SOI Een jaar in 'De Zoete Verleiding' Country-Line Dance in Drie Eiken Sanitair Tegelcentrum Soesterberg Filmstudio eist geld voor gebruik erotische beelden Gedenk de gestorvenen Feestelijke korpsavond brandweer Weekina T Nieuwe sponsoren AGAVS SOESTERBERG I Porto Nih Wijnconcert in de Proefkelder Meningen van lezers 'De Drie Eiken' De Gouden Leeuw en Match Four WOENSDAG 18 NOVEMBER 1998 Brandweer in Rondje Soesterberg Jeugdig elan basis van succes Door vakmanschap groter geworden PAGINA 26 Carnavalsseizoen 1998-1999 Allerzielen en 'Dodenzondag' Viering 75-jarig bestaan bereikt hoogtepunt Lachen voor 'n knaak Meerderheid h Kerstmarkt op Postiljonschool op 11 december Eten is de brot Bezoek van Britse helikopters SOESTER COURANT lekkere Zondag 22 november kan men om 15.00 uur luisteren naar Han Reiziger, bekend van radio en tv: 'Van bovento nen tot tandenloze mannetjes met hoed jes'. Het wordt weer een muzikale reis met beelden van een aantal hoogtepun ten van het tv-programma 'Reiziger in Muziek'. Na afloop wijnproeven. Toe gangsprijs 17,50 p.p. incl. een con sumptie. Studenten 10.00. Reserveren bij Therese Kraut, tel. 035-6017388, of Kitty van Ee, tel. 035-6037804. AGAVS Heren: AGAVS 1-Huizen 2 3-1; AGAVS 2- Switch 1 0-3; AGAVS 3-Spirit 7 3-1; AGA VS 4-Stam/Sovoco 5 0-3; AGAVS Bl-Uni- cornus BI 2-1. Dames: AGAVS 1-Huizen 2 1-3; AGAVS 2-Stam/Sovoco 5 1-3; AGAVS 3-Forza Hoogland 4 1-3; AGAVS Al-Spirit Al 1-2; AGAVS Bl-Spirit B2 0-3. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Het eerste dames- en heren volleybalteam van AGAVS zijn het nieuwe seizoen met nieuwe sponsoren begonnen. Dames één draagt de kleuren van het dorps café "De Gouden Leeuw", het zo bekende etablissement van Bob en Arman- da. Heren één komt uit voor Match Four, een detacheringsbedrijf in de auto matisering, gevestigd in Zoetermeer. Tom Gijsen, één van de directeuren van Match Four en wonende in Den Dolder, speelt in één van de teams AGAVS vol leybal. Met beide sponsoren werd een driejarig contract afgesloten. Het radioprogramma 'Rondje Soester berg', op Radio Soest op maandag 23 november, zal in het geheel worden ge wijd aan jubilerende Vereniging Brand weer Soesterberg. Piet Taai zal daarin gesprekken voeren met brandweercom mandant René Moraal, de voorzitter van de Vereniging Brandweer Soester berg, dhr. Bos, het oudste lid van de vereniging dhr. Vos en met de interim voorzitter, tevens afdeling pr, dhr. Peter Wijnalda. De uitzending begint om 11.00 uur. Dansschool Rellum gaf onlangs een demonstratie Country Linedancing in de grote zaal van De Drie Eiken. Een groot aantal ouderen genoot van deze moderne dans en probeerde de voetjes van de grond te krijgen. 'Vooral voor ons als alleen staanden is dit zo leuk, omdat je hier geen partner nodig hebt. En ze willen toch dat wij als ouderen ons meer moeten bewegen, dan is dit de ideale manier.Infor matie tel. 352213 of352590. "Er moet een keuze gemaakt kun nen worden zoals de klant dat wil hebben, met deskundig advies. Ver volgens een korte levertijd, het vak kundig plaatsen van de onderdelen en een vertrouwde service waarop men kan terugvallen. Dat is de basis waarop wij binnen enkele jaren zijn uitgegroeid tot een middelgroot be drijf." Dhr. Co van Lemel, directeur van Sani tair Tegelcentrum Soesterberg, geves tigd in het bedrijfsverzamelgebouw aan de Sterrenbergweg 3, is duidelijk. Een man die het vermogen heeft soms drie dingen tegelijk te doen en haarscherp een diagnose kan stellen als hem een technisch moeilijke vraag door een me dewerker wordt gesteld. In de ruimte van ca 500 m2 staan zeventien soorten badkamers opgesteld met diverse onder delen en kan men een keuze maken uit vijftienduizend soorten tegels. Drie jaar geleden vestigde het bedrijf zich in het eerste Soesterbergse bedrijfs verzamelgebouw als startende onderne mer. Met twee man werd begonnen en op grond van vakmanschap en vertrou wen telt het nu dertien medewerkers. 'Men kan hier zelfs één tegel, diverse losse onderdelen tot een complete bad kamer krijgen. We werken nauw samen met de naast ons gelegen Lustig Keu kenstudio. Met andere woorden: de klant kan alles op één plaats uitzoeken. En dan de ruime parkeermogelijkheden naast ons pand, dat j Jen'. t veel voorde- Sanitair Tegelcentrum Soesterberg, Sterrenbergweg 3, 3769 BS Soesterberg, tel. 0346-352194, fax: 354803. Eindelijk was het zover, 7 november werd bekend wie de nieuwe Prins/Prin ses Zotteklap VIII zou worden. Reeds maanden is er gewerkt aan de voorbe reiding zoals het maken van een pro gramma tot en met het carnavalsweek end van 12 febr. t/m 16 febr.'99, het uitzoeken van de persoonlijke onder scheidingen van de nieuwe Prins/Prin ses en dit alles onder de grootste ge heimhouding. De Raad van Elf werd natuurlijk betrokken bij de voorberei dingen zonder dat zij wisten wie de nieuwe Prins en prinses zouden worden. Natuurlijk is het altijd een sport voor de Raad van Elf om er achter te komen, maar het heeft mij als nieuwe Prins Zot teklap VIII dit keer weinig moeite ge kost om heel onschuldig te kijken. Zelf bleef ik volhouden dat het ook een Prin ses zou kunnen worden, zodat de naam Fenny Gramser al snel viel, maar ook de namen van Ton Dijkshoorn en Jan Dok ter werden genoemd. Maar hoe moest dat op de 7e november? Onze dorps journalist, dhr Piet Taai, heeft aan u op -heel toepasselijk 11-11-1998- in de Soester Courant bekend gemaakt hoe de bekendmaking is verlopen. Laat ik mijzelf eerst maar aan u voorstellen. Prins Zotteklap VIII heet in het norma le leven Aad Zwingelaar en is adjudant bij de Koninklijke Landmacht (KL). Mijn functie is stafadjudant van het Re gionaal Militair Commando West (RMC-W) gelegerd in de Knoopkazer- ne te Utrecht. Tot mijn adjudant heb ik gekozen Emile Daalmeijer, bankmede werker van beroep. In mijn persoonlij ke onderscheiding vindt u de uitmonste ring van de stafadjudant terug met als opschrift: 'Goed voorgaan doet goed volgen'. Deze slogan heeft een dubbele betekenis voor mij. Als stafadjudant dien je een voorbeeld te zijn, maar ook als carnavalsvereniging proberen wij het goede voorbeeld te geven zoals gezellig feest vieren maar ook op sociaal vlak een voorbeeld zijn. Daartoe is in het programma opgenomen o.a. kindercar naval, seniorencarnaval, het bezoeken van zieke dorpsgenoten en niet te ver geten de carnavalskerkdienst. Ook heb ben we twee, zoals wij dat noemen, thuisfeesten. Zaterdag 13 februari 1999 Groot Carnavalsbal en het Donderopbal op dinsdag 16 februari 1999. Ik hoop van harte dat u één of beide feesten be zoekt want hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Gelukkig heb ik een ervaren Raad van Elf, die mij tot toe op uitste kende wijze heeft bijgestaan en dat ho pelijk het gehele seizoen zal blijven doen, ik heb daar overigens alle vertrou wen in aangezien ik de meeste al gerui me tijd ken. Laat ik ze maar gelijk aan u voorstellen: El-Roy Sebek, Jan en Giliam Dokter, Wilco (Wibo) Hofsom- mer, Robert Korver, Hein Klein, Stefan Hoekstra (voorzitter van de carnavals vereniging) en de Prinsengarde (Prins Zotteklap V) Henk Hoekstra. Het be stuur bestaat uit de reeds genoemde voorzitter Stefan Hoekstra, secretaris El-Roy Sebek, penningmeester Emile Daalmeijer, lid Geraldine Korver en lid Lizette Odijk. Wilt u de carnavalsvere niging steunen, dan kunt u donateur worden door op te geven bij het bestuur, voor 22 gulden bent u donateur en ont vangt u de persoonlijke onderscheiding van Prins Zotteklap de Achtste, 5 gul den korting bij aankoop van een kiel en krijgt u het programma van de uittre- dens en de thuisfeesten thuis. Ik sluit af met een carnavaleske groet en een drie werf alaaf! Prins Zotteklap VIII Aad Zwingelaar De Utrechtse rechter heeft woens dag het kort geding van een Soester bergse filmstudio voor onbepaalde tijd aangehouden. De studio, gespe cialiseerd in erotische films, eiste dat een bedrijf uit Maasbommel stopt met het illegaal vertonen van haar foto- en filmmateriaal, op straffe van een dwangsom van dui zend gulden per dag. Het Maasbommelse bedrijf biedt porno aan via het BBS, een soort Internet. Computerbezitters kunnen via een telefoonlijn contact maken met een cen trale computer en tegen betaling van één gulden per minuut foto's en films downloaden. Via advertenties in kranten werft het bedrijf klanten. Sinds augustus vertoonde het bedrijf ook plaatjes die waren geproduceerd door het Soesterbergse bedrijf. Het ging om beelden van het model Chessy Moore, terwijl ze seks bedreef met die ren. Het Maasbommelse bedrijf weiger de de foto's te verwijderen, aldus raads man A. Flinterman namens de filmstudio. Volgens de advocaat schond de tegen partij de auteursrechten van zijn cliënt. Van de duizend foto's met dierenseks op de BBS zou zestig procent van het Soes terbergse filmbedrijf zijn. Naast het ge- bruiksverbod eiste Flinterman ook al vast een voorschot op een ingediende schadeclaim van veertigduizend gulden Advocaat mr. E. Koers vroeg zich af o| de eiser wel de auteursrechten op de fo. to's bezat. Op het Internet waren oofc plaatjes van het model Chessy Moore ij vinden waarvan het copyright bij weei andere bedrijven lag, aldus de raadsman van de Maasbommelse onderneming. Volgens hem moest de filmstudio maaj aantonen van welke foto s het daad- werdelijk het auteursrecht bezat. Koers ontkende ook dat zijn cliënt met de BBS maandelijks zo'n veertigduizend gulden verdiende. Met de beelden van Chessy Moore zou ongeveer tachtig gulden ajn verdiend. Overigens was sinds oktober helemaal geen animalsex meer te zien op de BBS-site, aldus de advocaat, Na een compromis tussen de twee paf. tijen hield rechter L. Voncken de zaak voorlopig aan. Een onafhankelijke ac countant gaat onderzoeken van welke gebruikte foto's het auteursrecht bij de Soesterbergse studio lag. Op basis daar van zal over een schadevergoeding ge. praat worden. Als dat niets oplevert, doet de rechter alsnog uitspraak. Wel liet Voncken door schemeren dat hij dan het Soesterberg se bedrijf waarschijnlijk in het gelijk zal stellen. Volgens hem was voldoende aannemelijk dat de auteursrechten ge schonden waren. Sinds de 11e eeuw kent de rooms-ka- tholieke kerk de speciale zondag om de doden te herdenken onder de naam 'Al lerzielen'. Zondag 1 november vond om 17.00 uur een korte plechtige viering plaats, met daarna de stille tocht naar het kerkhof. Na de morgenviering in de Caroluskerk gingen ook velen van hen naar het kerkhof, waaronder Corine Knoops. 'Even opa bezoeken', zei ze en kort daarop zat ze bij het graf. Pas in de 19e eeuw volgden de protes tanten, die de laatste zondag van het kerkelijk jaar 'dodenzondag' of ook wel 'Eeuwigheidszondag' noemden. Die is voor dit jaar vastgesteld op zondag 22 november. In dit 'dodenfeest', zoals het in Duitsland werd genoemd, worden de namen van de overleden vanaf novem ber vorig jaar voorgelezen. Nabestaan den worden uitgenodigd om voor hen een kaars voor in de kerk te ontsteken, De viering van het 75-jarig bestaan van de Vereniging Brandweer Soesterberg bereikte zaterdag een hoogtepunt in de traditionele 'korpsavond', waarin bevorderingen en diploma's worden uitgereikt. Dit keer werd het vaandel daterend uit de jaren dertig weer als nieuw inge voerd als de hechte band die bestaat tussen de leden van deze bijzonde re vereniging. Het begon vorige week zaterdag zo mooi. De burgemeester was aanwezig alsmede de beide brandweercomman danten Bakker en Moraal, toen ineens brandalarm in Soest werd gegeven: het asielcentrum staat in de brand. Onmid dellijk vertrokken burgemeester Hans de Widt en René Moraal naar de plaats des onheils. Dat betekende wachten op de officiële redevoeringen en uitgifte van diverse stukken. Maar het zouden niet de leden van de Soesterbergse Brandweer zijn als zij zich niet wisten te vermaken. Toen de terug keer van de burgemeester en Moraal toch vrij lang begon te duren, nam brandweercommandant Bakker het woord en sprak namens Moraal. Hij roemde de inzet van de mensen over het afgelopen jaar en de weer toenemende keren dat zij werden gealarmeerd. Hoogtepunt was het afgelopen jaar de grote brand aan de Sterrenbergweg. Veel geld was in de nieuwe brandweer kazerne van Soest gestoken, maar mo gelijk dat er nog iets was om een bepaal de vloer van de Soesterbergse kazerne te vernieuwen. Betere ondersteuning was gewenst voor de vrijwilligers die het lef hebben om zich bij de brandweer aan te sluiten. Ook binnen het brandweer wezen moeten prioriteiten worden ge steld zonder af te doen aan de maximale inzet. In het geheel bedankte hij vooral de partners die toch maar steeds mede- paraat moeten zijn en om die reden kre gen zij allen een waardevol cadeau. De enige jubilaris was Marius van Ginkel die vanwege zijn twaalfeneenhalfjarig dienstverband in het zonnetje werd ge zel. loen eindelijk burgemeester Hans de Widt en Moraal weer aanwezig wa ren, werden enkele bevorderingen met de daaraan verbonden papieren uitge reikt. Vaandel Een hoogtepunt was toen interim voor zitter Peter Wijnalda de aanwezigen mededeelde dat hun half vergane vaan del uit 1931 als nieuw was hersteld. Het was 67 jaren geleden aangeboden door de Soesterbergse bevolking aan de leden van hun Vereniging Brandweer Soester berg. In dat jaar werd bij de uitreiking van het vaandel gesteld: 'Moge dit vaan del de onderlinge band nog hechter en sterker maken'. Wijnalda trok dit door naar het jaar 1998 en hoopte dat dezelf de tekst ook nu als een basis van de ver eniging mag dienen. Door brandweer commandant dhr. Bakker en het oudste lid van de vereniging Vos, werd het vaandel alshetware opnieuw onthuld. Vooral Vos stak zijn bewondering over het prachtige verenigingsteken niet on der stoelen en banken en hoopte dat hij nog vele jaren getuige van een levende Vereniging Brandweer Soesterberg mocht zijn. De 'Lachen voor 'n knaak loterij' van Jantje Beton, die dit jaar ook in Soester berg werd gehouden, bleek opnieuw een groot succes. Ook de basisschool van de Wethouder de Haanschool deed mee aan deze grootscheepse actie. Dankzij familie, vrienden, kennissen en beken den die met veel enthousiasme de loten kochten, kunnen leuke plannen worden uitgevoerd zoals een meerdaagse school reis naar Giethoorn en de aanschaf van een cd-speler. Op 29 oktober weid de trekking verricht en de prijzen zijn gevallen op de lot nummers: hoofdprijzen 2086075 1390166, 2177516,1462869. Verder lot nummers waarvan de laatste 5 cijfers zijn: 83274, 26359 en 36678; de 4 eind cijfers 7322, 9678 en 4622 en de 3 eindcijfers: 924, 382 en 638. Van de verkochte loten door de Weth. de Haan- school vielen de nummers 1638924 1638382 en 1638638 in de prijzen Alle prijzen blijven tot 29 oktober 1999 beschikbaar. Winnaars kunnen hun prijs opvragen door het lot op te sturen naar Jantje Beton, Postbus 85233, 3508 AE Utrecht. De wens van vele vliegdt mogelijk binnenkort in de weekmarkt gaat naar plein. Uit onderzoek is ge de meerderheid van de n lieden er voor is; enkele middenstanders zijn teg< In het verleden hebben vele berg geprobeerd de weekn plaatsen van de Rademakt het Dorpsplein. Ook de po de zich in dit voornemen i keer voor te zijn, om vervo radicaal tegen te zijn. Er dat zowel de marktmee marktkooplui erop tegen v sprekken met hen waren hi L voor of geen mening. Het is bekend dat enkele ders aan de Rademakerstr het verdwijnen van de wet omdat zij van mening zijn zet dan minder zal wordei die goederen moet men 1 Rademakerstraat en de afs Dorpsplein is vrij kort. De voordelen van het vei een zogenaamd 'gedachtenislicht'. De indrukwekkende stille stoet die na de viering van de Caroluskerk naar het kerkhof gaat, zal men niet in de Vrede- kerk aantreffen. De afstand van kerk tot begraafplaats speelt daarin ook een rol. Wel worden, net zoals op 1 november op het katholieke kerkhof, op zondag 22 november vele graven op de begraaf plaats bezocht en met bloemen en kaarslicht versierd. Meer berichten over Soesterberg op pagina 8 Vrijdag 11 december wordt van 16.00 tot 22.00 uur voor de tweede keer de Kerstmarkt van de Postil jonschool gehouden. Het wordt deze keer nog groter met een ruime re keuze aan goederen die door kin deren, ouders en grootouders wor den gemaakt of verzameld. Roswita Jolink, Mary Nuhaan en Mar- ja Keddeman waren vorig jaar met vele andere medewerkers de basis voor een zeer geslaagde Kerstmarkt van de Pos tiljonschool. Onmiddellijk gingen er stemmen op om het mogelijk jaarlijks te herhalen, een verzoek waarop de drie dames positief reageerden en reeds en kele weken druk doende zijn. Ze heb ben opa's gevonden die aan het hob- byen zijn geslagen en oma's die veel handenarbeid verrichten. Heel lang zaam maar zeker zien ze hun kerst- marktvoorraad groeien. Wat ze nog no dig hebben is goede winterkleding t/m maat 140, speelgoed, kerstspullen, kaar sen maar ook kaarsrestanten, buiten- kerstverlichting om even te lenen, be stek, serviesgoed, glaswerk, mandjes enz. Al deze spullen kan men in de Hoeksteen kwijt via de zij-ingang Ples- manstraat op 17 en 24 november a.s. van 15.00 tot 15.45 uur. Ze willen het ook wel ophalen, maar dan even 353766, 354151 of 353329 bellen. Kerstmarkt. Wat kan men op 11 december verwach ten. In de Vredekerk kunnen kinderen leuke kerstknutsels maken en verder is daar gelegenheid voor koffie en aanver wante zaken. Op het schoolplein van de Postiljonschool zullen kramen en zeker vijf grote tenten staan, waar veel te koop is. Maar ook voor de inwendige mens kan men daar terecht zoals oliebollen, erwtensoep, rookworst enz. Uiteraard is daar ook de Kerstman die zich graag niet iedereen laat fotograferen. De nieuwste ontwikkelingen op gebied van kerstkaarten is er te zien. Verder worden buiten winterspelletjes gehouden en is er muziek. Een dierknuffelhoek en een kraam met kerstballen waarop je je naam of een leuke tekst kunt laten plaatsen. Een ieder die voor deze kerst markt iets heeft wordt verzocht contact op te nemen met de drie dames via de genoemde telefoonnummers. 'In december 1993 wa van Ristorante Porto vliegdorp Soesterberj nen met niets en het ieen gok. Na vijfjaren v zijn we uitgegroeid tc J beste Italiaanse resta regio'. Wie de 'Nieuwe Haven' van Porto Nuovo - nog zocht, mist op culinair j belangrijks. Onmiddelli restaurant binnenkomt, spiegeling van een echte ken. Bijvoorbeeld de wi' ten lambrizering, een i planten, klassieke Itali evenals de Chianti-man net met schelpdieren. N tafeltje bent geleid, over lige warme atmosfeer, strelende Italiaanse m hebben we nog niets Denis Marchai witte Sauvignt eerlijke wijnen i doos a 6 flesse Dujardinvieu) van 24,95 nu Jonge Bokma van 25,50 nu Een jaar geleden vestigden Ben en Katarina van de Berg zich in de bak kerij van destijds bakker Hans Bouwmans, inclusief een verkoop punt in winkelcentrum Soest-Zuid. Vol enthousiasme hebben beiden hun schouders eronder gezet om hun onderneming tot een succes te maken. Het geel van bakkerij Hans Bouwmans heeft plaats gemaakt voor het blauw van de Zoete Verleiding. Een naam die ze uit Oostenrijk hebben meegenomen, waar Ben (29) en Katarina (25) elkaar hebben leren kennen. 'Die süsze Verführung' was daar een begrip, even als het na een jaar in het vliegdorp is geworden. Niet alleen trok het nieuwe klanten aan, ook het inbrekersgilde wist zich drie keer ongevraagd toegang te verschaffen tot hun vestiging in Soest. 'En daar baal je van als een stekker als je nog maar pas bent begonnen', aldus Ben. Maar het jonge ondernemers-echt paar liet zich daardoor niet uit het veld slaan. Positieve energie De Zoete Verleiding is een goedlopen de bakkerswinkel waar ook een wat luxer assortiment de weg naar de klant vindt. Naast een andere kleur en logo werd vooral de vestiging in Soest ver nieuwd. Zo werden de schappen voor zien van nieuwe verlichting en werd voor broodjes en hartige hapjes een nieuwe vitrine geplaatst. 'We wilden bewust iets anders creëren', aldus Ben. 'Het is belangrijk een eigen uitstraling te hebben'. Zijn echtgenote vult aan met: 'We gaan met z'n allen naar het jaar 2000 en dan moet het allemaal wat anders, wat mo derner worden. Zo proberen we ook jongeren in onze winkel te krijgen, die nu nog naar de supermarkt lopen. Mo menteel bezoekt hoofdzakelijk een wat ouder publiek onze winkel'. Plannen heeft het echtpaar voldoende. Bijvoorbeeld een koffiehoekje in de winkel. In een bake off-oven worden Van 18 tot 24 november wordt de vliegbasis Soesterberg versterkt met acht Britse helikopters van het 846 Squadron van de Royal Navy Air Wing die aan de mariniers-oefening Logex-1998 deelnemen. Vandaag komt het squadron op de vliegbasis aan, bestaande uit 4 Seakings HC-4, 2 Lynx AH-7 en 2 Gazelle AH- 1 helikopters. Tot en met zaterdag 21 november ondersteunen ze de Neder landse mariniers op diverse locaties. Er wordt gevlogen op: woensdag 18 no vember van 8.00-20.00 uur; donderdag 19 november van 8.00-22.00 uur; vrij dag 20 november van 8.00-16.45 uur en zaterdag 21 november van 10.00-13.00 uur. Aan de oefening nemen in totaal 3.000 Britse en Nederlandse mariniers deel. Dinsdag 24 november keren de helikopters terug naar Engeland. Kijk op Kunst Vrijdag 20 november start in De Drie Eiken een cursus Kijk op Kunst. Deze cursus bestaat uit vier vrijdagavonden van 10.00 tot 12.00 uur op 20 en 27 november en 11 en 18 december. De kosten bedragen 12,50. Wat mag men van deze cursus verwachten? Vier bij eenkomsten praten over kunst; daar voor is geen bijzondere kennis vereist; de samenhang tussen kunstvormen spe len daarin een rol; het wordt in een ge zellige sfeer gehouden. Opgave dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur via tel. 351402. Bingo Vrijdag 20 november is het om 20.00 uur 'Sinterklaas-bingo'. De kaarten kos ten zeven gulden per stuk incl. koffie. De zaal is vanaf 19.00 uur geopend. Grote Creatiefmarkt Zaterdag 28 november wordt van 10.00 tot 14.00 uur de jaarlijkse creatiefmarkt gehouden. Het belooft een fantastisch evenement te worden waarbij een groot aantal hobbyisten hun creatieve produc ten tonen en te koop aanbieden. De toe gang is gratis. veel lekkere dingen gebakken die heer lijk smaken bij een kop koffie. "Het moet in de winkel lekker ruiken, dat verkoopt. Je moet niet te passief zijn. De klanten willen best wat geld uitge ven, maar dan moet daar tegenover een dosis energie staan. Je moet de ogen open houden en niet inslapen', zegt Katarina vol overtuiging. Om dat op het personeel over te bren gen vraagt heel wat inzet en overtui gingskracht. Naast vele soorten brood worden ook truffels en honeybee's ver kocht. En als rasechte Brabander pro beert Ben het ook met worstenbroodjes. En niet te vergeten de vlaaien uit dat zuiderland. Ondanks een gedegen con currentie en een prijs die iets hoger ligt dan in de supermarkt, weten de Wanten dat extra te honoreren. Om die reden zien zij de toekomst vol vertrouwen te gemoet in hun Zoete Verleiding.

Soester Courant | 1998 | | pagina 26