30 jaar Combi Alle ff eest Visser REAU M/V MITS! SUPERAANBOD TELEFONIE COMBI eest 'Soest fantaseert over eeuwwisseling JOP mag aan Koningsweg/Clemensstraat Verkoop nieuwbouw yan Braamhage start vermoedelijk in december i ACTUEEL nt van Revlon echts r e. Hennepkweker krijgt 180 uur dienstverlening en boete Politie vangt vogelvanger GEEN AANSLUITKOSTEN 12,50 p/mnd OOMBOTER AUCIJZENSTAAF PAGINA 3 iroot Soester Schrans'en andere ideeën 6.)J dige visie SOEST Telefoon is wel heel erg mobiel Extra <yËtf 1 m College verklaart bezwaren ongegrond Eerste JOP gaat vrijdag open l\nv\/y T Waarde gestolen babyfoons: 22 mille Verdacht van illegale handel Voor 47 koopappartementen; verhuur overige 73 volgt in 1999 NU MET SUPER SINTERKLAAS AANBIEDINGEN! 7'r; JU Containers en vriesweer Wij zijn beide kerstdagen geopend met ons fantastische Kerst Keuzemenu Brasserie BRASSERIE MENU Maarten Kooij Fietsers bekeurd 'Specialist^ Ook voor service moet u bij ons zijn - ior het heerlijk avondje r stuk ^Q/ijA/OENSDAG 25 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT gerenommeerd bouwbedrijf uit h, tief binnen de utiliteits- en woninj Dorgebouw en een 35-tal ervare, r sterke positie binnen de regionale spelen op de ontwikkelingen in de ht en diplomatiek ig, organisatie en coördinatie van akt u in nauwe samenwerking met tvoering, anderzijds draagt u zorg lat gesneden werkvoorbereiding, met opdrachtgevers, leveranciers iend en ambieert een veelzijdige woordelijkheid. Na uw technische ervaring met automatisering.. 3 en koppelt een gezonde dosis nicatieve vaardigheden. c.v. naar ERLY, the Consulting n, Postbus 787, 3740 AT Baarn, Ref. nr. F8173. •ndheid combineert! ik droog of gespleten haar JR systeem van Revlon. fen werkgroepje onder leiding van prgemeester Hans de Widt heeft i de afgelopen weken bezonnen er de wijze waarop de "eeuwwis- ëling" in Soest gestalte moet krij gen. Ook hierbij wordt ervan uitge gaan dat de 21e eeuw al op 1 janua ri 2000 aanbreekt. Dat berust weliswaar op een hardnekkig misverstand - het jaar 2000 is immers het laatste jaar van de 20e eeuw - maar Soest sluit zich in dat opzicht maar ge woon aan bij de rest van de wereld. Het werkgroepje, waarin o.a. ook WD- fractievoorzitter Bert Krijger en Gilde- ouderman René van Hal zitting hebben, naast enkele hoge ambtenaren, heeft er onlangs nog eens lustig op los gefanta seerd. "Brainstorming", heet dat, "in het kader van 2000". Vanuit allerlei invalshoeken is naar dat magische getal gekeken. Zo "ontdekte" men dat de gemeente Soest het postbus nummer 2000 voert. De suggesties vor men een ratjetoe van "evenementen", variërend van een soort "last minute" huwelijken op 31 december 1999 na 23.00 uur en "eerste huwelijk van de eeuw" op 1 januari 2000 om bijvoor beeld 00.30 uur, of 01.00 uur. De be langstelling voor zulke huwelijksvoltrek kingen moet gepeild worden, vindt het werkgroepje. Groot Soester Schrans Andere evenementen waarnaar de ge dachten uitgaan zijn o.m. een boeren- en het SENSOR systeem van tende permanent. >MES HEREN eenkruidstraat 65 - Soest 035 - 601 08 62 iatie uit Son en wbouw van be- Pad, welke een e Koningsweg fspanden zijn 'Pervlakte van oppervlakte iet parkeren zijn er nog units van 'geleverd "naximale intoorin nits on- bruiloft met medewerking van de Soes ter Boerendansgroep, een "oud Soester" maaltijd (aan het eind van de middag op oudejaarsdag), en wel op de vliegbasis omdat-ie zo mooi midden tussen Soest en Soesterberg in ligt, of een "last din- ner" met oude Soester gerechten en tus sen de gangen door een "surprise party", bijvoorbeeld onder de naam "vonkje prikken" of als "Groot Soester Schrans". Op 26 augustus bestaat PVO een eeuw; het bestuur van de Kermispot zou in de loop van het jaar een aantal evenemen ten kunnen organiseren rond thema's als sport, muziek, film en "leven" in de 20e eeuw. Een andere gedachte is een klok in de hal van het gemeentehuis, die van af 1 januari 1999 (tijdens de nieuwjaars receptie of zo) "terugloopt" naar 1 ja nuari 2000. Verzegelde opstellen Het werkgroepje denkt ook aan een opstelwedstrijd voor de jeugd en de scholen: "Hoe ziet Soest er over een x- aantal jaren uit?", waarbij de opstellen in verzegelde enveloppen worden be waard, die pas geopend worden als dat x-aantal jaren verstreken is (bijvoor beeld 50 jaar). Ook kan er iets gedaan worden met mensen die 100 jaar zijn of op 1 janua ri jarig zijn, of met mensen die de naam "Van Soest" dragen, of kan er om de geboorte-aangiften van 1 januari 2000 iets aardigs georganiseerd worden. In de Soester Courant zou het hele jaar 1999 een wekelijkse evenementenkalender moeten worden opgenomen en bij het bedrijfsleven (sponsors?) en het particu lier initiatief kan ook aandacht voor 2000 gevraagd worden. En tenslotte wordt er gedacht om bekende Nederlan ders uit Soest in te schakelen, zoals de Kermisklanten, Conny Vink en clown Benni... Budget Over de kosten en het budget moet ove rigens in het gemeentehuis ook nog ste vig worden nagedacht. Er is nog niets gereserveerd op de begroting, maar de Kermispot heeft al wel een bedrag ach ter de hand. In elk geval heeft de werk groep tijdens de Seizoenmarkt van afge lopen zaterdag ook al aandacht voor het onderwerp gevraagd met een "ideeën bus" bij de brandweerkazerne. De werk groep houdt zich nadrukkelijk aanbevo len voor andere suggesties of ideeën. Je hebt mobiele telefoons en mobie le telefoons. Vraag het eens aan de 24-jarige Soester die vrijdagmorgen werd gebeld, terwijl hij op de Beetz- laan fietste. De man stopte langs de kant van de rijbaan, maar terwijl hij in gesprek was, werd het apparaat uit zijn hand gegrist door een fietser. Onmiddellijk zette hij de achtervol ging in en verderop kon hij de dief tot stoppen dwingen. Die sprak drei gende taal, waarna de Soester eieren voor zijn geld koos en zijn heil bij de politie zocht. De verdachte is een be kende van de politie, maar kon nog niet worden aangehouden, omdat hij geen vaste verblijfplaats heeft. NIEUW Flanel dubbel geruwde tricot t J "1* nachthemden - en pyjama's •"li'/,'.*? bescherming tegen kou Voor perfectie •fcKr. Natuurlijk laanstraat 6? baarn 035 - 541 Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de bezwaren te gen de JOP (Jongeren Ontmoetings Plaats, ook wel "hangplek" ge noemd") aan de Koningsweg/Cle mensstraat ongegrond verklaard. De verleende bouwvergunning blijft dan ook in stand. Tegen die vergunning was bezwaar aan getekend door een aantal bewoners van de Koningsweg, die de JOP zo'n beetje voor hun voordeur krijgen, en van de huurders van de KLM-flats, er min of meer schuin tegenover. Volgens het ge meentebestuur past de JOP wel degelijk in het bestemmingsplan "Boerenstreek 1995". De locatie heeft weliswaar de be stemming "groen", maar een tijdelijk ge bouwtje met een goothoogte van hoog uit drie meter mag er wel neergezet worden. De groenvoorziening heeft bo vendien een "recreatieve" functie. De bezwaarden hadden o.a. geprotes teerd tegen deze "inbreuk" op de groen voorziening. Ze vinden het ook niet de meest geschikte plek binnen de gemeen te en menen dat de hangplek op grote re afstand van de woonwijken moet ko men. Ook over de procedure hebben ze hun bedenkingen. Ze vinden de gang van zaken "onzorgvuldig" en vinden het ver bazend dat ze pas in het overleg betrok ken zijn nadat de bouwvergunning al was verstrekt. Zo worden ze niet serieus genomen, vinden ze, en ze zijn over de handelwijze van de gemeente "bijzonder ontstemd": "het zoveelste voorbeeld van een nonchalant en onbehoorlijk bestuur van gemeentewege". De procedure is volgens hen ook duidelijk een "achter hoedegevecht". Uitvoerig hebben de bezwaarden hun vrees voor overlast'uiteengezet: ver- keershinder voor de overstekende schooljeugd, vrees voor het uitzicht, voor een crossbaan, voor vervuiling, geluidsoverlast, criminaliteit en nog het een en ander. Ze zijn ook van mening dat de plek andere jeugd (uit Soest en buurgemeenten) zal aantrekken, zodat er een concentratie van overlast gaat plaatsvinden. 'Goede harmonie'? Tenslotte koesteren ze weinig vertrou wen in de toegezegde "tijdelijkheid" van het bouwsel (drie jaar) en van het toe zicht door de politie en de "maatschap pelijk werkers" van de stichting Balans. En van de "goede harmonie" met de omgeving, waar de gemeente naar streeft, komt volgens de bezwaarden ook weinig terecht nu de gemeente al niet eens een behoorlijk gesprek met de buurtbewoners heeft willen voeren. In het commentaar van R.O.-wethouder Bart Krol op de bezwaren wordt bena drukt dat de JOP wél in het bestem mingsplan past. Volgens Krol is JOP een verzamelnaam voor allerlei voorzienin gen (overdekte zit/staanplaatsen, bas ketbalveld, asfaltterrein voor skaters etc.) die onder het hoofdstukje recrea tieve of speelvoorzieningen vallen. Of er een betere plek is voor de JOP is in de zin van de bouwvergunning niet van belang en de gemeente was volgens hem niet verplicht om vooroverleg met de buurtbewoners te voeren. Aan alle wet telijke vereisten is voldaan. De vrees voor overlast speelt geen rol nu de lo catie voldoet aan de voorwaarden van het bestemmingsplan. Vindplaats Verder wijst Krol erop dat de JOP een onderdeel is van het gemeentelijk jeugd beleid. De jongeren worden door Balans begeleid. De JOP is ook een "vind plaats" om jongeren te leren kennen en er wordt gestreefd naar het vergroten van de betrokkenheid van de jongeren bij de woonomgeving. Hoewel de om wonenden daar nu juist niet op zitten te wachten wijst Krol nog op de voorwaar den die er gesteld worden, zoals een al coholverbod en het zelf schoonhouden van de JOP. En overlast, dat is de be doeling niet, aldus de wethouder. Hij heeft het College van B. en W. dan ook voorgesteld om de bezwaren onge grond te verklaren, en dat heeft het Col lege ook gedaan. Komende vrijdag - 27 november - om 16.00 uur vindt de officiële inge bruikneming plaats van de eerste JOP (Jongeren Ontmoetings Plek). Dat gebeurt op de hoek van de Ko ningsweg en de Clemensstraat. Bij de plechtigheid zullen enkele jongeren en de nodige officials aanwezig zijn. tzsi>oc>-vrie> MAKELAAR/TAXATEUR 0. ft/ ■vrv Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Een fiks aantal verpakte babyfoons is vorige week gestolen vanaf een bedrijf sterrein aan het Weteringpad. De waar de van de buit bedraagt 22.000 gulden. De diefstal werd ontdekt door mede werkers die de pallets, waarop de dozen stonden, naar binnen wilden rijden. Een aantal dozen was toen inmiddels wegge nomen. Een 37-jarige Soester, bij wie de politie op 3 september twee hen nepplantages aantrof, is donderdag door de Utrechtse politierechter veroordeeld tot honderdtachtig uur dienstverlening en een geldboete van twaalfhonderd gulden. De ex-vrouw van de verdachte kreeg conform de eis twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf opgelegd en een boete van duizend gulden. Rechter mr. D. Bakker was er namelijk van over tuigd dat de vrouw ervan op de hoogte moest zijn geweest dat haar ex in haar schuurtje wiet verbouwde, maar haar betrokkenheid was niet groot naar de mening van de rechter. De Soester, in wiens flat de andere wiet- plantage werd gevonden, verklaarde dat zijn ex nergens van op de hoogte was. Daarnaast vertelde hij dat de kwekerijen het eigendom waren van een buitenlan der, wiens naam hij niet kende. Deze buitenlander had alle investeringen ge daan en betaalde hem enkele honderden guldens per maand om de planten te verzorgen. Officier van justitie mr. R. Eigeman hechtte weinig geloof aan dit verhaal. Eigeman voerde aan dat niemand ooit een buitenlandse man in de buurt van het schuurtje of de flat had gezien. Wel was de officier overtuigd van de kleine rol van de ex-vrouw. Eigeman gaf aan dat hennepkwekerijen veel stank en overlast bezorgen en er daarom een milieuvergunning voor ver eist is. Niemand krijgt zo'n vergunning, dus de teler is volgens Eigeman altijd strafbaar. Hij eiste tegen de Soester vier maanden celstraf en vierentwintighon derd gulden boete. De officier maakte geen bezwaar tegen de alternatieve straf. De verdachten waren eerder veroor deeld. Een inwoner van Amersfoort is woensdag in zijn woning aangehou den en meegenomen naar het poli tiebureau. Hij wordt ervan verdacht vogels te hebben gevangen in het Monnikenbosch in Soest. Niet uit gesloten wordt dat meer vogelvan gers aan het werk zijn geweest. In de volière van de Amersfoorter trof de politie overigens alleen legale vogels aan. Dat is te zien aan de ring om de pootjes. Niettemin denkt de politie dat de man in de afgelopen tijd regelmatig goudvinkjes en puttertjes heeft gevan gen. Met deze vogels kan in de illegale handel veel geld worden verdiend. De vogels werden gelokt met lijsterbes sen en een lokvogel in een kooi. De ac tiviteiten van de vogelvanger werden al enkele dagen in de gaten gehouden door de politie. Die kwam hem woens dag op het spoor. Een speurhond leid de de politie naar de man die bezig was zijn kooi te controleren, maar zich ra zendsnel uit de voeten maakte toen een agent hem wilde aanhouden. De vogel vanger liet zijn kooi en vangnet achter en ging ervandoor in zijn auto. Aan de hand van het kentekennummer kon de politie het adres van de man achterha len. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. Binnenkort, vermoedelijk medio december, start de verkoop van 47 van de 120 appartementen op het Braamhage-terrein. Met de grond werkzaamheden is reeds begonnen, nadat onlangs de aanleunwoningen aan de Inspecteur Schreuderlaan zijn afgebroken. De verkoop is in handen van Schoeman Garantiemakelaars. De koopapparte menten zijn onderverdeeld in tien ver schillende woningtypen, in oppervlakte variërend van circa 90 tot 150 vierkan te meter en worden naar verwachting in de zomer van 2000 opgeleverd. Voor de goedkoopste moet 385.000 gulden wor den neergeteld, de duurste kost 795.000 gulden v.o.n. Elk appartement is voorzien- van een ruim balkon of terras en de bewoners krijgen in het souterrain de beschikking over een privé parkeerplaats en een beto ging. Veel aandacht wordt besteed aan 30 jaar Combi a K Alle dagen feest NEC G9 Het Mobiele Netwerk* Compacte GSM telefoon Eerste jaar, tweede jaar 24,95 4* O 1 0 s In combinatie met 2-jarig debitel MobiLine abonnement op het KPN Netwerk FANTASTISCH IN FOTO EN VIDEO FOTO Voor een uitge breide sortering camera's accessoires. Zuidpromenade 15 - Soest - Telefoon 035 - 601 28 74 Aanbieding geldig tot en met zaterdag 5 december 1998. Prijs-, modelwijzigingen en drukfouten voorbehouden. Op is op. 98.020 comfort en-veiligheid, hetgeen te mer ken zal zijn aan het videobewakingssys teem, de receptie, de technische dienst, de mogelijkheid voor aansluiting op een alarmeringssysteem en degelijk hang- en sluitwerk. Het nieuwe complex is geen bejaarden centrum, maar een appartementencom plex met de faciliteiten van een zorgcen trum. De bewoners kunnen, naar eigen be hoefte, gebruik maken van de techni sche dienst voor bijvoorbeeld eenvoudi ge klusjes. Ook kunnen ze terugvallen op de diensten van de Zorgstichting Braamhage die een team van vaste me dewerkers heeft en verschillende facili teiten biedt. "Het complex is een aanwinst voor het gevarieerde woningaanbod in Soest. Het concept van 'zorg a la carte' in combi natie met de schitterende locatie maakt dit project zeer bijzonder," zegt B.J.A.M. Majoor van Schoeman Make laars. Nu de temperatuur 's nachts onder het vriespunt ligt vraagt de afdeling Reini ging aandacht voor het volgende. Wilt u - indien mogelijk - de container de avond voor de lediging op een be schutte plek plaatsen zodat de inhoud niet vast vriest. Het is mogelijk dat na het ledigen van de container nog afval achter is gebleven (vastgevroren). In het makelaarskantoor aan de Middel wijkstraat worden binnenkort informa tiedagen gehouden voor belangstellen den. Het gaat daarbij om de verkoop van de 47 koopappartementen. Docu mentatie is dan beschikbaar. Schoeman is bereikbaar via nummer 6036282. De verhuur van de 73 huurappartemen- ten begint na de zomervakantie van 1999 en wordt eveneens door Schoeman Makelaars gecoördineerd. De aanvangs- huur moet nog worden vastgesteld. Het project is in ontwikkeling bij AZL Vastgoed Woningen uit Heerlen en wordt gerealiseerd door Dura Bouw Houten. Verleden Zodra het nieuwe complex gereed is, wordt het huidige gebouw van Braam hage gesloopt. Op die plek wordt dan een parktuin ingericht. Daarmee wordt een link gelegd met het verleden. Voor dat op deze locatie in de jaren vijftig de eerste seniorenwoningen verrezen, was het een buiten. Dat heette vroeger Hof stede Beek en Daal (de ontsluitingsweg achter Albert Heijn is daarnaar ver noemd), later Rustoord en sinds 1923 Braamhage. Voordat het bejaardencentrum werd ge bouwd, was het terrein eigendom van de familie Iburg. Oudere Soesters zullen zich kunnen herinneren dat er toen fraaie parken en gazons lagen en dat een harmonieorkest af en toe speelde in de muziektent die verscholen lag tussen de struiken. BAR, GRILL. RESTAURANT (reserveer tijdig) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 'Op Kom in onze "Brasserie" genieten van een gevarieerd menu tegen een aantrekkelijke prijs! ƒ34,50 GEGRATINEERDE ARTISJOKHARTEN parmezaanse kaas, tomaat en olijven SCHOTSE ZALM MET PILAFRIJST groene kruidensaus GEMBERMOUSSE Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 7 dagen per week geopend! Maarten Kooij (1927) is back in town. Op zondag 29 november geeft hij om drie uur met zijn Muziekkring De Nederlandse Cantorij een instrument aal benefietconcert in de Petrus en Pau- luskerk. Door een toegangsprijs te vragen, wijkt de stichting voor één keer af van het principe, dat de toehoorder zelf de toegangsprijs bepaalt. Normaal betaalt de bezoeker naar draagkracht tijdens de vier concerten, die de Cantorij per maand geeft in Zwolle, Apeldoorn, Dordrecht en Utrecht. In dat rijtje hoort Soest, als de geboor teplaats van de Cantorij (1953), al lang niet meer thuis. Na twintig jaar (1950- 1970) cantor-organist in de Oude Kerk te zijn geweest, verlegde hij zijn werkter rein naar Utrecht waar hij van 1971 tot 1991 cantor was in de Domkerk en do cent werd aan het Utrechts Conservato rium (1973-1987). Soest was in de zestiger jaren met zijn kleinburgerlijke kerkbestuur o.l.v. dok ter Berghauser Pont te klein geworden voor deze vermaarde musicus/compo- nist, die landelijk bekend is omdat hij één van de eersten was die barokmuziek historisch verantwoord en met authen tieke instrumenten uitvoerde. Zijn ver trek uit Soest schreeuwt om eerherstel. Van 1963 tot 1985 maakte de muzika le ridder in de orde van Oranje-Nassau (april 1992) deel uit van de Landelijke Commissie voor de Kerkmuziek van de Raad voor de Eredienst in de Neder landse Hervormde Kerk. Hij werkte o.a. mee aan het tot stand komen van het Liedboek voor de kerken. Hoe hebben de Soester christenen deze maestro ooit kunnen laten gaan? Op steun van de burgerlijke gemeente hoeft de Cantorij niet te rekenen, want die heeft ook het Bach-ensemble van Krijn Koetsveld de Oude Kerk uitgejaagd. Elke dag fietst Maarten van Soest naar zijn werk bij de Cantorij in Utrecht. Voor zijn zeventigste verjaardag kreeg hij een nieuwe fiets met 24 versnellin gen, waarmee hij nog om het I Jsselmeer fietst. Hij dirigeert niet meer staand vóór zijn cantorij, maar geeft zittend aanwijzingen vanachter zijn klavier. Pijnlijk laat hij mij zijn kromme, rechter pink zien, die bijna sneuvelde bij het sjouwen met zijn clavecimbel. Maarten Kooij komt één dag terug in Soest, maar wie houdt hem hier? Ik heb de Werkgroep Eeuwfeest 1999/2000 o.l.v. burgemeester de Widt (ook her vormd) voorgesteld Maarten Kooij de opdracht te verlenen een Soester hymne te componeren voor de Cantorij, uit te voeren op 1 januari 2000 in de Petrus en Pauluskerk. Het is een raadsel overigens waarom de eeuwwisseling gevierd moet worden en er zoveel geld over de millenniumbalk moet worden gesmeten voor een schranspartij tussen Soest en Soes terberg en andere frivoliteiten waar ne gentig procent van de Soester bevolking, lekker thuis op oudejaarsavond, niet op zit te wachten. En als je toch iets doet, doe dan iets van waarde. De politie heeft vrijdagavond acht fiet sers bekeurd, omdat de verlichting van hun voertuig niet in orde was. Dat ge beurde in de omgeving van de Nieuwe- weg en de Nassaulaan. De politie houdt deze weken extra controles op fietsver lichting. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 3 '9'

Soester Courant | 1998 | | pagina 3