HWK' GEN 4,- PW\-school zwaait juf José Lagers uit Klucht bij De Rietpluim 'Zeg, kan ik je man even lenen?' Microdermabrasie (apparatieve peeling) en pijnloos ontharen Expositie Mateloos Mobiel Sinterklaas-bazar Open Hof voor Regenboog-project ïovember Verkoopactie van Doelbewust voor kindertehuis in Israël ROOMBOTER- AMANDELSTAAF 95 MISSEN! PAGINA 1R WOENSDAG 18 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 17 ZIEKTEKOSTENVERZEKERING? Op 20 en 21 november in De Rank BEVEILIGEN IS HET WERK VAN SPECIALISTEN Seniorenbus rijdt naar de kerstshow Bij schoonheidssalon 'Peau de Pêche' f/a/on cle £Beau/é„ ffPetiu de dêe/te Microdermabrasie Pijnloze elektrische ontharing Lopen, rennen, vliegen, vallen en weer opstaan! Zaterdag 28 november, 10.00-16.00 uur Afscheid na veertig jaar in het onderwijs Prijzenfestival Winkelkring PIET VAN HEUGTEN Nog meer controles Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Bonnenregen Reeks autokraken in weekeinde SPULLENHULP voor f met GRATIS pakje speculaas OEST 6021933 Ook hoogpolig i en zuiver scheerwol fegeltapijt Tel.: 0346-351838 Kleinegris stelt u de beste ziektekostenverzekering voor die bij u past. Bel voor een gedegen advies voor u en uw gezin: 035 - 601 32 60. Kleinegris Adviesgroep/ Kleinegris Assurantiën v.o.f. Bosstraat 12, Soest. TELEFOON 035 - 601 32 60 Lid NBvA tjongerius istraat 29 loest 78 01 22 [88 01 21 ingerius@wxs nl Een Inbraak brengt meer teweeg dan alleen schade en verlies. Een specialist kan u adviseren over inbraakpreventie. Want een gecertificeerd beveiligingsbedrijf weet precies wat er nodig is om een pand optimaal tegen Inbraak te beveiligen. inbraakbeveiliging brandmeldsystemen camerabeveiliging alarminstallaties toegangscontrole terreinbeveiliging GECERTIFICEERD BEVEILIGINGSBEDRIJF JENSMA INSTALLATIE TECHNIEK BECKERINGHSTRAAT 29 - SOEST Tel.: 035 60 17 317 - Fax: 035 60 26 216 Op woensdag 25 november en 9 de cember maakt de Seniorenbus spe ciale ritten naar de kerstshow van Tuincentrum Overvecht. Beide uit stapjes zijn van 9.00 tot 12.00 uur. Voor 17,50 gulden per persoon (in clusief koffie en een consumptie) kunnen ouderen meerijden. Geadvi seerd wordt zo spoedig mogelijk te reserveren. Dat kan van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 16.00 uur via het telefoonnummer van de Seniorenbus, tel. 6019190. Schoonheidssalon "Peau de Pêche" (letterlijk vertaald: per zikhuid), gevestigd aan de Oran jelaan 18, doet haar naam eer aan. Eigenaresse Constance van Oosterhout, gediplomeerd schoonheidsspecialiste, die haar opleiding volgde in Utrecht, heeft de oplossing voor overbe- haring! Ze maakt daarvoor gebruik van het CD-101-apparaat, dat werkt met een combinatie van warmte en stroom- golven, waardoor de groei van de haar wordt gemanipuleerd zonder dat daarbij gebruik van naalden no dig is. Op die manier wordt de struc tuur van de haar veranderd, waar door deze definitief verdwijnt. Deze definitieve ontharing is een kuurbehandeling. Dat wil zeggen dat mensen meerdere malen per week behandeld moeten worden: de eerste maand 2 a 3 keer per week, daarna wordt dat afgebouwd. Op deze ma nier is al veel resultaat geboekt bij klanten met overbeharing op de bo venlip, de kin en zelfs de bikinilijn. Salon de Beauté "Peau de Pêche" heeft ook de oplossing voor proble men als een slecht doorbloede huid (rokershuid), acnéhuid, acnélitte kens, grove poriën, afwijkende pig- mentaties zoals zwangerschapsmas ker, ouderdomsvlekken en pigmenta- ties in de hals door parfumgebruik in de zon, striae, oudere huidrimpeltjes op de bovenlip, kraaienpootjes, frons etc. Deze problemen worden met behulp van microdermabrasie in kuurverband behandeld. Welke resultaten daarmee al zijn be reikt bij o.a. zwangerschapsmasker en acnélittekens is op foto's in de sa lon te zien. Bij microdermabrasie worden microkristallen onder druk op de huid gespoten. De gebruikte kristallen en dode huidcellen worden gelijktijdig afgezogen. De druk kan, afhankelijk van de gevoeligheid van de huid, geregeld worden. Microdermabrasie geeft geen vervel ling of verwonding en voelt aange naam aan. Het is een betrouwbare en veilige apparatieve peeling (die niet verward mag worden met een medi sche embrasie!)- Bel gerust voor toezending van infor matie of voor een afspraak voor een gratis huidanalyse: tel. 6018314. "Cleopatra-behandeling" ter bestrijding van rimpels, pigmentvlekken, acné littekens, zwangerschapsmasker enz. met gegarandeerd definitief resultaat. Bel voor vrijblijvende informatie C.M. v. Oosterhout-Haarsma Oranjelaan 18-Soest-Tel. 035-601 83 14 In het Milieu Educatief Centrum "De Kwekerij" is van 24 november 1998 tot 28 januari 1999 de ten toonstelling "Mateloos Mobiel" te zien. In "Mateloos Mobiel" staat het verkeer van mensen, dieren en planten centraal. Zowel positieve punten als knelpunten van mobiliteit van de mens, dier en plant komen aan de orde. In de tentoon stelling zijn natuurlijk ook weer veel in teractieve elementen opgenomen. Verplaatsen dieren en planten zich om dezelfde redenen als mensen? Hoe ver plaatsen mensen, planten en dieren zich? Waar en hoe botsen de verschil lende belangen van mens, plant en dier? Wat doet de gemeente op het gebied van mobiliteit? Op deze en vele andere vragen geeft de tentoonstelling "Mate loos Mobiel" een antwoord. De geschiedenis van menselijke mobili teit, van wiel tot vliegtuig, komt aan bod. U kunt zien hoe een regenworm zich voortbeweegt. Er is een "interac tief1 verkeersplein voor mensen, mense lijke vervoermiddelen en dieren. Voor kinderen is er onder andere het Dool- hofspel en nog een aantal interactieve spelen over mobiliteit. Rondom de tentoonstelling is een les project gemaakt voor de hoogste klas sen van het Basisonderwijs in Soest e.o.. Men kan de tentoonstelling ook bezoe ken in het Milieu Educatief Centrum "De Kwekerij" aan de Molenstraat 157 in Soest. Openingstijden: dinsdag- tot en met donderdagmiddag van 13.00 tot 16.30 uur. Wie vragen heeft over de tentoonstelling of met een georganiseerde groep een speciale les wil, kan contact opnemen met de coördinator van het M.E.C. De Kwekerij, Johan Simon (6093202). HOMENAJE BLANCO Ó.95 Op zaterdag 28 november wordt in de Open Hof, het kerkelijk centrum aan de Veenbesstraat 2, de traditio nele Sinterklaas-bazar gehouden. Van 's morgens 10.00 uur tot 's mid- ags 16.00 uur kan iedereen er te- echi voor allerlei koopjes en activi- liten. irenlang heeft de bazarcommissie de pbrengst van het evenement kunnen esteden aan het inmiddels gerealiseer de doel: het nieuwe orgel in het kerkge bouw. Nu die wens vervuld is heeft de pmmissie gekozen voor het jaarproject fan de samenwerkende hervormde en jereformeerde diakonieën in Soest: de nichting de Regenboog, die zich in Amsterdam bezighoudt met de opvang van drugsverslaafden. Wietsche Middendorp (lid van de bazar- ommissie) en Nel van der Haven [(ZWO-diaken van de Open Hof) be schouwen dit project als een waardige Opvolger van de "orgel-actie". "Een ba- dat klinkt misschien een beetje buderwets, maar er komt een heleboel |yoor kijken en er is een groepje al we- Jcen voor in de weer." 'et diakonieproject van de Soester Sa- len-op-Weg-kerken is dit jaar dus weer jericht op een binnenlands doel. Vorig jaar ging het om een buitenlands project (een kindertehuis op Sri Lanka) en het jaar daarvoor was de opbrengst bestemd voor het Colombinehuis in de Flevopol- der. Verslaafden De Regenboog spreekt veel mensen aan. Het project van de Interkerkelijke Stichting voor Verslavingszorg in Am sterdam ontstond in de jaren '70, toen vrijwilligers uit de kerken zich bezig gin- genvhouden met de opvang en begelei ding van drugsverslaafden. Er werd o.a. een/ inloophuis gestichten sinds Aids juist onder de verslaafden veel slachtof fers maakt wordt er ook op andere ma nieren hulp geboden, o.a. veilige spui tenruil en buddyzorg. De Regenboog biedt de verslaafden onderdak en bezig heid. De Sinterklaasbazar in de Open Hof wordt weer groots aangepakt. Er is van alles te doen: vrijdags kunnen de kinde ren hun schoen komen zetten, die op zaterdag door Sinterklaas hoogstper soonlijk wordt gevuld, en ze kunnen met de goedheiligman op de foto ('s middags klaar). Verder kunnen ze sjoe len, grabbelen en nog een heleboel an dere spelletjes doen. Volwassenen kun nen meedoen aan darten, bussen gooien, het gewicht van een kaas raden of de naam van een pop, en nog veel meer. Er is ook een Rad van Avontuur en een grote loterij met mooie prijzen. 'Surprises1 Te koop is er uiteraard ook het nodige: van boeken en platen tot "kunst" en al lerlei producten van handvaardigheid: tassen, babykleertjes, speelgoed, pop pen en beren, kaarten en wat niet al. En er is uiteraard ook een gezellig "restau rant" waar het goed eten en drinken is (o.a. erwtensoep en bisschopswijn) en een speciale stand met "surprises" (a f 1,-), waarvan de inhoud ook letterlijk een verrassing is. Er wordt ook gezorgd voor levende muziek en de bezoekers kunnen o.a. wijkpredikant Gerrit Olsman achter het drumstel zien optreden. Verder ont breekt het uiteraard niet aan informatie (o.a. per video) over het Regenboog project. De Sinterklaas-bazar is zeker niet alleen bedoeld voor de Openhoffers zélf, maar voor Alle Soesters, jong en oud, kerke lijk of niet. Iedereen is zaterdag 28 no vember vanaf 10.00 uur dus hartelijk welkom in de Open Hof. De Prins Willem A lexanderschool in Soestdijk heeft vrijdag feestelijk afscheid genomen van juf José Lagers, die met vut is gegaan. Ze heeft het onderwijs veertig jaar gediend, waarvan de laatste twintig jaar in Soest: eerst aan de Nachtegaalschool, later aan de PWA-school. Donderdagavond was er een recep tie, waar ze door de collega's en genodigden werd uitgezwaaid. Vrijdagmorgen gebeurde dat door de kinderen, waarbij de juf en haar man op het schoolplein werden toegezongen. Alle groepen voerden nog een toneelstukje op of zongen een lied. Juf José Lagers kan zich nu gaan wijden aan haar hobby's: golfen en reizen. Foto: Goos van der Wilt Tien deelnemers aan het prijzenfestival van de Winkelkring Van Weedestraat zijn sinds vrijdagmiddag in het bezit van een Polaroid Camera. Die werd hen vrijdagmiddag uit gereikt door Loek van Waisum van Fotoservice Soestdijk. De gelukkige prijswinnaars zijn Maria Verbeek, A. Schoonheijt, mevrouw Van Dijk-Smid, E. van de Sommen, mevrouw Veldhoff, Olthof, Mönnich, J. van de Boch, A. de Leeuw en T.M. den Toom. In aanmerking voor een prijs komen alle mensen die een waardebon uit het voordeelche queboekje van de Winkelkring hebben ingeleverd bij één van de deelnemende winkeliers. Tot kerst wordt elke week uit de inzenders een aantal winnaars getrokken. Zij krijgen telefonisch bericht en worden uitgenodigd voor de prijsuitreiking. KELA tapijttegels rechtstreeks uit eigen fabriek 2x 600mJ SHOWROOMS: DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HüTEGELTAPIJT. UITSLUITEND verkrijgbaar: Amersf.str. 22, SOESTERBERG Bij een controle op het gebruik van de veiligheidsgordels heeft de politie vori ge week donderdag driemaal proces verbaal opgemaakt tegen autobestuur ders op de Beckeringhstraat. Op het kruispunt Soesterbergsestraat/Ossen- damweg/Vondellaan gingen zes be stuurders op de bon omdat ze door rood licht reden. Ook een bromfietser kreeg daarvoor een prent. Een andere brom fietser werd bekeurd omdat hij geen helm droeg. Birkstraat 93 - Soest - Tel: 601 23 54 van Weedestraat 46A - Soest - Tel: 601 38 77 Koninginnelaan 5 - Soestdijk - Tel: 601 89 04 Beukenlaan 46 - Soest - Tel: 601 20 65 De Rietpluim-acteurs tijdens een van de repetities. komt Agnes nou zo snel aan een echt genoot??? Hoe een en ander verloopt in deze fan tastische klucht is te zien op vrijdag 20 en zaterdag 21 november om 20.00 uur, in gebouw "de Rank" aan de Soester- bergsestraat 18. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal (zaal open vanaf 19.00 uur) en in de voorverkoop bij: Henk Hagen, Lange Brinkweg 25, tel. 6011416; Ton Ruizendaal, St. Jozefstraat 2, tel. 6010490; Marion Posthuma, Eikenlaan 81, tel. 6020073; Helma Starink, Hazepad 74, tel. 6022070. De Stichting Doelbewust uit Soest houdt tot en met vrijdag 4 decem ber een verkoopactie. De opbrengst komt ten goede aan kindertehuis Jememin in de Israëlische plaats Bethlehem. Verkocht worden allerlei zelfgemaakte artikelen, zoals poppen en berenkleer- tjes, zijden bloemstukken, snuisterijen, houten eenden en betonnen figuren en beesten. Doelbewust hield vorig jaar al een ge slaagde actie. De Stichting verkoopt ei genlijk het hele jaar door spullen, maar houdt nu vanwege het nieuwe verkoop punt tot en met 4 december open da gen. De zelfgemaakte artikelen staan uitge stald aan het Van der Huchtlaantje 1 (de eerste zijstraat van de Bosstraat). Tele fonisch is de Stichting bereikbaar via 6017443. De openingstijden tot en met 4 december zijn: 9.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur (zondag gesloten). De politie hield vorige week woensdag op diverse plaatsen controle op het ver keer. Op het Kerkpad NZ werd - na klachten van omwonenden over "scheu rende brommers" - een proces-verbaal opgemaakt tegen een bromfietser. Op de Beukenlaan werden vijf automobilis ten betrapt op het rijden door rood licht en op de Molenstraat gingen vier be stuurders op de bon omdat ze de verbo den afslag naar de Parallelweg namen. Op de A.P. Hilhorstweg was het ook weer raak: zes automobilisten negeer den de gesloten verklaring. Op de Van Lenneplaan werd een snel heidscontrole gehouden waarbij drie hardrijders op de bon gingen. Op de Di Lassostraat waren het er vijf. Op de Van Weedestraat werden vier bekeuringen uitgereikt wegens het "onwettig" bezet ten van een laad/loshaven. In het weejeeinde heeft de politie weer heel wat té stellen gehad met aangiften van autokraken en pogingen daartoe. 21e waren afkomstig van de Winterko ning, de Veenbesstraat (3x), de Valeri aanstraat (2x), de Van Hamelstraat, de Schrikslaan, de Steenhoffstraat, de Kerkstraat, de Albert Cuyplaan, de Goudvink, de Spoorstraat en de Beu kenlaan. In het laatste geval, dat op maandag morgen plaatsvond, zag de eigenares een man verdacht rondhangen bij haar auto. Ze vertrouwde het niet en waar schuwde de politie, die de man (een 23- jarig Soester) aanhield en meenam naar het bureau. Hij gaf bij het verhoor toe dat hij een'poging had gedaan om de auto open te breken. Bij een inbraak in een auto aan de Van Lenneplaan werden vorige week een autoradio/cd-speler en enkele cd's buit gemaakt. Aan de Middenlaan vond ook een "kraakje" plaats, maar hier bleef het bij een poging. Ook aan de Amnestylaan, de Prinsen hof en de Valeriaanstraat werden auto's opengebroken. De buit bestond uit een autoradio/cd-spelers en een mobiele telefoon. Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX kringloopcentrum Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Weekendaanbieding: (niet in combinatie met voordeelcheque) In de oliebollenkraam: 5 OLIEBOLLEN voor Toneelvereniging De Rietpluim brengt op 20 en 21 november het to- neelstuk "Zeg, kan ik je man even lenen?", een klucht in drie bedrij ven door Hans van Wijngaarden. Bij de familie Valentijn is alles oké Bas Valentijn en z'n vrouw Irene wonen met hun dochter Evelijn in een leuke buurt en hebben een goede verstandhouding met hun buurvrouw Agnes Stolk. Maar Agnes heeft een foutje gemaakt; hoewel ze nog vrijgezel is heeft ze haar oom en tante, die in Rusland wonen, geschreven dat ze getrouwd is. Eigenlijk alleen omdat tante haar zo graag geluk kig wil zien. Rusland is ver weg dus het leugentje om bestwil komt toch nooit uit. Maar dan komt er een brief uit Rus land, waarin oom Boris en tante Bets hun komst aankondigen en het gelukki ge stel willen bezoeken. Maar hoe

Soester Courant | 1998 | | pagina 17