Danscentrum Gerla fe Visser h züznsEs? müü! - «rif tnker 5BOOM CHADE 'Sobere' kazerne heeft uitstraling Coalitie houdt vertrouwen in C-drie Verkoop cafetaria volgens president rechtbank legaal Rabobank mag van gemeente afwijken Sint wisselt nogal van vervoermiddel NEWO SCHADE- REPARATIE I ervoor meer ACTUEEL l~ Open dag brandweer op zaterdag 21 november COUNTRY LINEDANCE Het blijft genieten? *§pecialist+ METAAL B.V. KER(S) m/v VAKGARAGE JB.kkgH.klil.U or GESLOTEN 'Spannend, warm, vriendelijk én vooral duurzaam Blommers: 'Situatie is buitengewoon ernstig' Albert Cuyplaan 198b Soest I\F0KM\Tlh-I\SUHKlAI\(i Eenrichtingsverkeer parkeerplaats zuid tijdelijk opgeheven Plan nieuw kantoor Kerkplein ter goedkeuring naar provincie Aankomst goedheiligman per helikopter bij S. O. Soest iBrasserie BRASSERIE MENU Soestterkerk Stopverbod op gedeelte van A. Paulownalaan Parkeerverbod bedrijventerrein De Grachten Ook voor service moet u bij ons zijn PAGINA 2 WOENSDAG 11 NOVEMBER 1998 j__ M_A_ A_L veau. irde machinepark, tezamen uaste team (32) staan aan de istage groei van Gebr. Stork :ialiseerd in de vervaardiging j plaat- en constructiewerk iiddelgrote series uit verschil- Voor grote en lichte aan alle merken auto's. Nijverheidsweg 11 Soest Tel. 035 - 602 21 23 IVIM RADEMAKER (32 soorten (25 soorten rkoekjes (28 soorten rzoutjes (11 soorten oodjes (26 soorten LLEN zo uit de oven iFOON 601 23 87 R 8 I E t 3P Van Goyenlaan 146 appartement op 4e etage, bitterend uitzicht over het bied. Balkon o/h z., berging. ntree, hal, toilet, douche, 'oonk. met kunststof kozij- isoglas. Grote slaapk. (v/h me keuken. Servicekosten p/m. Aanvaarding in over- >rijs 179.500 ,-k.k. SOESTER COURANT PAGINA 3 Wie een paal zoekt, waarlangs haas tige brandweerlieden zich na een melding in ijltempo naar beneden laten glijden, moet zich voorberei den op een teleurstelling of zich te vreden stellen met zwart-wit opna men uit een grijs archief. De glij- paal, een relikwie dat in slap-sticks altijd garant stond voor succes, is door de Arbo verboden. Er gebeur de wel eens een ongelukje. In de oude brandweerkazerne was er overigens al geen één, omdat het verblijf voor leden van de Vereniging Vrijwilli ge Brandweer op de begane grond was. Aan het in 1968 gebouwde onderkomen herinnert nog alleen de toren, waarin vroeger de slangen werden afgespoeld en gedroogd. De toren doet nu nog dienst bij hoogte-stages. Een nieuwe slangentoren werd (evenals zonnecollec toren die het beoogde rendement toch niet zouden hadden opgeleverd) ge schrapt, omdat het budget van zeven miljoen gulden dreigde te worden over schreden. Voor het wassen en drogen van de slangen beschikt de brandweer over een modern apparaat dat aanzien lijk praktischer en bovendien energie zuiniger is. Milieuvriendelijker Zoals vrijwel alles aan de nieuwe kazer ne milieuvriendelijker is. Als het goed is, zal het energieverbruik met 25 pro cent afnemen. De zaterdag geopende spiksplinternieuwe kazerne zal, als we de gemeente en de architect prof. ir. Jon Kristinsson mogen geloven - en waarom zouden we dat niet - veel langer mee kunnen dan de vorige. Duurzaamheid heeft, nog veel intenser dan in de Boe- renstreek, de rode draad gevormd aan de tekentafel en op de bouwplaats. "De winst zit 'em in de duurzaamheid," vindt Kristinsson die voor zijn ontwerp de Koninklijke Shell-prijs toegewezen heeft gekregen en door het Centrum Hout waarschijnlijk wordt voorgedragen voor een internationale onderscheiding. Sober, eenvoudig, functioneel, doelma tig en licht waren de sleutelwoorden bij de planvorming. Warm, vriendelijk en spannend zijn de kwalificaties die het zichtbare resultaat kreeg. De brandweer van Amsterdam, waar twee kazernes moeten worden gebouwd, was diep on der de indruk, collega's van Kristinsson uitten hun waardering, de vakbladen schreven lovend over de architectonische aanwinst van Soest. "Dit is een klus om je vingers bij af te likken," zei een me dewerker van G.W. van de Grift halver wege de bouw. Betrokkenheid "De betrokkenheid van de aannemer en de medewerkers was bijzonder groot. Het is niet een gebouw, waarvan er der tien in een dozijn gaan. Het is een goe de leerschool geweest voor een Soester bouwondernemer om bezig te zijn met duurzaamheid op alle aspecten," aldus projectleider E.R.T. de Ruyter van de gemeentelijke afdeling planologie en bouwen. De brandweerkazerne heeft uitstraling, daarover is - ook niet met de meest hardnekkige criticus - geen dis cussie mogelijk. En wat het belangrijk ste is: de brandweer Soest kan weer uit de voeten. Toen J. Bakker op 15 september 1981 als commandant binnenkwam, had hij naar eigen zeggen al de pest aan het gebouw dat toen pas dertien jaar oud was. In 1983 wijdde hij er voor het eerst een notitie aan. 'De kazerne is niet func tioneel', noteerde Bakker die met de regelmaat van de klok brandbrieven schreef en aandrong op maatregelen. Jaren verstreken, waarin werd gespro ken over ver- en nieuwbouw en moge lijke nieuwe locaties. De hoek van de Clemensstraat en de Koningsweg, sport hal Beukendal, Garage Jurriëns, de Dal- weg, het industrieterrein, alle vielen ze af, voornamelijk vanwege de uitruktij- den. Volgens Bakker hoort de brand weer wat dat betreft thuis aan de Lan ge Brinkweg. "Bij brand in nieuwbouw heb je in principe iets meer tijd, dus is het niet zo erg dat we daar iets verder van af zitten. Maar we zijn vlakbij de oudere wijken van Soest gevestigd." Tweeduizend nieter De politieke debatten over de rondweg zorgden voor vertraging in de besluit vorming. Pas in 1996 steeg denkbeeldi ge witte rook uit de schoorsteen van het gemeentehuis. Nu voelt Bakker zich helemaal thuis aan de Lange Brinkweg. De nieuwe brandweerkazerne heeft uitstraling, daarover is geen discussie mogelijk. Foto: Aldo Allessie Het gebouw beslaat iets meer dan twee duizend vierkante meter, waarvan een derde wordt benut voor kantoren. Het heeft verder een verblijffunctie met on der meer een ruime kantine, waar de 55 leden van de Vereniging Vrijwillige Brandweer zich kunnen vermaken, een keuken tot hun beschikking hebben (Bakker: "Tijdens het werk is het be langrijk dat ze kunnen eten en 's nachts haal je niet zomaar ergens wat te eten") en waar de brandweerlieden na een nare klus (traumatische) ervaringen met el kaar verwerken. Op de begane grond bevindt zich vanzelfsprekend de stal lingsruimte, van waaruit de twee auto- tankspuiten, de autoladder, het hulpver leningsvoertuig en het haakarmchassis voor een van de containers kunnen uit rukken. Aan de achterzijde kan het wagenpark op de wasplaats worden schoonge maakt. De realisatie van het oefenobject is gestagneerd door de overmatige re genval van de laatste weken, het hek werk wordt als laatste geplaatst, terwijl de inrichting van de kazerne de komen de weken wordt voltooid. Leugenbankje Bewaard gebleven is overigens de eerste steen van de kazerne uit 1968. Deze is verwerkt in het zogenoemde 'leugen bankje' dat buiten is te vinden. "Daar kunnen oude brandweerlieden verhalen over vroeger ophalen. En dat zijn meestal leugens." De bevolking van Soest kan op zaterdag 21 november uitgebreid een kijkje nemen in de 'keuken' van de brandweer. De open dag in en rond de nieuwe kazerne aan de Lange Brinkweg begint om 10.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Met rondleidingen en verschillende demonstraties bedient de brandweer de belangstellenden op hun wenken. Bezoekers kunnen ook actief deelne men aan bepaalde onderdelen. Zo bestaat de mogelijkheid om te gaan lopen met persluchtapparatuur op. In het pand worden met behulp van cd- rom op een muur foto's uit het ar chief geprojecteerd. De brandweer verwacht veel mensen op de dam. Tegelijkertijd vindt rond de kazerne de jaarlijkse Seizoen- markt plaats, waarop verenigingen en organisaties zich presenteren. Wie op 21 november is verhinderd, kan op een andere dag in de kazer ne terecht, al zullen dan geen rond leidingen worden gegeven. Wel kun nen bezoekers dan kennisnemen van de aspecten van brandveiligheid. Verder zijn wisselexposities te bezich tigen. Op dit moment zijn er onder de titel 'In vuur en vlam' werken van Harry van de Wee en Nadzjezda van Ittersum te zien. In de hal van de kazere staat tot maart volgend jaar een oude stoom spuit, die door Zeist in bruikleen is gegeven. Een militair voertuig, dat kort na de oorlog werd omgebouwd en door de Soester brandweer werd gebruikt als autotankspuit, wordt momenteel opgeknapt en zal de plaats van de stoomspuit te zijner tijd innemen. De brandweer wil verder oude relikwieën ophangen en plaat sen, zodat ook de bevolking ze te zien kan krijgen. Voor de vergadering in december krijgt de gemeenteraad van Soest duidelijkheid over de toekomstige bedrijfsvoering van C-drie. Het cul tureel centrum zal dan met een visie en een aantal maatregelen komen om de exploitatie gezond(er) te ma ken. De coalitiefracties van WD, CDA en PvdA hebben daar vertrou- Volgens het College moet C-drie meer bezuinigen en de kosten verlagen, o.a. door verpachting van de horeca-afde- ling. Wat de maatregelen precies gaan inhouden is nog lang niet duidelijk, maar het is vrijwel zeker dat ze ingrij pende consequenties hebben voor het personeel. Dat valt tenminste af te lei den uit het feit dat de raadscommissie Financiën/Cultuur zich vorige week achter gesloten deuren terugtrok om de kwestie nog eens goed door te spreken. Volgens sommige raadsleden was het duidelijk dat er daarbij ook over perso nen gesproken zou gaan worden, zodat de pers bij de discussie werd geweerd. Daarvóór hadden met name de opposi tiefracties een buitengewoon weinig vleiend oordeel over de rol die WD- wethouder Neks Blommers in de hele kwestie tot nu toe had gespeeld. Met name Wim Roest (D66) stelde haar ver antwoordelijk voor de gang van zaken en vond dat het hele gedoe het resultaat was van zwakke bestuurlijke begelei ding. Avontuur Ook Hans van Wuijckhuijse (Gemeen tebelangen) wees erop dat Blommers de adviezen van zijn fractie in de wind had geslagen. "We hebben hier altijd al voor gewaarschuwd, maar u hebt de raad meegesleurd in een avontuur dat zijn weerga niet kent..." Volgens hem bezat hij inmiddels een "pinkdik" dossier "met de ene ellende na de andere" en was de (voor beginners) 10 lessen voor f 85,- per persoon. Aanvang cursus; dinsdag 17 november. dagelijks (behalve op zondag). Tel. 035 (102 20 11 (102 03 (14 affaire een "bom" onder het totale ver bouwingsplan. Hij zag, zoals hij gedeci deerd liet weten, "geen mogelijkheid meer om de wethouder nog te redden". Nel Koster (GroenLinks-PS) was bij zonder geschrokken van de cijfers en maakte zich zeer grote zorgen over het voortbestaan van het centrum. "Wat kunnen we nog doen om de neerwaartse spiraal om te buigen?" De andere fracties stelden zich aanzien lijk minder dramatisch op, al was duide lijk dat ook daar de nodige ongerustheid heerst. "U hebt de raad goed geïnfor meerd," vond Kees Boerkoel (PvdA), "en ik vertrouw erop dat u met een goe de oplossing komt." En Jan Pieter Lok ker (CDA) vond dat er geen aanleiding was om nu met de "klus" te stoppen. Ook Chris van Vuuren (GPV/RPF/ SGP) vond dat geen reden om in paniek te raken, en Bert Krijger (WD) stelde vast dat er wat hem betreft niet zoveel aan de hand was. "De problemen zijn van een heel andere orde dan de posi tie van de wethouder," meende hij. Zwaar weer Blommers zelf liet nog weten dat ze het in dit stadium onjuist vond om allerlei "stelligheden" te verkondigen, terwijl alle medewerkers van C-drie zich vol gens haar inzetten om de zaak weer op de rails te krijgen. Volgens haar stond het in elk geval vast dat de problemen niet regelrecht terug te voeren zijn op het samengaan van C-drie met de bibli otheek. "Natuurlijk is er onrust, maar ik heb er alle vertrouwen in dat we er uit komen, al zal het niet makkelijk zijn en moeten we ook voor 1999 rekenen op zwaar weer..." Volgens Blommers verdient het cultu reel centrum brede steun van de politiek en de bevolking. "De charme van een kleine gemeenschap is dat je elkaar niet zomaar laat stikken. Iedereen doet zo veel mogelijk zijn best." (/a^oi-v-yvC' MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. VOOt/ i/v Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 De president van de Utrechtse rechtbank heeft de eis van een Soes ter snackbarhouder afgewezen. De man eiste in een kort geding de on middellijke teruggave van zijn cafe taria en de bijbehorende bovenwo ning. Volgens de Soester was de eettent aan het Nieuwerhoekplein zonder zijn me deweten en instemming door zijn stille vennoot verkocht aan twee broers, even eens uit Soest. Door de verkoop zou de man sinds september zonder inkomen en woning zitten. Eén van de broers was ingetrokken in de woning boven de snackbar, waar de Soester voorheen woonde. De kopers bestreden dat de Soester niet met de verkoop had ingestemd. De man zou eind augustus mondeling hebben toegezegd de cafetaria voor 350.000 gulden aan de broers te verkopen. Ook de stille vennoot en de advocaat van de vennootschap waren die mening toege daan. Rechter mr. W. de Koning-Beij stelde de kopers in het gelijk. Volgens haar had den zij geen reden aan de overname te twijfelen toen ze van de stille vennoot te horen kregen dat de Soester met de ver koop had ingestemd. De Koning-Beij verweet de Soester voor de onduidelijkheid rond de verkoop ge zorgd te hebben. De man had eind au gustus zonder afzeggen verstek laten gaan op een bijeenkomst om de verkoop af te ronden en was nadien niet bereik baar geweest. De Soester moet op- draaién voor de kosten van het kort ge ding. De gemeente Soest heeft het eenrich tingsverkeer bij de parkeerplaats van de Zuidpromenade tijdelijk opgeheven. Met dit verkeersbesluit hoopt ze een einde te hebben gemaakt aan de ondui delijke situatie ter plekke. De parkeerplaats in zuid kan normaal gesproken door autoverkeer via één weg worden bereikt en moet worden verla ten via de andere ontsluiting. De uitrit wordt echter regelmatig geblokkeerd door bouwverkeer. Omdat de bouwwerkzaamheden nog zeker een jaar in beslag zullen nemen, heeft de gemeente bepaald dat zowel de in- als uitrit in beide richtingen mag worden gebruikt. Zodra er geen bouw verkeer meer zal zijn, wordt het eenrich tingsverkeer weer ingesteld. Zoals verwacht hebben de College fracties WD, CDA en de PvdA in gestemd met een procedure die de Rabobank de gelegenheid biedt af te wijken van het bestemmingsplan. Op het Kerkplein wil de bank een nieuw kantoor laten bouwen. De provincie moet nu nog een verkla ring van geen bezwaar afgeven. Bezwaren waren er in ieder geval van ongeveer 150 buurtbewoners, maar die zijn ongegrond verklaard. Zij hebben vooral problemen met de omvang van het beoogde gebouw en het ontwerp. Op zich vinden ze dat mooi, maar het past volgens hen niet in de directe om geving dat in het bestemmingsplan is aangeduid als 'beschermd dorpsgezicht'. De bank ligt op de rand van dit gebied. Omdat het nieuwe pand aan de voorzij de met twee meter het bebouwingsvlak zal overschrijden, twee meter te hoog wordt en de dakconstructie niet voldoet aan de voorschriften, is een vrijstellings procedure nodig. Na de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening van vorige week dinsdag is duidelijk dat een meerderheid van de gemeenteraad volgende week donderdag zal instemmen met de nood zakelijke procedure. Dit tot ongenoegen van de vijf opposi tie-partijen. Die vinden het plan op zich niet lelijk, maar stellen - net als omwo nenden - dat het niet in de omgeving past. Daarom is het in hun ogen des te merkwaardiger dat Soest het goed vindt dat van het bestemmingsplan wordt af geweken. Wiebe Meilof van GPV/ RPF/SGP: "Als ergens burgers terecht een beroep doen op het bestemmings plan, is het hier. Zelfs in de meest saaie wijken, waar iemand een plat dak wil, zeggen we: het mag niet, jullie moeten allemaal schuine daken hebben. Ik be grijp niet dat er fracties zijn die nu zeg gen: het had erger gekund, laten we het maar doen." Het CDA merkte op dat het alternatief, als de Rabobank zich wel aan het be stemmingsplan houdt, veel lelijker zal zijn. Om dat te illustreren, had de frac tie maquettes laten maken van het hui dige ontwerp en van een mogelijk (on willekeurig) alternatief, dat alles weg heeft van een fantasieloze blokkendoos. Als de provincie een verklaring van geen bezwaar afgeeft, mag de Rabobank gaan bouwen, al kunnen burgers bij de provincie bezwaar aantekenen. Krijgen ze daar ook nul op het request, kunnen ze eventueel bij de Kroon proberen hun gelijk te halen. 'TTTïë Een stoomboot, een helikopter, een open koets, een taxibus en een schimmel. Sint Nicolaas wisselt tij dens zijn bezoek aan Nederland nogal van vervoermiddel. Dat zal ook in Soest duidelijk worden, waar hij zaterdag 14 november om half twee arriveert. Direct na zijn officiële aankomst per stoomboot in Wijk bij Duurstede - waar- Kom in onze "Brasserie" genieten van een gevarieerd menu tegen een aantrekkelijke prijs! ƒ34,50 ANTIPASTO: diverse Italiaanse vleessoorten HAZENRUGFILET met roomsaus SINAASAPPEL PARFAIT Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 7 dagen per week geopend! van de NOS rechtstreeks verslag doet op de televisie - stapt de goedheiligman in een helikopter die hem naar Soest vliegt. Om ongeveer half twee landt hij op de Bosstraat-Oost, het complex van S.O. Soest. Zestig Pieten vergezellen de kindervriend, die vervolgens het hef- schroefvliegtuig verruilt voor een Lan dauer, een koets van de Soester G.W. van de Grift. Daarin laat Sinterklaas zich vervoeren voor de rondrit. In de stoet rijden ook een authentieke post koets van Van de Grift, de pepernoten- bus van Autotron Rosmalen en een oude brandweerauto mee. De route is: Bosstraat, Den Blieklaan, Van der Weijdenstraat, Obrechtstraat, Willaertstraat, Dorpsstreek, Dalweg, Speenkruidstraat, Dalweg, Raadhuis plein. De pepernotenbus is weer te zien tij dens de rondrit van Sint Nicolaas die zelf gebruik zal maken van een groot aantal verschillende vervoermiddelen. Bij het gemeentehuis wordt Sinterklaas rond drie uur officieel welkom geheten door burgemeester Hans de Widt, waar na voor kinderen een programma van een uur wordt afgewerkt. Natuurlijk worden liedjes gezongen, verder zijn er optredens van kinderen en zwarte Pie ten. Na afloop tekent de bejaarde bis schop het gastenboek van de gemeente, waarna hij in een taxibus zal stappen. Die brengt hem naar zijn verblijf, waar zijn paard reeds trappelend staat te wachten. BAR, GRILL RESTAURANT Keer op keer proefje het weer dot heerlijke eten en die fantastische sfeer, 't Litykje heeft gewoon nét iets meer! (al onze gerechten ook om af te halen). IJdelheid der ijdelheden, zegt Prediker, ijdelheid der ijdelheden! Alles is ijdel- heid! Al ben ik vier weken geleden vijfenzes tig geworden, conditioneel is er nog niks mis met mijn geloof. De bijbelboe ken van het oude testament zeg ik bin nen twaalf seconden op. Uit mijn hoofd! Als de EO geestelijke liederen jubelt op de televisie, zing ik nog met gemak mee. Met mijn bijbelkennis kan ik wedijveren met Wiebe Meilof. De Kerk verliet ik in 1966 toen Robert Adolfs (hij woonde nog een poosje in Soest) zijn boek "Het graf van god" (Ambo) publiceerde. God was dood. Mijn kerkentijd was een mooie, nostal gische tijd en daarom volg ik het reli gieuze leven in Soest nog op de voet. Volgens mijn lijfblad de Soester Cou rant (goede journalistiek, Aad) is het hommeles in Soestterkerk. Christenen zijn net mensen. Ik herinner me nog als de dag van giste ren het meningsverschil tussen Alize de Visser en Maarten Kooy over het alou de "Ere zij God" in de liturgie van de Oude Kerk. In West gaat het goed en zijn de her vormden en gereformeerden eensge zind samen-op-weg. De dominee van de Open Hof is een aardig mens. In Noord komt het ook wel goed. Vol gens broeder H. is de sfeer tussen de kerkelijke instanties uitstekend. De Emmakerk van architect P. Beekman wordt niet verkocht. Als dat gemeentelijke monument behouden blijft ten koste van de Julianakerk (wo ningbouw) is dat een goede zaak voor Soest. De kerkelijke onrust zit in Soest-Zuid. Woorden als geschokt vertrouwen, kri tiek in de kiem gesmoord, onbegrip, regentenmentaliteit, dédain, insinua ties en massaal afhaken vliegen als ver dwaalde kogels door de kerk. "Kent u die uitdrukking?" zou dominee Gremdaat zeggen. De Wilhelminakerk met al zijn facilitei ten moet natuurlijk blijven. Al is het al leen al om het voortreffelijke jeugdwerk van de "Lekbak" te behouden. Daar kan de burgerlijke gemeente met zijn hei dense hangplekken nog wat van leren. Het rijksmonument de Oude Kerk met zijn 46 meter hoge kerktoren uit 1441 mag nooit verdwijnen of worden ver minkt met aanbouwsels. Verkoop de Oude Kerk voor een gulden aan de ge meente Soest en sticht gezamenlijk een fonds voor onderhoud, beheer en inter ne veranderingen en we hebben een prachtige accommodatie voor trouw partijen, concerten, exposities en lezin gen. Hebt eikaar lief en legt uw kommernis sen af. Discussieert liever over geeste lijke zaken. Of het Heer is of Heere moet zijn. Hoeveel engelen er kunnen dansen op de punt van een breinaald. Was Jezus Gods Zoon of gewoon een mens. Lucht en leegte, zegt Prediker, lucht en leegte, alles is maar leegte. Op de Anna Paulownalaan wordt gedeeltelijk een stopverbod inge steld. Het gaat om het deel tussen de Burgemeester Grothestraat en de Irenelaan aan de zijde van de oneven nummers. Onderaan de laan staan vaak geparkeer de auto's en/of vrachtwagens die laden en lossen. Hierdoor wordt de rijbaan geblokkeerd en ontstaan opstoppingen nabij de rotonde. Nadat bewoners van de Anna Paulow nalaan aan de bel trokken om dit pro bleem aan de kaak te stellen, heeft de gemeente een onderzoek ingesteld. In middels is het College tot de slotsom gekomen dat een stopverbod aan één zijde onderaan de laan een oplossing is. Volgens het College gaan de bewoners akkoord met de verkeersmaatregel. Op bedrijventerrein De Grachten wordt een parkeerverbod ingesteld. Zo wil de gemeente voorkomen dat in- en uitrit ten van bedrijven worden geblokkeerd, hetgeen de laatste tijd regelmatig is voorgekomen. Ondernemers, verenigd in de Stichting Bedrijvenkring De Grachten, hebben, gevraagd om een parkeerverbod. Het geldt van maandag tot en met vrijdag op het hele terrein voor zowel personen auto's als vrachtwagens. Uiteraard mag wel worden geparkeerd op de daarvoor aangelegde parkeerplaatsen en -stroken. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis.

Soester Courant | 1998 | | pagina 3