IASCH mAE >ima opent vanavond nieuwe pand ƒ998.00 KERSTKRANSEN Oefentherapie Cesar Soest jubileert 'Je geeft iemand stukje zekerheid' gap Kleur Gnzo arte Keulen 7HANDEL WANDEL Van Doorn mag op zondag geen kerstmarkt houden Uniforme, persoonlijke uitstraling Rabobank Soest-Baarn Manon Wouters 6.50 ï/onderhoud en s-specialist alle merken tielinzameling Spullenhulp 'ILLIGERSHULP NODIG? in Soester Jorrood' jormalig AH-gebouw Van Weedestraat in oude stijl hersteld Prijzenfestival Winkelkring ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN CH£D Kerst-boeketten, -stukjes, -cadeaus e.a. versieringen voor binnen en buiten. Knippen voor het Wereld Aidsfonds gaat niet door JEp^pl/l/lNKEL De Decembermaand Ruit vernield en computer gestolen 'Goed bewegen kun je niet uit een boekje leren' mv. Kleurenanalyste Manon Wouters start studio in Soest Sint-instuif voor Soest(erberg) Telefoon gestolen uit bestelwagen kleur- en kledingadviseuse Informeer ook eens naar de geschenkboi Vari Lenneplaan 27, Soest - tel.: 035 - 603 32 36 )D BEKROONDE ISTÜ1 irstmakerij11 28 november iker: 3 BETALEN stuk ijn gestoofd rundvlees tjes en gehaktballetjes arm maken. JVIESTAMPPOT. OT af gekookt spek al vanaf 4.75 jes 500 gram 6.25. AGNETRON/OVENve,- JAMI MACARONI OOD- GEBRADEN t gesneden GROENTEN! MIS thuis bezorgen! ST - TEL. 6012372 i Tel. 035 - 601 29 98 'ïngloopcentruiii PULLENHULP Telefoon 6018730 De Schans 20. 3764 AX xtiel kan men tegenwoordig e speciale textielcontainers Goede (en schone) kleding nen kan men - liefst in kken - echter beter recht- 'eJ^ren bij Spullenhulp aan h gebruik wil maken van de s wordt verzocht de textiel plastic zakken te doen, die tgebonden zijn. Losse kle it immers gauw vochtig en ongeschikt voor her- :n goed verloop van de in- det Spullenhulp op de zak- duidelijk vermeld of het nog bruikbare textiel gaat den. tel. 6018730. WOENSDAG 25 NOVEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 9 fraai Meldpunt iwilligershulp 1 - Soesterberg J - Soester is vorige week op in Baarn gehouden, waar- Jewijs moest inleveren. pe 'eel gedronken. De politie te tijd achtervolgd, toen ze '°P de Amsterdamsestraat d zien rijden. Het rijgedrag ;r daarna tentoonspreidde 1 afwijkend. [avond opent wethouder Bart I op feestelijke wijze de nieuwe pging van Dima, de luxe spe- llzaak in huishoudelijke artike- aan de Van Weedestraat. Dima armee de grootste speciaalzaak m2) op het gebied van kook- en [lcultuur, cadeau en design in de jio geworden. s de jaren tachtig was Dima geves- Bop de Van Weedestraat, nu is het juisd naar het voormalige pand van ert Heijn aan de Van Weedestraat L)e belangstelling vanuit Baarn en ist voor deze luxe speciaalzaak is al- noot geweest. Toen de voormalige jtiging van Albert Heijn vrij kwam, ten Wanda en Frans Dieleman zich |pt als gegadigde gemeld bij Maceka 1 uit Baarn om dit pand over te Ben. De nieuwe vestiging is niet al- 1 veel groter, maar ook volledig on- ;elderd en voor de vaste klanten jkelijk te vinden, met een groot aan- 'jratis parkeerplaatsen aan de F.C. jperstraat. markante pand is gelegen op de van de F.C. Kuyperstraat, de straat [vroeger de toegangsweg vormde jr de Stadhouderslaan in Baarn. Het s in de jaren '20 door Albert He- als een echte ouderwetse kruide- iak gebouwd, maar in de loop der Op een weinig fraaie wijze verbouwd (gemoderniseerd', pa heeft daarom, direct na aankoop I het pand, besloten de karakteristie- Eevel zo stijlvol mogelijk aan te pas sen. Het plaatselijke architectenbureau Van Zeeland te Soest heeft de nieuwe gevel enerzijds afgestemd op het soort winkel dat er nu in komt, maar ook op de gevelarchitectuur van de bovenwo ningen. De gevel op de begane grond heeft niet alleen in het oog springende bogen met versiering gekregen, ook het metselwerk is traditioneel gevoegd. Te vens zijn in de zijgevel aan de F.C. Kuy perstraat vitrines aangebracht. De gevelrenovatie is onder moeilijke omstandigheden uitgevoerd door Bouw bedrijf Bodewes uit Soest. Het zeer nat te najaar maakte het mooi voegen van de gevel erg moeilijk. Toch is het gelukt voor de feestdagen open te gaan alhoe wel er op details hier en daar nog wel wat zal moeten gebeuren. Dima heeft in deze nieuwe vestiging veel meer ruimte om artikelen op het terrein van kook- en tafelcultuur, cadeau en design te presen teren en te demonstreren. Tevens zullen er meer artikelen op voorraad zijn. Op drie extra open-huis-dagen is er ge legenheid om zich eens uitgebreid te oriënteren, te weten woensdag 25, don derdag 26 en vrijdag 27 november van 19.00 tot 21.00 uur, alsmede op zater dag 28 november van 14.00 tot 17.00 uur. Uiteraard blijven de klanten ook welkom in de vestiging van Dima in Huizen. Sanne Schalkx uit Soest kan thuis naslagwerk verrichten met de Brittanica cd-rom. Ze won deze bij het Prijzenfestival van de Winkelkring Van Weedestraat. De middenstanders ver loten elke week prijzen onder de mensen die een voordeelbon uit het huis-aan-huis verspreide chequeboekje hebben gebruikt bij één van de deelnemende winkelieren. De overhandiging vond plaats in Boekhandel Jongerius aan de Van Weedestraat, waar Piet en Tiny Jongerius en een als boekenwurm verklede Winkelkring-voorzitter Emiel Wortmann de prijswinnares ter zijde stonden toen de fotograaf langskwam. Het gemeentebestuur heeft hout handel/bosbouwbedrijf T. van Doorn van de Koningsweg geen ver gunning verleend voor een kerst markt op zondag 13 december. De "koopzondagen" in Soest zijn op. De gemeente kan met de Winkeltijden wet in de hand per jaar maximaal 12 "koopzondagen" aanwijzen. Dan mogen bedrijven en winkels open zijn voor het publiek. Op alle andere zondagen is dat normaliter verboden. Inmiddels zijn de 12 koopzondagen in Soest al verbruikt; het wettelijk maximum is bereikt en dus krijgt Van Doorn geen toestemming om zijn bedrijf op die 13e december te ope nen voor het publiek. Dat mag uiteraard wel op zaterdag, waarvoor hij dan ook een vergunning krijgt. vitrinekast Toscane wit 191x112x42,5 cm 1 lade/2 deuren Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum BLOEMEN CADEAUBOUTIQUE VALENTIJN KONINöINNELAAN 29,3762 DE SOEST TEL./FAX: 035 - 6024657 Voor verzorging van kerstdecoratie bloemen op de zaak of bij u thuis m Met de introductie van bedrijfskleding benadrukken de cliëntadviseurs van Rabobank Soest-Baarn hun professionele en zakelijke imago. De aankondiging van "knippen voor het Wereld Aidsfonds" voor komen de zondag 29 november bij Yolan- da's Haarmode verdient een correc tie. Yolanda van Schoonhorst-Kok heeft van het gemeentebestuur van Soest geen vergunning gekregen om de kapsalon aan de Speenkruidstraat 65 op zondag open te stellen voor het publiek. Het was de bedoeling dat de omzet van die dag zou worden overgemaakt aan het Wereld Aids fonds. Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9\ tel. 602 8132 De maand december staat ook in de Wereldwinkel in het teken van de feest dagen. Fijn dat velen de weg naar de winkel weten te vinden voor de aankoop van de cadeaus. Ook dit jaar kunnen we weer een grote sortering laten zien. Een Sinterklaas- of kerstcadeau uit de We reldwinkel heeft een dubbele betekenis; degene die het cadeau onvangt wordt verrast en degene die het gemaakt heeft, heeft er profijt van. AI geruime tijd ge leden is er voor zijn of haar product een reële prijs betaald, die in normale ver houding staat tot de gewerkte tijd en het daar geldende uurloon. In de winkel is een grote verscheiden heid aan kunstnijverheidsproducten te zien, uiteenlopend van sieraden tot houtsnijwerk, wenskaarten en wierook, glaswerk, aardewerk, muziekinstrumen ten en textiel. Voor degenen die aan een kerstpakket denken is een aantal voor beelden aanwezig. Men zal u ook graag behulpzaam zijn bij het samenstellen van een kerstpakket. Hierbij kan men denken aan een mand met inhoud, een schaal of presenteerblad of een karton nen doos. Voor het samenstellen van grotere aan tallen kerstpakketten is het mogelijk een aparte afspraak te maken. In de winkel zal men dit graag voor u regelen. Voor het vinden van een aantal aparte ca deaus kunt u in de komende tijd zeker in de Wereldwinkel terecht. Openingstijden: maandag 13.00-17.00 uur; dinsdag t/m zaterdag 9.30-17.00 Uit het kantoor van een makelaar aan de Birkstraait is dinsdagnacht een com puter 'gestolen. De dader gooide eerst een ruit in. Daardoor ging weliswaar het inbraakalarm af, maar voordat er ie mand ter plekke was, had hij zijn hielen reeds gelicht. Deze maand viert de Praktijk Oe fentherapie Cesar Soest een paar jubilea tegelijk. In de eerste plaats bestaat de bewegingsleer Cesar zelf zestig jaar; in de tweede plaats viert de "maatschap" in Soest haar 12Vi- jarig bestaan. Zo lang is het in elk geval geleden dat José van Dalen de praktijk overnam van mevrouw Schuuring, bij veel Soesters vooral nog bekend om haar cursussen "huisvrouwengymnastiek" en een van de Cesar-therapeuten van het eerste uur. De praktijk - nu gevestigd in de nieuw bouwwijk Klein Engendaal - is in de afgelopen jaren uitgebreid door de toe treding van Edith van Ee (sinds vijfjaar) en Mijke Mommers (sinds een jaar lid, maar daarvoor al enkele jaren werkzaam bij de maatschap). Mevrouw Cesar-Pollak legde zestig jaar geleden de grondslag voor de oefenthe rapie die haar naam zou gaan dragen. Ze volgde aanvankelijk de opleiding Mensendieck en richtte in 1937 in Utrecht haar eigen opleiding op, die korte tijd later onder de naam Cesar verder ging. Hissen de beide bewegings leren bestaat nog steeds grote verwant schap. "Cesar-therapie legt wat meer het accent op de beweging in haar totali teit," aldus José van Dalen, "en is wat dynamischer en ritmischer." In de oefentherapie Cesar gaat het on der meer om het opbouwen van een "natuurlijke" spierbalans. Jonge kinde ren bewegen meestal uit zichzelf nog op een "natuurlijke" manier. Dat verandert al zodra ze op school "zitten" "Kin deren die zoveel uur per dag in de schoolbanken doorbrengen gaan op den duur toch hangen..." Meer aandacht op school Het zou goed zijn als er op de basis school meer aandacht aan de houding en beweging van het kind gegeven zou worden, vinden José, Edith en Mijke. "Daar moeten kinderen al bewust ge maakt worden van hun houding, omdat ze er relatief veel moeten zitten, en dat gebeurt niet altijd in een optimale zit- houding." Mensen die zich op latere leeftijd tot de Cesar-therapie wenden voelen zich wel eens bedrogen: waarom hebben we dit niet geleerd toen we zestien waren? "Maar ja, op die leeftijd let je niet op je houding; dan heb je meestal ook geen klachten. Als er geen pijn is voelen de Cesar-oefeningen toch een beetje vreemd aan." En sommige mensen zijn zuiniger op hun auto dan op hun lichaam, vinden de drie Cesar-therapeu ten. "Ze willen er pas wat aan doen als het gaat haperen, maar voorkomen is beter dan genezen. De oefentherapie Cesar heeft ook een preventief karak ter." De beroepsgroep Cesar-oefentherapeu- ten - in Nederland zijn er zo'n 1200 ac tief.- viert het zestigjarig bestaan van de bewegingsleer met een symposium in Arnhem over het onderwerp "60 jaar kwaliteit in bewegen". Plaatselijk krijgt Overwin de houd' jubileum gestalte met een traktatie voor de huisartsen en specialisten, die de belangrijkste "doorverwijzers" zijn. Specialisaties Van de drie Soester Cesar-therapeuten heeft Mijke zich gespecialiseerd in de behandeling van kinderen met motori sche achterstanden, die bijvoorbeeld moeite hebben met rennen en springen, spel en sport. Edith heeft zich vooral toegelegd op ademhalings- en ontspan ningsoefeningen en, samen met José, ook op de behandeling van o.a. bekken instabiliteit. Steeds vaker worden ze ook ingescha keld door het bedrijfsleven, waarbij met name vanuit de Arbo-wet gekeken wordt naar de manier waarop men zich beweegt op de werkplek. Kappers bij voorbeeld hebben vaak klachten, maar ook peuterleidsters en mensen die de hele dag achter een machine zitten of staan. Cesar-therapie is dan een verant woorde investering. "Als een werkne mer in de ziektewet terechtkomt is een bedrijf meestal heel wat duurder uit..." De Soester Cesar-praktijk heeft het druk. Soms moeten patiënten op de wachtlijst geplaatst worden of verwezen naar collega's in de regio. Een groot deel van de "klanten" volgt de groeps lessen (maximaal 7 personen), die niet zozeer op doktersvoorschrift worden gevolgd maar vooral om de conditie op te vijzelen. Die groepslessen vinden soms "op muziek" plaats, maar zijn ove rigens niet te vergelijken met aerobics. "De deelnemers hebben ook geen span nende pakjes of zo... en het leuke is dat alles door elkaar zit: 'knieën' naast 'schouders', bijvoorbeeld. De groepen - V.l.n.r. Mijke Mommers, José van Dalen en Edith van Ee. er zijn er 16 in totaal - zijn min of meer op leeftijd afgestemd. Individueel gericht Goed bewegen, dat kun je niet uit een boekje leren. Ieder mens is weer anders gebouwd en ook de klachten waarvoor men op zoek is naar verlichting variëren van mens tot mens. Daarom is de Ce sar-therapie individueel gericht. Een "al gemene" aanpak is er eigenlijk niet en er wordt daarom in de eerste plaats naar de individuele patiënt gekeken. En ui teraard worden de ontwikkelingen in het vak en in de medische wetenschap in het algemeen, op de voet gevolgd. José, Edith en Mijke zijn daarom nogal eens op stap voor bij- en nascholing. "Als Cesar-therapeuten zijn we al jaren enthousiast aan het sleutelen aan de houdingen en bewegingen van de Soes ters," schrijven José, Edith en Mijke aan de Soester artsen. "Ons grootste doel blijft dat de patiënt zelf zijn klachten kan 'managen' en deze leert te voorkomen, danwel geheel of gedeeltelijk te vermin deren." Ze wijzen in dat verband ook op het recente TNO-onderzoek, dat weten schappelijk heeft uitgewezen dat de oe fentherapie uitstekende resultaten heeft bij mensen met chronische specifieke rugklachten. t De Praktijk voor Oefentherapie Cesar Soest is gevestigd aan de Koperwiek 19 en telefonisch te bereiken via nummer 035-6023574 en via de website http:/ /www.euronet.nl/users/ecoscan/oefen- therapie/cesar l.hpml. "Het moet niet zo zijn dat er lippen stift binnenkomt met iemand die daarachter loopt. De bedoeling is alles in harmonie te krijgen." Dat zegt Manon Wouters die onlangs het kleurenadviesbureau Kleur Enzo aan de Jacob van Lenneplaan is gestart. Aan de hand van een kleurenanalyse bepaalt zij welk palet het best bij iemand past. Een van de vier kleurenspectra (voorjaar, zomer, herfst of winter) vormt de basis voor deze persoon bij de keu ze van de kleuren van kleding en make- up en komt tevens van pas als iemand van plan is zijn haar te laten verven. Volgens Manon Wouters is de kleurkeu ze van groot belang: "Als je de verkeer de kleuren gebruikt, worden bijvoor beeld oneffenheden in het gezicht geac centueerd. Je moet voorkomen dat al leen de ogen of de mond eruit knallen, het moet één geheel zijn. Met de juiste kleuren voel je je vanzelf beter, ook al valt het je in het begin misschien niet eens op. Op een gegeven moment zien de mensen ook wat wel en niet bij hen past. Zo sceptisch als ik er vroeger te genover stond, zo enthousiast ben ik Bevredigend De resultaten tot dusver zijn zeer bevre digend, vindt zowel Manon Wouters als haar eerste groep klanten. "Er is zelfs ie mand huilend van blijdschap wegge gaan. Veel mensen zijn onzeker over hun uiterlijk. Door de harmonie te zoe ken, geef je ze een stukje zekerheid. Daardoor wordt ze in winkels niet zo maar iets in de maag gesplitst. Ze we ten immers wat wel en niet bij hen past," aldus de Soestse. Ook haar man is zich, dankzij de analyse, veel bewuster ge worden van zijn kleding. Zijn gardero be is dan ook langzamerhand aangepast. De kleurenanalyse is eenmalig. "Daar kunnen ze hun hele leven mee doen. Ook als hun haar grijs wordt, want hun natuurlijke kleur grijs past in hun palet," zegt Manon Wouters die zeventien jaar ervaring in de textiel-branche heeft. Ze werkt alleen op afspraak én bij dag licht in haar studio aan de Jacob van Lenneplaan. Bij de analyse is het van belang dat de klant geen make-up op heeft en het haar de natuurlijke kleur heeft. Vanuit deze pure basis gaat Ma non Wouters aan de slag. Dat kan an derhalf tot drie uur duren, afhankelijk van de persoon. Tot slot krijgt de klant advies over de kleuren die bij hem pas sen. Ook een kleurenwaaier met de ei gen seizoenkleuren wordt meegegeven. Vanuit de basis bekijkt Manon Wou ters welke kleuren het best bij iemand passen. Foto: Goos van der Wilt Bijpassende make-up is desgewenst ver krijgbaar bij het kleurenadviesburau. "Ik heb hier vooral plezier in, dat voert de boventoon, niet het geld. Ik zou ie mand niet eens om geld durven vragen als de analyse niet zou kloppen. Maar ik zie meestal vrij snel welke palet bij ie mand past." Kleur Enzo is telefonisch bereikbaar via nummer 6033238. E XCLUS1EVE Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Woensdag 2 december van 14.00 tot 15.30 uur komt Sinterklaas met zijn Pie ten in De Schoof. Wil je erbij zijn, dan kan je je op woensdag 18 en 25 novem ber en donderdag 19 en 26 november opgeven tussen 13.00 en 15.30 uur in De Schoof. Voor De Dubbeldekker is de voorverkoop op woensdag 18 en 25 november tussen 14.00 en 15.30 uur. Het is voor kinderen van 4-7 jaar en de kaartjes kosten f 2,50 per persoon. Voor de kinderen uit Soesterberg: we vertrek ken om 13.30 uur en we komen om 16.00 uur aan in De Dubbeldekker. Er is weer een vol programma, want je kan wat doen met de bakpiet, discopiet, knutselpiet, spelletjespiet, tekenpiet en natuurlijk is de hoofdpiet ook weer van de partij. Geef je snel op, want vol is vol! Omdat hij meende dat de geluidsappa ratuur was gaan schuiven, parkeerde een twintigjarige man uit Blaricum vorige week dinsdag even zijn bestelwagen op de Kerkstraat. Hij liep naar achteren, zette alles vast en ging weer naar voren. Op dat moment zag hij een man weg rennen mett de telefoon die kort daar voor nog in de cabine had gelegen. De Blaricummer zette niet de achtervolging in, uit angst dat in de tussentijd de waar devolle apparatuur uit de wagen zou worden gestolen. X,

Soester Courant | 1998 | | pagina 9