoed in de We- Qkaekkersbedrijf reldwinkel. Het in de ontwikkelingslan den gemaakte speelgoed is soms uit afvalmateriaal getoverd en dat zijn vaak de leukste dingen. Ander speelgoed, vooral dat voor de jongere kinderen, is door de houtbewerkers uit India of Sri Lanka gemaakt. De kwaliteit en afwer king van dit speelgoed voldoet ruim schoots aan de eisen die men aan speel goed voor jonge kinderen kan stellen. Voor de aankoop en de import van deze artikelen gelden uiteraard de voorwaar den voor de eerlijke handel. De makers van het speelgoed en hun kinderen krij gen hierdoor een menswaardiger be staan. 'eg 40 3764 AD Soest i035-603 25 16 en we graag. sband groeit automa- contacteen persoon- continu ter ugftoppe kooptraject zien onze 'ij de zaken oppakken. ctart ook ons handels* 1W>] >alkon, c.v.-gas, lift en ad. Oppervlakte circa 100 m2. els en de stadse gezelligheid Parkeerplaats (huur) en grote open keuken met inbouw- Jkamer, toilet en hal met gar- uwjaar 1980/'81, dubbele arhoud. Ie villa (1990) met irchitectuur zowel in esthe- raai verspringende gevel- aafkon en vloeiende daklijn Tfoor op de verdieping nog "net open haard en parket- oparatuur, toilet en hal. 1e was-bergruimte en over- der met 2 kamers en berg- neeft u winkels, openbaar ïbieden. i Naast het hier genoemde speelgoed kan I ook nog gewezen worden op de puzzel- f spelen, o.a. De Mandela, een draad speeltje door Tibetaanse monniken be dacht; de Victoria-puzzel uit Kameroen; het schelpenspel (wari-spel) uit Indone sië, dat overigens al in de tijd van de Farao's in Egypte gespeeld werd, en het Tangramspel (oorsprong in China), ook wel het zevensiimbord of wijsheidsbord genoemd en, niet te vergeten, de schaakspelen in verschillende uitvoerin gen. De tegenstellingen die in gerefor meerd Soest-zuid al eerder aan het licht getreden zijn - rondom de zo genaamde "gebouwenkwestie" - lij ken zich te verscherpen. Een grote groep verontruste gemeenteleden heeft zich in een "open brief" opge steld tegen de Samen-op-Weg-wijk- kerkenraad, die tot dusver het standpunt inneemt dat bij de keuze voor één kerkgebouw in Soest-zuid alleen de (hervormde) Oude Kerk in aanmerking komt en dat de (ge reformeerde) Wilhelminakerk afge stoten moet worden. Volgens ingewijden vertegenwoordigen de verontruste leden inmiddels ruim honderd gezinnen. Ze hebben zich nog nauwelijks als "groep" gemanifesteerd, maar bestoken de wijkkerkenraad wel met de nodige protesten uit naam van "een aantal meelevende gemeentele den". Dat heeft inmiddels ook al geleid tot het inhouden van de kerkelijke bij dragen (zeg maar "contributies"), wat in totaal al opgelopen tot enkele tiendui zenden guldens minder inkomsten voor de kerk. De groep verontrusten heeft zich onlangs ook tot de kerkvisitatoren gewend, die namens de "hogere (regio nale) organen" zoals classis en particu liere synode min of meer gehouden zijn toezicht uit te oefenen op de plaatselij ke gemeenten. In de brief aan de visitatoren worden de bezwaren tegen het optreden van de wijkkerkenraad breed uitgemeten. In dat verband is zelfs sprake van "ge schokt vertrouwen", omdat met name het moderamen dagelijks bestuur) van de wijkkerkenraad een standpunt inneemt "waaraan kennelijk niet ge- De politie heeft vorige week een 27-ja rige statenloze Soester aangehouden, die op het postkantoor een vals biljet van 100 Duitse mark had aangeboden. Hij wilde het - met nog eens 15 andere biljetten van 100 DM - wisselen. De andere biljetten waren niet vals. De man verklaarde dat hij Nederlands geld no dig had om zijn rijlessen te betalen. De Soester was overigens in het gezelschap van een andere man, vermoedelijk een buitenlander, die kennelijk onraad rook en ervandoor ging. De Soester beweer de dat hij het geldbedrag van een ken nis had gekregen. In de "kleine" Wereldwinkel kunnen niet alle spelen in voorraad worden gehou den, maar op verzoek kunnen ze altijd besteld en geleverd worden. Over speel goed zijn verschillende opmerkingen gemaakt, o.m. "speelgoed met de we reld", en "spelenderwijs-wereldwijd", maar bedenk altijd: "Wat er ook speelt in de wereld, laten het in ieder geval de kinderen zijn". En daar kunnen wij echt, ook al is het maar een klein beetje, aan meehelpen. De Wereldwinkel is maandag 13.00- 17.00 uur en dinsdag t/m zaterdag 09.30-17.00 uur geopend. De gemeenteraad heeft in de verga dering van 18 december 1997 het stedenbouwkundige plan voor de 2e fase van de Boerenstreek vastge steld. Beeldend kunstenaar Nout Visser heeft de consequenties van het stedenbouwkundige plan voor het Werkplan Kunst Boerenstreek in kaart gebracht. Het resultaat is dat het Werkplan Kunst Boerenstreek zoals oorspronkelijk vast gesteld (met daarin bekende elementen als de Tempel der Muzen en het Zon- ne-, Maan-, Wereld- en Sterrenbaken) is vervallen. In plaats daarvan heeft Nout Visser eeri herzien Werkplan Kunst Boe renstreek gepresenteerd. Dit herziene plan is door de commissie Beeldende Kunst met een positief advies voorge legd aan het College van B W en in middels vastgesteld door het College. De commissie Beeldende Kunst nodigt belangstellenden uit voor een voorlich tingsavond over het (herziene) Werk plan Kunst Boerenstreek. Nout Visser is op deze avond aanwezig om een toelich ting te geven op de te realiseren kunst objecten: te weten het Spantenbeeld (in twee uitvoeringen), de Drie Bruggen, de Vleermuisbunker en de Bakens op de Hofstedering. Iedereen is welkom op dinsdagavond 10 november in commissiekamer 2.03 in het gemeentehuis van Soest. Toegang vanaf 19.30 tot 20.00 uur. De voorlich ting vindt plaats tussen 20.00 en 21.00 uur. noderne bedrijfs- *^^0. s) aan doorgaande weg in zichtbaar. Indeling woon- Ider, toilet en hal. 1e verd.: °°P- 2e verd.: vaste trap 'mte. Verwarming middels eel in gebruik als kantoor- rhoud. Bedrijfsruimte: opp. e bedrijfsruimte is in 1992 «en, zoals: ISDN telefoon alarminstallatie, systeem- m- c-v.-gas enz. Uitstekend voorbehoud goedkeuring "EEN VOORSPRONG OP UW HYPOTHEEK' U BENT OOK 'N HARTE WELKOM ■00 TOT 14.00 UUR Wij hebben het plan in de toekomst een huis te kopen en willen nu alvast een voorsprong op de hypotheek nemen d.m.v. het FUNDAMÉNTPLAN. Na twee jaar geeft ons dat al een besparing van zo'n ƒ36.000,- VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN BELEGGINGEN Bel gratis onze infolijn: 0800 - 0227477 en vraag naar de brochure. tornd mag worden en waarover geen uitleg mag worden gevraagd". De brief schrijvers vinden ook dat het standpunt onvoldoende onderbouwd is en niet in overeenstemming met de wens van het gereformeerde deel van de wijkgemeen- te. Klakkeloos De centrale bestuursorganen van her vormd en gereformeerd Soest (KAZ en CK) hebben volgens de groep veront rusten dat standpunt klakkeloos overge nomen, "zonder enige discussie en zon der diepere kennis van zaken". Kritiek van de zijde van de (gereformeerde) Commissie van Beheer werd in de kiem gesmoord. Inmiddels zijn van dit gezel schap twee bestuursleden opgestapt. De verontrusten verwijten de kerken raad dat de gebouwencommissie geen onderzoek heeft gedaan naar de wensen van de gemeente en de financiële haal baarheid van de plannen om de Wilhel minakerk te verkopen. Er is niet genoeg gekeken naar de gebruikswaarde en de geschiktheid van de beide kerkgebou wen, vinden ze, en daarom rammelt het standpunt van de gebouwencommissie aan diverse kanten. Er is maar aangenomen dat de verkoop van de Wilhelminakerk genoeg zal op brengen voor nieuwe bijgebouwen en noodzakelijk verbeteringen bij de Oude Kerk (o.a. zitcomfort, verwarming, or gel, kosterswoning). "Waarom toch ge kozen is voor de Oude Kerk blijft een raadsel," aldus de verontrusten. Bijgé- bouwen zijn voor de (burgerlijke) ge meente Soest onbespreekbaar; de zitca- paciteit van de Oude Kerk is te klein ("een deel moet dan maar elders gaan kerken"). Gelukkig gaat de extra zaal ruimte bij een nieuwe kerk op de Eng (voor Soest-Noord) niet meer door, al dus de briefschrijvers aan de visitatoren. Onbegrip De beslissingen hebben tot onbegrip in de gemeente geleid, gaan ze verder, maar verzoeken om nadere informatie zijn steeds bot afgewezen, "omdat de kerkenraad autonoom is en het advies van verstandige mensen heeft gevolgd". In de brief wordt verder nog uitvoerig stilgestaan bij de chaotisch verlopen ge meentevergadering in januari 1998, waarna een poging om alsnog een in houdelijk gesprek te voeren aanvanke lijk werd afgewezen maar later wel plaatsvond, waarbij echter het modera men én de predikanten weinig begrip toonden voor de "andersdenkenden". De verontrusten zetten ook kritische kanttekeningen bij de behandeling van een enquête onder de gereformeerde leden, waarbij maar liefst 80 voor de Wilhelminakerk koos. De kerkenraad gaf die uitkomst niet prijs en koos op nieuw voor de Oude Kerk. Daarbij werd ook besloten na Pinksteren 1999 de diensten in de Wilhelminakerk te stop pen. "Een snelle degeneratie van de Wilhelminakerk zal daarvan het gevolg zijn," voorspellen de verontusten. De Wilhelminakerk voldoet aan alle ei sen, benadrukken ze. Er zijn genoeg lo kaliteiten, het gebouw is goed onder houden en heeft een uitstekend parkeer terrein. De Oude Kerk is weliswaar een monument, maar veel te klein en de re novatie van het orgel en de verwarming wordt een kostbare zaak. De benodigde 525 m2 aan bijgebouwen kan alleen op grotere afstand verrijzen en dat wordt ook heel duur. "Wij achten het van het grootste belang dat de Wilhelminakerk inclusief de bijgebouwen open blijft tot er een juiste en gefundeerde beslissing genomen kan worden," aldus de veront rusten. "Dat geldt dus ook voor de kerk- zaal." 'Regentenmentaliteit' De briefschrijvers menen dat de kerken raad niet weet wat er in de gemeente leeft en niet de moeite neemt om dat te weten te komen. De houding van het moderamen is niet democratisch, meet men. "Eerder heerst er een regenten mentaliteit". De predikanten en de (her vormde) kerkvoogdij hebben ook veel te veel invloed in de centrale vergade ringen, klinkt het verwijt. De verontrusten scherpen de aloude te genstellingen tussen "hervormd" en "ge reformeerd" nog wat verder aan door in dit verband te wijzen op het feit dat de gereformeerden - in tegenstelling tot de hervormden - niet gewend zijn dat be stuurders een overheersende invloed hebben. Gereformeerden "nemen be slissingen op reële gronden en dan zijn deze ook begrijpelijk en verdedigbaar te maken." Verder wordt de wijkkerkenraad verwe ten dat er allerlei "insinuaties" in de kerkbladen hebben gestaan, en dat er zelfs met "dédain" over andersdenken den wordt gesproken: "een paar emotio nele dwarsliggers aan wie alles nog eens goed moet worden uitgelegd". Kwaad bloed Met name de predikanten krijgen het verwijt dat ze dat niet hebben tegenge houden. Volgens de verontrusten heeft dat veel kwaad bloed gezet. "De wijk kerkenraad neemt blijkbaar voor lief dat de gereformeerden, waaronder juist de actieven die tientallen jaren hun energie aan kerkenwerk besteedden, momenteel massaal afhaken." "En dat allemaal om een bedrag van 25.000 gulden (de jaarlijkse exploitatie kosten van de Oude Kerk)," gaat het verder. "Kies 15 of 20 jaar voor de Wil helminakerk, met handhaving van de Oude Kerk voor bijzondere diensten. De Wilhelminakerk heeft alles waarnaar nu bij de Oude Kerk wordt gezocht." De verontrusten wijzen er tenslotte op dat zij zeer bezorgd zijn over het "mas sale afhaken" in kerkbezoek, dat volgens hen genegeerd wordt door de wijkker kenraad en de predikanten. Communicatie pover De groep "meelevende kerkleden" van gereformeerd Soest-zuid (ook wel verontrusten genoemd) is door de wijkkerkenraad onlangs uitgeno digd voor een gesprek. De veront rusten gaan echter op dat verzoek niet in, tenzij de kerkenraad eerst antwoord geeft op maar liefst 14, schriftelijke vragen, die bij eerdere ontmoetingen volgens hen onbeant woord zijn gebleven. Dat blijkt uit de "open brief' die in Soest-zuid inmiddels circuleert en waar in de vragen nog eens expliciet worden gesteld. "Zodra er meer helderheid is willen wij gaarne met u van gedachten wisselen," aldus de verontrusten. De vragen gaan o.a. over de bewering dat de hervormde kerkvoogdij nooit van plan is geweest de Oude Kerk ter dis cussie te stellen, zodat het instellen van de gebouwencommissies feitelijk geen zin had, en dat aan de keus voor de Oude Kerk nadrukkelijk de voorwaarde was verbonden dat daar een centrum a la de Rank bij zou komen, welke voor waarde kennelijk vervallen is. Verder is het advies van de gebouwen commissie volgens de verontrusten on juist doorgegeven door de kerkenraad, en ze willen weten wat daarvoor het motief is geweest, zoals ze ook willen vernemen hoe de gebouwencommissie erbij kwam om te zeggen dat het de wens en de behoefte is van de Samen- op-Weg-gemeente van Soest-zuid om te kiezen voor de Oude Kerk. De communicatie met de gemeentele den was en is "zeer pover", gaat het ver der. Informatie van andersdenkenden wordt zelfs geweerd, en welk belang is ermee gediend dat de Wilhelminakerk- zaal al volgend jaar dichtgaat? En waar om gaat de kerkenraad door in de rich ting van "bijbouwen" bij de Oude Kerk als duidelijk is dat de gemeente Soest daarvoor geen toestemming geeft? Andere aspecten zijn het advies van de brandweer over de Oude Kerk (maxi maal 330 zitplaatsen) en het uitblijven van een enquête om vast te stellen wat er in de gemeente leeft. "Zou het kun nen zijn dat de wijkkerkenraad de uit slag van zo'n enquête niet met vertrou wen tegemoet durfde zien, en weigert de hervormde kerk daarom de adressen van haar leden te verschaffen?" Toen er desondanks toch een enquête werd gehouden (maart 1998) kende het moderamen de uitslag al vóór de discus sie met de wijkkerkenraad, en daarmee werd de stem van de gemeente gene geerd, zeggen de verontrusten. Ze vin den het verstandiger nu eerst de gebou wenkeus te regelen en daarna pas de federatie van hervormd en gereformeerd in één kerkelijk verband. 'Onfris' Inmiddels zijn er ca. 100 gemeenteleden "afgehaakt", en de verontrusten vragen de kerkenraad wat er gedaan is öm die terug te halen en hoe ds. Limburg (de hervormde predikante) dan kan spreken over "een groeiende gemeente". "Er worden uitspraken gedaan en conclusies getrokken waardoor geruchtenstromen ontstaan die zelfs onfris dreigen te wor den," klinkt het vervolgens. Als voor beeld wordt een uitspraak van hervorm de zijde genoemd: "dat de tegenpartij z'n heil maar elders moet gaan zoeken, dan kunnen dë overigen doorgaan". Dat staat wel haaks op de gelijkenis van het verloren schaap, tekenen de verontrus ten daarbij fijntjes aan... Orgelspel Tenslotte protesteren ze tegen het feit dat er in de Nieuwsbrief van Soest-zuid wel informatie wordt gegeven die in het blad Soestterkerk (voor héél hervormd en gereformeerd Soest) niet wordt gepu bliceerd, en als laatste punt wordt - zeer opmerkelijk - naar voren gebracht dat de hervormde organist niet zo snel (of langzaam - wat precies is niet duidelijk) moet spelen, althans "een zodanig tem po aanhoudt dat erbij gezongen kan worden". De open brief eindigt met de dringen de oproep om het besluit te herroepen dat de Wilhelminakerk met Pinksteren al definitief gesloten wordt, waarmee volgens de verontrusten "olie op het nu smeulende vuur" wordt gegooid. De "open brief' is gericht aan dhr. R. Flinterman, vooratter van de (gezamen lijke) wijkkerkenraad van Soest-zuid. Hij onthoudt zich desgevraagd voorals nog van commentaar. Pas in de loop van deze week is een reactie van de wijkkerkenraad te verwachten. Vorige week - tijdens de herfstva kantie - was de Bron aan de Swee- linckstraat in Overhees opnieuw het onderdak voor de vakantiebijbel- club, uitgaande van de christelijke gereformeerde kerk van Soest. Zo'n 70 kinderen, voornamelijk uit de buurt maar ook wel afkomstig van de gemeente, konden er elke ochtend van tien tot twaalf uur doorbrengen met o.a. 'ft veel zingen, een bijbelverhaal en spelle tjes, maar ook knutselen, poppenkast en een toneelstukje. Het thema van dit jaar was "Op reis", en daarvoor werden prachtige tenten gemaakt. De week werd vrijdag afgesloten met een pan nenkoekenmaaitijd. "Het is een evangelisatieproject," vertelt Manda Westeneng, een van de ca. 15 meestal jonge vrijwilligers die de club begeleiden. "We proberen de kinderen De kinderen van de vakantiebijbelclub lieten zich de pannenkoeken - gebakken door een aantal ouders - goed smaken. een beetje de basisbegrippen bij te bren gen over God en de Here Jezus." De vakantiebijbelclub richt zich op kin deren van 4 t/m 12 jaar uit Soest. Heel wat kinderen komen inmiddels elke herfstvakantie weer terug. Wijs er naar met uw hand en de deurtjes glijden geruisloos opzij. Een zacht licht overstraalt het gehele paneel. Zo heet Bang Olufsen u welkom in een muziekwereld die blijft boeien. BeoSound Ouverture met CD-speler, cassetterecorder en AM/FM radio in één. 3 jaar garantie BANG OLUFSEN Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel. 035 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST De vorige keren hebben we u over het wat, het waarom en het hoe van het nieuwe gemeentelijke Duurzaamheids plan verteld. Ook hebben we de begrip pen "duurzaam" en "leefbaarheid" ver duidelijkt. Toch kunnen we ons voor stellen dat u het allemaal nog niet zo duidelijk voor u ziet. Daarom dit keer enkele concrete voor beelden, waarover het onder meer zal gaan als we met het plan voor een duur zaam en leefbaar Soest bezig gaan. Neem nou de buurt waar u nu woont. In Soest is het in veel wijken prima wo nen met veel groen, weinig (sluip)verkeer en een winkelcentrum in de buurt. Misschien woont u wel in zo'n buurt en rekent u erop dat dat over pak weg tien jaar nog zo is. Daar is grote kans op maar helemaal zeker is dat nooit. De samenleving - ook die van Soest en Soesterberg - is nu eenmaal steeds in beweging. Er komt almaar meer autoverkeer, een buslijn krijgt een andere route, er moeten meer parkeerplaatsen komen, om maar eens enkele voorbeelden te noemen. Het gemeentebestuur moet daarop rea geren. Het liefst niet ad hoe (per geval), maar vanuit een visie, vanuit een beleid. Ander voorbeeld: omdat de bouwloca ties nagenoeg op zijn moet de gemeen te "inbreiden", dat wil zeggen nog open stukken voor woningbouw gebruiken. Hoe doe je dat duurzaam en zo dat een wijk - bijvoorbeeld waar u woont - leef baar blijft? Het kan ook zijn dat u in een buurt van Soest of Soesterberg woont, waar de leefbaarheid nu al onder druk staat. Bijvoorbeeld omdat de woonstraten in de weekenden uitpuilen van auto's, die deels of helemaal op het trottoir gepar keerd staan. Er is natuurlijk meer dan het verkeer als we het over leefbaarheid in een wijk hebben. Wat denkt u bij voorbeeld van geluidshinder of stank overlast. Over dit soort concrete zaken gaat het als u op 12 november a.s. meedoet aan de rondetafelgesprekken van de Duurzaamheidsdialoog. We moeten daar één belangrijke kanttekening bij maken. Deze dialoog is niet bedoeld om problemen die op dit moment in uw omgeving spelen te bespreken en op te lossen. Daar zijn andere mogelijkheden voor. Op 12 november gaat het speciaal om de grote lijn voor de toekomst, voor de komende jaren. Wel is het zo dat pro blemen van nu vaak reden zijn om het voor de toekomst anders, slimmer of schoner te doen. Dat soort ideeën hoort de gemeente graag van u op de twaalf de november. Dat kunnen bijvoorbeeld zijn: ideeën van bewoners over de leef baarheid van hun buurt, ideeën van winkeliers over de parkeermogelijkhe- den of afvalcontainers bij hun winkelcentrum, ideeën van onderne mers over de bereikbaarheid van hun bedrijventerrein, ideeën van natuurorga nisaties over verzuring van de bossen en verdroging van de bodem, ideeën van boeren over duurzame landbouw en re creatie, ideeën van milieu-organisaties over afvalpreventie, energiebesparing en alternatieven voor autogebruik, en ga zo maar door. De gemeente ziet al deze groeperingen uit de Soester samenleving als partners in de dialoog over een Duurzaam en Leefbaar Soest. Zij vertrouwt erop dat we allemaal bereid zijn zonder vooroor delen en met respect voor elkaar te overleggen. Als wethouder van milieu van deze gemeente geef ik leiding aan de voor bereiding van het Duurzaamheids plan, dat de gemeenteraad volgend jaar juni vaststelt. In dat plan wordt uitgewerkt hoe we in onze mooie gemeente op een duurzame manier kunnen blijven werken, wonen en van onze vrije tijd genieten. Met an dere woorden: hoe we Soest en Soesterberg leefbaar houden. Duur zaam betekent dat we niet alleen naar nu kijken, maar dat we ook oog hebben voor een leefbare gemeente voor onze kinderen en kleinkinderen. De gemeente wil hierover een open dialoog aangaan met zoveel mogelijk inwoners. Met u dus. Geef u op voor de ronde-tafel-gesprekken van de Soester Duurzaamheidsdialoog in november aanstaande. Meer weten? Bel dan naar Joop van Haaften (6093512) of Sien Overduin (6093674) van de afdeling Groen Milieu. Niet uitstellen, maar dóen! Pieter ten Hove ReNu MultiPlus alles-in-één vloeistof met eiwitreiniger Maak nu kans op een geheel verzorgd L tasssss: weekend THERMAE 2000 Vraag naar de voorwaarden - Kom eens langs en ervaar het!!! ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12

Soester Courant | 1998 | | pagina 7