Hoogwatersituatie in waterschap Vallei Eem is niet kritiek [VAM Vrouw onwel tijdens winterwandeling p8 Najaarsschouw uitgesteld tot 30 november Leger des Heils wil Raad en Daad- Centrum in Poorthuis Baarn Het is bijna weer zover! 1SOESTERBERG I Afscheid van 'grote baas' r Hulpve WOENSDAG 4 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 22 Karnaval 1998/1999: Dronken man moet rijbewijs inleveren Bestuurster raakt onwel op Biltseweg Klusjesdienst voor ouderen Met 'Toermalijn' naar toneelstuk Landschappen van Ingrid Jansen in De Kastanjehof ,8 Meer schade dan buit bij inbraak Jonge knapen gooien ruit bulldozer in Man (41) ontkent beschadigen van twee auto's De kracht van de reclame ligt in de herhaling Driehonderd mensen laten zich niet afschrikken door buien WANDELSPORT Dia- en filmavond over karpervangst bij de Snoekbaars Sportuitslagen |i| Jeugdnieuws Man onder invloed steelt en rijdt in onverzekerde auto WÓENSDAG Insluiper gaaf er met auto vandoor Wagens blokkeren weg vuilnisauto Cd-spelers gestolen bij inbraak winkel :r$z>1/|/inkel Natuurlijk gelooid leer f) Thema-avoi geloof en ec vanavond 21 De hevige regenval van de afgelo pen dagen heeft op een aantal plaat sen in het gebied van Waterschap Vallei Eem voor overlast gezorgd, maar de situatie is niet kritiek. Vooral een lage polder bij Soest, de Maatpolder bij Eemnes, de Laak ten noorden van Amersfoort, het stroomgebied van de Barneveldse Beek en de Lunterse Beek en de landerijen langs het Valleikanaal ten zuiden van Leusden en bij Veen- endaal hebben veel last van het wa ter. Op veel plaatsen staan landerijen blank zoals de Schrammerpolder bij Leusden en de Soesterpolder. De gemalen die het water uit de polders moeten pom pen werken op volle kracht. Het water schap heeft vorige week uit voorzorg het Stoomgemaal Hertog Reijnout in Nij- kerk opdracht gegeven om de ketels warm te stoken, zodat daar extra maal- capaciteit beschikbaar komt. Het Stoomgemaal werkt vanaf woensdag ochtend 10.00 uur. Het kan 90.000 li ter per minuut uit 'de polder naar de randmeren pompen. Donderdagochtend heeft het waterschap het sein gegeven om de extra capaciteit van het Stoom gemaal weer uit te schakelen. De Lunterse Beek en de Barneveldse Beek zijn bijna buiten hun oevers getre den. Het water stroomt langs een aan tal stuwen, waarbij gevaar bestaat dat de grond wordt weggespoeld. In de omge ving van Wekerom stond het water in de sloten zo hoog dat een aantal woningen met septic tanks met een overstort op de sloot problemen ondervonden. Waterschap Vallei Eem probeert het water zo snel mogelijk af te voeren. Dat gebeurt door alle stuwen omlaag te zet ten, vuilvangers en krooshekken te ver- In verband met de extreem hoge waterstanden stelt Waterschap Val lei Eem de controle op het onder houd van watergangen die onder de najaarsschouw vallen uit tot week 49 (30 november tot 5 december). Dat is een zeer uitzonderlijk be sluit. Door de hevige regenval is het land op veel plaatsen niet meer berijdbaar met machines om de sloten te schonen. Daardoor was het voor veel onder houdsplichtigen niet mogelijk om de sloten tijdig te schonen. Waterschap Vallei Eem dringt er bij onder houdsplichtigen wel op aan dat zodra de terreinomstandigheden dit toelaten zij het schoonmaken van de sloten (laten) uitvoeren. Met het oog op eventuele volgende regenperioden is het wenselijk dat het onderhoudswerk zo snel moge lijk gebeurt. Niet geschoonde sloten be lemmeren de snelle afvoer van overtol lig water en kunnen voor verstoppingen van duikers zorgen. Onderhoudsplichtigen die op 30 no vember niet aan de onder houdsverplichtingen hebben voldaan, krijgen een waarschuwing. Als men daarna nog niet aan de verplichtingen voldoet, laat het waterschap het onder houd verrichten op kosten van de over treder. Bij de schouw controleert het water schap of de ouderhoudsplichtigen heb ben voldaan aan de verplichtingen die in de legger of in een vergunning zijn vast gelegd. Bij watergangen controleert het waterschap of planten en (drijvend) vuil uit duikers en onder bruggen zijn verwij derd, of de constructie van duikers en bruggen is onderhouden volgens de voorschriften, en of grond en bagger zijn verwijderd, zodat de inhoud van de dui ker of de afmeting en vorm van de wa tergang onder de brug voldoen aan de voorschriften. In Eemland is sinds 1 januari 1998 een nieuwe legger van kracht, waardoor de onderhoudsverplichtingen kunnen zijn veranderd. Mocht men daarover vragen hebben, dan kan men het district Eem land bellen. Met vragen kan men op werkdagen tussen 9.00 en 10.00 uur bellen met Waterschap Vallei «Sc Eem (033-4346000). Het Leger des Heils wil in het voor malige Poorthuis aan de Acacialaan in Baarn een Raad en Daad Cen trum inrichten. In het centrum zou den mensen die om wat voor reden dan ook in nood verkeren, terecht moeten kunnen voor hulp. Voor de verbouwing en inrichting is nog honderdduizend gulden nodig. Om dit geld bij elkaar te krijgen, doet het Leger een beroep op de bevol- king. "Vanuit onze ervaringen in de geeste lijke en sociale hulpverlening hebben we vastgesteld dat er in de regio Eemland- Noord een dringende vraag is naar een dergelijk centrum", zegt envoy mevrouw G.H. Arnoldus. "Ook de- kerken waar mee we contact hebben, signaleren de behoefte aan zo'n voorziening." Het Leger des Heils wil het centrum meerdere dagen per week openstellen. "Allereerst kunnen mensen er terecht voor een luisterend oor en een kopje koffie. Daarmee willen we tegemoet komen aan de nood van mensen die nauwelijks of geen sociale contacten hebben", licht de envoy toe. "Ten twee de willen we praktische hulp bieden. Daarbij valt bijvoorbeeld te denken aan de verstrekking van voedsel en kleding en aanvullende thuiszorg. Tenslotte krijgt het centrum een verwijsfunctie. Ons land kent vele instanties en regelin gen die uitkomst kunnen bieden. Maar soms zijn mensen hiervan niet op de hoogte, of zien door de bomen het bos niet meer." De heilssoldaten hebben het gebouw aan de Acacialaan in mei van dit jaar aangekocht. Inmiddels is de verbouwing in volle gang. Behalve het Raad en Daad Centrum komen er in het pand ook een kledingwinkel, kantoorruimten en een bijeenkomstzaal. Het huidige gebouw van het Leger des Heils aan de De Wetstraat is inmiddels verkocht. Na een periode van stille voorberei dingen komt de dag van ontknoping met rasse schreden nader: 11 no vember 1998. Op deze datum zal het Karnavalsseizoen 1998/1999 officieel van start gaan en zullen de Narre knollen, als lid van Grootstad St. Joris, aanwezig zijn bij de Boe- renkoolkransomhanging aan het monument van St. Joris met de Draak op de Hof in Amersfoort, waarna er nog enige tijd nagepraat en gefeest zal worden in Eetcafé te Pas, ook dit jaar de Residentie van Grootstad. Na dit voorproefje resten ons nog maar drie dagen en dan is het zaterdag de 14e november, de eerste zaterdag na de 11e van de 11e waarop De Narre Knollen om 23.11 uur (11 over 11) traditiege trouw hun Prins aan de leden en de Soes ter bevolking bekend zullen maken. Voor deze avond kunnen de Narre Knollen traditiegetrouw rekenen op muzikale bijstand van onze eigen Soes- ter DJ Kees van Amersfoort, die dit jaar muzikaal ondersteund zal worden door de Blaaskapel De Notenkrakers uit Nij- kerk. Al met al een muzikaal geweld waar de Karnavalsliefhebber naar uit zal kijken. De toegangsprijs voor deze avond is ei genlijk een lachertje, want voor een be drag van 7,50 per persoon kan men deze avond van begin tot eind meema ken in Partycentrum Bos en Duin aan de Bosstraat te Soest. De aanvang is 21.00 uur en de zaal is open vanaf 20.30 uur. Op deze avond kan men alleen met consumptiemunten betalen die bij de ingang van de zaal aan de munten- en kaartenkassa worden verkocht voor een bedrag van 2,50 per munt. Hoe kan men lid worden Door tele fonische opgave (6022332 of 6013268) of door onderstaande bon in te vullen en deze - of een briefje met uw naam, adres, telefoonnummer en handtekening - in een gesloten enveloppe te versturen naar antwoordnummer 150, 3760 VB Soest. Een postzegel is niet nodig! Wie het Karnaval een warm hart toe draagt en meerdere avonden van de gastvrijheid van de Narre Knollen wil genieten kan ook LID worden van de vereniging. De kosten zijn: 47,50 per jaar gezinslidmaatschap incl. inwonen de kinderen tot 18 jaar; 25,00 per jaar voor personen van 18 jaar en ouder. Wat krijgt men hiervoor Gratis toe gang tot het Prinsenbal en het Kleintje Karnaval; een korting van 5,00 per kaart op de toegangsprijzen voor het Knollenbal, Bal der Zotten en Jéugd- karnaval; deelname aan de Gezinsdag van de Narre Knollen; medezeggen schap op de Algemene Ledenvergade ring; de mogelijkheid om tegen geredu ceerde prijs met de vereniging op be zoek te gaan bij bevriende verenigingen in de omtrek (bus en toegangsprijs). Ik word lid van de Soester Karnavalsvereniging De Narre Knollen. Naam Adres Telefoonnummer Datum Ik word gezinslid voor 47,50 per jaar Ik word hd voor 25,00 per jaar doorhalen wat niet van toepassing is) Handtekening wijderen, alle gemalen op volle capaci teit te malen en verstoppingen van dui kers zo snel mogelijk op te heffen. Op enkele plaatsen in het gebied zijn extra pompen ingezet, zoals bij een nieuwe boerderij in de Maatpolder bij Eemnes. Bij de Schuitenbeek (gemeente Putten) zorgen zandzakken ervoor dat een boer derij beschermd wordt tegen het water. Minder water De waterstanden blijven op de meeste plaatsen nog aanzienlijk onder het ni veau dat in maart van dit jaar werd be reikt. De meeste stuwen in het Valleika naal zijn al vernieuwd en kunnen nu automatisch worden bediend. Volgend jaar zal het waterschap de stuw Asschat bij Leusden vernieuwen waarbij de doorvoercapaciteit daar groter wordt. Waterschap Vallei Eem vernieuwt de stuw aan de Balladelaan de komende maanden. Het gebied van Waterschap Vallei Eem vormt een kom. Het water vanaf de Utrechtse Heuvelrug en de Veluwe stroomt via een wijd vertakt bekenstel- sel uiteindelijk het Valleikanaal in. Het Valleikanaal ligt in het laagst gelegen deel van de vallei. Uiteindelijk stroomt het via de Eem naar het Eemmeer. In het noorden van het waterschap liggen een aantal polders, die op dit moment permanent bemalen moeten worden om droog te blijven. Noodgevallen De situatie in het gebied van Water schap Vallei Eem is zodanig dat het Waterschapshuis niet bemensd zal zijn. In noodgevallen kan men via het alarm nummer van het waterschap (0800- 0990800) contact opnemen met de dis trictsopzichters van het waterschap. Als hij niet was aangereden door een vrouw, had een 68-jarige Soester mis schien nu zijn rijbewijs nog. De vrouw (50) reed dinsdagavond rond kwart over zes op de Wiardi Beckmanstraat achter uit en botste tegen de auto van de man op. De materiële schade was nihil, maar de ingeseinde politie ontdekte dat de man een veelvoud van het voor automo bilisten toegestane alcoholpercentage had geconsumeerd. Hij moest zijn rijbe wijs meteen afstaan. Een vrouw uit Utrecht is zondagmiddag onwel geworden toen ze in haar auto over de Biltseweg reed. Een automobi liste achter haar zag dat de Utrechtse ineens naar rechts reed en in de berm tot stilstand kwam. Deze Baarnse stopte, maar merkte dat de Utrechtse niet aan spreekbaar was. In het ziekenhuis kwam aan het licht dat de vrouw al langere tijd last heeft van haar hoofd en wordt be handeld in het AZU. De klusjesdienst voor ouderen is ont staan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv- ketel vullen, tl-buizen en lampen ver vangen, stopcontacten hersteÜen, rol gordijnen gangbaar maken en lek kende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende mate riaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulpverleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, tel. 6023681. De Stichting Toermalijn in Soest atten deert op het toneelstuk "Savannah Day" van Marguérite Dumas, dat vanaf 4 no vember wordt gespeeld door Theater na Water in de graansilo Hagevoort in Al- mere. Spelers zijn Monique Lapidaire, Pia Douwes en Dina Schuurman, onder regie van Ferry Kaljee. Er zijn o.a. voor stellingen op de zondagmiddagen 15 en 22 november. Toermalijn verzorgt een bustocht naar de voorstelling. Losse kaarten kosten f 20,- (VW-Almere: 036-5334600). Warme kleding wordt aangeraden. Informatie: Toermalijn, tel. 6011711 (Ad van Wijngaarden). De Hilversumse kunstenares Ingrid Jan sen exposeert haar werk tot half decem ber in Hotel Restaurant De Kastanjehof, Lage Vuursche. Ze schildert met over gave en temperament, dat laten haar fel- gekleurde olieverf landschappen vooral zien. Ingrid volgde tekenen en handarbeid aan de Stichting Opleiding Leraren in Utrecht en bekwaamde zich in haar vak door deel te nemen aan di verse cursussen. Ze heeft al heel wat geëxposeerd in binnen- en buitenland en werkt ook in opdracht. Haar onder werpen zijn vooral landschappen, vertelt ze, maar ook mensen. "Ik vind het fijn als mensen zich een onderdeel voelen van het landschap wat ik schilder. Ze moeten het idee hebben dat ze erin kunnen lopen. Ik schilder ook musici en wat me dan vooral boeit is het contact dat ze met elkaar hebben in het samenspel en tegelijkertijd het op zichzelf gericht zijn." Wat betekent schilderen voor haar? "Heel veel, het is een uiting van mijn persoonlijk leven, dat vele facetten kent. Het is voor mij een manier om nare din gen te verwerken, maar ook om mijn vreugde te tonen. Mensen worden ook vaak vrolijk als ze naar mijn schilderijen kijken en dat vind ik heerlijk. Dat mijn werk zoveel los maakt bij hen!" Brigade-generaal P.J.E. Schriek, commandant van de 13e Gemechaniseerde Bri gade, nam op woensdag 28 oktober afscheid van 101 Tank Bataljon in de Dumou- linkazerne. Twee jaar was hij 'de grote baas' geweest. In korte bewoordingen dankte hij voorde inzet en wenste vooral de BBT-ers veel studiezin, ten einde een voor hen passende baan in de burgermaatschappij te verwerven. Namens het personeel werd hij als chef bedankt door overste De Wit. "U heeft onze trainingen meegemaakt en geconcludeerd dat wij die fel en vasthoudend zullen uitvoeren. Wij feliciteren u met de bevordering tot generaal-majoor en commandant van de le divisie in Apeldoorn. De generaal werd, staande in een Leopard-2 tank, op cavalereske wijze uitgeleide Vorige week werd ingebroken in het bronbemalingsbedrijf aan de Batenburg- weg. De dader doorzocht alles en ging er slechts met 75 gulden vandoor. Voor af had hij de alarminstallatie buiten wer king gesteld. De aangerichte schade is aanzienlijk hoger dan het gestolen geld bedrag. Vijf jonge knapen van ongeveer twaalf en dertien jaar zijn zondagmiddag door de politie aangehouden. Twee van hen hadden, onder aanmoedigingen van de drie anderen, met stenen een ruit van een bulldozer ingegooid. Die staat op het terrein waar de skeeler/ijsbaan mo menteel wordt aangelegd. De schade bedraagt duizend gulden. Met de ouders van de twee jonge van dalen is afgesproken dat de schade wordt geregeld. De jongens worden voorgedragen voor een alternatieve straf via HALT. Op de Buijs Ballotlaan zijn maandag middag twee auto's beschadigd geraakt. Volgens twee vrouwen is daarvoor een 41-jarige Soesterberger verantwoorde lijk. Ze kwamen hem tegen. De vrou wen zaten samen in een auto en moes ten stoppen, toen de man hen van de andere kant naderde. Hij wilde voorbij een geparkeerde auto rijden, maar de rijbaan was te smal om beide voertuigen tegelijkertijd te laten passeren. Volgens de vrouwen reed de man, die zich agres sief zou hebben gedragen, tegen hun auto aan, die daarbij naar achteren werd geduwd. Vervolgens schampte hij ook een andere auto die geparkeerd stond. Aan de hand van het kentekennummer werd de man later in zijn woning aangehouden. Zijn agressieve gedrag wijtte hij aan stress, van het beschadigen van twee auto's zei hij niets te hebben gemerkt. Opnieuw heeft zich zaterdag een in cident voorgedaan tijdens een Win- tertocht van de wandelsportvereni ging Olympia. Een jonge vrouw uit Hilversum werd, een dag na haar verjaardag, al na een halve kilome ter lopen in het bos van Pijnenburg onwel en werd per ambulance over gebracht naar het ziekenhuis in de mediastad waar ze werkzaam is als röntgen-laborante. Na onderzoek mocht zij weer naar huis. Opmerkelijk is dat in november '96 een vrouw uit Leerdam tijdens een Winter- tocht bij het oversteken werd aangere den. Een jaar later werd in dezelfde maand een man uit Maarssenbroek in het bos onwel, een vergelijkbaar geval aan dat van de Hilversumse. De vele regenval weerhield precies drie honderd wandelaars er niet van deel te nemen aan de wandeling in Soest. Van af 10.00 uur kon gestart worden vanaf het clubgebouw van de atletiek- Op dinsdag 17 november houdt de Snoekbaars een bijeenkomst over de karpervangst. Dick Langhenkel, specialist op dit gebied, verzorgt de avond. Hij maakt daarbij gebruik van dia- en filmmateriaal. Als locatie is gekozen voor het clubgebouw van postduiven vereniging de Zwaluw aan de Konings weg, achter het benzinestation. De zaal gaat om 19.15 uur open, de aanvang is 20.00 uur en de toegang gratis. vereniging Pijnenburg aan de Wiek- sloterweg voor de 5, 10, 15 of 20 kilo meter. Deelnemers die per openbaar vervoer reisden konden tegen een gerin ge vergoeding met een personenbus naar het beginpunt worden gebracht en na afloop weer terug naar het trein- en busstation in Soest-Zuid. Rond het middaguur waren zo'n twee honderd wandelaars, uit onder meer Boxtel, Hoofddorp, en zelfs uit Sittard onderweg en hadden nog gunstig weer. Late starters kregen met buien te ma ken. Het was bovendien uitkijken gebla zen voor glijpartijen, want sommige bospaden waren erg drassig. Vooral in het natuurgebied achter de Waterleiding in Soestduinen waren de met mos be groeide paden spekglad geworden. Ver der kwam men door De Zoom, De Paltz en het voor publiek opengestelde mili taire oefenterrein bij Soesterberg. Via de Lange Duinen keerde men terug naar de finish. Groepen waren er uit Rotter dam, Hilversum, Utrecht en Soest was vertegenwoordigd met een team van de korfbalvereniging De Eemvogels. Op de vijf kilometer telden de organi satoren slechts 39 lopers terwijl de tien kilometer juist het grootste aantal kreeg te verwerken: 118. De vijftien kilometer werd door 49 deelnemers gelopen en langste afstand, de twintig kilometer, door 94. Men was vol lof over de rich tingsborden welke op alle invalswegen naar Soest waren geplaatst zodat veel gezoek naar de startgelegenheid werd vermeden. Niet anders was het met de uitgezette routes. Enthousiast kwamen de door de wol geverfde Winterwan- delaars terug en spraken van een schit terend mooie en met zorg gepijlde tocht. BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandag 26 oktober: Resto team-De Vrije Teugel 2-3; Domtorentjes-Big Splitters 2-3; Flinstones-Team B 5-0; The Outsiders-Strajk 0-5; Wafe-Spare 4-1; De Briljantjes-Team- work 5-0. Dinsdag 27 oktober: Toverbal-C-drie Team 3-2; Energy-De Noten 0-5; Team A-Cobra's' 0-5; H.A.M.-Naadje 0-5; WEI-Cool Cat 0- 5; Taxi-Drivers-Heppie Hoekers 3-2. De Snoekbaars Eerste wedstrijd wintercompetitie. 1. Willem van der Kraats 7.47 meter, 2. Kees Bruining 5.5, 3. Willem Huntelerslag 5.16, 4. John Hibbel 4.68, 5. Theo Bosman, 4.5, 6. Gerrit Kasius 4.15, 7. Ab Dekker 3.42, 8. Gert van Drie 3.14, 9. Co Wijnands 2.63,10. Kik van de Hoef 2.57. De Duinkikkers 25 meter schoolslag: Daniëlle van Tol 23.09; Nicky van Rouwendaal 25.10; Christine Stra- ting 23.29. 25 meter vrije slag: Nicky van Rouwendaal 17.62; Daniëlle van Tol 18.41; Martje van Velzen 21.23; Christine Strating 18.65; Step- hanie Epskamp 16.58; Suzanne Schuurman 17.33; Suzanne Willems 21.94; Elize Stolze 16.44; Sanne Schalkx 1.31.11; Samantha Bender 18.75; Ruben de Clippelaar 15.02; Denise van Rouwendaal 15.81; Niels Vlug 18.44. 50 meter rugslag: Hanke Schalkx 42.85; Maartje Houben 45.95; Sharon Post 40.18; Emily Janssen 41.13; Elise Hooft 40.20; San ne Schalkx 40.03; Bram Houben 38.20; Robbin Blokpoel 36.09; Sebastiaan Schuur man 34.54; Paul Spronk 34.24. 50 meter schoolslag: Remko Hooft 43.31; Niels Vlug 52.11; Suzanne Schuurman 46.80; Martje van Velzen 53.19; Suzanne Willems 57.18; Elize Stolze 46.39; Stephanie Eps kamp 50.29; Samantha Bender 46.20; Erwin Post 48.88; Sebastiaan Schuurman 20.69; Ronald van de Breemer 48.18. 50 meter vrije slag: Sharon Post 33.82; Emily Janssen 33.04; Erwin Post 40.32; Ronald van de Breemer 42.20. 100 meter vlinderslag: Bram Houben 1.27.94; Paul Spronk 1.15.89; Elise Hooft 1.27.9. 100 meter rugslag: Remko Hooft 1.29.59; Ruben de Clippelaar 1.31.14; Denise van Rouwendaal 1.28.22. 200 meter schoolslag: Robbin Blokpoel 3.05.93; Maartje Houben 3.53.11; Hanke Schalkx 3.24.56. BADMINTON Selby Niet langer dan anderhalf uur had het eerste jeugdteam nodig de uitwedstrijd tegen Breukelen met 0-8 te winnen. In vier games werd zelfs geen enkel punt afgestaan. Het damesdubbel bijvoor beeld werd met tweemaal 0-15 gewon nen. Een van de dames enkelspelen ein digde in 0-11 en 0-11 voor Selby. WATERPOLO De Duinkikkers In het vierde part werd de wedstrijd be slist tussen de heren jeugd van de Duin kikkers en IJsselmeer. Via de tussen standen 3-1,4-2 en 4-4 waren de teams begonnen aan de laatste periode, waar in de Soesters van tactiek veranderden. Dat resulteerde in een 7-4-overwinning. ZWEMMEN De Duinkikkers Zaterdag vertrok de wedstrijdgroep naar Huizen voor een limietwedstrijd. Tij dens een limietwedstrijd in Huizen wer den zaterdag drie clubrecords verbro ken. Suzanne Schuurman verbeterde haar eigen clubrecord op de 50 meter schoolslag, vervolgens zwom Robbin Blokpoel naar een nieuw clubrecord op de 200 meter schoolslag en Paul Spronk pakte nog het clubrecord op de 50 me ter rugslag. Verder werd er een ruime zege behaald op de 4x50 meter estafette door Sebastiaan Schuurman, Paul Spronk, Robbin Blokpoel en Bram Houben in een tijd van 2.01.50. Een 4e plaats was er voor Hanke Schalkx, Eli se Hooft, Sharon Post en Sanne Schalkx. Een inwoner van Almere had donder dag nogal wat uit te leggen aan de po litie. Hij werd op de Nieuweweg aange houden, nadat hij was gezocht omdat hij in een winkel aan de Amersfoortsestraat een diefstal had gepleegd. Hoewel hij de spullen in de winkel had achtergelaten, wilde de politie hem even aan de tand voelen. Bij de ontmoeting ontdekte de politie dat de Almeerder teveel alcohol had gedronken en toch was gaan rijden, Hiervoor kreeg hij een boete van 900 gulden. En passant stelde de politie vast dat de geleende auto, waarin de man reed, niet was verzekerd. Alleen, met z'n tweeën of in groepjes gingen de driehonderd wandelaars op pad voor de eerste winterwandeling van Olympia. FotoGoos van der Wilt Ook de door de vereniging geplande rust, aan de rand van het bos (waar de snert gretig aftrek vond) werd op prijs gesteld. Op de zaterdagen 9 januari en 6 maart, worden de tweede en derde SGWB- Winterwandeling van Olympia gehou den maar dan vanaf het clubgebouw van de P.V. De Zwaluw aan de Koningsweg. Op de Insingerstraat is zondagmiddag een auto gestolen. Een onbekende man drong- de woning van een 34-jarige Soester binnen, stal de autosleutels en ging er met de wagen vandoor. De auto werd korte tijd daarna aangetroffen na bij de Dalweg en de Bongerd, waar hij tot zijn assen in de modder stond. De dief was zo slim geweest laarzen uit de auto mee te nemen, alsmede een radio cassetterecorder. De politie heeft maandag een automo bilist een boete gegeven, omdat hij zijn auto op de Driehoeks weg had gepar keerd. Dat is op maandag tussen 9.00 en 16.00 uur verboden om de weg vrij te houden voor de vuilniswagen van de reinigingsdienst. Die kon er niet door, omdat er drie wagens stonden gepar keerd. Toen de politie arriveerde, had den twee automobilisten hun wagen al verwijderd, de derde had pech. In de nacht van dinsdag op woensdag is een inbraak gepleegd in een winkel aan de Zuidpromenade. De daders gingen ervandoor met enkele cd-spelers. De zoektocht die de politie in de omgeving inzette, leverde geen resultaat op. Aan gifte van de inbraak werd gedaan door een 49-jarige Soester. Saiditjng Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 81 32 Door nieuwe technieken is het tegen woordig mogelijk om met behulp van chemische middelen het looiproces van leer in een paar dagen te laten verlopen. Daarvoor wordt wel een grote aanslag op de natuur gepleegd. Vooral het looien met chroom vervuilt op grote schaal rivieren en meren. Om één kilo leer te looien is 35 liter water nodig. Eenmaal veiwuild water is ongeschikt voor menselijke consumptie. Vroeger werd het leer met behulp van plantaardige stoffen gelooid. Dat was veel beter voor het milieu, maar ook tijdrovender. Het natuurlijke looiproces duurde soms meer dan een jaar. Toch zijn er nog steeds leerbewerkers die met natuurlijke stoffen werken. Een han delspartner van Fair Trade, Palam Ru- ral Centre, in India, is er één van. Bij het natuurlijke; looien maakt men gebruik van een plantaardige olie en boomschors. Volledig plantaardig ge looid leer is minder soepel en heel ge schikt om b.v. sandalen van te maken. Voor tassen is soepeler leer nodig; daar om voegt men daarvoor een kleine hoe veelheid niet-natuurlijke stoffen toe. Palam Rural Centre wil het natuurlijke looien stimuleren. Dit is niet alleen van direct belang voor het eigen leefmilieu in India. Er is ook in het Westen een groeiende vraag naar deze natuurlijke materialen. Ook in de Wereldwinkel zijn artikelen van natuurlijk gelooid leer te koop. Van rugzakje tot brillenkokers en van portemonnees tot schooltassen. Dinsdag t/m zaterdag 09.30-17.00 uur geopend, 's Maandags 13.00-17.00 uur. Niet om 10.00 uur, zc Soester Courant van i maar om 20.00 uur b november) de thema "Geloof en economi bouw van de Emma laan 2. X C L U Kerkstraat 3-5 2 Tel.: 035-6030303 I Weekend-opvangc Maatschappelijke D Hulp in dringende zaterdag, zondag en feestdagen, tel. 6245 Stichting Hulpdiei Hulp aanvragen dage 10.00 uur, tel. (C 352097. Nazorg borstkanki Informatie: Borstkan trum Utrecht (BIC), di. t/m. vrij. 10.00-1 Werkgroep Kind en Behartigt de belan ouders vóór, tijdens huisopname. Informe ling, tel. 6014470. Vrouwenspreekuu Iedere donderdag Stadsring 31A (Vroi foort, tel. (033)4616( wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke Maandag 19.00-21.1 16.00-18.00 uur; 21.00 uur, tel. (030): Vrouwen in de Bij: Vrouwen die probier terrein van de bijstan terecht bij de werkgn Bijstand, telefoniscl 13.00 of na 18.0C 6017431 of 6018555 Spreekuur: elke 2< maand, 10.00-11.30 tionaal Vrouwencent VTO-sam enwerki Vroegtijdige Onder! lingsstoornissen bij 240, 3800 AB (033)4637285. Slachtofferhulp S< Praatpaal en vraagt fers van misdrijven e len, tel. 6027719. Slachtofferhulp E 24 uur per dag tele voor Soest, Soestdi tussen 7.00 en 23.0( tussen 23.00 en 7.0' kamer van de Amer 033-4666666. AI Anon-groep S( Steun aan familie vi matig veel drinkt of of 5415474 Baam. Ouders van een o Landelijke zelfhulp- Contactadres: Evel breestraat 543, 37 6014310. Thuishulpcentral De THC biedt part dementerenden, van ouders van verstane gehandicapte kinde of passief oppasser Informatie: tel. 033 Contactpersoon Soi tel. 6022395. Thuiszorg/Maati Stichting Thuiszorg Werk N.O. Utree Burg. Grothestraat tel. 6036800, fax 61 Jongerenspreekii Voor jongeren van 1 dag 15.30-16.30 Amersfoort. Psycho-profylaxe Stichting Psycho-p ding op de bevallin v.d. Poll, Clauslaan tel. 6031396. Steunpunt Rouw> Contactadres: Nell Brinkweg 18, 37< 6022122 (9.00-1 6014310. Telefonische H Eemland Dag en nacht berei en sociale nood, tel Kinder- en jeugd Wie hulp zoekt, ra ren bij het Centraa 11.00 uur, tel. 603

Soester Courant | 1998 | | pagina 23