Luna Design: 'Sfeerwinkel opent in oude dorpskern van Soest' Speciale controle bij Eemland Motors Eerste Euro-diploma's op Waterinkschool imera CTIE Ondernemers onbekend met (re) integratiewet arbeidsgehandicapten Beleggingsfonds voor dynamische jongeren 'JhMDÊL ft WANDEL VERHEUGEND® OTEN "In veel opzichten lijkt hij op mij. Daarom vind ik het belangrijk dat hij ook vroeg met beleggen begint.' WOENSDAG 11 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 9 Winteractie met garantie en wedstrijd bij Ford-dealer PAGINA 8 Lespakket van Rabobank Soest-Baam Rabobank Soest-Baarn en profiteer van u ontvangt bij itslot. RUUD SMIT ister Courant Lunchbijeenkomst Soester Zakenkring Max Havelaar 10 jaar PIET VAN HEUGTEN Autokraakjes Prijzenfestival Winkelkring Rabobank Werken. €tö\\6ft L0r zo samfc icilicafesv uitvoeien. Ook hoogpolig en zuiver scheerwol LEKKERST Rudolf Smorenburg (39) RG YoungDynamic Fund het beleggingsfonds speciaal voor jongeren Steenhoffstraat 9\ tel. 602 81 32 Forddealer Eemland Motors aan de Beukenlaan 80-82 te Soest biedt Ford-rijders de mogelijkheid om tot en met zaterdag 21 november hun Ford te laten controleren op maar liefst 10 vitale punten. Onder de inspectie vallen bijvoorbeeld het koelsysteem en de antivries, de wa terslangen, V-snaren, het ruitensproeier- reservoir, de wtsserbladen, de banden, remblokken, accu, het oliepeil en de verlichting. Wie deze inspectie laat uitvoeren (kos ten slechts f 29,95 incl. BTW) ontvangt een reparatie-advies of als alle onderde len in orde worden bevonden een offi cieel garantie-certificaat. Dit certificaat garandeert u de goede werking gedu rende de winterperiode. Mocht zich een probleem voordoen, dan wordt uw auto kosteloos gerepareerd. Uiteraard geldt dit uitsluitend voor de bovengenoemde punten, maar wel voor zowel onderdelen (uitgezonderd gloei lampen), als het arbeidsloon. Leuke bij komstigheid is dat u na de inspectie mee kunt doen aan een leuke wedstrijd waar mee een supergezellige VIP-avond voor twee personen kan worden gewonnen. Let op! De Winter Top 10 actie van uw Ford-dealer loopt tot en met zaterdag 21 november a.s. Na die tijd kan uw auto wel worden geïnstalleerd, maar wordt geen garantie meer verleend op de ge controleerde onderdelen! Snel doen dus. U bent van harte wel kom van maandag 16 tot en met vrijdag 20 november van 8.00 tot 18.00 uur en op zaterdag 21 november van 9.00 tot 13.00 uur. Op dinsdag 27 oktober zijn op de Waterinkschool aan de Smitsweg de eerste Euro-diploma's uitgereikt. De leerlingen van groep 8 hebben daarmee het Euro-project, waarvoor zij van de Rabobank Soest-Baam lesmateriaal hebben ontvan gen in de vorm van het Euro-lespakket, als eerste afgerond. Onderdeel daarbij was een Euro-paspoort met 18 opdrachten. Daarvan moesten de leerlingen er 14 hebben gemaakt om het diploma te mogen ontvangen. De meeste leerlingen konden de vragen, na enige hulp van ouders, met succes beantwoorden. Vandaar datAnita Dekker, medewerkster van de Rabobank Soest-Baarn, met de diploma's onder de arm de school be zocht. Inmiddels hebben meer scholen een diploma ontvan gen. to populair wordt als de PINpas. De Chipknip is vooral bedoeld entjes. Een brood, een ijsje of ;n gechipt. Voor hogere bedra- d worden betaald. ikelier u zegt dat u akkoord kunt eerst het bedrag controleren en i werpen gaat heel eenvoudig, als bij betaalautomaten kunt u ipknip staat. Er zijn ook speciale Chipknipper, waarmee thuis het lipknip kan worden opgeladen, r kunt aanschaffen. zien hoeveel geld er in zit. De tweehonderd gulden op staat, n met het totaalbedrag dat u op ant in de portemonnee. Als u de rag in principe kwijt. Overigens op slot zetten. Uw PINpas met s voorzichtig mee om. Hou uw Dat is het beeld wat parkeer de! de Chipknip is dat dus echt dan 900 automaten bij parkeer- heeft daar alleen nog maar uw visspecialiteiteri digdheden «njPtete range SON STYLUs •°R printers n P'ezier/ge prijs je®nd leveren m Wil nr\L- Luna Design, een bijzondere interi- urwinkel, opent aan de Middel- ijkstraat 77, zijn deuren op een teenworp afstand van de Soester erkebuurt. Helen en Willem Bui- ndijk presenteren zich vanaf zater- ig 14 november als antiek-, interi- iur- en groendecorateurs. Een sfeervolle openingsdag is aan de creatieve geesten van Luna Design wel toevertrouwd. 'Want het oproepen van sfeer is onze handelswaar", zegt Willem Buitendijk /raagd, terwijl hij tijdens de inten sieve verbouwing van de voormalige re formzaak even pauzeert. "Veel Soesters kennen deze plek nog als het Verkade- pand. Wij hopen natuurlijk dat de men sen onze winkel al snel in verband zul len brengen met sfeer, smaakvolle in richting, decoratie en gezelligheid. Wij willen componenten aandragen voor mensen die graag creatief omgaan met de inrichting van hun leefomgeving, in en om hun huis." De naam Luna Design zal velen bekend in de oren klinken. Want onder deze naam hebben Helen en Willem Buiten dijk ervaring opgedaan als fijnproevers op het gebied van antiek, inrichting en groendecoratie. Vanuit hun atelier in Soestduinen en op alle bekende Garden Fairs in en buiten de regio weet Luna Design steeds te verrassen met een or- gineel en smaakvol aanbod. Helen Buitendijk: "Wij zorgen steeds voor een betaalbaar aanbod van unieke meubelen en decoratieve stukken. Dat kan een mooie Engelse, antieke laden- kast zijn, maar ook een charmante Fran se fauteuil in Louis-seizestijl of, of een reis terug in de tijd met uniformen van lakeien, prachtig geëtaleerd op paspop pen, zodat je je in het Paleis Noordein de van tweehonderd jaar geleden waant." Lampen en stoffen Luna Design vult de collectie meubelen en decoratieve stukken aan met de com plete collectie lampen van het Franse merk Kostka, met een breed assortiment stoffen, onder meer van het Belgische Vano en het Franse Cointrepoint en het exclusieve Italiaanse merk Decortex. Luna Design werkt samen met profes sionele (meubel)stoffeerders die de ma terialen uit de Luna-Designcollectie met veel zorg kunnen verwerken tot bij voorbeeld stoelhoezen, dekbedovertrek ken of tafelkleden. Accessoires en groendecoraties De verkoop van kleinere accessoires en zelfgemaakte groendecoraties zorgt te vens voor een aantrekkelijk cadeau-aan bod bij Luna Design, maar dan wel ca deaus van een uitzonderlijk orginele snit. De kransen, guirlandes en andere "le vende" groendecoraties vormen op zich zelf een uitnodiging om deel te nemen aan de workshops die Helen regelmatig leidt, vanzelfsprekend in hetzelfde eigen atelier in Soestduinen. Thema's De nieuwste winkel van Luna Design kan nooit saai worden. Er zal immers met seizoensthema's worden gewerkt, die de winkel geregeld een complete metamorfose doen ondergaan. Met de feestmaand als logisch openingsthema, maar meteen een spannend januari-the- ma getiteld slaapkamergeluk in het vooruitzicht. Genoeg reden om nu en dan even een blik te werpen op het nieuwe aanbod. Bovendien dient het gemak de mens: het "Luna-Verkade- pand" ligt op ieders route en parkeerge legenheid is er in overvloed. Maak ken nis met de sfeer van Luna Design. Luna Design, Middelwijkstraat 77, 3764 CE Soest. Open op dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur, op za terdagen van 10.00 tot 17.00 uur en op vrijdag-koopavonden tot 21.00 uur, tel. 6022002. Veel bedrijven kennen de inhoud van de Wet op de (re)integratie ar beidsgehandicapten niet of nauwe lijks. Dat bleek onlangs tijdens de lunchbijeenkomst van de Soester Zakenkring in "Het Witte Huis" in Soest, die als thema had "Verzuim/ ziek: de rol van Arbodienst, huis arts en bedrijfsvereniging". Als een werknemer door beperkte ar beidsgeschiktheid niet meer in zijn eigen functie kan terugkeren, is het wellicht mogelijk om hem in hetzelfde bedrijf ander werk te laten verrichten. De over heid stelt daarvoor een eenmalig bedrag van 8.000 gulden beschikbaar. Vallen de kosten hoger uit dan kan er een pakket- op-maat worden aangevraagd. Werkgevers staan meestal argwanend tegenover dergelijke tege moetkomingen. De overheid verbindt er in de regel een grote reeks voorwaarden aan en daar hebben ondernemers een hekel aan. In de documentatie die door het GAK beschikbaar werd gesteld werd echter duidelijk dat het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid bij aanvragen van subsidie weinig hindér- nissen zal opwerpen. De aanvraag kan snel en eenvoudig worden afgehandeld, omdat er weinig aanvullende voorwaarden gelden. Voorts is het niet nodig om alle kosten aan te tonen die voor (re)integratie van de beperkt arbeidsgeschikte werknemer worden gemaakt. Dat zo weinig werkgevers weet hebben van deze wet is opmerkelijk. Niettemin werd er slechts kort aandacht aan be steed. Aan de rol van de Arbodienst, huisarts en bedrijfsvereniging - het the ma, uitgelegd door verzekeringsarts M. van Bork van het GAK, adjunct-direc teur J. Fidder van de Arbo Unie Neder land in Hilversum en de Soester huisarts R. von Bartheld - viel ook weinig toe te voegen. Waar de meeste ondernemers nog steeds een probleem mee hebben, zo bleek tijdens de bijeenkomst, is de privatisering van de ziektewet. Heel vaak worden ziektegevallen ver oorzaakt door privé-omstandigheden. Oud-PvdA-fractievoorzitter Raymond van Gelder vroeg zich bijvoorbeeld af wat het je kost als werkgever om je per soneel te kunnen zien zitten. "Daar gaat het in feite om. Vroeger hadden we een systeem waarbij er veel ziekteverzuim was. Nu moet de werkgever het betalen. Ieder geval waarin je je personeel ziet zitten en eraan mee wil werken om een verantwoorde conditie te creëren, kostje gewoon geld." Wij zitten in de zakelijke dienstverle ning, dus wij hebben geen problemen met ruggen en dergelijke. Bij ons gaat het om overspannenheid. De oorzaken liggen vaak volstrekt buiten het bedrijf. Het probleem van het huidige systeem is echter dat de gemaakte kosten wel integraal op de werkgever worden ver haald." "Daarmee creëren we een systeem waar in wij gaan zeggen: ik kan er ook niets aan doen, laat ik alles maar betalen en mij concentreren op hetgeen waar ik echt mee bezig moet zijn. Inmiddels neemt het kostenplaatje toe en er ont staat een situatie waarin ik denk: het interesseert me niet meer, want betalen is de goedkoopste manier om van het gezeur af te zijn. Is dat dan wat we wil len met deze wetgeving?", aldus van Gelder. Fidder vroeg zich tenslotte af of de Tweede Kamer wel voldoende over de nieuwe wet had nagedacht. "Je kunt zo iets in de markt leggen. Je kunt zeggen: werkgever, je bent verantwoordelijk en je hebt de taak om verzuim te voorko men. Maar ziekteverzuim wordt inder daad vaak door privé-omstandigheden veroorzaakt. En daar is weinig tegen te doen, terwijl de wetgeving suggereert dat je daar als werkgever grip op hebt en invloed op kunt uitoefenen. Wij als Arbodienst doen wat we op dat vlak kunnen, maar dan nog loop je tegen privé-settings aan. Je staat met de rug tegen de muur", aldus Fidder. Half november is het 10 jaar geleden dat Max Havelaar in de supermarkt ver scheen. Speciaal ten behoeve van het 10-jarig bestaan is er een folder versche nen die vanaf het einde van deze maand verkrijgbaar zal zijn in de wereldwinkel. Door heel Nederland zullen weer pro motie-teams actief zijn en verschillende koffiebranders organiseren speciale winkelacties. Op 16 november vindt er een feestelijke bijeenkomst plaats in de Janskerk te Utrecht. Dan wordt ook het veijaardagsboek gepresenteerd. Misschien is het goed nog eens kort de voorwaarden te noemen waaraan een product moet voldoen voor het het pre dikaat Max Havelaar mag dragen. - De koffie moet rechtstreeks zijn inge kocht bij verenigingen van kleine boe ren. De boeren zijn daardoor niet afhan kelijk van tussenhandelaren, die vaak een veel te lage prijs voor de koffie bie den. - Er is voor de koffie een gegarandeer de prijs betaald, zodat de boeren de kof fie niet beneden de kostprijs hoeven te verkopen. - Zestig procent van de verkoopprijs kunnen de boeren voor de oogst ont vangen, zodat zij niet tegen woekerren te behoeven te lenen. - De koffieboeren krijgen contracten voor een langere termijn, zodat ze zeker heid hebben over de afname van hun oogst en daarmee over hun inkomen. Ook in de Wereldwinkel zult u deze Max Havelaar koffie in vele soorten vin den. Van Goudmerk tot Roodmerk, fijngemalen en standaardmaling, biolo gisch en cafeïnevrij. Als u deze koffie schenkt doet u meer dan u denkt, of zoals "Loesje" zo treffend heeft gezegd: "Voor deze koffie zijn alleen de bonen geplukt; niet de plukker". De openingstijden van de Wereldwinkel zijn: maandag van 13.00 tot 17.00 uur; dinsdag t/m zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur. KEI.A tapijttegels rechtstreeks uit eigen fabriek 2x 600m* SHOWROOMS: DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT. UITSLUITEND verkrijgbaar: Amersf.str. 22, SOESTERBERG Tel.: 0346-351838 Bij een autokraak aan de Koninginnel- aan is vorige week een autotelefoon buitgemaakt. De inbraak vond op klaar lichte dag plaats. Aangifte deed en 45- jarige Soester. Verder kwamen er vori ge week nog meldingen binnen van de Wiardi Becknmanstraat (radio), de Wij nand Toplaan (rijbewijs, paspoortt en radio/cd-speler) en de Weegbreestraat (radio, versterker, luidsprekers). Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Uit de ingeleverde bonnen van het Winkelkring chequeboekje worden wekelijks prijzen getrokken. De winnaars van deze week werden onthaald bij Slagerij Van Asch om het gewonnen gourmetpakket in ontvangst te nemen. Op de foto de voorzitter van de Win kelkring, E.Wortmann en R. van Asch temidden van de winnaars, te weten: J. Prins, A.M. v.d. Deijssel, M. van Tol, J.A. de Wit, F.A. Schippers, Higler, C. Boomhouwer, P.A. de Jong, Middendorp en J.A. Westerveld. Op 7 november heeft de Robeco Groep, als eerste in Nederland, een beleggingsfonds speciaal voor jon geren geïntroduceerd: RG Young Dynamic Fund. Dit fonds belegt wereldwijd in aandelen van bedrij ven die voor jongeren herkenbaar zijn en goede winstvooruitzichten hebben. Het doel van het fonds is tweeledig: in de eerste plaats wil Robeco jongeren kennis en begrip van het beleggen bijbrengen. Daar naast is vanzelfsprekend een goed rendement op langere termijn van belang. RG YoungDynamic Fund heeft een ei gen interactieve website (www.young- dynamic.nl). Hierop kunnen jongeren actuele informatie vinden over beleg gen, het fonds zelf en de bedrijven waar in wordt belegd. Op de site worden beleggingsbeslissingen van het fonds toegelicht. Ook kunnen jonge beleggers hier terecht met vragen en beleggings- tips. Deelnemers via de Rabobank ont vangen elk kwartaal het YoungDynamic Magazine dat interessante feiten en ach tergronden belicht. Zij ontvangen bo vendien een cd-rom met een spannend beleggingsavontuur, waarmee spelen derwijs beleggingservaring kan worden opgedaan. Bijzonder aan het fonds is de board, bestaande uit jonge deelnemers in het fonds, die Robeco op de hoogte houden van alles wat er speelt onder jongeren. Board-members adviseren de redactie van het magazine, geven tips voor de site en denken mee over het fonds. In de Verenigde Staten is beleggen voor jongeren al jaren gemeengoed. Van alle elf- en twaalfjarigen heeft één op de tien inmiddels zijn spaarrekening ingeruild voor een belegging in aandelen of een beleggingsfonds. Robeco constateert dat ook onder Nederlandse jongeren de in teresse voor beleggen groeit. Dit blijkt onder andere uit het feit dan aan de Nationale Beurscompetitie, gesponsord door de Rabobank, dit jaar 1545 scho lierenteams meededen, een verdubbe ling ten opzichte van 1996. Uit eigen onderzoek van Robeco blijkt onder meer dat jongeren beleggen span nende en leuk vinden. Ze beseffen dat goed omgaan met geld steeds belangrij ker wordt. Met RG YoungDynamic Fund kunnen ze op een speelse en ren dabele manier kennis maken met de wereld van het beleggen. Deelname Van 7 tot 27 november 1998 (15.00 uur) kunnen deelnemers kosteloos in schrijven via de Rabobank. Het fonds wordt op 1 december a.s. aan de AEX Effectenbeurs genoteerd. De uitgif teprijs zal f 25,- bedragen. Meer informatie Voor meer informatie kunnen geïnteres seerden in RG YoungDynamic Fund zich wenden tot de coördinator van RG YoungDynamic Fund van Rabobank Soest-Baarn: Vincent Timmer (035- 6096394) of even binnenlopen op een van onze kantoren. Leren beleggen en daarmee geld verdienen voor later? Dat is mogelijk met RG YoungDynamic Fund (YDF) van Robeco. Een beleg gingsfonds dat zich specifiek richt op jongeren en dat belegt in bedrijven die herkenbaar of relevant zijn voor jongeren en goede winstvooruitzichten hebben. Een aardig startkapitaal opbouwen voor later is met YDF extra interessant. Want met het speciale YoungDynamic Magazine en de website leren jonge beleggers spelenderwijs alles over beleggen in aandelen. Meer informatie? Ga naar de adviseur van de Rabobank. Of kijk op internet: www.rabobank.nl YDF heeft een vergunning van de DNB op grond van de Wtb. De waarde van uw beleggingen kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst.

Soester Courant | 1998 | | pagina 9