mm 20% 20% m 5.95 Geen ander drugsbeleid in Soest Idee metamorfose industrieterrein Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan 1ACTUEELÏ Cyclaam 3ÜSSS21 Cyclaam Duurzaam en Leefbaar (5) Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Ontwerp-bestemmingsplan Overhees ter inzage PAGINA 4 WOENSDAG 4 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 5 NVOB 4 - daagse De cyclaam is weer terug van weggeweest. Bij Jasmijn vindt u een keur aan diverse cyclamen, div. kleuren, vormen, geurende soorten, etc. Kom even kijken naar de mogelijkheden van de cyclaam, het zal u verrassen Mini Cyclaam 3.95 grootbl CZM en GPV/RPF/SGP blijven dwarsliggen Voorstel samenwerking gemeente, provincie en ondernemingen y NIJHOf NIJHOf Geen lawaai, wel vier parkeerbonnen DE TROMSLAGER PARTY-SERVICE Beste lezer, voor verkoopinformat O Bekeuringen op dinsdag Service bij Schoemaker W NVOB iid Bouwgaram MEER DAN 3S4AAR EEN BEGRIP IN DEBOÜW ATIE ONDERHOUD 50 73 - FAX (035) 601 74 9$ het podium voor een optre de vonken vanaf spetterden met eigen "tune" en waaraan showelement niet ontbrak jen harmonie om trots op te en concert dat verdiende door r publiek gehoord te worden, volgend jaar, wanneer PVO ïrdjarig bestaan hoopt te vie- M. Kraal Centrale Voorlichting AV Soest BLOEMENHUIS fvEUMpï Hartje Zuid": Zuidpromenade 9, Tel. 035 - 601 68 77, Soest iïeHVvS aaide in artikel 26 van de Wet nber 1998 gedurende vier we- l planologie en bouwen (balie ;t gemeentelijk INFOcentrum bibliotheek in Soest, voor een )ktober 1998 vastgestelde be- jzen ingediend en bij de vast- jke Ordening kan degene die alsmede een belanghebbende comstig artikel 23 van de Wet kenbaar te maken, gedurende n de provincie Utrecht, rost ri het bestemmingsplan indic ie ligt, komt toe aan een ieder >ij de vaststelling van het be stemmingsplan Soesterberg- eningen aan de en belanghebbenden een ge- indienen, dan moet dat be- n Soest, Postbus 2000, 3760 Ier genoemde verzenddatum de Wet milieubeheer het mi- eraad jaarlijks een milieupro- ttelijke milieutaken op te ne- de overige milieutaken in het tvoering te geven aan het mi- itelijk milieubeleidsplan. egen: ot 12.30 uur groen milieu, telefoon 035- astanje, 2 acacia's en 2 dennen (lariks) en (lariks) n eventuele vergunning kun- naking kenbaar maken bij de 760 CA Soest, telefoonnum- Fax 035 - 602 92 21 Ondanks het verzet van de CDA- en GPV/RPF/SGP-fractie in de ge meenteraad blijft Soest met het be leid ten aanzien van drugsverkoop en coffeeshops op dezelfde koers: alleen de bestaande coffeeshop aan de Koninginnelaan wordt gedoogd. De meerderheid van de politiek heeft geen behoefte aan een beleidsomme- zwaai, zeker niet nu de discussie ook in nationaal en regionaal verband nog niet helemaal is uitgekristalliseerd. Dat neemt niet weg dat de Soester politiek de gelegenheid graag te baat neemt om de veronderstelde voors en tegens van de "gedoogde" drugsverkoop uitgebreid te herkauwen. Dat gebeurde in elk geval maandag avond tijdens de vergadering van de raadscommissie ABZ, waar B. Kraal van de provinciale welzijnsinstelling Schakels een toelichting gaf op het on derzoek dat hij in opdracht van de ge meenten Soest, Baarn, Bunschotne en Eemnes verricht. Met name Wiebe Mei lof (GPV) en Teun Middelkoop (CDA) maakten het hem lastig. De eerste vond dat hij de drugsproblematiek bagatelli seerde ("gezinnen worden geruïneerd, er gaan mensen aan kapot") en verweet hem gebrek aan objectiviteit; de twee de verklaarde zich nog eens mordicus tegen het gedogen van de Soester cof feeshop, waarvan hij ook had vernomen dat deze voor "overlast" zorgde, en dat is volgens het boekje één van de argu menten op basis waarvan de tent door de burgemeester gesloten kan worden. Burgemeester De Widt wist-wat dat be treft overigens van niets - de overlast wordt ter plaatse door de horeca veroor zaakt, zei hij - en daagde Middelkoop uit man en paard te noemen. Die zou het nog eens uitzoeken. Onderzoeker Kraal benadrukte dat het hem niet ging om de vraag óf er een Het is nog maar een idee, maar het zou kunnen leiden tot een meta morfose van het industrieterrein Soestdijk. Met name aan en rond de Industrieweg is een aanzienlijker fraaier straatbeeld mogelijk als on dernemers, gemeente en provincie de handen ineen willen en kunnen slaan. Een schoonheidsprijs verdient het oude industriegebied allang niet meer. Voor al in vergelijking met het nieuwe bedrij venterrein De Grachten steekt het schril af. Geld om gewenste verkeersmaatregelen te treffen, zit er niet meer in de gemeen tekas. In het recente verleden opperde PvdA-fractievoorzitter Kees Boerkoel daarom dat wellicht de ondernemers de kosten daarvan op zich zouden kunnen nemen. Verder is het zo dat zich in Soest een onroerendgoedmarkt aan het ontwikke len is. Soester ondernemers zouden op zoek zijn naar met name kantoorruim te. Nederland maakt momenteel een hoog-conjuctuur door, geld in het be drijfsleven is er dus wel. Uitgangspunten Deze uitgangspunten heeft ambtenaar A.T.J. van Dongen gebruikt bij het vor men van een idee voor een 'face-lift' van korting op al het beddengoed uwspar binnen 6 weken na verzen- an burgemeester en wethou- sidie 1997 definitief vaststel- rag van 914.912,00; .a.; an voor de leden van de 3 Financiën oa. Deze korting is geldig t/m 30 november 1998. het industrieterrein. Revitalisering heet dat met een duur woord. "De Industrie weg ziet er niet uit. Als je iets doet, moet je daar je actie op richten." Hij heeft het gemeentebestuur voorge steld in samenwerking met de provincie en uiteraard de ondernemers een beleid in te zetten, waardoor het gebied mooier en veiliger wordt. In de commissie ruim telijke ordening werd gisteravond al over het idee gesproken. De uitkomsten van deze beraadslaging konden niet meer in deze editie worden verwerkt. Het plan van Van Dongen komt samen gevat neer op het volgende: Door onder strenge voorwaarden de mogelijkheid te bieden af te wijken van het bestem mingsplan, zou het voor ondernemers aantrekkelijker moeten worden gemaakt nieuwbouw te plegen. Achttien nieter Zo zou het mogelijk worden ook kan toren en showrooms te vestigen. De meest opmerkelijke afwijking van het bestemmingsplan, die Van Dongen voorstelt, is dat de toegestane bouw hoogte kan worden opgeschroefd van acht naar achttien meter (zes verdiepin gen). Van Dongen, die zich liet inspire ren door de wolkenkrabbers in de Ver enigde Staten, stelt dat de bedrijven daardoor minder bebouwingsoppervlak te nodig hebben. Het logische gevolg is dat er ruimte overblijft. Daar zou de ge meente dan iets van moeten krijgen, vindt Van Dongen. Aan de straatzijde zou vijf meter van de bedrijfspercelen openbaar gebied moe ten worden. Voor het resterend bedrijf sterrein wil de gemeente 30 gulden per vierkante meter van de ondernemingen ontvangen, die kunnen worden gebruikt voor herinrichting van het gebied. Die behelst niet alleen de aanleg van groen, maar ook het uitvoeren van de gewenste verkeersmaatregelen. Het openbare ge bied kan worden ingericht, zodra vol doende ruimte is vrijgekomen. De ondernemers dienen daarnaast tien procent van het bedrijfsterrein met groen in te richten en uiteraard moeten op het terrein voldoende parkeerplaat sen volgens de CROW-norm worden aangelegd. Verder moeten de onderne mers er rekening mee houden, dat hun panden tenminste tien meter van de perceelgrens staan. Een uitzondering hierop wordt gemaakt voor de begane grond. Het nieuwe beleid zou moeten gelden aan weerszijden van de Indus trieweg in een zone van ongeveer 44 meter. Haken en ogen Van Dongen beseft dat er veel haken en ogen aan zijn voorstel kleven. Zo zal De Industrieweg kan een opknapbeurt wel gebruiken. Op ambtelijk niveau is een voorzet gegeven voor een samenwer king tussen gemeente, provincie en on dernemers die moet leiden tot een 'face liftFoto: Goos van der Wilt rekening gehouden moeten worden met de begraafplaats en de woningen in het gebied. Volgens Van Dongen zal de bouwhoogte van achttien meter op pro blemen stuiten bij de raadsfracties. Toch is, aldus de ambtenaar, de bouwhoogte een belangrijk uitgangspunt: "Die houdt verband met bijvoorbeeld de bijdrage van de bedrijven voor de aanleg van straten en groen. Je kunt dat niet los van elkaar zien." Voorwaarde is dat voldoende bedrijven willen meedoen. Van Dongen mikt een beetje op de groeiende vraag naar kan toorruimte. "In het industrieterrein is altijd vastgehouden aan bedrijven. Maar Soest heeft over het algemeen hoog op geleide mensen. Daardoor is het juist goed als je meer kantoren hebt." Het College wil na gisteravond ook overleg plegen met de Kamer van Koophandel en de Soester Zakenkring. Afhankelijk daarvan kan het idee even tueel nader worden uitgewerkt, waarna ook de provincie, de welstandscommis sie en de buurtbewoners worden uitge nodigd voor een gesprek. korting op alle banken BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN Deze korting is geldig t/m 30 november 1998. coffeeshop moest zijn. "Wij gaan ervan uit dat-ie er is en bekijken of we de za ken eromheen kunnen verbeteren." Eén van de aspecten die nog op een oplos sing wachten is de kwestie van de lega le verkoop aan de voordeur" tegenover de "illegale aankoop aan de achterdeur". Volgens Kraal is dat een Haagse aange legenheid. Hij verwachtte overigens dat de oplossing gevonden zou worden in van overheidswege streng gecontroleer de kwekerijen, zodat precies bekend is hoeveel er geleverd wordt aan de cof feeshops. Op die manier kan de handel uit de sfeer van de criminaliteit worden gehaald, dacht hij. Burgemeester De Widt benadrukte ove rigens dat er tegen andere "dealplekken" hard wordt opgetreden. "Maar het ver plaatst zich steeds, en 't is niet altijd zichtbaar." Kees Boerkoel (PvdA), die een praktijkvoorbeeld kende (in het Smitsveen was de politie ooit met loeiende sirenes aan komen stuiven, zo dat de drugsdealers allang de benen hadden genomen), vond deze aanpak niet zo geslaagd. Volgens De Widt heeft de politie juridisch al meer greep op de zaak door het plaatsen van bordjes "ver boden toegang" op pleintjes bij kerken en scholen... Wat de gevolgen zouden zijn van de sluiting van de coffeeshop kon Kraal niet voorspellen. "Dan krijg je alleen politieke antwoorden, en dat is voor ons onderzoek niet zo relevant." Alcohol Kraal stelde verder vast dat de drugs problematiek op sommige scholen uit concurrentie-overwegingen domweg wordt ontkend. De,meeste fracties leg den overigens een duidelijk verband met de alcoholproblematiek, die ook niet te onderschatten is en in sommige geval- korting op alle spiegels BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3, BAARN Deze korting Is geldig t/m 30 november 1998. De politie heeft in de nacht van zater dag op zondag rond twee uur gecontro leerd op de Middelwijkstraat. Bekeken werd of café-bezoekers voor overlast zorgden, maar dat was niet het geval. Wel werden bonnen uitgeschreven, om dat vier auto's verkeerd stonden gepar keerd. len een veel grotere bedreiging, zoals Ans Mann (GroenLinks-PS) opmerkte. Aansluitend discussieerde de commissie nog over het College-voorstel om het gedoogbeleid (dat wil zeggen: het ver bod tot het vestigen van andere drugs verkooppunten dan het bestaande) met een jaar te verlengen, nu het onderzoek van Kraal c.s. nog niet rond is. Opmer kelijk was hierbij dat Meilof liet weten nog na te denken over zijn standpunt, omdat hij moest toegeven dat er van overlast van de huidige coffeeshop fei telijk geen sprake is ("dat is dus goed geregeld, terwijl het cafébazen geen barst interesseert of hun gasten dronken in de auto stappen"). Hij vond dat de eigenaar van de bestaande coffeeshop daarvoor waardering verdiende. Niet minder opmerkelijk was dat Mid delkoop liet weten dat zijn fractie vóór het voorstel zal stemmen, al was het al leen maar om niet het verwijt te krijgen dat het CDA op die manier meewerkte aan de vestiging van nog méér drugsver kooppunten. En dat terwijl CDA-wet- houder Bart Krol zich al tégen het voor stel heeft verklaard, zoals Boerkoel de CDA-fractievoorzitter fijntjes onder de neus wreef. Zwaard van Damocles Wim Roest (D66) vond dat de strenge gedoog-criteria voor de coffeeshop zó langzamerhand ook wel toegepast moesten worden op de horeca, maar Middelkoop verzette zich tegen zo'n "bliksemafleider". "Dat moet je niet te gen elkaar afstrepen; coffeeshops wor den een steeds groter probleem." Van Meilofs loftuitingen aan het adres van de coffeeshop snapte hij dan ook niets. "Als de horeca zo'n zwaard van Damo cles boven z'n hoofd had zouden de ca féhouders ook nooit meer naast de pot durven piesen..." Meilof daarentegen vond een genuan ceerde benadering zijn "christenplicht". Wel waagde hij de stelling dat de meer derheid van de gemeenteraad, op grond van het huidige gedoogbeleid, zo lang zamerhand wel door de knieën zou gaan en een eventuele opvolger in de be staande coffeshop ook wel zou gedogen. Dat werd van alle kanten met kracht ontkend. Deze korting is geldig t/m 30 november 1998. Het adres voor al uw feesten en partijen! Diverse soorten salades (uit eigen keuken). Luxe hapjes. Belegde broodjes. Koude- en warme buffetten. Voor particulieren en bedrijven! K V 035-6022871 Steenhoffstraat 58-Soest De avond van de 12e november nadert met rasse schreden. Met opvallënde ad vertenties in de op woensdag verschij nende Soester bladen, heeft de gemeen te alle inwoners opgeroepen om mee te doen aan de Soester Duurzaamheids- dialoog. Ook heeft de gemeente ruim 120 brie ven verstuurd aan allerlei plaatselijke in stellingen en organisaties. Iedereen wordt uitgenodigd om op 12 november mee te komen praten en idee in in te dienen voor het nieuwe Duurzaam heidsplan 1999-2002, dat de gemeente raad volgend jaar juni zal vaststellen. Dezelfde middag zal er een bijeenkomst zijn voor alle ambtenaren in het ge meentehuis, die daaraan mee willen doen. Over een leefbaar en duurzaam Soest moet iedereen mee kunnen den ken en praten. Iedereen die zich opgeeft, ontvangt in de eerste week van novem ber een praatpapier en ideeën-formu lier. Dat praatpapier - een kapstok waaraan alle ideeën kunnen worden opgehangen - zal ook op de gemeente pagina's op internet en intranet worden gezet, zodat iedereen die dat wil, het ook daar kan vinden. Toezending is natuurlijk ook mogelijk - ook als u niet in de gelegenheid bent op 12 november te komen. U kunt dan bel len naar de telefoonnummers die wor den genoemd aan het slot van dit ver haal. Nog even voor alle duidelijkheid waar over het bij het Soester Duurzaamheids plan gaat. In de advertentie werd al een aantal voorbeelden genoemd, zoals het toekomstig woonklimaat in uw wijk, re creatiemogelijkheden dicht bij huis, de bereikbaarheid van uw bedrijf, over duurzaam bouwen, energiebesparing, waterbesparing, hergebruik van afval stoffen, of het tegengaan van de verdro ging van de bodem, enz. Als wethouder van milieu van deze gemeente geef ik leiding aan de voor bereiding van het Duurzaamheids plan, dat de gemeenteraad volgend jaar juni vaststelt. In dat plan wordt uitgewerkt hoe we in onze mooie gemeente op een duurzame manier kunnen blijven werken, wonen en van onze vrije tijd genieten. Met an dere woorden: hoe we Soest en Soesterberg leefbaar houden. Duur zaam betekent dat we niet alleen naar nu kijken, maar dat we ook oog hebben voor een leefbare gemeente voor onze kinderen en kleinkinderen. De gemeente wil hierover een open dialoog aangaan met zoveel mogelijk inwoners. Met u dus. Geef u op voor de ronde-tafel-gesprekken van de Soester Duurzaamheidsdialoog in november aanstaande. Meer weten? Bel dan naar Joop van Haaften (6093512) of Sien Overduin (6093674) van de afdeling Groen Milieu. Niet uitstellen, maar doen! Pieter ten Hove De vier hoofdstukken van het praatpa pier luiden: 1. Wonen; 2. Werken (Be drijvigheid); 3. Mobiliteit; en 4. Buiten gebied. U ziet wel, leefbaarheid en duurzaamheid gaat over een groot deel van het reilen en zeilen van de gemeen te. De aanmeldingen voor de Duurzaam heidsdialoog op 12 november beginnen binnen te stromen. Doe ook mee en draag er ook een steentje aan bij dat Soest en Soesterberg duurzaam en leef baar blijven, nu en straks! Vraagprijs 279.000,- kosten koper Berkelstraat AMERSFOORT (Soesterkwartier) Nabij veel winkelvoorzieningen gel., goed onderh. hoekwoning m. ber ging en besloten tuin op 111 m2 grond (bouwjr. ca. 1935). Indeling: hal, m.k., woonk. m. parketvloer en veel kastruimte, kelder. Lichte keu ken, vernieuwd toilet en vernieuwde douchecel. Verdieping: 2 sl.k. (voor heen 3), waarvan 1 met roy. balkon. Vaste trap naar zolder met mogelijkh. voor 3e sl.k. Deze woning verk. in goede st. v. onderh. en is o.a. v.v. spachtel- putzwanden, lokale verwarming en stoffering. Vraagprijs c.v. en erfpacht. 182.500,- kosten koper Vraagprijs 559.000,- kosten koper Vraagprijs 469.000,- kosten koper Vraagprijs ƒ445.000,- kosten koper J.H. Isingserf 61 SOEST ^fotetuin en Wij- Zeer rustig gelegen hoekw^T^v- vend vrij uitzicht Ruim'T^J v^-(/rn. x2.5 m.). Grond- opp. ruim 300 m2) Koninginnelaan 40 Soest r] V~] Tel.: (035) 601 7962 l/^j Fax. (035) 602 60 61 ÜDNB* |X>| VBO Interne!. HltPy/WW.KHKHt Rubenslaan SOEST Gunstig, op de 1e etage gelegen, 4- kamerappartement met c.v. en ber ging op de begane grond. Indeling: hal, toil., douchecel, woonk., 3 sl.k., mod. hoekkeuken met inb.app. (kookpl., afz.kap). Dit app. verk. in goede st v. onderh. en is o.a. v.v. dubb. glas, woonk. en houten vloer sl.kamers en hal. Serv.kst. bedragen ca. 403,- p.m. (ind. voorschot gas/ Steenhoffstraat SOEST Karakteristieke vrijstaande woning m. grote gar., carp. en ruime beslo- ten tuin, (bouwjr. ca. 1910). Centraal gel. nabij scholen, station en winkels. Grondopp. 469 m2. Indeling: L-vorm. woonk. m. houten vloer (ca. 52 m2), hal, toil., m.k., kel der, mod. eetkeuk. m. inb.app. en bijk. m. aansl. wasm./droger. Verdie ping: 3 ruime stk., badk. met ligb., ap. douche en toil. Bergzolder. Deze woning is recentelijk gerenoveerd en verk. in goede st. v. onderh. Turf streek SOEST Op gezellig punt gel. zeer ruime uit- geb. hoekw. m. grote gar. en fraai aangel. besloten tuin met vijverpar tij. Grondopp. 239 m2. indeling: hal, toil., roy. woonk. m.openh., plavui- zenvl. m. vloerverw. (ca. 40 m2), luxe mod. keuk. m. inb.app. Verdieping: 3 sl.k. en badk. m. ligb., ap. douche en 2e toil. Zolder vaste trap m. ruime 4e sl.k. Deze woning verk. in perf. st. v. onderh, en is o.a. v.v. airco, 1e en 2e verd., dubb. glas, veel extra bergruimte en garage v.v. vljering. Voor de wijk Overhees is een nieuw bestemmingsplan in voorbereiding. Het plan is nu nog in de ontwerp fase. Dat er een nieuw bestem mingsplan moet komen ligt aan het feit dat de wijk in fases is opge bouwd: Overhees 1, Overhees 11, Overhees III en Overhees IV. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt van af donderdag 29 oktober tot en met woensdag 25 november ter inzage in het gemeentehuis, de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan, het Dienstencentrum De Vijverhof en C-drie. Het gebied Overhees wordt globaal be grensd door de Koningsweg, de wijk Boerenstreek, het agrarisch buitenge bied van het Soesterveen, de Eigendom weg en de Insingerstraat. Wanneer men wil reageren op het ont- werp-plan, dan moet men dat doen Op het Dalplein en het Raadhuisplein heeft de politie vorige week dinsdag negen bekeuringen uitgeschreven. De aanleiding hiervoor was dat mensen hun auto in de blauwe zone hadden gepar keerd, terwijl ze hun parkeerschijf niet hadden gebruikt of dat hun wagen er langer dan anderhalf uur stond. Vier automobilisten kregen een geld boete, omdat ze op de kruising van de Vondellaan en de Birkstraat het rode verkeerslicht negeerden. i voor 25 november. De brief moet ge richt worden aan de gemeenteraad. Het plan wordt vervolgens met de reac ties besproken in een openbare vergade ring van de commissie ruimtelijke orde ning. Tijdens deze vergadering kan men zijn reacties mondeling toelichten. Daar na stelt de gemeenteraad het bestem mingsplan vast. De bewoners van de wijk Overhees krij gen een brief van de gemeente over de terinzagelegging. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs I verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5