20% wereld 20% Constanze 20% Verkoop van Emmakerk afgeblazen 'Derde Wereldgroep nog hard nodig' derde 0 Wildschut Optiek ACTUEEL expert 0 schoemaker ierenhandelaar betrapt op llegaal bezit papegaaien 'atiëntenServiceBureau van [olendael tijdelijk dicht Geeft uw bril u wel genoeg ruimte? Wie verder kijkt kan het breder zien HOYA LUX EX GPWIDE Gratis Wim Hazeu bij Jongerius over graficus M.C. Escher i i PAGl[\j/i_ trum Soesterberg <en en badkamer. "WOENSDAG 4 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 7 tsmujp i/erk, wandafwerking iratie, spuitpleisters. >st - Tel. 035 - 601 59 76 Samen-op-Weg in Noord is terug bij af Kerkenraad Zuid hult zich in stilzwijgen Geen parkeerschijf Ook mooi zonder beeld. BANG 4 OLUFSEN CENTER Psychologisch Astrologisch Adviesbureau Perfect Fit Voor: 'erhuizing tussen 5 en 10 november Geslaagde avond in Griftland College Winkeldief betrapt [ÜB Multifokaal JIHK u ZUIDPROMENADE 14 1 SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Tien bekeuringen tijdens controles 'Schrijven van biografie is avontuur' ■354711 e Lampen Speciaalzaak uur. Daarna op afspraak maison TELEFOON 601 31 82 SOEST SOESTERBERGSESTRAAT 32A De verkoop van de Emmakerk - een van de kerkgebouwen van de Sa- men-op-Weg-wijkgemeente in Soest-Noord - gaat niet door. De koper heeft laten weten dat hij afziet van de aanschaf van het kerkge bouw, waarvoor hij aanvankelijk 1,7 miljoen op tafel wilde leggen. In de kerkdienst in de Julianakerk is daarover afgelopen zondag een verkla ring afgelegd namens de wijkkerken- raad. Ondanks het feit dat er over de verkoop al overeenstemming was be reikt en de koper dus aan zijn "koopver plichting" kan worden gehouden, wordt er op juridisch niveau nog onderhandeld over de veronderstelde afkoopsom. In principe bedraagt die tien procent van de totale koopsom, wat dan ook neer komt op 170.000 gulden. Naar verluidt wil de nieuwe eigenaar dat bedrag echter niet zomaar op tafel leg gen. Het voornaamste argument daar voor is dat hem ten tijde van de aan koop niet of slechts mondeling zou zijn verteld dat er aan het kerkgebouw - een gemeentelijke monument - niets veran derd mocht worden. Volgens de juri disch raadsman van de koper is destijds zelfs de verwachting gewekt dat dat wél mocht. Dat wordt overigens door de kerkelijke instanties bestreden. Welles-nietes-spel Ofschoon het normaal gebruikelijk is dat een koper bij de gemeente ook zélf navraag doet naar de planologische mo gelijkheden van een perceel, beroept de advocaat van Sureijn zich op deze ge wekte verwachtingen. Er is inmiddels dan ook sprake van een juridisch welles- nietes-spel, waarbij de destijds overeen gekomen garantiesom van 170.000 gul den door de koper wordt teruggeëist. Van de zijde van het kerkbestuur wordt daarentegen gesteld dat de koper daar géén recht op heeft, omdat hij in gebre ke blijft. Het juridische steekspel kan gemakkelijk leiden tot een rechtszaak, is de verwachting, al hebben beide partijen de intentie om er in goed overleg geza menlijk uit te komen. Emmakerk behouden? Het niet-doorgaan van de verkoop van de Emmakerk betekent dat de kans is toegenomen dat dit kerkgebouw alsnog wordt aangewezen als het (enige) toe komstige kerkelijk centrum van de Sa- men-op-Weg wijkgemeente Soest- Noord en dus in zijn huidige functie behouden blijft. Veel kerkgangers vin den dat zeker geen betreurenswaardige korting op alle kussens Deze korting Is geldig t/m 30 november 1998. ontwikkeling, omdat er met de Emma kerk grote "emotionele" banden be staan. Met de (veel grotere) Julianakerk - die intussen ook te koop is aangebo den maar waarvan de verkoop (aan een Soester aanmemerscombinatie) nog al tijd niet is afgerond - is dat veel minder het geval. Het betekent dat de wijkgemeente Soest-Noord weer "terug bij af' is. Er waren al vergevorderde plannen om met de opbrengst van de beide kerkgebou wen (Emmakerk én Julianakerk) de stichting van een "Nieuwe Kerk" moge lijk te maken, die zou moeten verrijzen aan de Dalweg, ongeveer tussen het ge meentehuis en het Boekweitland. Hoe het nu verder moet is voorlopig ondui delijk. Naar aanleiding van de berichtgeving over de problemen rondom de kerk gebouwenkeus in Soest-Zuid, waar met name een grote groep gerefor meerde gemeenteleden mordicus te gen de verkoop van de Wilhelmina- kerk is gekant, hult de wijkkerken- raad zich in stilzwijgen. Vooralsnog beperkt de kerkenraad, die de publi catie in de Soester Courant zegt te betreuren, zich tot de mededeling dat er wat hem betreft niet via de krant over deze gevoelige materie wordt gediscussieerd. Op het Dalplein en het Raadhuisplein zijn donderdag vijf bekeuringen uitge schreven door de politie. De ontvangers hadden hun auto in de blauwe zone ge parkeerd, maar niet hun parkeerschijf op een zichtbare plek gelegd. De BeoVision MX 7000 met veel exclusieve techniek van Bang Olufsen. Dat ziet u en dat hoort u zodra u 'm aanzet. Maar daarvoor al hebt u geconstateerd dat er maar één TV is die u mooi vindt alshij uit staat. 3 jaar garantie BANG 6. OLUFSEN BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST, TELEFOON 035-6010344 OOIT KIEST U VOOR MOOIST schuren en hooitas op id. De luisterrijke, lange oprijlaan n dragen bij aan het imposante 9n locatie. ikamer, woon-/eetkeuken, bijkeu imte en grote hal. Verd.: 2 slaap loud woonhuis en deel circa ïgen een Soester dierenhandelaar proces-verbaal opgemaakt, om- it hij drie papegaaien in zijn win- ïl had, waarvan de legaliteit niet >n worden aangetoond. Dat ge- eurde tijdens een zogenoemde roene milieucontrole' van de poli- e en de Algemene Inspectie ienst (AID). j bezochten 25 dierenspeciaalzaken in iest, Baarn, Bunschoten en Eemnes q te kijken of de Wet bedreigde itheemse dier- en plantensoorten wordt iageleefd. )e Soester was de enige die werd ver- ialiseerd. Voor de drie papegaaien be- :hikte hij niet over de vereiste papieren. Het gaat om een Psittacus erithacus, een Amazone aestiva en een Amazone ama- zonica. De laatste had een doorgezaag de voetring aan zijn poot. Een gesloten ring geldt als bewijs van nakweek en dient kort na de geboorte van een vo gel te worden aangebracht. Zonder ver breking kan die niet worden verwijderd. Volgens de politie is de doorgezaagde ring van een andere vogel geweest. De drie vogels zijn in beslag genomen. De Wet bedreigde uitheemse dier- en plantensoorten is sinds 1995 van kracht. Ruim 130 landen hebben het Cites-ver- drag ondertekend, dat de handel in deze dieren en planten reguleert. Cites staat voor Convention International Trade in Endangered Species of Wild Fauna en Flora. nd grachtenpandje; zo aart van Anthon Pieck, lijkt het. 'akkersoven (werkt niet) en an- de zwaar eiken deuren en de pen tot de 2e verdieping, een onoppervlak ca. 60 m2. ken, toilet en toegang naar kel- 't balkonzitje. 2e verd.: 1 middel- 'cheruimte en bergruimte. Cursussen astrologie. Individuele adviesgesprekken over jezelf, relaties, werk, gezondheid, kinderen, het spirituele pad, etc. BEL VOOR INFORMATIE TEL. 06 - 51075023 c.v.-gas en tuin met uit- pp. 166 m2. Inhoud woonhuis ca. dkamer, toilet en overloop. 2e net grote kamer en royale voor in de directe nabijheid. 35 1et cv;'9as- 9arage en 'estdijk. Een huis met aantrek- te en een optimale sfeer door living (ca. 57 m2) met parket, e deuren, fraaie open keuken' amer, badkamer, toegang naar iers, 2 loggia's, bergruimte en 5 m2. Inhoud ca. 725 m3 [et PatiëntenServiceBureau van Medisch Centrum Molendael gaat Verhuizen van de hoofdingang naar de ingang van poli B. Hiertoe is he loten omdat de patiënten het bu- :au dan gemakkelijker kunnen be- ïiken als zij een bezoek aan de poli irengen. fegens deze verhuizing is het Patiën- ïnServiceBureau van donderdag 5 tot en met dinsdag 10 november gesloten. Mensen kunnen in het PatiëntenServi- ceBureau terecht voor informatie over algemene gezondheidsklachten, adres sen van patiëntenverenigingen en de gang van zaken in het ziekenhuis. Daar naast is er in het bureau algemene infor matie over specitieKe aandoeningen. Ook kunnen er gratis boeken en enke le video's worden geleend en zijn er tijd schriften die rustig ter plekke gelezen kunnen worden. Het is mogelijk van bruikbare artikelen hieruit kopietjes te maken. Vanaf woensdag 11 november staan de medewerkers van het Pa- tiëntenServiceBureau in hun nieuwe onderkomen in de polikliniek B weer klaar om patiënten en bezoekers te woord te staan. De openingstijden van het PatiëntenServiceBureau zijn: maan dag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Het is ook mogelijk telefonische informatie te vragen: 5482658. In de goed gevulde aula van het Griftland College werd vrijdag avond de jaarlijkse informatie avond van de Derde Wereldgroep Soest gehouden. De bijeenkomst stond in het teken van het 15-jarig bestaan. De bezoekers hadden in de hal al ken nis kunnen nemen van de informatie kraampjes van bevriende organisaties als de Wereldwinkel, Wereldkinderen en Kal Mata Ki Jai, een zwarte vrouwen organisatie. In de aula zelf werden ze begroet door DWG-voorzitter Ciska Smit. In haar welkomstwoord blikte ze terug op de voorgeschiedenis en vooruit naar de konjende jaren, waarin volgens haar zal blijken dat de Derde Wereld groep nog hard nodig is, gezien het feit dat de verschillen tussen arm en rijk in de wereld alleen nog maar zullen toene men. Ook burgemeester De Widt wees op de bijzondere plaats die de Derde Wereldgroep inneemt te midden van de meer dan tweehonderd vrijwilligers organisaties die Soest rijk is. Vervolgens las Kees Roodnat een aan tal gedichten voor die ter gelegenheid van het jubileum van de Derde Wereld groep verzameld waren. Daartussendoor speelde Lonneke Weusten op de fluit. Alle (29) gedichten - soms heel mooi en ontroerend, soms ook geestig - zijn te lezen in de bundel "De Derde Wereld en wij, de kloof gedicht", dat voor f 6,- ver krijgbaar is bij Ciska Smit, Stadhouders laan 124, tel. 6011716. Opmerkelijk is dat de nieuwe minister voor Ontwikke lingssamenwerking, Eveline Herfkens, een voorwoord voor de bundel schreef. Na de pauze, waarin de bezoekers kon den genieten van Somalische en Indone sische hapjes, werd het podium in beslag genomen door de cabaretgroep "Turkse Troel integreert", waarin o.a. flink de draak werd gestoken met Nederlandse vooroordelen. Zo traden de spelers aan in onvervalst Volendammers kostuum en werd er smakelijk gelachen om de De big band van PVO luisterde de avond van de Derde Wereldgroep op met gezellige muziek. Foto: Goos van der Wilt belevenissen van buitenlanders met de Nederlandse taallessen. De Derde Wereldgroep kon terugzien op een zeer geslaagde avond, waaraan ook de big band van PVO, de jubile rende Soester muziekvereniging, haar muzikale steentje volop bijdroeg. Een 21-jarige inwoner van Soest is be trapt op winkeldiefstal. Hij had zonder te betalen twee voorverpakte kazen meegenomen uit een zaak aan de Van Weedestraat en werd aangehouden. Hij kreeg een proces-verbaal en had boven dien nog een vonnis open staan. HOYA Nog nooit is het natuurlijke zien dichter benaderd dan met Hoyalux Wide Multifokaal. Nu krijgen uw ogen eindelijk alle ruimte, in de verte en in het leesgebied. Maximaal overzicht in de breedte en een soepele en snelle overgang in de hoogte zonder uw hoofd te bewegen. U merkt eigenlijk nauwelijks nog dat u een.bril op heeft. En daar gaat het toch eigenlijk om? U BENT OOK VAN HARTE WELKOM I 10.00 TOT 14.00 UUR breedbeeld-camera Vj? r Mf at fflU vont Tijdelijk krijgt u bij aanschaf van deze glazen bovendien een fraaie breedbeeld-camera cadeau. Stap dus direct even binnen bij uw opticien en geniet van het wijdse uitzicht en het extra brede leesoppervlak dat Hoyalux Wide u kan bieden. Uw vakopticien. korting op alle eetkamertafels Deze korting Is geldig t/m 30 november 1998 In het weekeinde heeft de politie tien bekeuringen uitgeschreven tijdens ver keerscontroles. Zes automobilisten had den hun voertuig in een laad- en losha- ven op de Vap Weedestraat geparkeerd. Op de Wiardi Beckmanstraat hadden twee mensen hun wagen op een invali deparkeerplaats achter gelaten en op de Vondellaan reden twee bestuurders door, terwijl het rode verkeerslicht brandde. SCHOONHEIDSSALON v. Weedestraat 211A (achter Valkenberg) Soest Tel: 60 1 71 7 Vorige week donderdag vond bij Boekhandel Jongerius aan de Van Weedestraat de eerste lezing in de serie "Literaire Ontmoetingen" plaats. Omstreeks acht uur 's avonds schaarden zo'n 45 toehoor ders zich rond de grote middentafel in de boekhandel om te luisteren naar uitgever/biograaf Wim Hazeu en zijn exposé over de graficus Escher naar aanleiding van zijn zo juist verschenen biografie. De avond werd ingeleid door Tiny Jon gerius, die zich onder meer afvroeg wat iemand ertoe drijft een biografie te schrijven. In zijn lezing ging Hazeu hier op in. De biografie is geschreven in op dracht van de Escher-Foundation en diende als basis voor de tentoonstelling in Baarn. Voorwaarde voor het schrijven van een biografie is volgens Hazeu belangstelling voor de persoon en zijn werk, anders is het werk gedoemd te mislukken. Je 'leeft' als biograaf immers een aantal ja ren heel intensief met de betreffende kunstenaar/schrijver. Daarnaast wordt hij geleid door interesse in een bepaald tijdperk. Wat Hazeu wil, is het verhaal van een époque schrijven aan de hand van kunstenaars wier bron of hoogte punt is gelegen in het Interbellum (hij schreef al eerder over Achterberg en Slauerhoff en is nu bezig met Vestdijk). Het gaat hem erom schrijvers/kunste naars in de context van hun tijd te plaat sen. Het schrijven van een biografie is vol gens Hazeu een avontuur en het aardi ge is dat je anders naar een persoon en zijn werk gaat kijken naarmate je er meer van weet. Zo heeft hij Escher le ren kennen als een gepassioneerd en vernieuwend kunstenaar, die tijdens zijn leven al heel succesvol was, dit laatste in tegenstelling tot hardnekkige.geruchten die het tegenovergestelde beweren. Voor zijn onderzoek heeft Hazeu dui zenden brieven en tientallen agenda's geraadpleegd en uit dit materiaal is o.a. gebleken dat Escher een groot lezer was. De boekhandel in Baarn heeft waar schijnlijk veel aan hem verdiend en als Boekhandel Jongerius toen al bestaan had, was Escher zeker een regelmatig bezoeker geworden. In de biografie van Hazeu is een lijst opgenomen met wat Escher zoal las. Zijn lievelingsboeken waren "Alice in Wonderland" van Caroll en "The Hobbit" van Tolkien. Motto De agenda's van Escher bevatten veel aantekeningen van uitspraken van au teurs. Eén uitspraak in het bijzonder heeft Hazeu getroffen: "Wie altijd maar bezig is met de werkelijkheid van alle dag, die verstoort zijn fantasie..." Met dit motto signeerde Hazeu aan het eind van de avond dan ook de boeken van de klanten. Een mooier motto kan men le zers niet meegeven. "M.C. Escher, Een biografie" (Meulen- hoff) kost f 75,- en is o.a. verkrijgbaar bij Boekhandel Jongerius, Van Weede straat 29, Soest. korting op alle fauteuils Deze korting is geldig t/m 30 november 1998.

Soester Courant | 1998 | | pagina 7