Ker Baarnsch Lyceum voert 'Metamorfose' og een keer op in De Speeldoos KEKl PVO succesvol op muziekconcours 'Kleine Dierentuin' in Slakkenhuis OrM^hOCk Nieuwe plek voor keien kunstwerk op Lazarusberg SOS Telefonische Hulpdienst zoekt extra vrijwilligers Voorlichtingsavond over bevallen in het ziekenhuis Wiui van lloorn Leger des Heils start actie voor Raad en Daad Centrum Kerst viert Woensdag 9 december 'De Vuurvogel', opera voor kinderen Reprise van theaterstuk over Escher Volksuniversiteit Soest/Soesterberg 'It came out of the Sky' Psychologisch Astrologisch Adviesbureau Perfect Fit ln m.c. Molendael (Baarn) BOUWBEDRIJF SOEST WVOB Zaterdag 5 december Expo Jazzclub nj| culinaire pikanterie 'Mrs. Dalloway' KEUz Soester met slok op uit de bocht Soester muzikanten dicht bij promotie Soester scholen nemen kijkje KE Appartementen aan B. Grothestraat niet toegestaan beide Kei [Theater? Vandënbulck; n de wereld happij in de loorlog. Wo schreef het i Sleenhotfslraal 46, lel. 601 951- Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 21 88 "De Vuurvogel" is een Russisch sprook je waarin het verhaal draait om het noodlot, het onontkoombare. Het is een voorstelling waarin het publiek (de kin deren) het onontkoombare vermengd met hoop mee beleeft. De handen op de oren en het toch willen horen. Zoals kinderen ook naar spannende films kunnen kijken met de ogen dichtgekne pen. Op een dag vindt de boogschutter van de tsaar een gouden veer. Het paard van de boogschutter zegt: "Laat die veer lig gen! Dat brengt ongeluk!" De boog schutter pakt de veer toch op en brengt hem naar de tsaar. Als de tsaar de gou den veer ziet, wil hij meer: Uiteindelijk wil hij zelfs trouwen met de mooiste prinses van de wereld. De boogschutter moet haar zoeken. Als het hem lukt haar mee te brengen, zal hij goed be loond worden, maar komt hij terug zon der prinses dan zal zijn kop rollen... Gelukkig heeft de boogschutter nog al tijd zijn paard. Tenor en spel: Gerard Luijkenaar. Mez zosopraan en spel: Lizet van Beek. Mezzosopraan en spel: Veerle van Hecke. Regie, idee en libretto: Gerard Luijkenaar. Compositie en piano: Han- nie van Veldhoven. Libretto-adviezen: Marjan Volbeda. Kostuums, rekwisieten etc.: V^ronica Vaes. Advies lichttech- niek: Ad de Leeuw. Achtergrondinformatie Theater Vandenbulck maakt jeugdvoor stellingen met een combinatie van thea ter en opera. Voorop staat dat het ver haal zo helder mogelijk verteld wordt. De muziek die in de voorstellingen wordt gebruikt is een smeltkroes van verschillende stijlen; zowel klassieke als lichte muziek kan hier bij het uitgangs punt vormen. De voorstellingen zijn eenvoudig van vorm, waardoor het voor kinderen makkelijk te volgen is. "De Vuurvogel" is geschikt voor kinde ren vanaf 4 jaar. Aanvang: 14.00 uur. Entree: f 7,50; strippenkaart f 6,-; volwassenen f 10,- Wie vergelijkt leest de Soester Courant Di Lassostraat 65% tel. 6022195 Cursus bridge Bridge is een denksport, maar ook een gezelligheidsspel. Het is op vele niveaus te beoefenen: thuis, op een vereniging of in competitieverband op een bridge club. In januari starten bij de Volksuni versiteit twee bridgecursussen op ver schillende niveaus. Voor wie vrijwel geen of helemaal geen ervaring in het bridgespel heeft start op dinsdag 5 ja nuari van 14.00-16.15 uur de cursus Bridge voor beginners. Aan de hand van het boek "Leer bridge met Berry Westra", deel 1 (via de docent verkrijg baar voor ca. f 20,-) wordt men ver trouwd gemaakt met het meest gespeel de biedsysteem (ACOL). Op maandag 18 januari, van 13.30- 16.00 uur, start de cursus Bridge (ver volgcursus II), die is bedoeld voor brid gers die de basistheorie onder de knie hebben. Men leert niet nog méér bied en spelregels, maar de docent zal de lo gica achter de geleerde regels toelichten. Dus veel speeltechniek en uitdieping van belangrijke biedonderwerpen als herbieding, tweede bijbod en slembie- den. In deze vervolgcursus wordt het boek "Beter bridge met Berry Westra", deel 1 gebruikt (via de docent verkrijg baar voor ca. f 20,-). De beginnerscursus bestaat uit 12 les sen, van ruim twee uur; cursusprijs f 180,-. De vervolgcursus bestaat uit 10 lessen van 2,5 uur; cursusprijs f 160,-. Voor informatie en inschrijving: Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Las sostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 6022195. Openingstijden: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Hef grote succes van de theaterpro ductie "Metamorfose" - de lustrum- voorstelling van het Baarnsch Ly ceum - is de aanleiding voor een heropvoering in De Speeldoos. Een grote groep enthousiaste leerlingen, leraren en medewerkers van het Baarnsch Lyceum zal opnieuw aan de slag moeten. Het lag voor de hand dat in het Escher- jaar een school die toch enige banden met Escher heeft, (de zoons hebben er les gehad; in de hal van de school staan twee pilaren door Escher ontworpen) niet om de beroemde graficus heen kon. Dat was voor de bedenkers van dit al les, Jos Bus en Jan Borst, bepaald geen straf. Beide docenten liepen al lang met het plan rond om met de magie van el kaar aanvullende vogels en vissen iets te doen. Het werd geen documentaire en toch weer wel, geen gewoon toneel en toch weer wel, geen muziekspektakel en toch weer wel. Stelt u zich voor, een jonge schilder (Martijn Hillenius) komt op een grote zolder te wonen waar hij in een hutkof fer brieven van Escher aan zijn tante ontdekt. Langzamerhand raakt hij in de ban van de brieven en in de wurggreep van de ideeën van Escher. Zijn vriendin Nijntje (Jeanine Porck) en zelfs het buurmeisje Danny (Emma Punt) kunnen het tij niet keren. En dan worden de bijeenkomsten met zijn vrienden Peter (Peter Koudijs), Maijo (Marjolein van Zanten) en Domy (Do- minique Heilweg) onwezenlijker en grimmiger. In zijn uiteindelijke waanzin offert hij alles op aan zijn ideaal: "Je moet durven offeren voor het plaatje", helaas maar al te letterlijk! Door zijn verhaal heen zien we veel wezenlijks van Escher in woorden en beelden. Er wordt uit zijn brieven geci teerd, beelden van zijn werk worden geprojecteerd en er ontstaat op den Het gemeentebestuur heeft onlangs besloten het door vandalisme ge teisterde kunstwerk "It came out of the Sky" op de Lazarusberg een nieuwe plek te geven. Gekozen is voor de hoek van het fietspad tussen de Korte Bergstraat en de Waldeck Pyrmontlaan. Volgens de gemeente doen zich twee problemen voor, die verplaatsing ge wenst maken. In de eerste plaats zijn de beide stervormige keien van Ton Kalle moeilijk te vinden; in de tweede plaats blijkt het kunstwerk een gewild object van de opgeschoten jeugd, die het als ontmoetingsplek gebruikt. "Met een aantal negatieve bijverschijnselen," aldus het gemeentebestuur. Samen met kun stenaar Ton Kalle heeft de kunstcom missie de situatie bekeken. De conclu sie is dat het kunstwerk beter verplaatst kan worden en dat zal dan ook gebeu ren. Hangplek Een van de omwonenden, de heer Bak ker, is het daar niet mee eens. Hij wijst er o.a. op dat het ooit beloofde verwij zingsbordje nooit geplaatst is en dat het kunstwerk - ondanks verzekeringen van het tegendeel - niet tegen graffiti be stand is gebleken. Volgens Bakker was De twee "sterrenbeelden"op de Laza rusberg. al voor de komst van het kunstwerk (in 1996) bekend dat deze "hangplek" op de Lazarusberg het nodige ongerief met zich meebracht. "Zomer en winter heb ben weedzakjes en condooms de bomen gesierd, en blikjes, lege drankflessen en ander zwerfvuil en hondenpoep voor opruimproblemen gezorgd." Ook dé Remu-kast en de brievenbus op de nieuwe locatie zijn het doelwit van graf fiti. Bielzen Bakker refereert verder o.a. aan het feit dat de paden op de Lazarusberg intus sen zijn getransformeerd tot "brompa- den" en dat de omwonenden al vaker hebben gewezen op de gevaarlijke over steek ter plaatse, plus de "spookrijden de" bussen van Midnet die de wielrijders (vaak met kinderen op de fiets) de berg opjagen. Volgens Bakker zouden een paar bielzen de wandelpaden kunnen beschermen, omdat de hangplek juist ontstaan is doordat de brommers zo ge makkelijk het wandelpad op kunnen en de Lazarusberg op en af kunnen racen. Daarmee zou het kunstwerk op de hui dige locatie gered zijn. En daar komt het volgens hem het beste tot zijn recht. De SOS-THD Eemland, 't Gooi en Z.O. Flevoland is alle dagen van de week, 24 uur per dag bereikbaar. De organisatie wordt gebeld voor gesprekken over persoonlijke rela ties, werk, onderdak, verlies van een partner, discriminatie, eenzaam heid, zwangerschap, seksualiteit en verslaving. Mensen die met de SOS-THD bellen, worden te woord gestaan door een team van getrainde vrijwilligers. Om het veel zijdige werk aan de telefoon met behulp van moderne apparatuur goed aan te kunnen, krijgen de vrijwilligers een interne opleiding aangeboeden. Na de opleiding, die in groepsverband plaatsvindt, worden de telefonisten 28 uur per maand ingezet voor het draaien van telefoondiensten. Deze uren worden verdeeld over vier tot tien verschillende dagen. De meeste vrijwilligers hebben veel ple zier in het werk bij de SOS-THD, om dat zij zich hierdoor als persoon en hulpverlener kunnen ontplooien. Ook geeft dit werk de unieke gelegenheid maatschappelijke ervaring op te doen. Het team van vrijwilligers van de SOS THD kan versterking gebruiken. De eerstvolgende opleidingsgroep start in januari 1999. Wie belangstelling heeft om voor de SOS-THD te gaan werken of meer informatie wil, bel of schrijf: SOS-THD Eemland, 't Gooi en Z.O. Flevoland,tel. 6215111. Postbus 1031, 1200 BA Hilversum. Scène uit het theaterstuk dat de leerlin gen van het Baarnsch Lyceum nog een keer gaan opvoeren. Foto: Aldo Allessie duur materiaal voor een expositie, vaar dig uitgestald door mevrouw de Haan (Ingrid den Oude). De sfeer in het stuk wordt tevens ver sterkt door muziek, dans en zang. Zes zangeressen zingen uiterst professioneel twee composities van Dookje van Die ren en twee dansgroepen bedachten zelf de choreografie voor de dansen "Werk" en "Schaak". Zelden is een stuk zo afhankelijk ge weest van decor, belichting en geluid. Nico van Leersum, Ed Nicolaas en vele anderen wisten een echte zolder te con strueren en samen met de decorploeg behendig alle changementen te realise ren. Ook de schitterende belichting van oud-leerling Marcel Hofstra en de pro jecties door Olaf Zandwijk zijn niet te missen ingrediënten voor deze Meta morfose. Naast al dit enthousiasme moet een school ook een beetje mazzel hebben bij grote producties als deze. Nou, die was er:- de Escher Foundation en Cordön Art BV deden niet moeilijk over de c<x- pyrights. Metamorfose is vanavond (woensdag 2 december) te zien in De Speeldoos. Aanvang: 20.00 uur. Kaarten a f 7,50 (scholieren) en f 12,50 (volwassenen) zijn te koop in het Baarnsch Lyceum en in De Speeldoos, tel. 035-5418050. Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035-601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Voor: Cursussen astrologie. Individuele adviesgesprekken over jezelf, relaties, werk, gezondheid, kinderen, het spirituele pad, etc. BEL VOOR INFORMATIE TEL 06 - 51075023 Op dinsdag 8 december organiseert het verloskundige team van de kraamafdeling van Medisch Cen trum Molendael een voorlichtings avond voor zwangere vrouwen en hun partners. Deze avond wordt ge organiseerd voor alle zwangere vrouwen, zowel voor degenen die al weten dat zij in het ziekenhuis gaan bevallen als voor degenen die thuis gaan bevallen. Het doel van de bijeenkomst is informa tie te geven over bevallen in het medisch centrum Molendael. Op deze manier krijgen vrouwen en hun partners een beter inzicht in wat hun te wachten kan- staan in het ziekenhuis, de verloskamer en op de kraamafdeling. Tijdens de voorlichtingsbijeenkomst ko men een gynaecoloog, een verloskundi ge en een verpleegkundige aan het woord. De verloskundige gaat in op de normale zwangerschap en bevalling, waarbij ook aandacht wordt besteed aan het kraambed. Daarna vertelt een ver pleegkundige aan de hand van dia's over de praktische aspecten van een (poli)klinische bevalling. Daarbij komen de inschrijving, de opname/aankomst, de verloskamer, de kraamafdeling, de kinderafdeling en het ontslag aan de orde. In de pauze is er gelegenheid om stands van de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk en flesvoedingfabrikant Nu- tricia te bezoeken. Begeleiding Na de pauze houdt de gynaecoloog een verhaal over de bevallingen onder bege leiding van de gynaecoloog. Hij gaat dieper in op de verschillende kunstver lossingen die er zijn, zoals tang-, va- cu'ümverlossing en keizersnede. Aan het einde van de bijeenkomst is er gelegenheid vragen te stellen aan de sprekers. Daarnaast is er de mogelijk heid van een rondleiding op de kraam afdeling, waarbij ook een kijkje wordt genomen indien mogelijk in de verlos kamers. Tot slot wordt een informatie map uitgereikt. Informatie De bijeenkomst begint om 20.00 uur in de parterrezaal van het ziekenhuis en duurt ongeveer twee uur. Voor aanmel den en voor meer informatie kunt u contact opnemen met de kraamafdeling van Medisch Centrum Molendael, (035) 5482511. «0 NVOB lid Bouwgarttfit. MEER DAN 35 JAAR EEN BEGRIP IN DE BOUW NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST - TEL. (035) 601 50 73 ONDERHOUD FAX (035) 601 74 96 Het Leger des Heils start deze maand onder de leuze Geef korps Baarn de ruimte een fondsenwer vingsactie. Met de actie hopen de heilssoldaten de ontbrekende hon derdduizend gulden bij elkaar te krijgen om een Raad en Daad Cen trum te realiseren. Het centrum moet een vluchtheuvel worden voor mensen in nood. Mensen kunnen hun gift storten op giro 356454. Korps Baarn, de plaatselijke afdeling in deze regio, benadert tientallen scholen en verenigingen met de vraag wat zij kunnen doen om financieel bij te dra gen. "We hopen dat er allerlei initiatie ven ontstaan in de vorm van bijvoor beeld sponsoracties, rommelmarkten en veilingen", licht de korpsofficier, envoy mevrouw G.H. Arnoldus, toe. "Ook vragen we het bedrijfsleven om vanuit zijn maatschappelijke verantwoorde lijkheid financieel bij te dragen." Het centrum wordt een plaats waar mensen in geestelijke, materiële of so ciale nood kannen binnenlopen voor een luisterend oor en praktische hulp. De heilssoldaten richten zich, samen met andere vrijwilligers, op mensen die de aansluiting bij de samenleving kwijt zijn of dreigen te verliezen. "Niet alleen wij, maar ook kerken waar mee we contact hebben, signaleren al langere tijd dat er behoefte is aan zo'n centrum", vertelt mevrouw Arnoldus. In het huidige gebouw van het Leger des Heils aan de Baarnse De Wetstraat is echter onvoldoende ruimte. In mei kon den de heilssoldaten tot hun vreugde het voormalige Poorthuis in het Baarnse centrum kopen. Dit pand beschikt wel over de benodigde ruimte. Het Leger des Heils is een christelijke organisatie die actief is in meer dan honderd landen. De medewerkers hou den zich zowel bezig met evangelisatie als met onder andere jeugdhulp verlening, reclassering en ontwikkelings: samenwerking. In Nederland bestaat het Leger uit een kerkgenootschap en een aantal stichtingen. Op zaterdag 5 december vindt de; ning plaats van een thema-tentooi' line met schilderijen, gemaakt den van tekenclub Arttshock. dracht was: maak een schtldenj o, neel van 80 x 80 cm met eten, dr en erotiek als onderwerp. De opening is zaterdagavond 5 di ber om 21.00 uur, muzikaal omlijsif, jazzmuziek van Perron 5B. De toe* is gratis op deze zinnenprtkkel avond. Extra open, om te kijken fe Culinaire Pikanterieën, op zowkj^ december van 15.00-17.30 uur, viL*» gang Museum Oud Soest. De tentoonstelling is t/m 20 dcce te bezichtigen op de openingstijden Museum Oud Soest (via deze tnganf het weekend van 14.00-17.00 uur. der na telefonische afspraak: 035- 95 77. Aanvang 21.00 uur. Toegang gratis Maandag 7 december Na het overzeese succes van koos de Nederlandse regisseuse Gorris uit alle aanbiedingen verfilming van "Mrs Dalloway", gelijknamige boek van Virginia Het is een romantisch, drama dat inzage biedt in de Britse klassenmaatscli ren na de Eerste specialiste Eileen Athins nario speciaal voor haar vriendin sa Redgrave. "Mrs. Dalloway" beslaat één zomerl in het Engeland van vlak na de Eei Wereldoorlog. De elegante en geresp teerde Clarissa Dalloway (Redgra van begin vijftig gaat die avond een ft geven. Haar voorbereidingen won afgewisseld met herinneringen aan belangrijkste periode van haar leven flashbacks zien we hoe een naïeve C rissa (McElhorne) een onbezorgd lev tje leidt: boottochtjes, partijtjes tennis ontelbare feestjes. Ze weet zich g« raad met haar gevoelens voor Pel haar aanbidder, wiens plannen om trouwen en samen te reizen haar an inboezemen. De politicus Richard Dalloway bic. haar wèl de zekere toekomst waar! naar verlangt, een leven waarin ze vc altijd gastvrouw kan spelen. Terwijl mijmert over haar huwelijkskeuze v dertig jaar geleden, staat Peter plotseli bij zijn oude liefde voor de deur. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 9,0 CJP/65+ f7,00. Agenda: ma. 14: De Pijnbank; ma.0 Ice Storm; ma. 28: Wings of the CARNE (vleesgerf Coppa con fichi e porno zeer speciaal vlees (door met vijgen en gedroogde Fagotini farcil pasta gevuld met artisj een romige sau Spumone Italiaanse champagne mi Filletti di Vitello con p Kalfsmedallion met een roze peper en moz. Tartufo truffelijs met 3 sa of Tarrina limoneb De politie heeft in de vroege ochtei van zondag op de Beckeringhstraat 21-jarige automobilist uit Soest aan6: houden, die onder invloed verkeerde aanvankelijk de politie trachtte te lopen. Hij werd in eerste instantie naleerd op de Nieuweweg. Hij negeel de vervolgens alle stoptekens en schei I de volgens de politie met wel 160 km u naar Amersfoort, keerde over de Birl straat weer terug en belandde uiteind! lijk op de Beckeringhstraat, waar achtereenvolgens tegen een lichtmast een verkeersbord en een boom botsb De politie maakte proces-verbaal op. Voor de tweede achtereenvolgende maal sleepte de Soester muziekver eniging PVO een eerste prijs in de wacht op een muziekconcours, dat ditmaal werd gehouden in het thea ter "Drie in Eén" te Huizen. Gezien het hoge puntenaantal, ruim 80, dat de vereniging bij elkaar blies, lijkt PVO op weg om te promoveren naar de 2e afdeling. Het concours te Huizen werd gehouden onder auspiciën van de afdeling Noord-Holland van de Konink lijke Nederlandse Federatie van Muziek verenigingen (K.N.F.M.). PVO blies zich warm met het inspeel- Enkele Soester(bergse) scholen heb ben in de afgelopen weken een bezoek gebracht aan een bijzondere expositie in het Slakkenhuis, het expositiecentrum aan de Dalweg. Daar was "Een Kleine Dierentuin" te zien, speciaal voor de groepen 3 en 4 van de basisschool. In de klas was het bezoek al voorbereid met een verhaal over de bewoners van de die rentuin en een kennismaking met twaalf kleine dieren, die door kunstenaars ge maakt zijn. De compacte tentoonstelling (op "kinderhoogte") omvatte o.m. enkele ruimtelijke en een paar grafische werken. Op de foto kinderen van de Montesso rischool Soest, die er vrijdagmorgen een kijkje namen. Foto: Goos van der Wilt nummer "Jewish Folksong". Daan' volgde het verplichte werk. Het numirr "Celebrated Suite" werd, ondanks hij en daar wat zenuwen (mede in de har' gewerkt omdat PVO het spits moest aij bijten), vol overtuiging gebracht. He* orkest, dat onder leiding stond van df rigent Peter Rieken, kon zich daanij§ opmaken voor het keuzewerk. PVO ha gekozen voor de kleine klassieke Ouveh ture, gecomponeerd door H. van Lijn schoten. Daarmee was voor PVO de muzikal koek op en begon het lange wachte;. (ruim 4 uur!) op de jury-uitslag. De jun prees vooral het goede totaaloptredei en de onderlinge muzikale samenhani wat, aldus het juryrapport, een volgen de keer zeker tot promotie zou kunnei leiden. Al met al een goede opsteker voc PVO, zeker met het honderdjarig be-J staan in 1999 in het vooruitzicht. Wilt u meer informati telefoonnummer 034 Blijft u thuis of ontv kunt u gebruik mal De gemeente wil geen procedure starten om de bouw van een appar tementencomplex aan de Burge meester Grothestraat mogelijk te maken. Het verzoek om principe-medewerking werd afgewezen, omdat een dergelijk wooncomplex op de betreffende lokatie niet in het bestemmingsplan past. Het gaat om het binnenterrein, waar voor heen Bako was gevestigd. Hier staan nu een woning en een schuur. De schuur omtoveren tot een hoofdge bouw is strijdig met het bestemmings plan, stelt de gemeente. Alleen het be staande woonhuis mag als zodanig wor- den gebruikt. Bovendien is een appat* tementencomplex stedenbouwkundig ongewenst naar het oordeel van het Soester bestuur. Ook als het bestem mingsplan in de toekomst wordt her zien, zal de gemeente niet meewerken aan hoofdgebouwen op achterterreinen. I zoals in dit geval. natuik DE kers: komtc WOENSDAG 2 DECEMBER 1998 SOESTER COURANT QÜLfÜjMtWEIZIJN t PAG1%qENsdaG 2 DECEM

Soester Courant | 1998 | | pagina 16