flijke in-en jren rx M/ef mnn l. C-drie laat jongeren en ouderen eigen creativiteit ontwikkelen Cursussen voor volwassenen in C-drie 'Kijk naar de gedichten en lees de tekeningen' amóhocK l CULTUUR WELZIJN! insït mm m Boeiend concert Julianakoor rteefsvoor Gd!abetes f^üjAjcl/VQENSDAG 11 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 11 Jeugdfilm 'Poespoes' van de zaak? Meeste cursussen lopen hele seizoen door enk van Ulsen in 'Dagboek van een gek' I RENAULT l SPULLENHULP voor 'n toekomst zonder complicaties 0 Vuursche schetsen met een weerwoord Henk Meutgeert Sjoerd Dijkhuizen Kwartet 'Al Massir' (Het noodlot) KOEKJE v.d. week Speculaasbrokken 4®5 ^banketbakkerij SCHRIK NIET Pakje speculaas 4# Slagroom stukje 92 Van Weedestraat 76 Tel. 601 28 23 BROOD Fijn volkoren 2.3 DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 21 88 lacht altijd, een deur isj i deur... tdat u bij Schipper ;st kwam kijken. Niet i 'n open deur in te ppen, maar Schipper est heeft écht een gelooflijke grote col- ,tie binnen- en buiten uren. talloze stijlen, kleuren, utsoorten, uitvoeringen inclusief beslag. iarnaast krijgt u uitge- eid advies waar u wat in hebt, ook over het al in niet zelf aanbrengen. Drtom, bij de deuren in Schipper Soest draait om kwaliteit. /oensdag 18 november )ma koopt op een dag een poesje voor aar kleinkinderen. De poes Tijger richt m huis een enorme ravage aan en is aarna spoorloos. In de grote stad be seft hij avonturen met Vassily, de grote it, de oude man Fedin en een enorme )oberman-Pincher, De kleine poes vordt vriendelijk opgenomen in de kat- tengemeenschap en vindt uiteindelijk de ïilie weer terug. ^lmduur: 80 minuten. Nederlands ge sproken. Leeftijd vanaf 4 jaar. Aanvang 14.00 uur. De toegang is: f 5,-/f 4,- (strippenkaart) en f 7,50 (volwassenen). INDUSTRIEWEG KONINGSWEG HUIZEN 8USSU» AWEEN urmooNN-~^EBHO^' muobecht »»»S56,,»„Ï.VE« Henk van ulsen 'oto Gijs Haak. www.renault.nl 'aterdag 21 november ïen toneel "klassieker" in een geheel lieuwe versie: "Dagboek van een gek", haar de novelle uit 1835, geschreven door Nikolaj Gogol, "Notities van een krankzinnige". Wie kan de rol van amb tenaar Popriesjtsjin met zijn pratende hond beter spelen dan de man die dit verhaal in Nederland beroemd heeft gemaakt? Henk van Ulsen speelde "Dagboek van een gek" voor het eerst in 1965, in regie van de legendarische Kees van Iersel (Toneelgroep Studio). Deze voorstelling werd een enorm succes! Henk's naam en faam werd voor een groot deel hiermee gevestigd. Nu, meer dan dertig jaar later en vlak voor een bijzonder jubileum (9 juni 1999 - Henk van Ulsen 50 jaar acteur!) is het tijd voor een geheel nieuwe versie, waar schijnlijk minstens zo opzienbarend als }toen. In nauwe samenwerking met regis- Jan Ritsema wordt de originele [tekst van Gogol aangepakt, gelezen, bewerkt en gespeeld! |De werken van de Russische schrijver Nikolaj Gogol (1809-1852) kent men ongetwijfeld. "Taras Boelba", "De Revi- |;sor" en "Dode zielen" zijn tezamen met korte novellen als "Notities van een yankzinnige" veel gelezen en bewon- fderd. Henk van Ulsen, binnenkort dus 50 jaar officieel acteur, kent men zeker van de vele creaties die hij in de loop van deze [lange loopbaan heeft gespeeld, zowel voor de radio, op televisie, in films als - bovenal - op de planken van de thea ters. Vellicht iets minder bekend maar min stens zo geroemd is regisseur Jan Ritse ma. Het afgelopen seizoen maakte hij diepe indruk met toneelproducties die onder zijn regie tot stand zijn gekomen. In deze nieuwe productie van impresa riaat Wim Visser, "Dagboek van een teek", komen Gogol, Van Ulsen en Rit sema voor het eerst samen - een ware [theatrale uitdaging! \anvang: 20.15 uur. Toegang: f 25,-/f 22,50 (CJP/Pas65/VW). Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX en aantrekkelijk leasetanef kunt u bi| ons terecht. kringloopcentrum Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; 'zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsddg, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Ondanks alle ongerief van met name de verbouwing gaat bij het Soester cultureel centrum C-drie het nieuwe cursusseizoen volgende week onverdroten van start. Het aanbod heeft er niet onder geleden, kan men vaststellen. Wel lopen, vanwege de verlate start, bijna alle cursussen het hele seizoen door. Dat betekent dat ze in het algemeen ongeveer eind mei eindigen, na 23 a 24 lesweken. Daarnaast is er natuurlijk ook nog een aanbod aan kort lopende cur sussen (6 a 10 lessen). Inschrijving is nog mogelijk tot en met de eerste les- week; de meeste cursussen beginnen trouwens ook met een zgn. open les, zodat cursisten-in-spe ook nog vrijblij vend kunnen komen kijken om "de geur op te snuiven". Veel cursussen vinden voorlopig nog plaats op alternatieve lo caties in Soest. De staf van C-drie heeft haar eigen vi sie op wat er in het cultureel centrum van Soest moet plaatsvinden. Waar het om gaat is dat we de mensen hier niet alleen maar kant en klare recepten aan bieden, maar dat we ze Ieren hun éigen creativiteit te ontwikkelen, zeggen de coördinatoren Eveline Paalvast (cursus sen) en Idelette de Nooij (theater). Heel bijzonder is de nadruk die C-drie dit jaar legt op de cursusssen voor kinderen en jongeren. Er is zelfs een aparte folder voor ge maakt, waarin de cursussen en het thea teraanbod zijn samengebracht. Wat dat laatste betreft valt met name het hoge gehalte aan "cabaret" op, dat vooral bij jonge mensen heel goed in de smaak valt, zoals Eveline en Idelette met ge noegen vaststellen. Eén van die cursussen is bijvoorbeeld het Jongerenatelier tekenen en schilde ren (vrijdagavond 7-9 uur in De Schoof) van Judith Dekker, waarin het thema "beweging" in de breedst mogelijke zin aan de orde komt: met beweging zelf, uiteraard, maar ook met een bewegend model en met videoclips. Dat zal voor al jongeren (13-18 jaar) aanspreken die de "clipcultuur" kennen, denkt Judith. "Het is heel leuk om dat nu eens samen te voegen." De cursus eindigt volgend jaar met een expositie in het nieuwe C- drie. Diabetes (suikerziekte) is geen onschuldige ziekte. Het kan lei den tot complicaties zoals nier aandoeningen, hart- en vaatziek ten of oogaandoeningen. Als vanwege de diabetes de nie ren hun werk niet meer kunnen doen moet een dialyse-apparaat het uiteindelijk overnemen. Ondanks de medicijnen voor dia betes is dit niet te voorkomen. Dankzij onderzoek komen we steeds meer te weten over diabe tes. Onderzoek moet een oplos sing brengen voor diabetes en bijkomende complicaties. Het Diabetes Fonds Nederland subsidieert veel diabetes-onder zoek. Geef dit onderzoek dat extra zetje in de rug. Voor 'n toekomst zonder compli caties. Diabetes Fonds Nederland, Amersfoort. Tel: (033) 46 22 055, Keurmerk voor verantwoorde fondsenwerving en -besteding. Take Two Een andere interessante jongerencursus is de multimediale theatervoorstelling "Take Two" van Mark Boode (vrijdag avond 19.15-21.45 uur, C-drie), waarin de cursisten kennismaken met tekst schrijven, acteren en improviseren en verder kennis maken met dans en video. Samen maken ze een theatervoorstelling waarin van al deze .elementen gebruik wordt gemaakt, en die uiteindelijk leidt tot een zelfgemaakte speelfilm. Bouwen met klei (9-12 jaar) is een van de cursussen van keramiek-docente Lu cia Fransen. De verbouwing van C-drie speelt in de cursus een speciale rol, want de cursisten gaan zich naar aanleiding daarvan bezighouden met architectuur (torens bouwen, bijvoorbeeld) en krij gen zo meer inzicht in opbouwtechniek. Op het eind komt er een expositie. De werkstukken worden prachtig versierd (glazuur, engobes). De cursus voor vol wassenen wordt gehouden in de voor malige bakkerij Van Leek aan de Beu kenlaan, wat een ideale plek is, en laten zich inspireren door de omgeving: bon bons, gebak, etc. wat een speciale tech niek vergt. Andere cursussen die eruit springen zijn o.a. Kleurenfotografie (Peter Nauta), Binnenhuisarchitectuur (Michel van Til burg) en Westerse cultuurgeschiedenis I (oudheid t/m romantiek) en II (1848 - heden) van drs. Benno Spijker, waarin allerlei verbanden worden gelegd met filosofie, religie, muziek, politiek, thea ter en geschiedenis van de media. Theater Vorige week is het nieuwe theaterpro gramma van C-drie al van start gegaan, dat dit seizoen bewust wat bescheidener van opzet is dan andere jaren, omdat de verbouwing intussen doorgaat. Maar de Judith Dekker, Idelette de Nooij, Lu cia Fransen en Eveline Paalvast van C- drie. belangstelling voor de jeugdvoorstellin gen is - afgaande op de inschrijvingen tot nu toe - heel goed, zegt theatercoör dinator Idelette de Nooij. "In januari gaat een volwaardig programma van start, maar tot die tijd is het een kwes tie van geven en nemen." De theaterzaal (niet veranderd, wel de route ernaartoe) biedt deze maand overigens wel onder dak aan beroemde namen als Feike Bos- ma en Henk van Ulsen! Het aantal reserveringen voor de caba retvoorstellingen is enorm, constateert Idelette. "Cabaret is een hot item en trekt een heel breed publiek. De men sen weten de weg intussen; C-drie heeft z'n eigen plek veroverd op het gebied van kleinkunst en cabaret, en dat loopt als een trein. Daar hebben we ook een heel geschikt theatertje voor." Programma Het programma omvat o.a. "Schudden voor gebruik" van Emiel de Jong en Noël van Santen (21 januari); "Braaf!" van Andre Manuel (28 januari), "Kruis tocht" van Niet Uit Het Raam (11 fe bruari); "De Avondwinkel" van Plien Bianca en Joep Onderdelinden (18 fe bruari); "Going Dutch" van Tbrks Fruit en Jonge Kaas (11 maart); "Crème Pas- sionel" van Crème Fraiche (18 maart) en "Deel 2" van Acda De Munnik (15 april). Het theaterprogramma van C-drie valt op door een inhoudelijke keus en een eigen visie, vindt Idelette. "Je bent niet pas goed als je met je snufferd op de televisie bent geweest..." Zaterdagavond j.l. hebben circa 200 bezoekers in de Julianakerk weer als vanouds kunnen genieten van een boeiend concert van het christe lijk gemengd koor Juliana onder leiding van Miriam Westgeest, op wie het koor ontspannen en ade quaat reageerde. Na een welkomstwoordje door de voor zitter, Nel van de Kemp, zette het koor wat aarzelend in met "Wat God doet dat is welgedaan" (Bach), maar kwam met "Laudate Jehovem" (van Telemann) goed op dreef en liet de rest van het concert nauwelijks een dissonant horen. Alle hulde voor de dirigente, die de koorleden het nodige zelfvertrouwen weet te geven. Knap werk werd even eens geleverd door de pianist van het koor, Henk van der Hoeven, die er dui delijke plezier in had en met de zang- lustigen vergroeid leek te zijn. Een gouden greep was zeker ook de keuze van de solisten: Evelyne Over toom (sopraan) vertolkte op voortreffe lijke wijze "O del mio dolce ardor" van Gluck en "lei bas" van Fauré. Beide da mes lieten ook nog, tot zichtbaar genoe gen van de bezoekers, twee duetten van Mendelssohn horen: "Gruss" en "Ich wollt', meine Lieb' ergösse sich". Voor de pauze bracht het koor nog "Cantique de Jean Racine" van Fauré ten gehore, dat mooi en ingetogen werd gezongen, alsmede een schitterend anthem van Hollins: "O Worship the Lord". Na de pauze volgde een selectie uit de opera "Orfeo ed Euridice" van Gluck, waarvan het publiek eveneens genoten heeft. Het koor zong vol verve de diver se partijen, terwijl Evelyne Overtoom en Maaike Beekman de bezoekers wisten te boeien met de verschillende aria's, recitatieven en een duet. Ontroerend klonk het "Che faro senza Euridici" van Maaike, evenals de Dans van de Zalige Geesten op de dwarsfluit gespeeld door Roelfina Visser (met pia no). Jammer dat haar aandeel niet gro ter was, want haar spel verliep vlekke loos; misschien iets voor een volgend concert. Na afloop kregen de solisten, de diri gente, de pianist en de fluitiste dan ook een staande ovatie (en de gebruikelijke bloemen), waarbij overduidelijk bleek dat de bezoekers genoten hebben. Al met al een boeiend en gevarieerd con cert, hetgeen men van het Julianakoor wel gewend is, in een kerkgebouw dat daar akoestisch zeer voor geschikt is, nog eens opgesierd door fraaie bloem- decoraties die vervaardigd waren door Tj. Kooistra. Jammer dat het bezoekersaantal wat te genviel en dat het koor "slechts" 36 le den telde: vooral de mannen kunnen wel wat versterking gebruiken. Maar de uitdrukking dat een goed gezelschap per definitie klein is, gaat gezien de gelever de prestatie zeer zeker voor het Juliana koor op: men ziet nu alweer uit naar een volgend concert. U kunt kiezen uit een breed scala: tekenen en schilderen, beeldhou wen, keramiek, tuinarchitectuur, boetseren, dans, theater of litera tuur: Cultureel Centrum C-drie start in de week van 16 november met zijn aanbod. Bent u beginner of heeft u al meer er varing, kunt op elk niveau terecht! Bent u een echte beginner dan kunt u terecht in de cursus met de toepasselij ke naam "Ik kan niet tekenen": er zijn nog enkele plaatsen vrij! Heeft u al cursussen gevolgd, dan kiest u voor te kenen en schilderen basis 2 op maan dagavond of tekenen en schilderen ba sis 3 op donderdagavond. Voor gevor derden is de cursus op dinsdagavond geschikt. Alle cursussen behandelen di verse technieken en verdiepen zich met u in uw eigen teken- of schilderstijl. Aquarel is een specialisme binnen het vakgebied. De transparante, directe werkwijze spreekt veel mensen aan. C- drie biedt twee cursussen: op maandag avond voor de beginner en op dins dagmiddag voor diegenen die al meer onderlegd zijn. De cursus tuinarchitectuur is voor ieder een toegankelijk. U ontwerpt uw (eigen) tuin en kunt dit ontwerp zelfs (laten) uitvoeren. Al gaande leert u de basis principes van het ontwerpen voor de indeling van de tuin. Uw eigen inbreng wordt sterk gestimuleerd! De cursus start op donderdagavond. Keramisten onder ons kunnen kiezen uit Foto; Aldo Allessie Onder zeer grote belangstelling werd zaterdagmiddag in Artishock (Steenhoffstraat 46A) de tentoon stelling "lanus" geopend. Dit pro ject behelst 26 tekeningen van Jan Vosman uit Lage Vuursche, die het initiatief nam voor deze samenwer king, en 26 gedichten van Jan Vis ser uit Soest. De opening geschiedde door de "psy choanalyticus" Werner Paans, die zijn toehoorders verbijsterde met de ambiva lente opmerking: "Ik heb iets tegen Jan Visser, maar gelijktijdig vind ik hem ook wel erg aardig." Hij stak de loftrompet over diens creativiteit en poëzie en illus treerde dat met het voorlezen van Vis sers gedicht "De Lindenhof" uit "Buitengebied" (1997). Ik wil bloemen kopen voor Gijs de Vlieg, die jarig is morgen, mijn zakgeld verwinkelen aan de overkant, ik wieg mee met het verkeer op straat en lach de argwaan van de buurt weg. Ik teken een nieuw thuis en geef de groep kleur en ruimte, maak de toetjes voor de kok, ik kan de kat Joepie spellen met eerst een j, dan een o, een e, een p, een i en nog een e, ik wil gedachten spinnen en ze namen geven. Ik vang de dag in het dagverblijf en leer mezelf toebehoren, ik zwaai soms naar de maan. Niet ik kan het niet maar ik kan het aan. Hymne Na zich afgezet te hebben tegen "Vis- serstaete" (monsterlijk flatgebouw hier om de hoek) schetste "psychiater" Paans de verdiensten van Jan Vosman: de ideale onderwijzer, die door de kinde ren gewoon meester wordt genoemd, denk ik. Zo'n vrolijke, inspirerende man, die zwart/wit dromen verbeeldt, tekent. Een man die uit de moeilijkste omstandigheden de leuke dingen pikt en de kinderen, of zijn omgeving, daar op wijst." De kunstenaar Paans nodigde het pu bliek tenslotte uit de tekeningen te lezen en naar de gedichten te kijken. En omgekeerd. "Probeer waar te nemen wat er allemaal aan letters, woorden en beelden wordt aangeboden. Ontdek de details in de werken, zoek de overeen- 4 komst met de werkelijkheid, de relatie tussen woord en beeld." Zaterdagavond laat las Visser, begeleid door de hymne, die speciaal voor dit project werd gecomponeerd door Stormvogel uit Baarn, de zesentwintig gedichten voor een aandachtig Jazz- Poetrypubliek. De muziek in de socië teit van Artishock werd verzorgd door de jazz-formatie "Perron 5B" o.l.v. Sem- my Prinsen. Gratis De expositie "lanus" is nog vrij te be zichtigen voor iedereen in de weekein den van 14 en 15 november en van 21 en 22 november. Van twee tot vier uur. De toegang tot de Artishock-zaal is dan via Museum Oud Soest. Beide kunste naars zijn aanwezig. Op zondagmiddag 13 december om twee uur leest Jan Visser uit eigen werk bij de literaire kring "Apollo", samen met de literatoren Fernand Auwera (België), Hannie Rouweler en Wim F. Knoppert. Deze bijeenkomst vindt plaats in Literair Café Entre Nous, Smeepoortenbrink 18 te Harderwijk. De toegang is gratis. twee cursussen: basis 1 behandelt de basisprincipes hoe een werkstuk het beste opgebouwd kan worden en laat u kennis maken met decoratietechnieken. De cursus decoratietechnieken, basis 2, verdiept zich met name in het decoreren zoals scraffito, marmeren of agaatkera- miek. Beide worden op dinsdagavond aangeboden. In de cursus beeldhouwen leert u staps gewijs de techniek van het hakken en het vormgeven van een idee in een brok steen. Door de techniek, het hakken, ontwikkelt het resultaat zich langzaam want is er eenmaal een stuk steen afge hakt, dan plak je het er niet meer mak kelijk aan. Goed inzicht is dus geboden! Op donderdagavond start een cursus voor beginners en een cursus voor ge vorderden. De cursus boetseren op donderdagoch tend legt dit seizoen het accent op het maken van kleine studies en werkstuk ken in klei en was. Vormexperimenten zullen u uitdagen aangeboden opdrach ten anders uit te werken. Daarmee komt u er achter waar uw affiniteit ligt en kunt u meer onderlegd kiezen voor uw eigen beeldtaal. Spelen in een voorstelling is de naam van de cursus die alle aspecten van het spelen voor publiek behandelt. Naast het uitdiepen en aanscherpen van de acteervaardigheden wordt er aandacht gegeven aan vormgeving. Acteren is immers meer dan het opzeggen van de tekst! De lessen vinden plaats op woens dagavond en laat na afloop van de cur sus het resultaat zien in het huistheater van C-drie. Westerse cultuurgeschiedenis Kunstbeschouwing is van oudsher het vak dat u chronologisch feiten leert over een kunstvorm. Westerse cultuurge schiedenis pakt het breder aan. Niet één kunstvorm of thema maar juist het be spreken van verbanden tussen de diver se gebieden die een cultuur bepalen: godsdienst, muziek, beeldende kunsten, theater, muziek, architectuur, filosofie en de geschiedenis van de media. De cursus is een aangename ordening in allerlei historische feiten en wordt zoveel mogelijk als verhaal gepresenteerd. Cultuurgeschiedenis 1 op dinsdagmid dag geeft u inzicht in de verworvenhe den van de Oudheid tot de Romantiek. Cultuurgeschiedenis II, maandagavond, behandelt de tijd van 1848 tot heden. Het vooruitgangsoptimisme in het Wes ten zorgt voor een explosie aan 'ismen' in de kunst. De technologische ontwikkelingen voltrekken zich in hoog tempo. En hoe reageert het publiek op al deze veranderingen! Een kenmerk van de Westerse geschiedenis is humor en dat is de leidraad in deze lessen! Inschrijven Bent u in het bezit van ons cursuspro gramma dan kunt u zich inschrijven door het formulier op de achterzijde naar ons toe te sturen. Heeft u de fol der niet, belt u dan even met 035 6022188. Wij sturen het u toe. Het ligt ook klaar bij de balie van de volwasse nenuitleen van de Openbare Biblio theek, Albert Cuyplaan 202 tijdens ope ningsuren. U kunt daar ook het in schrijfformulier in een speciale bus stop pen. Alle genoemde cursussen starten in de week van 16 november en duren 23 ofwel 24 lessen. Prijzen en tijden vindt u in de folder. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zaterdag 14 november: Muziekliefhebbers die op deze avond Artishock bezoeken beleven niet alleen een goed jazzconcert, maar tevens een primeur. Het gaat hierbij om het eerste optreden van een splinternieuwe groep, waarvan de exacte bezetting bij het ter perse gaan van deze folder nog niet de finitief is. Pianist en componist Henk Meutgeert is vooral bekend als leider van The New Concert Big Band - een van de opmerkelijkste grote formaties binnen de Nederlandse jazz. Deze big band is eens per twee weken en telkens met één of meer gastmusici te horen in het Bim- Huis (Amsterdam). Daarnaast wilde Henk Meutgeert ook met een kleinere formatie spelen, en voor dit doel werd een kwartet opge richt met de jonge en veelbelovende saxofonist Sjoerd Dijkhuizen. Naar een bassist wordt nog gezocht, evenals naar een drummer. Hoewel het repertoire grotendeels zal bestaan uit standards, worden overbekende stukken vermeden. Ook is het de bedoeling om series van concerten te geven waarin één compo nist centraal staat en te zijner tijd zullen ook composities van Henk Meutgeert gespeeld worden. Op het concert in Artishock is het concept achter het nieuwe kwartet wellicht nog niet zo ver uitgekristalliseerd. Hoe dan ook kunnen we een viertal voortreffelijke jazzmusi ci met een boeiend en afwisselend reper toire aan het werk horen. Henk Meutgeert Sjoerd Dijkhuizen Kwartet bestaat uit: Sjoerd Dijkhuizen: tenorsaxofoon; Henk Meutgeert: piano, met tot op heden nog onbekende bas sist en drummer. Aanvang 21.00 uur. Toegang f 10,-. Sjoerd Dijkhuizen. Maandag 16 november In Egypte is "Al Massir" al na negen weken vertonen op de zwarte lijst be land. Een eerdere film van regisseur Youssef Chahine, "The Migrant" - over de Joodse Mozes die later tot farao werd gekroond - werd in 1994 al bij de pre mière in Egypte verboden, en later in andere Arabische landen in beslag ge nomen. Chahine ontving in 1997 voor zijn gehele oeuvre in Cannes een Gou den Palm. "Al Massir" is zijn drieënder tigste film. "Al Massir" (Het noodlot) is een biogra fie over de Arabisch-Andaiusische filo soof, vrijdenker en Aristoteles-vertaler "Averroés" ofwel Ibn Roesjd (1126- 1198). Averroés verbleef in het toen Is lamitische zuidelijk Spanje. Hij was naast filosoof, ook arts en jurist. Deze geleerde heer pleitte voor verdraag zaamheid en onafhankelijk denken. Ka lief El Mansour, de autoritaire bewind voerder van Andalusië (Zuid-Spanje), dacht daar anders over. De Kalief blijkt in de film niet ongevoelig voor funda mentalistische sekten. Dat geeft conflic ten tussen de twee mannen. Averroés ziet daarop zijn werk verdwijnen in een openbare boekverbranding. Volgelingen slagen er nog net in om manuscripten over te schrijven en deze het land uit te smokkelen. Aanvang 20.00 uur. Entree f 9,-; Le- den/CJP/65+ f 7,-. Agenda november: ma. 23 Die Siebtel- bauern; ma. 30 The Tango Lesson. Re serveren van maandag t/m vrijdag tus sen 9.00-13.00 uur. donderdag 12 november VAN UW BANKETBAKKER 95 25 Iedere zaterdag: oliebollen! "Ce

Soester Courant | 1998 | | pagina 11