03 II Kans op komst Aviodome zeer klein l 35-6016151. Geslaagd feest Zonnebloem Nieuwe pastör geïnstalleerd Prins Zotteklap VIII gekozen PAGINA 14 gprijs 835.000,- k.k. ilaardij o.g. Gemeente wil niet bijdragen aan vestiging en exploitatie Intocht Sinterklaas 'De Drie Eiken' 'hemabijeenkomst oor ouders van jonge kinderen Dank aan vrijwilligers voor inzet Klachten bezorging Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Overlast jeugd Orchideeën Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening Victor Jasperse, HV2 jaar koster Open huis Lustig 13 en 14 november WOENSDAG 11 NOVEMBER 1998 Henny van der Heijden in Soesterberg Klaveijassen en jokeren dorpshuis Burgstede Rommelmarkt geslaagd Bewonersavond huurderscommissie Foutparkeerders Zotteklappersfeest is begonnen. Kerstkaartenactie Odeon voor steun aan jeugdorkest Bejaarde man (91) uitgegleden Majoor Bosschardt bij ouderenbonden SKIËN Goede prestatie van jong skiteam Agenda nSOESTERBERGSE .COURANT kenlaan 11 bouwiaar 1987, met aan achterzijde grote uit- ibbele garage in spouw. Indeling: entree, rui- larketvloer en open haard. Eetgedeelte met euken met diverse apparatuur. Tussenhal met n douche en wastafel, nu in gebruik als was- ï- en drogeraansluiting. Apart toilet en CV-kast. kantoorruimte. Verdieping: 2 ruime slaapka- 2e badkamer met wastafel, douche en 2e toi- zien van isolatieglas, oprit en zijtuin voorzien 'lakte totaal 780 m2. Oplevering: in overleg. uis koopt wil zekerheid, 'rijs, over de bouwkun- :chnische staat, over de 1 en eventuele nadelen n bepaalde woning, makelaars bieden die Zo zijn alle woningen i«ch gekeurd en heeft ikheid tot het afsluiten larantie-verzekering rborgen gebreken, rantiemakelaar zit u d soed. Maak dus een »r meer informatie of 'ging van één van de Neem bij koop of de Ook, maar kies arantSemakelaar! en, Tiel en Veenendaal aan nabij de histori- irt gelegen HALF- LA MET GARAGE en open keuk. m. inb.app., fl. en opensl. deuren n. /erd.: 3 sl.kam., badkam. vaste trap n. zolder m. mte. Aanv. in overleg. 3PRIJS: f525.000,- k.k. Op kiins Hilt Avinrlnmp nnli nnor. kof T Ttrooktr KT,'n.luj j_. l De kans dat Aviodome ooit neer strijkt op het Kamp van Zeist is klein. Die conclusie kan worden ge trokken uit de woorden van wethou der Bart Krol. Hij zei vorige week' dat de gemeente Soest in ieder geval niet zal bijdragen in de vestiging van het Nationaal Luchtvaart Centrum. 'We praten over substantiële bedragen, ook in de exploitatiesfeer. Als we niet bijdragen, kan Aviodome waarschijnlijk niet komen", aldus Krol. Het Centrum, nu nog gevestigd op Schiphol, wil boven Soesterberg vliegbe wegingen gaan maken. Het gemeente bestuur is daar tegen, terwijl de Konink lijke Luchtmacht vermoedelijk niet zit te wachten op recreatief vliegen in het luchtruim van de militaire vliegbasis. Krol: "Als er niet gevlogen kan worden, de exploitatie niet sluitend te krijgen." Het CDA vraagt zich af wat het lokaal belang van de komst van Aviodome kan zijn. Volgens de WD is er geen plaat selijk belang, maar GroenLinks/Pro- gressief meent dat de publiekstrekker wel degelijk een gunstig effect kan heb ben voor de middenstanders in Soester berg. Bedrijventerrein Het ligt meer voor de hand dat het Kamp van Zeist (na de eventuele voe ring van het Lockerbie-proces) wordt ingericht als bedrijventerrein. Het ligt grotendeels op grond van Zeist (Soest krijgt 5 procent) en de burgemeester van die gemeente vertelde onlangs in het Utrechts Nieuwsblad dat het vrijko men van het terrein een mooie gelegen heid is om hinderlijke bedrijven uit woonwijken te verplaatsen. Dat vindt Soest niet zo'n goed idee. Krol: "De inzet van het College is te voorkomen dat er overlast voor Soester berg ontstaat. Op het terrein is altijd al (militaire) bedrijvigheid geweest. We hebben daarom geen bezwaar tegen nieuwe bedrijvigheid, mits er geen over last uit voortkomt voor de bevolking." Over dat laatste zijn alle fracties het natuurlijk eens. Keiharde afspraken over de toekomstige invulling van het Kamp van Zeist zijn nog niet gemaakt en zul len wellicht nog enige tijd op zich laten wachten. Als het aan GGS ligt, wordt het terrein teruggeven aan de natuur. Volgens de fractie heeft de provincie daar zelfs nog Van officiële zijde heeft de Dubbeldek ker van de Stichting Balans vernomen dat Sint Nicolaas dit jaar op zaterdag 14 november het vliegdorp zal bezoeken. De goedheiligman wordt om 14.00 uur op het Dorpsplein verwacht, waar hij zijn rijtoer door het dorp zal aanvangen. De route zal zijn: Dorpsplein, Van An jerenstraat, Chr. Huijgenslaan, Buijs 3allotlaan, Plesmanstraat, Fokkerstraat, Prof. Lorentzlaan, Versteeghlaan, Van der Griendtlaan, Rademakerstraat, Kampweg, Moerbessenberg, Dorps plein. De stoet wordt opgeluisterd door de drumband 'Elkaar Getrouw' uit Ter Schuur. Terug bij dorpshuis Burgstede zal de Sint de kinderen toespreken en worden kinderen tot en met 8 jaar door hem uitgenodigd om samen met hun ouders de Sint de hand te schudden. Onder het genot van speculaas en cho colade wordt het in de Burgstede nog een gezellig uurtje. Helaas is er dit jaar geen artiestenoptreden, daar de finan ciële middelen van de Sint ook beperkt zijn. Wil je ook mee in de optocht met een versierde step of fiets? Meld je eerst even bij mw. Nell Ruis, tel. (0346) •353129. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 'V" Majoor Bosschardt Donderdag 12 november komt Majoor A. Bosschardt van het Leger des Heils De Drie Eiken over haar werk vertel len. Vanaf 09.00 uur is een beperkt aan tal toegangskaarten bij de administratie van het Dienstencentrum te verkrijgen voor 1,50 per stuk. De opbrengst komt ten goede aan het Leger des Heils. Vertelochtend Maandag 16 november is er om 10.00 iur de 'vertelochtend' in De Drie Eiken. Spontaan vertellen ouderen hun verha- en over vroeger, die niet alleen komisch wnnen zijn maar ook heel leerzaam. De eoffie staat klaar. Schoencrème Dinsdag 17 november wordt van 09.30 tot 11.30 uur de cursus schilderen met ichoencreme gegeven. Men kan zich tot L6 november 12.00 uur opgeven bij de idministratie van het Dienstencentrum, tel. 351402. Je afdeling Ouder- en Kindzorg van Itichting Thuiszorg Eemland houdt in aarn de themabijeenkomst "En nu laar bed Deze bijeenkomst is be- loeld voor ouders/verzorgers van jon ge kinderen. Tijdens deze bijeenkomst krijgt men in formatie over de volgende onderwer- Ipen: informatie over slaapritme en fslaapbehoefte; slaapproblemen en de ontwikkeling van het kind; hoe ga je om met in- en doorslaapproblemen; slaap- regels en gouden tips. De themabijeenkomst wordt gehouden op donderdag 26 november van 20.00 tot 22.00 uur in het wijkgebouw van Stichting Thuiszorg Eemland, Konings weg 4 te Baarn. De kosten zijn tien gul den per deelnemer per bijeenkomst. Een informatie-/aanmeldingsset over deze themabijeenkomst kan men aan vragen bij de Zorgcentrale, tel. 0900- 8344 (20 ct/per minuut) of bij het con sultatiebureau. De themabijeenkomst gaat door als er voldoende deelnemers zijn. geld voor. Als er al bedrijven komen, moet gezorgd worden voor een directe ontsluiting op de A8, zodat de dorps kern niet gehinderd wordt door extra (vracht)verkeer. Enquête Bert van 't Holt van GGS vroeg Krol een enquête te houden onder de Soes- terbergse bevolking, zodat duidelijk wordt wat die ervan vindt. Krol zei dat hij de uitkomst van zo'n enquête wel kan inschatten en wees op de betrekke lijkheid ervan. "De bevolking kan wel iets willen, maar als de eigenaar ervan (de gemeente Zeist-red.) iets anders wil, zit je nog. Het College zal de enquête niet doen, zeker niet nu u aanbiedt het dan zelf te doen," aldus Krol. GGS gaat de Vereniging Soesterbergs Belang vra gen de enquête uit te voeren. "Gehandicapt, een klein aow-tje en op leeftijd, dan ben je heel veel al leen. Zo'n middag als deze, daar keek ik naar uit en kan er weer maanden op leven. Begrijp me goed, ik wil niet klagen. Ik ben nog gezond en dat is toch alles?" Onopvallend zat de oudere dame tussen de vele gasten die gehoor hadden gege ven aan de uitnodiging van de Zonne bloem, afdeling Soesterberg. De grote zaal van De drie Eiken was goed bezet en men luisterde aandachtig naar de en tertainer van formaat, de Brabander Ruud van der Heyden. Met zijn vele oude bekende liedjes en spontane op merkingen er tussendoor werd het een bijzondere gezellige middag. Zonnebloem Soesterberg vierde haar vijftienjarig bestaan. Oud-voorzitter Cees van Rijthoven: "Daarvoor was het een afdeling van de Zonnebloem uit Soest. Maar de afstand tussen de beide dorpen was te groot om als één geheel te blijven voortbestaan. Mevrouw Luiff was de eerste voorzitter, een jaar later volgde ik haar op. In 1990 was het me vrouw Van de Veen die tot 1993 de lei ding had en vanaf 1993 is het in handen van de heer Raaymakers. Ze werden altijd enorm gesteund door een stel en thousiaste vrijwilligers." Ook de huidige voorzitter Jeu Raayma kers mag zich hierom gelukkig prijzen. Zonnebloem-vrijwilligers van toen en "Dat is de kracht van onze afdeling, om samen aandacht te schenken aan de minder sterken in onze samenleving." Ton de Kleine, regiohoofd Zonnebloem Eemland onderstreepte dat ook duide lijk in zijn openingswoord. "Het is veel stil werk en dan is het goed één keer per jaar even op deze wijze met elkaar een feestelijke middag te vieren. Als het aan ons ligt gaan we gewoon door!" De mid dag werd besloten met een lopend buf fet. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Di Lassostraat 65% tel. 6022195 Leeskring Spaans Donderdag 10 december, 19.00-20.30 uur, start bij de Volksuniversiteit de Leeskring Spaanstalige boeken. Deze cursus is bestemd voor diegenen die een stevige ondergrond en een goede lees vaardigheid in de Spaanse taal hebben. Tijdens de lessen, die eens in de vier weken plaatsvinden, wordt een van te voren gelezen boek zoveel mogelijk in het Spaans besproken. De cursus bestaat uit vier lessen. Cursusprijs: f 55,-. Kaarsen maken De decembermaand is de kaarsen- en cadeaumaand bij uitstek. Bent u nog op zoek naar een persoonlijk cadeau of een originele kaars op eigen tafel? Op dins dag 1 december, 13.30-15.30 uur, kunt u bij de Volksuniversiteit in één les van twee uur zelf een kaars naar eigen crea tief inzicht maken. De les start met een korte rondleiding in de ambachtelijke Kaarsenmakerij De Punt (gebouw Or- lando), die voornamelijk gerund wordt door mensen met een verstandelijke handicap. Cursusprijs: f 20,- f 12,50 materiaalkosten. Voor informatie en inschrijving: Volks universiteit Soest/Soesterberg, gebouw Orlando, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, telefoon 035-6022195. Ope ningstijden: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00- 13.00 uur. K Nadat het ruim een jaar rustig is ge weest, worden uit Apollo klachten ge hoord van overlast, veroorzaakt door de jeugd in overdekte parkeerplaatsen. Vooral de rommel die ze achterlaten is volgens omwonenden een ergernis. Bij aantreffen gaat de politie direct over op het geven van bekeuringen, kosten 60 gulden. Indien zij zich daar met een auto ophouden wordt het 120 gulden. Op dinsdag 17 november zal dhr. A. Klaassen uit Hilversum een lezing hou den over het verzorgen en verplanten van orchideeën. Er zullen plantjes voor de verkoop zijn en men kan eigen plan ten meenemen vóór deskundig advies. Deze bijeenkomst wordt georganiseerd door Groei en Bloei, afdeling Zeist, en vindt plaats in gebouw Calvijn, Bergweg 6 te Zeist, aanvang 20.00 uur. De toe gang is gratis en een ieder is welkom. Smitsweg 311, telefoon 6012630 Deze week vraagt de Vrijwilligers Vaca ture Bank Soest e.o. uw speciale aan dacht voor de volgende vacatures: 02-102 Ned. Voedselallergie Stichting Amersfoort vraagt een voorzit(s)ter die zich persoonlijk betrokken voelt bij het patiëntenwerk of gezondheidszorg, die over leidinggevende bestuurlijke kwali teiten beschikt en geïnteresseerd is in externe profilering (overheid, bedrijfsle ven, pers, verwante organisaties). 02-108 Stichting Kinderboerderij Baarn zoekt vrijwillig(st)ers voor alge mene bestuurswerkzaamheden, werktij den eenmaal per 3 weken 's avonds. 02-114 Baarnse instelling ten behoe ve van buitenlanders zoekt een betrok ken persoon voor algemeen bestuurs- en beleidswerk. 03-163 Asielzoekerscentrum Soest zoekt meerdere vrijwillig(st)ers vanaf 18 jaar voor het begeleiden van activiteiten met asielzoekerskinderen, binnen - maar vooral buiten het cen trum. Uitstapjes naar diverse instellin gen in Soest en omgeving. 06-104 Cultureel Centrum te Soest zoekt 1 a 2 vrijwillig(st)ers t.b.v. onder steuning theatertechniek: vertonen van jeugdfilms; assisteren van de licht- en geluidstechniek bij theatervoorstellin gen. 09-163 Project Vereenzaming Oude ren Soest vraagt vrijwillig(st)ers (55 plussers) voor het assisteren bij het ouderen huiskamer-project. Voor informatie over de vacatures: Vrij willigers Vacature Bank Soest e.o., Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, van dins dag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 6012630. Zondag 15 november ROOMS-KATHOL1EKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. Duivenvoorde Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. W. Woltjer, Amersfoort STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort mén wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. Het kosterschap is bijna een ambt in de Caroluskerk. Voor, tijdens en na de vie ringen is hij de persoon die alles regelt. En vooral bijvoorbeeld rond de kerst leeft hij meer in de kerk dan thuis. Vic tor Jasperse heeft dat nu UV2 jaar ge daan en wordt door zijn koster-collega's Frank.Legierse, Hans van Laar en Riné Huyden derhalve 'hoofdkoster' ge noemd. Na de viering op zondag 1 no vember werd hij met zijn echtgenote met het jubileum gefeliciteerd en in de bloe metjes gezet. Lustig Keukenstudio en Sanitair Te gelcentrum Soesterberg, beiden geves tigd in het bedrijfsverzamelgebouw op de hoek van de Sterrenbergweg en Amersfoortseweg, houden op vrijdag 13 en zaterdag 14 november vanaf 10.00 uur 'open huis'. De twee bedrijven zijn met elkaar verbonden waardoor men bijna ongemerkt een overstap maakt van 600 vierkante meter keukenopstel lingen naar ongeveer 500 vierkante meter sanitair. Dat betekent tevens dat zij ook veel samenwerken wat gunstig is voor de klant, want deze kan nu in één keer alles, uitzoeken wat nodig is. Op deze twee dagen wordt de klant bijzon der verwend en wordt bijvoorbeeld een driedimensionale tekening gemaakt met volledige prijsopgave en aanvullende sanitaire voorzieningen en tegelwerk. Verder wordt onder andere een Siemens kookdemonstratie gegeven. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 In een plechtige viering werd Hen ny van der Heijden zondagmorgen geïnstalleerd als pastor van de Paro chie Sint Carolus Borromeus te Soesterberg. Na de kerkdienst maakten velen gebruik om nader met hun nieuwe pastor kennis te maken. De Caroluskerk was op enkele plaatsen na bezet met gelovigen, belangstellen den en genodigden om de installatie van de nieuwe pastor mee te maken. Voor zitter Karei van Geet van de parochie raad opende de viering met een wel kom. Hij memoreerde het sterven van Pastor Jules Ypma, nu vier jaar geleden. Vier jaren lang heeft Zuster Marie-Anne het alleen moeten doen en dat was een hele opgave. Intens, maar tevergeefs werd gezocht naar een oplossing. En toen kwam ineens het bericht van De ken F. Zwarts: 'Henny van der Heijden komt bij jullie.' Er is feest in de parochie. En dat was aan alles te merken, de warmte en sfeer, het koor dat vooral nu klonk als een klok. Deken Zwarts las de benoemings brief voor, waarin werd genoemd dat hij met ingang van 1 november j.1. was ont slagen van zijn pastorale verplichtingen in Zeist en met ingang van dezelfde da tum werd geplaatst in de Caroluskerk te Soesterberg. De brief van Kardinaal Si- monis was duidelijk: 'Ik geef u hierbij opdracht werkzaam te zijn als pastor in parochie Carolus Borromeus in Soester berg.' "Je hebt er voor gekozen, je hebt het zelf gewild. Voor jou en voor u allen, het ga u goed", aldus Deken Zwarts. Bij de bevestiging werden de nieuwe pastor vragen gesteld: 'Wil je proberen met de kracht die je gegeven is mensen nabij te zijn door naar God en Zijn Zoon te ver wijzen, op te roepen tot solidariteit van uit de belofte van Gods Koninkrijk? Wil je ons vergezellen op de weg naar Het Rijk Gods?' Luid én duidelijk was het antwoord: Ja, dat wil ik graag en van harte. Ook de aanwezigen werd gevraagd de nieuwe pastor een plaats in hun midden te geven en hem daarin alle ruimte te geven om te kunnen functioneren. Ook op deze vragen werd een volmondig ja geantwoord en om dat goed te bena drukken, volgde een daverend applaus. Vrijdag 13 november is men vanaf 19.30 uur welkom in dorpshuis Burgstede voor een klaveijas- en jokeravond. Er zijn diverse interessante prijzen te win nen. De toegang is vijf gulden per per soon. De jaarlijkse klaveijas- en joker- marathon wordt gehouden op zaterdag 12 december. Deelname 12,50 gulden, inclusief koffie en een verrassing. De rommelmarkt van zaterdag 31 okto ber heeft 3100 gulden opgebracht. Het bestuur en de 26 vrijwilligers danken alle goede gevers en kopers hartelijk voor hun hulp. Het was een gezellige happening, zonder dat men last had van Burgstede-, Odeon- of Banninghalcon- currentie. Het geld wordt besteed aan een tweede koersbalmat en activiteiten op Tweede Kerstdag. Donderdag 12 november zijn alle huur ders die onder de Huurders Commissie Soesterberg vallen, vanaf 19.45 uur wel kom in dorpshuis Burgstede. Tijdens deze informele bijeenkomst komen on der andere aan de orde de uitkomsten van de gehouden enquête, actiepunten, huurbeleid enz. Het bestuur stelt: 'Het gaat om uw woning, uw woonomgeving, uw veiligheid en uw huurprijs en om die reden is er maar één alternatief: mor genavond naar Burgstede.' Bewoners van de Postweg klaagden over onjuist parkeren in hun straat. De politie heeft eerst enkele schriftelijke waarschuwingen gegeven, waarna ze verbaliserend optrad. Indien een auto het doorgaande verkeer op een fietspad of voetpad blokkeert, wordt direct ver- baliseerd. Kosten 90 gulden, indien op een invalidenparkeerplaats is dat 140 gulden. Het pas gerenoveerde dorpscafé De Gouden Leeuw dreunde afgelopen zaterdagavond weer op zijn grond vesten. Het was wekenlang aange kondigd dat er een nieuwe Prins Carnaval zou komen. Onder klaroengeschal en veel hokus pokus werd Aad Zwingelaar Zijne Dorst- lustige Hoogheid Prins Zotteklap VUL De belangstelling voor wie dit jaar weer de Prins zou worden was afgelopen za terdag uiteraard weer groot. Hoe dich ter de klok 'elf over elf naderde, des te meer mensen liepen naar de achterzijde van 'de Leutbunker'. Daar waren vier foto's van bijzonder leuke kinderen te zien en de vraag was: wie zijn nu die leuke kinderen? En één van die vier zou de nieuwe Prins moeten worden. Het bleef gissen en raden. Onder de vrolijke klanken van het bekende Zot- teklapper-orkest werd de spanning lang zaam maar zeker opgevoerd. Een grote doos met iemand erin kwam naar voren. Vier heksen dansten er omheen door het uitspreken van onverstaanbare tek sten. Om precies 11 over 11 opende de doos zich en stond daar de Kerstman in de persoon van Henk Hoekstra. Snel had de Kerstman door dat hij iets te vroeg was gekomen. Toch wilde hij de aanwezigen iets aanbieden en dat was: 'Jullie Prins is Aad Zwingelaar'. Een oorverdovend welkomstlied werd inge zet met daarop de plechtige installatie Aad Zwingelaar alias Prins Zotteklap VIII. van de nieuwe Prins. Onder goedkeu rende blikken van vele Zotteklappers, Opperzotten en carnavalcollega's uit Amersfoort stond de nieuwe Prins Zot teklap VIII kort daarop in vol ornaat en sprak zijn onderhorigen toe zoals alleen hij dat kan. Soesterberg gaat begin vol gend jaar onder zijn leiding weer een spetterend carnavalsfeest vieren. Op woensdagavond 18 november gaan leden van Muziekvereniging Odeon langs de deur om kerstkaar ten te verkopen. Het is de derde maal dat Odeon deze actie opzet om de financiële positie van het jeugdorkest te versterken. De opbrengst van deze actie wordt ge bruikt voor de aanschaf en reparatie van instrumenten en voor het betalen van de lesgelden. Dit jaar heeft Odeon voor de laatste maal een subsidie gekregen van de gemeente voor het jeugdorkest, hier na zal het jeugdorkest met eigen midde len moeten voortbestaan. De oprichting van het jeugdorkest in 1996 is destijds een goed initiatief geweest; het is een manier om nieuwe, jonge leden te wer ven en hen op te leiden voor het uitein delijke grote harmonie-orkest. Doordat deze jonge mensen al na korte tijd sa men in een orkest spelen, beleven zij de muziek meteen als iets collectiefs en niet als een individuele bezigheid. Door het spelen in groepsverband worden zij ge motiveerd in hun opleiding. Na de zo mervakantie van dit jaar is een aantal leden van dit jeugdorkest doorge stroomd naar het leeriingenorkest. Doordat er steeds nieuwe leden bij het jeugdorkest zijn gekomen en het niveau stijgt, is de dirigent van plan weer een aantal leden door te laten stromen naar het leerlingenorkest. Op dit moment worden door de leden diverse instrumenten bespeeld. De keu ze van het instrument gaat in overleg tussen leraar en leerling. Tevens wordt gekeken naar de behoefte aan instru menten binnen het grote orkest. Uitein delijk zullen daar alle instrumenten moeten worden bespeeld. Momenteel is er nog een tekort aan hoboïsten en fa- gottisten. Mat name de fagot is een bij zonder moeilijk instrument, maar wel bespeelbaar voor kinderen. Bezorgers van de warem maaltijden hoorden vorige week bij hun bezoekje aan een adres op de kampweg hulpge roep. Ze konden het huis niet binnen maar sloegen een raampje van de woon kamer in. Daar troffen ze de 91-jarige beowner op de grond aan. Hij was uit gegleden en kon niet meer op eigen kracht opstaan. Het personenalarm was niet in werking geteld. De man had ver der geen problemen aan zijn val overge houden. De ANBO, KBO en PCOB houden op donderdag 12 november (10.00 uur) een gezamenlijke themamorgen, waar majoor Bosschardt van het Leger des Heils van haar werk van vroeger zal ver tellen. De entree inclusief koffie be draagt 1,50. Aangezien er slechts voor 90 mensen ruimte is kan men op dezelf de donderdagmorgen vanaf 09.00 uur een kaartje bij mw. Tosca van Bussel in het kantoor van De Drie Eiken verkrij gen. De opbrengst is bestemd voor het Leger des Heils. De PCOB deelt mede dat haar themamorgen hiermee is ko men te vervallen en niet op 19 novem ber wordt gehouden, zoals elders per abuis is bericht. Dit weekend was het skiteam van Soesterberg weer succesvol. Aranka van de Wal was zaterdag de enige van skiclub Soesterberg, die deel nam aan een regionale puntenwed- strijd in Dordrecht. Ze ging met een tweede prijs bij de Scholieren I dames naar huis. Zondag werd er een Nationale Punten- wedstrijd geskied in Uden (N.Br.). On geveer 150 deelnemers uit het hele land deden mee met deze sterk bezette wed strijd. Jolanda Koch van Soesterberg ging in een goeie tijd naar beneden en haalde het "zilver" bij de Aspirant meis jes I. Mandy Dirkzwager greep in deze groep net naast het edelmetaal. Haar broer Danny Dirkzwager behaalde een prima prestatie door derde te worden bij de Aspiranten II jongens. Aranka van de Wal werd vierde bij de Scholieren I meisjes. Remy Dirkzwager behaalde zilver bij de Scholieren I jongens. De andere team leden wonnen geen prijs. Woensdag 11 november 19.00 politiek vragenhalfuur, bibl. Donderdag 12 november 10.00 Majoor Bosschardt LdH, Drie Ei ken Vrijdag 13 november 10.00 demo Lustig Keuken, Sterren- 19.30 kaarten, dorpshuis Burgstede Zaterdag 14 november 10.00 demo Lustig Keuken, Sterren- bergweg Zondag 15 november 11.30 kerkdienst (HA), Drie Eiken Maandag 16 november 10.00 vertelochtend, Drie Eiken 11.00 Rondje Soesterberg, radio Soest Dinsdag 17 november 10.00 aquarellen, Drie Eiken Woensdag 18 november 19.00 politiek vragenhalfuur, bibli.

Soester Courant | 1998 | | pagina 15