Dagelijks 22 miljoen poststukken verwerkt IJIJll Kerstmarkt bij 't Vaarderhoogt Soester 'headhunters' voor omroep Zaterdag braderie Van Weedestraat Dtoifale wenskaarten I/A* kwteh Jasmijn de sfeermaker et afonds te vervangen Levend(ig)e Pieten in Cocoon-etalage T3ffï^3 3A^dOW Wenskaarten mefuwetaenfoto Kersf/Nieuwiaav acnanaa ^^A/OENSDAG 9 DECEMBER 1998 SOESTER COURANT t HANDEL Et WANDEL f PAGINA 9 Artikelen, stal, kunst, concerten, kerstman en Glühwein A. V Job Recruitment aan de Dalweg 335541 55 94 30-20 25 110 Met o.m. bingo van Postcode Loterij en veel activiteiten Pergamano op de kerstmarkt Zuid fysiotherapie Kaarsjesavond in Baarn PARKEREN: naast PTT Postkantoor PARKEREN. Afgewerkt in EIGEN LABORATORIUM, hierdoor extra veel mogelijkheden. Eigen tekst mogelijk snelle levering INCL. ENVELOP: 99 CENT PER STUK BIJ 100 STUKS INCL. ENVELOP Geplastificeerde ^^vanl ^9—^wetgenUone.e I fotoTarüest staat afgebeld. I TT hoeft alleen maar een I foto of afbeelcüng mee te (niet groter dan 21 liefst op liggend Fonnaa( formaat). Slecht* Fotokaarten met uw eigen tekstregel verwerkt in de foto. Informeer in onze winkel naar de vele mogelijkheden. 'Willem Van Oosten fotoservice Soesterbergsestraat 57, Soest-Zuid. Telefoon (035) 601 31 09 In deze donkere dagen voor kerst kunt u bij Jasmijn aan de Zuid promenade volop kiezen uit een scala aan sfeermakers. Kerstmis is het feest van het licht; eenvou dige glazen waxinehouders, ro buuste barokke kandelaars of metalen windlichten zorgen in combinatie met prachtige kaar sen voor een sfeervolle kerst. Uiteraard is Jasmijn de bloemenspe- cialist, maar toch, voor een origineel kerstcadeau is het zeker de moeite waard om even binnen te lopen. Door in geheel Europa zelf in te ko pen ontstaan bij Jasmijn hoekjes met de mooiste geschenken. Overigens wordt het assortiment bijna wekelijks gewijzigd, zodat Jasmijn blijft verras sen, ook met geschenken. In deze weken ontbreken bloemen natuurlijk niet in huis. lederen mor gen vroeg gaat Hans Scholten zelf op de veilingklok inkopen doen bij di verse bloemenveilingen. De bloemen zijn dan ook dagelijks kersvers, maar vooral de keuze in bloemen is dage lijks enorm. De trend voor kerst'98 wordt de amaryllisbloem, mooie grote uitbun dige bloemen in diverse kleuren. Bij Jasmijn vindt u ze in diverse maten. Maar ook grote anthuriumbloemen gaan het maken, in "antiek rood" of "sneeutowit". In een kerstarrange ment komen deze blikvangers zeker tot hun recht. Groensoorten voor een kerstarrange ment of kerstboeket vindt men in alle soorten. Vooral eucalyptusgroen of kruidensoorten, zoals myrthe, salie of pistachia zullen het deze kerst goed doen. En de eerste tulpen staan ook weer te pronken, niet alleen rode of witte soorten, maar ook bijzondere soorten. Zaterdag 12 december, tijdens de kerstmarkt in Hartje-Zuid, zullen de bloembindsters van Jasmijn de mooi ste kerstarrangementen maken. Ori ginele ideeën zullen zeker worden opgedaan. Natuurlijk kan men de bindsters alles vragen over bind- en/ of steektechnieken. In diverse gezel lige kramen is een keur aan sfeerma kers te vinden, maar ook materialen voor de doe-het-zelver. Het is na tuurlijk ontzettend leuk om na alles bekeken te hebben thuis zelf aan de slag te gaan. Zaterdag wordt het gezellig in Hart je-Zuid. Het is zeker de moeite waard om de kerstsfeer te gaan proe ven. U bent van harte welkom! 11a. Relaxfauteuil, lisch verstelbaar. 1 bekleding. 2650.- Is vakanties voor reuma- 'akantiegids 1999. ,ns landelijk Reuma natuurlijk ook voor vragen aviteiten van het Nationaal ionaal Reumafonds ZiekenfondsRaad I Irma Ruijzenaars, Hans Bergers, Daya Verlaan en Kim Kromhout van der Meer (v.l.n.r) vanA. V. Job Recruitment. van boven de veertig maken dus goede kansen. Mentaliteit Naast ervaring moeten de aspirant-me dewerkers ook beschikken over de juiste instelling. "Televisie maken is een vak apart. Het vergt een andere mentaliteit. Een baan in dat wereldje is niet te ver gelijken met een doorsnee-baan. Het is veel minder hiërarchisch, het kent nau welijks normale werktijden en in elk geval geen 9-tot-5-banen. Wie daarin wil werken moet dus flexibel zijn en creatief. Je moet erin passen. Als het niet klikt houd je 't er meestal maar kort uit. Wie niet uit het juiste hout gesne den is verslijt snel." A.V. Job Recruitment staat open voor aanmeldingen en alle verzoeken om in lichtingen. Het bureau is telefonisch be reikbaar via nr. (035) 6030030. De va catures zijn ook te vinden op Internet: www.ayjob.nl. 'Echte' Sinterklazen en Zwarte Pie ten hebben we in de afgelopen week ook in Soest dikwijls in levende lijve kunnen ontmoeten. levenloze imitaties, maar bij Cocoon - de bekende winkel voor linnen en woonaccessoires aan de Van We ede - straat 88 - werden de passanten ver rast door deze twee zéér levende en zéér levendige Pieten in de etalage. Van vrijdag II tot en met zondag 13 december houdt tuincentrum 't Vaarderhoogt de jaarlijkse kerst markt. Aan de Dorresteinweg is dan niet alleen een breed scala aan (kerst)artikelen te vinden, maar kunnen tevens veel activiteiten wor den bijgewoond. Voor de kerstmarkt is een maand lang gewerkt om de winkel om te toveren in een idyllisch, winters dorpje. Opvallend in het ruime assortiment zijn de hand gemaakte kerstdecoraties, die 't Vaar derhoogt op een beurs in Duitsland heeft opgespeurd. Ambachtelijk is ook de sfeer in de grote manifestatietent, waarin de meest uiteenlopende kunste naars en vaklieden hun spullen uitstal len. Aquarellen, glasgraveringen, karak terpoppen, keramiek, sieraden en jam van eigen hand zijn enkele voorbeelden van producten die aan bod komen. Optredens zijn er ook. Het Oud Katho liek Vrouwenkoor zingt vrijdag om 20.00 uur, Tourdion geeft zaterdag om 15.00 uur een concert, het Stadskoor Eemnes doet dat zondag om dezelfde Tijdens de kerstmarkt is '1 Vaarder hoogt immer omgetoverd in een idyllisch, winters dorpje. tijd. De kerstman bezoekt 't Vaarder hoogt zaterdag tussen 13.30 en 15.00 uur. De kerstsfeer wordt extra geaccen tueerd met de kerststal. Poffertjes, olie bollen, Glühwein, warme chocola en andere consumpties die bij kerst horen, zijn in ruime mate aanwezig. De kerstmarkt is vrijdag 11 december geopend van 13.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 12 en zondag 13 december van 10.00 tot 17.00 uur. de tijd om uitgebreid op zoek te gaan naar een nieuwe functie. A.V. Job Recruitment is géén uitzend bureau, maar bemiddelt wel tussen het tv-bedrijfsleven in het Hilversumse (of Amsterdam) en mensen die een (ande re) baan zoeken in het "wereldje". Soms gaat het om presentatoren, maar vaker om functies - van hoog tot laag - ach ter de schermen (redacteuren, camera mensen, etc.). Het geautomatiseerde bestand van A.V. Job Recruitment om vat intussen meer dan 1000 namen. 'Anoniem' Hans en Kim hebben bewust gekozen voor vestiging van hun bureau in Soest. "Er zijn veel mensen op zoek naar een baan en die vinden het vaak niet pret tig als dat bij iedereen bekend wordt. Op het Hilversumse mediapark kennen ze elkaar allemaal. Hier kunnen ze als het ware anoniem terecht..." A.V. Job Recruitment wordt doorgaans als "headhunter" ingeschakeld door de omroepbedrijven die op zoek zijn naar nieuwe medewerkers. De "a.v." arbeids markt is nogal krap, op dit moment. Als de bedrijven niemand kunnen vinden of juist met te veel reacties worden over stelpt, biedt A.V. JobRecruitment uit komst. Het bureau werkt ook de andere kant op: mensen die een baan zoeken kun nen zich ook aanmelden. A.V. Job Re cruitment beoordeelt ze op hun ge schiktheid, ambitie en de gevraagde vaardigheden. "Het gaat altijd om men sen die ervaring meebrengen," aldus Hans Bergers, "niet om jongelui die pas van school komen." Ervaring is dus heel belangrijk in deze branche. Daarom zijn het ook lang niet alleen maar jongeren die via A.V. Job Recruitment aan een baan worden geholpen. Ook mensen Veel zaken waren opgesierd met hun Deens ontwerp. Relaxfauteuil ren uitvoering. 3240.- slaxfauteuils apie en oefentherapie Cesar/ In de regel worden fysiothe- t een beperkt aantal behan- mensen die meer behande- en met bepaalde (ernstige) n staan vermeld op een Jijst. angepast en uitgebreid. Bij angdurige therapie wel ver- e en/of oefentherapie nu bij eningen wordt vergoed, eut of ziekenfonds informe- Deze bingo-loten worden ook tijdens de braderie verkocht voor f 2,50. De loca tie van deze truck is tussen reisbureau Gerth en Van Dam Sports, waardoor er op de kop van de Stadhouderslaan een soort plein wordt gemaakt. Naast de Nationale Postcode Loterij karavaan zullen de ondernemers hun beste been tje voor zetten en komen naar buiten met een veertigtal kramen. De fietspa den worden afgezet tussen Pr. Bern- hardlaan en de A. Paulownalaan. Die- rengilde presenteert zich als makelaar van vogelhuisjes, de Wereldwinkel brengt eerlijke producten, en bij Van Kleef zit een ambachtelijke sigarenma ker. Naast de oliebollen, warme chocolade melk en erwtensoep bij de diverse kra men, is speciaal voor kinderen het Ijspegel gooien bij Tingelijn. Voor de tennissers is er een speed-test en voor de voetballers "dikke Bertha" bij Van Dam Sports. In samenwerking met de Stichting Beter Zien kan men bij Bril- centrum Nota een ogentest laten doen. Ter hoogte van Joh. Mets, met al z'n heerlijkheden, staat een sfeervol gedek te tafel van Cocoon. Naast Wortmann mode, waar een doorlopende show van mantels en truien wordt gegeven, is door Expert Schoemaker de Philips grootbeeld als plat-scherm neergezet. Hier ook demonstraties van broodbak ken en frituren. In een winters decor staat Loek van Walsum te fotograferen Een jong Soester bedrijf, zo mag A.V. Job Recruitment - dat zich be zighoudt met de werving en selectie van personeel voor omroepen en j[televisie)productiebedrijven - wel genoemd worden. Sinds kort zetelt het kantoor aan de Dalweg 2A (in de voormalige r.k. mavo). ffiiveeëneenhalf jaar geleden startten Hans Bergers en Kim Kromhout van der Meer met een "kantoor aan huis", een stukje hogerop aan de Dalweg. Maar toen ze onlangs de vrijgekomen 'ruimte in de oude school achter het r.k. Kerkhof zagen kostte het hun niet veel tijd om het besluit te nemen daarnaar- toe te verhuizen. Bovendien: Hans heeft er destijds nog op school gezeten; dat maakt het extra leuk. Hans heeft al een 15-jarige carrière in iet omroepbedrijf achter de rug; Kim vas tot nog niet zo lang geleden PR-di- ecteur van John de Mol Producties. Ze Zijn allebei zoal niet geboren, dan toch »etogen in Soest en kennen het "om- oepwereldje" uit eigen waarneming en ïrvaring. et nieuwe, ruime kantoor van A.V ob Recruitment (A.V. staat voor audio- isueel) komt goed van pas, want het team is inmiddels vijf man/vrouw sterk. ïaast Hans en Kim werken er ook Daya 'erlaan, Irma Ruijzenaars en Wim Ou- 'erkerk, allemaal eveneens consultan- ;s. Dat onderstreept de toenemende tehoefte aan zulke "intermediairs", want 'erkgevers in de tv-branche blijken veel oeite te hebben om de juiste mensen !e vinden, en de mensen die een baan lébben beschikken doorgaans niet over )p zaterdag 12 december a.s. wordt in het winkelcentrum Hartje Zuid voor de [tweede keer een kerstmarkt gehouden. Tijdens deze gezellige manifestatie kan Rmen ook een expositie aantreffen van de [hobby Pergamano, bekend als "Perka- Imentpapier bewerken" met pergamano- materialen. De technieken zijn zeer een- voudig en de resultaten zijn zo mooi dat J het iedereen verwondert. (Tegenover Combi-foto vindt men de stand van Piet Vonk, docent in deze re- gio, waar men alles kan bekijken, zowel eigen werk als van vele cursisten. Er is J een uitgebreide hoeveelheid lectuur aanwezig over kaarten maken, doosjes, lampenkappen, bloemen, stempel en 1 prikpatronen, en verschillende boeken, patronenmappen, scharen en andere materialen tegen zeer lage prijzen, maar op op. Begin februari start er een avondcursus voor beginners, waarvoor nog enkele plaatsen vrij zijn. De workshops zitten vol, er kan alleen besproken worden voor eventuele open plaatsen in het na jaar. Informatie: Piet Vonk, St. Willibrordus- straat 15, 3768 CP Soest, tel. 6021121. Winkeliersvereniging Centrum Baarn organiseert op vrijdag 18 en zaterdag 19 december een kerstmarkt in het cen trum. Naast tal van activiteiten en bij zondere kerstconsumpties zal de vrij dagavond een bijzonder tintje krijgen als de straten verlicht worden door uitslui tend kaarslicht. Verder zijn er tal van optredens van onder andere Gene Tra vis, The Cristal Singers en Wiener Me lange. In de week die hieraan voorafgaat delen deelnemende winkeliers bonnen uit aan klanten, waarmee deze op vrij dag en zaterdag kunnen betalen voor glühwein, erwtensoep, chocolademelk en nog veel meer. Een ruim twintig meter lange truck van de Postcode Loterij, een groots podium en het bekende Bingo-spel. Vanaf half vier 's middags vormt het winkelgebied Van Weedestraat za terdag het decor van het van televi sie bekende Bingo-spel. Vanaf don derdag 10 december maakt de con sument kans op een gratis lot, waar mee op zaterdag meegespeeld kan worden. en hiernaast kan men kennismaken met de zalmsoésjes van Ruud Smit. Vanaf SleepWell brengt een mini-stoomtrein kinderen naar boekhandel Jongerius. Foto Swager vraagt op een originele wijze aandacht voor "beestachtige foto omlijsting". De snuffelkramen van Ka- doko en Natuurlijk wonen geven een impressie van het winkelassortiment. De braderie wordt om acht uur afgeslo ten met een Lampionnen-finale. Aan melden hiervoor bij Tingelijn. De Win kelkring pakt uit op zaterdag 12 decem ber van 15.30 tot 20.00 uur. PTT POST EEN VAN DE MODERNSTE POSTBEDRIjVEN TER WERELD Vertrouwde postbezorging Uiteraard blijven de 25.000 postbodes als vanouds de post bij u thuis bezorgen. Postbode Frits Vleugel: "De laatste sorte ring op straatnaam en nummer blijven ik en mijn collega's zelf doen. Maar we krij gen door de nieuwe werkwijze de post beter geselecteerd aangeleverd. Met de post wordt ook vertrouwelijke informatie verstuurd, die mogelijk verstrekkende gevolgen heeft voor de geadresseerde. Al zijn we slechts boodschapper, we gaan daar heel zorgvuldig mee om. Dat zal nooit veranderen. Trouwens, ik zou de buitenlucht en het contact met de men sen aan huis en op straat voor geen goud willen missen." Naast de zes sorteercentra voor brieven zijn vier nieuwe centra uitgerust om pak- ketpost te sorteren. Buitenlandse post komt in Amsterdam en Rotterdam terecht. En in Arnhem ligt een apart landelijk sor- teercentrum voor aangetekende post. Vleugel: "Als postbodes staan wij in direct contact met de klant. Doen wij het niet goed dan straalt dat op het hele bedrijf af, maar andersom geldt natuurlijk hetzelfde. Met de gloednieuwe sorteercentra weet je als voorhoedespeler dat je over een solide middenveld en achterhoede beschikt, dat geeft zowel een trots als een gerust gevoel." De postbodes krijgen dankzij de nieuwe, geautomatiseerde sorteercentra de post beter geselecteerd aangeleverd. Foto: PTT Post Heeft u ook laatst voor de rode brievenbus gestaan, twijfelend in welke gleuf u uw post moest deponeren? De vertrouwde aanduidingen 'streekpost' en 'overige bestemmingen' bleken vervangen door postco des. Deze kleine verandering voor u is het gevolg van een grote inves tering door PTT Post. Achter deze 'postcodes' verrijzen namelijk ver spreid over Nederland zes uiterst moderne sorteercentra. Veel zult u van de verbouwing en verhuizing niet merken. Directeur Sortering en Transport bij PTT Post, Piet Drapers: "Ondanks de ingrijpende verbou wing en verhuizing blijft PTT Post ruim 90% van alle poststukken bin nen 24 uur bezorgen. Als in de loop van 1999 sorteercentra volledig functioneren, loopt dit percentage op tot minimaal 95%." Vanaf het moment dat uw brief de brie venbus in glijdt, legt hij binnenkort een andere route af. De post wordt geautoma tiseerd verwerkt in zes sorteercentra in Amsterdam, Leidschendam, Rotterdam, Nieuwegein, Den Bosch en Zwolle. De centra beslaan in totaal een gebied van 24 voetbalvelden, waar zeven kilometer aan nieuwe sorteermachines is geplaatst. Drapers: "PTT Post heeft flink geïnvesteerd om een snelle en correcte postbestelling te kunnen blijven verzorgen. Bovendien willen we onze prijzen op een aanvaard baar peil houden, dat alleen kan als we efficiënt werken. De automatisering stelt ons in staat om voor particulieren de hui dige posttarieven te handhaven en voor veel zakelijke klanten maken we het zelfs goedkoper en makkelijker." Modern en snel Vandaag gepost, morgen bezorgd. Dat klinkt eenvoudig, maar is het niet. Een brief om kwart voor zes 's middags gepost in Geleen, ligt de volgende ochtend om pakweg elf uur op de deurmat van een woonhuis in Drachten. Niet zozeer de af stand die wordt afgelegd is bijzonder, wel dat de brief, vervoerd met talloze andere documenten en pakketten, binnen zeven tien uur op het juiste adres terechtkomt. Dat vraagt om een flinke inspanning van mens en techniek. Het is als een ketting met diverse schakels die elke dag opnieuw goed in elkaar moet vallen. Zo niet, dan leidt dat onherroepelijk tot vertraging. Bottle neck in het traject is de sortering, een klus die tijd vergt en precisie vereist. Een chaotische berg brieven, kaarten en pakketjes in diverse soorten en maten, beschreven met soms moeilijk leesbare adressen, moet uiteindelijke gesorteerd op straat en nummer in de tas van de post bode belanden. Sorteren is zogezegd de levensader van het werk van PTT Post. juist om het groeiende aanbod brieven en kaarten sneller en efficiënter te sorteren, heeft het bedrijf nieuwe machines ter beschikking. Trots vertelt Drapers: "Met de nieuwe sorteercentra neemt het aantal automatisch gesorteerde post toe van 25% naar ruim 90%. De techniek maakt PTT een van de modernste postbedrijven ter wereld. Voor een belangrijk deel zijn we zelf verantwoordelijk voor research en ontwikkeling van de systemen. Computer leest adressen In de nieuwe sorteercentra werken 8000 medewerkers, waaronder velen in deeltijd. Naast de werkplek zijn voor hen vaak ook werkzaamheden ingrijpend veranderd. PTT Post leidt momenteel medewerkers op voor hun nieuwe taak. Zo heeft Lammy van Heesteren een opleiding gevolgd voor het videocoderen: "In de sorteermachine gaan alle poststukken langs een camera die in staat is tien adressen per seconde te lezen. De camera geeft de informatie door aan een computer die er voor zorgt dat de brief wordt gesorteerd. Als de computer het adres niet herkent of de postcode ont breekt, verschijnt het adres op een beeld scherm en toetsen wij alsnog de postcode in. De postsortering gaat dankzij deze en andere verbeteringen veel sneller. Het is een indrukwekkend proces." Zij vervolgt: "Ik kan me nog herinneren dat zo'n twintig jaar geleden de eerste stempelmachine werd geïntroduceerd. Als je ziet wat er nu staat, dan kun je niet anders concluderen dan dat het bedrijf zich zeer voorspoedig heeft ontwikkeld."

Soester Courant | 1998 | | pagina 9