995 NEVER Herfsttitel WZ'49 smaakt naar meer Geen verschuiving in eerste klasse Revanche SEC op VVZA en zichzelf Dames en heren Stam/SoVoCo winnen Hees maakt hoge positie niet waar suusmee«ng Edwin Vos (14) uit Soest nationaal jeugdskikampioen Stam/SoVoCo - Lycurgus h gros bv ST^M puv//nIZ PAGINA WOENSDAG 16 DECEMBER SOESTER COURANT ATLETIEK Nog meer toppers in Sylvestercross van AV Pijnenburg I1DE IEKKEN VOETBAL teen aantal die het de moeite eens extra uitte er heeft voor die rote collectie ikbedden met movertrekken in u onze 'native' chtige serie met ka. ize Millennium grafisch pis het jaar 2000, I hiernaast, ia, vanDyk, Mulberry home ootsukses is het Mustafa Aksit kan anderhalf jaar bij Bursaspor spelen VOETBAL zaterdag SEC de winter in als koploper in zevende klasse Bestuur jubilerende club praat morgen met trainer Henri Kalk VOETBAL zondag Soest, Quick en KB V spelen gelijk na gedwongen pauze VOETBAL zaterdag SKIËN Versteeg grijpt terug naar oude systeem; instelling goed VOETBAL zondag VOLLEYBAL PAGINA 15 Volleybalsters laten zich niet van de wijs brengen ed heerlijk n eens voelen! KORFBAL Verkeerde instelling komt ploeg duur te staan n gedekte tafel is eLinnenKamer usaan :ijn het eerst weg! eid om eens een haffen doet zich het Haags Lof je ixtra zware iedingen |de avond volgt met logés, u kunt /orige avond nog Engels Ontbijt- ■f282. Eemvogels kan nog niet hele wedstrijd goed korfballen See you bij Toontje. Ook voor al uw feesten en partijen. £"KXX> sstit WMrtH*** STERK WQfiï&D LaiODW ■éFlAÜD u[} MANDCtEAf 1998 m Greg van Helst, Luc Krotwaar, René ;Godlieb, Aiduna Aitnafa én Lornah Kiplagat zijn toegevoegd aan het jeelnemersveld van de Sylvestercross op 31 december in de Lange Duinen. Vooral met Kiplagat heeft de organi satie van AV Pijnenburg een interna tionale topper binnengehaald. De Keniase loopster behoort dan ook tot de favorieten voor de eindzege van ide achttiende editie. De Nederland se toppers Erika van de Bilt en Irma Heeren zullen aan haar een zware kluif hebben, evenals de Belgische Anja Smolders en de Russische Ne derlandse Nadezhda Ilyinia. Kiplagat liep vorig jaar nog de Sylvestercross tin Sao Paulo en heeft op de halve tmarathon een record van 1.09 achter haar naam staan. Ook bij de mannen is een spannen de wedstrijd te verwachten. Aitnafa (tweede in 1995), Godlieb (winnaar in '91) en de in Nederland toonaan gevende Krotwaar en Van Helst ver schijnen aan de start in Soest. Race- director Marion van den Broek is nog in onderhandeling met Ayele Mezgubu. Hij won vorig jaar de Syl vestercross die wederom is opgeno men in het nationale crosscircuit. 'EN BURG" Mustafa Aksit tekent volgende week een contract bij Bursaspor. De Soes- ter kan anderhalf jaar bij de Turkse eredivisieclub gaan spelen. Deze week is Aksit even terug in Neder land om zich te laten adviseren over de aanbieding die Bursaspor hem heeft gedaan en zal zaterdag het vliegtuig terug nemen. De selectie trekt zich dan terug in een trainings kamp om zich voor te bereiden op de tweede competitiehelft. Aksit traint sinds enkele maanden bij de club, waar hij terecht kwam nadat hij door NAC op non-actief was gesteld, om dat hij zich dit seizoen te laat had gemeld. Zeven zeges, één gelijkspel en één nederlaag. Met die resultaten mag SEC zich in de zevende klasse de status van lijstaanvoerder aanme ten. Dat blijft de ploeg in ieder geval tot vol gend jaar, wanneer de groenwitten de :ompetitie hervatten. Het scheelde ech- :er niet veel of SEC had zaterdag punt verlies geleden. Tegen AH'78 kon de ploeg van Paul Muller pas in de slotfa- zijn ambities waarmaken. Guido Versteeg tekende toen voor het enige loelpunt. JEC heeft één verliespunt minder dan Hulshorst dat een duel moet inhalen. 'DW kan op gelijke hoogte komen als iet de drie inhaalwedstrijden in winst imzet. j VOETBAL zaterdag WZ'49 gaat overwinteren met de herfsttitel op zak. Deze theoretische prijs levert de debutant in de tweede klasse niets op, maar smaakt naar meer. Bovendien zal het wel of niet pakken van de hoofdprijs mede-be palend zijn voor het aanblijven van een aantal spelers voor wie elders belangstelling bestaat. Het bestuur van de voetbalclub heeft morgenavond een oriënterend gesprek met trainer Henri Kalk. "Als je schrijft dat de verwachting is dat we met elkaar doorgaan, zitje er niet ver naast", aldus voorzitter Henk van der Pol die geruch ten als zou WZ'49 geïnteresseerd zijn in René Versteeg naar het land er fabe len verwijst. WZ'49, dat in de afgelopen vijf jaar driemaal promoveerde, verrast tegen standers en zichzelf. De koppositie werd zaterdag overgenomen van Advendo dat met 2-1 verloor. De Soesters maak ten tegen Woudenberg geen fout: 5-2. De meeste doelpunten vielen in de eer ste helft. Via Marcel van Essen werd het na 21 minuten 1-0. Hij was er als de kippen bij toen de doelman van de gasten een schot van Ronald de Rooij niet onder controle kreeg. Even later werd het 2-0 door Jordi Brouwer die door Ruben de Goede de diepte was ingestuurd. Woudenberg kwam terug tot 2-1 uit een strafschop. In Woudenberg had Daniël Hilhorst tot tweemaal toe een trap vanaf elf meter gestopt, ditmaal moest hij de bal uit het doel halen. De strafschop was veroorzaakt door Bas van Doorn die een kaart bespaard bleef. De verdediger zorgde persoonlijk voor 3-1 door de bal uit een hoekschop in te koppen. In de blessuretijd van de eerste helft kwam WZ'49 helemaal op rozen te zitten. Gijs Schaap rondde een één-tweetje met Hidde Reitsma af. Fel duel tussen Bas van Doorn en een Woudenberger. Van Doorn lijkt te heb ben gewonnen. Foto: Goos van der Wilt In de tweede helft verkleinde Wouden berg de achterstand. Dat was in de 57ste minuut, waarna de bezoekers optisch een veldoverwicht hadden, maar geen kansen kregen. Het laatste woord was aan Van Essen. In de extra speeltijd maakte hij er 5-2 van. Meer glans Na de officieuze herfsttitel kan WZ'49 in het tweede weekeinde van januari het kampioenschap van de eerste periode binnenhalen, waarmee het zich van een startbewijs voor de nacompetitie verze kert. In april viert de club het vijftigja rig bestaan. Hoewel de huidige positie niet bepaalt was verwacht, beseft men aan de Eemweg dat dit jubileum nog meer glans krijgt met directe promotie naar de eerste klasse. De tweede helft werd gekenmerkt door veel strijd, goed voetbal was op de glib berige grasmat vrijwel onmogelijk. KBV kreeg een overwicht en bezorgde de ver dediging van Soest handenvol werk. Pas nadat André Hufman voor Grapendaal in de ploeg was gekomen, wakkerde het vuurtje van de blauwwitten weer aan. Soest stichtte gevaar in het doelgebied van KBV, maar de treffer kwam aan de andere kant uit de lucht vallen. Uit een vrije trap kwam de bal bij de tweede paal terecht, waar Ralph Pronk (in Soest driemaal succesvol) ongehinderd kon inschieten: 2-2. De wedstrijd kreeg daarmee een terechte eindstand. De eerste speelronde na een lange periode van afgelastingen heeft in de kopgroep van de eerste klasse geen verschuivingen teweegge bracht. Soest (derde) deelde de punten met KBV (tweede), terwijl koploper Quick bij EDO niet verder kwam dan 1-1. Om de linker spits Mormon te beteuge len had trainer Peter Visee besloten om Dennis Heijkamp aan de rechter, flank van de defensie te posteren. In de thuis wedstrijd tegen KBV (3-4) werd hij een half uur voor tijd gewisseld vanwege een blessure. Ditmaal werd hij door de scheidsrechter verwijderd, nadat hij in de slotfase zijn tweede gele kaart haal de. Het 'slachtoffer' Marco Rooze trap te na en kreeg rood. Het was de enige kaart aan KBV-zijde. Bij Soest werden René de Bree, Mi- chael van Ee en Paul Hilhorst opge schreven. Voor hen heeft de kaart nog geen consequenties, voor Heijkamp wel. Hij zal één duel worden geschorst. Toen hij werd weggestuurd, was de eindstand (2-2) al bereikt. Soest ont snapte daarna nog wel aan een neder laag toen René Pronk de bal tegen de paal schoot. Voorin had Visee gekozen voor Aijan Grapendaal en Hilmi Michi. Michi en De Jonge stonden aan de basis van de eerste treffer die werd gemaakt door Patrick Preuter. Hij werd opgejaagd en speelde de bal hard terug op de KBV- goalie. Tlissen zijn benen door verdween de bal in het doel: 0-1. Offensief De Amsterdammers reageerden met een offensief, hetgeen drie hoekschoppen opleverde en een gevaarlijk schot. Van Ee keerde dat, maar was later niet bij machte een schuiver van Van der Voort te keren. Na een half uur was de stand weer in het voordeel van Soest. Michi schoot verradelijk in en de bal sloeg via de onderkant van de lat als een granaat in. Grapendaal miste de mogelijkheid op 1-3. Quick blijft lijstaanvoerder met 21 pun ten uit tien duels. KBV staat tweede (10-18), maar Soest kan de Amsterdam mers voorbijstreven als het een inhaal wedstrijd wint. AFC, momenteel acht ste met dertien punten, kan Soest tot op één punt naderen. De meeste ploegen staan zo dicht op elkaar dat een neder laag zomaar een duikeling op de rang lijst tot gevolg kan hebben. Edwin Vos is Nederlands jeugd kampioen skiën geworden. In Uden pakte de veertienjarige Soester de titel overall bij de jongens. Na de eerste manche had Vos een ach terstand van 0.12 seconden op Vincent Esteje, maar in de tweede manche maakte hij zijn achterstand goed. Met een voorsprong van 0.74 seconden werd hij winnaar. Tijdens puntenwedstrijden om de Kids Cup was Edwin Vos al viermaal als eer ste en eenmaal als tweede geëindigd. Op de nationale lijst, waarop ook achttien en negentienjarigen voorkomen, is de Soester geklommen naar de 23ste plaats. De NK jeugd werd gehouden op de kunstskibaan van Uden. In februari hoopt Vos, lid van Skiclub Nieuwegein, ook Nederlands kampioen te worden in de sneeuw. De titelstrijd vindt plaats in het Oostenrijkse Lofer. Aan de NK in Uden werd ook meege daan door de Ski Club Soesterberg. Met een 3-0-overwinning op WZA heeft SEC niet alleen revan che genomen voor de 5-1-nederlaag in Amersfoort, maar vooral op zich zelf. De overwinning was de eerste sinds 4 oktober. In de tussenliggen de weken werd viermaal verloren en één gelijkspel behaald. Trainer René Versteeg, die ruim een week geleden aankondigde dat hij aan het eind van dit seizoen opstapt, was blij met de zege die in zijn ogen zonder hoogstaand voetbal, maar wel dikver diend tot stand was gekomen. Hij gaf zijn voltallige groep een compliment voor de getoonde instelling. Hij had in de voorafgaande week bewust getraind op het incasseringsvermogen. Het ge volg was dat iedereen zijn mond hield en scherp was. Winst in de laatste wedstrijd voor de winterstop was van belang, omdat SEC zich in dat geval zou blijven roeren in de strijd om de tweede en derde plaats. Versteeg, die had gemerkt dat er teleur stelling was over zijn naderende vertrek, was in meer opzichten tevreden met de overwinning. Systeem Hij was teruggevallen op het 4-3-3-sys- teem, waarmee SEC in de eerste vijf duels twaalf punten behaalde. "Het an dere systeem is beter voor de ontwikke ling van de spelers, maar kennelijk snappen ze het toch niet. Wie ben ik dan om eigenwijs te zijn. Ik heb het met de spelers besproken, want ik wil graag iedereen recht in de ogen blijven aankij ken." Op de Bosstraat-West was zondagmid dag een half uur sprake van een vlakke wedstrijd. Vlak daarna misten achter eenvolgens Peter van den Berg en Mar cel van Dorresteijn een kans, maar voor al de laatste gaf de ploeg het laatste duwtje in de rug. Drie minuten voor rust heroverde Marco Mariens de bal, waar na Van den Berg Ramon Heijnen be reikte, die met een lob het eerste doel punt voor zijn rekening nam. In de tweede helft zette WZA aan, maar hield Edward Dikkers SEC in de eerste tien minuten met twee fraaie red dingen op de been. Na 65 minuten kon Van den Berg bij de tweede paal simpel intikken na een voorzet van Heijnen. Vijf minuten later werd een tweede doelpunt van Van den Berg ten onrechte afgekeurd (buitenspel), maar acht minu ten voor tijd maakte de spits alsnog aan alle onzekerheid een einde. Remco van Veenendaal slalomde vanaf het midden veld naar voren en bediende Van den Berg die aan één voetbeweging vol doende had. Hij had in de slotfase nog maals kunnen scoren, evenals Heijnen, maar het bleef 3-0. Foto: Goos van der Wilt Peter van den Berg mag hier schuil gaan achter een verdediger van VVZA, met twee doelpunten werd de SEC-spits topscorer. De heren van Stam/SoVoCo spelen vanavond in Baarn tegen Tou- ché'86, daarna hebben ze precies een maand de tijd om zich voor te bereiden op de volgende wedstrijd: tegen Stam/SoVoCo 2. Door de re organisatie binnen de NeVoBo en de daaropvolgende herindeling zijn de clubgenoten bij elkaar in één poule gestopt. Het eerste herenteam won zaterdag met 3-1 van Wilhelmina, maar vertoeft drie plaatsen onder het tweede herenteam dat in tien duels pas vier punten ver speelde en de tweede plek bezet. Het duel tussen de oude en de jonge garde wordt intern al veel besproken, al zijn het vooral de geroutineerde spelers van het tweede die het onderlinge duel een beladen karakter willen geven. Stam/SoVoCo 1 hield zich zaterdag in ieder geval bezig met Wilhelmina. Zon der Roel Richmond (enkelblessure), spelverdeler Jurrian van Slooten en de reeds langer uitgeschakelde Jaap van der Vinne (hand). Terugval Het leek erop dat het Soester team een eenvoudige zege ging boeken. Via 15-4 en 15-8 werden binnen niet al te lange tijd de eerste en de tweede set gewon nen. Daarna kwam de bijna traditione le terugval. Stam/SoVoCo moest in de eindfase van de derde set van ver ko men, overleefde enkele matchpoints van de Amersfoorters en kwamen op 14-14. Daarna maakte Wilhelmina twee punten op rij (2-1) en rook het zijn kansen. In de vierde set moest Stam/SoVoCo, dat te weinig de goed functionerende midaanvallers aanspeelde, opnieuw een achterstand ongedaan zien te maken. Coach Ali Moghadassian zette halver wege de set zelfs spelverdeler Han Mul der (uit het tweede) in, maar op 11-13 had Wilhelmina de beste papieren. Die werden vervolgens uit de handen van de bezoekers gegrist: 15-13 en 3-1. Dames De 'Rattenvanger van Hameien' was Inge Olthof genoemd. En in de pers had het Vollkei-kamp nog meer dingen ge zegd en geroepen over het feit dat mo- "Als je als koploper de wei ingaat, verwacht je dat ze dat uitstralen." Zei Ron Daselaar, trainer van Hees. Maar zijn ploeg, na zeven weken eindelijk weer eens in de gelegen heid om competitievoetbal te spe len, liet zich qua instelling niet van zijn beste kant zien. "En dan verlies je dit soort wedstrijden", luidde het nuchtere commentaar van Daselaar op de eerste competitieneder laag. De lange, gedwongen rustperiode wilde de Soester niet als excuus opvoe ren. 'Tedere ploeg heeft daar nu last van. Sommige jongens gingen er al vanuit dat het weer zou worden afgelast." De roodwitten konden elkaar niet of nauwelijks vinden. Brederodes kampte met hetzelfde probleem, waardoor de wedstrijd zich hoofdzakelijk tussen de strafschopgebieden afspeelde. Eén wa; penfeit telde Daselaar. Dat was na een half uur toen Richard Rademaker voor de keeper verscheen en tegen de lat schoot. Tien minuten later ging Hans Uit den Boogaard finaal de mist. Hij had de bal rustig kunnen vangen, maar koos voor een actie met zijn borst. De bal kaatste terug en de spits van Breder odes strafte de blunder af. Vijf minuten voor tijd - na bijna een helft 'Engels voetbal', waarbij het mid denveld voortdurend werd overgeslagen - dacht Hees op gelijke hoogte te ko men. Op vijf meter van het doel kreeg het een indirecte vrije trap, omdat de doelman van Brederodes teveel passen had genomen met de bal in zijn hand. Hees gokte op een hard schot, waarbij de bal via een tegenstander in het doel zou belanden. De bal verdween in het doel, zonder onderweg te zijn aange raakt en dus bleef het 0-1. In blessure- i Het lukt Eemvogels nog niet een volledige wedstrijd goed korfbal te spelen. Vaak krijgt de ploeg in de tweede helft een inzinking die haar de wedstrijd kost. Dat was ook zaterdag het geval in Tiel. jEemvogels had voor rust een veldover wicht, maar kon geen afstand nemen. Na dertig minuten was de stand nog in ïvenwicht. Daarna brak de afwezigheid van een iantal basisspelers de Soesters op. De combinaties liepen stroef en de bal werd vaak verkeerd gepasst. Tiel ging op de oude voet verder en boekte een enigs zins geflatteerde 20-11-zege. tijd, toen Hees massaal naar voren ging, werd het via een uitval nog 0-2. Daselaar probeerde de verliespartij enigszins te behangen met een vrolijk getint papiertje. "Je kan beter nu tegen een nederlaag oplopen, dan kort na de winterstop, dan moet je er meteen staan." Als Hees zaterdag de inhaalwed strijd tegen hekkensluiter Hercules in winst omzet, brengt het de achterstand op de bovenste plaats terug tot twee punten. menteel vier jonge ex-speelsters van de Amersfoortse club voor Stam/SoVoCo uitkomen. Joan van der Horn en Jean- ne van Vliet waren vorig seizoen al in Soest actief, twee anderen - onder wie de goed spelende Saskia van den Berg - kwamen in de zomer over. In het hol van de leeuw werd de ploeg ontvangen. Na een moeizame eerste set (13-15) verliep het bij Stam/SoVoCo van een leien dakje: 8-15 en 4-15. Vollkei wilde laten zien dat het in de eerste divisie thuishoort en dat het van Stam/SoVoCo kan winnen. Inge Olthof ging het, na een serie van drie nederla gen, puur en alleen om de simpele wed strijdzege. Die had de ploeg nodig. De eerste set was ér volgens de volley- baltrainster een van maken of breken. "In het midden van de set werden wij onzeker. Daardoor scoorde Vollkei pun ten, maar vanaf 11-11 zijn wij doorge gaan", aldus de Amstelveense. Bij Stam/SoVoCo zat voor het eerst Albertine de Haan op de bank. Zij speelde vorig seizoen nog in de eredivi sie. Omdat ze niet veel kan trainen, is voor haar geen basisplaats weggelegd en tegen Vollkei vond Olthoff het niet no dig de aanwinst in te zetten. Dagschotels woensdag Boerenkool met worst, donderdag: Hachee met aardappelpuree en rode kool. weekend: Pikante kipkluiven met aard- appelgratinee. maandag Runder tartaartje met frites en gemengde sla dinsdag Nasi met kroepoek en saté. (voor particulieren en bedrijven). Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Zaterdag 19 december Sportzaal de Bunt- 17.00 uur dames volleybalwedstrijd 1 e divisie HYDROCULTUUR 6 CROCNPRO)CCTIN LLumJ fnnftf De blokkering van Stam/So VoCo sluit de deur. De verdedigers op de achter grond hebben een makkie. 29, tel. 035-5413005 gemeentehuis. s tot Servet

Soester Courant | 1998 | | pagina 15