1 IJsbaan Soesterberg een juweeltje m VOS: 'De weekmarkt moet blijven' 'Zo iets mag nooit meer gebeuren' Lockerbie-proces gaat mogelijk niet door Dubbelconcert van Odeon Tammer krijgt groen licht WOENSDAG 25 NOVEMBER 1998 Veel mogelijkheden voor de toekomst Visie Middenstanders Rademakerstraat Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijke stand Hulpverlening 1 Mensenrechten: maak ze waar! Optreden met De Bazuin op 28 november Indrukwekkende herdenking 33 van Soesterberg •- Bezwaar tegen grondbedrijf ongegrond Voorbereidingen 'De Drie Eiken' Info van de Drie Eiken Telefoon uit auto Agenda SOESTERBERGSEmCOURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 'Je doet het voor de jeugd, maar ze I vernielen wel het meeste. Toch zijn wij enorm blij dat voor de winter de nieuwe baan er is. Deze korte vorst periode was net iets te vroeg voor I ons. Straks die glunderende kopjes van de kinderen. Mens, daar doe je toch alles voor.' I Vier bestuursleden van de IJsvereniging I Soesterberg stonden zaterdag op de nieuwe ijsbaan. Van de plaatselijke brandweer hadden ze een paar slangen geleend om de grote oppervlakte vol met water gieten. Van vrijdag op zater dag waren ze tot in de kleine uurtjes op de baan, want het ging immers behoor lijk vriezen. Helaas bleven de tempera- turen onder de maat, maar wie weet kwam er nog wat. Nadat het groene i licht voor de grote renovatie was gege ven, had de firma Tammer met groot materieel de zaak aangepakt. Maar alles wat hen ook tegen kon zit ten, gebeurde. Een ondergrond met la gen plastic, kabels en andere zaken waar men niet op gerekend had. En dan het vele hemelwater waar een ijsvereniging normaal om zou juichen, werd bijna fa taal. De zware machines dreigden in de l toch al drassige bodem weg te zakken, f Met veel vertraging en enorme inzet I kreeg men eindelijk een verhard plat vlak waarop direct een asfaltlaag werd gelegd. Donderdag 19 november lag die er in en toen kwam Koning Winter even om de hoek kijken. Eigenlijk moest er nog een toplaag op, maar die kon niet bij vorst worden aangebracht. Onder keurende blikken van zowel Tammer als bestuurs leden van de IJsvereniging, werd afge lopen zaterdagmiddag de nieuwe ijsbaan geïnspecteerd. Natuurlijk moet er nog veel gebeuren, maar de nieuwe baan is er en alles liep volgens verwachting. Toekomst muziek Dat het bestuur van de IJsvereniging niet alleen bleef toekijken, bleek toen men volop bezig was het gedeeltelijk afgebroken hek weer op te bouwen. Dat werd nu groter vanwege de aanleg van de zogenaamde kinderbaan. "Het kost de vereniging wel 3800 gul den maar het is wel nodig. Wat we hier doen is voor een groot gedeelte voor de jeugd, maar juist de jeugd kan zoveel vernielen. De randen van de baan moe ten zich nog hechten en diverse andere dingen die nog maar net zijn aange bracht. Verder staan in onze houten loodsen machines waarvoor wij duizen den guldens hebben betaald. Wij heb ben hier een infrastructuur die gevoelig is voor vernielingen. Om die reden is het sterk aan te bevelen, dat het ook voor de toekomst een door hekwerk omslo ten terrein blijft. Dan weet je zeker dat wat met duur geld is gerealiseerd, ook zo blijft en sterker nog, verder kan wor den uitgebreid." "Samen met de Stichting Balans zullen we nog vele gesprekken voeren om er iets moois van te maken. De IJsvereni ging heeft besloten over te gaan op een stichting met een geheel andere naam. Mogelijk dat die nieuwe naam door middel van een prijsvraag gerealiseerd kan worden. Deze prachtige ruimte moet een multifunctioneel doel hebben voor de hele plaatselijke en wie weet regionale gemeenschap. Het zal elke dag geopend moeten zijn met toezicht, zo dat moeders hun kinderen gerust kun nen laten spelen. Na gebruik wordt het elke avond afgesloten om vernielingen te voorkomen. Dan houden we zoiets mooi, want het is immers voor ons allen. Om extra kosten te bestrijden zou je entree moeten heffen die voor een ieder betaalbaar is. We weten dat dit in het dorp leeft en dat er veel mensen zijn die als vrijwilliger hun steentje hieraan wil len bijdragen. De entree zou je kunnen verlagen of helemaal niet heffen als men donateur van de nieuwe vereniging of stichting wordt. In feite zou het hele dorp donateur moeten worden, want dan kun je veel doen aan aankleding die het nodig heeft. Wij barsten van de plannen en goede voornemens en zijn de gemeente Soest dankbaar voor het vertrouwen dat ze ons hebben gegeven. Zeker dertig vrijwilligers staan nu al in de startblokken en dat mogen er best meer zijn. Ze kunnen zich bij ons opge ven want niet alleen in de winter, maar vooral daarna kunnen we veel helpen de handen best gebruiken', aldus Blok zijl. De Verenigde Ondernemers Soes terberg (VOS) was door het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest aangewezen om de meningen van de onderne mers aan de Rademakerstraat te peilen over renovatieplannen van deze straat. Ook kwam een mogelij ke verplaatsing van de weekmarkt naar het Dorpsplein ter sprake. Ongeveer dertig van de veertig onder nemers van de Rademakerstraat hadden gevolg gegeven aan de oproep van de VOS, hun meningen te vernemen ten aanzien van herinrichtingsplannen van de Rademakerstraat. Aan de hand van tekeningen en een concept-notitie kon men zijn mening ventileren. Wim Put man, voorzitter van de VOS, zette het plan uiteen en deelde mee dat de Rade makerstraat een soort 'Continuing Sto ry' is. Vele jaren staat het op de agenda van de VOS en diverse voorstellen wer den naar de gemeente Soest gestuurd. In vogelvlucht werden de situaties ge schetst vanaf 1994 naar het laatste, het schuin parkeren wat in goede aarde is gevallen. Uit de plannen blijkt dat men nu rigoureus de zaak wil aanpakken en de hele straat wordt omgeploegd. Dat betekent dat bijvoorbeeld huidige bo men en lantaarns zullen verdwijnen. Soest is kennelijk helemaal uitgestoeid en nu is Soesterberg eindelijk ook eens aan de beurt, was een nogal kribbige opmerking. In maart van dit jaar werd in Soest een gesprek gevoerd met plaat selijke belanghebbenden zoals de VOS, VSB en ouderenbonden. Daar werden alle opmerkingen geïnventariseerd waaruit een zogenoemde startnotitie is ontstaan. Een belangrijk gegeven daarin is het aan beide zijden parkeren onder een hoek van 45 graden. Verder zijn er drie ver- keersoversteekplaatsen gesitueerd, bij The Oriental Swan, Plusmarkt en ter hoogte van de Professor Lorentzlaan. Een maximum snelheid van 30 km/u zal worden ingevoerd en de aanleg van een busoverstappunt bij de Banninghal met de invoering van het langzamer hand bekend geworden dorpsbusje. Haaks daarop staat het standpunt van goed kunnen opvangen en kun je veel meer met je straat doen. De snelheid van 30 km/u vond men wel leuk, maar over de naleving daarvan rezen vraagte kens. Ook het fietspad direct naast de rijbaan vond men zeer gevaarlijk, voor al ten opzichte van de geparkeerde au to's aan beide zijden. Beter vond men MidNet die zowel heen als terug van de Rademakerstraat gebruik wil maken. De weekmarkt zou op één rij komen. Over dit alles moesten de aanwezigen zich uitspreken met als doel een zo groot mogelijk eensluidend standpunt in te nemen. Reactie In de eerste plaats kwam de weekmarkt ter sprake met de plannen die te doen verplaatsen naar het Dorpsplein, een standpunt dat de gemeente Soest ook in het verleden voorstond. De VOS had een enquête onder de marktkraamhou ders gehouden met drie vragen: moet het zo blijven, alles op één rij of naar het Dorpsplein. Allen waren unaniem: het moet zo blijven. Ook de marktcommis- sie wist van niets, ze had wel geruchten van de gemeente gehoord. Aan het eind van dit jaar zal de beslissing moeten val len. De aanwezigen vroegen zich wie men nu moet geloven, de gemeente of de markt kraamhouders. Vervolgens kwam het openbaar vervoer ter sprake en de nogal halsstarrige houding van MidNet die per se met zijn bussen heen en terug door de Rademakerstraat wil rijden en geen storing van markt en dergelijke eist. Men vond dit meer een zaak van de ge meente Soest. Wel, dan kan zij op dit punt ook wel iets voor Soesterberg doen. Duidelijk was dat men niet voor het heen en weer rijden van bussen was, dat is mogelijk in het belang van Mid Net maar niet voor Soesterberg. De start van de herinrichting is vervroegd van 1 januari 2000 naar september 1999, om dat de gemeente dan meer subsidie kan krijgen. Voorts zal het gefaseerd worden uitgevoerd, dus per rijstrook. Uit de ge sprekken waren de ondernemers una niem van mening dat de busdienst van MidNet uit de Rademakerstraat moest verdwijnen. Het dorpsbusje zou dit heel het fietspad naast het trottoir te situeren, maar dan aan beide zijden met een oversteekmogelijkheid bij The Oriental Swan en ter hoogte van de Caroluskerk. De nieuwe aanplant van bomen moet zodanig geschieden dat dit na volgroeien niet hinderlijk voor verkeer en wonin gen gaat worden. Volgens het plan gaan alle bomen eruit, maar dan duurt het weer tien jaar voordat ze groot zijn. De gemeente zal worden geadviseerd zoveel mogelijk bomen te handhaven. De Vei lige Oversteek Plaatsen moeten ver hoogd worden aangelegd waardoor het een remmend effect heeft op het ver keer, Om de mogelijkheid te bieden goed te kunnen parkeren moeten bij The Oriental Swan en de Prof. Lorent zlaan draaipunten worden gemaakt, een soort mini-rotonde. De aanwezigen zijn van mening dat het busstation niet bij de Banninghal gesitueerd moet worden, maar dichter bij het dorp bijvoorbeeld naast het Luchtvaart Monument. De vier parkeerplaatsen voor invaliden moet worden gehandhaafd. De VOS zal nader overleg plegen met de VSB om zo mogelijk tot een gelijkluidend standpunt te komen. Zondag 29 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor v.d. Heijden Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. G.A. Voerman, Utrecht STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; mmv koor/mu- ziekgroep Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. OVERLEDEN: 22 November: Jeremias Nicolaas Hen- drikus (Jas) van der Toom (79), Ban- ningstraat 11. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. Vorige week heeft men al het één en ander kunnen lezen over de aktieweek van Kerken in Aktie. De kerken vragen in deze aktieweek aandacht voor de rechten van mensen over de hele wereld, om te trachten met financiële hulp hun omstandigheden te verbeteren. Vijftig jaar geleden werd de Universele Verkla ring van de Rechten van de Mens aan vaard door de Verenigde Naties. Beken de rechten uit deze verklaring zijn onder andere het recht op vrijheid van me ningsuiting, vrijheid van godsdienst, maar ook het recht op voedsel, onder dak, arbeid en onderwijs. Kerken in tal van ontwikkelingslanden zetten zich in voor de verwezenlijking van deze rech ten. Zij leggen zich niet neer bij het on recht dat miljoenen mensen treft. In de week van 23 tot en met 29 november wordt geld ingezameld voor concrete projecten die door Kerken in Aktie wor den gesteund. Men kan een gift overma ken d.m.v. de deze week bezorgde ac ceptgiro, of op gironummer 456 van Kerken in Aktie te Utrecht, o.v.v. 'Maak mensenrechten waar'. Heeft u een enve lop ontvangen? Kom in aktie! ZWO-Commissie Soesterberg Muziekvereniging Odeon uit Soesterberg heeft in de Utrechtse Christelijke Muziekvereniging "De Bazuin" een volwaardige partner gevonden voor een gezamenlijk concert. Belangrijk is het feit dat de dirigent van Odeon ook de dirigent is van De Bazuin. Sinds september 1997 heeft hij dit dirigentschap op zich genomen. Het najaarsconcert van Odeon vindt plaats op zaterdag 28 november in De Vredekerk (voormalige Gereformeerde Kerk) aan de Generaal Winkelman straat. De zaal is open vanaf 19.30 uur, het concert begint om 20.00 uur. Voor de pauze brengt het harmonie-or kest van De Bazuin haar programma. Het afwisselende programma bestaat uit een zevental muziekstukken waaronder o.a. Ouverture 2000, Aloise en Twilight Serenade. Tijdens het laatstgenoemde nummer zal er een solistisch stuk op bariton te horen zijn door Jan Plender. Het programma dat het harmonie-or kest van Odeon na de pauze afwerkt is zeker niet minder afwisselend. Het brengt vijf nummers, waaronder La Bel le Hélène (geschreven door Jacques Offenbach en nu bewerkt door Lawren- ce Odom) en The Singapore Experien- ce. Voor de donateurs van Odeon is dit concert gratis bij te wonen. Voor alle andere toehoorders zijn kaarten a f 5,- aan de zaal te koop. De presentatie die avond is in handen van Elly Willems. Na het najaarsconcert is Odeon te beluisteren tijdens de kerstsamenzang op 20 december. 'Er zijn diverse herdenkingen en uit hoofde van mijn functie heb ik al heel velen bezocht. Maar dit is zo echt, zo puur. Je staat op de plaats waar in 1942 mensen om de vrede werden vermoord. De omgeving is nagenoeg nog hetzelfde als toen en dan gaat er wel iets door je heen.' Met deze woorden heette de Comman dant van de Vliegbasis Soesterberg, de Kolonel-Vlieger B.J.M. Jansen, de veer tig scholieren van de Desmond Tutus- chool uit Soest en de nabestaanden van 'de 33 van Soesterberg' welkom in de Officiers-Casino aan de Kampweg. Het gebeurde op 19 november, want op die dag werden 56 jaar geleden 33 verzets strijders uit diverse delen van Nederland naar het toenmalige vliegveld Soester berg getransporteerd en 's middags om half drie gefusilleerd. Sinds 1945 worden die 33 mannen, die voor hun vrijheid zelfs hun leven over hadden, herdacht. Vijf jaar geleden adopteerde de Desmond Tütuschool het monument op de vliegbasis. Soesterberg was daar nooit zo bij betrokken, de mogelijke oorzaak is dat geen van die 33 een inwoner van Soesterberg was. De herdenking kreeg meer bekendheid toen het monument aan de Kampweg werd gebouwd en men er plataanbomen omheen plantte. Toevallig waren dat 33 bomen en op de vraag aan de gemeen te waarom dat 33 waren, was het lako- nieke antwoord: 'Er was plaats voor 33 bomen'. Het Oranje Comité heeft dat toen onmiddellijk verbonden met 'de 33 van Soesterberg'. Toen iemand sugge reerde elke boom een naam van die 33 te geven, was het antwoord van het co mité duidelijk: 'Nee, want stel dat een boom sterft, dan sterft die naam nog eens'. Indrukwekkend In twee bussen werden de schoolkinde ren en de circa vijftig nabestaanden naar de vliegbasis vervoerd. Bij de barak klom men de heuvel op en vormde zich een stille stoet met voorop de schoolkin deren. Heel langzaam naderden ze de heilvel, de plaats waar in 1942 de 33 afgebeulde mensen werden vermoord. 'Weet u, meneer, hoe dat hier is ge beurd? Is dit echt de plaats waar al die 33 werden doodgeschoten'. Een jongen van ongeveer tien jaar met een Slavisch accent stelt die vraag en in zijn donke re ogen weerspiegelt zich een angst. De kinderen zijn stil als ze achter de heuvel komen en hun plaatsen innemen. Aal moezenier Crooymans stapt even voor half drie naar voren. 'Het is vandaag 56 jaar later dan op die 19 november 1942. De dag waarop 33 mannen hier op deze plek hun leven beëindigden. Ze moch ten niet meer leven, omdat zij een leven in vrijheid zo lief hadden'. Kinderen en ouderen luisteren naar de woorden en kijken naar de omgeving. 'Ik wilde toen wel even huilen', biecht te dezelfde jongen na afloop. De aal- Een bewoner van de Veld. Montgo meryweg heeft bezwaar ingediend tegen de bouw van een grondbedrijf van de fa. Tammer, achter het BP- benzinestation. Betrokkene was van mening dat niet kon worden aange toond dat het bestemmingsplan multifunctioneel bos ineens gewij zigd wordt in grondbedrijf. De in de zienswijze vervatte bezwaren hebben alle betrekking op milieuaspec ten die voortvloeien uit de toekomstige vestiging van het bedrijf van Tammer. Echter beschikt het bedrijf over een mi lieuvergunning die GS op 2 juli 1996 hebben verleend. Ondanks dit gegeven meende de betrokken bewoner bij GS in beroep te moeten gaan, dat op 28 au gustus j.1. diende. De bedenkingen die toen werden ingebracht werden door GS ongegrond verklaard omdat ze het zelfde waren als eerder en toen niet ont vankelijk werden verklaard. Op 8 augustus heeft betrokken bewoner ook beroep bij de Raad van State inge diend. De reden van dit beroep was dat de vergunde inrichting groter was dan hetgeen volgens het bestemmingsplan kon. Nu de milieuvergunning door de mel ding in feite veranderd is tot binnen de grenzen van het bestemmingsplan, be staat er geen reden meer het beroep te handhaven. De gemeente Soest heeft de bewoner geadviseerd het beroep om die reden in te trekken. Na 10 jaar touwtrekken tussen Li bië enerzijds en Amerika en Enge land anderzijds komt daaraan mo gelijk een einde in Soesterberg. Dan zal de tragische PanAmvlucht-103 door een Schots hof recht worden gedaan, zoals in resoluties van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties is opgedragen. Maar dat dit in Soesterberg gaat gebeuren is nog lang niet zeker. Op 27 augustus 1998 namen de VN re solutie 1192 aan, waarin Nederland werd gevraagd het hof op zijn grondge bied te houden. Op 18 september 1998 werd de zogenaamde 'zetelovereen komst' getekend, waarin de voorwaar den en onschendbaarheid van de loca tie werden geregeld. Uit de vele locaties werd het Kamp van Zeist als de meest geschikte gekozen. Enerzijds vanwege de afgescheiden ligging en vervolgens omdat de daar staande gebouwen toe reikend zijn om de vele mensen onder te brengen die bij het hele proces zijn betrokken. Uiteraard zullen de gebou wen worden aangepast. Er moet bij voorbeeld moet er een rechtszaal wor den ingericht, alsmede ruimten voor aanklagers, verdediging, getuigen, rech ters, tolken, beveiligingsmensen en niet te vergeten de pers die nationaal en in ternationaal in groten getale aanwezig zal zijn. Men moet rekening houden met zeker enkele honderden mensen per dag. Dit alles wordt betaald door het Verenigd Koninkrijk, terwijl dat ook de interne bewaking en de beveiliging voor het terrein voor zijn rekening neemt. Dat betekent dat Brits militair en poli tiepersoneel alles 'binnen' de hekken regelt en de regionale politie en Konink lijke Marechaussee 'buiten' de hekken zullen controleren. Aangezien het Schotse hof in dit geval zal rechtspreken, bepaalt dat tevens wie toegang tot het terrein zullen hebben. Dat gaat pas in op het moment dat de beide verdachten in arrest worden gesteld. Voor de media wordt op het terrein een perscentrum ingericht. Echter is het de vraag of het proces wel door zal gaan. De Libische leider Gad- affi heeft geëist dat de daders na de ver oordeling de straf bij voorkeur in Libië moeten uitzitten. En daar zijn Amerika en Engeland fel op tegen. Maar stel dat alles gewoon door zal gaan, dan zal Soesterberg in dit verband ongetwijfeld in de internationale belangstelling staan. Het is derhalve zaak dat bepaalde on derdelen van de middenstand hierop vroeg inspelen. Vooral restaurants als De Thin en The Oriëntal Swan kunnen hiervan profiteren, maar waarom niet voor bakkers, slagers, groentezaken enz.? De Verenigde Ondernemers Soes- terbergs (VOS) moet nu op voorhand al 'slim' zijn om mogelijk enkele jaren lang te kunnen profiteren van deze bijzonde re internationale rechtszaak. Een goed vooroverleg met betreffende instanties van de gemeente Soest, kan in dit ver band heilzaam werken. Kinderen van de Desmond Tutuschool legden bloemen bij het gedenkteken. moezenier las daarna een gedicht voor, waarin elk gedeelte werd afgesloten met: 'maar 33, dat is hun getal'. De woorden geselden de aanwezigen, want in gedachten hoorden ze de 33 salvo's. Toen kwamen de kinderen in actie. In de stille herfstmiddag klonken uit kindermonden de 33 slachtoffers: 'Wij gedenken....' De laatste vroeg één mi nuut stilte waarna The Last Post werd geblazen. Drie meisjes deden een stap voorwaarts en helder klonk hun stem: 'Het is al 56 jaar geleden, daar liggen de mensen al beneden....' Het was een ge dicht van Karima Belarbi. Daarna zon gen ze samen het lied 'Dure Vrede'. Een eigengemaakt lied waarin ze vertelden dat ze één keer per jaar op die plaats komen. 'Nooit mag zoiets gebeuren. We zijn toch allemaal gelijk. Ondanks onze kleuren. Nooit meer mag zoiets geschie den. We laten onze vrijheid door nie mand meer vernielen'. Kransen werden gelegd namens de Des mond Tutuschool, de vliegbasis, de ge meente Soest en veel bloemen van na bestaanden. Als laatste groet werd door elke leerling een roos aan de voet van het kruis gelegd. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Creatiefmarkt Zaterdag 28 november wordt van 10.00 tot 14.00 uur, in de grote zaal van De Drie Eiken een creatiefmarkt gehouden, waarbij een groot aantal hobbyisten zijn creatieve producten toont en mogelijk te koop aanbiedt. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. Warme maaltijd Dinsdag 1 december worden de tafels in De Drie Eiken gereserveerd voor de warme maaltijd. Deze keer is het menu: kippensoep, rijst met kip/kerrie en vie- netta ijs. De prijs is f 7,50 p.p.; opgave tot 30 november 12.00 uur via tel. 351401. Sinterklaasfeest Vrijdag om 14.00 uur treedt de theater groep Pommodoro op met hun nieuwe programma 'Zoek de zon op'. Het om vat cabaret en liedjes en uiteraard ko men de Sint en zijn Piet even om de hoek kijken. Alle 55-plussers zijn wel kom, voor een drankje en een hapje wordt gezorgd. Meer berichten over Soesterberg op pagina 18 Op de Stemerdingweg is een telefoon uit een auto gestolen. Het is eigendom van een inwoner van Zevenaar die vrij dagmiddag bij een zakenrelatie op be zoek was. Toen hij even later bij zijn auto terugkeerde, ontdekte hij dat een ruit van de wagen was ingeslagen. De dader had kennelijk zo'n haast dat hij de spullen op de achterbank liet voor wat ze waren. Woensdag 25 november 19.00 politiek vragenhalfuur, bibl. Vrijdag 27 november 10.00 Kijk op kunst, Drie Eiken Zaterdag 28 november 10.00 Creatiefmarkt, Drie Eiken Maandag 30 november 11.00 uur Rondje Soesterberg, Radio Soest Dinsdag 1 december 10.00 Aquarellen, Drie Eiken Warme maaltijd, Drie Eiken Woensdag 2 december 19.00 politiek vragenhalfuur, bibl.

Soester Courant | 1998 | | pagina 15