20% 20% Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Wim Roest opent knotseizoen Keuvelen over 'duurzame' toekomst Sint Maarten nieuw leven ingeblazen groeps- Van Breukelen Vast-goed Assurantiën rraagd TE-, en IVAL- •PERS 1ACTUEELÏ NIJHOf NIJHOf SWAGER portret-. Vrijwillig Natuurbeheer Soest zoekt vers bloed! Tachtig kinderen traditioneel met lampion langs de deur NIJHOf voor verkoopinformatie: WINTERSPORT?! SKI-KONDITIE- CURSUS Service bij „Schoemaker DE TROMSLAGER PARTY-SERVICE PAGINA 4 er Courant oop of te geef? een "kleintje" lester Courant PAGINA 5 WOENSDAG 18 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT 55-plus concert in Mariënburg Welfare-verkoop van De Zonnebloem Pleidooien voor en tegen nieuwe wegen in Mariënburg Soester gewond bij wangedrag in bar korting op alle buro's Soest korting op alle spiegels BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN Om elke dag even naar te kijken. Perfect op de foto gezet door de Cildefotograaf. Leuk cadeau-ideetje voor Sint, Kerst of zomaar. FOTO - VIDEO. VAN WEÊDESTRAAT 85 - A01 3Q 17 b6taJfm DE GILDEFOTOCRAAF HEEFT OOC VOOR MENSEN Afgelopen zaterdag is het "Knotsei zoen" van start gegaan aan de Stad houderslaan. De eer om de eerste tak af te zagen en daarmee het sei zoen te openen, was deze keer voor gemeenteraadslid Wim Roest van D66. De keus was op hem gevallen vanwege zijn standpunt inzake het vermaledijde lapje asfalt dat zeer tegen de zin van de werkgroep het landelijk gebied ter plek- ke gaat ontsieren. In zijn welkomst woordje zei Ad van den Herik dat in het verleden een illuster gezelschap "eerste- tak-zagers" Wim Roest vooraf was ge gaan, maar dat achteraf bleek dat daar toch ook de nodige asfaltfanaten tussen hadden gezeten. Hij noemde geen na men. Vanaf heden zou men nog zorg vuldiger omgaan met het versturen van de uitnodiging voor de openingshande ling. Wim Roest vond het een eer dat hij verkozen was en zaagde met verve de eerste tak af. Opvallend was dat hij bleef! En aan het eind van de morgen beloofde hij zelfs om over 14 dagen weer mee te doen. Een goede keus! weten. Vandaar in dit verslagje tevens een oproep: Kom eens meehelpen! Eén zaterdagmorgen in de 14 dagen lek ker zagen en takken slepen. Een fitness club heb je dan echt niet nodig, want alle spieren komen aan bod. En het uit eindelijk resultaat: een onderhouden landschap dat de moeite waard is. Een telefoontje naar Ben Hoekstra (6011979) of Ad van den Herik (6020920) mag geen belemmering zijn... Ad van den Herik VERGUNNING ;n 6 weken na verzending »emeester en wethouders t plan van aanpak "Duur- ocedure gestart. Het plan le Dependance Publieks- estduinen en Soesterberg gels ingrijpende gevolgen ide verkeersaders en ver- l of woonstraat. De maxi- eden en dorpen zullen al- laar 50 kilometer per uur. 50 km/u-weg zijn: de sweg, de Laanstraat, de Middelwijkstraat, de Os- e winkelgebieden), de To- geldt het 50 km/u-regi- de Rademakerstraat (bui- komgrenzen van Soest en er op de fietspaden mogen )0 moeten op vijf plaatsen t tussen het fietspad en de rotonde oprijdt moet voor- angers hebben binnen de ietsers en voetgangers wel len. De Soester rotondes en kan de maximum snel- uur. De gemeente Soest iet Amersfoort en op de len per wijk in de komen- loterweg, Overhees en water. polder (oostelijk van de ■estdijk" en "Soesterberg". :id. 1998 vaststellen op 0,75 ormeren door middel van i totaalbedrag van ssteld. College gaat er wel Coördinatie Kermissen de lizoenmarkt in volle om- 2.700,00 toekennen aan in Kedzierzyn-Kozle. ;n dat dit de laatste keer is or jumelage op deze wijze kbaar stellen voor het kin- 2n dat dit de laatste keer is or jumelage op deze wijze niet ontvankelijk verkla- i via concept-brief op de van besluit. nkingen ongegrond, en bezwaar aanvragen bij deze verklaring, bouwver- ker, Dolderseweg 11, over smeentegrond berichten oncept-brief. g van geen bezwaar aan te provincie; bedenking op de hoogte lenkingen niet zullen leiden tten van de procedure. ;egrond verklaren; om te planten; ing in stand laten. Vj tij korting op alle banken .BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3, BAARN Deze korting is geldig t/m 30 november 1998. Vraagprijs Rubenslaan 60 SOEST 182.500,- Gunstig, op de^-^O^jdegen, 4-kamerappartement met cv. en LCvjbegane grond. kosten koper Koninginnelaan 40 Soest Tel: (035) 6017962 Fax. (035) 602 60 61 korting op al het beddengoed |e spieren nu al voor met een Bij: FYSIO FITNESS PROMOTIONS V. Weedestr. 211 - Soest Tel: 035-6023106 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid i en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige L reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! exRsct Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44 Hoe Soest er over pakweg twintig, dertig of nog meerjaren zal uitzien weet natuurlijk niemand, maar het is altijd leuk om daarover eens met min of meer gelijkgestemde zielen van gedachten te wisselen. En wie weet levert zo'n gesprek ook nog wat handzame suggesties op voor het gemeentelijk milieubeleid, dat in middels wat breder moet worden gezien dan alleen maar het streven naar schone lucht, water en grond voor alle inwoners van Soest. Dat was zo'n beetje de achtergrond van de Soester "duurzaamheidsdialoog", waarvan vorige week donderdagavond de eerste ronde plaatsvond in het ge meentehuis. Zo'n honderd Soesters - jong maar vooral ook oud, mannen en vrouwen, van heel verschillende achter grond - schaarden zich in vier discussie groepen om de tafel om met elkaar te babbelen over de thema's Wonen, Wer ken, Mobiliteit en Buitengebied. Ongeveer anderhalf uur lang leidde dat tot een soort roept-u-maar in de com missiekamers van het gemeentehuis, nadat het complete gezelschap eerst in de raadzaal was verwelkomd door wet houder Pieter ten Hove. Hij vergeleek de discussiegroepjes met de zgn. klank bordgroepen die Soest voor de verkeers- kwesties in het leven heeft geroepen. Volgens Ten Hove was er na het meest recente Milieubeleidsplan (1991) al veel tot stand gebracht in Soest. De vraag was hoe de gemeente nu verder kan werken aan het leefbaar houden van de plaatselijke samenleving, wat volgens hem hetzelfde is als duurzaamheid. "Ik hoop dat we er met z'n allen iets moois van maken," aldus de wethouder. Politiek Daarvoor had Douwe Jan Joustra van adviesbureau NovioConsult uit Nijme gen de spelregels van de avond uitge legd. Duurzaamheid ging volgens hem over "hier en nu, maar ook over daar en straks". De belangstellende burgers mochten hun wensen en verwachtingen op tafel leggen, maar uiteindelijk zal het toch de politiek zijn die de beslissingen neemt en daarbij ook het oog gericht zal moeten houden op aspecten als rende ment en kosten. De deelnemers lieten zich daardoor niet uit het veld slaan en verspreidden zich in de discussiegroepen die allemaal on der de professionele leiding van Joustra en zijn collega's stonden. Die vielen overigens niet op door hun bekendheid met of inzicht in de Soester situatie, maar dat vond men kennelijk geen na deel. Zij maakten wel volop gebruik van de flapover, terwijl de ambtenaren van de afdeling Milieu het gesprek zouden proberen schriftelijk vast te leggen, met het oog op de tweede ronde (10 decem ber). Het adres voor al uw feesten en partijen! S\\\ Diverse soorten salades (uit eigen keuken). IK Luxe hapjes. Belegde broodjes. Koude- en warme buffetten. r3kj Voor particulieren en bedrijven! IdDt 035 - 602 28 71 Steenhoffstraat 58 - Soest *«ntv* sest voor de en: tel. 601 41 52 alc Voorlichting oest Deze korting is geldig t/m 30 november 1998 Op woensdagmiddag 25 november ge ven de seniorenkoren van Mariënburg en Molenschot een gezamenlijk concert in de recreatiezaal van Mariënburg aan de Burgemeester Grothestraat 80. Bei de koren repeteren wekelijks onder de bezielende leiding van de heer J. van der Griendt, waarbij het accent ligt op het zanggenot en de gezelligheid met elkaar. Het doel van het concert is om 55-plus- sers enthousiast te maken voor deelna me aan het koor. Met name het koor van Mariënburg heeft dringend nieuwe leden nodig. Maar ook wie er (nog) niet voor voelt zich als koorlid aan te sluiten is van harte welkom. Het concert begint om 14.30 uur. Toegang vrij. Vraagprijs 325,- p/m (ind. 75,- gas/c.v.) Van Goyenlaan SOEST Op gezellig purrt gelegen, 3-kamer- hoekappartement op de 4e etage met voor en achter een vrij balkon en berging op de begane grond. In deling: hal, toilet, m.k., gang, douchecel, woonk., 2 sl.k. en mod. ruime luxe keuk. m. inb.app. Dit app. verk. in zeer goede st. v. on- derh. en iso.a. v.v. parketvl., dubb. glas en stoffDe serv.kst. bedr. 189.000,- kosten koper Steenhoffstraat SOEST Karakteristieke vrijstaande woning m. grote gar., carp. en ruime beslo ten tuin, (bouwjr. ca. 1910). Centraal gel. nabij scholen, station en winkels. Grondopp. 469 m*. Indeling: L-vorm. woonk. m. houten vloer (ca. 52 mJ), hal, toil., m.k., kel der, mod. eetkeuk. m. inb.app. en bijk. m. aansl. wasm./droger. Verdie ping: 3 ruime sik., badk. met ligb., ap. douche en toil. Bergzolder. Deze Vraagprijs woning is recentelijk gerenoveerd en verk. in goede st v. onderh. 559.000,- kosten koper Turfstreek SOEST Op gezellig punt gel. zeer ruime uit- geb. hoekw. m. grote gar. en fraai aangel. besloten tuin met vijverpar tij. Grondopp. 239 mz. Indeling: hal, toil., roy. woonk. m.openh., plavui- zenvl. m. vloerverw. (ca. 40 m2), luxe mod. keuk. m. inb.app. Verdieping: 3 sl.k. en badk. m. ligb., ap. douche en 2e toil. Zolder: vaste trap m. ruime 4e sl.k. Deze woning verk. in perf. st. v. onderh. en is o.a. v.v. airco. 1e en 2e verd., dubb. glas. Vraagprijs veel extra bergruimte en garage v.v. vliering. 469.000,- kosten koper Het Sint Maartenfeest verdient volgens haar alle aandacht. "Wij vinden het veel sympathieker dan het Sint Nicolaas- feest. Dat verschuift steeds meer naar kerst, omdat de mensen geen tijd meer willen besteden aan leuke surprises, In plaats daarvan pakken ze met kerst snel hun pakje uit. Het Sint Maartenfeest past veel beter in deze tijd, waarin je alles al hebt. Dan kan je anderen iets geven, dat hoort bij Sint Maarten." Deze korting is geldig t/m 30 november 1998. Welke volwassene kan het zich niet herinneren van vroeger. Met een lampion stevig in het ene knuistje langs de deuren gaan om te zingen over Sint Maarten en te hopen op iets lekkers als beloning. Zoals zoveel tradities dreigde het Sint Maartenfeest de laatste decennia te wor den verbannen naar de geschiedenis. In j de noordelijke provincies houdt men I nog steeds vast aan het feest op 11 de- J cember en ook in Zaltbommel, waar de Martinuskerk staat, weet men nog van f de hoed en de rand, maar elders in het ji land was of is het feest op sterven na dood. Martinus van Tours (Maarten) is al 1.601 jaar dood, maar nog steeds leeft de legende, waarin hij terugkeerde van een militaire patrouille en een schaars- t geklede bedelaar aantrof, zijn dikke sol- 4 datenmantel in tweeën sneed en de ene I helft aan de koukleumende man schonk. J In de daaropvolgende nacht zou Maar ten in een droom Christus hebben ge zien, gehuld in het stuk mantel dat de bedelaar had gekregen. Maarten werd monnik en later zelfs bisschop. Een eeuw na zijn dood werd hij heilig ver klaard. De Sint Martinusstichting, waarvan het secretariaat in Soest is gevestigd, vond het vorig jaar (zestienhonderd jaar na diens dood) de hoogste tijd dat het Sint Maartenfeest nieuw leven werd ingebla zen. Dit jaar werden 104 gemeenten aangeschreven die op de een of andere wijze met Maarten geassocieerd kunnen worden. In Soest werd vorige week woensdag een optocht georganiseerd. In het asielzoekerscentrum aan de Al- bert Cuyplaan werden eerst lampionnen gemaakt. Veertig kinderen van het cen trum en nog eens veertig uit Soest scho ven aan en trokken vervolgens in een grote groep langs enkele deuren om te zingen en vervolgens de gekregen lek kernij te nuttigen in het dagverblijf van de Petrus en Pauluskerk. Sociaal netwerk Carolien Schoor van de Sint Martinus stichting was bijzonder te spreken over het verloop, maar beseft dat er nog veel werk aan de winkel is. Haar stichting zet zich in voor onder anderen jongeren die geen sociaal netwerk hebben, zoals zwerfkinderen. "We hadden ontmoetin gen willen organiseren, zodat deze jon geren kunnen zien dat mensen nog om elkaar geven en iets voor elkaar over hebben. Maar er is grote huiver bij de jongeren van veertien, vijftien jaar. Ze vinden het kinderachtig en de mensen van de parochie veel te braaf. Omge keerd zitten de parochies ook niet te wachten op deze 'snotjongens' uit op vanghuizen. Dat is de kern van de moei lijkheid, het ontbreken van een sociaal netwerk. Natuurlijk is het voor een jon gere kinderachtig om langs de deur te gaan om te zingen, maar hij kan een kind wel helpen bij het maken van een lampion." De afdeling Soest van De Zonnebloem houdt vrijdag 20 november van 10.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse welfare-ver koop in de koffiezaal van Mariënburg, Burg. Grothestraat 80. De bewoners van Mariënburg, Mariën- horst en Mariënheuvel hpbben het hele jaar weer hard gewerkt om de verkoop tot een succes te maken. Met het oog op de naderende feestdagen is er zeker iets te vinden dat als cadeau kan dienen, zoals schortjes, tafelkleden, truien, knuf felbeesten, kussens en nog vele andere leuke artikelen. Er wordt een loterij ge houden met vele prijzen. Deze korting is geldig t/m 30 november 1998. De opbrengst van de verkoop van wel fare-artikelen en loten is bestemd voor de aanschaf van handwerkmateriaal, zodat de welfare-activiteiten ook het volgend jaar door kunnen gaan. Een 27-jarige Soester is zaterdagnacht gewond geraakt toen hij zich in een bar aan de Middelwijkstraat ernstig mis droeg. Hij was het café uitgezet wegens zijn recalcitrante optreden en vernielde vervolgens de ruit van de toegangsdeur. Bij het onderzoek bleek dat hij zich ook had schuldig gemaakt aan mishandeling - waarvan drie aangiften werden opge nomen - en het onzedelijk betasten van een bezoekster. De man bleek zijn hand gebroken te hebben en moest door een arts behandeld worden. Rondweg In de discussiegroep Mobiliteit ging het eigenlijk direct al mis. Dat bleek al bij het rondje voorstellen, waarin bijvoor beeld geheide "natuurfreaks" en auto mobilisten bij elkaar in de ogen moes ten kijken. Eén mevrouw gooide direct de knuppel in het hoenderhok en vroeg zich hardop af waarom "iedereen" in Soest toch zo tegen een weg in de pol der was. "Zo' weg is óók een duurza me oplossing..." Dat leverde uiteraard de nodige tegenspraak op, hoewel er ook iemand vaststelde dat de aanleg van zo'n weg in andere gemeenten "gewoon gebeurt". "Of hebben ze daar soms géén weidevogels...?" Suggesties voor alter natieven waren er wel: zoals een light rail-verbinding met Amersfoort en bus jes a la die op Curafao voor het open baar vervoer, of huurauto's-op-afroep. En tot veler verbazing zag er ook nog iemand heil in een tunnel onder de Eng en een openbaarvervoersbootje over de Eem. Gevoelig Het groepje dat zich over het - in Soest altijd als "gevoelig" beschouwde - Bui tengebied boog had het wat dat betreft gemakkelijker, omdat hier de meningen vrijwel overeenstemden: de polders en de bossen moeten natuurlijk in stand blijven en liefst zo weinig mogelijk door mensen betreden worden. Bij "Wonen" werd een hele lijst van ideetjes en suggesties genoteerd, varië rend van papieren zakken voor de "groene" container (die in Soest zoals men weet in bruin is uitgevoerd) tot spe ciale bakken voor flessendoppen bij de afvalcocons. De milieu-ambtenaren hadden in elk geval heel wat te schrijven. De meest bruikbare ideeën komen in elk geval te rug in de volgende gespreksronde, op 10 december, en moeten uiteindelijk de basis vormen voor het Soester duur zaamheidsplan, waarover de gemeente raad volgend jaar een besluit neemt. ,4 Vraagprijs 279.000,- kosten koper Berkelstraat AMERSFOORT (Soesterkwartier) Nabij veel winkelvoorzieningen gel.r goed onderh. hoekwoning m. ber ging en besloten tuin op 111 mJ grond (bouwjr. ca. 1935). Indeling: hal, m.k., woonk. m. parketvloer en veel kastruimte, kelder. Lichte keu ken, vernieuwd toilet en vernieuwde douchecel. Verdieping: 2 sl.k. (voor heen 3), waarvan 1 met roy. balkon. Vaste trap naar zolder met mogelijkh. voor 3e sl.k. Deze woning verk. in goede st. v. onderh. en is o.a. v.v. spachtel- putzwanden, lokale verwarming en stoffering. Koffie, erwtensoep en bloed... Tijdens de koffiepauze had coördinator Ben Hoekstra voor de "harde kern" een blik koninklijke erwtensoep (slagerij v. Asch) dat werd aangeboden door Land schapsbeheer Utrecht. Dit is de over koepelende organisatie die het vrijwilli gerswerk in de provincie ondersteunt en coördineert. De werkgroep VNS werk overigens onder de paraplu van het IVN Eemland, de vereniging voor natuur- en milieueducatie. Met elkaar - 1 vrouw en 7 mannen - werd geconstateerd dat enige aanvulling zeer welkom zou zijn. De Stadhouders lieten het deze morgen op 2 man na af-

Soester Courant | 1998 | | pagina 5