m O WAARDEBOffiüi Het 'Soester Zakenkring zal vechten voor nieuw bedrijventerrein' Soest-Zuid niet helemaal tevreden Insulinde houdt vast aan 15 huizen Wildschut Optiek ACTUEEL Soester Zakenkring heeft nu haar eigen website Geen communicatiemast van 45 m. op Raadhuisplein Wonnink Wij en de wijkagent (3) 'In Zuid met z'n allen weer de regels naleven' Echte muziek! Pure muziek! Geeft uw bril u wel genoeg ruimte? Wie verder kijkt kan het breder zien HOYA LUX EXIGP W/DE i/OENSDAG 25 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 5 CENTRAAL VOORLICHTINGSBURO DE TROMSLAGER PARTY-SERVICE College geeft geen vergunning Wie vergelijkt leest de Soester Courant Voorzitter Van Loon in jaarrede: 'Centraal parkeren op bedrijventerrein' 'Sponsors betrekken bij andere uitvoering 30 km-zone' Han Reiziger in de Proef kelder Woonvereniging voor ouderen stapt naar de rechter ïSÊËÊt ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 Regen en vorst hinderen werk aan rotonde Service bij „Schoemaker kringloopcentrum I SPULLENHUlp V -/ Telefoon 601873,, De Schans 20, 3764^ )peningstijden: )insdag, woensdag, donderdae rijdag 13.00-17.00 uur; aterdag 9.00-12.00 uur. 'pullen brengen: linsdag, woensdag, donderdas rijdag 13.00-18.00 uur; aterdag 9.00-12.00 uur. pulten ophalen: la telefonische afspraak. est Centrale Voorlichting "EEN VOORSPRONG OP UW HYPOTHEEK' 762 AV Soest 4 55 li Wij hebben het plan in de toekomst een huis te kopen en willen nu alvast een voorsprong op de hypotheek nemen d.m.v. het FUNDAMENTPLAN. Na twee jaar geeft ons dat al een besparing van zo'n 36.000,- VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN BELEGGINGEN Bel gratis onze infolijn: 0800 - 0227477 en vraag naar de brochure. leend voor: nersfoortsestraat 65 te Soesterberg belanghebbenden een gemotiveerd enen, dan moet dat bezwaarschrift Postbus 2000, 3760 CA SOEST, tum van de aanlegvergunning wor gen: >r een eventuele vergunning kun- mdmaking kenbaar maken bij de J, 3760 CA Soest, telefoonnum- i binnen 6 weken na verzending n burgemeester en wethouders itainers c.a aanschrijven <en de containers c.a. te ^bestuursdwang). feitelijk afwijzen en instem- junningverlening door burge- het houden van een kerst- ;rdag 12 december a.s. onder |ke voorschriften conform het nen van de uitspraak van de evr. Wildeboer met toepas- jursdwang aanschrijven de ten behoeve van de hooiop- jeren binnen een termijn van 'tig het voorstel van de VO de bezwaren van de oongemeenschap van Oude- ongegrond verklaren. woordiger Berghauser het medewerking verlenen aan ?P de Ruimtelijke mftelijk mededelen. undercentra Soest berichten ning van de loonkosten op nieuwe CAO Welzijn achter een bij de definitieve n de subsidie. rking verlenen. is besloten: nde bezwaarschriften verklaren; van B&w van 12-08-1998 WA/EG nr. 98429, tot het in een bouwvergunning voor i van een JOP op het nngsweg/hoek Clemens- :r aanvulling van hetgeen Jaarschriften is overwogen, Met een eenvoudige muis-klik heeft burgemeester De Widt van Soest maandag de website van de Soester Zakenkring in werking gesteld. Hij deed dat kort na de jaarvergadering die in het conferentiecentrum Kontakt der Kontinenten in Soesterberg werd gehouden. t Het ging om een symbolische handeling van De Widt, want de website zal me dio december werkelijk operationeel J zijn. Daarmee is de Soester Zakenkring één van de eerste zakenverenigingen die een website heeft. De Zakenkring kan via Internet op ve lerlei manieren informatie verstrekken aan zowel leden als niet-leden. Dat kan algemene informatie zijn voor iedereen, maar ook interne informatie. Voorts kunnen bedrijven die bij de Zakenkring zijn aangesloten hun eigen organisatie via de website presenteren. Door het simpel aanklikken van de Ledensite en de naam van het gezochte bedrijf, ko men de gegevens bij de Internetgebrui ker binnen. Vervolgens is het mogelijk om meer webpagina's van een onderne ming op te vragen. Nieuwsbrieven die nu nog per post naar de leden worden gestuurd, kunnen met behulp van de eigen website worden "verspreid". Bedrijven zullen in de gele genheid worden gesteld om vacatures en advertenties op de site te plaatsen. De tekst-informatie kan worden gecombi neerd met illustratiemateriaal, zelfs met foto's die 360 graden kunnen worden gedraaid. Razendsnel Met deze faciliteit loopt de Soester Za kenkring vooruit op een wijze van com municatie die zich in een razendsnel tempo ontwikkelt. Steeds meer bedrij ven maken gebruik van de digitale snel weg. Uitwisseling van informatie ver loopt eenvoudiger, maar ook veel snel ler. Dat verhoogt het doelmatig hande len van ondernemingen. Dank zij de Soester Zakenkring worden de leden nog beter bereikbaar dan voorheen en de communicatie met anderen geopti maliseerd. De website van de Zakenkring is een idee van secretaris Armand Trippaers en ondernemer Frans Broekhof uit Soest. Broekhof is eigenaar/directeur van In- ternet-provider Knoware in Bunnik. Hij stelt de Soester Zakenkring geheel be langeloos een website ter beschikking. Voorts zorgt Advinet Plus uit Utrecht voor de inrichting en vormgeving van de website en de pagina's. Onder welke naam de website te vinden is op Internet zal nog bekend worden gemaakt. Het adres voor al uw feesten en partijen! Diverse soorten salades (uit eigen keuken). Luxe hapjes. Belegde broodjes. Koude- en warme buffetten. Voor particulieren en bedrijven! voor parncuneren en Deanjveni r gclDI 035 - 602 28 71 Steenhoffstraat 58 - Soest +#n Het College van B. en W. geeft het ministerie van Binnenlandse Zaken nul op het rekest voor de bouw van een communicatiemast aan het Raadhuisplein. Het ding wordt veel te hoog. De projectgroep 2000 van het ministe rie wil twee masten bouwen voor de communicatie van politie, brandweer en ambulance. De locaties die de project groep voor ogen heeft zijn het Zeister- spoor in Soesterberg (waarover nog overleg plaatsvindt met Defensie) en het Raadhuisplein in Soest, bij het politie bureau. De mast kan niet óp het bureau, dus moet hij er naast komen te staan, maar het gaat wel om een gevaarte van min stens 45 en hoogstens 53 meter. Er moet ook een garantie zijn dat de mast altijd beschikbaar is, zodat er geen spra ke is van "commerciële" medegebruikers (zoals telefoonnetwerken, die trouwens meestal kunnen volstaan met masten van 37xh meter hoog). De beide masten die het ministerie wil neerzetten voldoen echter niet aan de criteria, die onlangs zijn afgesproken. De masten mogen maximaal 40 meter hoog zijn en moeten eventueel ook commercieel medegebruikt kunnen wor den. Daarom hebben B. en W. besloten geen medewerking te verlenen. Indien de provincie Utrecht voor de vaststelling van het komende streek plan onvoldoende ruimte wil geven voor meer bedrijfsvestigingen dan zal de Soester Zakenkring zich daar met hand en tand tegen verzetten. Om de provincie tegemoet te ko men, zal er volgend jaar onderzoek worden gedaan naar de economi sche ontwikkelingen en de ruimte die er is tot 2015 in de gemeenten Soest, Baarn en Bunschoten. Voorzitter mr. Dick van Loon van de Soester Zakenkring deelde dat onder meer mee tijdens zijn rede op de jaarver gadering van de Zakenkring. Van Loon is met het bestuur van mening dat zo wel Soest, Baarn als Bunschoten in ver zet moeten komen, omdat de eerste ideeën die de provincie heeft gelanceerd ten aanzien van het nieuwe streekplan voor deze regio niet erg positief zijn. Er is geen uitbreiding voor woningbouw en bedrijven opgenomen en daarmee lijkt zich een zelfde ontwikkeling voor te doen als in de Gooi- en Vechtstreek. "In dat streekplan heeft de provincie Noord- Holland het Gooi ongeveer afgeknepen en geen enkele ruimte gegeven voor nieuw bedrijventerrein. Dat willen wij hier in onze omgeving juist niet", aldus Van Loon. Hockeyvelden Intussen zal de weinige nieuwe ruimte die Soest voor bedrijven heeft - hockey velden aan de Koningsweg - goed moe ten worden gebruikt. Voor de hockey velden bestaat al een zeer lange wacht lijst. Hopelijk komt er nog ruimte aan de Richelleweg in Soesterberg beschik baar vqor transport en logistiek, zo meende de voorzitter. Jammer vond hij het dat één transport bedrijf het besluit heeft moeten nemen om uit de gemeente Soest te verhuizen, omdat er aan de Richelleweg geen plaats is voor twee grote bedrijven. Voor zo'n onderneming zou een alternatief in de buurt moeten worden gezocht. "Dat zou in samenwerking met de Kamer van Koophandel moeten gebeuren door een bedrijfsvestigingcentrum, waarin de be- drijfscontactfunctionarissen van de di verse gemeenten in de regio samenwer ken. Daartoe heeft de Kamer twee jaar geleden het initiatief genomen." "Maar het bedrijfsvestigingcentrum is helaas niet van de grond gekomen en is jammer genoeg ook niet in het activitei tenprogramma van de gefuseerde Ka mer van Koophandel opgenomen. Ik hoop dat het alsnog door de Kamer wordt opgenomen en dat de gemeente Soest er dan ook enthousiast aan zal meewerken", aldus voorzitter Van Loon. Verder van huis Voorts vond hij het vreemd dat de Ka mer zelf bedrijven die ruimte zoeken naar Amersfoort en Nijkerk verwijst. Dat zijn vanuit Soest moeilijk bereikbare locaties en ze liggen wat verder van huis. Verwijzing naar het zuidelijke deel van de Flevopolder zou beter zijn, zodat onder meer de economische banden met Soest beter in stand kunnen worden gehouden. "Het is vreemd dat de Kamer van Koophandel een verplaatsing naar de polders niet durft voor te stellen, ter wijl er wel een samenwerking met de Kamer Flevoland is opgezet voor de Oostflank. Kennelijk vindt men het een schande om ruimtebezettende bedrijven uit de regio te moeten verwijzen. Als bedrijven geen belangstelling voor Amersfoort of Nijkerk hebben, moet je ze als Kamer met een bedrijfsvestiging- centrum naar de polder kunnen verwij zen en hen daarover informatie ver schaffen", zo meent Van Loon. Wethouder Blommers: Wethouder Neks Blommers de leden van de Soester Zakenkring maandag tijdens het diner na de jaar vergadering uit om een systeem te bedenken voor het centraal parkeren van auto's op het nog aan te leggen bedrijventerrein aan de Koningsweg, waar nu nog de hockeyvelden liggen. Daardoor komen er meer vierkante meters beschikbaar voor bebouwing. Naar de mening van Blommers is het wellicht mogelijk om een parkeer plaats met verdiepingen of met een lift te bouwen. "Is het niet krankzinnig: parkeerge legenheid aanleggen op een bedrij venterrein?" vroeg de wethouder zich af, terwijl één gezamenlijke parkeer plaats meer ruimte biedt aan andere bedrijven. Ze is benieuwd wie van de Soester ondernemers zo'n parkeer voorziening zou kunnen realiseren. Hetzelfde geldt voor het bedrijven terrein Soestdijk. Ook daar is door de aanleg van een gezamenlijke par keerplaats ruimte te winnen. Het bedrijventerrein Soestdijk is met weinig aanpassingen beter te maken, zo is gebleken. Zoneren, zoals de Soester Zakenkring heeft voorge steld, is een goede oplossing, zo meende de wethouder. Bedrijvenruimte in Soest is zeer schaars. Daarom moeten gemeente en bedrijfsleven er samen verstandig mee omgaan, zodat het in Soest goed wonen, werken en leven is, aldus wethouder Blommers. Nu de gemeenteraad het licht op groen heeft gezet voor het realiseren van een 30 km per uur gebied in Soest-Zuid, komt de bewonersvere niging Soest-Zuid met de notitie "Nu 30 km". Samen met de ge meente wil ze er naar streven dat de wijk zo wordt ingericht dat het plan "Duurzaam Veilig" realistisch kan worden uitgevoerd. Ze komt daartoe met een aantal origi nele initiatieven: alleen "sluipstraten" herinrichten, straatmeubilair laten sponsoren en de mentaliteit van bewo ners veranderen. De bewonersvereni ging Soest-Zuid omarmt het besluit van de gemeenteraad om deze wijk als eer ste woongebied in de loop van 1999 aan te wijzen als gebied waar een maximum snelheid van 30 km per uur geldt. En- queêtes die de vereniging onder de be woners hield, toonden de afgelopen ja ren herhaalde malen aan dat de zich sterk verjongende buurt zich grote zor gen maakt over de verkeersveiligheid. De bewoners spraken zich in grote meerderheid uit voor de invoering van een 30 km per uur gebied. In de notitie schrijft de bewonersvereni ging in te zien dat de door de gemeen te voorgestelde zogenaamde "poortcon structies" bij de ingangen van de wijk, onvoldoende zullen zijn. Doel van deze poortconstructies is de weggebruikers te laten merken dat ze een ander gebied, een woonwijk, inrijden waar de maxi mum snelheid 30 km per uur is. De be wonersvereniging noemt het een "absu- lute illusie" te denken dat eén automo bilist na het passeren van het bord "30 km" zijn snelheid blijvend zal aanpassen. Alle straten herinrichten (met alles wat daarbij komt kijken, zoals drempels, bloembakken en asverleggingen) lijkt ook geen oplossing: dat is een miljoenen verslindend project en daar is geen geld Daarom stelt de bewonersvereniging voor alleen die straten aan te passen waar meer dan de helft van het verkeer geen oorsprong of bestemming heeft. De gedachte hierachter is dat door de onderlinge afspraken en sociale controle in de rustige straten (dus waar een groot deel van het verkeer zijn oorsprong of bestemming vindt) het aantal overtre dingen kan worden beheerst. In de ei gen straten zijn de meeste automobi listen immers bereid hun gedrag aan te passen. Hier ligt ook een taak voor de bewonersvereniging om de bewoners van de wijk te wijzen op hun verant woordelijkheden ten aanzien van hun eigen leefomgeving, zo schrijft de vere niging in de nota "Nu 30!". Blijft er zo'n 3,5 kilometer straat (onge veer 1/3 van het totaal) in Soest-Zuid over, die in overleg met de bewoners zou moeten worden ingericht als een 30 km zone (zie kaartje). Voor de financie ring stelt de bewonersvereniging in de nota een soort "trio-betaling" voor: ge meente, rijk en sponsors. Op basis van de beschikbare rijks-subsidiegelden in het kader van "Duurzaam Veilig" heeft de bewonersvereniging doorgerekend hoeveel geld er ontbreekt. De bewo nersvereniging stelt voor een groot deel, 20%, van dit "gat" door het bedrijfsle ven te laten sponsoren. Een eerste, ver kennende, belronde onder het Soester bedrijfsleven leert, dat de ondernemers enthousiast zijn om aan het realiseren van de 30 km zone bij te dragen. Rijk en gemeente zouden op hun beurt res pectievelijk f 100.000 en f 300.000 moeten steken in het realiseren van het 30 km-gebied. De beoogde mentaliteitsverandering wil de Bewonersvereniging onder meer gaan bereiken met een gerichte poster en sticker-actie, waarbij wordt uitgedra gen dat "straat, buurt en de wijk roeke loos rijgedrag niet langer wenst te ac cepteren en de bewoners iedereen op roepen om zich aan te passen aan de nieuwe nonnen". I Tegen inlevering van deze waardebon ontvangt u 10% korting op I BINNENZON WERING Voor het betere zonweringswerk Technisch Bureau Wonnink en co. b.v. 3765 GE Soest Tel. (035) 609 06 90 Nieuweweg 66 Fax (035) 609 06 96 3828 AC Hoogland Tel. (033) 480 22 44 Hamseweg 89a Fax (033) 480 25 20 Sinjls enige tijd is ook in Soest de wijkagent weer "terug van weggeweest". De gemeente is daarvoor opgedeeld in zes wijken. Elke wijk heeft zijn eigen wijkagent, die vooral als aanspreekpunt fungeert, toezicht houdt en contact houdt met de bewoners, scholen, buurthuizen, organisaties, de gemeente en andere instellingen in de wijk. In deze rubriek, die op gezette tijden in de Soester Courant wordt opgenomen, maakt de lezer kennis met de politiemannen die in de wijkzorg zo'n centrale rol spelen. Zij belichten telkens een aspect van hun werk. Deze week: Henk van Thienen, wijkagent van Soest-Zuid (inclusief Soestduinen en een deel van het poldergebied) en coördinator van de politiesurveillanten. "Ik wil met twee benen in de wijk staan," zegt Henk van Thienen, die al dertig jaar bij de Soester politie werkt en dus langzamerhand een "oude rot" genoemd mag worden. Hij is de man van Soest-Zuid. Van Thienen heeft bij de politie zo'n beetje alles al meegemaakt, ook bij de recherche en de verkeersdienst. De laat ste tijd is hij als wijkagent intensief be trokken geweest bij de herinrichting van het winkelcentrum en de diverse ver keersmaatregelen in Zuid. Hij heeft daarbij, naar eigen zeggen, "wel eens een oogje dichtgeknepen" bij alle omlei dingen en verboden, maar als alles bin nenkort helemaal klaar is, is die lank moedigheid van de politie ook voorbij. "Dan gaan we met z'n allen weer de re gels naleven," stelt hij met enig optimis me vast. Hij verwacht overigens niet al het heil van gemeentelijke voorschriften en ver boden. "Je moet de mensen op hun ei gen verantwoordelijkheid aanspreken; dat zou je niet moeten hóeven af te dwingen." Hij is niet bang dat het dan onvermijdelijk een chaos wordt. "Ook het rijksverkeersreglement (RW) legt de verantwoordelijkheid uiteindelijk bij de weggebruiker zelf." De verkeersdeelnemers zijn volgens Henk van Thienen, in het algemeen ge sproken, de laatste jaren wel agressiever geworden, vooral verbaal. "Ze kunnen tegenwoordig niet goed meer tegen te- rechtwijzigingen, lijkt het wel. Als je ze aanspreekt op hun gedrag hebben ze altijd wel een smoesje klaar..." Het tegengaan van foutparkeren is geen kwestie van zomaar een paar borden neerpoten, vindt hij. "Je moet een net te campagne voeren, dus eerst gaan we waarschuwen - in samenwerking met de winkeliers - en pas daarna schrijven we bekeuringen uit." Vragen of opmerkingen? Bel 5487411. De servicemedewerker van de politie noteert alle berichten en geeft ze zo no dig door aan de wijkagent. Han Reiziger, haast iedereen wel bekend, presenteerde afgelopen zondag in de Soesterbergse Proef- kelder een buitengewoon interes sante video over wereldmuziek. En... grand cru nog aan toe, het werd een schitterende reis. Veel liederen gaan over verdriet, zoals zo vaak het geval is. Het boventoon-zin- gen: de Toeva, muziek uit de steppe van Siberië; de throat-muziek van de Eski mo's, mensen die vaak uit hun eigen context zijn gehaald. Pygmeeën - enig gegrinnik bleef niet uit. Ja, die wilden toch hè? Verder was er een vrouwelijke trouba dour uit Georgië te horen, gevolgd door Cubaanse muziek (uit de film "Lacrimas Negras"). Ook Piazolla werd niet verge ten, met zijn onvergetelijke tango's op z'n Argentijns én op z'n Westers, even als zigeunermuziek uit Albanië. J.H. Insulinde laat zich niet zomaar af schepen met elf woningen achter Braamhage. De vereniging wil ten minste vijftien appartementen toe gewezen krijgen, omdat anders de exploitatie van de woongroep niet is rond te krijgen. Insulinde is een Vereniging Woonge meenschap van Ouderen met een Indi sche achtergrond. De planvorming voor een woongemeenschap in Soest is al ruim twee jaar aan de gang. Aanvanke lijk was het de bedoeling dat Insulinde vijftien woningen toegewezen zou krij gen achter Braamhage. Dat aantal is in het voorjaar teruggebracht naar elf, doordat op dat moment niet meer dan elf Insulinde-leden concreet toezegden een woning te willen kopen. De ande ren wilden geen besluit nemen, omdat er nog niet eens schetsen van de wonin gen beschikbaar waren. Op dit moment zijn die er nog niet en doen de leden nog steeds geen concre te toezegging. Volgens woordvoerders van Insulinde zullen er uiteindelijk wel voldoende kandidaten zijn voor de vijf tien woningen, ongeacht de prijs van de vier woningen die ze nu nog te kort ko men. Gedifferentieerde prijzen zijn juist van belang voor het bestaan van de woongroep, aldus Insulinde. De vereniging heeft bij de gemeente bezwaren aangetekend tegen het terug brengen van het aantal wooneenheden. Insulinde wijst op een rapport van het ministerie van VROM, waaruit blijkt HOYA Multifokaal Nog nooit is het natuurlijke zien dichter benaderd dan met Hoyalux Wide Multifokaal. Nu krijgen uw ogen eindelijk alle ruimte, in de verte en in het leesgebied. Maximaal overzicht in de breedte en een soepele en snelle overgang in de hoogte zonder uw hoofd te bewegen. U merkt eigenlijk nauwelijks nog dat u een bril op heeft. En daar gaat het toch eigenlijk om? breedbeeld-camera Tijdelijk krijgt u bij aanschaf van deze glazen bovendien een fraaie breedbeeld-camera cadeau. Stap dus direct even binnen bij uw opticien en geniet van het wijdse uitzicht en het extra brede leesoppervlak dat Hoyalux Wide u kan bieden. Uw vakopticien: De aanleg van de rotonde in Soest-Zuid wordt enigszins ge hinderd door de weersomstan digheden. Door de aanhoudende regenval en de daaropvolgende vorst wordt de openstelling een week opgeschoven. Het was de bedoeling dat de roton de komende vrijdag zou worden opengesteld. De verwachting is dat dit in de loop van volgende week gebeurt. De wegwerkers hebben de rotonde reeds voorzien van een asfaltlaag en een tijdelijke markering. Mits het weer het toelaat, worden deze week de voet- en fietspaden bestraat. Lukt dit niet, dan worden noodvoorzienin gen getroffen, zodat het (brom)fiets- verkeer er toch langs kan. Tot de openstelling van de rotonde blijft auto- en motorverkeer onmogelijk op de splitsing van de Birkstraat, de Soesterbergsestraat en de Kerkstraat. Ook de werkzaamheden op de Van Beuningenlaan (bij de Soesterberg sestraat) lopen vertraging op. Deze worden - ijs en wederdienende - niet vrijdag, maar eveneens volgende week afgerond. dat voor een woongroep een minimaal aantal woningen van twintig is vereist. Vijftien is dus al onder het minimum, laat staan elf. Het College heeft de be zwaren ongegrond verklaard. Bij de arrondissementsrechtbank ligt een verzoek van Insulinde de planvorming op te schorten, zolang geen duidelijk heid is over het aantal woningen. Tevens wil de vereniging het besluit van het College aanvechten bij de rechter. Het woonproject achter Braamhage komt niet alleen te bestaan uit woningen voor Insulinde. Verder zouden er zestien woningen voor de Gossenburcht (Groepswonen Ouderen Soest) en nog eens twaalf woningen voor andere ouderen moeten worden gebouwd. Het project is in handen van Achtgoed dat voor het project van totaal 49 woningen één miljoen gulden moet bijleggen. Ook de gemeente Soest moet met een mil joen over de brug komen, omdat het anders financieel niet haalbaar is. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs I verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! S2<R££I Schoemake Burg. Grothestrj.it 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 d)

Soester Courant | 1998 | | pagina 5