T n in rust n evalueert len geplaatst Nieuwbouw is mogelijk met ontheffing provincie Geluidshinder wordt erger Autobedrijf Venema Piet Pieren staat achter plan van huisarts Rupert Chinooks naar Macedonië Goede start van Autobedrijf H. Venema aan Montgomeryweg afwezig afwezig PAGINA i leningen van lezers htvaart jesterberg niet epasseerd voor rouden Oliebol tos bedreigd ziek in Utrecht Bijzondere vieringen |n Cenakel vanwege ertrek van zusters Rijksweg A-28 reeds overbelast Transporthelikopters gaan avondvliegen A.P.K. KEURING v/a 75,= Kerkdiensten Medische dienst 'Burgerlijke stand' Hulpverlening WOENSDAG 16 DECEMBER 1998 Voor nieuwe vrijwilligersgtvep Materiaal vanuit Soesterberg Combinatie met caravans een uitdaging P. Creutzberg HUISARTS Inloop-uurtje met raadsleden wordt gecontinueerd F.P. Prause Abrona zoekt voor tijdelijk vervoer enkele chauffeurs 'De Drie Eiken' Info van De Drie Eiken Agenda OESTERBERGSEmCOURAHT ■vrouw Christel Rongen ire Luchtvaartmuseum. ieksvriendelijker oed te kunnen inspelen op n van het bezoekende publij iet Mil. Luchtvaart Museum ei iskracht aangetrokken in de p* /an Christel Rongen. Een jon die de Reinwardt Academie rdam heeft gevolgd en daar luseumcommunicatip heeft gest In de functie van hoofd afdelir, kszaken gaat zij zich bezighoudt a. educatieve programma's en h en van nieuwe opstellingen, zoa, nkruimte voorzien van simulati] een interactieve ruimte waarin eer zelf de techniek en de princ i het vliegen kan ervaren. De ecj liekszaken zullen haar vooral aden zoals rondleidingen, kinc jes en alle andere public-relatioij waaronder de communicatie nu s. ij statische opstelling van het ge anvullen met een interactieve af speciaal voor het publiek, dat: - itdaging die ik uiteraard same,;' 11e medewerkers van dit mooi im durf aan te gaan. Ik stel lat men in de loop van 1999 c 3ts van zal kunnen zien. Vei er nog zoveel nieuwe dingen ren, zoals de herinrichting van h« im-café. Dit gaan we helemaal ij en de sfeer van de luchtmacht aart van rond de dertiger jai wen. De kleur zal dan uitera< zijn, zoals toen gebruikelijk liteit een prachtig stuk werk, ig mijn volle medewerking aan wj aldus een enthousiaste Christt BAKERMAT VAN DE N£D£RIAHÖ&£ LUCHTVAART m onderborden onder de aorden die Soesterberg rijk is. ïnte heeft hiervoor toestemmii nd en binnenkort zullen de een anderborden worden geplaatst inningstraat en de Rademake! bij de r.k. pastorie. De bordf aestaan uit de plaatsnaam met :e en daaronder het silhouet anuraent met het opschrift: Bakf in de Nederlandse Luchtvaart. I üng is dat alle grote toegangswf an het vliegdorp van deze ondej n worden voorzien. het Soesterbergse gedeelte van de :ster Courant van 9 december staat de ongeveer 7000 inwoners van jesterberg gepasseerd zouden zijn bij negen nominaties voor de Gouden jiebol 1998 van GroenLinks/Progres- Soest. Dat bericht is van de eerste tot en met ral de laatste regel gewoon onaange- ie flauwekul, zoals ook blijkt uit de iblikatie op pagina 3 van hetzelfde immer van dezelfde Soester Courant. p die pagina worden alle negen nomi- ities correct vermeld. Er zijn groepen/ :rsonen bij die actief zijn voor de hele jmeente Soest, dus ook voor Soester- :rg en Soestduinen, zoals bijvoorbeeld vrijwilligers van de Vrijwillige Termi- ile Zorg en de Seniorenbus. Ook ds. I.K. de Wilde van de Adviesgroep Ge- ndicaptenbeleid heeft uiteraard de le gemeente als werkterrein, el speciaal voor Soesterberg is me- •uw M. Zijlstra genomineerd, samen t haar vrijwilligers. Zij werken allen ior de groep Zending Werelddiaconie Ontwikkelingssamenwerking, ouwens, is men in Soesterberg nu al- vergeten dat vorig jaar de heer Piet ieren de Gouden Oliebol heeft gewon- n? Ans Mann, fractievoorzitter GL/PS. Het college van B&W (VVD, CDA en PvdA) wil woningbouw in het bos ach ter Kontakt der Kontinenten, het Cena- kel en De Open Ankh. Op het gemeen- 'mis in Soest hebben ze bedacht dat er een betere aansluiting ontstaat tussen polio en de rest van Soesterberg. Aan Ie inwoners van Soesterberg is natuur- ijk niets gevraagd! "elukkig staan de plannen nog in de inderschoenen. Het college wil een link stuk bos opofferen tussen Oude lempellaan en Richelleweg, grenzend jan Apollo en Wostok. Maar willen de •uurtbewoners dat? De buurt ligt vlak :gen de A28, wat veel overlast geeft. In nu nog huizenbouw in de mooie en stige bosrand? Volgens het streekplan woningbouw daar niet toegestaan, let gebied is onderdeel van de groene jufferzone tussen Amersfoort en 'trecht. Er is nog een reden waarom pen daar nu niet mag bouwen: het bos igt in de geluidzone van de vliegbasis. idertijd is de buurt 'Ons Belang' aan de lersfoortsestraat afgebroken, omdat le huizen in de geluidzone lagen. Veel lensen wilden daar graag blijven wo- :n, maar het mocht niet. Zij moesten irhuizen naar Bloemheuvel. En dan nu nieuwe huizen bouwen in de ge- iidzone? Sommige Soesterbergers noe- en het bos tussen Apollo/Wostok en Amersfoortsestraat: het groene hart in Soesterberg. In een gemeentelijke •titie (de structuurvisie) wordt hoog 'gegeven over de natuurwaarde en istorische waarde. In het begin van de irige eeuw is het gebied verkaveld en ,e oude verkavelingsgrenzen zijn nog Is aanwezig: Kampweg, Oude Tem- illaan, Korndorfferlaan, Richelleweg. Igens de structuurvisie heeft het ge- ;d een waardevol landgoedkarakter. :t woningbouwplan van B&W is be roken in de commissie ruimtelijke or- tning. Die commissie heeft besloten jtn een onderzoek te doen naar de haal- larheid van woningbouw. Alleen Ge meentebelangen Groen Soest was tegen, t college heeft nu een brief aan de vincie gestuurd met de vraag of ont- Tffing van de geluidcontouren kans van lagen heeft. Iet huidige plan omvat ongeveer een :rde deel van het bos. Als inwoner van •esterberg en raadslid van Gemeente zangen Groen Soest ben ik bang dat uiteindelijk het hele bos tussen Amers foortsestraat, Apollo/Wostok, Oude Tempellaan en Richelleweg omgehakt volgebouwd gaat worden. Hoe den- i Soesterbergers hierover? Bert van 't Holt olgende plan is om het monumei isternis te verlichten. Dat was w| t oorspronkelijk plan verwerl volgens deskundigen niet uitvou^a-- De bedoeling was dat in de bas* Computer gestolen st monument verlichting zou "*'n angebracht die omhoog zou s n overleg met de gemeente Soej :hnici van de Koninklijke Luch< zal gezocht worden naar andi verlichting. jp de Batenburgweg is zaterdagnacht □gebroken in een bedrijfspand. De da ler nam een computer mee. Hij werd iet direct gestoord, omdat het inbraak- larm niet was int of er wel lammetjes en jongj zullen komen, aan de ander e zware beslissing: blijven of vei :n. De boerderij kost geld. Waa hopen is dat bedrijven of instel! een gulle bui hebben en hen anciële problemen helpen, e kassen waar men klaar staat oi in het voorjaar te beginnen n en zaaien. Plannen zijn er ook' n de maand mei, om vogelverken ochten over het terrein te houden de zomervakantie krijgen vlinder andacht. Met andere woorden ,jjnen waren Gp die dag naar het Cena- nhpro niet Pimn ir^r.r Af nieU ._i _-ii nberg rust even uit voor de nieu plosie in 1999. van de Domcantorij o.l.v. Renl Graas. Aanvang 15.30 uur. Toe Tij. «aterdag 12 en zondag 13 decem- ier werden om 10.30 uur bijzonde- vieringen in het Klooster Cenakel 'ehouden, op grond van het a.s. ver- k van de zusters naar Uden en 'trecht. .terdag was de kapel goed bezet, al >leven enkele extra stoelen leeg. De zondag daarop was het in alle opzichten oeter. Veel in Nederland wonende Filip- cel gekomen om afscheid van hun zus- ers te nemen. Er bestaat immers een ijzondere nauwe band tussen hen. In beide vieringen straalde een warmte uit met als basis de dankbaarheid dat de tusters zovele jaren in dit klooster mochten wonen en werken. Het werd vertolkt in dank, vriendschap en ver- rouwen. a de vieringen werd in enkele kamers van het klooster koffie en koek aange- 19 december, Domkerk: cafl II en IV uit het Weihnachtsorato [an Johann Sebastian Bach, doo ine Jansen (sopraan), Peter d< (alt), Richard Prada (tenor) Jan Nagtegaal (bas) en koor e' >oden en kon men zich met de zusters onderhouden. Voor het Cenakel is met leze beide vieringen weer een stap ge- :et naar het vertrek begin volgend jaar. Het vliegdorp kan, ten koste van groen, in aantal woningen aanmer kelijk uitgebreid worden. Echter moet de provincie ontheffing verle nen voor woningbouw in de geluid zone tussen de 35 en 40 Kosten eenheden. B&W van Soest zullen dit aan de provincie voorleggen. Uit informatie blijkt dat de gemeente Soest zich kan vinden in uitbreiding van het aantal woningen in Soesterberg. Het Kontakt der Kontinenten heeft onlangs daartoe een verzoek gericht door ver koop van ongeveer eenderde van haar bosgrond aan te bieden, gelegen aan de Richelleweg en Apollo. Om deze nieuwbouw in een gesloten geheel met het dorp Soesterberg te krij gen, stelt de gemeente voor om de Ka- merlingh Onneslaan door te trekken naar de Richelleweg. Het terrein ten zuiden daarvan en grenzende aan de wijken Wostok en Apollo, komt dan in aanmerking voor woningbouw. Dat be tekent ook dat De Open Ankh, gelegen aan de Oude Tempellaan 1, een gedeel te van haar grondgebied gaat afstaan. Voor Soesterberg is dat een behoorlijke uitbreiding van het aantal woningen. Aan de andere kant zijn er stemmen die met leedwezen dit groene hart van het dorp zien verdwijnen. Echter bestaat dat bosgedeelte tot op heden uit een afge sloten terrein, bestaande uit minder kwalitatief bosgrond. Van het terrein van het Kontakt der Kontinenten als van De Open Ankh blijft daarna nog tweederde min of meer bebouwde bos grond over en kan men nog steeds spre ken van een zogenaamd groene hart. Is deze voor Soesterbergse begrippen nog al fikse uitbreiding van woningen zin vol? Uit diverse hoeken zegt men ja. De middenstand heeft meerdere keren laten horen dat dit hun bestaan ten goede zou komen. Vervolgens bestaat de kans van uitbreiding van het aantal en soorten winkels en kan de huidige leegstand worden opgevuld. Vele jongeren uit het vliegdorp zouden zich hier graag willen vestigen, maar voor hen is geen plaats. Op militair gebied moet rekening wor den gehouden van uitbreiding, vooral voor het Regiment Technische Troepen in de Soldaat Ketting Olivierkazerne. Begin 1999 worden alle eenheden van dit onderdeel daar samengetrokken en dat vraagt om woningen voor het perso neel. Echter is voor de woningbouwontwik- keling in Soesterberg een ontheffing nodig vanwege de geluidscontouren. Deze is namelijk nog steeds gesitueerd in de geluidzone tussen 35 en 40 Kos- ten-eenheden. Nu is daarvoor wel een ontheffing mogelijk, dat bij Gedeputeer de Staten van de Provincie Utrecht aan gevraagd moet worden. Uit goed ingelichte bron is vernomen dat het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest zulks zullen of reeds hebben aange vraagd bij de provincie. Dit verzoek zou ook de steun moeten hebben van de Verenigde Ondernemers Soesterberg (VOS), de Vereniging Soesterbergs Be lang (VSB) en andere belang hebben den. Men kan dit richten aan het Col lege van Gedeputeerde Staten in de Provincie Utrecht, postbus 80300, 3508 TH Utrecht. m o:::g Rijksweg A-28 is de drukst bereden weg in de regio. Dagelijks rijden meer dan 100.000 motorvoertuigen over deze weg en dat neemt alleen maar toe. Wat in 2010 werd ver wacht werd al in 1992 gehaald, al dus Rijkswaterstaat. Wat kan Soesterberg nog doen? De Vereniging Soesterbergs Belang, woningbouwverenigingen en particulie ren in Soesterberg hebben bij herhaling geklaagd over geluidshinder van rijks weg A-28, dus een groot stuk milieuver vuiling. Kennelijk is men het klagen moe, want de laatste tijd werd niet veel meer gehoord. Wel blijkt dat de huur dersvereniging Gemer zoekt naar gron dige argumenten om rijk, provincie en gemeente te overtuigen dat de maat van geluidshinder langzaam maar zeker vol is. Uit onlangs gehouden verkeerstellingen blijkt zelfs dat de A-28 per dag 20.000 voertuigen meer moet verstouwen dan de A-l (Amsterdam-Apeldoorn) en de A-27 (Hilversum-Utrecht). Ook is door deskundigen berekend dat het probleem van filevorming niet zal afnemen, zelfs als de rijksweg met één of meer rijbanen zou worden verbreed. Ook alle andere maatregelen, zoals toeritdosering en re keningrijden, zullen geen baat geven. Voor Soesterberg schijnt dat een pro bleem te worden, maar anderen bewe ren het tegendeel. Als de rijksweg ge heel dichtslibt - en dat voorspelt men - staat men stil of rijdt alles heel lang zaam. De geluidshinder is dan zeker met de helft minder, alleen kunnen olie- en benzinedampen dan hinderlijk en mi lieuvervuilend worden, is de redenering. Tegenstanders zijn bang dat het aantal rijbanen vermeerderd zal worden met de nodige toename van vele soorten over last. Zij kijken naar mw. Stekelenburg en de heren Van Geet en Storimans, plaatselijke gemeenteraadsleden van de PvdA, WD en CDA. Volgens hen moeten zij contact opnemen met hun partijgenoten binnen de omliggende gemeenten, provincie en rijk, om voor al het Soesterbergse probleem aan te kaarten. Volgens Pierre Storimans is het een zaak waarvoor hij niet wegkruipt en die hij met zijn collega's zeer zeker wil onder zoeken. Mogelijk dat belanghebbenden oriënterende gesprekken met hen kun nen voeren om een gezamenlijk belang hierin te dienen, dan wel inspraak te hebben als het zover is. Het op de vliegbasis Soesterberg gesta tioneerde 298 Squadron gaat met twee Chinook transporthelikopters oefenen in het vliegen bij duisternis op maandag 21 en dinsdag 22 december 1998. Tij-, dens deze avondvluchten oefent de be manning onder andere het gebruik van nachtzichtapparatuur en voor een mo gelijke inzet bij de operatie 'Joint Guarantor'. Dat wil zeggen dat via de formatie van een 'extraction force' in Macedonië, extra bescherming van de waarnemers in Kosovo geleverd kan worden. De vliegbewegingen worden boven en direct om de vliegbasis gehou den. Het laatste toestel landt uiterlijk om 23.00 uur. tot 1 februari 1999 ter kennismaking 10,= korting in-verkoop, onderhoud, taxatie, schade en reparatie, van auto's en motoren Geopend: maandag t/m vrijdag 08.30 t/m 17.30 uur Veldm. Montgomeryweg 7 - Soesterberg - Tel: 0346-351603 - Fax 0346-354859 1 Zondag 20 december ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor v.d. Heyden en zr. M.A. v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 samenzang en cantores Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelnianstraat 101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra 19.00 volkskerstzangdienst Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 227, 033-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. OVERLEDEN: 14 december: Gerad Kremer (73), Chr. Huijgenslaan 1. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. Het interview met de scheidende huisarts dokter Paul Rupert te Soest, dat in de Soester Courant van 9 december j.1. stond vermeld, heeft vooral de seniorenvoorlichter van Soesterberg Piet Pieren aangespro ken. Vooral het idee 'een nieuwe vrijwilligersgroep te creëren die de ouderen sociaal begeleid'. Pieren: 'Als seniorenvoorlichter van de SWOS behoort tot mijn taak het geven van voorlichting aan hen die daarom vragen. Ouderen trachten in principe zoveel mogelijk zelf hun problemen op te lossen. Echter voor hoogbejaarden en andere ouderen is een actieve begelei ding dikwijls noodzakelijk. Bijvoorbeeld bij het invullen van vragenformulieren van ziekenfondsen en/of andere verze keringsinstellingen. Ook als vooral de mannelijke partner ineens door overlij den wegvalt. Na de uitvaart komt er zo veel op de nabestaande af en moeten diverse zaken geregeld worden. Helaas komt het maar al te vaak voor dat ve len niets geregeld hebben. In 1992 heb ik eens een check-lijst samengesteld, wat er dan in het algemeen moet gebeuren. Natuurlijk is dat bij ieder overlijdensge- val weer anders, maar dikwijls ben je daar als seniorenvoorlichter intensief mee bezig. Kinderen Is dat niet eigenlijk een taak voor de kinderen? Pieren: 'Ja, maar deze wonen dikwijls niet direct in de buurt en moe ten na de uitvaart weer aan het werk en hebben hun eigen zaken te regelen. Ui teraard verwijs ik die verantwoordelijk heid in eerste instantie naar de nabe staanden. Indien er geen kinderen zijn heeft de dan alleenstaande weduwe het erg moeilijk. Om de zaken goed te re- Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 gelen kost dat heel veel tijd en zoek werk, en men verkeert dan ook nog in zo'n enorme emotionele tijd'. 'Helaas zijn er schrijnende voorbeelden en ik vraag mij wel eens af in wat voor maatschappij leven wij met al die zorg- verlenende instanties. Daarom sprak mij het interview van dokter Rupert zo aan. Ja, een werkgroep voor ouderen, die sociale begeleiding nodig hebben kan zeer zinvol zijn. Maar de adressen van deze mensen kunnen alleen verkregen worden met medewerking van de be trokken huisartsen en thuiszorginstan ties, en gelet op de wet op de privacy met medewerking van betrokkenen zelf. Het lijkt mij moeilijk een dergelijke vrij willigersgroep qp te richten. Ik ben zeer benieuwd naar de uitwerking van de gedachte van dokter Rupert', aldus se niorenvoorlichter Piet Pieren. In verband met de deelname van Nederlandse militairen aan de Kos ovo Extraction Force zijn vorige week transporten uit Soesterberg naar Vlissingen uitgevoerd naar Hr. Ms. Rotterdam. Het transport bestond uit materieel voor een geniecompagnie van de Koninklij ke Landmacht, een Chinook-helikopter detachement van de Koninklijke Lucht macht en uitrustingsstukken voor mili- Op 1 augustus veranderde Garage Hijmering aan de Veldmaarschalk Montgomeryweg 7, in Autobedrijf Venema. Niet alleen de garage, ook het hele pand werd gerenoveerd en kreeg een behoorlijke face-Iift. Ei genaars van caravans krijgen hier een speciale en deskundige behan deling. In de garage is Danny de baas, een sym pathieke jongeman die alle diploma's en certificaten bezit voor alle soorten auto's en motoren. Een man met gouden handjes, wordt hij ook wel genoemd. Danny wuift al die complimentjes la chend weg en duikt onder de motorkap van een zwarte Jeep, die kort daarop van plezier begint te grommen. Autobedrijf Venema kenmerkt zich in vakmanschap waar de klant nog koning is. De in- en verkoop van alle soorten auto's en motoren, APK-keuringen, on derhoud, banden montage, schaderepa- ratie's enz. Kortom een all-round bedrijf waar voor alle informatie de deur van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 17.30 uur wijd open staat. Het is nauw verbonden met het naastgelegen caravanbedrijf VCC Caravans Centraal. Autobedrijf Venema weet alles op ge bied van auto én caravan in vele soor ten en maten. Ter kennismaking worden alle APK-keuringen tot 1 februari 1999 met een korting van tien gulden ver richt. Autobedrijf Venema, Veldmaarschalk Montgomeryweg 7, 3769 BG Soester berg, tel. 351603, fax: 354859. Het inladen van de Chinook. tairen die ondersteunende en staffunc ties gaan vervullen. Hr. Ms. Rotterdam is reeds in de Griekse haven Thessalo niki aangekomen. Het personeel wordt binnenkort naar Macedonië overgevlo gen. Aangezien Soesterberg naast de vliegba sis ook vele opslagplaatsen kent van de Koninklijke Landmacht, was het in en om het vliegdorp een opvallende druk te vanwege zware militaire transporten. Zo werd materieel van de KL naar Vlis singen vervoerd, bestaande uit vijftig zware- en middelzware vrachtauto's, graafmachines, hijskranen, rupsdozers, trekkeroplegger-combinaties en zieken auto's. Ook werden grote hoeveelheden gereedschap meegenomen. De ruim honderd militairen van het 11e Pantser- geniebataljon uit Wezep gaan met dit materieel in Macedonië voorzieningen aanleggen voor de Kosovo Extraction Force (KEF), zoals onderkomens en wegen. Ook luchtmacht Een Chinook-helikopterdetachement van de vliegbasis Soesterberg wordt ook aan de KEF toegevoegd en bestaat uit circa dertig voertuigen die ook naar Vlissingen zijn gebracht en ingescheept in Hr. Ms. Rotterdam. Dit is een amfi bisch transportschip, ook wel een Lan ding Platform Doek genoemd, van de Koninklijke Marine. Het is 166 meter lang en is multifunctioneel inzetbaar. Het kan - behalve voor amfibische doel einden - worden ingezet voor transport- taken, commandovoering, rampenbe strijding en evacuaties. In totaal bestaat het detachement uit drie zware CH-47D Chinook transport helikopters, de eerdergenoemde dertig voertuigen en vijftig personeelsleden. De zware helikopters worden voor deze uitzending voorzien van twee 7.62 mm machinegeweren, die reeds zijn inge bouwd. Een Chinook kan 33 volledig bepakte militairen of 13 ton vracht ver voeren. Zoals men in Soesterberg meer heeft gezien, kan het toestel de vracht ook onder de romp vervoeren met be hulp van drie ophangpunten. Extraction Force De KEF zal vanuit Macedonië worden ingezet en staat onder Frans bevel. De bijdrage van Nederland wordt geleverd in samenwerking met de Britten en telt in totaal ongeveer 85 militairen. Het hoofdkwartier van deze eenheid is ge vestigd in Petrovac, ten oosten van Skopje. Meer berichten over Soesterberg op pagina 12 wegens vakantie van 21 dec. t/m 4 jan. De collega's nemen waar. Het zogenoemde inloop-uurtje van de Soesterbergse raadsleden wordt gecontinueerd. De vier bestuurders hebben dat besloten, nadat ze de eer ste drie maanden van het experiment hadden geëvalueerd. De opkomst was niet bijzonder groot, maar de raadsleden menen dat er voldoende draagkracht is het ini tiatief voort te zetten. Dat gebeurt iedere eerste en derde woensdag van de maand, vanaf 19.00 uur in het dorpshuis Burgstede. Vanavond is de eerstvolgende mogelijkheid met een van de Soesterbergse raadsleden te praten. Het daaropvolgende inloop uurtje is op 13 januari (de eerste woensdag van het nieuwe jaar wordt overgeslagen). HUISARTS van 3 t/m 9 jan. De collega's nemen waar. Ongeveer 35 bewoners van locatie Sterrenberg zijn in verband met re novatiewerkzaamheden tijdelijk ondergebracht in het voormalig Te huis Zonnegloren te Soest. Voor de dagbesteding moeten ze wel dage lijks naar Sterrenberg worden ge bracht. Stichting Abrona zoekt daarom vrijwillige chauffeurs. Enige maanden geleden zijn ongeveer 35 zorgvragers van Abrona, locatie Ster renberg, verhuisd naar een onderkomen in het voormalige Zonnegloren in Soest. Hun woningen op de locatie Sterrenberg worden grondig gerenoveerd wat in juni gereed zal zijn. Tot die tijd zijn bewo ners, die men in Abrona zorgvragers noemt, voor hun werk en overige acti viteiten afhankelijk van de dagbesteding op locatie Sterrenberg. Door hun leeftijd is het moeilijk om ge bruik te maken van het openbaar ver voer. Sommigen zijn zelfs aangewezen op een rolstoel. Op dit moment zijn er slechts drie vrijwilligers die hen heen en weer vervoeren, maar dat is onvoldoen de. Om die reden wordt gezocht naar chauffeurs die bij dit vervoer willen hel pen. Het gaat met name om vervoer op woensdag en vrijdag. De rijtijden zijn aan het begin van de ochtend, rond het middaguur en aan het einde van de middag. Voor dit vervoer wordt gebruik gemaakt van een busje. Voor nieuwe vrijwilligers regelt Abrona een busjes rijtest (in principe kan iedereen die een B-rijbewijs heeft in een busje rijden, maar het is even wennen) en een goe de vergoeding. Voor hen die dit stuk vrijwilligerswerk willen doen, kunnen contact opnemen met Norma Sluijter, tel. 035-6033179 of Jos Westerveld, tel. 0364-359302. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 KerstdinerWoensdag 23 december wordt om 19.00 uur het kerstdiner in De Drie Eiken gehouden. Opgave tot vrij dag 18 december 12.00 uur via Tosca van Bussel. Kosten 25 gulden per per soon. Bijeenkomst Niet op vrijdag, maar op zaterdag 26 december wordt vanaf 16.00 een gezel lige bijeenkomst in De Drie Eiken ge organiseerd die tot ongeveer 20.00 uur duurt. Daarbij is inbegrepen gourmet ten; kosten 5 gulden per persoon. Donderdag 17 december 09.45 thema-morgen PCOB Vrijdag 18 december 10.00 Kijk op Kunst, Drie Eiken 20.00 kerstbingo, Burgstede Zondag 20 december 19.00 volkskerstzang, Sterrenberg Maandag 21 december 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Woensdag 23 december 19.00 kerstdiner, Drie Eiken

Soester Courant | 1998 | | pagina 13