ƒ109.00 'Schatkist' van de Hazelaar is een prikkeling der zinnen eringen. EiflEW aruóhoch I ...EENLASER- PRINTER- UITDRAAI VAN UW DOKUMENTEN! Open dag Kunstuitleen Soest Weer Gouden Vlinderfestival GROENEVELD 1CULTUUR1 'Beelden in Soest 98/99' schoenenkast Malibu beuken canvas beige 80x60x35 cm ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Direct marketing centraal tijdens bijeenkomst EVON Zaterdag 7 november: Vrije Teugel zoekt jonge juryleden PAGINA 15 Expo/jazzclub met Vosman en Visser Filmhuis: 'Ayneh' Koffiedrinken met de boswachter VAN ROUWENDAAL MAKELAARDIJ: UW MAKELAAR IN DE REGIO! VAN ROUWENDAAL MAKELAARDIJ ASSURANTIËN Concert 'Juliana' Klaverjasmarathon Bingo bij Balans PAGINA^ WOENSDAG 4 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT is 650.000,- k.k. Nieuwe avonturen van Pippi Langkous R.WESTRA Volksuniversiteit Soest/Soesterberg j; Lezing: nieuwbouw [in Amersfoort Wintertentoonstelling de Hazelaar Feike Boschma in 'Het bed' I SOEST NOORDERWEG 15 Vraagprijs 795.000k.k. Vrijstaande villa met aangebouw de stenen schuur en een in aan bouw zijnde overdekt zwembad met sauna en whirlpool. Perceel- opp. 500 m2. Indeling: entree, hal, toilet. L-vor- mige woonkamer, open keuken met inbouwapparatuur. Verdie ping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, douche en vaste was tafel. Vaste trap naar zolder met 1 slaapkamer. De woning is voorzien van c.v. combiketel 1990 en er is een mogelijkheid tot het bouwen van een garage. Aanvaarding in over- SOEST KONINGINNELAAN 77 NIEUW IN DE VERKOOP flstraat 35 SOEST BIRKSTRAAT 12A Vraagprijs 498.000k.k. Helft van een dubbele villa met garage, carport en verzorgde zonnige tuin op het ZW. Bouw jaar 1974. Indeling: entree, hal, meterkast, toilet. Ruime U-vormige woonkamer met plavuizen vloer en bergkast. Halfopen keuken v.v. inbouwapp. Ie verd.: 4 slaapka mers waarvan 1 met balkon. Bad kamer met ligbad, douche, vaste wastafel en toilet. Vaste trap naar zolder met c.v.- en geisteropstelling, een 5e slaapkamer met veluxdak- raam en veel bergruimte. Onderhoud binnen en buiten is goed. De wo ning heeft dakisolatie en gedeeltelijk dubbele beglazing. Blijvend vrij uit zicht aan de voorzijde. Op loopafstand van winkelcentrum Soest-Zuid en openbaar vervoer. Aanvaarding in overleg. U gaal naar Isjjew voor... BURG.:«ROTHESTBflflT 8, SOEST TEL. 03B-6026T93 TAK 60tS526 SOEST BIRKSTRAAT 37A Vraagprijs 495.000k.k. Centraal aan doorgaande weg gelegen 2/1 kapwoning met ga rage, schuur en tuin. Bouwjaar begin jaren '70. In de directe na bijheid van winkelcentrum Soest- Zuid. Indeling: entree, hal, meter kast, toilet en kelderkast. L-vormi- ge woonkamer met travertin vloer en open haard. Gesloten eenvou dige ruime keukèn. Verdieping: 2 ruime slaapkamers waarvan 1 met balkon en 1 kleine kamer. Alle kamers zijn voorzien van vaste kas ten. Badkamer met bad, douche, vaste wastafel en toilet. Vaste trap naar zolder met een ruime slaapkamer met dakraam en bergruimte. De wo ning is geheel voorzien van dubbele beglazing, c.v. combiketel Nefit 1990, rolluiken aan de achterzijde, zonnewering aan de zijkant en is 2 maanden geleden helemaal opgeschilderd. Aanvaarding in overleg. Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Direct marketing is hetgeen waarom al les draait tijdens de volgende bijeen komst van het Eemlands Vrouwen On dernemers Netwerk (EVON). Die wordt gehouden op maandag 9 novem ber in restaurant de Soester Duinen aan de Soesterbergsestraat, aanvang 20.00 De wintertentoonstelling bij de Ha zelaar wordt gekenmerkt door veel kleur en een breed scala aan beel dende invalshoeken. Er valt een re latie te ontdekken met het klassieke beeldhouwen en tegelijkertijd is er de spanning van het nieuwe, het nog onontdekte. Bijna toegepast zijn de .merkwaardige berkenhouten dozen van Marja Stein- metz. Op het eerste gezicht hebben ze weinig met bewaarplaatsen te maken, door hun grillige vorm en opvallende kleuren. Behalve hout verwerkt zij ma terialen als rolstenen en schelpen om de vormen van haar houten dozen te ac centueren en versterken. Naast de van haar bekende keramische figuren houdt Nadzezjda van Ittersum zich vooral bezig met het scheppen van beelden en zeefdrukken met koehoorns en veren. Haar objecten hebben weinig meer van doen met de samenstellende delen en beginnen als beeld of zeefdruk aan een nieuw, eigenzinnig bestaan. Hank Beelenkamp werkt in diverse steensoorten en geeft gestalte aan na tuurlijk lijkende vormen, die niet per definitie ook door de natuur geïnspi reerd hoeven te zijn. Soms brengt hij accenten aan in de vorm van ingekleur de lijnen in zijn beelden. Zijn materiaal beheersing en de speelsheid van zijn sculpturen vormen een helder even wicht. Karola Veldkamp heeft als uitgangspunt het verenigen van tegengestelde begrip pen. Taalkundig lijkt dat een simpel uit gangspunt, maar het levert spannende beelden op die in een veelheid van ma terialen tot stand komen. Zij maakt on der meer gebruik van in cement afgego ten delen van haar eigen lichaam, maar ook van hardsteen, marmer, lood, lei steen, brons en keramiek. De Tsjech Oto Bachorik neemt de rela tie van de mens en de natuur tot uit- "Dilemma's Ticklish Hom I" (hoorn, veren en bladgoud) van Nadjezjda van Ittersum. gangspunt. Maar dan wel specifiek de verandering en de metamorfose die in die relatie schuil kan gaan. Tegelijkertijd geeft hij in zijn beelden uiting aan zijn eigen relatie tot de klassieke beeldhouw kunst en probeert in dit post-moderne tijdperk zijn interpretatie van de wereld waarin wij leven met behoud van het klassieke gestalte te geven. Hoewel zijn werk niet typisch Midden-Europees is, heeft het wel die diepe, wat mystieke uitstraling die bij meer kunstenaars uit dat deel van Europa zo sterk aanwezig is. De expositie duurt tot en met 28 fe bruari. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en op za terdag van 10.00 tot 12.00 uur. 2e Kerstdag geopend van 13.00-17.00 uur; tussen Kerst en Nieuwjaar gesloten. Op zaterdag 7 november viert de Kunstuitleen Soest de "Dag van de Kunstuitleen", van 10.00 tot 12.30 uur. Iedereen die geïnteresseerd is, kan vrijblijvend langs komen. Als een bezoeker op die dag lid wordt krijgt hij twee maanden gratis lid maatschap erbij, n.1. tot 1 januari 2000! Tevens is het mogelijk die dag een gra tis verwijderbare tattoo te krijgen, en de kans om een tattoo-voor-levenslang van Rosemin Hendriks, Joost Swarte, Carel Visser, Kamagurka en anderen te win nen! De "Dag van de Kunstuitleen" is extra interessant door de nieuwe collectie van aanwinsten, die op vrijdag 6 en zaterdag 7 november tentoongesteld wordt in de Kunstuitleen. Leden kunnen op de Eén van de nieuwe kunstwerken: een zeefdruk "zonder titel" van Femke Ho- genbosch. Kinderen Van vier tot en met twaalf jaar kunnen zich als jury lid aanmelden bij De Vrije Teu gel. Het is de bedoeling dat zij vanaf februari volgend jaar elke woensdagmiddag een theater voorstelling gaan beoordelen. De optredens vinden plaats in het kader van het Gouden Vlinderfesti val dat het kinderparadijs voor de vierde keer gaat organiseren. De kinderjury bepaalt welke drie van de vijftien tot twintig kindertheatergroe pen mogen doorgaan naar de finale. Deze finale vindt plaats in de feest- week die De Vrije Teugel van 5 tot en met 9 juli zal houden. Voor de drie voorstellingen in de finale laat de welzijnsstichting een andere kinderjury de beoordelingen doen. Kinderen die belangstelling hebben plaats te nemen in de jury, kunnen zich per brief, fax of telefoon aan melden bij Kinderparadijs De Vrije Teugel, Vedelaarpad 53, 3766 CM Soest, tel. 6018136; fax 6029963. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 I Zaterdag 7 november Onder de titel "Ianus" - 26 Vuursche schetsen met een weerwoord - expose ren Jan Vosman (tekeningen) en Jan Visser (gedichten) een gezamenlijk "fa miliealbum" van beelden poëzie, die kri tisch verslag doen van allerlei merk waardige verwantschappen in een ab surd decor. In de 26 woordbeeldingen (ca. 50 x 70 cm.) van Jan Vosman uit Lage Vuursche leven de getekenden zich uit in bizarre reisavonturen. In vele scènes, aangeduid met één enkel zelf standig naamwoord, figureert hijzelf als de spil van de familiebetrekkingen en neemt hij vaak op de fiets deel aan de schermutselingen in en met rijn omge ving. De Soester dichter Jan Visser tracht met rijn 26 beeldgedichten een weerwoord te geven op de zwart/wit waarnemingen van de tekenaar Jan Vosman met een parafrase op Nijhoff: "De schetsen van de één zijn onmiskenbaar subjectieve gevoelsuitdrukkingen en de teksten van de ander rijn daarvan de objectieve beeldvormingen." Ianus was in de oudheid de Romeinse god van ieder begin, de bebaarde wach ter bij alle in- en uitgangen en de be schermer van elke belangrijke hande ling. Hij kon zowel in de toekomst kij ken als in het verleden. Zijn hoofd, cen trum van de verbeelding, had twee ge- richten die in dit project symbool staan voor de tekenkunst (zien) aan de ene kant en voor de poëzie (stem) aan de andere kant. De tentoonstelling in het Artishockge- bouw, Steenhoffstraat 46a in Soest, wordt op zaterdagmiddag 7 november a.s. om 15.00 uur geopend door Werner Paans. Hij is conservator van kasteel Groeneveld in Baarn en ex-voorzitter van de commissie Beeldende Kunst in Soest. De expositie is gratis te bezichtigen tij dens de weekeinden van 7 en 8, 14 en 15, en 21 en 22 november van 14.00 tot 16.00 uur. En verder de hele week op afspraak (tel. 035-6014283) tot en met zondag 22 november. Muzikaal wordt deze bijeenkomst opge luisterd door de Baarnse componist/ musicus Stormvogel, die voor deze ge legenheid een hymne heeft geschreven, 's Avonds om 23.00 uur, tijdens een Jazz/Poetry-avond in Artishock, leest Jan Visser in de expositiezaal enkele van rijn nieuwe gedichten, begeleid door Stormvogel. Aanvang 15.00 uur, 's avonds vanaf 21.00 uur. Toegang gratis. Maandag 9 november Iraanse films rijn vaak speelfilms die plotseling overgaan in documentaires, danwel fictie op een realistische wijze gebracht. Hoofdonderwerp rijn voorval len die alledaags genoemd kunnen wor den. Regisseur Jafar Panahi, die ook De witte ballon maakte, vormt daarop geen uitzondering. Panahi heeft tevens een voorkeur om films in films te maken. Zijn debuutfilm De witte ballon kreeg in 1997 een "Gouden Luipaard" in Locar- no. De samenwerking met Mina Mo- hammad Khani - hoofdrolspeelster(tje) in De witte ballon - beviel blijkbaar zo goed dat ze in "Ayneh" wederom een hoofdrol kreeg. Mina is niet van school gehaald door haar ouders, daarom gaat ze zelf op weg naar huis. We volgens het treurige acht jarige meisje door het chaotische Tehe ran. Halverwege de film komt plotseling de cameraploeg in beeld. Dan zegt Mina dat ze niet meer mee wil doen en vindt dat ze maar een stomme trut moet spe len. Haar recalcitrante gedrag wordt kracht bijgezet als ze de bus uitstapt en wegloopt. 2Le is echter vergeten haai microfoon af te doen zodat haar stem nog opgenomen kan worden. De came raploeg besluit haar stiekem verder te volgen. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,- Leden/CJP/65+ f 7,-. Agenda november: ma. 16 Al-Massir; ma. 23 Die Siebtelbauern; ma. 30 The Tango Lesson. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM RAAR1V VOOR BOS. NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 035-542 04 46 Op zondagmorgen 8 november zal de boswachter van Staatsbosbeheer praten over het rapport van het Wereld Natuur Fonds, waarin wordt verteld dat ruim 10% van alle bekende boomsoorten met uitsterven wordt bedreigd. Het rapport is opgesteld door de internationale or ganisatie van het WNF in Genève en maakt melding van het feit dat nu al 77 boomsoorten rijn verdwenen. Hoeveel soorten bomen er in de hele wereld rijn is niet precies bekend. De schattingen lopen uiteen van 80.000 tot 100.000 verschillende soorten. Hoeveel soorten bomen rijn er in Nederland te vinden? Enkele jaren geleden stonden de kranten vol met verontrustende be richten over boomsterfte. Het was slecht gesteld met de gezondheid van onze bossen. Hoe staat het er nu eigenlijk voor? Het rapport van het WNF laat niets aan dui delijkheid te wensen over. Door de bo- menkap voor brandstof, woningbouw en de uitbreiding van landbouwgrond gaat jaarlijks een enorme hoeveelheid bos verloren. Wat dat betekent voor ons milieu en voor onze gezondheid zal de boswachter u proberen duidelijk te ma ken. En heeft u vragen, wie zou een be ter antwoord kunnen geven dan de ver tegenwoordiger van Staatsbosbeheer. Aanvang 11.00 uur, koffie klaar om 10.30 uur. Kosten f 4,- p.p. incl. koffie. Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 21 88 BURG. GROTHESTRAAT I IA - 13 3761 O SOEST TELEFOON 035 - 603 27 37 FAX 035-603 27 38 Vraagprijs 645.000k.k. Karakteristieke vrijstaande villa, gelegen in een mooie en rustige omgeving met vrijstaande garage met bergzolder en aparte schuur. Bouwjaar 1920, perceelopp. 595 m2. Indeling: 'entree, hal, toi let. Ruime zonnige woon-/eetka mer met open haard. Serre aan de achterkant van de woning met uitzicht op de diepe tuin, aange legd terras en fruitbomen.^Geslo- ten eenvoudige keuken. 1 e verdieping: 3 slaapkamers (17 m2, 14 m2 en 5 m2). Badkamer met douche en vaste wastafel. Ruime zolder van 50 m2 met vlizotrap. De woning is in redelijke staat van onderhoud en is voor zien van combiketel. Aanvaarding in overleg. Open Dag één van deze nieuwe werken lenen. De nieuwe collectie bevat o.a. een houtdruk van Joris Geurts, een houtsnede van Henriëtte Boerendans, een olie op linnen van Klaasje Vroon en een fotowerk van Elspeth Diederix. In de vitrine op de gang rijn sieraden en keramiek tentoongesteld. Deze rijn al lemaal te koop, in allerlei prijscategorie ën, en op de "Dag van de Kunstuitleen" rijn deze objecten bovendien te koop met 10% korting. De Kunstuitleen Soest is tijdelijk geves tigd in de leeszaal van de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan 202 in Soest. Een jaarabonnement kost f 125,-. Bibli otheekleden krijgen korting. Een kunst werk wordt in principe voor drie maan den geleend, maar verlengen mag. Er rijn ook kunstwerken te koop. Er liggen catalogi ter inzage met daarin op foto het hele bezit van de Kunstuitleen Soest, zo'n 500 kunstwerken in totaal. De openingstijden rijn gelijk aan die van de bibliotheek: dinsdag- en vrijdag avond van 18.30 tot 21.00 uur, maan dag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30 tot 17.30 uur en woensdag- tot en met zaterdagochtend van 10.00 tot 12.30 uur. Origineel cadeau Deze "Dag van de Kunstuitleen" wordt jaarlijks in november door alle Kunstuit lenen in Nederland georganiseerd, om hun werk bij een groot publiek bekend heid te geven. Met de komende decem bermaand in het verschiet is het mis schien een idee om tijdens de "Dag van de Kunstuitleen" alvast een paar ca deau-abonnementen aan te schaffen. Op zaterdag 7 november hoopt het christelijk gemengd koor "Juliana" te Soest een feestelijk concert te geven met werken van Bach, Fauré, Gluck, Hollins, Lotti, Mendelssohn en Telemann, als mede een selectie uit de opera "Órfeo ed Euridice" van Gluck. Medewerking zal worden verleend door Evelyne Overtoom (sopraan), Maaike Beekman (alt), Henk van der Hoeven (piano) en Roelfina Visser (dwarsfluit). De algehele leiding is in handen van Miriam Westgeest. Het concert vindt plaats in de Juliana- kerk aan de Julianalaan 19. Aanvang 20.00 uur. Toegangsbewijzen a f 10,- Klaverjasliefhebbers kunnen op zater dag 7 november deelnemen aan een marathon in buurthuis de Schoof aan de Molenstraat. Deze is georganiseerd door de Laatste Slag en wordt gehouden van 10.00 tot 22.00 uur. Inschrijven kan ui terlijk op de speeldag tussen 9.15 en 9.40 uur. De kosten bedragen 5 gulden, inclusief soep en broodjes. In de Schoof aan de Molenstraat houdt de Stichting Balans op zaterdag 14 no vember een bingo. Het buurthuis gaat om 19.30 uur open en vanaf 20.00 uur rollen de balletjes. Een plank voor tien ronden kost 10,00 gulden. Ook wordt een extra ronde gespeeld en is er een loterij. I) Vraagprijs 419.000 k.k. Op de le verdieping gelegen luxe 3-kamerappartemenf met 2 grote balkons. Bouwjaar 1996. Inhoud 240 m3,.woonopp. 93 m2. Indeling: entree, hal, meter kast, berging, toilet. Ruime woon kamer met toegang tot de 2 bal kons. Moderne open inbouwkeu- ken. 2 slaapkamers van 14 m2 en 7 m2. Luxe badkamer v.v. ligbad, douche en vaste wastafel. Het appartement is volledig geïsoleerd, verkeert in zeer goede staat van on derhoud en is voorzien van (eigen) c.v.-ketel, lift, videofoon-installatie en berging in de onderbouw. Tevens is het appartement rolstoelvriendelijk. Servicekosten 200,- per maand. Een object wat zeker een bezichtiging waard is! Aanvaarding in overleg. Eén van de tentoongestelde ta bleaus op de nieuwe win- terexpositie bij de Hazelaar in Soest is getiteld "Schatkist". Deze aandui ding is eveneens van toepassing op de gehele uitstalling "Beelden in Soest" aan de Bosstraat. Wat de vijf uitverkoren kunstenaars tot en met eind februari 1999 laten zien is kostbaar van kwaliteit en onschatbaar in aanzien. Vooral de "dozen" en uitbun dige kleuren en creaties van Maija Steinmetz schitterden de talrijke bezoe kers zaterdagavond tegemoet. De nieuwe expositie werd geopend door Hans Lutz, secretaris van de stichting Hazart, die de rijkdom aan brons, hout, natuursteen en diverse andere materia len typeerde met de woorden "genot en huivering". Een genot om naar te kijken zijn de "schaambeelden" van Karola Veldkamp en de "streelbeelden" van de Tsjech Öto Bachorik en van Hank Bee lenkamp. Onaantastbaar zijn daarentegen de hoorn/veren-bedenksels van de Soester kunstenares Nadjezjda van Ittersum, die zichzelf overtreft met kostelijke fantasie ën. Huivering Na de opening werd buiten in de tuin het kunstwerk "Transpanoramaris" ont huld van Linda Verkaaik. Het is een veel-dimensionaal project van twintig kleurrijke doeken, omlijst door geluiden van de componist Sander Herk. Tijdens het Oerol-festival op Terschelling deze zomer zal het transparante kunstwerk ongetwijfeld in zon en wind tot zijn recht rijn gekomen, maar in de Soester Het "Transpanoramaris" in de tuin van de Hazelaar aan de Bosstraat. regen en duisternis zaterdag viel het "zeescherm", geïnspireerd op het gedicht "Lamento" van Remco Campert, letter lijk en figuurlijk in het water. Dit ondanks de vele gezellige paraplu's van het talrijke publiek en de muziek van de Mineralencyclus van Adriaan Valk door het Jabulani Saxophone Quartet. Hopelijk schijnt de zon op Tweede Kerstdag en is het droog op 28 februari, als het spektakel wordt her haald. "Beelden in Soest" is geopend van maandag tot en met vrijdag van negen tot vijf uur en zaterdag van tien tot twaalf. Zondags gesloten en van 28 de cember tot en met 3 januari. J.V. mwjaar 1928, met grote garage en kel- stibule. meterkast, gang en toilet. Kei- zijde met boiler, elektrische kookplaat net buitenuitgang. Woonkamer en suite las-in-lood, parketvloer, schoorsteen, aanbouw aan achterzijde welke volle- i beglazing en plavuizenvloer. Verdie- er met ligbad, afzonderlijke douche, 2e de deur naar balkon. Vaste trap naar lurboileropstelling, voor en achter dak tafel. De woning is goed onderhouden, an 650 m3 en een perceelsoppervlak- luwtechnische keuring en garantiever- ivering: in overleg. Woensdag 11 november De laatste avonturen van de dochter van een stoere zeerob. Gewapend met rode ]avlechten, veel sproeten en een aansteke lijke lach slaat rij zich door de moeilij ke situaties. Zij overleeft een schipbreuk en is louche projectontwikkelaars te slim af. Zij zet een weeshuis op stelten en £iest partij voor de zwakkeren. Het Voorbeeld van de ideale dochter? |)e film is voor kinderen vanaf 6 jaar. filmduur: 98 minuten. Nederlands ge- oroken. De toegang is f 5,-/f 4,- (strippen kaart)/f 7,50 (volwassenen). Aanvang 114.00 uur. Tiel en Veenendaal Dorresteinwweg 60 Soest Telefoon 601 32 88 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 uur GESLOTEN. Di Lassostraat 65', tel. 6022195 Amersfoort is meer dan een leuke stad k om te winkelen! De grachten en belang- I rijke monumenten, zoals de befaaip.de V muurhuizen, bepalen het straatbeeld hi [de historische binnenstad van Amers- I foort. Aan de andere kant rijn belang- I rijke stedenbouwkundige ontwikkelin- jj gen ook Amersfoort niet voorbijgegaan. I De stad bezit ook een respectabel aan- tal "jonge monumenten". In de nieuw- I bouwwijken Zielhorst en Kattenbroek, gmaar ook in het gebied in en rond de binnenstad is een aantal opzienbarende ■nieuwe gebouwen verrezen. ■Drs. M.A. Cramer houdt hierover op ■donderdag 5 november, 20.00 uur, een ■IV2 uur durende lering met als titel J "Amersfoort, nieuwbouw in een histo- Irische stad". Deze lering wordt zater- I dagochtend 7 november gevolgd door leen rondwandeling 1.5 uur) door de I Amersfoortse binnenstad en haar direc- Ite omgeving. Kosten lezing excursie: If 25,-. iaal Assurantiën B.V. Jthestraat 11a-3761 CJ Soest •1 64 67 - Fax (035) 602 26 54 |Vis... verrukkelijk Vanwege de grote belangstelling start donderdag 24 november, 15.30-18.00 juur, voor de tweede keer dit seizoen de [cursus Vis....verrukkelijk onder het mot- [to "Vis, weet u wat u daar allemaal mee kunt doen!?" U leert in deze cursus niet alleen voor- en hoofdgerechten te berei- jden met vis, maar ook heerlijke soep en borrelhapjes met vis als hoofdbestand deel. Diverse soorten vis komen aan bod, alsmede zoveel mogelijk manieren 1 ze te bereiden (bakken, pocheren, stoven etc.). De cursus bestaat uit vier 'lessen van 2.5 uur. Cursusprijs: f 120,- f 85,- (ingrediënten). Tiffany 'onderdag 12 november wordt van 9.00-17.00 uur een workshop Tiffany jegeven. U maakt tijdens deze work- thop een Art Deco lamp van gekleurd glas. Iedereen maakt qua vorm dezelf de lamp, de kleurstelling bepaalt u zelf. De door u vervaardigde lamp wordt ui- :raard uw eigendom. Al het materiaal en het benodigde gereedschap is aanwe zig. Lampenstandaards rijn eventueel te ;oop bij de docent. Wilt u een lunch pakket meenemen! Cursusprijs: f 145,- /inclusief materiaal). Voor informatie en inschrijving: Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Las- ostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 035- >022195. Openingstijden: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en londerdag 10.00-13.00 uur. NVERKOOP Toegang: f 20,-/f 17,50 (CJP/Pas65/ Meden). Aanvang 20.15 uur. ïds! Sluur deze coupon in j een gesloten envelop zonder postzegel naar VAN ROUWENOAAL ASSURANTIËN B.V ANTWOORDNUMMER 58 3760 AD SOEST Donderdag 5 november De zevenenzeventigjarige Feike Bosch- ma heeft in de eerste helft van rijn pieuwste voorstelling "Het bed" estaande schilderijen van Chagall, Hopper, Van Gogh en Koch als inspira- ftiebron genomen. De schilderijen ko men tot leven. De bezieling en het on vermoeibaar enthousiasme waarmee eike Boschma rijn wondere kunst uit draagt leidt opnieuw tot een bijzondere oorstelling. ind opnieuw worden gesteld door te 'clicken'. et! Vergroot uw rende- co. Meer weten? Neem r een informatief aande bon in.

Soester Courant | 1998 | | pagina 16