mm Soest geeft koppositie over aan Quick n IER LS Gelijkspel kost WZ'49 leidersrol tweede klasse SEC verliest aansluiting Belangrijke zege gretig Smeeing/BDC Smalle selectie breekt SoVoCo op EST va Helemaal niets af te dingen aan 0-2-zege van Amersfoorters Bezwaar tegen lichtmasten oefenveld Soest verworpen pagina?» I! WOENSDAG 18 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 29 VOETBAL zondag tiekro Kracc Bas Dreef mogelijk naar RKC See you bij Toontje. ook voor al uw feesten en partijen. Weggespeeld door 's Graveland: 4-0 VOETBAL zaterdag SEC stelt in tweede helft orde op zaken tegen Radiostad ZAALVOETBAL DVS/De Kuil bezig aan fraaie serie in eerste klasse Sanitair Handballers consolideren ditmaal wél voorsprong HANDBAL Volleybalsters komen net te kort in spannende vijf-setter VOLLEYBAL HOCKEY Het lukt MHC Soest niet zonder een scorende spits "F> ienst 7 44 NBIEDING -bekleding :r/-sproeier latie gor- verstelba- u dacht: 28 februari 1999, 'leeg de Opel dealer. i Ier. pf~/i Zelfs de meest fervente supporter die zaterdagnacht tussen zijn blauw witte beddengoed geen oog dicht doet, moest het toegeven. Aan de overwinning die Quick in de topper met Soest boekte, was helemaal niets af te dingen. Met een dikver diende 0-2 namen de Amersfoor ters de koppositie in de eerste klas se A over. Zo is het en niet anders. Op basis van de eerste helft was er maar één ploeg die aanspraak mocht maken op de winst. Quick was met een uiterst solide verdedigingslinie naar Soest ge komen, had op het middenveld de touwtjes in handen en liet de spitsen herhaaldelijk door het centrum van de Soest-defensie snijden. Quick straalde zelfvertrouwen en overtuiging uit. Soest zocht vanaf het begin tevergeefs naar de vrije man. Na afloop werd ge klaagd over slecht positiespel, maar dat was voor een niet onaanzienlijk deel de verdienste van Quick dat de opbouwers snel stoorde en daarachter nauwelijks ruimte weggaf, telkens bovenop de bal zat en de blauwwitten uit hun spel haal de. De beste kansen waren voor de gasten die met name tussen de achttiende en de dertigste minuut Soest volledig terug drongen. Arjen van der Horst, Jacob van Goor en Michiel Zwanikken kwamen steeds dichter in de buurt van Michael van Ee die al in de openingsfase de bal net naast het doel had zien rollen. In het tweede kwartier kreeg hij een paar keer steun van Paul van der Grift die al zijn ledematen op het spel zette om de bal len te blokken. Van een hoog karaats gehalte was de reflex waarmee Van Ee een kopbal van Van der Horst onder de lat tot de zesde of zevende hoekschop degradeerde. Maar het wachten was op een doelpunt en dat viel na exact een half uur. De splijtpass op Van der Horst was mooi. Scheidsrechter J. van Loen - sinds zondag is ook in Soest duidelijk waarom hij wordt klaargestoomd voor de (amateur)top - stond wederom in de buurt en negeerde het vlagsignaal van grensrechter Eduard van de Hoef. Van Ee redde nog, maar in tweede instantie schoot Zwanikken zijn ploeg naar een logische voorsprong. Blunder Een blunder van Van Ee was, kort voor rust, de aanleiding van de tweede tref fer. Hendry Hagendoorn, die net een schot had gelost, was nog op de weg te rug, waardoor de rechter flank van Soest open lag. Via die kant werd de bal voor gegeven. Van Ee dook op de bal, had 'em vast, liet 'em weer los en drie tikkies later was het 0-2 door Van Goor. Hagendoorn mocht in de rust onder de douche stappen. Dennis Heijkamp, die net was genezen van een kwetsuur, maar dinsdag voor de wedstrijd weer door zijn enkel was gegaan, werd opge trommeld als de nieuwe (opkomende) rechtsback. Quick vond het allemaal wel best, drong niet meer aan, probeerde het tempo uit de wedstrijd te halen en bleef moeite loos overeind, omdat Soest het spel niet kon maken. Peter Visee probeerde het met Arjan Grapendaal (voor Martijn de Jonge) en later met Maurice d'Aquino (voor Jeroen van Veenendaal), maar te vergeefs. Halverwege de tweede helft had Soest even een opleving en resulteerden drie goede aanvallen in drie kansen. André Hufman kwam tegen zijn voormalige club tien centimeter te kort, Grapend aal mikte net zoveel te ver naar rechts en uit een voorzet van Heijkamp kopte hij de bal onder de lat. Doelman Roy Dirksen had echter goed onthouden hoe Van Ee een soortgelijke situatie in de eerste helft meester was gebleven en ranselde de bal over het doel. Sportief Opvallend was dat het topduel sportief verliep. Beide elftallen dachten vooral aan voetbal en scheidsrechter Van Loen, misschien wel de beste man van het veld, hoefde maar tweemaal een kaart Hilmi Michi kon ook niet met een in dividuele actie de ban breken. Op de achtergrond een deel van de ruim negen honderd toeschouwers. FotoGoos van der Wilt te trekken. De overtreding van Quick- middenvelder Mare Iesberts was niet zwaar, maar goed voor geel omdat De Jonge bijna was doorgebroken. De kaart die Martijn Stalenhoef in de slotfase op het middenveld opliep, kwam meer voort uit frustratie. De 'centrale man bleef als enige Soester overeind, maar merkte dat alle andere vaste waarden die middag onder hun normale niveau bleven steken. Bij winst had Soest ruim afstand geno men van de overige titelkandidaten. Door de eindstand van 0-2 is de stand veel spannender: 1. Quick 8-17, 2. Soest 8-16, 3. DCG 9-15, 4. KBV 9-14, 5. DEM 7-13. Bas Dreef krijgt mogelijk onderdak bij RKC. Sinds begin vorige week traint de Soester bij de ploeg uit Waalwijk die op de ranglijst van de PTT Telecompetitie de laatste plaats bezet. Dreef werd met RKC in contact ge bracht door een Sportbureau dat een artikel had gelezen over de voetbal*- Ier die bij Ajax geen contractverlen ging kreeg, omdat Jan Wouters het niet in hem ziet zitten en tot dusver geen club had. Via het makelaarsbureau van Sjaak Swart en Sören Lerby ging Dreef in de zomer op stage bij het Spaanse Espanyol, waar trainer Bielsa hem wél zag zitten. Bielsa vertrok echter, omdat hij bondscoach van Argenti nië kon worden. Van de Spaanse club uit de Primera Division hoorde Dreef vervolgens niets meer. Korte tijd later was hij een weekje op proef bij Bayer Leverkussen, maar de Bundesligaclub contracteerde hem evenmin. Na terugkeer in Soest trainde Dreef bij Soest, waar hij ooit in de jeugd speelde totdat hij als D-pupil door Ajax werd gehaald. De KNVB stak er een stokje voor dat hij bij de eer steklasser icon gaan spelen, omdat de overschrijvingstermijn was ver streken. Dreef dreigde volledig bui ten de boot te vallen. Publicaties daarover in de pers wek ten de aandacht van een Sportbu reau dat Dreef benaderde met het verzoek of het voor hem op zoek mocht gaan naar een club. Niet veel later arriveerde Dreef bij het vrijwel nieuwe stadion in Waalwijk, waar Martin Jol sinds kort de scepter zwaait en afgelopen zondag, onder toeziend oog van Dreef, de eerste competitiezege werd behaald. Dreef zou gistermiddag een gesprek hebben met de clubleiding over een mogelijke verbintenis. De uitkomst daarvan kon helaas niet meer wor den meegenomen in deze editie. Dagschotels Macaroni met gemengde sla. Hachee met aardappelpuree woensdag: donderdag: weekend: Warme fricandeau met stroganoffsaus, aardappel schijfjes. en boontjes, maandagWitlofschotel met reepjes kip. dinsdag: Tortelinni met bospaddestoe len en sla (voor particulieren en bedrijven). Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 WZ'49 heeft de eerste plaats in de tweede klasse moeten overdragen aan Advendo. De Soesters kwamen thuis niet verder dan 2-2 tegen Jo nathan, terwijl de nieuwe koploper in Woudenberg de plaatselijke favo riet met 0-1 klopte. Henri Kalk had de pech dat hij in de achterste linie drie wissels moest toepas sen. Libero Ronald de Rooij en de man dekkers Barry van den Berg en Gert van de Munt waren niet fit genoeg om het duel binnen de lijnen te beleven. Desalniettemin kwam WZ'49 tot twee maal toe op voorsprong, maar beide keren herstelden de Zeister gasten het evenwicht. Marcel van Essen was de eerste doelpuntenmaker. Na 26 minuten spel was hij er als de kippen bij toen de doelman van Jonathan een schot van Hidde Reitsma keerde, maar niet onder controle kreeg. De gelijkmaker viel kort na rust, maar Ruben de Goede probeert een tegen stander van Jonathan van zich af te schudden. Foto: Goos van der Wilt Jordi Brouwer herstelde de voordelige marge snel daarna. Jonathan moest ko men en dus werd de licht geblesseerde Gerard Becker ingezet. Zoals zo vaker moest hij degene zijn die in de contra- aanval de diepte zou worden ingestuurd. Maar het woord was weer aan de num mer drie van de ranglijst: 2-2. Beide ploegen probeerden daarna van alles om alsnog de winst naar zich toe te trekken. In die pogingen ontstonden enkele kansen, maar gescoord zou er aan de Eemweg niet meer worden. Daardoor bleef het verschil op de rang lijst tussen beide clubs één plaats en één punt. Advendo nam een voorsprong van twee punten op WZ'49 dat evenwel de beste kansen op het winnen van de eerste pe riode behoudt. René Versteeg is zondag vader ge worden. En dus had de voetbaltrai ner een plausibele reden om.verstek te laten gaan bij de wedstrijd die SEC in en tegen 's Graveland speel de. Per telefoon kreeg hij later door dat zijn ploeg op de broek had ge kregen: 4-0. Alsof ze nog maar net de luiers waren ontgroeid, lieten de Soesters zich in de tweede helft naar de slachtbank leiden. SEC werd in die fase weggespeeld. De ellende begon in de 59e minuut toen 's Graveland voor het eerst scoorde. Elftalleider Gert Aalderink, die de coaching voor zijn rekening nam, pro- De zaterdag-selectie van SEC blijft doen wat nodig is om de leiderspo sitie in handen te houden. De ploeg, die nog maar vijf punten verspeel de, won met 2-4 van Radiostad. SEC had de wedstrijd al snel kunnen beslissen, maar miste de ene na de an dere goede kans met als toppunt de strafschop van Mohammed Toiuhami. Hij schoot de bal tegen de lat. Een kwartier voor tijd kwam SEC weliswaar op voorsprong via Michel Besseling, maar nog voor de rust was het alweer 2- 1 voor de Hilversummers. Daarna stelde de ploeg van Paul Mul ler orde op zaken. Kort na rust werd het 2-2 door een doelpunt van Versteeg en kort voor het einde zorgde Robbie van Doorn voor 2-3. In blessuretijd werd het nog 2-4 door Versteeg. Met 19 punten uit acht duels gaat SEC aan de leiding in de zevende klasse. Hulshorst (15 uit 7) en CDW (13 uit 6) volgen. beerde met een extra aanvaller de ba kens te verzetten. Cees Dorrestein ver ving verdediger Raymond van de Hoed, maar het mocht niet baten. Na balver lies van Eric Looijsen werd het in de tegenaanval 2-0 en in het laatste kwar tier doelpuntte de thuisclub nog twee maal. Voor rust had SEC één kans gecreëerd. Looijsen kwam, met Peter van den Berg op de doelman af. Zijn stift mislukte. Van den Berg, die een (halve) gele kaart kreeg, werd nog vervangen door Timo Timmer. Joost Kroes kwam in dezelfde fase in de ploeg voor Olaf Hop. Door de derde nederlaag in vier duels heeft SEC de aansluiting met de kopgroep verloren. Het gaat lekker met DVS/De Kuil. De prestatiecurve kreeg maandag avond een nieuwe 'krul' door de 9- 4-overwinning op BFC. De wed strijd in sporthal Beukendal werd voor rust beslist. Toen stonden de Soesters al met 5-1 voor tegen de Bussummers die niet veel tegenstand konden bieden. Dat de over winning niet veel hoger opliep, was meer het gevolg van concentratieverlies bij DVS/De Kuil dan dat de gasten te genspartelden. Topscorer bij de thuisclub werd Hidde Reitsma met vier doelpunten. Michel Vlaswinkel maakte er drie, Ramon He- ijnen trof tweemaal doel. SEC In de tweede klasse zit de hoofdmacht van SEC in de hoek waar de klappen vallen. Blessures en pech achtervolgen de formatie die dit seizoen Hendrik-Jan de Boer als nieuwe coach verwelkomde, maar inmiddels afscheid van hem heeft moeten nemen, omdat De Boer te wei nig tijd heeft. Tegenslagen had de ploeg ook vorige week in de wedstrijd tegen GAB. Zelfs in overtal-situaties lukte het de Soesters niet afstand te nemen, om dat de paal in de weg stond of de bal tegen de lat belandde. SEC verloor met 5-4. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Er waren harde woorden gesproken en die misten hun uitwerking niet. De Blinkert had de pech Smeeing/ BDC te moeten ontvangen, een week na de sensationele nederlaag tegen koploper De Gazellen. Gretig en geconcentreerd trokken de Soes ters de wedstrijd in Haarlem naar zich toe: 21-24. De overwinning van de handballers kwam opeen belangrijk moment. Elke zege telt, maar succes hadden ze hard nodig na een serie duels, waarin ze voorsprongen en punten verspeelden. "Vanaf Aalsmeer zijn we beter gaan spe len, tegen Dalfsen gaven we het weg en tegen De Gazellen hebben we helemaal Sinterklaas gespeeld," keek trainer/ coach Henk van Plateringen nog even om. In de eerste helft waren De Blinkert en Smeeing/BDC aan elkaar gewaagd. Het verschil was marginaal en na dertig mi nuten was de stand keurig in evenwicht: 11-11. In de rust werden de puntjes op de i gezet. Van Plateringen: "Ze hadden een rede lijk gevaarlijke linkshandige opbouwer aan de rechter kant. In de tweede helft zijn we anders gaan verdedigen." De middenman in de defensie van de Soes ter ploeg posteerde zich achter de uit- stapper, waardoor de geduchte Haar lemse opbouwer telkens een tweede man tegenkwam. Aan beide kanten daarvan werd goed bijgesloten, waar door Smeeing/BDC de zaken beter on der controle had. In de beginfase van de tweede helft nam Smeeing/BDC met een een voorsprong (11-13) en ditmaal werd die tot het einde bewaard. "We hebben absoluut verdiend gewon nen, daar is geen twijfel over mogelijk," vond Van Plateringen die een compli ment uitdeelde aan Berton Kemp. De van een blessure herstelde doelman speelde voor het eerst weer een hele wedstrijd en deed dat zoals hij dat zo vaker deed: beregoed. De ploeg trok zich aan hem op en boekte een zeer waardevolle zege. Smeeing/BDC kwam ook een ronde verder in het bekertoernooi. De hand ballers versloegen vorige week dinsdag UDSV met 27-22 en namen daarmee revanche voor de competitienederlaag tegen de oude club van Van Plateringen. Dames De dames van Smeeing/BDC gingen op bezoek bij Fulmen/Fidelitas in Amers foort. Na tien minuten stonden de Soes ters al met 1-4 voor, maar de promo vendus kwam terug via drie strafwor- pen. In de slotfase van de eerste helft nam Smeeing/BDC afstand dankzij en kele snelle uitvallen en ook in de twee de helft liep de break-out goed. Het ge volg was een 12-18-zege. De damesselectie van Stam/SoVo- Co is op dit moment te smal en dat brak de ploeg zaterdagmiddag op tijdens het bezoek van Flash. De volleybalsters, die het seizoen zo goed begonnen, verloren het duel met 2-3. Van de nieuwe koploper in de eerste divisie, dat wel, maar in de wetenschap dat er meer had ingeze ten. Michelle van Rooy is nog steeds herstel lende van een blessure. Ze heeft vorige week de training hervat en hoopt over een week of vier haar rentree te maken; trainer/coach Inge Olthof verwacht dat ze haar aanvalster pas in januari weer kan opstellen. En dan is er nog een speelster met eredivisie-ervaring die achter de schennen aan een terugkeer werkt. Morgen hoopt Olthof uitsluitsel te krijgen of de 'grote onbekende' op korte termijn voor Stam/SoVoCo gaat spelen. "Met deze twee speelsters erbij heb je een team dat wel in balans kan zijn," aldus de Amstelveense volleybaltrain- ster die met nog iemand contact heeft over een mogelijke komst naar Soest. Tegen Flash moest ze het nog doen met een uitgedunde groep en dat brak de ploeg op. Omdat Saskia van den Berg door griep was geveld, deed Olthof een beroep op Reina Wieberdink uit het tweede team. De mid-as draaide in de aanval, noch in de verdediging. Verder werden weer regelmatig persoonlijke fouten gemaakt, waarmee de nederlaag eigenlijk is verklaard. Flash, dat deze competitie nog niet ver loor, beschikt over tien speelsters die elkaar qua niveau niet veel ontlopen. Daarom zijn er altijd wissels voorhanden die iemand anders met een mindere dag moeiteloos vervangen. Dat kunnen de Soesters nog niet. Ondanks de problemen in de bezetting van Stam/SoVoCo was in de Bunt een boeiende wedstrijd te zien met leuke en aparte rally's. Na twee uur volleyballen kon de volgende balans worden opge maakt: 9-15,15-7,13-15,15-9,13-15. Petra Hendrikse in de verdediging aan het net. De mid-as van Stam/SoVoCó draaide zaterdag niet naar wens. Foto: Goos van der Wiit Een spelverdeler die in de eredivisie heeft gespeeld en twee sterke pass-lo pers. Het was te veel van het goede voor de heren van Stam/SoVoCo die er te gen Vollkei 3 niet aan te pas kwamen. Ook door eigen schuld, want de Soes ters dachten dat ze de eerste set konden gebruiken om warm te draaien (15-3- verlies) en serveerden de hele wedstrijd zwak. "Zeer teleurstellend," vond Ali Moghadassian. "We trainen er zo veel op. Ik zal deze week eens vragen waar het aan lag, aan wedstrijddruk, aan con centratie?" De rol van de spelverdeler van Vollkei - volgens Moghadassian een serieuze ti telkandidaat - moet niet worden uitge vlakt. Dat was zichtbaar in de derde set. Na 15-3,15-12 en 8-1 verdween hij naar de kant. Prompt scoorde Stam/SoVoCo zes punten op rij. De Amersfoorters wisselden hem terug en pakten de der de set met 15-7. Ondanks bedenkingen van een om wonende zal de gemeente zes licht masten gaan plaatsen bij de sport organisatie Soest. Ze zijn bestemd voor het nieuwe trainingsveld van de voetbalclub. Soest krijgt er een trainingsveld bij, omdat de trainingsfaciliteiten onvol doende zijn en de toplaag van het Ster- graszo-veld te veel te lijden heeft van het huidige gebruik. Een buurtbewoner heeft bezwaar ge maakt, omdat hij bang is voor schending van de privacy bij het ongewenst hoge lichtniveau. Om zijn woning te blinde ren, zou hij kosten moeten maken, aldus de Soester. Hij wees verder op het ge luidsoverlast en stelde dat het trainings veld ook elders op sportpark Bosstraat- Oost zou kunnen worden ingericht. Het College heeft evenwel besloten de procedure voort te zetten en bij de pro vincie een verklaring van geen bezwaar aan te vragen. Die is nodig, omdat van het huidige bestemmingsplan moet wor den afgeweken. In de nieuwe situatie zal het lichtniveau op het perceel van de buurtbewoner volgens de gemeente aan redelijke nor men voldoen, omdat twee lichtmasten worden voorzien van anti-verblindings- kappen en afschermplaten. Blindering van de woning is dus niet nodig, aldus het College dat tevens opmerkt dat de groenstrook tussen het trainingsveld en de woning het licht voor een groot deel afvangt. Het trainingsveld op een ande re plek situeren is volgens het College niet mogelijk, onder meer doordat Soest twee speelvelden moet inleveren, omdat de gemeente in het kader van de bezui nigingen een scherpere normering han teert. Over het bezwaar aangaande geluid- overlast schrijft het College in zijn ant- woord-brief het volgende: "Uit het be volkingsregister blijkt dat u sinds 1992 op de Bosstraat woonachtig bent. Het onderhavige oefenveld ligt al op deze locatie sedert tientallen jaren. We mo gen aannemen dat u op de hoogte was van dit oefenveld en dat u zich had moeten realiseren dat dit conform de bestemming gebruikt zou kunnen gaan worden." Scorende spitsen. MHC Soest heeft ze niet, althans niet in het eerste he renteam. Dat werd zondagmiddag opnieuw duidelijk in de thuiswed strijd tegen Derby die in 0-1 eindig de. Mogelijkheden op een doelpunt kregen cje groenwitten wel degelijk, vooral in de eerste helft toen de ploeg een aantal strafcorners mocht nemen. De bal ging er voor de rust echter maar één keer in en notabene in het andere doel. Bob Ebbink berustte enigszins in het gebrek aan een schutter. "Dat is dit sei zoen het probleem. Twee of drie hadden erin gemoeten, maar we blijven het pro beren," aldus de trainer die Derby een goede ploeg vond. "We hebben verdiend verloren."

Soester Courant | 1998 | | pagina 29