199! P n 'eter Visee wil binnen twee jaar met Soest naar hoofdklasse BONEN BRAAD seen in arket bij Soest >aarn aarn 'Niet wegstoppen in dodelijke hoek' Laren makkelijke prooi DVS/De Kuil Sterk deelnemersveld Sylvestercross BDC kan rustige winterslaap houden aarnse oefenmeester (39) verlengt contract bij blauwwitten tot 2001 René Versteeg weg bij SEC pagiïm DENSDAG 9 DECEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 19 toLLEYBAL LEKKERBEKKEN Ilfvertrouwen van ■m/SoVoCo door fkerzege iets beter MHC Soest blijft streven naar groter complex aan Noorderweg ORFBAL emvogels begint rrassend, maar rliest toch Dagschotels See yom bij Toontje. Ook voor al uw feesten en partijen. Soesters doen wat nodig is om hoge positie te consolideren I ZAALVOETBAL j TENNIS Soest-Zuid maakt nederlaag met ruime zege goed WATERPOLO Duinkikkers helpt mee aan nationaal kampioenschap Installatiebedrijf MB4 j. cornelisse bv. I Licht- en krachtinstallaties Toppers melden zich zelf aan bij race-director AV Pijnenburg ATLETIEK Handballers klimmen naar vijfde plaats in eerste divisie HANDBAL Ambities Utrechter reiken hoger VOETBAL VOETBAL PAKENBURG NOG LEKKERDER zoekt een mooie en sfeervolle parketvloer. U wilt kiezen uit vele soorten en legstructuren. Dan moet u bij Schipper Soest zijn. U vindt het er allemaal. Wat u er zeker krijgt is een goed advies over specifieke eigenschappen van parket. Daarom wan neer u parket wilt kopen moet u zeker bij Schipper in Soest zijn geweest. J zelfvertrouwen van de heren ■Stam/SoVoCo heeft iets meer hud gekregen door de beker- Lst op Gemini. Niet dat de 3-1- nu zo overtuigend was, maar |e afstraffing door AGAVS kon- T de volleyballers een succesje Igebruiken. r dan dat was het bereiken van de ende ronde dan ook niet. Gemini lt een klasse lager dan de Soesters, r schakelde al wel twee klassegeno- van Stam/SoVoCo uit. De ploeg Ali Moghadassian voorkwam dat ze lerde slachtoffer van de Hilversum- werd, maar niet altijd van harte, e Bunt stonden steeds zes spelers ]en de lijnen, maar daar was soms mee gezegd. In de eerste set ver- jlden ze daardoor een 7-0-voor- |ng, maar wonnen ze toch met 15-8. na waren ze veel te Iaat bij de les, de passing allesbehalve reden voor legdoening en werden veel indivi- fouten gemaakt, op 8-14 werd de dop van de fles, (rin de geest al ruim een set vertoef- een beetje losgeschroefd: 15-15. ir de gasten stelden het geduld van oeschouwers op de proef: 15-17. leze spannende fase, de enige leuke de wedstrijd, raakte Stam/SoVoCo Richmond kwijt. Hij verzwikte zijn :1 en kon zich bij Jaap van der Vin- 'ervoegen die zijn linker hand in het heeft laten verpakken, klasseverschil verloochende zich Met 15-4 kreeg de derde set een stondig bestaan, waarna Gemini niet nogmaals kon oppeppen en via ;etstand 15-7 de eindstand van 3-1 bereikt. :t begin was verrassend en leek de [nglijst op zijn kop te zetten. De mmer laatst (Eemvogels) stond let 3-0 voor tegen de koploper (Ter ede) toen de wedstrijd nog jong is. mg zou de pret niet duren. De Soes- korfballers stroopten in Aqua Indoor mouwen op, maar bezweken uitein- lijk onder het surplus aan kwaliteit n de gasten. woensdagKippotje, pommes pariennes, boontjes, donderdag: Goulash, puree, doperwten, weekend: Lamskoteletjes, aardappel- kroketjesenrode bieten, maandagShoarma schotel, friet, gemengde sla dinsdagChili Con Carne met aardap pelschijfjes en gemengde sla (voor particulieren en bedrijven). Birkstraat 7 - Tel, 601 33 37 Ook het leggen kunnen wii voor u verzorgen. SOEST INDUSTRIEWEG KONINGSWEG MHC Soest stapt naar de rechter als ze de dupe wordt van het gemeente lijk beleid ten aanzien van de ge dwongen verhuizing. Dat schrijft het bestuur van de hockeyvereni- ging in een brief aan het College. De brief is geschreven nadat het overleg over een geprivatiseerd hockeycomplex bij het Griftland College aan de Noor derweg op niets is uitgelopen. "Het niet kunnen komen tot een voor beide par tijen aanvaardbare oplossing betekent dat de gemeente een bloeiende vereni ging ten gronde richt en daarmee onbe hoorlijk bestuur pleegt," aldus de club leiding. Volgens de MHC begaat het gemeente bestuur een onrechtmatige daad en is er mogelijk sprake van materiële onteige ning, omdat de club mede-eigenaar is van haar huidige accommodatie. De onderhandelingen zijn afgeketst op het financiële vlak. Soest wil slechts twee miljoen gulden bijdragen aan het beoogde hockeycomplex aan de Noor derweg en meent dat de club het daar over beschuldigde btw-bedrag van on geveer vier ton zelf kan verrekenen. Dat is een misrekening, aldus de MHC Soest. Verder vindt de MHC Soest het merk waardig dat de gemeente alle kosten, zoals onder meer het bouwrijpmaken en de planschade afwentelt op de club. Volgens het hockeybestuur doet de ge meente dit bij het clusteringsplan aan de Bosstraat niet. Financieel onmogelijk "Dergelijke kosten maken het voorstel van het College voor de MHC Soest vóór de aanvang financieel al onmoge lijk," schrijven de hockeyers die evenmin tot een akkoord kwamen voor wat be treft de erfpacht. Ze wijzen op het be drag van één gulden per jaar wat in soortgelijke projecten in ons land ge bruikelijk is en wat, volgens hen, de wethouder ook aanvankelijk had geop perd. De gemeente wil ongeveer 51.000 gulden per jaar in rekening brengen. Tot slot vindt de MHC Soest de afkoop som voor de exploitatielasten (investe ringen, kosten en afschrijvingen) van 470.000 gulden aan de lage kant. Nu er geen overeenstemming is bereikt, zal het College het besluit van de sport- clustering uitvoeren. Voor de MHC Soest houdt dit verhuizing in naar de Bosstraat-West dat moet worden ge deeld met SEC. Voor de hockeyers ko men daar, behalve een clubhuis, twee kunstgrasvelden en een kleine gras strook ter beschikking. De MHC Soest houdt vast aan minimaal drie volwaar dige speelvelden, omdat ze het wed strijdschema op zaterdag niet meer kan inplannen op minder velden. Faillissement Blijft de gemeente haar poot stijf hou den, dan zal dat, aldus het bestuur, het sportieve faillissement van de club be tekenen en op termijn de beëindiging van hockey-activiteiten in Soest. In de brief wijst de MHC Soest erop dat het per 1 december 518 leden heeft, reeds 35 meer dan 1 oktober, de datum waarop de gemeente het aantal leden peilt. Met name de jeugdafdeling is nog steeds groeiende. "Een vereniging van een dergelijke omvang kan en mag je niet wegstoppen op een dodelijke, klei ne locatie", schrijft het hockeybestuur in de brief die is verstuurd naar het Colle ge, alle raadsleden, de Soester Zaken- kring en de pers. In de eerste klasse voelt DVS/De Kuil zich goed thuis. Met negentien punten bezet de ploeg achter Eem- nes en Barboros de derde plaats, al voelt het de hete adem van drie an dere teams in de nek. Tegen Laren FC deden de Soesters wat nodig is om de hoge positie te consoli deren. In Beukendal werd maandag avond een simpele overwinning ge boekt. Na vijftig minuten voetbal was het 11-2. De eerste helft werd afgesloten met een 3-0-voorsprong, daarna bleef DVS/De Kuil goed op de bal jagen en probeer de het de score zo hoog mogelijk op te voeren. Michel Vlaswinkel nam ruim veertig procent van de productie voor zijn rekening. Marco Mariens (drie), Hidde Reitsma (twee), Ramon Heijnen en Michael van de Broek hadden ook succes. Van de Broek is overigens bij het eerste team gevoegd. De speler uit het twee de neemt de plaats in van Maurice d'Aquino die wordt gehinderd door een knieblessure. FotoAldo Allessie Ondanks een zwak begin is Soest- Zuid na de tweede ronde van de wintercompetitie weer in de run ning. De tennissers wonnen met ruim verschil van De Blauwe Reiger uit Maarssen. Daarmee werd de nederlaag tegen Nij- kerk gedeeltelijk weggepoetst. Soest- Zuid kwam tegen de ploeg uit Maarssen met een voorsprong uit de dames-sin gles. De Soester heren bouwden die uit, waarna het karwei in de gemengde dub bels werd afgemaakt. Stefan Schoonder- beek en Nicole Verhoeven deelden de punten met hun opponenten, Roy van der Grift en Monsé Strengers wonnen. In Aqua Indoor wordt zaterdag 12 december door meisjes aspiranten uit het hele land gestreden om het Nederlands kampioenschap onder zestien jaar. Onder hen Sharon Post en Leonie Oost hof van de Duinkikkers die in samen werking met de KNZB de voorronde van de titelstrijd heeft georganiseerd. Beide Soesters spelen voor de Kring Utrecht. In het water verschijnen negen kring teams die tweemaal in actie komen. In een later stadium worden de wedstrijden voor verliezers- en de winnaarspoule in Utrecht en Amsterdam afgewerkt. In Soest begint zaterdag om 11.00 uur de eerste wedstrijd, de laatste eindigt om 17.45 uur. Telefoon (035) - 601 30 14 "Ook dit jaar zal een aantal interna tionale lopers zijn opwachting ma ken. Voorheen was het zo dat je contact moest opnemen met de top pers, tegenwoordig vragen ze of ze in Soest kunnen lopen." Race-director Marion van den Broek zegt het niet zonder trots. De Sylvester cross is niet alleen belangrijk, omdat het een van de vier wedstrijden van het na tionale crosscircuit en daarmee mede bepalend voor de selectie van het Ne derlandse crossteam is. De loop op 31 december geniet sowieso grote popula riteit bij de beste lopers uit binnen- en buitenland. AV Pijnenburg heeft zich daarmee onderscheiden in de atletiek- wereld en weet zich verzekerd van een prominente plaats in de wedstrijdkalen der. Sinds de eerste editie in 1981, gewonnen door Rob Strik, kende de Sylvestercross vele winnaars met een grote naam. Ton- nie Dirks zegevierde driémaal, Aart Stigter, René Godlieb, Aziz Bougra, Kamiel Masse, allen kwamen ze het laatste decennium als eerste over de fi nish. Of de winnaar van vorig jaar, de Ethi opiër Mezgebu, van de partij zal zijn, is niet bekend. Kemiel Maasse die in 1996 won, is er niet bij. Hij herstelt van een scheenbeenoperatie en vertoeft tijdens de jaarwisseling in het buitenland voor een hoogtestage. Onderhandeling Marion van den Broek is inmiddels wel in onderhandeling met Greg van Helst, de snelste Nederlander tijdens de eerste nationale crosswedstrijd in Tilburg. Ook is ze in gesprek met onder anderen Luc Krotwaar (Nederlands kampioen hele en halve marathon en derde Nederlan der in Tilburg) en 'good-old' Bert van Vlaanderen. Toppers uit het buitenland worden op donderdag 31 december eveneens in de Lqnge Duinen verwacht. Bij de dames zijn Erika van de Bilt en de Russisch/Nederlandse Nadezhda Ilyinia reeds vastgelegd. Zij bezetten momenteel de tweede, respectievelijk de eerste plaats in het nationale crosscir cuit. De Belgische Anja Smolders, met drie eindzeges recordhoudster in Soest, komt ook. Vorig jaar eindigde ze als tweede achter Kutre Dulecha uit Ethi opië. Om voor de vierde keer te winnen, zal Smolders moeten afrekenen met on der anderen tweevoudig winnares Irma Heeren die dit en vorig jaar wereldkam pioen duathlon werd. Het publiek is daarom nu al verzekerd van twee interessante wedstrijden op topniveau en zeker is dat aan het deel nemersveld nog enkele toppers zullen worden toegevoegd. Ook in praktische zin is aan de toeschouwers gedacht. T\is- sen de start en de finish wordt dit jaar een middenterrein gerealiseerd, van- waaruit ze de wedstrijd uitstekend kun nen volgen. Met een goed gevoel kunnen de he ren van Smeeing/BDC aan hun winterslaap beginnen. Na een aan tevredenheid overlatende competi tiestart bivakkeert de handbalploeg inmiddels rond de vijfde plaats in de eerste divisie. Waarmee het pla fond nog niet is bereikt volgens Henk van Plateringen. "Het gaat de goede kant op. Gezien het geheel moet een plaats bij de eerste vier haalbaar zijn," aldus de Utrechter die dit seizoen als trainer/coach naar Soest kwam om zijn plaatsgenoot Gerard Tukker op te volgen. Op Nijenrodes en Apollo na heeft Smeeing/BDC alle tegenstanders een keer ontmoet. In januari speelt de Soes ter club tegen deze opponenten, waar na de returnwedstrijden beginnen. Smeeing/BDC gaat nu even uitrusten in de wetenschap dat het een goede serie achter de rug heeft en kan deze maand tijdens de officieuze kampioenschappen van Utrecht de conditie en het wed strijdritme op peil houden. Aristos was' zondag geen partij voor Smeeing/BDC. De Amsterdammers versperden de Soesters drie jaar geleden nog de weg naar de eerste divisie. Nu ziet het ernaar uit dat de hekkensluiter gaat degraderen, terwijl Smeeing/BDC zich in de sub-top weet te manifesteren. Tegen Aristos speelde Smeeing/BDC 45 minuten lang goed handbal en werd via een ruststand van 7-18 een tussen stand van 10-24 bereikt. In het laatste Kwartier merkte Van Plateringen dat de concentratie van zijn spelers was weg- geëbt en het spel allengs slordiger werd. "Na de slechte seizoenstart had ik liever 1 dat ze een vol uur waren doorge- n, dan had je nog veel ruimer ge wonnen. Logisch vind ik het niet, maar als oud-speler kan ik ergens wel begrij pen datje gaat lopen meerommelen met de tegenstander." In Amsterdam werd Michel Roest tops corer met acht doelpunten. Cirkelloper Richard van den Hoef maakte er zeven, Arjan Roest zes. De vierde overwinning - Smeeing/BDC speelde verder een maal gelijk en verloor viermaal - volg de vijf dagen na de bekerzege op Fide- litas. De Amersfoortse koploper in de tweede divisie, geleid door de Soester- berger Paul van den Deijssel, werd met 18-21 verslagen. SEC moet weer op zoek naar een trainer, nu René Versteeg te ken nen heeft gegeven dat hij de club aan het einde van het seizoen zal verlaten. De ambities van de Utrechter reiken hoger. Het bestuur van de zondag vierde klasser had donderdag een gesprek met Versteeg. "Ik heb het naar mijn zin bij de club, maar sportief wil ik meer, als het kan een club die hoger speelt dan de derde klasse of een club die misschien in de derde klas se speelt, maar een ambitieus plan heeft. Zaterdag of zondag? Maakt me niet uit. Ik heb net met een club gesproken, in principe praat ik met iedereen, dat kan nooit kwaad", al dus de trainer maandagavond. Versteeg kwam in de zomer naar de Bosstraat-West, waar net de wonden werden gelikt van de degradatie. De competitie werd begonnen met een goede serie (twaalf uit vijf), maar in de volgende reeks van vijf duels werd slechts één punt behaald. "Ik heb een goed gesprek gehad met het bestuur en daarna de groep inge licht. Ze weten waar ze aan toe zijn en nu zijn er nog trainers genoeg be schikbaar. Het bestuur en de Spelers moeten nu kiezen wat ze willen", zegt Versteeg die het seizoen met SEC zal afmaken. Na Ton van Burik (1990-93) is Versteeg de zesde trainer die niet langer dan één seizoen bij SEC werkt. Bert Holwarda, Ruud Maas, Henk van Asch, Jos van Rouwen daal en Gert-Jan Timmer waren de afgelopen vijfjaar zijn voorgangers. ij was een van de vier trainers die door Spakenburg werden benaderd als mogelijke opvolger van Simon Kistemaker. Enkele dagen nadat de blau- en overeenstemming bereikten met Dwight Lodeweges zette Peter Visee ijn handtekening onder een contract dat hem tot juni 2001 verbindt aan Ie Soester blauwwitten. Vijf andere clubs die vorige week aan de bel hin- ;n, visten naast het net. De 39-jarige trainer en Soest hebben een missie volbrengen. Ze willen samen naar de hoofdklasse. Toch beseft de Baarnaar dat hij een ri sico neemt. "Het vergt meer moed om te blijven dan om weg te gaan. Na drie jaar heb je de kans dat spelers zeggen: nu heb ik het wel gezien. Dit zou het moment zijn om te vertrekken." De verhoudingen zijn echter goed. De spelersgroep liet dat vrij recentelijk nog blijken. Van Visee is bekend dat hij niet de kantjes ervan afloopt. Maar toen hij in drie weken tijd moest verhuizen, wa ren zijn trainingen minder goed voorbe reid en was hij niet zo scherp als anders. "Daar hadden ze begrip voor en dat heeft me goed gedaan. Andersom? Als ik zie dat een speler moeilijk zit, kijk ik daar wel degelijk naar. Blijf maar een keertje thuis, zeg ik dan, dat werkt be ter dan extra trainen. Een belangrijke eigenschap van een trainer is dat hij ziet of er wat aan de hand is, al zie je natuur lijk niet alles." Het zit dus snor bij Soest, hoe kan het ook anders na het kampioenschap van vorig seizoen en de huidige derde (in verliespunten tweede) plaats. De titel van de eerste periode (10 januari is, ijs cn weder dienende, de laatste speelron de) heeft de ploeg in eigen hand. Uitdaging Het clubbestuur loopt weg met zijn trai ner en kon dat niet beter illustreren dan met de contractverlenging. Visee: "Het bestuur wil ook hogerop en dat is voor mij een uitdaging. Met Limvio en Greenstars ben ik twee keer gepromo- veerd. Daar zeiden ze: de kantine zit vol, het is wel goed zo. Bij Soest is de ambitie er wel. Het beleid van de club is zo dat ze voorwaardescheppend pro beert te werken, al kan ze natuurlijk niet beloven dat het lukt." Voor het geval volgend seizoen blijkt dat de samenwerking een jaartje te lang heeft geduurd, kan Visee volgens een clausule in zijn contract de Bosstraat- Oost de rug toekeren. De optie op een vijfde seizoen ligt bij het bestuur. Visee: "Soest zit goed in elkaar, zowel bestuur lijk als in de onderbouw, er is enthou siasme. De uitstraling van de club wordt er natuurlijk niet minder op. Zo goed als ik door andere clubs ben gebeld, zo zijn er veel trainers die hier graag zou den werken en mij vragen of ik een goed woordje voor ze wil doen." Om dit seizoen de hoofdklasse te berei ken, heeft Soest in de ogen van Visee geluk nodig. "De wedstrijd tegen Quick heeft veel duidelijk gemaakt, dat was de eerste in twee jaar tijd die we duidelijk hebben verloren. Quick is een stap ver der dan wij. Dat is voor mij de kam pioen. Dat baseer ik op de wedstrijden die ik heb gezien. Quick geeft niets weg en heeft een brede selectie. Tegen KBV gingen wij op 2-1 vol voor de 3-1 en gingen we de boot in. Quick doet op zo'n moment de deur op slot." -erlijk is eerlijk, Spakenburg had zijn •oorkeur, dat wist het bestuur van Soest iok. "Als je amateurkampioen van Ne- lerland wilt worden, moet je als trainer laar zitten", is de simpele verklaring van risee die ooit als semi-prof voor HVC Teelde, maar geen ambities in het be- lalde voetbal meer heeft. "Ik heb eens mtact met FC Utrecht gehad om als ugdtrainer aan de slag te gaan. Dan loet je dus wel je baan opgeven en ben ervan afhankelijk. Ik wil mijn eigen leslissingen blijven nemen, ik heb ook m gezin. Ik hoef er niet van te eten, ik in er goed van uit eten." etrokken ben een trainer van de regio, niet iemand die zijn trainingen afdraait, een kopje koffie drinkt en af en toe een ver gadering bijwoont. Ik ben toch wel een jongen die betrokken moet zijn bij de club en dat kan alleen in deze omge ving. Voor mij geen lange afstanden, na de training of een wedstrijd wil ik nog even tussen de jongens in staan." Visee en Soest houden van elkaar. "Twee maanden geleden heb ik al met het bestuur gesproken. Ik heb gezegd dat ik eerst met Soest zou gaan praten als het met Spakenburg niets zou wor den. We waren er meteen uit." Peter Visee: "Met Limvio en Greenstars ben ik twee keer gepromoveerd. Daar zeiden ze: de kantine zit vol, het is goed zo. Bij Soest is de ambitie er wel. Het bestuur wil ook hoger op en dat is voor mij een uitdaging.Foto: Aldo Allessie Het verschil met de eerste en de twee de klasse is duidelijk zichtbaar, meent Visee. "Op instelling zullen we in ieder geval niet meer verliezen. Vorig seizoen verdedigden we vooruit en werden alle ballen opgepikt door ons middenveld. De verdediging kwam nauwelijks onder druk te staan, ik kon rustig achterover op de bank zitten. Nu kom je verdedi gers tegen die ook kunnen opbouwen, dat kunnen onze spitsen niet meer be lopen en dan krijg je een minderheid op het middenveld. Daar weten ze op dit niveau wel raad mee. Dat is het verschil. Vandaar dat we zijn teruggegaan van drie naar twee spitsen. Ik train nu meer op details, hoe een speler moet staan als hij de bal krijgt aangespeeld. Of dat ze zich drie meter meer naar links of rechts moeten opstellen, dat soort dingen. En tijdens de wedstrijden ben je drukker dan vorig seizoen." Kruispunt "We zitten op een kruispunt met wat oudere spelers. Niet dat ze het niveau van de hoofdklasse niet aankunnen, maar of ze het kunnen opbrengen om elke week een prestatie te kunnen neer zetten. Maar ja, als Paul van der Grift zo blijft spelen, mag hij van mij vijftig wor den. Hij slaat wel eens een cursus over, omdat hij er anders op de training niet bij kan zijn." De selectie herbergt echter voldoende talentvolle jonge voetballers als Jeroen Dorrestein (19), Dennis Heijkamp (21), Hilmi Michi (22) en René de Bree (24), terwijl een bepalende speler als Martijn Stalenhoef evenmin oud te noemen is. Guido Kuenen staat al te trappelen en achter de schermen werkt een legertje echte Soester trainers om de kwantiteit van de jeugd om te zetten in kwaliteit. "Ik denk dat een jongen die van zijn zes de tot zijn achttiende bij Soest voetbalt, aanleg en er plezier in heeft, via het tweede zo klaargestoomd kan worden voor het eerste", aldus Visee. Voorlopig is Soest nog even afhankelijk van de huidige groep. "Het liefst willen we hogerop met jongens uit Soest, maar dat hoeft niet persé. Waar nodig, zoeken we een speler erbij. Als ik het allemaal goed begrijp, is Hendry Hagendoorn na één jaar al de meest populaire speler en van een Dennis Heijkamp mag je hopen dat hij blijft. Dat is een jongen met een ouderwetse instelling. Belang "Hoe hoger je speelt, des te groter de kans dat de spelers bij Soest blijven. Ik heb wel zo' band met ze dat ze me op de hoogte houden als ze door een ande re club worden gebeld. En ik zal ze eer lijk adviseren. Het belang van de speler staat bij mij voorop. Als Jeroen van Dorrestein naar zomaar een hoofdklas ser kan, heb ik nog liever dat hij naar Utrecht 2 gaat. Dan breng ik hem met de fiets. Ik zal het de jongens ten streng ste afraden naar een andere club in de eerste klasse of een hoofdklasser die onderin staat te gaan." Dat Visee het goed voor heeft met de voetballer, ondervond Bas Dreef on langs. In afwachting van een telefoontje van een betaalde voetbalclub, hield de ex-ajacied zijn conditie op peil bij Soest. "Hij liep ook nog elke dag voor zichzelf in de duinen, had benen ais staalkabels, maar het balgevoel werd er natuurlijk niet beter op. Daarom liet ik hem in oefenwedstrijden toch meedoen om een beetje wedstrijdritme op te doen. Voor; het geval een club zich zou melden. Daar ben ik naar de groep toe heel dui delijk in geweest. Toen Bas zijn contract bij RKC had getekend, stond hij de vol gende dag wel met gebak klaar."

Soester Courant | 1998 | | pagina 19