1 fff 649 398 100 lURNV1 Fouten SoVoCo tegen koploper fataal Te wisselvallig spel breekt SEC op Smeeing/BDC moet nog het laatste stapje zetten in de eerste divisie Oud-ploegmakkers verdelen punten Droomstart Shot onwerkelijk Stam/SoVoCo - Flash HY2I°.Ltl,STfÖM PHYficÜ UREL, INEPIT ELINGEN Toch ruim verlies tegen koploper: 8-2 FIETSSPORT Tempo Toer houdt vier veldtochten voor ATB-rijders TAFELTENNIS - Jonathan Heren verspelen één punt in duel met Vollkei VOLLEYBAL PAGINA J WOENSDAG 11 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 17 WATERPOLO Duinkikkers zet zegereeks voort jn Amersfoort: 5-7 ATLETIEK Nieuw record van Gerard Klifman op 15 kilometer Opnieuw puntverlies op Bosstraat: 1-1 tegen Hooglanderveen VOETBAL zondag NVC-DVS 4-4; tweemaal verlies voor Firtina'93 Riante voorsprong in kwartier tijd verspeeld door handballers HANDBAL ATLETIEK Juttertjes na debuut op halve marathon ZAALVOETBAL Nederlaag voor zowel dames als heren MHC Soest Elf paren plaatsen zich voor achtste finale TAS-bridge Die dekselse 'twee' op het toetsenbord HOCKEY BRIDGE KORFBAL Soest-Zuid start indoor tennis met nederlaag See you bij Toontje. Ook voor al uw feesten en partijen. Tempo Toer houdt de komende maanden vier ATB-veldtoertoch- ten. De eerste daarvan speelt zich af op zaterdag 14 november, waarbij gekozen kan worden uit tochten over 30 en 45 kilometer. Inschrijven kan vanaf 8.45 uur in het clubgebouw aan de Industrieweg, de start is tussen 9.00 en 10.00 uur. Dank zij de medewerking van diverse landei genaren heeft Tempo Toer interessante routes kunnen uitstippelen. Leden van de NTFU kunnen deelnemen tegen or ganisatiekosten, anderen betalen twee gulden extra aan verzekeringskosten. De drie volgende veldtoertochten zijn op 5 december, 16 januari en 7 februa ri. In het Holleblok in Huizen ging za terdag het eerste team van Shot met 2-8 onderuit tegen het combinatie team van Huizen en Bijmaat. Aan gezien de Huizenaren in de zwakst mogelijke opstelling speelden, had den de Shotters wel op iets meer ge rekend. Aan het begin van de mid dag leek alles nog zo mooi toen zo wel Hans van Gooi als invaller Erik Merkus zijn openingspartij won en Shot op een 2-0-voorsprong kwam. Wederom moest Merkus invallen, nu voor de zieke Marcel Jansen die vlak voor de wedstrijd afbelde en vergat om zijn ouders in te lichten. Met als gevolg dat pa en ma Jansen naar Huizen afreis den en in volle verwarring hun zoon niet achter de tafel konden vinden. Shot startte de wedstrijd sowieso met een behoorlijke ziekenboeg, want naast de geblesseerde Robbert Huisman was Martin Fransen met een griepje uit bed gestapt. Hij leefde de dag op aspirines. Van Gooi startte met een degelijke winstpartij op jeugdspeler Joris Gies- kens. Het talent van de veertienjarige speler van Bijmaat wist het niet te win nen van de ervaring van Van Gooi. Daarna was het de beurt aan Merkus om aan te treden tegen Gijs Molenaar. In een tactisch hoogstaande wedstrijd van Merkus, wist hij de zwakke punten van Molenaar in bijna elke rally bloot te leggen en zijn tegenstander tot grote wanhoop te brengen om uiteindelijk in twee games te winnen. Met een 2-0-voorsprong en Martin Fransen, de sterkste speler van Shot in de startblokken, droomden de Shotters al van een overwinning op de koplopers. Maar Fransen verloor zijn ope ningswedstrijd tegen ex-Shotter Aksel van Elteren vrij kansloos. De vorige wedstrijd in Soest durfde Van Elteren nog niet mee te spelen, maar in Huizen had hij nergens last van en speelde hij zich naar een hattrick. Zelfs het dubbel, normaal gesproken het sterkste wapen, ging verloren, waardoor het opgebouw de zelfvertrouwen danig begon te slin ken. Merkus wist daarna niet meer zijn getoonde niveau te halen en teerde nog te veel op het eerder behaalde succes, terwijl ook Fransen en Van Gooi zich neer legden bij een degradatie naar de vierde divisie. Enig lichtpuntje voor Shot was Berend Jonker. De vorig jaar gestopte speler van Shot pakte na de wedstrijd voor het eerst weer een batje op en had daar op vallend veel lol in, dus misschien als vijf de man zou hij Shot volgend jaar in de vierde divisie wel weer naar een kam pioenschap kunnen leiden. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 A.s. zaterdag aan de Eemweg AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Bouwbedrijf van den Hengel Hoofdsponsor VVZ'49: Procar Subsponsor: Bosman Loodgieters BV De selectie wordt ook ondersteund door: d'Oude Enghe/Vini's Bar C. van de Munt Automaterialen BV Van 't Net Verhuizingen ASBO Groep Broodje van Toontje Hooyer Bouw en Techniek Bouwbedrijf E.A. von den Hengel Harrte Tbonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding Bakker Bedrijfswagengroep - Wasiel Steitner - Autobedrijf Bosboom - Café Bar "De Kuil" - Boutique des Fleurs Café Brasserie De Faam - Van Hengstum Apparatenbouw - W.W. Deelen b.v. - V.d. Meer Dakbedekkingen - Wilhelm, Hop en partners Na drie zeges slikten de dames van Stam/SoVoCo weer eens een ne derlaag. De boosdoener was Set Up'65, de min of meer verrassende koploper in de eerste divisie. Hoe wel, het Soester team mocht de hand eigenlijk best in eigen boezem steken. Het waren vooral fouten, die niet per se inherent aan een wedstrijd hoeven te zijn, en heus niet subliem spel van de Ootmarsummers die Stam/SoVoCo de das omdeden. Via de setstanden 15-10, 15-11, 7-15 en 15-5 werd het 3-1 voor Set Up'65. In de vierde set was er tot 4-4 sprake van een open wedstrijd. Daarna maak te Stam/SoVoCo te veel fouten. Heren De heren verloren thuis esa punt, maar pakten er niettemin nog twee in het duel met Vollkei 4. Zoals vorig seizoen wel vaker gebeurde, slaagde Stam/SoVoCo er niet in de gehele wedstrijd het ge wenste niveau vast te houden. Het her stel kwam na verlies in de eerste set (11- 15). Twee setzeges achter elkaar (15-10, 15-10) hielpen de thuisclub op weg, maar op dat moment was het gedaan met de concentratie. De gasten uit Amersfoort maakten daar gebruik van en stelden via 9-15 een punt veilig. In de beslissende set bleef Stam/SoVoCo maar net overeind: 16-14. Zaterdag 14 november Sportzaal de Bunt- 17.00 uur dames volleybalwedstrijd 1 e divisie T AUTOBEDRIJVEN 10.000,-. 0 Al met al kan je nL'm, RENtEfl0E hftiNG op basis van betm osie van binnenuit, wijzigingen voorbihdiWj: 0R MBEIFREQUEMTIE 0909 3000538 175 CPM> BURG Ondanks dat enkele belangrijke spelers ontbraken, heeft de Duin- kikkers de zegereeks voortgezet. Het vijfde team van AZ&PC weid het vijfde achtereenvolgende slacht- offer van de waterpoloërs uit Soest. peter Oosthof en Ruud Leclese uit het heren jeugdteam vulden de ploeg aan in Amersfoort, waar een eenzijdige eerste periode met een 0-1-voorsprong (Wou ter Wijnmalen) werd afgesloten. Tac tisch werden de zaken in het tweede kwart beter uitgevoerd. Bovendien had den de scheidsrechters goed zicht op het fysieke spel dat AZ&PC aan de dag leg de. Tijdstraffen waren het gevolg, maar de Duinkikkers profiteerde slechts een maal via Rob Zandstra. Tussendoor had jvor Bosch ook gescoord: 0-3. Daarna kwam AZ&PC terug tot 2-3, maar invaller Oosthof vergrootte de marge nog voordat het laatste kwart aanbrak. Daarin maakte de Duinkikkers nog spannende minuten door. Onnodig, nadat het een 2-6-voorsprong had ge nomen. Binnen tweeënhalve minuut kwamen de Amersfoorters terug tot 5- 6. Wijnmalen herstelde de rust in de ploeg door een minuut voor tijd 5-7 te scoren. Daar bleef het bij. In Zoetermeer heeft Gerard Klif man zijn record opp de 15 kilome ter verbeterd. Ondanks de barre omstandigheden kwam hij uit op een tijd van 59 minuten en acht se conden. Op de halve marathon van Renswoude kwamen vier clubgenoten van AV Pij nenburg uit. Berend Drenth was van deze groep als eerste binnen (1.19.49), Hans de Goede volgde in 1.20.16 en daarna kwamen Gijs Francken (1.21.14) en Gert Lamers (1.37.54). De laatste is net hersteld van een hernia-operatie. Erik Tolboom eindigde als achtste in de Wolfskamerioop. Voor de 10 kilometer had de Soester 33.46 nodig, zijn beste tijd in dit seizoen op deze afstand. Drie thuiswedstrijden achter elkaar speelde SEC op de Bosstraat-Oost. Van de negen beschikbare punten haalden de groenwitten er slechts één, waardoor ze van de eerste naar de gedeelde derde plaats duikelden. De achterstand op Roda'54 bedraagt inmiddels vijf punten, de eerste perio- detitel lijkt vergeven aan de Leusden- aren. SEC speelt nog te wisselvallig, is de mening van trainer René Versteeg. "We wisselen goede wedstrijden met slechte af of spelen maar één helft goed." Als SEC constanter voor de dag kan komen, moet het mogelijk zijn dat het zich in de kopgroep nestelt en zich aan het einde van de rit in ieder geval ver zekerd weet van deelname aan de na- competitie. In de vierde klasse G staan winnen en verliezen zo dicht bij elkaar dat een beetje continuïteit in het spel het verschil kan maken! Hoewel goed spel niet altijd wordt beloond. Beweging SEC ondervond dat tegen Hooglander veen. "Als je in de rust met 3-0 voor staat, en dan ben ik nog schappelijk, heeft Hooglanderveen niets te zeggen," aldus Versteeg. SEC toonde veel bewe ging, liet de bal rondgaan, creëerde kan sen, maar had geen geluk. Marcel van Dorrestein en Peter van den Berg scho ten tegen de paal en de keeper van de gasten voorkwam treffers bij inzetten van Ramon Heijnen, Luits Houkes en Van Dorrestein. Hooglanderveen, dat in de eerste mi nuut een kans had gekregen, stelde er niets tegenover. Tot de eerste minuut na rust. Toen lag de bal achter Ed Dikkers die tot dat moment vrijwel alleen terug- Peter van den Berg, de 'oude rot' van SEC, is nog niet versleten. De spits be wijst het met deze stijlvolle actie in het duel met Hooglanderveen. Foto: Aldo Allessic speelballen had gekregen. Eigenlijk was dit er ook één, want Olaf Hop gleed half uit toen hij wilde opruimen, maar tot zijn ontzetting zag dat de bal over de doellijn rolde. Het duurde een kwartier tje voordat de Soesters de gelijkmaker hadden gemaakt. Uit een vrije trap van Houkes kopte Van den Berg raak. Van het laatste half uur viel er weinig te melden. De krachten aan SEC-zijde namen af. Het loopvermogen was gere duceerd en Hooglanderveen bleef zich beperken tot verdedigen en was daarom in het voordeel op de doorweekte gras mat. Een jaar of vijf, zes geleden leunde Smeeing/BDC rustig achterover, met beide handen steunend op een 12-5-voorsprong op V en K. De noorderlingen, die dat seizoen zou den degradeerden, wonnen het duel in sporthal Beukendal alsnog, Smeeing/BDC met een enorme ka ter achterlatend. Zondagmiddag, om een uur of half drie, zat Smeeing/BDC op rozen. De wed strijd tegen lijstaanvoerder De Gazellen zou nog ongeveer een kwartier in beslag nemen en dan zouden de Soesters de verrassende overwinning kunnen gaan vieren. Een wedstrijd is pas beslist als het laatste fluitsignaal heeft geklonken. De handballers weten dat onderhand wel. Twee weken eerder verspeelden ze in de laatste tien minuten een voor sprong van vier doelpunten, nu verknal den ze een 13-7-voorsprong. De Gazel len consolideerde de leiderspositie via een 16-18-zege, Smeeing/BDC met een enormer kater achterlatend. De Doetinchemmers kropen door het oog van de naald in Soest, waar ze al snel op een 5-0-achterstand werden ge zet. Het klopte allemaal bij de gasthe ren en de marge bleef lange tijd in stand, werd zelfs vergroot. In de fase dat ieder een dacht dat de wedstrijd op slot zat, hielp het Soester team de ene na de an dere kans om zeep. Dat is fataal in de eerste divisie, zeker tegen een ploeg als De Gazellen dat bijzonder dankbaar moet zijn voor de wijze waarop de over winning haar alsnog werd gegund, liever gezegd geschonken. Smeeing/BDC heeft nog maar drie punten uit vijf wedstrijden gehaald en toch kan de formatie veel beter. Dat bewezen de handballers in Aalsmeer, waar nipt van de nummer twee werd verloren. Dat bleek in Dalfsen, waar op een goede wijze een voorsprong werd genomen. Dat werd zondag weer duide lijk in Soest, waar De Gazellen lange tijd de wil werd opgelegd. De handbal lers kunnen het echter vaak net niet af maken. Het laatste stapje moet nog wor den gezet. Dames Het damesteam van Smeeing/BDC maakte bijna dezelfde fout als de heren. Tot tweemaal toe liet het HMS/Achil- les in de wedstrijd terugkomen. Na 0-4 werd het ineens 3-4 en 5-6 (rust), daar na werd het via 5-8 zomaar gelijk: 8-8. In het laatste kwartier stelden de hand- balsters uit Soest orde op zaken. Keep- ster Martine van de Linden droeg een steentje bij door een strafworp te keren en in de aanval werden de kansen weer afgerond. Het gevolg was een verdien de 9-12-overwinning. Foto: Aldo Allessle Zoekplaatje: Charles van Kordelaar is doorgebroken, maar waar is de bal? Aan de halve marathon van Ter schelling hebben zondag vijf leden van hardloopvereniging Fun Run ner meegedaan. De omstandighe den waren bijzonder slecht. Een steil, glibberig duin en een nat strand vormden het parkoers, waarop drie Soester debutanten zich uit de voe ten maakten. Dat waren Wim Sevink (1.47.55), Henk van der Heiden en Erik Sevink (beiden 1.57.56). Na afloop was een aantal Terschelling- se Juttertjes nodig om de lichaamstem peratuur op het normale niveau te krij gen. Ronald de Rooij, Jan Willem van de Wint en Eddy Brinkman kwamen ooit allen voor DVS/De Kuil uit, maar spelen inmiddels langere of kortere tijd voor NVC. En die ploeg was vorige week de tegenstander van de Soester eersteklasser. De oud-ploegmakkers verdeelden de punten: 4-4. De Rooij zou De Rooij niet zijn als hij niet tegen zijn vorige club zou hebben gescoord. Hij maakte één treffer, Brink man trof twee keer de roos. Twee doel punten kon ook DVS-er Ramon Heij- Met de huidige bezetting is de twee de klasse voor MHC Soest geen eenvoudig karwei. De herenploeg loopt nogal eens tegen een neder laag aan. Zo ook zondag, in Rotter dam, tegen Tempo: 2-0. Beide doelpunten vielen in de tweede helft van het hockeyduel. MHC Soest was niet in de normale samenstelling op het veld verschenen en liep bovendien tegen twee gele kaarten aan. In aanval lend opzicht komt het jonge team te kort. Dat is de reden dat er dit seizoen nog niet veel werd gescoord. Dames Het verlies van de dames in de eerste klasse viel dubbel zo hoog uit. Leiden scoorde zowel voor als na rust twee maal. Het speelde een hoger tempo dan Soest, was beter in de balaannames en was gewoonweg sterker. Uit een straf- corner werd het 1-0 voor de Zuid-Hol landers, de overige treffers kwamen uit veldsituaties tot stand. Zowel in de A-groep hebben zes pa ren zich geplaatst voor de achtste fi nale van hetTAS-bridgetoernooi, in de B-groep nog eens vijf. Dat ge beurde zaterdag in de Rank, waar veertig paren aanschoven. Het paar Van Kooy/Stavenuiter van de organiserende vereniging Soest eindig de in de A-groep als tweede. De gese lecteerde paren worden op 18 februari in Kortenhoef verwacht. Veertig mees- terpunten hebben ze nu reeds te pak ken. De paren die doorgaan in de A-groep zijn: De Groote/De Groote (59,95 pro cent), Van Kooy/Stavenuiter (57,18), Burghoorn/Burghoorn (56,25), Hou wers/Jansen (55,09), Van Haarlem/ Petersen en Kreft/Los (beide paren 53,94). In de B-groep: Broeks/Van de Spoel (65,56), Esmeijer/Timmer (59,54), Boekema/Boekema en Corpo- raal/Verhoeff (beide paren 56,44) en Kelfkens/Melger (56,39). Ook toetsenborden zijn onderhevig aan slijtage. De redactie van de Soester Courant weet er alles van. Soms zijn er van die toetsen die tegenstrubbelen, als of het bijbehorende teken niet in de krant wil. Zoals de 'twee'. Om deze op het beeldscherm tevoorschijn te toveren, moet de toets soms wel tweemaal wor den aangeslagen. Extra spierkracht is vereist, een dubbele controle noodzake lijk. De redactie oefent thuis met ge wichten, kijkt ook twee keer of de twee is verschenen, maar niettemin kan het altijd een keertje misgaan. Zoals vorige week in het artikel over Eemvogels dat terugkeert in de stan daardklasse. Daarin werd gemeld dat de zaalcompetitie op zaterdag 1 november begint. U begrijpt het: dat moet eenent wintig november zijn. De eerste thuis wedstrijd in Aqua Indoor volgt op ach tentwintig november. De wedstrijden van de korfballers duren overigens twee maal vijfentwintig minuten. Die deksel se 'twee'. nen achter zijn naam schrijven, terwijl Hidde Reitsma en Michel Vlaswinkels de overige goals verzorgden. DVS/De Kuil nam in Naarden een 1-3- voorsprong, maar gaf die in de tweede helft uit handen. NVC boog de achter stand om, maar op 't laatst scoorde DVS/De Kuil de verdiende gelijkmaker. Firtina'93 Vrijdag was Saban Aksit de enige spe ler van het eerste team, die kon meespe len tegen Adelaars van Berkel. Met jon gens uit het tweede, van wie de mees ten alleen maar in de zaal spelen, werd met 4-2 verloren. De conditie gaf in de tweede helft de doorslag. Maandag ver loor Firtina'93 onnodig met 4-5 van Galgenwaard. De Soester ploeg was in Beukendal compleet, kwam met 3-1 voor, maar wilde het allemaal weer met kapwerk, stiftjes en poortjes doen. De eenvoudige acties van Galgenwaard waren doelgerichter én efficiënter, want in plaats van zes- of zeven-één werd het 4-4. Firtina'93 bleef jagen op de win nende treffer, maar kreeg in de laatste minuut de kous op de kop. Mustafa Aksit In Turkije wacht Mustafa Aksit nog wat de clubleiding van Bursaspor met hem zal doen. De Soester traint nog steeds mee met de eredivisieclub, maar heeft nog geen contract aangeboden gekre gen. Aksit werkt momenteel vooral aan het inhalen van zijn conditie-achter stand. Op zondag 8 november stond voor Soest-Zuid de eerste wedstrijd in de door de KNLTB/Dutch Indoor Tennis georganiseerde wintercom petitie op het programma. Danny Egter, Roy van de Grift, Stefan Schoonderbeek, Monsé Strengers en Nicole Verhoeven kwamen uit tegen Nijkerk 3. Na twee dames- en twee he rensingles, een dames- en een heren- dubbel was de einduitslag 9-6 m het voordeel van de Nijkerkse spelers. Onder leiding van hoofdtrainer Peter van Valkenhoef zal dit team de komen de maanden nog viermaal uitkomen in de wintercompetitie die als ideale voor bereiding gezien wordt op de landelijke KNLTB competitie. Dagschotels woensdag Lamsfilet met „r—r.r- schijfjes en snijboontjes, donderdag: Stooflapje en gekookte aardappelen met bloemkool, weekend: Stamppot boerenkool met rookworst, maandag Hazepeper met aardappel puree en spruitjes, dinsdag Goulash met rijst en doperwten. (voor particulieren en bedrijven). Blrkstraat 7 - Tel. 601 33 37

Soester Courant | 1998 | | pagina 17