?r van! November Broekenmaand Adma Visser 4 i2üZn3SBT Sint Nicolaas is publiekstrekker Zevende Soester Seizoenmarkt samen met open huis Brandweerkazerne m ACTUEEL r De Kyifper JègemeiBter R^llïmCQX^ Gedetineerde inbreker uit Soest krijgt nog meer straf In Memoriam Gerard J.J. van de Schepop m Ruim honderd instellingen profiteren van kermispot - v; ^Specialiste PAGINA 2 WOENSDAG 18 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 3 Massale belangstelling voor landing, rondrit en ontvangst TROMP De kracht van de reclame ligt in de herhaling tó§; fe Wij zijn beide kerstdagen geopend met ons fantastische Kerst Keuzemenu 6, vtxyv Bestuurder gewond bij aanrijding Zaterdag 21 november, 10.30-15.00 uur A* Deelnemers Seizoenmarkt 1998 Programma Stichting keert 36.450 gulden uit :Van Den Brink: Het heilige vuur SOEST Ook voor service moet u bij ons zijn ITAIMT nt verzorg je zelfstandig in groot aantal cliënten komende problemen )/HEAO, aangevuld ^g- NT-ACCOUNTANT it-accountant verzorg de administratie van :en. AO/MBA. Ervaring in voordeel, maar niet ng, een goed salaris, ief (voorzien van CV) Amersfoort. Wil je tdaal voor de functie ant, 033 - 495 07 15. ^rijzen onder voorbehoud T'jr ig advies andelingen? naar ansten :raat 50 3Z Nijkerk 53 - 245 59 vieux 35% 35% met fleece muts Verhuur van biertaps, stoelen, glaswerk Sint Nicolaas is niet dood. Hoe ver de schattingen over de leeftijd van de legendarische bisschop ook uit elkaar liggen, voor de kinderen is hun grote vriend springlevend. Massaal heetten ze hem zaterdag middag welkom. Op de Bosstraat-Oost is het doorgaans druk, zeker als de hoofdmacht van S.O. Soest thuisspeelt. Ditmaal waren niet de blauwwitten, maar was de steevast in roodwit gehulde heilige de publiekstrek ker. Honderden kinderen en ouders za gen, twee minuten eerder dan gepland, een helikopter op het hoofdveld landen. De aanvliegroute was gunstig, want voordat de helikopter aan de grond werd gezet, kon iedereen de Sint al zien zitten, met op zijn witgrijze haren geen mijter, maar pilotenpet. Burgemeester Hans de Widt en twee jonge Soesters, Bryan en Sebastian, ver welkomden hem en vervolgens nam de goedheiligman - ondersteund door ze ventig trouwe en muzikale knechten en inmiddels getooid met zijn vertrouwde mijter - alle tijd voor de kinderen, alvor rens hij plaatsnam in het fraaie rijtuig van G.W. van de Grift. Daarin liet hij zich rijden over de uitge stippelde route, waarlangs menige jon gere én oudere een plekje had gezocht om de Sint toe te zwaaien en een graan tje mee te pikken uit de 500 kilogram strooigoed die de Pieten hadden meege nomen. Gezien de grote belangstelling J Uautobedrijf ^7 de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 59,95 (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 Een 21-jarige Soester is wegens diefstal, poging tot oplichting, be dreiging en poging tot inbraak door de Utrechtse politierechter veroor deeld tot zes maanden celstraf, waarvan twee voorwaardelijk. De verdachte maakte deel uit van een groep jongeren die in Soest op gro te schaal inbraken pleegde. De Soester heeft bekend dat hij in fe bruari probeerde in te breken bij een artsenpraktijk aan de Lindenlaan in Soest. En hij had begin vorig jaar een portemonnee en een tas gestolen uit het Milieu Educatief Centrum De Kweke rij. In de tas zat, behalve identiteitsbe wijzen en pasjes, nog een beurs met 125 gulden. Ook gaf de verdachte toe dat hij in mei vorig jaar bij een Mobil-tankstation met een gestolen cheque zijn benzine, siga retten en blikjes drank wilde afrekenen. Maar hij ontkende woensdag dat hij een medewerker van het station, die daar kwaad om werd, daarna bedreigde. Volgens de bediende zei de Soester dat hij niet kwaad moest worden, omdat hij hem anders dood zou schieten. Hij zou; daarbij met zijn hand in pistoolhouding gewezen hebben. Maar de Soester hield woensdag vol alleen gezegd te hebben dat de man hem niet van diefstal moest verdenken. Rechter mr. D. Bakker achtte de bedrei ging wel bewezen, maar werd aan het twijfelen gebracht over de diefstal van een portemonnee met onder meer 250 gulden uit een woning aan de Prins Bernhardlaan. De verdachte ontkende zo stellig dat hij in mei vorig jaar een beurs wegpakte, dat Bakker hem daar van vrijsprak. Er was een half jaar celstraf tegen de Soester geëist. Op dit moment zit hij een straf van elf maanden uit. Begin 1996 kreeg hij nog 140 uur dienstverle ning opgelegd. De rechter vond dat de man daarom niet meer in aanmerking komt voor een taakstraf. Bryan en Sebastian mochten naar de helicopter toe om Sint Nicolaas welkom te heten. Foto: Goos van der Wilt tijdens de intocht is het voor de spons oren van Sint Nicolaas het overwegen waard om volgend jaar nog meer peper noten en andere lekkernijen beschikbaar te stellen. Want uitdelen moesten de Pieten ook op het Raadhuisplein, waar een grote volksoploop ontstond. Daar immers ver scheen Sint Nicolaas op het 'bordes' om te worden toegesproken en -gezongen. Hoewel er op dat moment regendrup pels uit de lucht vielen, werd het ge plande programma afgewerkt. De Sint nam tekeningen in ontvangst en trok zich nog even terug in het gemeente huis, voordat hij zijn weg vervolgde. De bejaarde man heeft het de komende weken druk. Bijzonder druk. Etalagewedstrijd Een groot aantal winkeliers doet mee aan de etalagewedstrijd. Ze hebben hun etalage versierd in de sfeer van het Sint Nicolaasfeest. Het publiek bepaalt wie dat het leukst en het mooist heeft ge daan. Op een speciaal formulier - die te vinden is in het huis-aan-huis versprei de programmaboekje en verkrijgbaar bij de winkeliers - kan men zijn voorkeur aangeven. Deze formulieren kunnen worden ingeleverd bij de Soester Cou rant aan de Van Weedestraat, C-1000 aan de Zuidpromenade of bij de DA- drogist Kok in winkelcentrum Overhees of Smitshof. Iedereen die heeft gestemd op de uiteindelijke winnaar, dingt mee naar verschillende prijzen. BAR, GRILL RESTAURANT (reserveer tijdig) TSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 c^ve di'-nc- MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. 1A- 'Wv Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Bij een aanrijding op het kruispunt Lan ge Brinkweg-Korte Kerkstraat is vorige week een 51-jarige inwoner van Doet- inchem gewond geraakt. Hij werd met een hoofdwond en nekklachten naar het ziekenhuis gebracht. Hij kreeg geen voorrang van een 27-jarige Soester au tomobilist. Zondagmorgen, 15 november 1998, tijdens het bespelen van zijn vertrouwde orgel in de Petrus en Pauluskerk is hij plotseling overleden. Een groot verlies voor velen in Soest en in het bijzonder een groot verlies voor het man nenkoor Apollo". Gerard v.d. Schepop werd op 27 maart 1927 in Vaassen (Gelderland) geboren. Van 1945 tot 1948 studeer de hij aan de kerkmuziekschool in Utrecht. In 1954 behaalde hij zijn Staatsdiploma piano aan het Conser vatorium in Utrecht, waar hij in 1959 ook het diploma Koordirectie en in 1960 het vakdiploma Schoolmuziek behaalde. Hij heeft 38 jaar lang muziekonder- richt aan scholen gegeven, in Soest aan de R.K. scholen en aan de toen malige LTS. Vele jaren gaf hij, op Koninginnedag, met de schoolkinde ren een aubade voor het gemeente huis. Hij is dirigent geweest van bejaar denkoren in Braamhage en Molen schot, van het zangkoor "De Lof- stem" in Den Dolder, het kinderkoor, mannenkoor en gemengd koor van de Petrus en Pauluskerk en van het mannenkoor Apollo in Soest, terwijl hij vanaf 1965 ook nog organist was van de Petrus en Pauluskerk. Bij zijn 40-jarig jubileum als diri gent/organist in 1988 ontving hij de pauselijke onderscheiding "Pro Ec clesia et Pontifïci". Bij de viering van het 950-jarig bestaan van Soest, in 1979, was hij de organisator van een zangkorenavond, waaraan 14 zang koren meewerkten, en ter gelegen heid van het "Landjuweel" van het Groot Gaesbeker Gilde in 1987 organiseerde hij wederom een zang- korenfestival. Jaarlijks verleende hij met zijn man nenkoor Apollo medewerking aan de dodenherdenking op 4 mei. Traditie getrouw zingt op de vroege kerstmor gen "Apollo" kerstliederen voor de bewoners van Molenschot, ook altijd onder zijn inspirerende leiding! Met "Apollo" heeft hij vanaf 1953 een hechte band gehad en meege daan aan diverse concoursen, waar bij menige eervolle prijs werd be haald. Op 31 oktober 1991 werd een groot afscheidsconcert voor hem ge geven t.g.v. het feit dat hij ruim 38 jaar de dirigent van het mannenkoor Apollo was en nu een stapje terug wilde doen. Maar tot nu toe kon het koor nog altijd een beroep op hem doen. Een zeer amicale, collegiale, sociaal voelende en beminnende persoon lijkheid is heengegaan... een voor velen onmisbare man, die alom waar dering genoot. Op zaterdag 21 november wordt al weer voor de zevende keer de Soes ter Seizoenmarkt gehouden. Dit jaar zal de markt gehouden worden op een heel bijzondere locatie: de gloednieuwe brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. De werkgroep heeft gekozen voor deze locatie omdat de inwoners van Soest en omgeving de kans wordt geboden het nieuwe onderkomen van de Soester brandweer te komen bekijken. In een deel van de brandweerkazerne zullen 31 Soester organisaties aan het publiek la ten zien wat zij te bieden hebben. De combinatie Seizoenmarkt/Open dag Soester Brandweer zal om 10.30 uur door burgemeester J. De Widt worden geopend en duurt tot 's middag 15.00 uur. Programmaboekje Voor het eerst in de zeven jaar dat de seizoenmarkt nu bestaat is er voor iede re bezoeker (zolang de voorraad strekt) een programmaboekje, waarin niet al leen alle deelnemers vermeld staan, maar ook een overzicht wordt gegeven van de demonstraties en optredens op deze feestelijke dag. Demonstraties zijn er o.a. van de Brandweer met de ladder wagen en perslucht, PVO met zijn leer lingenorkest, het Soester muziekgezel schap, tafeltennissen en modelvliegtui gen. Voor demonstraties en optredens is de containerruimte van de brandweerka zerne omgedoopt tot een Grand Café, waar de bezoekers onder het genot van een hapje en een drankje kunnen genie ten van veel (muziek)demonstraties en het optreden van de Friese tweemans- groep "Pigmeat", die speciaal voor deze seizoenmarkt is geëngageerd. Het pro gramma en de presentaties van de in stellingen en verenigingen geeft een goed beeld van wat er op sportief, so ciaal en cultureel gebied in Soest te beleven valt. Pigmeat De Friese tweemansgroep "Pigmeat", die om 12.00, 13.00 en 14.45 uur zal optreden, is een duo dat invloeden uit de Amerikaanse muzieksoorten uit de jaren '30, '40 en '50, zoals hillbilly, old- time, folk en bluegrass combineert met elementen uit de Europese folk, pop en rock muziek en dit alles verwerkt tot een eigen geluid. Het resultaat is een reper toire van eigen en traditionele nummers, dat zo onweerstaanbaar is dat menig publiek tijdens het optreden verandert in een swingende, feestende massa. De muziek van Jan Seunnenga en Syt- se Haima staat als een huis en klinkt als of er een complete band op het podium staat. Sytse staat achter de basdrum en bespeelt tegelijkertijd één of meerdere instrumenten, waaronder de zeer specia le "Kuttepiel". Ook Jan neemt de nodi ge instrumenten voor zijn rekening en samen verzorgen beide heren afwisse lend of tegelijkertijd de zang. In 1989 verscheen hun eerste cd "Pig meat", waarop vele tv-optredens en cd- opnamen volgden in binnen- en buiten land, en ondertussen zijn ze bezig met hun nieuwe cd, die dit najaar verschijnt. In 1995 maakten zij nog een videoclip voor nummer "Keep On The Sunny Side", die zelfs door MTV vertoond werd. "Pjgmeat" is dus een garantie voor een feestelijke seizoenmarkt. Fietsen/auto's Omdat de brandweer ook op deze fees telijke dag paraat moet blijven, is er op het terrein van de brandweer geen par- keermogelijkheid, maar in de omgeving van de brandweerkazerne is parkeerge legenheid voldoende. Beter is het de Seizoenmarkt te bezoeken op de fiets en daarom is gezorgd voor voldoende ruimte om de fiets te stallen. Een volle maand lang korting op allerlei broeken. Katoenen broeken, jeans, wollen corduroystretch, katoenen corduroy(stretch), zuiver wol en wol met polyester. Broeken met verlaagde en elastische band. Maten van klein tot heel groot en heel lang. Teveel om op te noemen. Natuurlijk van bekende merken zoals, Desch, van Gils, Pierre Cardin, Wimmers, Sportman, Hoal e.d. HERENMODE Winkelcentrum Hartje-Zuid Soesterbergsestraat 51, Soest {fe (max. 2 pantalons per klant, geldig Urn Q zaterdag 28-11 -'98) Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 ANBO Soest Artishock BADSO Badminton Soester Bowling Vereniging Derde Wereldgroep Soest Duikschool The Experience Duinkikkers zwemvereniging Groei Bloei Soest GOS Groepswonen ouderen Handwerkvereniging Naald Draad KBO Soest Mixed Hockeyclub Museum Oud Soest Historische Vereniging Muziekschool Soest Orgel Keyboardclub Eemland Openluchttheater Cabrio Pergamo-cursussen Radio Soest Stichting Welzijn Ouderen Thuishulpcentrale Eemland Tafeltennis Shot Stam SoVoCo Volleybal Modelvliegclub de Vrije Vogels Wereldwinkel Soest Soester Muziekgezelschap Bowlsclub Soest PCOB-Soest Bibliotheek/C-drie PVO-Soest Werkgroep Eeuwfeest (1999-2000) 10.30 uur: opening door burgemeester; 10.35-11.00 uur PVO-leerlingenorkest; 11.05-11.25 uur Muziekschool/Gitaar- Ensemble; 11.30-12.00 uur Perron 5B (Artishock); demonstraties TT-Shot; 12.00-12.30 uur Pigmeat; 12.30-13.00 uur Soester Muziek Gezelschap; de monstratie MHC Soest; 13.00-13.30 uur Pigmeat; 13.30-14.00 uur Muziek school leerlingenorkest; 14.00-14.30 uur Achtergrondmuziek door Eemland; TT- Shot demonstratie; 14.30-14.45 uur Cabrio (poezen); 14.45-15.15 finale Pig- De tijden zijn zo gekozen dat er enige ruimte is tussen de optredens door. Bui ten worden er door de Brandweer door lopende activiteiten en twee grote de monstraties van een half uur verzorgd en binnen is er elk kwartier een rond leiding. Dit jaar krijgen 113 verenigingen en instellingen een financiële bijdrage uit de kermispot. Het betreft geld dat de kermisexploitanten aan de gemeente Soest hebben moeten be talen voor onder meer de huur van grond. De Stichting die deze kas beheert, keert in totaal 36.450 gulden uit. Vijf mille daarvan is bestemd voor de organisatie van de Seizoenmarkt die op zaterdag 21 november van 10.00 tot 15.00 uur aan de Lange Brinkweg plaatsvindt. De Sei zoenmarkt is de enige activiteit die structureel kan rekenen op een bedrag uit de kermispot. De Stichting Coördinatie Kermissen wil de bijdrage aan de Seizoenmarkt afbou wen. Volgend jaar zou nog de helft wor den uitgekeerd, daarna niets meer. Het College vindt echter dat de markt ieder jaar up 5.0UU guiaen uit de kermispot zou moeten kunnen beschikken. Dit zal met de raadsfracties worden besproken in de commissie financiën. Verder gaat het om louter eenmalige bijdragen, waaraan de clubs en instellin gen geen rechten kunnen ontlenen. Ie der jaar moeten ze een nieuw verzoek voor een bijdrage indienen. Sinds dit jaar is het ook zo dat uit de kermispot geen geld wordt geschonken aan instel lingen die reeds op een andere wijze subsidie van de gemeente krijgen. De muziekverenigingen krijgen de hoogste bedragen. PVO (2.100 gulden) en Odeon (1.600 gulden) kunnen daar mee bijvoorbeeld instrumenten kopen voor (jonge) leden. De Stichting We reldwinkel ontvangt dit jaar 1.100 gul den, de Historische Vereniging Soest 1.050 gulden. Voor de rest gaat het voornamelijk om bijdragen van 225 gul den. D EET-VILLA J m X Restaurant "a la carte" J X Riant terras in het bos Lunch Diner J Receptie Vergaderingen en arrangementen 4 Bruiloften en Partijen High tea en brunch Ruime parkeergelegenheid Voor meer informatie: Stephan Ott en Sebastian Ott, Peter Spier uw gastheren Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Telefax 035 - 601 97 18 v Zaterdag 21 november is weer zo'n dag waarop in Soest een heleboel te beleven valt en te zien is. Allereerst tussen twee en vier uur de expositie "Ianus". De Romeinse god Ianus gaf zijn naam aan de eerste maand van het jaar en zou volgens de overleveringen aan de mens heid de beschaving hebben geleerd. In het Koninklijk Penningkabinet in Lei den ligt een gegoten munt uit ca. 235 vóór Christus, gevonden in Italië, waar op zijn kop met de twee gezichten is afgebeeld. Deze Ianus staat symbool voor de 26 Vuursche schetsen met een weerwoord (26 gedichten), die in het weekeinde te bewonderen zijn in het Artishock-ge- bouw aan de Steenhoffstraat 46A. Gra tis toegang via Museum Oud Soest. Ook zondagmiddag. Een jaarlijks terugkerende happening is zaterdag van tien tot drie uur de Sei zoenmarkt in en rond de nieuwe kazer ne aan de Lange Brinkweg. In deze brandweertempel van architect prof. ir. Jon Kristinsson (waarvoor hij de Kon. Shell-prijs kreeg) regeert commandant J.Th. Bakker als een romeinse godheid temidden van zijn perfect gecostu- meerde hofhouding. Een staat in de staat. Het is een publiek geheim dat hij de hele gemeenteraad en het College van Burgemeester en Wethouders in zijn zak steekt. Een paar maanden geleden vroeg hij mij een tentoonstelling in de nieuwe brandweerkazerne in te richten. Een wisselexpositie. "Ik ben uw dienaar", sprak ik onmiddellijk, want ik weet ze ker, dat in Nederland geen tweede brandweerkazerne te vinden is waar kunst hangt. Onder de titel "In vuur en vlam" hangen in de publieke ruimte nu 16 vurige schilderijen van de Soester kunstenaar Harry van der Wee (1918) en een aan tal vlammende objecten binnen en vlag gen buiten (zie foto) van de Soester kun stenares Nadjezjda van Ittersum (1945). Tot 7 januari 1999. Dit project inspireerde mij deze zomer vanuit de Vogezen de volgende "Brand brief' te dichten: Feu de la Saint Jean, 25 juli 1998 Zet je tekst in lichterlaaie laat je woorden smeulen onder andermans zinnen laat je geest vonken tussen de regels door, laat 't achterste van je vurige tongen zien. Steek je lijf en leden in lichterlaaie voordat de kille tijd (witte wind/sneeuw voor de zon) de taal verzengt, zich mengt met as voordat je uitgebluste vlammen opgaan in rook en gas. Saluut. Liefs. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1998 | | pagina 3