Kees Hilhorst consolideert titel h c c Kerstconcert 'Apollo' samen met het Soester Kinderkoor aruóhoo 1 CULTUUR WELZIJNÏ Chorus Line draagt bij aan sfeervolle kerst in Soest Laatste expositie Johan Traarbach in Anna Paulownahuis Jeugdnieuws jER^pH/lNKEL Natuur Nabij IVN-wandeling in het Paardenbos Wie van Soest BRIDGE Voorronde voor Zesde horecadamtoemooi met 22 deelnemers afgesloten Sportprogramma]} f^ülVOENSDAG 9 DECEN Wierook De strovlechtsters van San Jeronimo Vette Jaren'80 Dis, The New Concert Big Band 'De Pijnbank' Beukenlaan 8i i Gevraagd VASTE BEZORGERS WOENSDAG 9 DECEMBER 1998 SOESTER COURANT SOESTERgcOURAMT Woensdag 16 december, Petrus en Pauluskerk Tekenfilm 'Merlijn de tovenaar' bridgetoernooi in de Rank houdt, leest de Soester Courant Kunstenaar op 13 december aanwezig Kindertelefoon Dit is Sofia Zij weet uit eigen ervaring wat schending van de mensenrechten betekent Wilt u dat ook weten? Vraag het haar. Kijk op wwwamnesty.nl/10000 WOENSDAG 9 DECEMBER Zaalvoetbal 21.00 uur Estudiantes-Firtina'93 (Utrecht) ZATERDAG 12 DECEMBER Badminton 12.30 uur Selby-BCA 14 (C-drie) Basketbal Het horecadamtoemooi is wederom gewonnen door Kees Hilhorst. In de afgelopen drie weken toonde hij zich in Café Willem I de beste van de 22 deelnemers en donderdagavond werd hij aan de Koninginnelaan gehuldigd. De organisatie van de zesde editie was in handen van Hans Schuurman en Adrie Butzelaar, beiden van DVSB, die na afloop een simultaan te gen de horecadammers speelden. Het toernooi werd gespeeld volgenshet Zwitsers systeem, waarbij iedereen elf partijen moest afwerken. Met achttien punten consolideerde Hilhorst zijn titel. Hij be haalde één punt meer dan Jan Wiss die na een barrage de jeug dige Rick van Gerwen (schoolkampioen in 1993) achter zich hield. Op de vierde plaats eindigde Lex van Ooyen (16 pun ten). Daarna volgden Fred van Ooyen, Willem van Dorrestein en de rest van het deelnemersveld dat met vijf punten werd ge sloten door Fabian Kamphorst. Hij kreeg de aanmoedigings prijs. 17.30 uur Red Stars (D)-Quick Runners (Beukendal) 19.30 uur Red Stars (H)-Binnenland 2 (Beukendal) Korfbal 20.00 uur Tiel-Eemvogels (Tiel) Schaken 12.00 uur SSC-Brunssum (EHBO-zaal) Voetbal 14.30 uur VVZ'49-Woudenberg (Eemweg) 14.30 uur Brederodes-Hees (Breukelen) 14.30 uur AH'78-SEC (Huizen) Volleybal 15.30 uur Vollkei-Stam/SoVoCo (D) (Amersfoort) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-Wilhel- mina (De Bunt) KORFBAL Eemvogels Ondanks dat het met zes in plaats van acht spelers in het veld verscheen, be haalde de El een verdienstelijk gelijk spel tegen Wolderwijd. In Zeewolde werd het 2-2. De Cl ontving Victum en was in Aqua Indoor in ieder geval gast vrij: 3-9. De BI kon geen vuist maken tegen Tovers en verloor met 0-10. ZONDAG 13 DECEMBER MAANDAG 14 DECEMBER Richting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9'\ tel. 602 8132 Het Soester mannenkoor "Apóllo" onder leiding van dirigent Gerard van Dolder zal op woensdag 16 de cember weer een bijzonder traditio neel kerstconcert geven in de Petrus en Pauluskerk. Dit concert zal aan vangen om 19.30 uur in plaats van de gebruikelijke tijd van 20.00 uur! De reden is de medewerking van Het Soester Kinderkoor, onder leiding van Arie Perk. Dit kinderkoor heeft zo'n 45 leden en een repertoire van liedjes van Annie M.G. Schmidt, Herman van Veen en Kinderen voor kinderen. Elke week repeteren deze kinderen in het Gildehuis op maandagmiddag. Heel bij zonder dus, de samenwerking van dit kinderkoor met "Apollo", een koor van zo'n honderd leden. Gijs Braakman De begeleiding is in handen van Gijs Braakman, een jong en ambitieus con- kringloopcentrum l SPULLENHULP J De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 Winkelopeningstijden: dinsdag t/m vrijdag van 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur Spullen brengen: dinsdag, donderdag en vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag van 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak maandag gesloten Afdaling van hal UnSkjk Insdiuul vooTNaiuurbascheimnfljedueatia IVN Zondagmiddag 13 december zijn be langstellenden welkom bij de maande lijkse wandeling van IVN-Eemland in het Paardenbos aan de Amsterdamse- straatweg (Baarn). De gidsen staan om 14.00 uur bij de Marechausseekazerne naast de tuin van paleis Soestdijk en dicht te benaderen met CN-lijn 70. Op 18 december 1981 verkocht H.K.H. Prinses Juliana het huidige Paardenbos samen met enkele andere gebieden aan de Stichting Beheer Landbouwgronden, die het doorverkocht aan Staats bosbeheer. Dit fraaie stiltegebied is sindsdien opengesteld voor het publiek. Zijn koninklijke afkomst is nog steeds af te leiden uit de namen van enkele we gen; de Hendrik- en de Amalialaan. Het grenst bovendien aan het Koningin Emmapark, het bos en de tuin van Pa leis Soestdijk. Net als de mens heeft ook het bos zich voorbereid op het dalen van de tempe ratuur. Wij hebben de buitenkraan afge tapt en afgesloten, de bomen hebben voedingsstoffen aan de onbeschermde bladeren onttrokken en vervolgens dat loof afgestoten. Met dit verlies van blad wordt de verdamping tegengegaan. Veel insekten overleven de winter als poppen of eieren. Veel vogels zijn weggetrokken en hun plaats is gedeeltelijk ingenomen door wintergasten. Een aantal kleine zoogdieren is in winterslaap. Toch is er veel te zien! Verwar al deze voorzorg niet met algehele rust. De knoppen voor het nieuwe blad zitten al aan de takken. Ook in de winter is de natuur niet dood. De naam Paardenbos is niet geheel dui delijk. Mogelijk houdt het verband met het feit dat het paleis tijdens de Franse overheersing (1795-1813) door Franse troepen is gebruikt om hun paarden in het bos onder te brengen. Het is een bos met veel afwisseling. Er zijn open ge deelten en donkere sparrenpercelen met een grote variatie van andere boomsoor ten. Ook tijdens deze bijna winterwandeling is er veel in de natuur wat het bekijken waard is. De natuurgidsen weten hier veel over te vertellen. Inlichtingen: 035- 6014410. Bridgers kunnen zich zaterdag pro beren te plaatsen voor het nationa le TAS-toernooi. De BC Soest houdt dan een voorronde in de Rank aan de Soesterbergsestraat. Tegen betaling van vijftien gulden kun nen paren meedoen. Aanmelden kan telefonisch bij secretaris J.L. Blaas van BC Soest, tel. 6021654. De deelnemers dienen zaterdag uiterlijk om 12.45 uur aanwezig te zijn. Een kwart van hen komt in aanmerking voor de volgende ronde op weg naar de finale, waar 10.000 gulden voor het winnende paar klaarligt. Verder zijn vanaf de achtste finale meesterpunten te verdienen. Tijdens de voorronde in Soest mag niet worden gerookt. Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 21 88 Rustgevend: Wist u dat wierook niet alleen in het verleden belangrijk was (de prijs kon die van goud benaderen) maar ook tegenwoordig? Wierook was en is ook belangrijk door het effect op nega tieve invloeden van buiten. Wierook zuivert, beschermt tegen negatieve vi braties en verbetert de sfeer in het alge meen. Hierop is het kalmerende effect van wierook gebaseerd. We kunnen al lemaal voelen als iemand kwaad is. Kwaadheid is een krachtige en harde vibratie, maar er zijn zo heel veel vibra ties om ons heen die vaak minder dui delijk of voelbaar zijn, maar wel een ef fect op ons hebben. Wierook zorgt er voor dat de invloed van die vibraties wordt geneutraliseerd en maakt zo plek voor meer positieve gevoelens. Ons ze nuwgestel wordt zo minder belast, - we hoeven minder bedacht en op ons hoe de te zijn - en onze zenuwen komen wat tot rust te midden van het jachtige leven om ons heen. Geuren en hun effect: Boven op het rustgevende effect van wierook komt het effect van de geur. Elke geur heeft een bepaald effect, wat echter verschil lend kan zijn voor ieder persoon. Zo zijn er geuren die blij maken, opge ruimd, of zekerder, of je voelt je er meer geborgen door. Een geur kan je stem ming verbeteren, je gevoelens verduide lijken, je verstand scherpen, je emotie ondersteunen en je lichamelijk of gees telijk tot rust brengen. Elke geur draagt een geheim voor je mee en nodigt je uit om dat geheim te ontrafelen. Eenmaal ontdekt dan kan de geur een vriend voor je leven worden, want de geur maakt dat je je beter voelt, de geur geeft en ondersteunt, is er altijd als het nodig is, blijft altijd dezelfde: een vriend door dik en dun. Onze neus als kenner: Via geuren heb ben we met onze neus een speciaal con tact met de werkelijkheid om ons heen. Geuren vertellen ons over gevaar (rook, hygiëne, bederf), over ons voedsel (rijp, onrijp, smaak), over ons verleden (herinneringen), over onze liefdes (ba by's en "zónder geur geen liefde"), over de pracht en schoonheid van de natuur (bloemen, bossen, zeelucht), of over anderen (sympathie voor personen die prettig ruiken, onze geur weerspiegelt wie we zijn). Tip: Kinderen die uit logeren gaan en daarover een beetje zenuwachtig zijn kun je hun eigen wierookgeur mee laten nemen naar het logeeradres. De wie rook helpt om rustig te worden en de geur geeft hen een vertrouwd gevoel. Ga eens kijken bij de Wereldwinkel en u zult versteld staan hoeveel er op dit gebied bestaat. De openingstijden: maandag 13.00-17.00 uur en dinsdag t/ m zaterdag 09.30-17.00 uur. San Jeronimo is een klein dorp in Mexi co. Het ligt aan de oever van het Patze- naro meer, vlakbij de stad Morelia. De 4000 inwoners wonen in lemen huizen: Ze leven voornamelijk van de landbouw en visserij. Toch zorgt handnijverheid voor een belangrijk deel van het inko men. In 1950 begon een man met het maken van strofiguren. Op de markt in More lia bleek dat de figuren goed werden verkocht. De man leerde zijn familiele den vlechten, later de buren en andere dorpsgenoten en zo groeide de groep. In 1961 richtten de strovlechtsters van San Jeronimo een coöperatie op, maar dat mislukte. Men werkt nu wel samen, maar ieder een werkt thuis. Naast het huishouden en de zorg voor de kinderen helpen de vrouwen soms ook mee op het land. 's Middags maken ze de strofiguurtjes. De mannen en de kinderen helpen ook mee. Het stro komt voor een groot deel van hun eigen land; een gedeelte kopen ze in een dorp in de buurt. Elke zater dag maken de vrouwen plannen voor de komende week. Ze stellen dan de hoe veelheid stro vast, die ze die week moe ten kopen. Ook de verkoopprijzen be palen ze samen. Die hangen af van de inkoopprijs van het stro en de tijd die men nodig heeft voor het vlechten van de producten. Die producten mogen er zijn. Engeltjes, klokjes, sterren en vogel tjes. Stuk voor stuk kunstig gevlochten. Te zien en te koop in de Wereldwinkel. De openingstijden van de Wereldwinkel zijn: maandag van 13.00 tot 17.00 uur; dinsdag t/m zaterdag van 09.30 tot 17.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 60195] Vrijdag 11 december Op vrijdag 11 december zal er in/ hoek een onvervalste Jaren '80 plaatsvinden. Onder de bezielde Ie van DJ Jan zullen de gehele avor. Ierlei klassieke platen uit de roem: te jaren '80 de revue passeren. Voo: ieder die met weemoed naar dj vloedrijke decennium terugverlarij deze avond dus een niet te missen s takel. Voor mensen met minder \v; gevoelens voor de eighties is het et ook de moeite waard! Aanvang 2 uur. Gratis toegang. Zaterdag 12 december Grote orkesten zijn in de jazz nie gebruikelijk, maar de The New Cod Big Band neemt zeker een bijzone plaats in. Eens per twee weken sp deze groep in het BIM-Huis in Ams dam, met telkens wisselende gastsc ten. Overigens benut The New Con Big Band al geruime tijd het Artishc gebouw als oefenruimte. Wie een indruk wil krijgen van onderneming moet hun onlangs v schenen dubbel-cd maar eens belui ren: "Festival-Live in Amsterdam" (1 9920502). Daarop is The New Cont Big Band te horen met een aantal derlandse "special guests". De mee van hen schreven voor die gelegenh een compositie, die door Ht Meutgeert voor de big band \vi gearrangeerd. Na beluistering blijkt, arrangeur Henk Meutgeert en zijn grc er uitstekend in zijn geslaagd om fi muzikale uitgangspunten trouw te b ven en tegelijkertijd aansluiting te x, den bij de betreffende gastmusicus. dat is een niet geringe prestatie, ome de "special guests" onderling sterk v schillen, in die zin dat zij nogal uitee lopende stijlen binnen de moderne js vertegenwoordigen. Dit kan binnen altijd nog door hokjesgeest geplaag, Nederlandse jazzwereld geen kwaj maar bovendien levert het prachti muziek op. En daar gaat het tensloi om! Hoewel de groep op deze middag Artishock is te horen zonder gastsoli belooft dit toch een bijzonder concert worden, niet in het minst omdat Tl New Concert Big Band zelf over voc treffelijke solisten beschikt. Toch het bandleider Henk Meutgeert de moei genomen om er in nog een ander o[ zicht iets aparts van te maken. Hij z namelijk de muziek uitvoerig van con mentaar voorzien, zodat de luistera; ook nog heel wat opsteekt over de ja; en haar geschiedenis. Een academisch lezing zal het niet worden. Integendec Met name kinderen zijn welkom: voc hen zijn de eerste rijen gereserveerd e' zij hebben gratis toegang. Aanvang 14.30. Toegang f 12,50. Kit deren beneden de 12 jaar gratis. Belangstellenden wordt aangeraden oi telefonisch te reserveren 035-601957 op werkdagen tussen 09.00-13.00 uu; Het concert wordt vrijdagmiddag 1 december uitgezonden op Radio Soes van 17.00-18.00 uur. Jazzclub Zaterdagavond 12 december: Jazzcluij met Perron 5B. Aanvang 21.30 uur| Toegang gratis. Maandag 14 december Regie: Theo van Gogh. Met: Paul di Leeuw, Jack Wouterse, Eric van Sauen Roeland Fernhout. Nederland - 1998 kleur 86 min. "De Pijnbank", Theo van Gogh's acht ste speelfilm, gaat over de slechtheid van het bankwezen. De film is geba seerd op het gelijknamige toneelstul van Justus van Oei uit 1991. Peter de Bock en Martin Krawinkel zijn dagelijks in de weer met het verlener van kredieten en aandeeltransacties bi] een kleine familiebank. Wanneer ze na een fusie een nieuwe bankmanager krij gen komt hun onaantastbare positie on der druk te staan. De nieuwe manager, Bouke van Lier, wil geheel volgens de tijdgeest alles anders. Om te beginnen wil hij zo snel mogelijk van De Bock en Krawinkel af. Krawinkel houdt zich ge deisd, De Bock verzet zich en bindt de strijd aan met Van Lier. Om De Bock te pakken, gebruikt Van Lier een zwaar gefrustreerde ex-klant van de oude fa miliebank, die mede door schuld van De Bock failliet ging. Er ontwikkelt zich een rauwe strijd tussen vier mannen die el kaar gebruiken en misbruiken, met wis selende kansen. De sfeer in de film is belangrijker dan de exacte ontrafeling van iedere beweegre denen. Van Gogh weet door de camera even tartend en sadistisch te laten zijn als zijn hoofdpersonen de benauwde sfeer indringend weer te geven. Er wordt voortdurend op gewezen dat de financiële wereld door en door rot is. De geur van dood en verderf in de wereld van het grote geld wordt benadrukt door het geluid van zoemende vliegen en het rondlopen van arbeiders van een asbest- verwijderingsbedrijf in hun maanman- netjespakken, die vooral niets doen. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,00; CJP/65 f 7,00. Agenda: ma. 21 Ice Storm; ma. 28 Wings of the Dove. a«ssa#sS££ Voor Ford is het nieuwe tijc waarin talent en technici centraal staat. Deze visie onder alle Ford-modellen Ford Puma. De sportcoi liefhebber droomt. Voeg en complete uitrusting metalen velgen - aan tc En de prijs? Een droompi 1.44 Diskdrive 6,4Giga Harddisk 8,6 Giga Harddisk 4Mb Videokaart PCI 16Mb Video AGP TVIn.Out Subwoofer Samsung 32Mb Dimm SDram Epson 440 Inktjet Epson Photo Inktjet 56000 Fax/Modem Int 56000 Fax/Modem Ext Yamaha Soundkaart PCI Soundblaster 64 PCI Soundblaster Liye'*f^.....» HP4100C USB Scanner A' HP 710 Inktjet C0IoKt..A Epson Stylus 640 Cplor... Brother Laser Printer'\X 64Mb SDram 100MHz ..V? Philips CDRW 3610.3 Plextor SCSI CDR8x4 15" Kl.monitor Daewoo 17" Kl.monitor Daewoo 19" Kl.monitor Daewoo... Mustek Scanner 80 Watt speakers Azona Pil Atrend SCSI Dual 100N Pil Atrend BX Board 100M 32 Speed CDrom Lite Or Sidewinder Gamepad Sidewinder F.F.B. Wheel Pil 333MMX Mendocino C Pil 333MMX CPU L2 Cac Pil 350MMX CPU L2 Cac Pil 400MMX CPU L2 Cac VooDoo 3DFX 4Mb Op zaterdag 12 december zal Cho rus Line zijn meerstemmig repertoi re vanaf 12.30 uur ten gehore bren gen in het winkelcentrum Soest Zuid. Om 14.30 uur kan men de kerstsfeer opsnuiven bij houthandel Van Doorn. Dirigent bij Chorus Line is sinds sep tember 1998 Mark Hermsen en hij stu deerde le graads schoolmuziek aan het Hilvërsums Conservatorium. Hij heeft al diverse koren geleid en in Chorus Line heeft hij een nieuwe uitdaging gevon den. Het koor (dat eveneens uit Soest komt) heeft al een aantal jaren een kerstreper toire op zijn programma staan en als het aan het koor ligt blijft dat de komende jaren zo. Stukken die worden gezongen zijn bekende en minder bekende Chjris- tmas Carols, zoals "Winter Wonder land", 'Tm dreaming of a White Chris- tmas", "The Christmas Song". Het leuke van zingen met kerst is toch wel de sfeer, aldus een van de koorle den. Ook het publiek draagt dan altijd bij aan de sfeer en het succes van het optreden. Het is best hard oefenen, maar als je dan voor een groep mensen staat te zingen, dan geeft dat heel veel voldoening. Ieder jaar zingt Chorus Line ook voor een speciale groep mensen. Dit jaar voor een groep geestelijk gehan dicapten van de Amerpoort. Iedereen kan komen zingen bij Chorus Line, dat inmiddels al 12,5 jaar bestaat. Bij Chorus Line kun je komen zingen vanaf 16 jaar (de gemiddelde leeftijd is ca. 35 jaar). Open repetit ieavond Wie zin heeft om eens langs te komen en a.s. zaterdag niet kan, is woensdag 23 december welkom op de open repetitie avond. Het koor is dan in kerstsfeer. De repetitie is in de Vijverhof, Klarinet 39, van 19.30 tot 20.30 uur. Informatie: Madeleine Reule (035-6028166). certpianist die studeerde aan het conser vatorium te Hilversum, waar hij in 1995 zijn diploma voor klassieke muziek be haalde. Na zijn studie volgde hij ver schillende "masterclasses" o.a. bij Bing- ham. Momenteel begeleidt hij diverse koren, waaronder "Apollo", en hij treedt regelmatig op met andere instrumenta listen. Nu is Gijs Braakman bezig met het componeren van de muziek voor een tv-documentaire. Marlies van Setten Marlies van Setten zal de koren begelei den met hobo en tevens samen met Gijs Braakman een solo-optreden verzorgen. Marlies komt uit Soest, is 16 jaar en leerde hobo spelen in de muziekschool te Soest, nu al het 7e jaar, en was twee jaar lid van het Soester Muziek Gezel schap. Een talentvolle jonge vrouw, waar wij nog veel van zullen horen. "Apollo" is blij haar tijdens dit kerstcon cert in zijn midden te hebben! Henk Bakker Bas-bariton Henk Bakker is lid van "Apollo" en heeft in een aantal concer ten bewezen dat hij de materie beheerst. Een heel goede stem heeft en zal als solist optreden met het schitterende "Cantique de Noël". Arie Baks De organist Arie Baks zal de zo plotse ling overleden Gerard van de Schepop, ére-dirigent van "Apollo" vervangen. Een sfeervol en muzikaal kerstconcert, geweldig zo'n concert in deze advents tijd. Helaas voor velen waren de kaar ten reeds na enkele dagen uitverkocht en zal "Apollo" mogelijk volgend jaar een tweede concert-avond moeten ver zorgen. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Woensdag 16 december Deze Disney-tekenfilm neemt ons mee naar Engeland, waar de koning gestor ven is zonder troonopvolger. Ergens in Londen staat een aambeeld met een reusachtig zwaard erin. "Wie het zwaard uit het aambeeld trekt, zal de koning van Engeland zijn", staat erop te lezen. Heer Hector, een machtig edelman, twijfelt er niet aan of het zijn zoon zal lukken. De wijze tovenaar Merlijn heeft echter heel andere plannen. Filmduur: 76 minuten. Nederlands ge sproken. Aanvang 14.00 uur. Toegang: f 5,-/f 4,- (strippenkaart); f 7,50 (vol wassenen). De overzichtstentoonstelling van het werk van Johan Traarbach in Galerie Anna Paulownahuis ver loopt bijzonder succesvol. Was het tijdens de opening al een drukte van belang, de daaropvolgende week einden was dat nauwelijks minder. De tentoonstelling geeft een uitstekend in- en overzicht in datgene wat Traar bach meer dan vijftig jaar als kunstenaar boëide. In elk schilderij is bijna tastbaar dat hij met volle overgave en inzet van heel zijn kennis en vaardigheid het on derwerp "te lijf ging". Zoals hij zelf zegt is dit zijn laatste ten toonstelling. En omdat er inmiddels veel werk is verkocht, is dat de laatste kans voor Traarbach-liefhebbers zijn werk bijeen te zien. Traarbach is zondag 13 december zelf aanwezig. De tentoonstelling duurt nog tot 3 ja nuari a.s. Galerie Anna Paulownahuis is geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Hockey 12.45 uur Gooische-MHC Soest (D) (Hilversum) 14.30 uur Dordrecht-MHC Soest (H) (Dordrecht) Voetbal 14.30 uur KB V-Soest (Amsterdam) 14.00 uur SEC-VVZA (Bosstraat- West) Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur SEC-DVS/De Kuil 2 (Beukendal) 21.00 uur Firtina'93-Dynamo 2 (Beukendal)

Soester Courant | 1998 | | pagina 16