Meer dan 300 nieuwe jeugdleden SOEST Twee puntendeliiigee bij MHC Soest Domper voor uitgedund Red Stars Eemvogels terug in standaardklasse APSAL ON APCEL Goede serie de Duinkikkers Loodgieterswerk Sportprogramma Sportstimulering Sportraad en gemeente slaat aan "OENSDAG 4 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 21 HOCKEY Herenteam blijft aan winnende hand WATERPOLO ATLETIEK BASKETBAL KORFBAL TAFELTENNIS inde van derde ivisie komt in icht voor Shot ans Zwakman heeft izier op scherp et nationale titel BADMINTON ZWEMMEN ilveren medaille r Yan Nimwegen et de Haaien Selby houdt lang stand tegen koploper Hellas Damesteam zorgt bijna voor sensatie tegen koploper: 1 -1 Dames en heren niet op volle oorlogssterkte Mart van Hal derde in wedstrijd over 5.100 meter Zomerkampioen laat zich meteen gelden in wintercompetitie Turnregio Utrecht opnieuw ingedeeld Dagschotels See you bij Toontje. Ook voor al uw feesten en partijen. Niet meer recreatief korfballen tegen Stand-in-de-Mand 11 9-tel. 601 64.50 ig volgens afspraak. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 WOENSDAG 4 NOVEMBER Zaalvoetbal 21.00 uur NVC-DVS/De Kuil (Naar- den) Volleybal 16.00 uur Set Up'65-Stam/SoVoCo (D (Ootmarsum) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-Vollkei 4 (De Bunt) Waterpolo 15.45 uur AZ&PC 5-Duinkikkers (H) (Amersfoort) ZONDAG 8 NOVEMBER De jeugdsportstiniuleringsactie is nog niet ten einde, maar nu al kan worden gesproken van een succes. De negentien deelnemende sport verenigingen hebben sinds septem ber in totaal 359 nieuwe jeugdleden kunnen registreren. Die zijn niet allemaal komen aanwaai en door het initiatief van de Vereniging Sportraad Soest (VSS) en de gemeente, maar vast staat dat een groot aantal kin deren in contact is gekomen met clubs dankzij de informatieve sportkrant die op de scholen is uitgedeeld. Het aantal telefoontjes dat de verenigin gen als gevolg hiervan kregen, wordt geschat op 340. Daarnaast werden vijf tig zogenoemde zapwaaiers verkocht. Met deze kaart kunnen de kinderen - tegen een eenmalige betaling van vijf tien gulden - van september tot en met Foto: Goos van der Wilt Sportraad-voorzitter Paul Lemmen met zeven van de elf prijswinnaars in de kantine van VVZ'49. november vrijblijvend bij de deelnemen de clubs trainen. De ervaring was dat tientallen kinderen zich meteen als lid aanmeldden, zonder eerst een zap- waaier aan te schaffen. "Verkoop van de sportwaaier was niet een doelstelling, maar een hulpmiddel voor die kinderen die nog geen directe sportkeuze konden maken," aldus de werkgroep. Zeker vijftien clubs hebben ledenwinst geboekt. Alle voetbalclubs hebben in het nieuwe seizoen een nieuw team kun nen samenstellen. Hetzelfde geldt voor onder meer de Knickerbockers. Deze honk- en softbalvereniging, de zwemver eniging de Duinkikkers, de badminton vereniging Selby en de atletiekvereni ging Pijnenburg kregen als gevolg van de actie ook een verzoek van het asiel zoekerscentrum en scholen om specifie ke trainingen te gaan verzorgen. De grootste groeiers zijn S.O. Soest en de Springbokken die sinds de zomerva kantie zestig leden erbij kregen. De gymnastiek- en turnvereniging die nu de grens van zevenhonderd nadert, heeft zelfs een wachtlijst moeten instellen. Aan de jeugdsportstimuleringsactie was een prijsvraag verbonden. Zeventig kin deren deden mee en dongen zodoende mee naar een van de elf prijzen. De uit reiking hiervan vond zaterdagmorgen plaats in de kantine van VVZ'49 dat een aanwas van dertig leden noteerde. De hoofdprijs, een gratis jaarlidmaat schap, ging bij verloting naar de achtja rige Rachel Cummins die judo beoefent bij sportschool Budo Ryu. Korfballer Nando Kraaikamp (10) kreeg een waardebon van 150 gulden voor sportartikelen. Een cheque van honderd gulden kwam terecht bij Justin de Rid der die deze ongetwijfeld kan gebrui ken. Hij hockeyt, tennist en schaakt. Vijftig gulden te besteden in een sport zaak heeft Lotte Drouwen, een elfjari ge amazone. Verder lagen er een stopwatch en een fluit klaar voor Jesse Zijlstra. Erwin Schaar, Sifra, Cindy Stechwey, Talitha Meuleman, Misja Janzen en Jimmy Ta bak. De laatste heeft er bewust voor gekozen even geen lid te zijn van een club. VRIJDAG 6 NOVEMBER Zaalvoetbal Adelaars van Berkel-Firtina'93 (Naar- den) ZATERDAG 7 NOVEMBER Badminton 12.30 uur Selby-Woudenberg (C-drie) Basketbal 18.30 uur Red Stars (H)-New Stars (Beukendal) Bridge 13.00 uur Voorronde TAS-bridge- toernooi (De Rank) Schaken 12.00 uur Zeist-Soester SchaakClub (Zeist) Tafeltennis 15.00 uur Huizen/Bijmaat-Shot (Hui zen) Voetbal 14.30 uur NSC-WZ'49 (Nijkerk) 14.30 uur Hees-De Bilt (V.O. Utrechtseweg) 14.30 uur De Glind-SEC (Achterveld) Basketbal 16.30 uur Prisma College 5-Red Stars (D) (Utrecht) Handbal 13.40 uur Smeeing/BDC (H)-De Ga zellen (Beukendal) Hockey 12.45 uur Leiden-MHC Soest (D) 14.30 uur Tempo'34-MHC Soest (H) Voetbal 14.30 uur DEM-Soest 14.0 uur SEC-Hooglanderveen (Bos straat-West) MAANDAG 9 NOVEMBER Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur Firtina'93-Galgenwaard (Beukendal) Vier dagen eerder reden tientallen bussen duizenden supporters van de plaatselijke voetbalclub naar de ArenA in Amsterdam. De hock eyers uit de Brabantse gemeen schap moesten het met minder steun doen tijdens hun wedstrijd aan de Koningsweg in Soest. Ze scoorden wel, dit in tegenstelling tot hun voetballende dorpsgenoten, en sl; cpten daarmee een 1-1-gelijkspel uit het vuur. Velen vonden het onvoorstel baar dat het duel werd uitgespeeld. Na amper een kwartier spelen veranderde het veld van.MHC Soest in een peuter- bad, waarin de bal vaak niet opp de plaats van bestemming kwam, omdat 'ie werd gestremd door het water. Uden nam in de eerste helft een voor sprong, maar na de rust zorgde Niels van den Deijssel voor evenwicht. Bij MHC Soest werd Menno Ezinga van het veld gestuurd. Hij zou een slaande beweging hebben gemaakt. Het damesteam van MHC Soest zorg de bijna voor een grote sensatie, want lange tijd zag het ernaar uit dat koplo per Alliance op het toen nog goed be speelbare kunstgras kopje onder zou gaan. In de beginfase was het veld nog be speelbaar, daarna veranderde het in een peuterbadje. Foto: Goos van der Wilt Dat kwam doordat Soest de rijen geslo ten hield en via de Kazachstanse aan winst Olga Kikeleva op 1-0 was geko men. Had Soest meer routine in huis gehad, dan was de marge waarschijnlijk nog groter geweest, maar nu hield Alli ance zicht op minimaal een punt. De aanvoerder van de ranglijst voerde de druk in de tweede helft op, forceerde een serie strafcorners en bij de zesde was het raak. De gelijkmaker viel in de slotfase. Bij de Duinkikkers zijn ze de twee nederlagen, waarmee de heren- ploeg de competitie aanving, reeds vergeten. Veel interessanter was dat zaterdag voor de vierde achtereen volgende keer werd gewonnen door de waterpoloërs. Tégën'Zinkstuk, een studententeam dat ieder jaar van samenstelling wisselt, was vorig seizoen een ruime 14-2-zege ge boekt. Ditmaal bleef het bij 4-8 voor de Soesters die in Utrecht traag van start gingen. In het begin van de tweede periode keek de Duinkikkers tegen een 2-0-achter- stand aan. Het was op dat moment zaak kalm te blijven en het eigen spel te spe len in plaats van zich te laten overhalen door het hang- en trekwerk van de gast heren. Via de flanken moest de bal wor den ingespeeld op de midvoor, waarna er vanaf de vleugels moest worden in gezwommen, zodat dë bal naar een van de inkomende spelers kon worden ge plaatst. De tactiek wierp zijn vruchten at, want na twee van de vieï periodes was het alweer 2-2 via Ivor Bosch en Cees Thie. Daarna bleek dat Zinkstuk het meren deel van de energie had verbruikt. Om dat de Duinkikkers massaal bleef aan vallen en verdedigen werd het verzet van de Utrechters snel gebroken. Doel punten van Marco Bremer en Rob Zandstra betekenden een 2-4-voor- sprong. Die stand werd in het laatste kwart ver dubbeld. Zinkstuk verkleinde aanvan kelijk de achterstand, waarna Bremer, Jan Dresselaerts, Bosch en Thie de score opvoerden. In de laatste seconden was er nog schrale troost voor de thuisclub. Dames De positieve lijn van de mannen is door de dames nog niet getrokken. Ook te gen het zesde team van UZSC konden de waterpolosters geen zege boeken. Va 0-0, 0-2 en 1-1 ging de vierde periode in met een 1-3-achterstand. Even werd het spannend toen Leonie Oosthof de marge minimaliseerde, maar de hoop bij de Duinkikkers werd meteen omver ge kegeld toen de Utrechters adequaat ant woordden: 2-4. Eemvogels keert met het eerste team terug in de standaardklasse. Vijf jaar lang speelden de korfbal lers, zowel in de zaal als op het veld, tegen Nova 4, Fortis 5, Ter Leede 3 en dat soort ploegen. De hoofd macht verlaat het recreantenniveau. Althans in de zaalcompetitie, die op zaterdag 1 november begint met een uitwedstrijd tegen SVMM 1, want op het veld is Eemvogels dit seizoen nog ingedeeld in een lagere klasse. De eer ste helft van deze competitie werd zater dag afgesloten met een 14-7-zege. Te genstander aan de Staringlaan was het vijfde van Nova dat wellicht wel de as sociatie oproept met, maar niets te ma ken heeft met het actualiteitenprogram ma. Actueel is wel het feit dat de korfbalver eniging een streep heeft getrokken on der een vrijwillig verblijf in de marge van tijdverdrijf. De animo om te trainen was in 1993 zo laag, dat het bestuur het zinloos vond een trainer/coach aan te stellen. Het eerste team werd op eigen initiatief uit de standaardklasse getrok ken en de energie werd gestoken in de opbouw van de jeugdafdeling. 'Op sterven na...' De juistheid van deze besluiten werd snel zichtbaar. Het vlaggenschip, al hing de vlag wellicht halfstok, kon het hoofd niet boven water houden in de lagere regionen en degradeerde in 1994. De jeugdtak daarentegen kreeg nieuwe im pulsen dankzij de actieve rol die 'Mrs. Eemvogels' Agnes Kraaikamp vervulde. Volgens de betrokkenen was de club destijds 'op sterven na dood'. Inmiddels boert Eemvogels weer goed met onder meer vier jeugdteams en een welpen groep, waarvan er twee onlangs kam pioen werden. In de afgelopen jaren vond tevens een verjonging plaats in het bestuur. Eem vogels kreeg nieuw bloed en werd nieuw leven ingeblazen. Ook de senioren-af deling maakte een lichte groei door en twee jaar geleden werd in de persoon van Rinus Jongeneel weer een hoofd trainer in huis gehaald. De clubleiding vindt de tijd nu rijp voor een terugkeer in de standaardklasse en bereidt zich voor op een cyclus van veer tien 'overdekte' wedstrijden. De thuis wedstrijden van Eemvogels worden ge speeld in Aqua Indoor. Daar is het eer ste achttal voor het eerst te zien op za terdag 8 november, om 16.50 uur. Eem vogels korfbalt dan tegen (het eerste van) DWS. et einde van het verblijf in de der- e divisie komt in zicht voor Shot. e tafeltennissers kunnen zich nog andhaven in de resterende drie edstrijden, maar weinigen houden aar rekening mee. E trakteerde de Soesters op de zo- eelste nederlaag. Het dubbelspel van hot was wederom goed voor een over- inning, maar in de enkelspelen kwam et team te kort. De jonge Erik Merkus, ie voor de tweede keer Hans van Gooi erving, bleef verstoken van winst. Mar ei Jansen en Martin Fransen boekten eiden bescheiden succes met één per- onlijke zege: 7-3. ans Zwakman is Nederlands ampioen geworden bij het klein liber geweerschieten. Het is de eede nationale titel van de Soes- er. n Brummen plaatste hij zich als zeven- 'e voor de finale, waarin hij op overtui- ende wijze te werk ging. In de serie van 'er ronden bouwde hij met een score an 566 een voorsprong van vier pun- en op de nummer twee op. In de afslui- ende commandofinale van tien schoten onsolideerde Zwakman zijn leiderspo- itie. wakman is lid van de schietvereniging rans Tromp uit Hoevelaken. De finale ond in oktober plaats. et zwemtalent Jurgen van Nimwe en heeft een zilveren medaille ge onnen tijdens de Nederlandse ampioenschappen estafette zwem- e Soester maakte in het voorjaar de 'erstap van de Duinkikkers naar de aaien in Amersfoort. Daar werden dit eekeinde ook de nationale kampioen happen gehouden. De ploeg yan Van imwegen kwam uit op de vier keer 00 meter vrije slag, rugslag, schoolslag n wisselslag. In het algemeen klasse ent eindigden Van Nimwegen en zijn amgenoten als tweede. Het scheelde een haar of Selby had koploper Hellas verrast. De Soes ters gaven woensdagavond in Nunspeet uitstekend partij en verlo ren op het nippertje: 3-5. heren van Selby konden het niet olwerken tegen hun tegenstanders, weggeslagen werden ze allerminst. Meijer ging ten onder met 15-12 n 15-10, terwijl Herman Scheerhoorn et antwoord schuldig moest blijven op langs de lijn gespeelde smashes van jn opponent: 15-6,15-12. antal Broekhuis (4-11 en 6-TT) en aya Dirksen (2-11, 6-11) trokken-de tand zonder veel moeite recht, maar in et dubbelspel liep Selby opnieuw ave- 'j op. Meijer en Scheerhoorn moesten oor de knieën en weer herstelden de ames de schade, zij het dat ze in hun ubbel meer tegenstand ondervonden an in de enkelpartijen, e beslissing zou vallen in de gemeng- e partijen. Meijer en Dirksen deden er les aan, forceerden een derde game, aar kwamen daarin net iets tekort. Pas n de verlenging dwong de lijstaanvoer- de Soesters tot capitulatie: 15-7,13- 5, 17-14. Scheerhoorn en Broekhuis gonnen sterk, maar gaven door con- ntratieverlies hun 6-11-voorsprong uit 15-1. Daarna was het over (15- en 5-3 voor Hellas. Mart van Hal heeft bij de dames ve teranen een derde plaats gehaald in een wedstrijd over 5.100 meter. Ze deed er 23 minuten en zes secon den over. Net hersteld van een blessure kwam ook Daphne van Hal in actie. Bij de dames werd ze vierde in 25.04. Aan de halve marathon van Amsterdam deden negen Pijnenburgers mee. Anita Klifman was de snelste van de vier da mes uit Soest (1.41.55). Achter haar fi nishten Frijkje Atsma (1.55), Diane Mays (1.58) en Miriam Kortekaas (2.06). Van de heren kwam André van Zadel (1.40) als eerste binnen, gevolgd door Oscar Homan (1.50), Rudon Rei- ling (1.55), Evert van 't Klooster (1.59) en Jan Sikkema (2.07). Willem van der Kraats heeft in de wintercompetitie meteen zijn visite kaartje afgegeven. De zomerkam pioen van de Snoekbaars won de eerste wedstrijd in een nieuwe serie van tien. Met 7.47 meter aan Totale vangst was hij aan de Naardervaart verreweg de meest succesvolle van de ruim twintig vissers uit de eerste divisie. Kees Bruining nes telde zich met 5.5 meter als tweede in het voorlopige klassement, terwijl Wil lem Huntelerslag de derde plaats bezet met 5.16 meter. Het weer was zaterdag boven verwach ting goed. Met 3.304 vissen aan de haak konden de 23 vissers spreken van een redelijke vangst voor de tijd van het jaar. Niet minder dan 100 turners waren za terdag te gast in sporthal Aqua Indoor. Deze turnmiddag werd georganiseerd door de Regio Midden Nederland en de Springbokken. Een vernieuwde regioin deling door de gymnastiekbond zorgde ervoor dat de regio Utrecht werd ver groot tot een van de allergrootste van Nederland. De productgroep heeft deze verandering aangegrepen om met een unieke start van het wedstrijdseizoen te komen. Op deze turninstuif voor jon gens van 6 tot 18 jaar waren er acht sta tions, die waren samengesteld uit tradi tionele en spectaculaire turntoestellen. Van het hoge rek tot zelfs de opblaasba re tumblingbaan. Deze uitdagende on derdelen zorgden voor een waar turn- feest. Tjerk Egtberts van de Springbokken kon het langst in handstand staan. woensdagSpeklapje met aardappel- schijfjes en boontjes, donderdag: Cordon Bleu met aardappel puree en witlof, weekend: Vleesspies met stroaanoff- saus met aardappelkroketten en rode kool. maandagRundertartaartje met frites en bietjes. dinsdagKalfsragout met rijst en ge mengde sla (voor particulieren en bedrijven). Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 De situatie voor de heren van Red Stars is niet meer zo rooskleurig als tot voor kort. Want door de neder laag tegen Almaar Meer, de tweede van dit seizoen, verspeelden de bas ketballers dure punten en dreigen ze het contact met de bovenste teams te verliezen. Voor de verklaring van het verlies (62- 52) was eigenlijk niet zo veel nodig. Coach René Lansaat vertrok met slechts zes spelers naar Almere. Lange man Bob Kooter, spelverdeler Arend Kok en topscorer Igor Smink waren er niet bij. De komende drie wedstrijden zullen anderen zich nadrukkelijker met de pro ductie moeten bemoeien, want Smink is tijdelijk verbannen door de tuchtcom- missie van de Nederlandse Basketball Bond. De straf is het gevolg van zijn uit sluiting tijdens de uitwedstrijd tegen Leiden, toen hij een slaande beweging maakte. Hoe dan ook, de absentie van de drie spelers in Almere brak de formatie in het laatste kwart op. Na dertig speelmi nuten koesterde Red Stars nog steeds een lichte voorsprong, daarna bleef het richtingsgevoel ver beneden de maat en verloren de Soesters van een ploeg, waarvan op volle oorlogssterkte gewon nen moet kunnen worden. Het was een domper voor het uitgedunde Red Stars. Dames Wim Bolwerk moest zaterdagavond en kele denkbeeldige traantjes wegpinken. "Aanvallend was het huilen met de pet op," aldus de damescoach van Red Stars. Voor het uitzetten van de lijnen moest Bolwerk weer een beroep doen op speelsters die normaliter op een an dere positie staan. De ploeg faalde als collectief en kon in offensief opzicht weinig potten breken in de wedstrijd te gen Almaar Meer. In de eerste helft viel het allemaal nog mee (14-24), daarna was er geen houden aan voor het jonge team: 31-67. Geraldine Melgert (8) is ingesloten door twee speelsters van Almaar Meer, maar die kunnen net niet bij de bal. Foto: Goo$ van der wm

Soester Courant | 1998 | | pagina 22