]3 h' ïv n Fa W Danscentrum Gerla Visser November Broekenmaand Adam Uitvoering 3O-kilometerzones begint ACfÜËËLÏ Promoteam in Soest voor fietsverlichtingsactie Het blijft genieten! Sint Nicolaas komt op 14 november aan in Soest 'Bodes moeten niet meer met stukken door 't dorp hollen' Welkomstavond nieuwe ingezetenen gemeente COUNTRY L1NEDANCE -^^^2 WOENSDAG 4 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT eren? 5S voor uw: ladeschotels PAGINA 3 Winkelgebieden noord en zuid al in december aan de beurt 11 JIBIlMIMjg ïcialiteiten urant P-OUIS- ber *ELE )ANSERES CtasowderfoMri EL. 035-6019954 -• idig advies rhandelingen? ter naar diensten! or GESLOTEN Met 100 km/uur over de Vredehofstraat SOEST Ook voor service moet u bij ons zijn d 1L- y Drie mensen onwel na slok van Yogi-drink Liefdesverklaringen op muren van school Rug- en nekletsel bij staartbotsing Snelheidscontrole Beckeringhstraat Commissie vindt E-mail mooi genoeg Albert Cuyplaan 198b Soest I I-0 K YI \ni;-l\sr,l IRIJ V I\( i Iets te vieren? De Soester Duinen Oude vrijwilligers V dyy <b ■S"4<? .00 TOT 14.00 UUR. n per heden op er se noodzakelijk. r dan tijdig. 30EST ergelegenheid. De Van Weedestraat: In de blauwe zone wordt nog dit jaar een maximum-snelheid van 30 kilometer per uur ingevoerd. Dit gebied loopt van de rotonde op de Burgemeester Gro- lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven at spreekt vanzelf t thestraat tot de Oude Raadhuisstraat en beslaat delen van en kele zijwegen. Vijftig borden, 62 groene strepen, 56 plateaus en vier inritconstructies zijn nodig om van alle wijken in Soest en Soesterberg een 30-kilo- meterzone te maken. Daarvoor zul len de komende drie jaar op 122 lo caties (betrekkelijk eenvoudige) maatregelen worden getroffen. Vooruitlopend op de uitvoering, die in 1999, 2000 en 2001 plaatsvindt, wordt begin december in de winkelgebieden Van Weedestraat en Soesterbergsestraat een maximum snelheid van 30-kilome- ter per uur ingevoerd. Het wachten is op het verstrijken van de beroepstermijn, waarbinnen burgers bezwaar kunnen maken tegen de maatregelen. In 1999 komen Soest-Zuid, Klein Eng- endaal, de zuidelijke Eng, Hees, Over- hees en Soestduinen aan de beurt., In 2000 worden Soesterberg, Colenso, het Smitsveen en Klaarwater aangepast en in 2001 volgen de Boerenstreek, Soest- dijk/'t Hart, de noordelijke Eng en de bedrijventerreinen De Grachten, Soest- dijk en Soesterberg. Deze planning is kortgeleden gemaakt. Zodra een wijk bij de invalswegen is in gericht met de noodzakelijke voorzie ningen, mag er niet harder worden ge reden dan 30 kilometer per uur. Een uitzondering geldt voor de hoofdwegen. Dat zijn de routes Biltseweg-Birkstraat, Birkstraat-Vredehofstraat, Nieuweweg- Beckeringhstraat, de Soesterbergsestraat en de Dalweg in Soest en de Kampweg en de Banningstraat/Rademakerstraat in Soesterberg. In de winkelgebieden geldt weer een snelheidslimiet van 30 kilometer per uur. In afwachting van het landelijk beleid wordt te zijner tijd buiten de bebouwde kom op de Biltseweg en de Birkstraat de maximum toegestane snelheid vastge steld op 60 kilometer per uur. Tijdens de begrotingsbehandeling in oktober heeft de gemeenteraad reeds ingestemd met dit verkeersveiligheids- plan. Op ambtelijk niveau is een Plan van Aanpak gemaakt, dat de goedkeu ring van het College kan vinden. In de raadzaal mag vanavond de commissie verkeer (de vergadering begint om 19.30 uur) haar zegje doen, waarna de raad op donderdag 19 november zijn oordeel velt. De gefaseerde uitvoering moet telkens naar de raad worden te ruggekoppeld, omdat die per onderdeel geld beschikbaar dient te stellen. De plateaus kosten 21.200 tot 27.000 gulden, afhankelijk of ze van klinkers of asfalt worden gemaakt, terwijl een inrit- constructie een investering van 15.000 gulden vergt. Voor de combinatie bord en groene streep telt de gemeente dui zend gulden neer, voor alleen een bord 50 gulden. De totale kosten zijn ge raamd op 1,2 miljoen gulden, waarvan het rijk naar verwachting de helft voor zijn rekening neemt. (Brom)fiefsers Ook voor de (brom)fietsers gaat er het een en ander veranderen. Binnen de bebouwde kom mag op brommers straks niet meer op het fietspad worden gereden, maar moeten de bestuurders gebruik maken van de rijbaan. Fietsers krijgen in de 30- kilometerzones voor rang als ze van rechts komen. De gemeente heeft aangekondigd dat de politie in de zones streng toezicht zal houden op naleving van de verkeersre gels. De Soesterbergsestraat: Ook in het winkelgebied zuid wordt voor de jaarwisseling een 30 kilometerzone ingesteld. Die ligt tussen de Korte Ossendam en het Plein van Zuid (bij de par keerplaats) en geldt tevens voor de Gallenkamp Pelsweg. In het kader van de landelijke ac tie, waarvoor minister Netelen bos gisteren het startsein gaf, wordt ook in Soest een fietsver lichtingsactie gehouden. Een speciaal promotieteam doet ook Eemland aan en brengt vrijdagmor gen een bezoek aan de Mavo Soest aan de Valeriaanstraat en het Grift- land College een de Noorderweg. Evenals in andere plaatsen wordt op beide scholen promotie-materiaal af gegeven, dat door de docenten in de lokalen wordt uitgedeeld. De bedoe ling is de leerlingen erop te wijzen dat een goed functionerende (brom) fietsverlichting van groot belang is. Het karakter van de nationale actie is in eerste instantie preventief. Maar over een week of twee zal de politie ook verlichtingscontroles gaan hou den in Soest. (Brom)fietsers zijn dus gewaarschuwd. Een automobilist die maandagmiddag met een snelheid van 100 kilometer per uur over de Vredehofstraat scheurde, had de pech dat de politie daar net stond te controleren. Hij heeft geluk dat een nieuwe verkeerswet nog niet in de praktijk tot uitvoering is gebracht, an ders had hij zijn rijbewijs moeten inle veren. Op de Vredehofstraat mag niet harder dan 50 worden gereden. Tijdens de controle werden zes van de 140 passerende bestuurders bekeurd voor te hard rijden. Een bromfietser moet een boete betalen, omdat hij geen certificaat heeft. jBAR» ORIBJL RESTAURANT Onze in ie wok geserveerde roerbakgerechten? Onze wildspecialiteiten? Al onze andere alom bekende vlees- en visspecialiteiten? (al onze gerechten ook om af te halen). STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkostën. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 1AKELAAR/TAXATEUR 0. G. w VdT/ Atte werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, ?s het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 fax 035 6037491 Brandweer, GGD en politie rukten za terdagmiddag rond kwart over vijf uit naar een woning aan het Van de Velde- plantsoen. Daar waren drie mensen on wel geworden. Hoewel bij de melding iets werd gezegd over koolstofmonoxi- devergiftiging, is de oorzaak vermoede lijk terug te voeren op voedselvergifti ging. De drie hadden allen uit een pak Yogi-drink gedronken. In het ziekenhuis werd een vrouw ter observatie opgeno men, twee kinderen konden na behan deling naar huis. De inhoud van het pak zou worden onderzocht. Voor de zeker heid meette de brandweer de woning door. Daarbij kwam niets vreemds aan het licht. Kalverliefde of niet, enkele basisscholie ren verklaarden zondagmiddag hun lief de. Niet mindei; dan elf harten en bijbe horende teksten spoten ze zondagmid dag op de muren van de Desmond Tu- tuschooi aan de Molenstraat. Snel maakten ze zich uit de voeten toen ze rond half drie de directeur zagen nade ren. Hij herkende twee van de jongens als leerlingen van de school en sprak ze de volgende dag aan. Het tweetal be weerde dat twee anderen verantwoorde lijk waren voor de graffity. De politie heeft dat verder onderzocht, want de schoonmaakkosten van 1.500 gulden moeten worden verhaald. Op de Ossendamweg heeft woensdag een vrouw uit Amersfoort rug- en nek letsel opgelopen. Ze was betrokken bij een kleine staartbotsing. Die werd ver oorzaakt door een 23-jarige Soestste die niet tijdig remde voor het verkeer voor haar. Ze botste achterop de wagen van de Amersfoortse die op haar beurt in aanraking kwam met de auto die werd bestuurd door een 36-jarige man uit Soest. Zeven bestuurders van een auto zijn op de bon geslingerd, omdat ze te hard over de Beckeringhstraat reden. Daar hield de politie maandagmorgen tussen half elf en half twaalf een controle. Twee anderen kregen een bon, omdat ze de veiligheidsgordel niet droegen. Volgende week zaterdag (14 no vember), zal Sint Nicolaas weer voet zetten op Nederlandse bo dem. De nationale aankomst is in Wijk bij Duurstede en zal live op de televisie worden uitgezon den. Aansluitend aan de tv-in- tocht zal de Goedheiligman naar Soest toekomen. De aankomst van Sint Nicolaas, ver gezeld van zo'n zestig Pieten, is bij Sport Organisatie Soest aan de Bos straat om 13.30 uur. Vandaar zal het gezelschap in optocht naar het ge meentehuis gaan voor de officiële ontvangst door de burgemeester 15.00 uur). De optocht vertrekt om 14.00 uur van het S.O. Soest-terrein aan de Bosstraat. De route is: Den Bliek laan, Insingerstraat, Van der Weij- denstraat, Obrechtstraat, Willaert- straat, Dorpsstreek, Dalweg, Speen kruidstraat, Dalweg, Raadhuisplein. Kinderen die kunnen zingen, dansen, een muziekinstrument bespelen of op hun handen kunnen lopen wor den uitgenodigd voor Sint Nicolaas op te treden tijdens de kindermiddag op het Raadhuisplein. Door een briefje te schrijven naar Sint Nico laas, Postbus 99600, 3760 NA Soest kun je je aanmelden. Vertel in dit briefje wie je bent en hoe oud, watje wil gaan doen, waar je woont en je telefoonnummer. Inmiddels is in Soest het Sint Nicolaas-boekje be zorgd bij alle huizen en via de basis scholen. In de raadscommissie ABZ zijn stemmen opgegaan om de raads stukken voortaan alleen nog elek tronisch (via E-mail) bij de raadsle den thuis te bezorgen. Nu gebeurt dat ook wel, maar de dames en he ren politici krijgen ze óók nog ge woon "op papier" thuisbezorgd. Alle 27 raadsleden (en een handvol fractie-assistenten) beschikken sinds enige tijd van gemeentewege over een computer met Internet-aansluiting, waardoor ze via E-mail van alle bestuur lijke en politieke wederwaardigheden op de hoogte worden gesteld. Niet alle raadsleden zijn overigens, naar verluidt, even handig in het omgaan met dit nieuwste snufje. Bij wijze van "aanloop" worden de stukken dus voorlopig ook nog gewoon thuisbezorgd, een karwei tje waarvoor sinds jaar en dag de bodes worden ingeschakeld. Harry Witte (Gemeentebelangen) is kennelijk wel bedreven met de elektro nische informatievoorziening, want hij vond het zo langzamerhand onzin om de bodes met al dat papier door Soest te laten "torren". Volgens hem konden de paperassen net zo simpel in de post- bakjes van de raadsleden worden gede poneerd. Burgemeester De Widt reageerde posi tief. "Dat lijkt me inderdaad een verbe tering." Ook Wim Roest (D66) vond het "complete waanzin, dat gehol van de bodes door het dorp", en ook Teun Middelkoop (CDA) vond het beter om alles via de computer te kunnen ontvan gen. "En dan hoef ik het een dag later niet óók nog 's op papier thuis te krij gen." Niet milieu-vriendelijk Wiebe Meilof (GPV/RPF/SGP) wees er overigens op dat het thuis uitprinten van alle stukken niet alleen een heel tijdrovend, maar ook een verre van mi lieu-vriendelijk karweitje is. Kees Boer- koel (PvdA) en Karei van Geet (WD) vonden het nog te vroeg om alle stuk ken "over de computer" aan te leveren, al mocht ook van hen het rondbrengen wel achterwege blijven. Volgens burge meester De Widt is de afspraak nog van kracht dat beide distributiekanalen tij dens de proefperiode worden gebruikt. Inwoners van de gemeente, die dit jaar in Soest of Soesterberg zijn komen wonen, zijn van harte welkom op een speciale welkom stavond die voor lien op dinsdag 10 november in het gemeente huis wordt gehouden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Vanaf 19.30 uur is men van harte welkom. De leden van het college van B W zullen dieper ingaan op zaken die op dit moment in de ge meente spelen en ook het "waarom" vertellen. Het gemeentebestuur wil daarnaast graag de mening van de nieuwe inwoners horen over zaken die hen zijn opgevallen. Misschien komen er suggesties naar voren over hoe het in hun vroegere gemeente geregeld was. Tijdens deze bijeenkomst is ook een rondleiding door het gemeentehuis inbegrepen. Op die manier leert men in voorkomende gevallen de weg vin den in het gemeentelijk apparaat. Aandacht wordt ook besteed aan de gemeentelijke informatiemoge lijkheden als Internet en Teletekst. Het Soester orkest Romany Rey zorgt voor een muzikale omlijsting. (voor beginners) 10 lessen voor 85,- per persoon. Aanvang cursus; dinsdag 17 november. dagelijks (behalve op zondag). Tel. 035 - 603 26 11 602 03 04 Amsterdams café uit de jaren'50. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Soesterbergsestraat 188 - Soest 035 - 603 60 10 7 dagen per week geopend! Hel wemelt in het Soester verenigingsle ven van de onmisbare, oude vrijwilli gers. Zoals Jan Veldhuizen (70), die vijfendertig jaar lang voetbalcorrespon dent was en heel wat voetbaluitslagen doorbelde na afloop van de wedstrijd. Hij was tien jaar toen hij in 1938 bij SEC kwam voetballen. Zij vader zat vóór de oorlog bij die club achter de kassa. Tot zijn vijftigste is Jan blijven voetbal len in het vijfde en zesde elftal. Na jeugdleider en jeugdvoorzitter te zijn geweest, werd Veldhuizen algemeen se cretaris van de vereniging. Hij was be trokken bij de oprichting in 1960 van de Honk- en Softbalvereniging bij SEC en richtte in 1965 de zaterdagtak bij de Soest Esvac Combinatie op. Hij organi seerde toernooien en uitstapjes naar het buitenland. In 1955 introduceerde hij het damesvoetbal in Soest en in 1968 werd hij erelid van de club. Samen met Bert Krijger formeerde hij de stichting SECuur om de materiële belangen van SEC te garanderen door middel van sponsors, reclameborden, wedstrijd- boekjes, geluidsreclame, enzovoort. Al bijna zestig jaar lid van de groen-witten en nog steeds gaat hij door het vuur voor de club, die (als ik het goed inschat) hem op handen draagt. Net zo iemand met clubliefde als Jan Veldhuizen is Piet de Roos (81), old-ti- mer bij buurman S.O. Soest, de "blau we" voetballers van de Bosstraat. Net als Veldhuizen bij SEC heeft ook Piet eeu- wenlangde uitslagen doorgebeld vanuit de bestuurskamer van S.O. Soest. Ieder een in het voctbalwereldje kent hem. Een poosje geleden las ik in een regio naal dagblad dat hij van het bestuur te horen had gekregen dat hij niet langer paste in het imago van zijn topclub, die zo succesvol opereert in de competitie. Ik kan me daar alles bij voorstellen, maar het komt toch hard aan. De boodschap was voor hem geen reden om achter de geraniums weg te kruipen. Hij blijft een trouw supporter en blijft actief in de ANBO, Amnesty Interna tional, de wijkvereniging, de Vijverhof en voor de Soester Courant. Elke organisatie heeft zijn eigen cultuur en daarom is het vaak zo ingrijpend en moeilijk een fusie of een soort samen- op-weg aan te gaan. Kijk maar naar de kerken in ons dorp. De fusiepogingen tussen S.O. Soest en SEC zijn jammerlijk mislukt, omdat de laatstgenoemde als club gewoon in het nieuwe plaatje moest verdwijnen. Dat vindt Jan Veldhuizen, die een uitge sproken mening hierover heeft. Toch vindt hij dat beide in elkaar moeten op gaan in een "Sportclub Bosstraat" met een nieuw bestuur en met nieuwe sport- kleuren. Hij is ervan overtuigd dat het ooit zover komt. Misschien is het m.i. dan verstandig een bestuurslid van de nieuwe vereniging in zijn portefeuille mee te geven "hoe om te gaan met oude vrijwilligers", de gou den oliebollen van onze samenleving. Een volle maand lang korting op allerlei broeken. Katoenen broeken, jeans, wollen corduroystretch, katoenen corduroy(stretch), zuiver wol en wol met polyester. Broeken met verlaagde en elastische band. Maten van klein tot heel groot en heel lang. Teveel om op te noemen. Natuurlijk van bekende merken zoals, Desch, van Gils, Pierre Cardin, Wimmers, Sportman, Hoal e.d. V HERENMODE Winkelcentrum Hartje-Zuid Soesterbergsestraat 51, Soest xr (roax. 2 pantalons per klant, geldig t/m zaterdag 28-11-'96)

Soester Courant | 1998 | | pagina 3