350 189 275 1000 (t M/ef )LA Stam/SoVoCo draait warm voor AGAVS Organisatie draait op volle toeren Met 2 vingers in de neus naar winst Rogier Kamp wil playing pro worden AEL OOL 'A_.ll Spanning en chaos in water Stam/SoVoCo - DAK Aangepast Eemvogels mist scorend vermogen in Maarn PAGINA 1É OF CAF. VRIJ OF HALFVOL [KRUIDE KIBBELINGEN )SE NIEUWE um Soesterberg ïn en badkamer. idudok college aer1998 ersum [WOENSDAG 25 NOVEMBER 1998 ZAALVOETBAL SOESTER COURANT PAGINA 17 [Rendement van |Firtina'93 blijft [beneden peil HOCKEY Optimistisch MHC f komt niet bedrogen luit metl-2-zege HANDBAL Smeeing/BDC bindt strijdt aan met Paul v.d. Deijssel Ook eerste plaats I turnster Poortvliet Herenteam wint; damesteam snel afgeserveerd door Bejo/Dinto VOLLEYBAL Sylvestercross houdt 130 vrijwilligers in de ban ATLETIEK Duinkikkers wint nipt in harde wedstrijd WATERPOLO Tolboom tiende in BAV Wintercup H GROS BV PHY/ZCAL HANDBAL Dames Smeeing/BDC pakken punt tegen geroutineerd UDSV ATLETIEK Pijnenburg breidt powerwalken uit Red Stars doet niet aan onderschatting tegen Team Dreamers I—f i 'm r i BASKETBAL KORFBAL Jongste gvb-bezitter 9) geselecteerd voor golf selectie Èa^ m - f. Rijden in verkeerde richting kost geld Installatiebedrijf I j. cornelisse bv. Dakwerken Dagschotels See you bij Toontje. Ook voor al uw feesten en partijen. KOEKJE v.d. week Bitterkoekje (rtintTiPim Ibanketbakkerij SCHRIK NIET Appelfleurtje 7.50 Roomboter amon- delstaaf 6.S0 BROOD Tarwe knip of rond 2 25 ES EN ST. NICOLAASPLAAT SPAKENBURG" MA Lampen Speciaalzaak ar. Daarna op afspraak lingen van de units assenen |0p het spel van Firtina'93 is eigen lijk weinig aan te merken, alleen het fondement is vaak zo laag. Zoals de ■afgelopen week tegen Abma (2-0- lerlies) en Weldam Boys (4-4). De ■Soesters hadden zeker drie punten Igieer moeten pakken. ■Dat gebeurde niet, omdat ze kwistig ■omspringen met de kansen die ze zich ■verschaffen. In de uitwedstrijd tegen ■Abma had Firtina'93, dat met veel spe lers uit het tweede acteerde, het betere ■van het spel. Een tegenaanval van lAbma, vier minuten voor tijd, beteken de 1-0. Toen Firtina'93 alles-of-niets Lng spelen, werd het zelfs 2-0. |ln Beukendal ging het maandagavond (van een leien dakje. Het stond 4-0, ■maar het had net zo goed zeven- of lacht-nul kunnen zijn. Kort voor rust I kwam Weldam Boys, een van de zwak- jkere teams in de hoofdklasse, uit een ■vrije trap op 4-1. In de tweede helft mis- I te Firtina"93 diverse mogelijkheden, I kwamen de gasten via klutsballen terug I tot 4-3 en blunderde de keeper van de ■Soesters in de slotfase. Weldam Boys I kreeg een vrije trap, de doelman pos- I teerde zich voor zijn muur en Weldam I Boys plaatste de bal naar de hoek, waar ■de vrije man een leeg doel voor zich 1. Totdat hij de bal er in schoot. I Jong, maar optimistisch. Het eerste I damesteam van MHC Soest blijft, J ondanks nogal wat nederlagen, I steeds hopen op betere resultaten. jDe hockeysters kwamen zondag g niet bedrogen uit. Onder winterse omstandigheden wonnen ze met 1- j 2 van Kieviten. De tweede zege van dit seizoen werd na rust ingeleid. Bij een strafcorner sloeg Jacomijn Hilligenhekken de bal binnen. Het tweede doelpunt van de Soesters j kwam op naam van Chris-Marije Sud- I meyer. Zij was er, na een nieuwe straf- comer, als de kippen bij om de bal in de l rebound over de doellijn te meppen. In zo'n weelde hadden de dames uit Soest zich dit seizoen niet eerder kun- nen hullen. Kieviten scoorde nog wel tegen, maar dat was in de slotfase. De overwinning zat al in de tas van MHC Soest. Smeeing/BDC en Paul van den De ijssel treffen elkaar op dinsdag 1 december. De Soesterberger is trai ner/coach van Fulmen/Fidelitas, de volgende tegenstander van de Soesters in het bekertoernooi. Van den Deijssel begon als jeugdlid bij de Soester club en was jarenlang een toonaangevende speler van het eerste herenteam, waarvan hij vijf jaar geleden nog trainer was. Als speler kwam Van den Deijssel ook uit voor de toenmali ge eredivisieclubs UDSV en ESCA. Smeeing/BDC speelt in de eerste divi sie en bereikte de tweede ronde via een i zege op UDSV. Fulmen/Fidelitas staat j momenteel bovenaan in de tweede di- visie en scchakelde in de eerste ronde Nijenrodes uit de eerste divisie uit. De wedstrijd in de tweede bekerronde wordt gespeeld in sporthal Zielhorst te I Amersfoort en begint om 20.00 uur. In het verslag van de rayonkampioen- j schappen turnen is vorige week Anne- i marijn Poortvliet buiten de boot geval len. Ten onrechte, want de E-turnster I werd in Aqua Indpor ook eerste. Bij deze. Een week voor de 'gemeentelijke derby' met AGAVS hebben de heren van Stam/SoVoCo een goede 'gene rale' afgewerkt, althans qua resul taat. Het spel was niet bijster goed, maar de volle buit bleef in Soest. Keizer Otto werd het kind van de rekening: 3-1. De passing was niet sterk, de opslag niet denderend, oordeelde Ali Moghadas- sian. De trainer/coach had werkvolley- bal gezien, zowel van Stam/SoVoCo als de Naarders. In de wedstrijd gaven de details in de rally's de doorslag. Keizer Otto won de tweede zet met 10-15, de overige sets gingen met 15-13 naar de Soesters. "Niet goed gespeeld, toch gewonnen," stelde Moghadassian. Zijn ploeg moest vaker naar eenvoudige oplossingen grij pen, omdat de serve van de gasten moeilijker was. Het aanvalsspel van Stam/SoVoCo werd daardoor voorspel baarder. Blij was Moghadassian met het spel van midaanvaller Jan Visser die nu weer aan de buitenkant moest spelen. Ook de terugkeer van Quintus Brandts en Marcel van 't Veer deed hem goed. De laatste moest eind vorig seizoen stoppen met volleybal, maar mocht en kele weken geleden toch weer de trai ning hervatten. Tegen Keizer Otto maakte Van 't Veer zijn rentree. Onherkenbaar was het damesteam van Stam/SoVoCo in Warmenhuizen. De ploeg was geen schim van het team dat dit seizoen eindelijk weer eens fris van de lever speelde en drie zeges aan elkaar bond. Tegen Bejo/Dinto waren de kan sen van de volleybalsters snel verkeken. In een uur tijd werd het 3-0 voor Bejo/ Dinto. Het enige lichtpuntje was de rentree van Michelle van Rooij die dit seizoen nog niet speelde vanwege een blessure, maar nu even binnen de lijnen kwam. Door de nederlaag zakte de ploeg naar de achtste plaats. Zorgen om degrada tie hoeft Stam/SoVoCo zich niet te ma ken. Vollkei en Zwolle staan 'stijf on deraan met nul punten. Stam/SoVoCo, dat reeds tien punten verzamelde, heeft verder Zaanstad (4) en Donitas (10) nog onder zich. Honderddertig vrijwilligers van AV Pijnenburg zijn reeds in de ban van de Sylvestercross. Over 33 dagen klinken de startschoten in de Lange Duinen; de voorbereidingen voor het grootste evenement van de Soes ter club zijn al geruime tijd aan de gang. Sinds enige jaren maakt de wedstrijd in Soest deel uit van het nationale cross circuit. Mede daardoor zijn AV Pijnen burg en de honderden toeschouwers verzekerd van een bijzonder sterk (inter nationaal) deelnemersveld. De presti gieuze wedstrijd op 31 december wordt voorafgegaan door de Warandaloop in Tilburg, gevolgd door crossen in Breda en Uden en afgesloten met de Neder landse kampioenschappen in Heerd. De resultaten van de veldlopen zijn mede bepalend voor de samenstelling van de Nederlandse selectie die wordt afgevaar digd naar de wereldkampioenschappen cross die in maart in Belfast worden ge houden. De Europese titelstrijd is reeds over anderhalve week in Italië. 'De Sylvestercross is een van de mooi ste veldlopen van Nederland', zegt Kamiel Maase op diplomatieke wijze. Hiermee geeft hij de organisatoren van Pijnenburg een compliment zonder de andere race-directors tekort te doen. Maase was vorig jaar ook actief in Soest en liep de cross uit met een bevroren contactlens. Hij eindigde als derde. De topatleet kondigde aan in alle wedstrij den van het nationale circuit te starten. Over zijn kansen is hij voorzichtig. Maase onderging twee maanden gele den een scheenbeenoperatie en hervat te pas drie weken geleden de looptrai ning. De organisatoren van de Sylvestercross draaien reeds geruime tijd op volle toe ren en leggen de komende weken onge twijfeld nog een aantal prominente at leten vast. Vorige week gaven ze acte de presence bij de persconferentie in Til burg, waarmee het startsein voor het cross-circuit werd gegeven. Naast de cross voor topatleten in Soest wordt op 31 december een groot aantal andere wedstrijden gehouden. Spanning en chaotische taferelen bepaalden de gang van zaken tij dens het bezoek dat de heren van de Duinkikkers aflegden aan UZSC. Met het zevende team van de Utrechtse club hebben de Soesters slechte ervaringen. Het positieve was dat opnieuw werd gewonnen, zij het nipt. Drie seconden voor tijd scoorde Ivor Bosch 8-9. Vreedzaam verliep het duel allerminst. Tijdstraffen waren schering en inslag bij beide teams. Vooral in de tweede perio de werd menigeen naar de kant ge stuurd om zijn zonden te overdenken. Halverwege de laatste periode werd de Soester doelman zelfs weggestuurd. De scheidsrechter sommeerde hem zich minder grof te gedragen in het water en toen hij zich vervolgens afreageerde op zijn teamgenoten, meende de vrouwelij ke arbiter dat zij werd uitgescholden. Na twee periodes was de stand nog ge lijk (4-4), in het volgende kwart nam de Duinkikkers een 5-7-voorsprong. Op het moment dat Jan Dresselaerts de weggestuurde doelman verving, was het 6-7. Marcel Brittijn scoorde de achtste treffer van de Soesters en toen wisselde UZSC zijn keeper in voor een extra veldspeler. Deze gok leek goed uit te pakken, want 27 seconden voor het ein de kwamen de Utrechters weer op ge lijke hoogte. Het bezoekende Duinkik kers, dat gedurende de wedstrijd het beste van het spel had, nam daar geen genoegen mee. L»e beloning kwam en kele tellen voor het eindsignaal, toen Bosch 'matchwinner' werd. Dames Voor de uitwedstrijd tegen UZSC 5 had Duinkikkers slechts zeven speelsters tot zijn beschikking. Dat het team tegen een ruime nederlaag (8-2) opliep, was daar om niet verwonderlijk. In de eerste twee periodes was er eigenlijk geen schade, daarna namen de krachten van de Soes ters af. UZSC scoorde zowel in de der de als de vierde periode nog driemaal. Tijdens de eerste BAV Wintercup wedstrijd van het seizoen is Erik Tolboom twaalfde "overall" en tien de in de leeftijdsklasse tot en met 39 jaar geworden. Het parcours besloeg drie ronden van 4 kilometer. De Soester atleet kwam via zeer regelmatige doorkomsten van 13.24 en 13.25 uit op een tijd van 40.32. Ge zien het feit dat Tolboom vorig weekein de nog werd getroffen door een zware verkoudheid, stemde dit resultaat hem zeer tevreden. De hard bevroren onder grond in de bossen rond de camping "De Zeven Linden" maakte de bochten verradelijk glad en moeilijk te nemen. Andere Pijnenburgers die aan de start kwamen, finishten in de navolgende volgorde: Berend Dreiith, Marcel de Boer, Jan van der Lee, Hans de Goede en Rob Jansen. Zaterdag 28 november Sportzaal de Bunt - 17.00 uur dames volleybalwedstrijd le divisie f HYDROCULTUUR 6 GROCNPROItCTIN %m' fun't" AUTOBEDRIJVEN Van UDSV 2 wist Smeeing/BDC niet veel meer dan dat er veel gerou tineerde dames spelen. Dat bleek ook tijdens de wedstrijd die na een ruststand van 5-5 in 13-13 eindigde. De Soesters stonden in sporthal Beu kendal veelvuldig met één punt voor, maar de Utrechters kwamen steeds langszij. In de ogen van Smeeing/BDC waren de scheidsrechters in de richting van UDSV wat te vrijgevig met straf- worpen. Keepster Martine van der Lin den zat vaak in de goede hoek, maar kon de zeven meter worpen niet keren. De handbalsters uit Soest lieten zich niet van de wijs brengen door de dubieuze strafworpen en sleepten een punt uit het duel. Coach Ien van Loon toonde zich daarmee tevreden en ziet mogelijkheden op een zege in de return. Vanaf 1 december breidt Pijnen burg de mogelijkheden voor power- walking uit. Dan kan er niet alleen op maandag van 19.00 tot 20.00 uur aan powerwalking worden ge daan, maar ook op iedere zaterdag van 9.00 tot 10.00 uur. De trainsters Sylvia Bloemsma en Ma rton van den Broek staan op bovenge noemde tijdstippen ieder op hun beurt klaar om de deelnemers aan het power walken deskundig te begeleiden. Door deze uitbreiding van de mogelijkheden is er weer meer plaats gecreëerd voor liefhebbers van deze tak van sport. Powerwalking is eigenlijk de basis van iedere vorm van atletiek. Met goed ge woon lopen begint iedere vorm van hardlopen. Het powerwalken kenmerkt zich door een versnelde wandelpas, waarbij niet alleen de benen, maar juist ook de armen goed worden ingezet. Doordat het tempo rustig opgebouwd wordt, is powerwalking in beginsel ge schikt voor iedereen. §§i Ploegen die (kansloos) degraderen, lopen af en toe tegen een beschei den succesje aan. De geschiedenis kent veel voorbeelden, waarin Red Stars zo vriendelijk was daarbij een handje te helpen. De basketballers waren dus gewaarschuwd toen ze zaterdag Team Dreamers op bezoek kregen. Met slechts één winstpotje achter de naam bivakkeren de Hagenezen onder in de tweede rayonklasse. De gebroe ders Van Maanen wisten zich nog wel enkele 'zeperds' uit het (recente) verle den te herinneren en coach René Lan- saat peperde zijn spelers in dat er niet te lichtzinnig over het 'verplichte num mertje' mocht worden gedacht. "Je weet dat je als Red Stars in zo'n wedstrijd in staat bent te verliezen, dus moet je met een erop en erover," aldus Lansaat. Kennelijk had de voormalige speler, die enkele jaren geleden vanwege een knie blessure moest stoppen, de juiste snaar geraakt. Aan onderschatting deed Red Stars niet en de wedstrijd was amper zes minuten oud toen de Soesters het thuis duel al in hun zak hadden. Red Stars hanteerde wederom de break, waarin Guido La Rose (21 punten) zich uiter aard thuis voelde. In het andere geval zette Gerben de Jong (16 punten) de lij nen uit, terwijl de 39-jarige Dick van der Hammen zijn vierde jeugd beleefde. Hij maakte dertien punten, onder meer dankzij een driepunter vanaf de par keerplaats (die bij het gemeentehuis). Lansaat wisselde veelvuldig door, het geen de concentratie niet altijd ten goe de kwam, maar bij de wisseling van de baskets was er geen vuiltje aan de lucht: 47-29. In de tweede helft werd de voor sprong verzilverd in een 88-59-zege. Het verschil had groter kunnen uitval len indien Red Stars zich niet aan het spel van de gasten had aangepast. On danks solistisch spel en verkeerde schot- Drie 'youngsters' van Red Stars in beeld Guido La Rose (links) en Frank van der Wal zien hoe Frank Renzenbrink het hogerop zoekt. Foto: Aldo Allessle keuzes won Red Stars met twee vingers in de neus. Dames Dankzij de reglementen hadden de da mes van Red Stars dit seizoen al een keer twee punten op hun conto mogen bijschrijven. Dat gebeurde nadat Niels Stensen de wedstrijd had verschoven, weliswaar in overleg met Red Stars, maar zonder de bond daarin te horen. Het waren tot zondag de eerste punten voor de basketbalsters. In de avonduren verdubbelden ze hun totaal door met 38-60 te winnen van Prisma College 4. Topscorers aan Soes ter zijde werden Leontine van den Dijs- sel (14) en Ingeborg Pelleboer (12). In verdedigend opzicht nam Geraldine Melgert het voortouw. Na vijfjaar beleefde Eemvogels een hernieuwde kennismaking met de standaardklasse. Het korfbalteam uit Soest deed dat met een aange paste ploeg, omdat Reyk Muller en Henriëtte Wisse niet van de partij waren. De openingswedstrijd van de zaalcom petitie kreeg voor de Soesters gestalte in Maarn, waar SVMM met de cijfers 15- 7 aantoonde dat het niveau in deze klas se iets hoger is. De Soesters waren ei genlijk niet eens ontevreden over hun eigen spel en stelden dat het allemaal wel goed komt, zodra de ploeg compleet is en - met de te-uggekeerde Kathja Rauch - is ingespeeld. Een gebrek aan scorend vermogen was een tweede verklaring waarom Eemvo gels met een nederlaag begon. Vooral in de tweede helft stokten beide aanvals- vakken. Voor rust was het krachtsver schil nog klein. Tot 3-3 ging het gelijk op dankzij doelpunten van Willem Ol- dewarris (twee) en Marco Kuil. Daarna sloeg de club uit Maarn een gat: 6-3. Oldewarris en Kuil gaven nogmaals het goede voorbeeld en verkleinden de ach terstand tot 6-5, maar Eemvogels gaf vervolgens een aantal doelpunten min of meer cadeau. Het gevolg was een tus senstand van 9-5. In die fase zagen de Soesters de korf wel hangen, maar kre gen ze de bal er niet door. SVMM ging onverminderd verder, liep uit naar 12- 5 en boekte een eenvoudige overwin ning. Tweehonderd meter slaat Rogier Kamp de bal met de houten die. Het negenjarig golftalent hoopt het nog verder te schoppen als golfer. Foto: Goos van der Wilt M 7' -V Met de houten drie slaat hij de bal gerust tweehonderd meter ver. Pit- chen, chippen of putten, het gaat hem allemaal gemakkelijk af. Hij is de jongste Nederlander ooit, die zijn golfvaardigheidsbewijs (gvb) haalde. Dat was drie jaar geleden. Nu is hij negen en geselecteerd voor de Nederlandse C-jeugdselectie. Rogier Kamp uit Soest is een talent, dat staat onomstotelijk vast. De golfpro Tim Gilles heeft hem onder zijn hoede geno men, de technische commissie van de bond biedt hem de gelegenheid beter te worden. Een tot tweemaal in de week staat hij op de baan, daar komen de se lectietrainingen bij. Met negen jaar is hij de jongste van de C-groep, maar met 22 heeft hij de laagste handicap van alle 25 geselecteerden tot vijftien jaar. Tiger Woods en een jonge Engelsman, van wie de naam hem even niet te bin- li nen schiet, zijn zijn grote voorbeelden. Voetballen en tennissen kan hij ook, maar golf geniet zijn voorkeur. Via zijn oma kwam hij in contact met deze sport die in de familie door velen wordt beoefend. Als zij moest oppassen, nam ze hem al mee naar de Biltse Dui nen. Als vijfjarige kreeg hij zijn eerste plastic setje, de eerste training volgde en een jaar later was hij in het bezit van zijn gvb. Zijn moeder: "Ze haalden hem wel eens van de baan, omdat ze dachten dat hij geen golfvaardigheidsbewijs had. Moest 'ie weer zijn pasje laten zien, maar daar wordt hij mentaal alleen maar sterker van." Rogier: "M'n opa kan ook goed golfen, van hem heb ik het eigenlijk geleerd." Bekers Inmiddels staan meer dan tien bekers op de kamer van Rogier die ook andere prijzen, zoals waardebonnen, een golf- tas en golfschoenen, bij elkaar 'swingde' en 'putte'. Putten is is zijn zwakste punt. Als hij eenmaal een put heeft gemist, mikt hij soms zo nog twee, drie keer mis, omdat hij het gevoel heeft dat 'ie het toch al heeft verprutst. Gauw tevreden over zijn spel is hij niet. Volgens Rogier kan het altijd beter. Gilles, die vroeger ook zo was, en de bond helpen hem daarbij. Elke maand gaat hij eenmaal naar de centrale trai ning die elke keer ergens anders wordt gehouden en waarbij alle facetten aan bod komen. "De bond betaalt alles, maar als je de geëiste prestatie niet haalt, kun je worden vervangen," zegt Rogier die vermoedt dat hij wel bij de uiteindelijke wedstrijdgroep van vijf, zes C-spelers zal komen, die dan wedstrij den tegen onder meer Duitsland en Bel gië gaat spelen. Ook moet hij minimaal één keer in de twee weken een training van een pro volgen. Dat doet hij tegenwoordig op de Hoge KJeij in Leusden, waar Gilles hem binnenhaalde. Van de negenjarige Soes ter wordt een groot beroep gedaan op zijn concentratievermogen. Meestal staat hij vier uur op de baan, soms zelfs langer. Maar Rogier heeft een doel voor ogen. "Ja, ik wil playing pro worden." Zijn moeder: "Als hij er maar plezier in heeft, dat is het belangrijkste." Op de hoek van de Molenstraat en de Parallelweg heeft de politie zeven auto mobilisten bekeurd, omdat ze in de ver keerde rijrichting reden. Om dezelfde reden werden maandag acht bonnen uit geschreven op de Beaufortlaan in Soest- duinen. Telefoon (035) - 601 30 14 woensdag Lamskoteletjes met aardap pelkroketten en boontjes, donderdag: Stamppot zuurkool met rook worst. weekend: Gebakken kabeljauw met frites en worteltjes, maandag Hutspotschotel, dinsdag Chili Con Carne met aardap pelkroketten en gemengde sla. (voor particulieren en bedrijven). Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 50 2 ons donderdag 26 november Van Weedestraat 76 Tel. 601 28 23 VAN UW BANKETBAKKER Iedere zaterdag: oliebollen

Soester Courant | 1998 | | pagina 17