O Actie! Actie! Actie! Actie! Actie! VS Blommers stelt nieuwbouw C-drie onder gemeentelijke curatele November Broekenmaand Adam ÜK Jan Pieter Lokker is 'een beetje uitgekeken op de dorpspolitiek' 2 Ai Vanaf heden tot en met zaterdag 14 november krijgt u dubbele zegels om uw spaarkaart vol te maken. 6027493 Nieuwe golf van autokraken VERHUIZINGS UITVERKOOP NU EN0RNE KORTINGEN ~renata/* Stringente maatregelen geëist van bestuur Van Breukelen Vast-goed Assurantiën BESPAAR 36.000,= wJingle bel, rt is to run, la,la te, Pa^amA\ 3 Actueel 5 Actueel 9 Cultuur 11 Op Soest 19 Soesterberg 21 Sport Abonnementsprijs Soester Courant f 0,50 omhoog Potloodventer moet in ieder geval 2 weken brommen KLAREN mTROMP anders NEFKENS SOEST V'e OPEL O CDA-er kandidaat voor de Staten Bekeuringen voor (brom)fietsers Vooral geluidsapparatuur gestolen A. van der Lee VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest HET VLEESCENTRUM 10. Tel. 06-53 91 1237 HAND AANBIEDING voor 99,95 gratis manicureset Ossendamweg 28" - Soest - 035 - 602 44 92 HEDEN INBRENG KUNST EN ANTIEK De verslechterde financiële situatie bij het cultureel centrum C-drie heeft tot 1 oktober j.1. gezorgd voor een exploitatietekort van 127.000 gulden, dat per 31 december zal uit komen op 170.000 gulden. Het College van B. en W. - lees: WD- wethouder Neks Blommers - eist "stringentere maatregelen" van het bestuur en heeft alvast het gemeen telijk toezicht op de nieuwbouw (sa men met de bibliotheek) versterkt. De onheilstijdingen over de tekorten bij C-drie zorgen de laatste weken voor de nodige onrust in politieke kring, al was tot voor kort niet algemeen bekend om welke bedragen het precies ging. Met het oog op de discussie in de raadscom missie Financiën (morgenavond) heeft het College inmiddels nadere informa tie verstrekt. In de correspondentie en de gesprekken tussen het College en het bestuur van C- drie zijn de problemen weliswaar be noemd, verzuchten B. en W., maar maatregelen om ze op te lossen zijn uit gebleven. De verslechterde situatie is met name te wijten aan de problemen binnen de horeca-afdeling en aan inci dentele extra-kosten en lagere opbreng sten als gevolg van de nieuwbouw. C-drie heeft voorgesteld volgend jaar op de personeelslasten 50.000 gulden te korten, wat na 1999 structureel oploopt, tot 85.000 gulden. Voor de kerntaken bezuinigingen moest C-drie nog 16.000 gulden ophoesten en dus blijft er voor 1999 nog 34.000 gulden en na 1999 nog structureel 69.000 gulden aan besparin gen over. Het centrum zal op de thea teractiviteiten in 1999 en 2000 nog eens 20.000 gulden bezuinigen. Concreet betekent dit dat er voor 1999 een besparing van 54.000 gulden kan worden gehaald, voor 2000 een bedrag van 89.000 gulden en daarna 69.000 gulden. Verder heeft C-drie beloofd te zullen bezuinigen op de drukwerkkosten en onderzoekt het bestuur de mogelijk heid om de horeca-afdeling te verpach ten. Met de nieuwe verwarming zal er ook op energie worden bespaard, al is daarvan nog geen inschatting te geven. Op deze manier zal het tekort in zo'n drie jaar worden "ingelopen". Commerciële activiteiten Wethouder Blommers heeft echter aan gedrongen op stringentere maatregelen. Daarbij wordt de mogelijkheid van ho- reca-verpachting alvast omgezet in een zekerheid. Verder wil ze meer commer ciële activiteiten en veranderingen in de personeelsbezetting - in samenhang met de samenwerking met de bibliotheek - en eist ze een "inhoudelijke" visie op die samenwerking, waarbij bijvoorbeeld meer de nadruk moet worden gelegd op literaire activiteiten in plaats van thea ter-activiteiten. C-drie heeft van Blommers weinig tijd gekregen om daar lang over na te den ken. Bij de besluitvorming over de sub sidie voor C-drie (in december) moet er duidelijkheid zijn, vinden B. en W. Blommers heeft inmiddels ook ingegre pen bij de gezamenlijke nieuwbouw voor C-drie en de bibliotheek. Volgens ["VAN DE!\"1 accountancy t belnstingadviea Koningsweg 29, Soest /VV Telefoon (35) 603 70 00 i» "T zie pagina 5 De verbouwing van het cultureel cen trum is inmiddels al een aardig stuk ge vorderd Foto: Goos van der Wilt B. en W. is er intussen meer "meerwerk" uitgevoerd ten laste van de post onvoor zien (die toch al heel krap is), zonder dat dit ergens wordt gecompenseerd door "minderwerk". Curatele Het toezicht op de bouw bestond tot dusver uit de architect, een vertegen woordiger van de stichting Willaert en een installatie-deskundige. "Zonder af breuk te doen aan de deskundigheid en de inzet lijkt het ons toch wenselijk dat hieraan nog enige expertise wordt toe gevoegd," aldus het College, dat daar mee het driemanschap feitelijk onder gemeentelijke curatele stelt. Ze krijgen in elk geval gezelschap van de directeur Milieu en Stadsbeheer zélf (Jaap van Gent) en van een bouwkun dig medewerker van de gemeente. Hun uren worden betaald door de gemeente en gaan dus niet ten koste van het ver bouwingskrediet. "Er kan dan een bouwteam worden gevormd door het bestuurslid, de installatietechnicus en de bouwtechnicus," aldus B. en W. Dat team zal onderhandelingen moeten voe ren met de architect en de aannemer over eventuele aanpassingen en "meer- en minderwerk". Het bestuur van de stichting Willaert is inmiddels akkoord gegaan met deze "begeleiding". De gemeentelijke mede werkers zijn vorige week al intensief aan het overleggen geweest met de betrok kenen bij de bouw. Ze doen deze week verslag van hun bevindingen. Knip de waardebon uit de advertentie op pagina 3 en haal bij ons uw voordeel bij de aankoop van een broek gedurende de gehele maand november. HERENMODE Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest Zie adv. op pag. 23 i§J,J maar vast kersfN liedjes, dan blijven ws nog een weekje van ^^fst geniete^ Tallloze herfst-sfeèrmakers voor binnen en buiten. Een eldorado voor mensen die van mooie dingen houden. Dorresteinweg 72b Soest Tel. 035 - 601 28 83 Uitvoering 30-kilometer- zones begint. St. Nicolaas komt op 14 november aan. Dierenhandelaar betrapt op ilegaal bezit papegaaien. Idee metamorfose Industrieweg. Juiste toonzetting bij Sursum Corda. SOV toont veelzijdigheid. Museum Oud Soest krijgt vaandelkamer. Fatstelling op de Rademakerstraat. Eemvogels terug in standaardklasse. Per 1 januari 1999 wordt de abonne mentsprijs van de Soester Courant met twee kwartjes verhoogd naar f 16,50 per half jaar. Deze verhoging is helaas het noodzakelijk gevolg van de stijgende productiekosten, waar van de papierprijs een belangrijk on derdeel vormt. Voor postabonnees geldt Vanaf 1 januari een abonne mentsprijs van f 33,- per half jaar. Abonnees die een machtiging tot au tomatische afschrijving van het abon nementsbedrag hebben verleend hoeven zelf geen actie te onderne men. Een 34-jarige Soester die begin mei op de Inspecteur Schreuderlaan zijn geslachtsdeel toonde aan een vrouw en schunnige taal tegen haar uitsloeg, is vrijdag door de Utrechtse politie rechter veroordeeld tot een maand celstraf waarvan de helft voorwaar delijk. De man is al verschillende keren be trapt op potloodventerij. Daarbij jaagt hij zijn slachtoffers vooral schrik aan met dreigementen. "Hij is het type dat in de bosjes wacht tot er een vrouw aankomt", zei officier van jus titie mr. R. Schoute vrijdag. Het liefst wilde Schoute een reclasse- ringsrapport over de Soester exhibi tionist laten schrijven, omdat er niets bekend is over zijn drijfveren. Om die reden werd de zaak in juli aange houden, waarbij de rechter er bij de verdachte op aandrong om de vol gende keer weer te verschijnen. Maar nu de Soester zijn afspraken met de reclassering niet is nageko men en ook vrijdag niet kwam opda gen, besloot Schoute een maand cel straf te eisen. Het gerechtshof kan ook altijd nog bekijken wat er met de man moet gebeuren, redeneerde de officier. Als de Soester tenminste in hoger beroep gaat. De rechter had er een hard hoofd in. Daarom legde hij een deel van de geëiste straf voorwaarde lijk op. De potloodventer hangt dan in ieder geval twee weken gevange nisstraf boven het hoofd als hij zich weer niet kan inhouden. makelaars Ook 's avonds en in 't weekend 88 Burg. Grothestraat 54 zie pagina 2 automobielbedrijf ZIE ONZE FEESTELIJKE AANBIEDINGEN OP PAG. 24 Het Soester CDA-gemeenteraads- lid drs. Jan Pieter Lokker is voorge dragen als kandidaat voor de Pro vinciale Staten. De verkiezingen daarvoor worden in maart 1999 ge houden. Lokker staat op de tiende plaats van de CDA-adviesIijst, wat menselijkerwijs gesproken een ver kiesbare plaats is. Lokker (49) is sinds 1990 lid van de CDA-fractie in de Soester gemeente raad. In het dagelijks leven is hij docent geschiedenis aan het Griftland College. Ook de Soester CDA-er Henk de Jong (60) is kandidaat voor de Staten. Hij staat op de 22e onverkiesbare) plaats van de advieslijst. De gemeentelijke af delingen van het CDA kunnen nog wij zigingen in de advieslijst aanbrengen. Volgens Lokker heeft hij inmiddels lang genoeg als gemeenteraadslid meege draaid om het klappen van de zweep te kennen. "Negen jaar is echt wel vol doende, anders ga je jezelf herhalen..." Als voorbeeld noemt hij de discussie over de zebra's in Soest. "Toen ik pas in de raad zat kwam dat ook al aan de orde, en verdorie, straks wéér! Zo raak je wel een beetje uitgekeken op de dorpspolitiek." Schrikbeeld Zijn grootste schrikbeeld is dat hij ooit gecomplimenteerd zal worden met zijn 25-jarig lidmaatschap van de gemeente raad. In de Staten verwacht hij "een beetje los te komen van zijn eigen scha duw". Hij is overigens tot zijn verrassing op die tiende plaats terechtgekomen. "Ik heb me kandidaat gesteld in de ver wachting dat ik deze periode in de raad nog wel zou uitdienen. Ik verwachtte niet dat ik zo hoog zou komen." De provincie bedrijft politiek op een wat ruimere en daardoor interessantere .schaal, denkt hij. "Dat geeft een ander perspectief; je staat er meer boven, als het ware. Dat geldt niet alleen voor bij voorbeeld het verkeer, maar ook voor zaken als de gezondheidszorg, de jeugd problematiek, de hulpverlening en de woningbouw. Die zaken spelen ook bui ten Soest. Je krijgt wel eens het gevoel dat we in Soest steeds opnieuw het wiel moeten uitvinden en het lijkt me daar om leuk in dè toekomst iets op provin ciaal niveau te gaan doen." Volgens Lokker heeft de provincie-nieu- we-stijl meer bevoegdheden en meer budget. "De provincie is sterker gewor den. Je kunt daar dus meer dingen voor elkaar krijgen dan vroeger, en dat lijkt me heel erg interessant." Gerritse of Van Roomen? Als Lokker inderdaad gekozen wordt in de Staten zal hij afscheid nemen van de gemeenteraad. "Voor de zomervakantie ben ik dan weg." Zijn plaats in de CDA- gemeenteraadsfractie zal worden inge nomen door het oud-raadslid Beeseline Gerritse, die als eerste opvolger staat genoteerd, hoewel Lokker er volgens eigen zeggen wel een beetje op rekent dat deze haar plek zal afstaan aan "nieuwkomer" Margreet van Roomen, die voor de veijonging in de fractie moet zorgen. Besseline Gerritse laat desgevraagd we ten dat wat haar betreft een eventuele terugtrekking ten gunste van Margreet van Roomen nog helemaal niet aan de orde is. "Bovendien staat het nog maar te bezien of Jan Pieter wel in de Staten gekozen wordt. De Statenfractie heeft nu twaalf zetels. Zo'n tiende plaats is dus heus niet zo zeker..." Een bromfietser en drie fietsers zijn donderdagavond bekeurd. De verlich ting van hun voertuig bleek niet in orde, zo stelde de politie tijdens controle vast. Achttien Soesters zijn de afgelo pen week slachtoffer geworden van een nieuwe golf autokraken. De daders waren actief in Soest- Zuid, Overhees en Soestdijk. Elk jaar wordt Soest een aantal ke ren geconfronteerd met een serie diefstallen uit auto's. Meestal houdt dat verband met enkele 'bekenden' van de politie, die dan net op vrije voeten zijn gesteld. De politie kan niet bevestigen dat dit nu weer het geval is. In ieder geval was het deze week weer eens 'ouderwets' raak. Zeventien auto's werden opengebro ken, in het achttiende geval had de dader een makkie, omdat de wagen niet was afgesloten. Meestal werd geluidsapparatuur buitgemaakt, maar ook verdwenen onder meer een gereedschapskoffer en cd's. De dieven laten zich niet bepaald ontmoedigen door de slechte weers omstandigheden. Eén dief dacht op de langere termijn, hij nam een zon nebril mee. Een ander wapende zich ter plekke tegen de buien en griste een regenjas uit een auto. Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 18 o.a. SERVIEZEN, BESTEK KEN, GLAS EN KRISTAL, PANNENSETS, KEUKEN ATTRIBUTEN, KADO EN DESIGN ARTIKELEN ENZ. Soest: Van Weedestraat 54 Tel.: 035-602 53 88 Vanaf 20 november: Van Weedestraat 48. Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Varkenshaas 1/2 kilo 00 Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. Een verzorgende, taydraterende en tegen pigmentvlekken werkende bandcrème een aromatische handolie van 130,- Tussen 10.00-12.00/13.00-17.00 uur kunt u uw antiquiteiten inbrengen voor één van onze veilingen. Is het een totale inboedel of zijn de goederen te groot om zelf te brengen, dan komen wij geheel vrijblijvend bij u aan huis voor een taxatie en het transport. eilinggebouw Van Zadelhof!' Vaanweg 109 1717 SM Hilversum Tel: 035"- 6247170 iBÉBÉ

Soester Courant | 1998 | | pagina 1