55.00 int op 5 december in Soest-Zuid oester' kinderdagverblijf in Tuzla ïu officieel in gebruik genomen 'Dima verrijkt Soester straatbeeld' Hoka Soest fors 'groter gegroeid' - 6016151 Uit onze 1/4*1 kooteh HANDEL WANDEL PAGINA 11 Grote uitverkoop Pearle start op 5 december ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN inderen mogen schoen zetten en plaat kleuren elegatie Vredesplatform terug uit Bosnië ijs 895.000,- k.k. jEp^pl/l/lNKEL ^!NA|/OENSDAG 2 DECEMBER 1998 SOESTER COURANT Sint-kleurplaten bij bakker Ab Faas Met Seniorenbus doordeweeks naar Molendael Vogelopvang in winter uurtje eerder dicht Wethouder Krol opent nieuwe winkel Van Kostverlorenweg naar FerdinandHuycklaan Controles II Gratis montuur voor hulpsinterklazen Nieuwe commandant garnizoen Amersfoort Prijzenfestival Winkelkring tour Wra'&grMHti'ruiy kapstok Liset zwart/beuken 70 cm Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum gelegen HALF vrij. ramen, paneeldeuren is redelijk. Bouwjaar ca it parketvloer, serre mei verloop, grote bergkast kamer, eenvoudige bad- slaapkamers met was- tervia huurgeiser. ns kantoor verkrijg, december a.s. van terdag 12 december erklaas is precies op zijn feest- (5 december) met zijn Pieten ;ent in het winkelcentrum Hart- uid en de Soesterbergsestraat. wordt om 10.30 uur verwei- id bij slijterij Toon van der Lin- kinderen en hun ouders worden bij tankomst van de Sint verwacht. Het lende orgel zal Sinterklaaswijsjes spe en om 10.45 uur gaan de Sint en zijn rolg het winkelcentrum in, waar di- ;e winkels worden bezocht. Om on- 'eer 11.30 uur neemt de goedheilig plaats op het podium, speciaal voor opgericht op het pleintje aan de dpromenade, bij de C-1000. Alle kinderen kunnen de Sint daar hun zelfgemaakte tekeningen overhandigen, een versje zingen en hun babbeltje kwijt. Ze krijgen ook allemaal (óók de kinde ren die niet kunnen tekenen of zingen) een verrassing, want de Pieten hebben een heleboel dozen meegebracht. Om ongeveer 14.00 uur maakt de Sint weer een ronde langs de winkels, en daarna gaat hij natuurlijk op stap om veel gezinnen te bezoeken, want het is tenslotte vijf december. Daarom is het zo fijn dat hij - ondanks zijn drukke pro gramma - juist op die dag in Soest-Zuid zal zijn. Vanaf vandaag - woensdag 2 december - kunnen alle kinderen een kleurplaat halen bij de C-1000. De kleurplaat moet vóór 5 december weer ingeleverd wor den, en wie dan ook een schoen of laars inlevert kan die op 5 december weer ophalen, mét een verrassing! Ook bij banketbakker Jan Dogterom mogen kinderen hun schoen zetten en een tekening inleveren. Ze kunnen de schoen dan op woensdag 9 december weer ophalen, met een verrassing. I garage, 200 m2 bedrijfsruimte, uitbrei- i 1.200 m2 grond. Indeling woonhuis: zij- )rmige woonkamer voorzijde met haard- ïrajde. Verdieping: 4 slaapkamers, bad- afel. Ruime overloop. Berging garage en Ie/mg bedrijfshal: 10 meter bij 20 meter 'loeren inpandige kantoren, CV, toilet, kit- 'tramen' Vrije hoogte 4 meter. Schuif- aetzlaan reservelokatie met diverse mo re. Oplevering: in overleg. \Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 81 32 Wenskaarten Aan het einde van het jaar zullen weer miljoenen wenskaarten ter gelegenheid van Kerst en Nieuwjaar worden ver stuurd. ïn de Wereldwinkel zijn ook een aantal van deze kaarten te bewonderen en te koop, afkomstig uit verschillende landen en heel vaak op bijzondere wij ze vervaardigd. De kunstwerken want zo mogen ze gerust genoemd worden, zijn soms, behalve een wens, ook nog een geschenk. Uit de grote verscheidenheid aan kaar ten kunnen genoemd worden de batik- kaarten uit India met kerstmotieven; bananenbladkaarten uit Haïti, het arm ste land van Latijns-Amerika, door jon gens uit de sloppenwijken gemaakt; af beeldingen van Arpilleras, de "verhaal- wandkleden" uit Chili; en kaarten uit Zimbabwe, Kenia en Bangladesh. Naast deze handgemaakte kaarten zijn ook kerstkaarten te koop die van kring looppapier gemaakt zijn. Behalve als losse kaarten met envelop zijn deze kaarten ook in geschenkverpakking te koop. Door toepassing van kringloop papier wordt het gematigde regenwoud bespaard. Soms kan tot vijf keer toe het oude papier worden hergebruikt. Voor het samenstellen en verpakken van de geschenkverpakking heeft men gehandi capten en jeugdgevangenen ingescha keld. Om een juist beeld van de collectie te krijgen is een bezoek aan de winkel ze ker op zijn plaats. Er is trouwens nog wel meer te zien en te koop. De winkel is op de volgende tijden geopend: maandag 13.00-17.00 uur en dinsdag t m zaterdag 9.30-17.00 uur. Bij bakkerij Ab Faas aan de Van Weedestraat 43 zijn deze en de afgelo pen week veel Sint-kleurplaten uitge deeld. De kinderen kunnen de kleur plaat op zaterdag 5 december tussen 10.00 en 12.00 uur inleveren. Sinter klaas en Zwarte Piet zijn dan zelf pre sent in de bakkerswinkel en belonen de mooiste kleurplaten met een leuke prijs. Alle kinderen krijgen een presentje mee. De Seniorenbus rijdt van maandag tot en met vrijdag elke middag van Soest naar Medisch Centrum Mo lendael in Baarn en weer terug. Op maandag is de heenreis tussen 15.00 en 15.30 uur en de terugreis om 16.30 uur, van dinsdag tot en met vrijdag vertrekt de Seniorenbus tussen 14.30 en 15.00 uur wordt om 16.00 uur de terugreis aanvaard. De minimumbijdrage voor deze rit ten is 1,75 gulden per persoon. Wie gebruik wil maken van de Senioren bus, wordt verzocht zo tijdig moge lijk te reserverèn, tel. 6019190. Dit kan op werkdagen tussen 9.00 en 16.00 uur. Omdat het vroeger donker wordt gaat in de wintermaanden de Vogel opvang Soest een uurtje eerder dicht. Tot 1 maart (ook in het weekeinde en op feestdagen) is de voorziening aan de Eemweg geopend van 9.00 tot 16.00 uur. Buiten de openingstijden kan men voor noodgevallen terecht op de vol gende telefoonnummers: 6032844 en 6012501. De Dierenambulance Amersfoort is bereikbaar op nummer 06-54337407, de Dierenambulance Baarn op nummer 06-53860600. k0opt zekerheid, s' over de bouwku„. «"he staat, over de eve"'oele nadelen «Paalde woning, keiaars bieden die 1 z'in alle Woningen h Bekeurd en heeft eW to' he« afsluiten 'mie verzekering ,raen gebreken, "emakelaar zi, Maak dus een neer '"formatie of 3 van één van de :em biJ koop 0f 5 Bok, maar kies "«'«makelaar! garantie In aanwezigheid vaii een delegatie n het Soester Vredesplatform - staande uit Ammy Langenbach, .nneke Erkens en Joop Verdonk - :eft op 18 november de officiële ening plaatsgevonden van het inderdagverblijf in Mihatovici (Tu- Sa), dat grotendeels met "Soester" ld is opgericht. De fondsen wer- ien met een grote actie in mei 1996 gezameld, jaarbij werd in totaal zo'n 92.Q00 gul len ingezameld, inclusief een gemeen- slijke bijdrage van 40.000 gulden. Dat |as voldoende om met de bouw te be- inen. Daarvoor werd - in samenwer- ing en overleg met diverse instanties - 6 Stichting Steun Kinderopvang in losnië-Herzegowina opgericht. Deze lichting heeft wortels in Soest, Vlaar- ingen en Almere. Uit andere gemeen ten kwam nog eens ruim 26.000 gulden innen, plus een bijdrage van de Stich- g Doen (30.000 gulden) en van het inisterie van Ontwikkelingssamenwer- ing (60.000 gulden). »e stad Tfrzla heeft zelf niet zoveel te ijden gehad van de oorlog, maar heeft jen multi-etnisch karakter, wat betekent dat de strijdende partijen er ruim verte genwoordigd zijn. In Mihatovici, onder le rook van Thzla, is een vluchtelingen- torp verrezen, waar zo'n 1500 mensen vonen, de meesten eenoudergezinnen, ifkomstig uit Srebrenica. ood pannendak aast de basisschool staat nu het kinder- lagverblijf, waar 75 kinderen van 4 tot jaar twee dagdelen per week worden opgevangen. Het is een schitterend ge bouw geworden, wit met rode kozijnen en een rood pannendak, met verschil lende vertrekken voor de kinderen en hun begeleiders. Volgend voorjaar komt er nog een speelplaats bij, die bekostigd wordt door de Stichting Kinderpostze- gels. De supervisie op de kinderopvang is in handen van de instelling Vive Zene; de medewerksters daarvan zijn o.a. gespe cialiseerd in het behandelen van kinde ren met oorlogstrauma's. Ze geven ook een moedercursus. Het kinderdagver blijf staat onder leiding van Munevera Horic, die geassisteerd wordt door twee vrouwen in deeltijd uit Mihatovici, een beheerder, en schoonmaakster en een stoker (voor de verwarming). Van het overgebleven geld moeten ook nog de inrichtingskosten en andere za ken betaald worden. Het gebouwtje zelf heeft al met al zo'n 114.000 gulden ge kost en is op 18 november feestelijk ge opend door de burgemeester, die als geschenk een aantal voetballen aan bood. De exploitatie kost vermoedelijk Het kinderdagverblijf is een mooi ge bouw geworden. zo'n 35.000 gulden per jaar en de stich ting betaalt daarvan het eerste jaar. Zij rekent nog op bijdragen uit de andere plaatsen. Op den duur is het de bedoe ling dat de gemeente Thzla de exploita tie overneemt, maar daar kan op dit moment nog geen sprake van zijn. Th zla heeft wel de grond afgestaan en bouwrijp gemaakt. Doel bereikt Voor het Vredesplatform met de ope ning van het kinderdagverblijf een be langrijk doel bereikt. Het gaat zich nu verder richten op het vredesbeleid in Soest, zoals voorzitter Eit Algra mede- deeld, en hoopt op den duur daarvoor ook een gemeentelijk budget in de wacht te slepen. "We zullen de politiek daarop aanspreken," aldus Algra. Wet houder Neks Blommers kreeg, als blij vende herinnering, nog een fotovergro ting van het "Soester" kinderdagverblijf aangeboden. De politie voerde woensdag diverse controles uit in Soest. Op de Ossendam- weg was het vijf maal raak wegens het (verboden) links of rechts afslaan naar de Kastanjelaan en de Eikenlaan. Op de Van Weedestraat werden vijf bonnen uitgeschreven voor het parkeren op een iaad/loshaven en nog eens 11 voor het vergeten van de parkeerschijf. Her en der in Soest werden drie bekeuringen uitgedeeld wegens ondeugdelijke fiets verlichting. Pearle Opticiens heeft de nieuwe collectie monturen voor 1999 binnen. En dat betekent dat Pearle de huidige mon tuurcollectie in de uitverkoop doet. Een spectaculaire actie met montuurkortingen tot wel 60%. Wie een beetje moeite wil doen, hoeft op de eerste actiedag - za terdag 5 december - zelfs hele maal niets voor een montuur te betalen. Wie een bril nodig heeft, heeft bij Pearle Opticiens aan de Van Weede straat tot en met zaterdag 30 januari 1999 de kans om dat zeer voordelig te doen. De hele collectie monturen van 1998 gaat in de aanbieding. De kortingen gelden alleen voor de oude collectie en bij aankoop van een complete bril op sterkte. En natuur lijk geldt ook op is op. Wie het eerst komt, heeft de meeste keuze. Maar er is nog een goede reden om op de eerste dag van de uitverkoop (5 de cember) naar Pearle te gaan. Dan speelt Pearle namelijk écht voor Sinterklaas. Iedereen die op zaterdag 5 december bij Pearle in Soest een bril koopt èn als hulpsinterklaas ver kleed komt, krijgt het montuur hele maal gratis (bij aankoop van een complete bril). Voor kinderen die op deze dag als hulp-sinterklaasje of Zwarte Piet naar de winkel komen, heeft Pearle een lekkernij. Alle reden dus om snel naar Pearle te gaan. Gaat u op 5 december? Ver geet dan niet uw Sinterklaaskleding aan te trekken. Met maar liefst vier Open huis-da gen heeft Dima vorige week de ope ning van de nieuwe zaak aan de Van Weedestraat 48 gevierd. Dat leidde tot een talrijk komen-en-gaan van nieuwgierige Soesters, die in groten getale een kijkje kwamen nemen in wat volgens velen de allermooiste winkel van Soest is geworden. Woensdagavond verrichtte CDA-wet- houder Bart Krol van Ruimtelijke Orde ning de officiële opening. Samen met mevrouw Wanda Dieleman knipte hij volgens de regelen der kunst een in de winkel gespannen lint door, waarna door alle aanwezigen het glas werd ge heven. In zijn toespraakje noemde Krol de nieuwe zaak een goed voorbeeld van de "beeldkwaliteit" die het gemeentebe stuur van Soest voor ogen staat. "Hoe maken we Soest een beetje mooier nu er zo weinig mag en we het vooral moeten doen met wat we hebben?" Volgens de wethouder is het de grootste kunst om niet iets nieuws te bouwen, maar het bestaande te verbeteren, en dat was bij Dima uitstekend gelukt. De wethouder betrok in zijn lof ook aannemer Bodewes en architect Van Zeeland. Hij was zeer vereerd met het openingsverzoek, vooral omdat hij op De heren Brouwer, Beyer en Rooker van Hoka Soest. Foto: Goos van der Wilt mats, servetten en toiletpapier, kortom: alles wat een restaurant, cafetaria, pan nenkoekenboerderij of een kantine (ook van scholen en instellingen) nodig heeft om dagelijks te kunnen draaien. Er is ook een enorme diepvries-afdeling waar verse producten in gekoelde staat wor den bewaard. Hoka Soest onderscheidt ach door snel le levering en een uitstekende service. Zes dagen per week kunnen de afne mers er terecht. Vorige week werd er gedurende twee dagen een drukbezocht "open huis" gehouden, in samenwerking met de fabrikanten. Hoka Soest be schikt sinds enige tijd ook over het ISO- certificaat voor de organisatie en vol doet aan alle HACCP-eisen op het ge bied van hygiëne. Het wagenpark om vat o.a. drie volledig ingerichte koel/ vriesauto's. Op 25 november is het commando over het garnizoen Amersfoort in andere handen overgegaan. Op die dag nam luitenant-kolonel M. (René) van Duijn het bevel over van luitenant-kolonel Hans Thuis. Overste (aanspreektitel) Thuis ging met ingang van dezelfde da tum met functioneel leeftijdsontslag. Overste Van Duijn is afkomstig van het Bureau Toepassing Rechtspositie, Over leg en Medezeggenschap van de centra- Ie personeelsorganisatie (CDP&O) in Den Haag. Hij was hoofd van dit bu reau. Ook in zijn nieuwe functie wil hij veel aandacht besteden aan het perso nele aspect. De vijfigjarige Van Duijn woont in Voorthuizen, is getrouwd en vader van twee zonen. Garnizoen Amersfoort maakt als onder deel van het Regionaal Militair Com mando West, deel uit van het Nationaal Commando, het facilitaire bedrijf van de Koninklijke landmacht. Als zodanig is het verantwoordelijk voor de in het garnizoensgebied gelegerde en werkza me militairen. Voor de burgerbevolking in het gebied is het garnizoen aan spreekpunt in geval van informatievoor ziening en klachtenbehandeling. Wethouder Bart Krol en Wanda Diele man verrichtten samen de opening van de nieuwe Dima-winkel. dezelfde plaats, achttien jaar geleden, zijn scholierenzakgeld bij de supermarkt had aangevuld als inpakker en vakken vuller. De nieuwe speciaalzaak op het gebied van kook- en tafelcultuur, cadeaus en design-artikelen is nu gevestigd in het voormalige Albert Heijn-pand op de hoek van de F.C. Kuijperstraat. Opval lend is de uiterst fraaie gevel, die aan de buitenkant al weergeeft wat er binnen aan kwaliteit te vinden is. "Ik vind het onvoorstelbaar mooi geworden," aldus Krol, "en een absolute verrijking van het Soester straatbeeld." Hoka Soest - de bekende leveran cier van zo'n beetje alles wat eet- en drinkbaar is plus wat er zoal komt kijken aan verpakking en appara tuur - zit alweer enige tijd op een nieuwe stek in Soest. Het bedrijf verhuisde twee maanden geleden van de Kostverlorenweg naar de Ferdinand Huycklaan 22. Daar heeft het bedrijf van Peter Brou wer en Jan Beijer - beiden directeur - de beschikking over aanzienlijk meer ruit- me en parkeergelegenheid dan voor heen. Dat komt goed uit, want Hoka Soest is de laatste jaren fors "groter ge groeid". Dat heeft geleid tot de benoe ming van Henny Rooker als commer cieel directeur (de buitendienst); hij is afkomstig uit de horeca en kent die we reld op zijn duimpje. In het nieuwe on derkomen is het bedrijf helemaal inge richt als zelfbedieningsgroothandel, maar heeft nog steeds een belangrijke distributiefunctie. Het klantenbestand van Hoka Soest omvat o.a. een groot deel van de hore ca in midden-Nederland, maar daar naast worden ook tal van sportkantines en bedrijven (bijvoorbeeld met de be schikking over een eigen kantine) voor zien van een compleet assortiment voe dingsmiddelen van de hoogste kwaliteit. Dat varieert van koffie en thee - o.a. onder de eigen merknaam Melange d'Or - tot (sterke) dranken, ijs, kruiden, sauzen, vleeswaren, kaas, limonade en koffiekoekjes tot appelmoes, champig nons, salades, snoep en snacks (eigen merk Frappant). Daarnaast vindt men bij Hoka Soest ook een volledige sortering van verpak kingen, verlichting, servies- en glaswerk, schoonmaakartikelen en kaarsen, place- Bij de vierde trekking van het prijzenfestival van de Winkelkring Van Weedestraat zijn vrij dag tien deelnemers verblijd met een compacte mini-verrekijker. De kijkers, die tot tienmaal vergroten, werden uitgereikt bij Hulleman Optiek aan de Burgemeester Grothestraat door Evert-Han Hulleman en Winkelkringvoorzitter Emiel Wortmann. Nog viermaal wordt een trekking gehouden. Meedingen kan door een voordeelcheque uit het huis-aan-huis verspreide boekje van de Winkelkring in te wisselen. Daarmee kan men een aanbieding op de kop tik ken én dus één van de vele extra prijzen winnen.

Soester Courant | 1998 | | pagina 11