•eeldenl renen Weekmarkt alsnog naar Dorpsplein? Majoor A. Bosschard overwon Soesterberg Aankomst Sint en Piet per helikopter Gemeenteraad bezoekt vliegbasis Rob Brouwer PAGÏfel tl voor [Porto Nuovo is vijfjaar Standpunt VOS over plannen voor de Rademakerstraat Vefrt'gluizend*l leerderheid is voor is de bron van het leven' iarkt op onschool iecember 1 r I I bestaat biaar I I I I Feestelijke aktie j 20% KORTING* Kerkdiensten Medische dienst Kerstactiviteit VSB Vogelshow van 26-28 november Kerstshow De Tuin Intocht in vliegdorp met rondrit en feest in Burgstede Balans op zoek naar vrijwilligers voor twee activiteiten SKIEÈN Skiërs voorin klassement van Kids Cup Meningen j ^^^vaiUezerJ Mensenrechten Agenda >e voordelen hot °P f=n ingediende I veertigduizend gulden I Koers vroeg 2icha{e. luteursrechten op de fS I iet Internet waren 01* model ChesSyM00re° I het copyright bij We .lag aldusde raadj umelse ondernemi„, I oestde filmstudio JL I welke foto's het daai iteursrecht bezat. Koe» I at zijn cliënt met de BB I de beelden van Ches» I aveer tachtig gulden Jl gens was sinds oktofe I anunalsex meer te ae' aldus de advocaat. mis tussen de twee pi ter L. Voncken de zal Een onafhankelijke at-1 onderzoeken van wella I i het auteursrecht bij de I tudiolag. Op basis daar I :n schadevergoeding gE. I plevert, doet de rechter I t. Wel liet Voncken door-1 hij dan het Soesterber». I schijnlijk in het gelijk zal I is hem was voldoen^ I it de auteursrechten gc. I richten over erg op pagina 8 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 2, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest De wens van vele vliegdorpers gaat nogelijk binnenkort in vervulling: ■de weekmarkt gaat naar het Dorps plein. Uit onderzoek is gebleken dat de meerderheid van de marktkoop lieden er voor is; enkele plaatselijke niddenstanders zijn tegen, n het verleden hebben velen in Soester berg geprobeerd de weekmarkt te ver plaatsen van de Rademakerstraat naar het Dorpsplein. Ook de politiek meng de zich in dit voornemen door de ene keer voor te zijn, om vervolgens ineens [radicaal tegen te zijn. Er werd gesteld ■dat zowel de marktmeester als de ■marktkooplui erop tegen waren. In ge- ■sprekken met hen waren hun reacties of [voor of geen mening. jHet is bekend dat enkele middenstan- ■ders aan de Rademakerstraat fel tegen ■het verdwijnen van de weekmarkt zijn, lomdat zij van mening zijn dat hun om- [zet dan minder zal worden. Maar voor die goederen moet men toch naar de Rademakerstraat en de afstand met het is vrij kort. van het verplaatsen van de weekmarkt naar het Dorpsplein zijn aanmerkelijk groter. De bedrijven aan de Rademakerstraat, zoals benzine pomp Van Ekris en restaurant 'De Tuin', zijn dan volledig bereikbaar. De bus diensten en al het overige verkeer - denk aan doorgaand fietsverkeer - kun nen normaal blijven rijden, terwijl ze nu zich letterlijk en figuurlijk in alle boch ten moeten wringen om een gaatje te vinden. Het betekent een enorme ver- keersontlasting voor de Koppenlaan en voor de Van der Griendtlaan. De ge plande renovatie van de Rademaker straat kan ongestoord plaatsvinden en mogelijk aan deze nieuwe situatie wor den aangepast. De verdere voordelen van het Dorps plein zijn dat dit in zijn geheel voor doorgaand verkeer kan worden afgeslo ten, net als op Koninginnedag, zonder dat er sprake is van verkeershinder en moeilijke omleidingen. In de onmiddel lijke omgeving is ruimte voldoende om fietsen te parkeren. Ouderen van de Heijbergh en De Drie Eiken kunnen zonder enige verkeershinder een bezoek brengen aan de weekmarkt. Tevens nd 'gedachtenislicht'. ïkkende stille stoet die na f n de Caroluskerk naar het i zal men niet in de Vrede- en. De afstand van kerk tot s speelt daarin ook een rol, net zoals op 1 november Dlieke kerkhof, op zondag vele graven op de begra. :ht en met bloemen rsierd. 1 december wordt van j «2.00 uur voor de tweede I erstmarkt van de Pastil- gehouden. Het wordtr ïog groter met een ruime- j in goederen die door kin iers en grootouders wor- J ikt of verzameld. ink, Mary Nuhaan en Mar j >n waren vorig jaar met vele J lewerkers de basis voor een gde Kerstmarkt van de Pos-1 Onmiddellijk gingen er 5 om het mogelijk jaarlijks te en verzoek waarop de drie I tief reageerden en reeds en- druk doende zijn. Ze heb- gevonden die aan het hob- geslagen en oma's die veel j Md verrichten. Heel lang- zeker zien ze hun kerst- aad groeien. Wat ze nog no- is goede winterkleding t/m peelgoed, kerstspullen, kaar- ook kaarsrestanten, buiten- iting om even te lenen, be- esgoed, glaswerk, mandjes l :ze spullen kan men in de kwijt via de zij-ingang Pies- J °P 17 en 24 november a-s- tot 15.45 uur. Ze willen het ophalen, maar dan even 54151 of 353329 bellen, rkt. en op 11 december verwach- Vredekerk kunnen kinderen knutsels maken en verder is -'nheid voor koffie en aanver- n. Op het schoolplein van de hooi zullen kramen en zeker nten staan, waar veel te koop ok voor de inwendige mens laar terecht zoals oliebollen» 5, rookworst enz. Uiteraard is de Kerstman die zich graag een laat fotograferen. De ntwikkelingen op gebied van ;n is er te zien. Verder worden jerspelletjes gehouden en is er 'en dierknuffelhoek en een :t kerstballen waarop je je een leuke tekst kunt laten :en ieder die voor deze kerst- heeft wordt verzocht contact en met de drie dames via de telefoonnummers. |Tn december 1993 was de opening van Ristorante Porto Nuovo in het ■vliegdorp Soesterberg. We begon- Inen met niets en het was gewoon leen gok. Na vijfjaren volledige inzet zijn we uitgegroeid tot één van de |beste Italiaanse restaurants in de egio'. Wie de 'Nieuwe Haven' - de vertaling ivan Porto Nuovo - nog niet heeft be kocht, mist op culinair gebied iets heel jbelangrijks. Onmiddellijk als men het ■restaurant binnenkomt, ziet men de af- lspiegeling van een echte Italiaanse keu- jken. Bijvoorbeeld de witte muren, hou wen lambrizering, een afdak met stro, [planten, klassieke Italiaanse beelden, [evenals de Chianti-mandflessen en het Jnet met schelpdieren. Nadat je naar een ■tafeltje bent geleid, overvalt je degezel- llige warme atmosfeer, overgoten met (strelende Italiaanse muziek. En dan [hebben we nog niets gezegd van de voortreffelijke keuken met zijn echte Ita liaanse ingrediënten. Dat dit geen opsomming is van enkel woorden, bewijzen de vele oorkondes die Porto Nuovo in de afgelopen vijfja ren heeft gekregen. Daaruit blijkt duide lijk dat zij hoog scoorden op gebied van ambiance, bediening, keuken, prijs én kwaliteit. Om die reden kent Porto Nuo vo een grote klantenkring die ze liever hun vrienden noemen. Een ieder die op culinair gebied een 'Nieuwe Haven' wil hebben is Ristorante Porto Nuovo in Soesterberg zeer aan te bevelen. Porto Nuovo is zijn klanten bijzonder dankbaar voor de afgelopen succesvol le vijfjaren en stelt alles in het werk hen nog meer te verwennen. Tip: zondag 22 november a.s. is er live muziek, ideaal voor een eerste kennismaking of het veelvuldige daarvan. Reservering is wel gewenst. Ristoranto Porto Nuovo, Rademakerstraat 32. 3769 BE Soester berg, tel. 0346-354009. Denis Marchais witte Sauvignon - rode Cab. Sauvignon eerlijke wijnen uit Frankrijk6,95 doos a 6 flessen39,00 Dujardin vieux van 24,95 nuZ1,95 Jonge Bokma oo csk van 25,50 nu23,95 Kahlua koffielikeur 0,7 liter, van 28,95 nu26,95 Grand Marnier rood van 42,95 nu39,95 WIJNHANDEL SLIJTERIJ Gen. Winkelmanstraat 37 Soesterberg Tel: 0346-353439 kunnen ouderen gebruik maken van bepaalde faciliteiten in De Drie Eiken, zoals een kopje koffie etc. Ook bestuur/beheerders van dorpshuis Burgstede kunnen hierop inspelen door bijvoorbeeld in de zomermaanden een terras beneden te openen enz. Bezoe kers van de markt hebben de mogelijk heid om gebruik te maken van toiletfa ciliteiten zowel in Burgstede als in De Drie Eiken. De indeling van de markt kan op het Dorpsplein speels worden opgezet en niet star in twee rijen, zoals nu gebruikelijk is. Het geheel zou bijvoorbeeld een jaar op proef kunnen draaien met daarna een evaluatie. Dan zijn er alternatieven als de nieuwe ijsbaan met een verharde bo dem of het direct daaraan grenzende evenemententerrein De verplaatsing van de weekmarkt van de Rademakerstraat naar het Dorps plein zal voor enkelen niet positief zijn; uit diverse reacties blijkt echter dat het voor velen een aanmerkelijke verbete ring is. Op de foto het Dorpsplein zo als het in de toekomst zou kunnen zijn. 1 "Mstorante italjano I I op de totale rekening. I Voorwaarden - Alleen bij reservering j J - Maximaal 4 personen - Uitsluitend tegen inlevering van deze I bon' I Ook onze afhaalgasten krijgen bij I besteding van minimaal 30,- een leuke attentie. Deze aktie is geldig t/m 18 december 1998. I Rademakerstraat 32 - Soesterberg j I Telefoon: 0346 - 35 40 09 I L--KJ Zondag 22 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. Crooymans Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraaf 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, 351517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) OVERLEDEN 10 november: Margaretha Maria van Soest-Hasselbach (85), Plesmanstraat 19. Opgaven: tel. 351252. Traditiegetrouw organiseert de Vereni ging Soesterbergs Belang weer een Kerst-doe-het-zelf-avond. Dit jaar in sa menwerking met de Ver. Groei en Bloei uit Soest. Zij staan garant voor een goe de sfeer en een goed resultaat. De bij eenkomst wordt gehouden op woensdag 16 december te 20,00 uur in dorpshuis Burgstede. Kosten: leden Groei en Bloei 20 gulden, niet-leden 35 gulden, incl. alle materialen. Aanmelden bij mw. W. Stekelenburg, tel. (0346) 353380. Van 26 tot en met 28 november houdt de vogelvereniging Onze Gevleugelde Vrienden haar jaarlijkse vogelshow in het Lichtpunt van Sterrenberg. Men kan kijken naar ongeveer 165 vogels onder verdeeld in kanaries, tropische vogels, grasparkieten en grote parkieten. Tij dens de tentoonstelling worden ook vo gels te koop aangeboden. De opening wordt op donderdag 26 november om 20.00 uur, verricht door Nico Peelen, directeur van Abrona. De toegang is gratis. 'Ik was even de weg kwijt en een goed mens heeft mij toen hier naar toe gebracht. Daarom ben ik iets te laat. Ik hoop dat u mij dat niet kwa lijk wilt nemen'. Zo begon Majoor Bosschard van het Leger des Heils haar boeiend verhaal op donderdag 12 november, in een over volle zaal van De Drie Eiken. In de leef tijd van 85 jaar was ze zelf in haar auto uit Amsterdam gekomen. 'Och, ik ben dat gewend, want gisteren zat ik in Lun- teren en eergisteren ergens anders en daar tussendoor doe ik ook nog mijn normale werk'. Vele ouderen lagen aan haar voeten toen zij drie kwartier lang vertelde over haar werk in het Leger des Heils. De aanwezigen waren getroffen door de openheid van mw. Bosschard en de een voudige wijze waarop zij haar verhaal deed. Er was een uur voor haar gepland maar het werd bijna twee uur, aangezien velen brochures voorzien van haar handtekening kochten met daarna de gelegenheid om vragen te stellen. Een initiatief van de ouderenbonden die door alle aanwezigen zeer op prijs werd gesteld. Zondag 22 november organiseert mw. Anneke Vestering van 11.00 tot 17.30 uur haar traditionele kerstshow in bras serie 'De Tuin'. De laatste ideeën.en trends zijn er te zien voor in en om het huis. Zij presenteert tevens haar nieuwe boekje 'Decoraties met veren', waarvan ook een demonstratie wordt gegeven. Verdere medewerking wordt verleend door Rianne Kolf van de kaarsenhoeve en Ellen Westerop geeft als bloemiste een doorlopende bloemschikdemonstra tie. Ook zijn Jeroen en Els Mulder van de partij met een show van hun nieuw ste vazen en andere kerstdecoraties. Echt een zondag uit voor heel het gezin. De toegang is gratis. Zoals dat bij een echt vliegdorp hoort, werden de Sint en twee van zijn Zwarte Pieten zaterdagmiddag op spectaculaire wijze ingevlogen. Majoor-vlieger Hans van der Veen zorgde voor een perfecte vlucht en landing met een Alouette helikop ter op het terrein aan de Kampweg. De helikoptervlucht stond niet op het programma, maar aangezien de Sint toch op deze manier naar Soest werd gebracht, was een korte vlucht naar Soesterberg geen probleem en gezien zijn leeftijd ook het beste. De organisatoren zijn de gemeente Soest zeer erkentelijk voor hun toestem ming, want binnen enkele dagen werd een particulier verzoek - dat normaal enkele weken duurt - voor akkoord ver klaard. Zo konden de kinderen van de plaatselijke scholen tijdig worden geïn formeerd en werd de Sint met veel en thousiasme ontvangen. In een open auto maakte hij daarna een rondgang door het dorp, voorafgegaan door een drumband uit Ter Schuur die er ook zin in had. Zo werd het een com pleet verrassende en feestelijke intocht, die heel wat kinderharten sneller deed kloppen. Nadat de Sint het vliegdorp goed had bekeken en tot het einde toe bleef wuiven en knikken, was hij blij in een heerlijk verwarmde zaal van dorps huis Burgstede aan te komen. Daar mochten kinderen tot acht jaar hem van heel dichtbij zien en horen. Het werd voor hen en ook voor de Sint en zijn Pieten een bijzondere en enthousiaste feestmiddag. 'Ik ben weer in Soesterberg en wie weet zien we elkaar tot 6 december nog wel eens. En als jullie wat hooi, stro of een wortel voor mijn paard in jullie schoen tje leggen, dan probeer ik jullie daarvoor te bedanken. Natuurlijk kom ik op jul lie grote feesten en wie weet wel bij je thuis. Maar dat staat allemaal in het gro te boek, dus blijft het een verrassing. Beste kinderen, hartelijk dank voor jul lie enorm fijne ontvangst en graag tot ziens'. De Stichting Balans is op zoek naar vrij willigers die activiteiten in Soesterberg wil begeleiden. Het gaat om de instuif op woensdagmiddag van half twee tot half vier en Houtbewerking op donder dagavond van half zeven tot kwart over acht. Beide activiteiten van de welzijn- sinstelling worden gehouden in dorps huis Burgstede aan het Dorpsplein. Voor de instuif zoekt Balans mensen die met kinderen kunnen omgaan. Voor beide activiteiten zijn begeleiders nodig, die creatief zijn. Belangstellenden kunnen voor meer in formatie contact opnemen met Hous- sein Alaoui, tel. 3534411 of 035- 601987. "WINKELCENTRUM"] BUYS BALLOTLAAN SINTERKLAAS OP DE BUYS BALLOT. Zoals je weet is Sinterklaas weer in het land. Op 28 november zal hij vanaf 10.00 uur tot 15.30 uur aanwezig zijn op het winkelcentrum aan de Buys Ballotlaan. Alle kinderen van 2 t/m 7 jaar kunnen vanaf vrijdag 20 november bij alle winkels een knutselplaat halen. Deze knutselplaten kunnen als zij klaar zijn ingeleverd wor den bij de Comershop vóór woensdag 25 november! Op zaterdag 28 november zul len ze gevuld met wat lekkers op te halen zijn bij Sinterklaas. Er zijn mooie prijzen te winnen in 2 categorieën nl.: 2 t/m 4 en 5 t/m 7 jaar. Voor kinderen van 8 t/m 12 jaar is er de mogelijkheid om Sinterklaasgedichten te maken, waarvoor ook prijzen te verdienen zijn. De prijsuitreiking wordt gedaan door Sinterklaas en zijn Pieten in een gezellig onder komen voor de winkels. De tijden zijn: 11.00 uur -11.30 uur: kinderen 2 t/m 4 jaar, 12.00 uur -12.30 uur: kinderen 5 t/m 7 jaar, 14.00 uur - 14.30 uur: kinderen 8 t/m 12 jaar. Sinterklaas heeft nog een vraag! Kunnen alle kinderen een mooie sinterklaastekening maken? Deze wordt dan als ver siering in de winkels opgehangen! Dus kinderen: doe je best en graag tot 28 november. Een niet voltallige gemeenteraad Soest kon het niet beter treffen voor het werk bezoek aan de vliegbasis Soesterberg op 11 november. Tussen alle zwaarbewolk te en regenachtige dagen, was het juist die woensdag zonnig en bijna onbe wolkt. Vooral nieuwe raadsleden kon den op deze manier kennismaken met de vele taken en verplichtingen die de basis heeft. Opvallend was dat het aantal klachten over geluidshinder dit jaar aanmerkelijk minder is dan de vorige jaren. Een rond vlucht met een Chinook-helikopter werd een succes, vooral toen tijdens de vlucht de achterklep open werd gedaan en men een goed zicht had op Soesterberg en omgeving. Ook werd een Cougar-heli- kopter toegelicht en bekeken. Op de vraag aan één van de raadsleden of zo'n 'schoolreisje' leuk was, werd nors gerea geerd: 'Dit is een werkbezoek!' Diverse visies, plannen maar ook wilde verhalen doen de ronde over uitspraken betreffende de Radema kerstraat. Tot op heden was de stem van de Verenigde Ondernemers Soesterberg (VOS) nog niet ge hoord. Voldoende redenen om de voorzitter van de VOS, Wim Put man hierover te benaderen. Uit het gesprek bleek dat de VOS dui delijke plannen heeft maar gehinderd wordt door de uitgever van het plaatse lijk weekblad. 'Het bestuur van de Ver enigde Ondernemers Soesterberg (VOS) heeft -als enige belangenbehar tiger voor de gemeente Soest van alle ondernemers van Soesterberg- het offi ciële verzoek van het College van Bur gemeester en Wethouders gekregen, om 'alle' ondernemers in de Rademaker straat in kennis te stellen van de con cept-startnotitie met betrekking tot de herinrichting van de Rademakerstraat. De VOS heeft inmiddels al deze onder nemers -óók die geen lid zijn van de VOS- uitgenodigd voor een toelichting op donderdag 19 november a.s., waar iedereen die geïnteresseerd is, zijn op en aanmerkingen kan plaatsen. De ge meente zou zorgdragen dat het plan ter inzage ligt in de bibliotheek in Soester berg. Het bestuur van de VOS is ver baasd én verbolgen over het feit, dat de lokale berichtgever op eigen initiatief de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) heeft benaderd, dat de VOS 'niet' de bewoners zou inlichten. Aangezien de VSB zelf gesprekspartner is voor de 'in woners' van Soesterberg, is deze via de gemeente zelf in het bezit van de voor genomen plannen. Doordat deze be richtgever ook nog -gevraagd en onge vraagd- een aantal exemplaren -'zonder' enige toelichting- aan een 'beperkt' deel van de ondernemers verstrekt heeft, bewerkstelligt deze 'nu' reeds een twee deling tussen de ondernemers en wordt het bestuur van de VOS hiermede ten onrechte verweten onvolledige voorlich ting te verstrekken. Dit komt de totale zaak beslist niet ten goede en verslech tert de verhouding tussen alle partijen in Soesterberg. Het verzoek en de afspraak met Soest is 'alle' ondernemers uit te nodigen deze startnotitie toe te lichten; hiervan 'met' een presentielijst een ver slag op te maken en aan de gemeente te verzenden. Hierdoor en alleen op deze manier kan een ieder, die belang heeft bij de herinrichting zijn of haar mening geven waar de gemeente rekening mee zou moeten houden', aldus Putman. Tijdens de eerste wedstrijd om de Kids Cup heeft JoJanda Koch van de Ski Club Soesterberg in Dord recht tweemaal een tweede plaats behaald bij de aspiranten 1. Beide keren eindigde Mandy Dirkzwa ger als derde. Aranka van der Wal had pech dat in haar ski's een breuk was ontstaan. Daardoor moest ze genoegen nemen met de vierde plaats, maar op haar reserveski eindigde ze in de twee de wedstrijd als tweede. Remi Dirkzwa ger presteerde goed door tweede en vierde te worden. Jeroen Jensma pakte de negende plaats bij de scholieren 2, terwijl Mark Steenbeek tweemaal werd gediskwalificeerd. In Bergschenhoek vond de eerste van zes wedstrijden plaats voor het Neder lands kampioenschap snowboarden. Bij de freestyle werd Kenneth Clark tiende. Achter hem kwamen Emiel Sandtke (12e), Tim Candel (13e) en Stephan Verheij (14e). Op de slalom werd Sandtke negende, Clark elfde en Can del twaalfde. "Maak mensenrechten waar', is de titel van de Kerken in Actieweek die plaats vindt van 23 tot en met 29 november. In het kader van 50 jaar Universele Ver klaring van de Rechten van de Mens, vragen kerken in de actieweek aandacht voor de rechten van miljoenen mensen wereldwijd die in mensonwaardige om standigheden leven. Tijdens de akctie- week wordt, via een bij u aan huis be zorgde actie-envelop, geld ingezameld voor de vele concrete projecten doe door de Kerken in Actie worden ge steund. Zo steunt Kerken in Actie bij voorbeeld fabrieksarbeiders in Indone sië, kinderen die niet naar school kun nen in Zuid Soedan; landloze boeren in Brazilië en daklozen in Kachastan. Na mens de Kerken in Actie vraagt de ZWO-commissie in Soesterberg ook uw bijdrage om dit werk te kunnen steunen. Houdt u dus de komende tijd uw brie venbus in de gaten en zodra de envelop binnen is: kom in actie! ZWO-Commissie Soesterberg Woensdag 18 november 19.00 politiek vragenhalfuur, bibl. Donderdag 19 november 13.30 De 33 van Soesterberg Vrijdag 20 november 10.00 Kijk op Kunst, Drie Eiken 20.00 bingo, Drie Eiken Zondag 22 november 11.00 kerstshow, De Tuin 15.00 wijnkelderconcert, Stemerding- weg Maandag 23 november 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Dinsdag 24 november 10.00 aquarellen, Drie Eiken Woensdag 25 november 19.00 politiek vragenhalfuur, bibl.

Soester Courant | 1998 | | pagina 27