Speelveld Buijs Ballotlaan verspeeld Gouden Oliebol passeert dit jaar Soesterberg eeds 600 aanvragen voor ursus Anneke Vestering 'Rondje Soesterberg' geniet populariteit bij luisteraars Kerstmarkt Postiljon Viering uit dankbaarheid Gepantserde Sinterklaas afwezig Het Mil. Luchtvaart Museum U.S. AIR F Acties en protesten hadden geen zin STEEKINDEREN K Avena vanaf I 850.000,- v.o.n. fa publicatie in Libelle |^erkdienstei^J| Medische dienst ^Bur^rl^testand^ Hulpverlenin^^J Themamorgen PCOB WOENSDAG 9 DECEMBER 1998 Goedheilig man bezoekt school in tank P. Creutzberg HUISARTS 'De Drie Eiken' Info van De Drie Eiken Initiatief voor eigen onderscheiding Kerstverkoop bij Spullenhulp Agenda SOESTERBERGSElLCOURANT 'Je kunt doen watje wilt. Je staat in jej gelijk voor meer dan honderd procent. De meerderheid van de di rect betrokkenen is er op tegen, het heeft allemaal geen enkele zin. Zij door ons zijn verkozen om de van het volk te doen, zij gaan in eigen gang. Dit is een triest be lt op een lokale democratische ie'. direct omwonenden van het speel - !d aan de Buijs Ballotlaan zijn verbit terd. Wat mogelijk in het verleden door iddel van kleine onopvallende letter- :s werd bepaald, zonder dat de omwo- :nden in persoon daarvan in kennis srden gesteld, schijnt binnenkort wer- rlijkheid te worden. Voor het speel- Idje aan de Buijs Ballotlaan hadden [ch tien kopers ingeschreven, waarvan er twee zijn uitgeloot, een Soester en éen Soesterberger. De gemeenteraad moet hierover uitein delijk beslissen, maar dat is volgens de bewoners nu een wassen neus gewor- len. Via de media werden zij van dit duit in kennis gesteld. 'Er kon kenne- pk geen briefje meer af om ons hiervan kennis te stellen. Ze doen maar met je. Weet je, jij moet alles precies volgens wet en regel doen met aanvragen in weet ik hoeveel keer. En als er dan nog iets aan hapert dan krijg je dat luid en duidelijk te horen. Maar de gemeente kan en mag alles, zonder enig overleg. Dat is zo'n intens stuk onrecht. Dat vreet aan je'. De omwonenden hebben er geen goed woord voor. Volgens hen zijn er in Soest veel meer stukken grond dan in Soester- berg, dat op deze wijze helemaal volge bouwd wordt. Diverse voorbeelden wor den door hen genoemd. 'Je moet er mee leren leven dat jouw mening en die van vele anderen alleen vlak voor een ge meenteraadsverkiezing gehoord wordt. Daarna ben je niets meer', merkt één van hen op. De Buijs Ballotlaan is in rouw omdat ze een goede strijd hebben verloren. Gemeentelijke hulp De gemeente Soest laat hen gelukkig niet helemaal in de kou staan; er zijn alternatieven aangeboden. Voor de hele kleine kinderen worden in de bestaan de plantsoenen bepaalde speelattributen geplaatst, waar ze zich kunnen verma ken. Voor de oudere jeugd wordt de Een foto uit de actie-tijd. aak een sfeervolle buitendecora- jie met mos', stond in één van de laatste uitgaven van het damesblad ibelle, 'en volg een cursus bij An- leke Vestering in Soesterberg'. indsdien staat de telefoon in res- aurant 'De Tuin' roodgloeiend. Rademakerstraat in Soesterberg ioet rekening houden dat er in de laanden december en januari een gro- :e drukte zal zijn rondom restaurant 'de ~uin'. Vanuit alle richtingen zullen voor- il veel dames komen om één van de rele wintercursussen te volgen van An- eke Vestering. £e is niet alleen bekend van Rondje Soesterberg voor Radio Soest, maar weet op decoratief gebied haar manne tje te staan. Ze heeft op dit gebied reeds tenkele leuke boeken geschreven waar aan zelfs een tweede en derde druk is herschenen. Onlangs schreef ze het boekje 'Decoraties met mos'. Ze geeft 'daarin uitleg hoe men in een drie uur purende cursus de mooiste dingen van kan maken, bijvoorbeeld een nosguirlande die het in de winter op de [voordeur heel goed zal doen. liet damesblad Libelle gaf daarvan een paginagroot verslag en dat heeft Anne ke geweten. Sindsdien staat de telefoon roodgloeiend en heeft ze meer dan 600 cursisten ingeschreven. December is nagenoeg volgeboekt, maar ook in ja nuari zijn al vele dagen bezet. Uit alle hoeken van Nederland en zelfs uit Bel gië, Duitsland en Engeland komen de aanmeldingen en aanvragen. Per dag worden twee cursussen gegeven, één voor de middag en de andere daarna. Na de koffie met kerstcake en de de monstraties van Anneke Vestering, gaat iedereen aan de slag. De guirlande zal uiteraard veel worden gemaakt en deze wordt gevuld met hedera en bessen- plantjes, die in het vochtige mos lang goed blijven. Daarna wordt het versierd met veertjes, kerstballen en een strik. Na de kerst kunnen de vaste planten wor den vervangen door winterviolen. De cursus wordt afgesloten met soep en versgebakken stokbrood met kruiden boter. De totale kosten zijn 59,50 p.p. Van maandag 7 tot en met 22 decem ber 1998 en van 11 tot en met 23 januari 1999 worden deze cursussen gehouden en men kan zich hiervoor opgeven via telefoonnummer 351273 of 06- 55894786. Het programma 'Rondje Soester- r berg' dat men elke maandagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur via Radio t Soest kan beluisteren, mag zich ver heugen in een toenemend aantal I luisteraars. Dit is gebleken naar i aanleiding van reacties van onder andere het onderwerp de Brand- I weer Soesterberg. Het is een programma dat al vele jaren oud is en de laatste jaren werd gepresen- teerd door Anneke Vestering. Om haar taak ietwat te verlichten, kwam Piet Taai haar hierin helpen en sinds ruim een jaar ook met hulp van Wil Stekelenburg. Dit trio pleegt onderling overleg over de indeling van de uitzendingen, waarin Anneke en Wil het voortouw nemen en Piet in noodgevallen inspringt. Wel wordt hij zoveel mogelijk in de uitzen ding betrokken voor het Soesterbergse nieuws in de Soester Courant. Het is bekend dat velen in het vliegdorp dan met ietwat meer aandacht luisteren, want men wil toch graag de laatste nieuwtjes horen. De laatste tijd zijn er in dit programma veel speciale onderwerpen te beluiste ren. Zo werd op 23 november een uur lang gesproken over en met de Brand weer Soesterberg, een onderwerp dat velen met veel plezier hebben beluisterd en daarop bijzonder positief reageerden. Maandag 7 december keek Piet met Piet Pieren terug bp het afgelopen jaar. Een soort traditie van enkele jaren waar in Pieren uit ongeveer 600 onderwerpen die de Soesterbergse Courant het afge lopen jaar heeft gebracht, enkele daar van nog even in de schijnwerpers zet. Pastores gesprek Maandag 21 december, dus vlak voor Kerst, praat Wil Stekelenburg met de Soesterbergse pastores, dominee Bas Nawijn en pastor Henk van de Heijden. Het thema is kerstgedachten. Voor de beide pastores heeft Kerst 1998 een bij zonderheid. Ds. Nawijn gaat dan voor in de Vredekerk waar gereformeerden en hervormden elkaar hebben gevonden en samen één plaatselijke kerkelijke ge meente willen vormen. Pastor van der Heijden hoopt zijn eerste Soesterberg se Kerstviering in de Caroluskerk te lei den. Wil Stekelenburg zal hen vragen hoe zij hun nieuwe start voorstellen. Maar ook wat kerstfeest voor hen in Soesterberg betekent, is dat een ingetogen feest of een luxe familie-aangelegenheid? Dit al les wordt begeleid door muziekkeuze van de beide gastheren. Een week later op maandag 28 december, een uur du rend gesprek met John Troost. Onlangs stond hij centraal bij de uitgifte van een boek dat aan de familie Troost werd opgedragen vanwege haar dappere hou ding ten opzichte van de dood van hun zoon Peter op 18 oktober 1988. Wil Ste kelenburg praat met hen over een feit dat tien jaar geleden is gebeurd maar nu meer dan tien jaren lang het leven be heerst van de fam. Troost. Radio Soest, te beluisteren: FM 107.9 (stereo), via de ether FM 105.9 of gewoon via de kabel. speelweide in het zandgat van het Sportpark weer in orde gebracht. Voor- heen zag men regelmatig personeel van fa. de Ridder bezig met onderhoud, zo als gras maaien en dergelijke. De ge meente Soest wil dit weer ter hand ne men en gaat het beter onderhouden dan tot op heden is gedaan. Ook krijgt de bielsen-trap die naar het tennis- en korfbalveld loopt een op- knap-beurt. Een maatregel die dringend noodzakelijk is om ongevallen te voor komen. De oudere jeugd krijgt daardoor de speelruimte terug die vroeger veel werd gebruikt. Mogelijk dat met deze maatregelen de pijn om het verlies van het speelveldje ietwat vermindert. De ruimte rond de Postiljonschool en de Vredekerk staat vrijdag 11 de cember van 16.00 tot 20.00 uur in het teken van de Kerstmarkt. Als de weersomstandigheden meehelpen, kan het een sfeervolle markt wor den met de geur van glühwein, cho colademelk, oliebollen en erwten soep. Kinderen, ouders, zelfs grootouders hebben meegeholpen en vele dingen vervaardigd die nodig waren voor het organiseren van deze Kerstmarkt. On der leiding van de dames Roswita Jo- link, Mary Nuhaan en Maija Keddeman is alles in kaart gebracht en kan men vrijdag 11 december vanaf 16.00 uur een keur van activiteiten bekijken en vooral veel leuke dingen kopen. In de hal van de Vredekerk maken kin deren hun eigen kerstknutsels en is er tevens de mogelijkheid voor een kopje koffie met wat lekkers. Maar waar u ook kunt meedingen in de kerstloterij, waar van de trekking om 19.30 uur prachti ge prijzen in petto heeft. Op het school plein staan een rij kramen en tenten waarop en waarin alles op gebied van kerst te zien en te koop is. De eigen gemaakte kerstspullen van de kinderen staan er uitgestald en verder loopt men vanzelf op de reuk naar de oliebollen, erwtensoep, rookworst, glühwein, bellis- sima macaroni enz. Uiteraard zal de Kerstman aanwezig zijn en tegen betaling wil hij graag met een ieder op de foto. Alle soorten kerstkaar ten zijn er te koop en natuurlijk ook kerststukjes. Een dierenknuffelhoek met echte dieren, een kraam met kerstballen, muziek en bij goed weer worden buiten winterspelletjes gedaan. Ook sprookjes achtige kerstpotten die sfeervol licht uit stralen. Origineel bewerkte dakpannen en bloempotten, versierde kerstdennen appels, maar ook de kerstrommelmarkt en kinderkleding met speelgoed. Kort om zeker de moeite waard om deze Kerstmarkt te bezoeken, al is het alleen al om in de sfeer te komen. Zondag 13 december ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor v.d. Zandt Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zatredag 10.30 eucharistieviering; zon dag 09.00 eucharistieviering; andere dagen 07.30 uur; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. T.S. van Leeuwen, Amersfoort STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; H.A. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, 351200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. GEBOREN 27 november: Rick van Maarseveen, Apollo 142. OVERLEDEN 1 december: Maria (Riet) de Bruijn-v.d. Weijde (81), Chr. Huijgenslaan 82; 5 december: Dirk (Dick) Osting (80), Gen. Winkelmanstraat 15. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. Donderdag 17 december houdt de PCOB om 9.45 uur haar themamorgen in het Dienstencentrum van De Drie Eiken. Hans Geel uit Waddinxveen zal daarin een kerstprogramma presenteren. Voor de pauze is er een liturgie met als titel: 'Sij sochten onsen Heere'. Na de pauze volgt het kerstverhaal van Felix Timmermans: 'Het Kindeken Jezus in Vlaanderen'. Aangezien diverse kerstlie deren op het programma staan, wordt aanbevolen het Liedboek voor de Ker ken mee te nemen. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. De Zusters van het Klooster Cena kel beginnen hun afscheid met vie ringen uit dankbaarheid. Ze zijn dankbaar dat ze zo'n lange tijd in hun klooster onder de rook van Soesterberg mochten wonen. Zaterdag 12 december is de eerste vie ring om 10.30 uur en daarmee vervalt die van 7.30 uur. Iedereen die afscheid van hen wil nemen, is van harte welkom. Zondag 13 december is er ook een vie ring om 10.30 uur, maar deze staat in het teken van afscheid van hun Filip pijnse vrienden in Nederland, waarmee zij bijzondere banden hebben. De eu charistieviering van zondag (9.00 uur) komt daardoor te vervallen. Vrijdag 4 december, Sint en Piet werden op de Postiljonschool ver wacht. Ineens geratel van rupsban den en tot grote verbazing van jong en oud zagen ze een echte tank met boven in de koepel de Sint en naast hem enkele Zwarte Pieten. Alle kinderen van de Postiljonschool stonden vrijdagmiddag in de vrieskou te wachten op de komst van Sinterklaas en Zwarte Piet. Elk jaar is het gissen op welke wijze hij zal komen, in een auto, op zijn paard, in een open wagen? Ze ker was dat hij nu niet per helikopter zou komen. Intussen viel de sneeuw met forse ladin gen uit de lucht en stil werd gefluisterd dat hij met zulk slecht weer niet zou komen. En dan, ineens een politiebus- je met blauw zwaailicht met daarachter een heuse tank. Met oorverdovend la waai ratelen de rupsbanden over de be sneeuwde weg en stopt men voor de Postiljonschool. Bovenop de tank staat de Sint in de koepel, terwijl twee Zwarte Pieten op het groene ijzeren voertuig heen en weer springen. De mondjes van vooral de hele kleintjes staan wijd open, de Sint in een tank. Dat hebben ze nog nöoit en wie weet, zullen ze nooit weer zien. Sommigen wrijven zich in de ogen, is het echt waar? Ja, dat moet wel, want de Sint zwaait naar hen en de Zwarte Pieten gooien met pepernoten. Dan breekt een enthousiast gejuich los, want ze zien dat de tank is volgehangen met kleurige pakjes. Zelfs een verdwaal de rol inpakpapier hangt achteloos aan de loop van het kanon. Er was goed af gesproken dat ze allemaal heel luid zou den zingen als de Sint aankwam, maar wie kan nu zingen bij dit wonderbaarlij ke wat ze zien? De ouders slaan elkaar van plezier op de schouder, een tank, wie had dat nu gedacht. Geen enkele Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 wegens vakantie van 21 dec. t/m 4 jan. De collega's nemen waar. Kindertelefoon 0800-0432 De Sint kwam - vanwege de sneeuw - niet te paard, maar in een tank naar de Postiljonschool. negatieve reactie, ook moeilijk voor te stellen bij zulk een enthousiasme. On danks zijn zeer hoge leeftijd weet Sinter klaas zich heel behendig uit de tank te wurmen, bijgestaan door zijn Zwarte Pieten. Eindelijk is men over de verba zing heen en wordt één van de vele Sin terklaas-volksliederen gezongen. Het werd een bijzonder plezierige middag voor de kinderen, waarin de Sint aan kondigde dat hij een telefonisch gesprek had gehad met zijn vriend de Kerstman. En deze had hem beloofd dat hij op vrijdag 11 december ook naar de Postil jonschool zou komen, alleen niet in een tank. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Kerstdiner Woensdag 23 december wordt om 19.00 uur in de grote zaal van de Drie Eiken een kerstdiner gehouden voor 55-plus- sers. Opgave voor dit diner kan tot vrij dag 18 december 12.00 uur bij Tosca van Bussel, tel. 351401. De kosten van het diner zijn 25 gulden p.p. Het menu bestaat uit: Cocktail Monica, Heldere Aspergesoep, Kalfsoester met champig nonsaus, Gebakken krielaardappelen en pommes duchesse, Sperzieboontjes met spek en gemengde groenten, Aard beienijs met slagroom en Koffie met li keur. Tussen de soep en het hoofdge recht zal een kerstverhaal worden ver teld. Gezellige middag In de grote zaal van De Drie Eiken wordt op vrijdag 25 december, Eerste Kerstdag, een gezellige bijeenkomst ge organiseerd, met aansluitend gourmet ten voor 5 5-plussers uit Soesterberg. Deze middag begint rond 16.00 uur en eindigt ongeveer om 20.00 uur. Men kan zich tot 21 december 12.00 uur op geven bij Tosca van Bussel, tel. 351401. De kosten zijn 5 gulden p.p. Nieuwjaarsreceptie Zaterdag 2 januari wordt van 10.00 tot 12.00 uur in de grote zaal van De Drie Eiken een nieuwjaarsreceptie gehouden voor Soesterbergse 55-plussers. Daarin zal ook een voordracht worden gehou den van Thomasvaer en Pieternel, ook dit jaar geschreven door Anneke Pley. Deze receptie is een initiatief van het Dienstencentrum De Drie Eiken en de plaatselijke ouderenbonden. Soest heeft haar kandidaten voor de jaarlijkse uitgifte van De Gouden' Oliebal bekend gemaakt. Tussen de negen personen of instellingen staat niemand uit Soesterberg en dat zet in het vliegdorp kwaad bloed. 'Het is toch het zoveelste bewijs dat wij als Soesterbergers er niet bij horen? Zal ik jouw eens vertellen waar wij als vlieg- dorpers op gediscrimineerd worden? Ik kan daar wel een zwartboek over schrij ven. Je kunt met jou Soesterbergse Cou rant wel denken dat jij een brug tussen Soest en Soesterberg wilt slaan, maar dat is dan wel eenzijdig. Die bult is er en elke keer als jij denkt er een stukje vanaf te halen, dan plaatsen zij er wel weer wat op.' Midden in de Utrechtse Heuvelrug en tegen het vliegdorp Soesterberg geklemd, ligt aan het eind van de Kampweg het Militaire Luchtvaart Museum. Voor wie van geschiede nis houdt, van vliegtuigen, techniek en nog veel meer, is dat de plek om regelmatig terug te keren. Het Militaire Luchtvaart Museum heeft een schat aan informatie voor jong en oud. Historische en moderne vliegtui gen, helikopters maar ook unieke foto's, documenten, kunstwerken en unifor men vertellen over de roemruchte ge schiedenis van toen. Via videobeelden, doorlopende filmvoorstellingen en inter actieve presentaties krijgt men een dui delijk inzicht in het vliegen en de vlieg technieken. De inval van de Duitsers in 1940 is stap voor stap uitgebeeld en men krijgt een goed beeld hoe het toen allemaal is geweest. Via een luchtvaart- historische route kan men door de bei de hangaars dwalen, maar ook buiten is het nodige te zien, zoals het Amerikaan se Straatje met z'n bekende vliegtuigen die ook boven Soesterberg zich luid en duidelijk lieten horen. Je hebt wel enke le dagen nodig wil je alle onderdelen goed bekijken. Daarom komen er vooral in de zomermaanden, 's morgens vroeg al bezoekers die dan een hele dag daar doorbrengen. Een keur aan faciliteiten zorgt dat de inwendige wens niets tekort Het Amerikaanse straatje. komt. Een eigen museumshop met leu ke herinneringen; een filmzaal met de luchtvaart-premières van toen, kortom voldoende om er eens een dagje uit van te maken. Rondleidingen Voor groepen van minimaal vijftien per sonen worden rondleidingen gegeven. Dan hoort men de technieken die toen en nu gebruikt worden. De feitelijke werking van een houten propeller en een straalmotor; hoe een schietstoel wordt gebruikt. Maar ook het overleven na een noodlanding of dropping en wat men dan allemaal bij zich heeft. En niet te vergeten de kleintjes die daar hun veijaardag mogen vieren. Als echte Vips worden de jarige en zijn vriendjes of vriendinnetjes ontvangen en beleven een middag waarover ze nog dagen pra ten. Taart in de vorm van een vliegtuig, frisdrank, aangekleed worden als een echte straaljagerpiloot met helm en dan in een straaljager zitten die ook nog be weegt, een speurtocht door de hangaars met cadeautjes toe. Zo in de donkere dagen voor kerst kan een bezoek aan dit bijzondere museum een hele verlichting zijn. Voor informatie: Mil. Luchtvaart Museum, Postbus 184. 3769 ZK Soesterberg. tel. 0346-353815 (fax: 351143) E-mail: info@mlm.af.disp.mindef.nl. 'Vraag het aan ambtenaren van de ge meente die hier in ons dorp wonen, die erkennen het toch ook? Wat wij moeten doen, net zoals met Thomasvaer en Pieternel, onze eigen 'Vleugel' per jaar uitgeven. Laat de VOS (Verenigde On dernemers Soesterberg) en de VSB (Vereniging Soesterbergs Belang) dit eens opzetten'. Het zijn krasse woorden die aan de bar van dorpshuis Burgstede werden geuit. Iemand had een lijstje gekregen van prominenten die in aanmerking kwa men voor de uitreiking voor de dertien de Gouden Oliebol, jaarlijks uitgereikt door Groen Links/Progressief Soest aan personen die zich binnen de 'gemeente' Soest en haar samenleving verdienstelijk hebben gemaakt. Dinsdag 15 december a.s. wordt uit negen kandidaten iemand gekozen. Ondanks de aanwezigen zich in een bepaalde sport hebben afgebeuld en bezweet een pilsje drinken, zijn ze furieus over dit volgens hen eenzijdig optreden van een gemeentelijke politie ke partij. Soesterberg met zijn ongeveer zevenduizend inwoners heeft volgens hem zeker één of meerdere kandidaten die hiervoor in aanmerking zouden ko men. Personen en instellingen worden genoemd die volgens hen veel meer hebben gedaan dan sommigen die op het lijstje staan. Iemand suggereerde dat het op 1 juli in gebruik genomen Lucht vaart Herinnerings Monument onlangs aangeduid met de naam 'De Vleugel', als een plaatselijk symbool moet dienen. Gedachten worden geuit om een be paalde commissie in het leven te roepen die zulks en andere activiteiten kan or ganiseren. 'Ik bel hem wel, maak jij even contact met haar', en zo wordt een voornemen omgezet tot daden. Het is nu afwachten op resultaat, of GroenLinks komt nog snel met een vliegdorp-kandidaat. Op vrijdag 11 december wordt van 19.00 tot 21.00 uur de jaarlijkse kerst verkoop van kringloopcentrum Spullen- hulp aan De Schans 20 in Soest gehou den. Het belooft een feestelijke avond te worden met muziek, koffie en koek. En niet te vergeten de vele kerstartikelen en avondkleding. De opbrengst komt ten goede aan een opleidingscentrum op Irian Jaya. Enige tijd geleden heeft Spullenhulp een opbrengst van een za terdagverkoop aan hetzelfde doel ge schonken. Deze keer wordt het geld be steed aan de inrichting van het hoofd gebouw en werkmaterialen van het op leidingscentrum. Woensdag 9 december 19.00 politiek vragenhalfuur, bibl. Donderdag 10 december 10.00 thema-ochtend, ANBO Vrijdag 11 december 10.00 kijk op kunst, Drie Eiken 16.00 kerstmarkt, Postiljonschool 20.00 kerstbingo, Drie Eiken Zaterdag 12 december 10.00 kaartmarathon, Burgstede Zondag 13 december 14.00 koersbal, Drie Eiken Maandag 14 december 10.00 vertel-ochtend, Drie Eiken 11.00 rondje Soesterberg, Radio Soest Woensdag 16 december 19.00 politiek vragenhalfuur, bibl.

Soester Courant | 1998 | | pagina 15